HEVEA ZOO VAN DEK „HET KAASHUI UIT DE OMSTREKEN. KATWIJK AAN ZEE 10 BURGERSDIJKSTR. chat BUITENLANDSCH GEMENGD. DOODENSPRONG. Uit Dusseldort wordt gemeld: Een tot nu toe onbekende man van 20 25 jaar is van de spoorwegbrug bij den Vogelsangerweg op een in de richting van Duisburg gaanden D-trein gespron gen. Hij kwam op het dak van een der wagons terecht, waar hij bleef liggen doch een 60 M verder rolde hij naar beneden. Hij viel vervolgens van den spoordijk naar beneden en werd met een doodelijke ver wonding aan den schedel opgenomen. PROEFNEMING MET EEN RAKET-VLIEGTUIG. Een goedgeslaagde proefneming met een raketvliegtuig is gisteren gedaan door den ingenieur Tieleng in de buurt van Osna- brück. Nadat hij eerst enkele modellen had la ten starten, volgde de start van het eigen lijke raketvliegtuig, dat op een hoogte van 2000 M. 2 vleugels ontplooide en daar op langzaam in glijvlucht daalde. Het kwam onbeschadigd dicht in de buurt van de plaats waarvan gestart was, op den grond en werd terstond daarop weder voor een tweede vlucht gebruikt, die eveneens slaagde. Nog enkele proefnemingen werden ge daan, die eveneens gunstig verliepen. Ingenieur Tieleng wil over een jaar zijn proeven op grootere schaal herhalen. GIFTIGE GASSEN IN HET MAASDAL. In de omgeving van Tilleur, Ougree en Sellissin in het Maasdal, zijn gistermorgen opnieuw tallooze personen onwel geraakt tengevolge van ontsnappende fabrleks- gassen. Een kindje van 8 maanden ver keerde in zoo ernstigen toestand, dat het nog ternauwernood van den dood kon wor den gered. Onder de bevolking is een pa niekstemming ontstaan en de meeste mcnschen zijn naar andere plaatsen ver trokken. Ook zijn eenige koeien door gas gestikt. HALF WATT GEWOND. Bij het opnemen van een nieuwe Watt en Half Watt-film is een ongeluk gebeurd waarbij vooral Half Watt vrij ernstig is gewond. 0 EEN OVERVAL OP EEN BANK. Te Chicago zijn acht bandieten een bank in een buitenwijk binnengedrongen en bevalen het personeel met de revolver in de vuist de handen omhoog te houden. Allen gehoorzaamden, behalve een die op de bandieten schoot. Deze antwoordden en er ont stond een vuurgevecht dat eindigde met de vlucht der bandieten, die één gewonde hadden. Een kassier van de bank is eveneens gewond. RECLAME. -FIETSBANDEN licht loopend i i/zersterh 3834 BENTHUIZEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Hillegonda, d. van Abraham Qualm en Plonla van Schle Mees, z. van Jan van Puffelen en Maartje Verheul De stemming ter verkiezing van leden voor de Prov. Staten voor Z.H. zal gehou den worden op 22 April as. van des v.m. 8 uur tot des nam. 5 uur in het veilings gebouw. HILLEGOM. Wanordelijkheden in verband met de verg. der Protestantsche Debatclub. Op een der bijeenkomsten der Protest. Debatclub, waarvoor de heer J. H. Scheps het woord voert, is het tot wanordelijk heden gekomen. Op vorige vergaderingen bleef de strijd binnenshuis beperkt, doch nu breidde deze zich uit tot op straat. Lang voor 8 uur was het op de Haven zeer druk. Het zaaltje van den H. B. B. was spoedig stampvol, naar men zegt voornamelijk met menschen van bulten de gemeente. De politie van de gemeente en de Rijkspolitie waren sterk vertegen woordigd. Onder leiding van inspecteur Hensums was de weg voor de zaal afgezet zoo lang de bijeenkomst duurde. Burge meester Pont was in de zaal