INGEJfWEN. LAND- EN TUINBOUW. UIT DE RIJNSTREEK. PIRIN de wereld UIT DE OMSTREKEN. BUITENLANDSCH GEMENGD. VOOR DE SLACHTOFFERS VAN DE TITANIC. Gisteren is tiet 19 jaar geleden, dat het Amerikaansche stoomschip Titanic op een grooten ijsberg is geloopen en ver gaan. Einde Mei zal een gedenkteeken voor de slachtoffers van de ramp worden onthuld. President Hoover zal aan de plechtigheid deelnemen. ERNSTIGE BENZINE-ONTPLOFFING. In de woning van den opzichter Hoefer te Bunzlau is een ernstige ontploffing ont staan, waardoor mevrouw Hoefer, het tweejarig zoontje en het dienstmeisje zoo ernstig werden gekwetst, dat zij naar een ziekenhuis moesten worden gebracht. Het kind is aan zijn kwetsuren bezweken. Mevrouw Hoefer had goed met benzin? gewasschen. Plotseling ontstond er een ontploffing', die zoo hevig was. dat de keu kenmuur instortte, de keukenvensters ver brijzeld werden en nog veel andere schade werd aangericht. BOSCHBRANDEN. In Noord Wisconsin en boven-Michigan hebben hevige boschbranden gewoed, die aangewakkerd werden door stormen. Een aantal dorpen en een honderdtal geïso leerde hoeven zijn afgebrand. Eenige dui zenden boeren zijn er ten slotte in ge slaagd de branden meester te worden. De schade beloopt meer dan een mlllioen dollar. DE RAMP TE CHICAGO. Tot dusverre zijn er 10 lijken van slacht offers van het ongeluk in den kanalisatie tunnel bij Chicago geborgen. 16 andere personen die konden- worden gered, waren slechts licnt gewond. BRANDEN. WEER EEN VLUCHT NAAR AUSTRALIË. Nauwelijks is Scotts roem verklonken of twee andere Engelschen maken zich ge reed om de Engelsche autoriteiten te be wijzen, dat et sneller gevlogen kan worden tusschen Londen en Australië. Kapitein T Neville Stack en de heer X. R. Chaplin hebben Zondag een tweede proefvlucht gemaakt (de eerste was mis lukt) van Londen naar Berlijn, heen en terug, een afstand van ruim 2000 K.M. Om 6.15 u. verlieten zij Hendon, waren om 11.23 u. te Berlijn, stegen om 12.50 u. weer op en streken om 6.12 weer in Hendon neer. De luchtvaarders vliegen een Vickers-Napier. Zij zullen naar Australië den bekenden weg volgen: Weenen, Con- stantinopel, Bagdad, Jask. Calcutta. Sin gapore, Birma. Port Darwln en hopen na 21 dagen weer thuis te zijn. Een dezer da gen zullen zij starten. VLIEGTUIG NEERGESTORT. Het verkeersvliegtuig „D. 1928", dat op weg was van Berlijn naar Goerlltz, is tus schen Tietschen en Hanichen in Oberlau- sitz neergestort. Behalve den piloot, Schirner, en den marconist Blsschoff, die beiden gedood werden, bevonden zich nog 8 personen aan boord van het vliegtuig. Volgens tot nog toe ontvangen berich ten, bekwamen 4 hunner lichte verwondin gen en bleven de overige 4 ongedeerd Een commissie van deskundigen stelt ter plaatse een onderzoek in. Naar ooggetuigen mededeelen, zou het vliegtuig brandend omlaag zijn gestort. GROOTE PETROLEUMBRAND IN ROEMENIË. In Campina (Roemenië) explodeerde, waarschijnlijk ten gevolge van een te hoogen druk, de petroleumlelding in de raffinaderijen der N.V. „Steaua Rornana". De explosie veroorzaakte een brand, die een geweldige omvang aannam en zich tenslotte over een oppervlakte van een vierkanten kilometer uitstrekte. De telefoon- en telegraafleidingen naar Campina werden door den brand vernield. Het station