HET GESTOLEN LUCHTBALLONNETJE of DE GESCHIEDENIS VAN TWEE DEUCNIÈl BINNENLAND. KUNST EN LETTEREN. RADIONIEUWS. In 1848 kwam het weer tot een revolu tie. De republikeinen zegevierden: Isa bella moest het land verlaten. De bijeen geroepen Constituante behield echter de monarchie. De moeilijkheid werd nu een geschikten koning te vinden. Men weet hoe de Spaansche konlngscandidatuur van een Hohenzollern aanleiding werd tot den Fransch-Dultschen oorlog. De par tijen in Spanje konden het intusschen maar niet eens worden onder elkaar. De Regent Prim werd vermoord. Toen men eindelijk ln den Hertog van Aosta Ama- deus I een koning meende gevonden te hebben bleek die niet tegen de taak op gewassen en deed al zeer spoedig afstand van den troon Daarna werd de republiek uitgeroepen, maar ook zonder dat het tot een werkelijke rust kwam in het land. In 1874 werd Alfons XII, zoon van Isa bella, naar Spanje teruggeroepen om den troon te bestijgen. Hij regeerde tot zijn dood in 1885 Alfons XIII, die eerst na den dood zijns vaders geboren werd, volgde hem op. Zijn moeder Maria Christina heeft langen tijd met groote intelligentie en politiek doorzicht het regentschap waargenomen. RECLAME. PERSONEEL IN 's RIJKS DIENST. WIE IS DIE BROODMACERE VRIEND VAN JE, WILLY? Waarschijnlijk weet hij wel, dat hij door een paar maanden geregeld levertraan te nemen, genoeg zou aankomen om er weer als een normaal mensen uit te zien. Vertel hem, dat hij die walgelijke lever traan niet behoeft te slikken, omdat hij precies dezelfde schitterende resultaten op een geheel andere manier kan bereiken. Zeg hem, dat hij Mc. Coy's Tabletten koopt. Iedere apotheker en drogist ver koopt ze a f. 1.95 en 0.95 per doos. Iedereen kan drie pond aankomen, wan neer hij deze tabletten gedurende, een maand gebruikt. Een vrouw kwam zelfs vijftien pond aan in zes weken. Kinderen worden flink en sterk. 3770 Eischt uitsluitend Mc. Coy's Tabletten de origincele en eenige echte. Weigert namaak. Wanneer niet direct verkrijgbaar, wendt U dan tot N.V. Rowntree's Handels MIJ., Keizersgracht 124, Amsterdam-C. HET WERKTIJDENBESLUIT VOOR KANTOREN. Adviezen van den Hoogen Raad v. Arbeid. De Hooge Raad van Arbeid heeft in zijn gisteren onder leiding van prof. dr. W. H. Nolens te Den Haag gehouden ver gadering zijn adviezen vastgesteld omtrent de door den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid bij den Raad aanhangig gemaakte voorontwerpen van een werk tijdenbesluit voor kantoren en een wijzi ging van het verplegingsbeslult 1928. Een meerderheid in den Raad (2710) achtte het gewenscht thans de bepalingen van de Arbeidswet, die op kantoren be trekking hebben, in werking te doen treden. De Raad Is bovendien van oordeel, dat het gewenscht ls, het systeem, dat ten grondslag ligt aan deze bepalingen, te wijzigen. Deze bepalingen zijn te stroef. Zij laten niet, zooals de bepalingen voor fabrieken of werkplaatsen, voldoende ver schuiving van den werktijd toe. De Raad heeft daarom den Minister in overweging gegeven de desbetreffende bepalingen van de Arbeidswet als volgt te wijzigen: De thans ln do wet voorkomende nor men van 81/» uur per dag en 48 uur per week worden gehandhaafd. De hoofden van ondernemingen, die daaraan de voor keur geven, mogen een ander werkrooster invoeren, mits het jaarmaximum niet meer ls dan 2350 uur, en de weekmaxlma voor jeugdige personen, vrouwen en volwassen mannen worden gesteld op resp. 48, 55 en 62 uur. De hoofden der ondernemingen behoeven niet voor elk geval een speciale vergunning van zulk een rooster in te voeren, mits zij aan de arbeidsinspectie het werkrooster en de verdere door de wet voorgeschreven gegevens verschaffen, waardoor controle mogelijk is. Dit afge zien van do mogelijkheid tot het verkrij gen van bijzondere overwerkvergunnlngen. Sommige leden van den Raad hebben tegen dat voorstel bezwaren. Zij hebben van hun afwilkende meeningen in het advies doen blijken. Een aantal leden van den Raad, dat echter in de minderheid ls gebleven, is van oordeel, dat de bepalingen van de Arbeidswet, die op kantoren betrekking hebben. In geen geval behooren te worden ingevoerd, alvorens die