aanwezig. Tijdens de vergadering is een of twee maal iemand uit de zaal verwijderd, het geen buiten een luid gejoel veroorzaakte. Voor de Herv. pastorie liep een agent om een oog in het zeil te houden. Om half elf uur eindigde de bijeen komst. Keer op keer brak een luid ge schreeuw en gejoel los, terwijl de bezoe kers tusschen een cordon van politieman nen en dikke rijen van toeschouwers heen, zich verwijderden. Eindelijk kwa men de burgemeester, de spreker en ds. Mulder naar buiten. Weer werd er ge jouwd. De burgemeester verzocht het publiek zich ordelijk te gedragen en zeide. dat hij den heer Scheps zou geleiden. Dat ge beurde ook en alle drie gingen naar de Herv. pastorie onder geleide van de po litie. Onderweg was het gejoel zeer sterk. Voor de pastorie ontstond een samen scholing van menschen, welke op aan maning van de politie, die zeer bedaard en tactvol optrad, spoedig doorliep en zich langzaam verspreidde. In geen Jaren is hier zulk een geval voorgekomen. De afkeuring is vrijwel algemeen. KATWIJK. GEMEENTERAAD. Benoemingen - Grondaankoop - Crediet gemeentewerken - Verordening vereeniging van ambtenaren. Gisteravond hield de raad dezer gemeente een openbare vergadering. Voorzitter was burgemeester J. Schokking. Aanwezig alle leden. Na vaststelling der notulen van de vorige vergadering kwam aan de orde ingekomen stukken. Eenige missieven van Ged Staten houdend goedkeuring van genomen raads besluiten. Dan punt 3 benoeming van leden der Schattingscommissie voor de Rijksinkomsten- belasting. De lieer C. Ouwehand heeft ais lid bedankt. Hiervoor was in de vorige ver gadering gekozen de heer C. Haasnoot. Ook nezc heeft de benoeming niet aangenomen in verband waarmee een nieuwen voordracht is opgemaakt met als no. 1 D. Parlevliet, Meerburgkade en 2. J. R. Bloot, Duinoord. Aangezien de commissie op 1 Mei in zijn geheel moet aftreden behooren met ingang van dien datum nog 3 leden te worden be noemd. B. en W. geven den raad in over weging de aftredenden, de heeren J. v. Duyn, Hel. v. Paridon en J. v. d. Perk opnieuw tot leden dezer commissie te be noemen. De uitslag der stemming is dat de heer J. R. Bloot is gekozen terwijl genoemde aftredende heeren evenzoo zijn herkozen. Voorstellen tot verkoop van grond. Van de heeren A. Kuypers en C. Boot, Secr. Varkev.str. te Katwijk aan Zee zijn al meermalen klachten ingekomen over den hinder die zij ondervinden van liet spelen der jeugd langs de ramen hunner woningen. Teneinde hiervan verlost te worden wen- schen zij den grond langs de ramen, van de gemeente te koopen. Op voorwaarde dat dezen grond niet bebouwd mag worden doch er een plantsoentje moet wprden aan- d willen B. en W. aan uit \erzoek gelegd gevolg gevolg geven. Het betreft plm. 70 M2. grond, prijs f. 4 per M2. en verder de gewone voorwaarden. Wordt besloten vol gens voorstel van B. en W. Door G. v. Rijn, Noordstr. te Katwijk aan Zee wordt in koop gevraagd een perceel grond, gelegen aan de Sandtlaan, groot 256 M2„ koopprijs f.5 per M2. Goedgekeurd. Verder is van K. H. v. d. Plas en L. Guyt een verzoek ingekomen om in koop te mogen hebben een perceel grond gelegen aan de Baron Sweerts de Landas Wyborph- straat groot 476 M2„ koopprijs f. 5. per M2. Behalve de gewone voorwaarden wordt als eisch gesteld dat tusschen de diverse per- ceelen een onbebouwde tusschenruimte moet blijven van 2Va