Campina wordt ernstig door de vlammenzee bedreigd. Gistermiddag brak in de houten gebou wen van het rijkslevensmiddelendepöt in de Avenue Clichy bij Parijs een geweldige brand uit. De brand werd veroorzaakt door een ex plosie in de opslagplaats van benzine. Deze ontploffing was zoo hevig, dat de stukken een kilometer ver werden wegge slingerd en op de Place de Clichy terecht kwamen. Alle brandweren van Parijs werden ge alarmeerd. Een ontzaglijke menigte, die zich in de nabijheid van den brand verzamelde, moest door de politie en een dëtachement soldaten in bedwang worden gehouden. De douanegebouwen en opslagplaatsen zijn geheel verwoest, benevens het kolen- depót van een der grootste Parijsche ko lenhandelaren, terwijl ook de opslagplaat sen van de coöperatieve vereeniging van spoorwegpersoneel een prooi der vlammen zijn geworden. Een aantal huizen in de dichtstbijgele- gen straten moesten ontruimd worden, doch konden later wederom betrokken worden. Een drietal brandweerlieden werden ge wond. Men schat de schade op 30 a 40 mlllioen francs. Het kasteel Velen bij Velen in West- falen dat eigendom is van graaf Lands berg en één der schoonste kasteelen is van het Munsterland staat in vlammen. Het is vrijwel zeker, dat het geheele slot, dat uit 1250 dateert, tot. aan den grond zal afbranden. Men is er echter in geslaagd. waardevolle schilderijen en vooral kostbare waterschalen, die door keizer Napoleon geschonken werden, nog tijdig in veiligheid te brengen. HET KUERTEN-PROCES. In de middagzitting legde Kürten gis teren wederom uitvoerige verklaringen af over zijn moorden en moordaanslagen. Bij zijn beschrijving van één der moor den, wees Kürten erop, dat het hem een bijzondere voldoening schonk, toen hij in de kranten las, dat men, doordat hij toen voor de eerste maal geen mes, maar een ander werktuig had gebruikt, van mee ning was, dat men met verschillende da ders te doen had. Nadat het verhoor van den beklaagde was beëindigd, werd nog als getuige een vrouw gehoord, die in September 1929 te Düsseldorf door een man was aangeval len. Zij kon echter niet zeggen, of Kürten de dader was, aangezien het indertijd vol slagen donker geweest was. Het proces wordt heden voortgezet. RECLAME. Voortaan op elke wond Dit verzacht en geneest Dooien 30-60 en 90 cf Tube 80 cl Bij Apoth eo Drogisten I I liaiWIBIHIMBj 3743 (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Copie van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. HET SPORTTERREIN BIJ DEN HOOGE-RIJNDIJK. Mijnheer de Redacteur. Gaarne zou ik zien. dat een klein ge deelte van Uw blad ditmaal gewijd werd aan het sportterrein bij den Hooge-Rijn- dljk. Op dit terrein zijn van gemeentewege drie, uit stevige houten balken bestaande doelen geplaatst. Het sportminnend deel der Leidsche jeugd maakte hiervan een dankbaar gebruik bij het spelen van zijn „matches". Helaas blijkt echter, dat onder deze jeugd ook elementen schuilen, die zich niet tot de sport maar tot het vandalisme voelen aangetrokken Vertegenwoordigers van deze laatste categorie nu hebben kans gezien, om jongstleden Zondagavond of Maandagmorgen in de vroegte hun lief hebberij te beoefenen op bovengenoemd terrein; twee der drie stevige doelpalen zijn grondig vernield! Dit is uit het oog punt van „krachtsport" beschouwd mis schien wel een zeer belangrijke prestatie, maar door de liefhebbers van het edele voetbalspel zal ze wel niet erg op prijs ge steld worden. Hoe het mogelijk is, dat een dergelijke vernielzucht ongestoord kan worden bot gevierd? Mijns inziens doordat het terrein ook bij duisternis toegankelijk is, zoodat de vandalen, die natuurlijk te laf zijn om dergelijke „heldendaden" bij daglicht uit te voeren in 't donker rustig hun gang kunnen gaan. daar zij wel weten, dat het toezicht dat helaas ook overdag niet be paald scherp genoemd mag worden, des avonds natuurlijk geheel ontbreekt. Het terrein is omgeven door een zeer solied hek, met ingangen die gesloten kunnen worden. Zou het nu niet heel ver standig zijn, wanneer het terrein 's avonds bij het invallen der duisternis gesloten werd? Bijvoorbeeld ongeveer op het tijd stip dat voertuigen hun licht moeten aan steken. Het sluiten zou kunnen worden voorafgegaan door een duidelijk hoorbaar sein b.v. het luiden van een bel. op het hooren waarvan het terrein moet worden ontruimd. Tegen al te enthousiaste „doove" sport beoefenaars die men. waarschijnlijk voor al in den eersten tijd na het invoeren van een dergelijken maatregel wel zal aantreffen, zouden natuurlijk dwang maatregelen genomen moeten worden, zooals dit tegen iedereen gebeurt, die aan het wettig gezag niet gehoorzaamt. Of zou dit op onoverkomelijke bezwaren stuiten? U bij voorbaat dankend Mijnheer de Redacteur, verblijf ik. den bond benoodigdheden voor melkon- derzoek kunnen betrekken van den Ned. Zulvelbond. De rekening voor zoover de z.g. huishoud- kas betreft, heeft een batig saldo van f. 117.67; het reservefonds bezit f. 2110.39. Het verslag herinnert er verder aan, dat de provinciale fokveedag in 1930 werd afgelast in verband met het mond- en klauwzeer, en voorts geeft het een be schouwing inzake eenige productie-gege- vens der aangesloten vereenigingen in het melkjaar 1929. Daaruit volgt o.m., dat de opbrengst, berekend per dier over de ge heele provincie, van alle volledig afge sloten melklijsten. bedraagt 4105 K.G. melk met 3.31 pet. vet of 136 K.G. boter- vet in 303 melkdagen. Ongeveer 15 jaar geleden was het gemiddelde vetgehalte 3.16 pet. Het gem. vetgehalte der 4 groe- per waarin voor dit onderzoek de provincie is verdeeld, loopt slechts weinig uiteen, is n.l. van 3.25 pet tot 3.35 pet. De gem. liter-opbrengst verschilt belangrijk meer. De verschillen in de productie loopen niet bijzonder veel uiteen. Een gunstige uit zondering maakt echter de fokver. „De Vooruitgang" te Bodegraven, die met 2-jarige 400 liter hooger staat dan nor maal, met de 3-jarige 300, met de 4-Jarige 500 en met de 5-jarige 400 liter; haar vet gehalte is pl.m 10 pet. hooger. Er zijn nog niet voldoende gegevens beschikbaar om conclusies te trekken aangaande het pro ductievermogen en eventueele toeneming van het kwantum melk in Zuid-Holland. Wel ls bekend, dat bij de fokver. te Nieuw- Helvoet de hoeveelheid melk in tien jaar pl.m. 1000 liter hooger werd en het vet 30 K.G. De voorzitter spreekt een bijzonder woord van waardeering voor dit verslag; het wordt vastgesteld. De rekening wordt goedgekeurd. Het bestuur krijgt machtiging van de vergadering, een dit jaar te houden cen- tralen fokveedag voor te bereiden. Na de rondvraag wordt de vergadering gesloten. hoogachtend Leiden. 