bepalingen in den geest, ais hierboven ls aangegeven, zullen zijn gewijzigd. Een meerderheid in den Raad is echter van oordeel, dat die wijziging niet behoeft te worden afgewacht. Een meerderheid in den Raad (2018) kon zich met de voorgestelde wijziging van het Vernleglngsbesluit 1928, waardoor het mogelijk wordt gemaakt voor bijzondere categorieën van vernlegingsinrichtlneen van de normen betreffende den wekelijk- sc'ien of tweewekelljkschen rusttijd af te Wijken, vereenigen. De vergadering werd door den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid bij gewoond. LUCHTSCHEPENDIENST TÜSSCHEN NEDERLAND EN INDIK? Dr. Eckener. die eenige dagen geleden met de „Europa" uit Amerika te Friedrichs- hafen is teruggekeerd, deelde mede, dat hij in verband met de plannen voor het tot stand brengen van een luchtschepen- dienst tusschen Nederland en Neder- landsch-Indië waarschijnlijk in den ko menden winter een reis naar Batavia zal maken. Eerst na deze studiereis zal hij in staat zijn om met de belanghebbende Nederlandsche scheepvaartmaatschappijen de maatschappij „Nederland" en den Rot- terdamschen Lloyd verdere besprekingen te voeren. Het staat echter thans reeds vast, dat te Batavia of ln de nabijheid van Batavia op het eiland Java een lucht schepenhaven zal worden aangelegd. Het beleid van het bestuur der Centrale besproken. In de voortgezette algemeene bestuurs vergadering van de Centrale van Vereeni- gingen van Personeel in 's Rijks dienst werden allereerst verschillende huishou delijke zaken afgehandeld. Bij de bespreking van het jaarverslag 1930 werd het beleid van het DagelUksch Bestuur besproken. Naar het oordeel der meeste sprekers had het Dag. Bestuur zijn plicht gedaan bij het voeren der actie tot verbetering der algemeene positie van het Rijkspersoneel. Met name werd 't gevoer de beleid Inzake salarieerlng goedgekeurd, waarnemens de wensch werd geuit, dat de Regeering bij vernieuwing zal bekend ge maakt worden met het te lang uitblijven van de resultaten van onderzoekingen, welke sinds 1928 hangende zijn over de sa larieerlng en classificeering van sommige groepen. Stemmen gingen op, dat de Regeering en de Regeerlngslnstelllngen slechts theore tisch zouden medewerken tot herplaatsing van wachtgelders, maar dat practisch hun belangen genegeerd zouden worden. De financieele verslagen der Centrale en van haar Instellingen (Inkoopbureau, Weerstandsfonds enz.) werden na voor lichting door een kascontröle-commlssie eenstemmig goedgekeurd. Bij de bestuursverkiezing werden de zit tende bestuursleden F. Perdok Hzn., voor zitter, J. J. Faro, secretaris-penningmees ter, H. P. Baak, P. A. Ravelli, H. G. W. Munnik. F. J. A Schattenberg en H. Groe- neveld bij acclamatie herkozen; ook de redactie van het orgaan behield dezelfde samenstelling. Uitvoerige besprekingen hadden plaats over een inwendige hervorming van de werkzaamheden, waartoe het Dagelijksch Bestuur een voorstel had ingediend. Dit voorstel behelsde een werkverdeeling in de Centrale over 4 secretarissen, zoodat er 4 groepen eenigszlns gelijksoortige ambtena ren zouden gevormd worden, die elk over een eigen secretariaat zouden kunnen be schikken met behoud van de algemeene leiding bij het Dagelijksch Bestuur en met eerbiediging van de autonomie van elke der 38 aangesloten organisaties. De ruimere werkingssfeer en de grootere verantwoordelijkheid, welke in de heden- daagsche economische verhoudingen aan de vakvereeniglngen toebedeeld is. maakte volgens het Dag. Bestuur deze werkverdee ling noodzakelijk. Het gevolg daarvan zal moeten zijn het aanstellen van een vierden bezoldigden bestuurder (groepssecretaris). De vergadering vereenigde zich na een levendige discussie met het voor stel van het Dag. Bestuur, welk besluit in verband met de financieele gevolgen die er aan verbonden zijn zijn sanctie zal moeten erlangen van de algemeene vergadering (congres), welke in het najaar gehouden wordt. DE KOLONIALE RESERVE TE NIJMEGEN. Herdenking van het 40-jar!g bestaan. Heden en morgen worden de Nijmegen de feesten gevierd ter herdenking van het 40-jarig bestaan der Koloniale Reserve te Nijmegen. Hedenochtend om zeven