M. en een voortuin van ten minste 5 M. De heer Guyt maakt opmerkin gen naar aanleiding van het feit dat al aan den bouw begonnen is. De voorzitter geeft zulks toe doch op order van B. en W. is het werk weer stil gelegd. Ged. Staten hebben bezwaar gemaakt tegen de voorwaarden bij verkoop van grond aan J. v. Hasselt en bericht dat het hun wenschelijk voorkomt dat de in de voorwaarden onder de kooper verplicht wordt bij verkoop van grond ook de voor waarden onder a genoemd in de over- drachtsacte op te nemen. Bij B. en W. bestaan volgens mededeoHng van den voor zitter geen bezwaar hiertegen waama door den raad aldus wordt besloten. De heer W. v. Strien te Leiden vraagt vergunning tot den bouw van een winkelhuis met twee woonhuizen aan de Duinstraat hoek Duinhof te Katwijk aan Zee. Voor een goede regeling, ook ten opzichte van de te volgen rooilijn is ruiling van grond door de gemeente met de heer v. Strien aldaar wgnschelijk. De heer v. Str. heeft zich hiertoe bereid verklaart, onder voorwaarde dat de kosten van overdracht voor rekening der gemeente komen. Waar door deze transactie op weinig kostbare wijze aldaar een belangrijke verbetering wordt verkre gen, verzoeke B. en W. den raad over eenkomstig hun voorstel te besluiten. Goedgekeurd. De neer G. van Delft te Katwijk a. d. Rijn verzoekt een perceeltje teel'.and bij „Ko- nijnshol" in huur te mogen hebben van dc gemeente. Het perceeltje is groot 60 R.R. Huurprijs f.5 per jaar. Wordt toegestaan. Punt 7, voorstel tot vaststelling van een verordening op de heffing en eene op de invordering van besmettelijke zieken gelden. Dit betreft meer een formaliteit. De bestaande verordening, vastgesteld in de vergadering van 28 Maart 1930 is goed gekeurd bij Koninklijk besluit tot 1 Juli 1931. Ten einde ook na dien datum nog van kracht te kunnen zijn, behoort dus tijdig te worden zorg gedragen voor het opnieuw verkrijgen van deze goedkeuring, waartoe wordt besloten, nadat dr. Eijkeien- boom enkele opmerkingen heeft gemaakt doch door den voorzitter tot zijn genoe gen is beantwoord. Punt 8. Voorstel tot het geven van een crediet voor den dienst van gemeente werken. Blijkens het rappor van den direc ter van Gemeentewerken is een der paarden door ouderdom ongeschikt geworden zoo dat dit door een ander paard behoort te worden vervangen. Kosten van aankoop naar schatting f. 400. Voorts deelt Je directeur mede dat het materiaal van zijn dienst behoort te worden uitgebreid met een hou ten handwagen, prijs f. 150, 2 vegers- hamlwagens A f. 155 per stuk en een mod derwegen f. 475. B. en W. vragen hiervoor de benoodigde gelden ten einde tot aankoop van die materialen te kunnen overgaan. De heer Guyt zegt dat het hem bevreemd dat binnen 3 maanden na behandeling der begrooting reeds een dergelijke uitgave ge vraagd wordt. De heer v. Tongeren wil deze post betalen uit liet bedrag wat hier voor op de bogrooting is aangegeven. De heer R. Ouwehand kan zich ook met deze werkwijze niet vereenigen. De voorzitter licht toe dat de bestaande post noodig is voor de gewone slijtage van liet reinigings materiaal. Een credietaanvrage zou dan toch noodig zijn om de genoemde werktuigen aan te schaffen, voornamelijk ter vervanging van oud en versleten materiaal. B. en W. hadden dit alles kunnen doen zonder den raad daarin te kennen en later om aanvul ling van liet crediet