13 April 1931. J. HARTKAMP. RUNDVEE-FOKVEREENIGINGEN. Algemeene vergadering te Rotterdam. De Provinciale Bond van rundveefok- vereenigingen in Zuid-Holland heeft in Coomans te Rotterdam, onder voorzitter schap van den heer P. Jas, uit Dubbel dam. zijn 44ste algemeene vergadering ge houden. Bij de ingekomen stukken deelt de voorzitter mede, dat het bestuur naar aanleiding van de In de vorige vergade ring door den heer Verhoeven gehouden inleiding, een commissie heeft benoemd tot onderzoek van de daarin behandelde onderwerpen. Uit het verslag over 1930 van den se cretaris, den heer A. Louter uit Voorburg, blijkt o.m. dat 't aantal aangesloten ver eenigingen, hetwelk met twee vermeer derde, thans 37 bedraagt. Zes fok- en controle-vereenlgingen in de provincie zijn niet aangesloten bij den bond. doch de meerderheid hiervan is lid van den Bond van fokvereenigingen in de Rijnstreek, zoodat zij toch contact heeft met den provincialen bond. Sinds 1925 is het le dental gestadig gestegen, mede in ver band met het feit, dat alleen leden van BOSKOOP. RECLAME. 376» De eerste peultjes cn snijbooncn. Aan de veiling te Ter Aar werden door A. J. van Emmerik de eerste peulen aan gevoerd; waarvoor een prijs van f. 1.25 per pond werd betaald. De eerste snijbooncn voerde M. v. d. Jagt aan, deze werden verkocht voor f. 1.50 per 100 stuks. ALPHEN. Zanguitvoering „Zanglust." Niettegenstaande het reeds vergevor derd seizoen gaf de gemengde zangver- eeniging „Zanglust" gisterenavond in de Nutszaal haar 24ste openbare uitvoering, waarmede tevens de reeks van uitvoe ringen gedurende deze wlntercampagne wel zal zijn beëindigd. In zijn openings woord, heette de voorzitter, de heer J. A. Tolk, de niet talrijke aanwezigen hartelijk welkom en bracht o.m-; naar voren dat wei reeds velen de vraag zullen hebben geopperd, wanneer „Zanglust" nu toch eindelijk dit seizoen haar uitvoering zou geven. Tot verontschuldiging van „Zang lust" deelde de voorzitter hierop mede, dat deze uitvoering was verlaat door het be danken van den vorigen directeur den heer Vink, wegens gezondheidsredenen. Vanaf deze plaats sprak de voorzitter echter nog zijn welgemeenden dank ulc voor hetgeen de heer Vink steeds voor „Zanglust" en haar belangen heeft ver richt. hem een welverdiende rust toewen- schende. Tevens dankte de voorzitter de violiste Mej. Agatha Boxs en den bariton- solist den heer Br. Misset voor de dooi hen welwillend toegezegde medewerking. Direct werd hierna de leiding overgegeven aan den nieuwen directeur den heer Jac. Zwaan van Haarlem die sinds Januari j.i. de leiding van „Zanglust" op zich heeft genomen. Over het geheel werden de door het koor uitgevoerde nummers zeer goec! en zuiver weergegeven, waarbij de num mers „Wiegeliedje" van P. Hartog en „Droome vrouw kom", van Is. J. Olman uitgevoerd voor de pauze wel bijzondere vermelding verdienen. Ook na de pauze viel bij de aanwezigen wel bijzonder in de smaak het nummer Woudgedachten" be werkt door P Mart Zijderlaan, van Fr. Abt. waarbij bijzonder uitkwamen de da messolisten Mej Annie van Aken en M. de Jong die resp haar sopraan en altpartij goed weergaven. Het geheel werd, boven dien afgewisseld door Mej. Agatha Boxs die met haar