voor deze post vragen. Na een uitvoerige toelichting wordt het voorstel tenslotte zonder h. st. aangenomen. Punt 9 voorstel tot vaststelling eener verordening regelende het hooren van ver- cenigingen van Ambtenaren in deze gemeente. Door de gemeentebesturen moeten voor 1 Sept. a.s. voorschriften van materieel ambtenaarsrecht worden vastgesteld voor de gemeente-ambtenaren. Door deze rege ling'wordt tusschen ambtenaar en overheid een permanent contact verkregen, dat door- toetsing van eikaars opvattingen gelegen heid biedt om tot een zoo bevredigend mogelijk resultaat te komen in zake dienst voorschriften. Intusschen is aan liet gemeentebestuur de keuze gelaten dit overleg te doen plaats hebben in den meur incidenteelen vorm van mondeling of schriftelijk „hooren' dan wel in den meer georganiseerden vorm van in stelling van een of meer commissies. Mede vooral om den omslag die aan den tweeden genoemden vorm verbonden is en ook ai omdat weinig ambtenaren en werklieden georganiseerd zijn, lijkt het B. en W. beter en eenvoudiger den incidenteelen vorm te kiezen omdat ook daarin voldoende waar borg ligt voor het kennis nemen van op vattingen die in het ambtenaren- en werk liedencorps leven. B en W. stellen daarom voor, onder intrekking van art. 12 van lief huidige werkliedenreglement, een conceptverorde ning in den geest als hiervoor genoemd, vastte stellen. De heer Guyt zegt gewenscht te hebben dat de desbetreffende organisaties in deze aangelegenheid gehoord zouden zijn om hun meening kenbaar te maken. De voorzitter zegt dat deze zaak ten voile tot de competentie van den raad behoort en spr. ziet niet in dat andere lichamen daarin gekend zouden moeten worden. Het voorstel wordt dan ongewijzigd aangenomen Voorstel tot vaststelling eener verordening tot wijziging en aanvulling van die op de zeebaden en het strand. Dit naar aanlei ding van bij dc politie Ingekomen klachten over het rijden niet motorrijwielen op het strand gedurende liet hadseizoen. B. en W. willen dit rijden gedurende het badseizoen geheel verbieden en wel tusschen de N'.O. grens der gemeente en 500 M. ten Zuid westen van den vuurtoren Tevens de be paling dat stapvoets gereden mag worden 250 M. ten Z.W. der Vuurtoren te ver anderen in 500 M. Ook hiermede kan de raad zicli volkomen vereenigen. Een schriftelijke vraag is ingediend waar in gevraagd wordt of liet geopend zijn dei arbeidsbeurs op Gneden Vrijdag ver plichtend is gesteld in een plaats als Kat wijk die overwegend christelijk is en of B. en W. voornemens zijn maatregelen te treffen waardoor zulks in de toekomst niet meer zal voorkomen. In volgende verga dering zal geantwoord worden. De lieer R. Ouwehand vraagt of B. en W. vergeten zijn dat vorig jaar een besluit genomen is om een nieuw raadhuis te bouwen. De voorzitter zegt dat zulks aan B. en W. bekend is. Ze zijn in deze diligent De heer Rijken zegt dat hem klachten bereikt hebben over het aan den Boulevard te Katwijk aan Zee bekogelen met steenen van de autobus Noordwijk—Katwijk—Den Haag. De voorzitter zal zulks ter kennis van de politie brengen. Dr. Eijkelenboom klaagt over het niet in orde brengen van de door den storm verwoesten afrit Sinds 5 maanden ligt deze vernield en niets is er aan gedaan. De voorzitter zegt dat O. Werken geadviseerd heeft te wachten tot het gunstige weer is aangebroken. De heer v. Tongeren pleit voor spoedige herstelling De heer Guyt klaagt over het langzame werken der Openb. werken ten opzichte van het bij sterken regenval onderloopen van meerdere panden. De voorzitter zegt dat dit de aandacht van B. en W. heeft. De heer Meerburg vraagt aanbrenging der naamborden van straten in liet Zuider kwartier. B. en W. geven de toezegging. Hierna sluiting der openbare vergadering. Dc raad gaat over in geheime zitting. KATWIJK AAN DEN RIJN. Propaganda-avond A.R. Propagandaclub. Gisteravond kwam de A.R. Propaganda club „Groen van Prinsterer" in de zaal der Geref. Kerk in ledenvergadering bij een. De voorzitter opende op de gewone wijze en sprak een kort openingswoord in verband met de a.s. verkiezingen. De secretaris las de notulen van de vo rige vergadering, welke onveranderd wer den goedgekeurd. Hierna behandelde de heer W. Schone- veld Jr. het onderwerp: „De Staatkundig Geref. Partij". Op uitvoerige wijze ging inleider na de bezwaren, die van Staatkundig Geref. zijde worden ingebracht inzake het sa mengaan met Rome, de Sociale Wetge ving, het Gezantschap bij den Paus, Art. 36 der Ned. Geloofsbelijdenis. Uit deze uiteenzetting bleek, dat er noch om principieele noch om practische rede nen noodzaak was. om zich af te scheiden van de A.R. Partij. Bij de hierop volgende bespreking wer den door een zestal leden vragen gesteld, die aanleiding gaven tot een geanimeerde discussie. De voorzitter dankte inleider voor het geleverde werk. Een voorstel van het bestuur tot wijzi ging van een artikel van het reglement, betreffende de regeling van de aftreding der bestuursleden werd na eenige bespre king aangenomen. Ook werd in beginsel besloten toe te treden tot een eventueel te vormen kringverband. De voorzitter zal de vereeniging in de voorloopige commissie vertegenwoordigen. Mededeeling werd gedaan, dat door eenige damesleden voor de strijdkas was bijeengebracht de som van f. 85,26'/!. Opgewekt werd deel te nemen aan de Propagandameeting, die Vrijdag a.s. te Leiden zal worden gehouden. Vertrek met de tram van 7 uur. Na de gehouden rondvraag dankte de voorz. allen die tot het welslagen van de vergadering hadden medegewerkt en wekte op tot het maken van propaganda voor de AJt. partij. Ds. Meijering eindigde met dankgebed, waarna deze goed ge slaagde vergadering waarbij 40 leden aan wezig waren, werd gesloten. KATWIJK AAN ZEE. VERSLAG DER VISSCHERIJSCHOOL. Verandering van localiteft blijft gewenscht. In Januari was het aantal leerlingen als volgt: Examenklas 9; voorbereidend Zee vaartkundig Onderwijs 17; motorcursus 12; boetcursus 52. In Februari slaagde reeds één candldaat voor het examen van schipper op stoom- visschersvaartuigen en één voor datzelfde examen en tevens voor dat van schipper op zeilvisschersvaartuigen. Een der leerlin gen moest nog, voordat hij gereed was voor het examen, in militairen dienst; een an der moest wegens familie-omstandigheden naar zee; een derde had nog niet ten volle de vereischte achttienjarigen leeftijd be reikt. Van de overige 4 candidaten slaag den er drie begin April en één begin Mei voor de examens van stuurman op stoóm- en zeilvisschersvaartuigen. Wat betreft de motorcursus: meerdere belangstelling viel waar te nemen. Zoo of ferden verschillende schippers e.a., die slechts enkele weken omstreeks Nieuwjaar thuis zijn, hun korte