vioolmuziek de aanwezigen wist te boeien Ook de baritonsoïist de heer Br Misset, van Haarlem wist mei de door hém gezongen nummers een wel verdiend applaus te oogstten. De door Mej. Boxs en den heer Br Misset uitge voerde nummers werden geaccompagneerd door den directeur den heer J. Zwaan die zich deed kennen ais een bekwaam pianist Kortom, het geheel was een avond van groot muziek- en zanggenot, waarbij bleek dat de leiding van ..Zanglust" in goede en bekwame handen berust. Dank zij ook de energie van haar directeur die het koor nog slechts zoo korten tijd dirigeert kan „Zanglust" met succes op deze uit voering terugzien. Aan het einde van den avond bracht de voorzitter in welgekozen bewoordingen dank aan den directeur, violiste, baritonsolist en koor, onder aan bieding van een 3-tal prachtige bloemen manden. Het geheel werd daarna met een geanimeerd bal besloten waarbij het duo v. d. Mild voor het muzikale gedeelte zorgde. Woordenwisseling met een staartje. Gistermorgen ontstond tusschen een (weetal arbeiders van de weVverschaf- fing een korte woordenwisseling waarbij het spoedig tot handgemeen kg,-am. Door R. werd als einde van dit tweegevecht tegen zekeren N. aangifte bij de politie gedaan van het feit. door N. te zijn mis handelt. De politie stelt een onderzoek in, terwijl N. op staande voet van gemeente wege werd ontslagen. Bestemd is voor uitzending naar Ned.-Indië de heer P. Koster, adm. ambt. b, h. Binnenl. Best. alhier. opgestaan, slecht geslapen, te laat aan den trein. Dat haat U kunnen voorkomen, door gisteravond voor het naar bed gaan, tegen Uw verkoudheid Aspirin-Tabfetten fe nemen. U moet toch in elk geval ook een buisje Aspirin mee op reis nemen. Izt op don oranjeband. Prijs ?5 ds. HAZERSWOUDE. Gemeenteraadsverkiezing. Daar tusschen de Ant. Rev. Kiesver- eeniging aan den Rijndijk en die op he%i Dorp overeenstemming is bereikt ten op zichte van de samenstelling Candidaten- lijst voor den Gemeenteraad, is deze nu vastgesteld als volgt No. 1 D. de Bruijn IJzn.; 2. L. Noordam; 3. Jac. van Beek Szn; 4. G. Los; 5. Joz. Pels; 6. H. Langeveld; 7. D. van Klaveren; 8. J. van Leeuwen; 9. Gb. van Dorp; 10. W. Slootweg. De heer C. F. Smeets, 1ste Ambte naar aan het Gemeente-Secretarie alhier, is met ingang van 1 Juni a.s. benoemd tot Adjunct-Commies bij de Provinciale Grif fie van Noord-Holland te Haarlem. De Wethouder dezer gemeente, tevens Directeur van de Boeren Spaar- en Leen bank, de heer P. T. Veelenturf is zeer ernstig ongesteld. Mejuffr. M. N. J. Krijn vjn 's-Gra- venhage benoemd tot onderwijzeres aar» de Openbare school op het Dorp, heeft voor deze benoeming bedankt. De prijs der Zoetemelk is met 1 cent per liter verlaagd en thans op 11 cent gebracht. KOUDEKERK. Loop der bevolking. Gevestigd; uit Herwan en Aerdt. O. de Waal en gezin Uit Woubrugge H. de Heer en gezin Uit Oberhaussen (D.) H. Holel Uit Voorhout, P. W. M. Heems kerk Uit Ter Aar J. C. van Dongen en gezin. Vertrokken: naar den Haag L. B. van Brugge. Naar Zwammerdam R. G. Op- pelaar en gezin Naar Leiderdorp, Wed. A. Kranenburg Naar Gendringen. H. Mossop Naar Alphen a. d. Rijn, J. van Velde en H. Hoogeveen Naar Katwijk aan Zee, J. Auf de Maujer en gezin Naar Valkenburg (Z.