genietingen der hui selijke sfeer op om de motorlessen te kun nen bijwonen. Bezwaarlijk kon echter voor zoo'n kort bezoek schoolgeld worden ge- eischt, en zoo telde de cursus, hoewel door 18 personen bezocht, officieel 12 leerlingen. Einde Maart en begin April gingen nog enkele dezer leerlingen varen en vonden anderen werk buiten Katwijk. Een school examen werd 30 April en 1 Mei gehouden, waaraan door 6 leerlingen werd deelgeno men. Aan deze 6 werd een getuigschrift uitgereikt, met een beoordeeling, afhan gende van het aantal behaalde punten. Het opleidingsschip „Prins Hendrik" van het onderwijsfonds voor de binnenvaart had eind Maart eenige dagen ligging ge nomen te Katwijk, ten einde den leerlin gen gelegenheid te geven eenige ervaring op te doen van het bedienen van in bedrijf zijnde motoren. Hiervoor was zeer veel animo. Voor den brei- en boetcursus bestond eveneens'zooveel animo, dat in Januari en ook nog iets later, leerlingen moesten wor den afgewezen wegens plaatsgebrek. De laatste candldaat slaagde 6 Mei, waarmede de lessen waren beëindigd. Toen echter eenige weken later de IJmuider trei- lervloot grootendeels oplag, en enkele jonge zeelieden hun tijd nuttig wenschten te be steden," is door den directeur nog gedu rende eenigen tijd 's morgens gratis les gegeven, op voorwaarde, dat zij later een volledigen cursus zouden volgen. Den lsten December werd inschrijving van leerlingen gehouden en den volgenden dag werd er met 2 leerlingen begonnen. Spoedig daarop begon een tamelijk groote toeloop, zoowel voor de examenklas als voor de voorbereidingsklasse en een nog grootei toeloop voor den cursus in het Engelsch; deze laatste cursus werd met het oog op het bedrijf door den directeur in de avonduren gegeven. Eind December was het aantal leerlingen als volgt: Examenkias 19; voorbereiding 10; motorcursus 6: Engelsch 36; boetcur sus 42. Verschillende leerlingen der examen klasse bezochten slechts voor korteren tijd de school, n.l. December tot half Januari, dit is de tijd, gedurende welke de vloot binnen blijft. Dit kan 'n belangrijke tijds besparing geven, wanneer dezen later voor hun diploma de school bezoeken en zonder verdiensten zijn. Het schoolgeld a f. 5 per leerling, is voor zoo'n korten termijn wel wat hoog, vooral wanneer het meerdere personen uit één gezin betreft. Om nu dit voorbezoek der school aan te moedigen heeft het bestuur besloten voor hen, die slechts tot 15 Januari de school bezoeken, het schoolgeld op f.2.50 te stellen. In tegenstelling met de andere cursus sen en tegen de verwachting in, nam dit jaar de belangstelling voor den motor- cursus niet toe. Een gepaste ambitie zou wellicht zijn waar te nemen, als zij, die dit hoogst nuttige onderwijs hebben geno ten, hoogere gage beurden dan de overi gen. Ook een beter geoutilleerde motor- afdeeling zou de ambitie kunnen vergroo- ten, en niet het minst indien, zooals in de aangrenzende landen het geval is, het diploma voor motordrijvers verplichtend zou worden gesteld. Door het grooter aantal leerlingen deed zich meer dan voorheen de behoefte ge voelen aan een betere huisvesting voor de school. De bloei der school hangt zelfs grootendeels af van een spoedige beslis sing in deze reeds geruimen tijd hangende kwestie. Thans bestaat nog steeds geen gelegenheid tot het opbergen van een be hoorlijk quantum leermiddelen, noch tot beoefening van het splitsen en knoopen, evenmin tot het doen draaien van een motor, hetgeen voor den motorcursus toch wel een absolute noodzakelijkheid is. Verandering van localiteit blijft drin gend gewenscht. TER-AARDE-BESTELLING VAN SCHIPPER ARIE VAN DER PLAS. Groote belangstelling. Gistermiddag begaf zich een groote me nigte naar het kerkhof om de ter-aarde- bestelling bij te wonen van den schipper Arie van der Plas. die verleden week op zee door een noodlottig ongeval om het leven kwam. Een paar schippeis en dampersoneel van de reederij Den Duik droegen de kist grafwaarts. Toen het stoffelijk overschot in de groeve was neergelaten, trad ds. Rut gers naar voren en hield de grafrede. Spreker zei, dat de groote belangstelling geen verwondering wekte. Toen Zaterdag morgen het bericht kwam, dat een van de zeelleden een ongeluk getroffen had, gaf dit een schok van ontroering. De over ledene werd zoo onverwacht weggenomen, na gedurende enkele uren nog vale pijnen geleden te hebben. De vraag rijst bij velen waar zal hij nu zijn? Zal hij voor eeuwig gelukig zijn? Onze gedachten gaan naar de jonge weduwe en het kind. Wat zal er in haar hart zijn omgegaan. Spr. had ruim 5 jaar geleden hun huwelijk ingezegend; zij zal niet gedacht hebben, dat dit van zulk een koiten duur zou zijn. Dat zij moge geschraagd en gesterkt worden! De gedachten gaan ook uit naar de familie, naar de ouders aan wie een voorbeeldige zoon ontvallen is. Spr. richtte ten slotte een woord van vermaan tot alle aanwe zigen. Wat moet er in de harten van de bemanning zijn omgegaan, die ook hier bewogen aan de groeve staat. De overle dene heeft gezond het huis verlaten, en moest dan zoo onverwacht om het leven komen. In den Bijbel leest men. dat we alle uur in gevaar verkeeren; dit wordt hier bevestigd. Bekende en onbekende gevaren bedrei gen ons. De psalmist nam zijn toevlucht tot het gebed. Een ziekbed hebben wij niet van noode, wanneer de levensdraad afgesneden wordt. Welk een voorrecht, als we met gerustheid den dood kunnen te- moet zien. Aan het einde van zijn graf rede liet ds. Rutgers zingen Ps. 89 19. Een broer van den overledene dankte, ook namens de familie, ds. Rutgers voor zijn woorden; hij dankte den reeder, den heer Jac. den Duik voor alles wat hij gedaan had. Tevens gevoelde hij persoon lijk behoefte om de bemanning dank te zeggen voor de zorgen in de laatste uren aan zijn overleden broeder besteed. Diep onder den indruk van de treurige plechtigheid, verliet de groote schare het kerkhof. LISSE. Telefoon. De nut groote versche ei8.v°c a 47 cent. ,ecNraet Prima volvette kaas a 50 ct p Wij geven op elk pond boter- 50 a 60 cent 4 EIEREN CAö^1 3874 Beleefd aanbevelend: De lijn v Me< B. a. jreed 'as till b. c le. jvern len 2e. Nieuwe aansluitingen: 2802 W. Brando? Hillegom; 914 G. J. M. Eenhuis, i y 4707 A. van Dieinen, Lisse; 4709 \\7'a*n Faas en Zn., Sassenheim; 4708 FhVers „de Filiaal", Sassenheim; 2803 Fa. jjens en Co., Hillegom; 6012 J. J. Lammers^ 49 wiikerhout; 2242 H. J. de xMon, H1I4931 4706 D. Plagmeyei, Sassenheim; f;.