-H.l J. Staal en gez. De collecte in de Ned. Herv. kerk ge houden ten bate van de vervolging in Rusland bracht f. 100.89 op. LEIDERDORP. -i Jaarverslag „Een goed Verbond." Uit het finantieel jaarverslag van het fonds („Een goed Verbond" bleek dat de inkomsten hadden bedragen f. 433.42, de uitgaven f. 672.55. Nadeelig saldo f. 238.13. Aan versterkende middelen was aan zie ken verstrekt voor melk f. 337.79, voor wijn f. 10.50, voor eieren f. 6.18. voor vleesch f. 27.voor verplegingsartikelen f. 58.36. Het groote nadeelige saldo vloeide voort door het aanschaffen van een zuurstofapparaat. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente komt op Don- derdag 16 April 1931 des nam. te 7.15 uu> I in openbare vergadering bijeen, ter be handeling van de volgende punten 1. Notulen; 2. Mededeelingen en Inge komen Stukken; 3. Aanbieding gemeente verslag en het verslag der volkshuisves ting; 4. Bestrating: 5. Aangaan kasgeld- leening; 6. Wijziging begrootingen; 7. Ver ordening tot uitvoering van art. 125 dei- Ambtenarenwet 1929; 8. Benoeming leden schatlingscommissie; 9. Vaststelling ko hier straatbelasting 1931; 10. Rondvraag. Ter secretarie is inlichting te be- j komen omtrent een gevonden vrouwen- I portret in gouden medaillon. NOORDEN. Gemeenteraadsverkiezing. Bij de gehouden stemming voor de groslijst tot het stellen van drie reserve- candidaten voor den Gemeenteraad waren de resultaten als volgt: Groep AA J. den Hartog 76, J. L. van der Zwet 106, Groep BN de Jong 61. Jac. Pieterse 121, Groep CP de Jong 145, P. Pieterse Wzn. 37. zoodat in de orde van het stemmental gesteld zullen worden P. de Jong, Jac. Pieterse en J. L. van der Zwet. TER-AAR. Gemeenteraadsverkiezing. De datum van den verkiezing der leden van den gemeenteraad is door B. en W. nader vastgesteld op 17 Juni a.s. WOUBRUGGE. Gemeenteraadsverkiezing. De candidaatstelling voor den gemeen teraad zal geschieden op 12 Mei a.s. ter secretarie. Op dien dag kunnen van des van. 9 tot des n.m. 4 uur de candidaten- lijsten worden ingeleverd. Een vrijwillige extra collecte voor een kastekort van de Geref. Kerk bracht f. 359.50 op, zijnde ruim f. 100.meer dan het tekort bedroeg. De heeren H. Boon van Alphen. G. van Aalst van Hazerswoude, H van der Top en J. G H Tonus van Leiden zijn als vo lontair toegelaten op de gemeente-secre tarie. ZWAMMERDAM. Gemeenteraadsverkiezing. De A.R. Kiesvereenlging, alhier hs 'J de volgende lijst van candidaten ops maakt voor de a.s. GemeenteraadsveryÉI zing: 1. C. v. Muiswinkel Mzn. (aftr|H A. v. Wijngaarden (aftr.) 3. J. de Bra; i 4. A. v. Doorn; 5. W. Domburg; 6. P der Weide; 7. J. v. Leeuwen Sr. 8. w Boerefijn. Mej. J. J. Ban alhier, is benoet tot onderwijzeres aan de R. K. Schoof Kamerik. Aan het plaatselijk telefoonnet t; nieuw aangesloten, onder No. 24. J. Kos Zand- en Stroohandelaar en onder No P. Lodder, rijwielhandelaar. AALSMEER. Jaarvergadering Coöp. Tuinbomvbari De Coöp. Tuinbouwbank hield haar Jt vergadering in hotel „De III Kolomna onder voorzitterschap van den heer I Alderden Czn. Met veel genoegen kon ft constateeren, dat het reservefonds vat bank tot een flinke hoogte werd op; voerd en het weer een zeer gunstig g voor de instelling is geweest. De secretaris, de heer Joh. Ment las de notulen der vorige algemeene gadering, welke onveranderd weit goedgekeurd. Het jaarverslag