^er traitenhuis, Noordwijkerhu s. 2301 J^en kamp, Hillegom; 4710 Mevr. Wed, Rzij g, degaal, Sassenheim; 2635 P. Wai inj Hillegom; 913 Hugo P. Zwetsloot,; l. 68 „Olmenhorst", Haarlemmermeer kas Vervallen: 4605 M. Dwarswaard, meer 914 A. van Diemen, Lisse; 6011 H. F.; 2. broek, Noordwijkerhout: 2769 Dr een Marcus, Hillegom; 4504 Jac. Prins, Sbnde heim. der^ zond SLUITING HANDELSAVONDSCHfjn^d Uitreiking der diploma's. sie 1 In het Patronaatsgebouw had 4 5 ting plaats van den 3-jarigen curaG, de Hanze-Handelsavondschool. Oe C5 genoodigden merkten wij op burg ter Van Wijnbergen, pastoor Tb; kapelaan Kuipers, dr. Th. Ruys Jr. pred. dr. Elsenga, ir. K. Volkersz, duyn Jr., namens Bloembollencultu: onderwijzend personeel. De voorzitter, de heer F. C. J. v.i den riep allen een welkom toe ei een persoonlijk woord tot ieder 4 noodigden. Een hartelijk woord ri voorts tot de cursisten en de oudi Hij wees er op dat het diploma 1 de gelegenheid zal stellen om bet gen te krijgen, waar vroeger geent was. Hierna voerde kapelaan Kuip woord. Spr. richt zich tot zijn vrienden- ten. Deze avond, aldus spr. zet ee: paal in uw leven. Gij hebt vele i ook de wereld heeft haar ideale: zoekt deze vaak in de dingen die duidend zijn. Wij denken bijv sportliefhebbers. Doch wat beteeb roem der menschen, ze vervliegt wee spoedig Gij hebt uw avonden gewj de vermeerdering van uw kennis, t offeringen zijn prijzenswaardig E stuur heeft gemeend uw arbeid te1 beloonen en bekronen in den voit een diploma. Spr. wijst ten slottec strijd die de cursisten in het verden nog zal wachten. Overwint echt-: moeilijkheden in de volle kracht n leven. Dr. Elzenga, inspecteur van het wijs, sprak namens het college vanf initteerden. Hij richtte zijn gelukwe allereerst tot de leerlingen, daarna leeraren der Handelsavondschool c. <jf bestuur der „Hanze." Door den heer C. Strik werd ee voerig overzicht gegeven van den van den cursus. Werd de cursus aar S gen met 40 cursisten, reeds het eerr sneuvelden er 13 leerlingen op he veld der wetenschap, terwijl het met 21 leerlingen werd aangevange deze moest er één zich laten afvoer gens verblijf in het buitenland: ai personen kan het diploma niet WH uitgereikt. Hierna werden de diploma's iiiif' aan de volgende cursisten: Mej. J. Möller, mej. N. Zandt. Ransdorp, M. Hoes. Th. Lange« Slootbuk, J. v. d. Eerden, C. Jon taf v. d. Eerden Jr., P Wessels, J. v. I ren, A. Opdam. Jac. van Dijk, C. B; Schoone. De burgemeester sprak namens u committeerden enkele woorden tot', slaagde cursisten en wenschte dei« geluk toe. Vervolgens werden hartelijk 0 gesproken door pastoor Thomann, ■- Ruys Jr. de heer A. Verduyn Jr. Namens de cursisten sprak de her van Dijk. Hij bracht allereerst dau de leeraren en overhandigde hen eet "van waardeering. Voorts bracht bi) aan allen die hen in staat hebben P dit onderwijs te kunnen ontvangen- De heer v. d. Eerden sprak noi kort slotwoord, waarmede deze avoK sloten werd. VALKENBURG. Hit op hoi. Gisterenmiddag kwam een knecht' j den heer L. J. met een driewielige het land, bespannen met een bit- - deze bij den ingang van het dorp sloeg. De bak sloef eraf en even botste het onderstel tegen een m«» werd vernield. De hit rende ver» werd bij de voormalige steenplaau den heer M. K. gegrepen en Voor den eigenaar een leelijke post. Gelukkig liep alles zonder per» lijke ongelukken af. Een collecte voor inwendige 5* bracht f 26.29 op. VOORHOUT. Raadsmutatie Door de benoeming van den M* Jansze Azn. is voorzien in de vacatur' staan in den gemeenteraad door M. trek van den heer Eigenbrood uit oe» meente.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 6