was den leden iné toegezonden en werd onder dankzege aan den secr. goedgekeurd. Bij de behandeling der rekening balans, merkte een der leden op, ds; het jaarverslag is vermeld, dat bj: spaarbank f. 1.438.000.is belegd, we hij de vraag naar voren bracht, wat; moest gebeuren als alle spaarders tegi hun geld zouden opeischen. Hij kan: toch niet voorstellen, dat al het x geld in de kluis van de bank wordt t borgen. De voorzitter was van meening, date dergelijke moeilijkheid zich niet zou u doen; de Centrale Bank is volkomen: alles op de hoogte en zou in een dergt geval het geld dadelijk willen fournee: Herkozen werdenM. Alderden Czn, Raad van Toezicht); J. Moleman Jzn. voorzitter); G. Buis Pzn. (als lid van i Alb. Baardse Jzn. (als plaatsvervangers bestuursleden). Een subsidie van f.800.werd beschi baar gesteld voor de collectieve inzend: snijbloemen in Zagreb. In zijn sluiting woord bracht de voorzitter een bijzond woord van dank aan den kassier, den te W. M. v. d. Zwaard en zijn ondergesch ten voor hun toewijding en trouw, c weer in het afgeloopen jaar aan den i gelegd, waardoor het werk zulk een c stekend resultaat heeft gehad. Het Electriciteitsbedrijf. De winst van het Gemeentelijk Elert citeitsbedrijf heeft over het afgelat; jaar f. 27.495.49 bedragen. Woonschuit gezonken. Tot een onaangename ervaring kwar de bewoners van een ark, liggende ii Westpias nabij Kudelstaart. Zij waren paar uur afwezig en toen zij weer veerden, bleek de schuit op den bodem hetwater gezakt te zijn. Het kostte' moeite om het huisraad op den wil brengen. Wonen in een ark is ook s j pretje! Voorschot Landarbeiderswet. Bij beschikking van den minister financiën is aan deze gemeente een w schot uit 's rijks kas verleend tot een z ximum van f7200, ter uitbetaling van 1 door twee landarbeiders benoodigd k drag voor de verkrijging van een plaste Tot tijdelijk opzichter-teekenaar I den dienst van Gemeentewerken alhie benoemd de heer A. Knobbe van Heen: veen, ter voorziening in de vacatt I. C. Tak. HAARLEMMERMEER. Ernstig ongeluk. Gistermorgen werd het 6-jarig zoo® van den heer J. A. B. nabij Halfweg, i* een uit Amsterdam komende vrachtais. aangereden. In bewusteloozen toesta: werd de kleine, die een zware hei schudding had bekomen, de ouderlijke ning binnengedragen. Geneeskuni hulp werd ingeroepen. Den vrachtaul bestuurder treft geen schuld. Ruiteravond. In de Beurs te Hoofddorp werd giskj avond een goed geslaagde Ruiteravond F houden, georganiseerd door de Landel»? Rijvereeniging „Kapitein van der W« alhier. De zaal was flink bezet. De zuster;»' eenigingen uit Nieuwvennep, Halfweg e Amstelveen waren ook vertegenwoord:» Het bestuur had voor dezen avond af wisselend programma samengesü;, waarvan het optreden van het beker» gezelschap van Riemsdijk (de Veluw zangers) wel het voornaamste deel vort; de. De Hoofddorpsche Orkestvereeni?» verleende op verdienstelijke wijze bi- medewerking. Bij het gezellig samen» na afwerking van het programma werd» den aanwezigen nog verschillende attra? ties bereid die de prettige stemming verhoogden. Het was een goed geslaag^ avond, die het kenmerk droeg van O ernstig streven om een intensieve proF'„ ganda van de Landelijke Ruiterspor- bevorderen.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 6