uur blies de muziek der Koloniale Reserve het fees telijk reveille door heel Nijmegen. Om acht uur werden de troepen, onder com mando der officieren opgesteld op het bevlagde middenterrein der Prins Hen drikkazerne. De troepen werden geïnspec teerd door den gecommitteerde voor Incu- sche Zaken, Jhr. Mr. O. E. W. Six, secre taris-generaal van het Departement van Koloniën en den commandant der Ko loniale Reserve, overste J. J. Barendse, die een toespraak hield en den geluk- wensch voorlas van den legercommandant ln het hoofdkwartier te Bandoeng, com mandant M. N. Cramer. De legerpredikant, majoor J. II. Ruysch van Dugtercn, hield hierna een feestrede. Vervolgens trokken de manschappen met de muziek voorop naar het terrein aan den Bijleveldsingel, onder commando van overste J. J. Barendsen. Een groot gezelschap van militaire en burgerlijke autoriteiten was hier reeds bijeengekomen om met duizenden Nljme- genaars getuige te zijn van de plechtige vaandelultreikhig, welke geschiedde na mens de burgers door den burgemeester van Nijmegen, den heer Jos. Stelnweg, die vrij groote waardeering uitsprak voor de goede verstandhouding welke er steeds geheerscht had tusschen de Koloniale Reserve en de burgers. De soldaten van het Ned. Indische Leger wisten steeds de eer van hun korps hoog te houden en als blijk van waardeering bood spr. namens J de burgerij aan den commandant der Ko loniale reserve het prachtige vaandel aan. De Korpscommandant aanvaardde dit schitterend geschenk met groote vreugde. Het vaandel werd vervolgens in de troep opgenomen, waarna de comman dant, officieren en manschappen toesprak en hen opwekte steeds trouw te blijven aan vaandel als symbool van eenheid en eer. Dan speelde de muziek en werd een eere-defilê gehouden voor het vaandel. Vele autoriteiten woonden dit bij. Op gemerkt werden o.m. Z.K.H. Prins Hen drik, luit.-kol. N. S. L. K. Brevet, als ver tegen woordleer van den commandant van het Ned. Ind. Leger, B. en W. van Nij megen, de garnizoenscommandant van Nijmegen, luit.-kol. H. J. H. Hagdon, de oud-commandanten der Koloniale Re serve, lnit.-gen. b. d. I. H. Dryber en W. C. Kamman, de heer J. J. de Jong, hoofd van de afdeeling C. bij het departement van Koloniën, ds. H. Janssen, leger- en vloot-predikant ln algemeenen dienst, de zeereerw. heer J. J. Noordman, hoofd aalmoezenier van Leger en Vloot, Ds. J. H. Ruysch van Dugteren, legerpredikant, de weleerw. heer Huys, aalmoezenier van het Leger en verder vele officieren en burgerlijke autoriteiten Om half twaalft werd een druk bezochte receptie gehouden in de militaire sociëteit der Kol. Reserve. In het middaguur vereenigde de com mandant overste Barendse. Z.K.H. Prins Hendrik en de verdere hooge gasten, die ook de vaandeluitreiking hadden bijge woond zich aan een feestlunch in de „Vereeniglng." Voor de mansch apen werden In den I middag volles- en sportspelen georganl- j seerd. I 295. Wim van de muur ln een boom geklommen, Weldra een fllnken boomtak vond, Waaraan nu die brutale Jongen, Het touw van den hengel bond. Zoo nu zit Je hier veilig, zei hij, 'k Hoop, dat jij nog heel veel vangt, Geen kans, dat jij nu in het water duikelt, Je altijd aan een touwtje hangt. 296. Men bracht de gasten naar de stallen, Van Ibn Itashld, de groot-vizier. Het was een stoeterij van prachtige paarden, Pim bewonderde menig dier, Hun huid, glansde als mooie zijde Trotsch was hun houding en hun gang Toen men Pim op een paard wilde zetten Was hij hcelemaal niet bang. DE STAKING IN DE TEXTIEL-INDUSTRIE. De houdiqg der confessioneelen. Omtrent de staking bij de firma Nico ter Kulle en Zn. te Enschede deelt de R.-K. Textlelarbeldersbond „St. Lamber- tus" mede, dat in een gehouden vergade ring van de 48 bij het conflict betrokken leden dier organisatie met algemeene stemmen een verklaring werd aangeno men, welke o.a. inhoudt, dat het stand punt van het hoofdbestuur, dat het con flict ontijdig is uitgebroken, als eenig Juiste wordt erkend. De jarenlange onder vonden moeilijkheden en teleurstellingen, aldus het communiqué, hebben een verbit tering gewekt, welke de Zaterdag gehou den stemming heel sterk beïnvloed. In het licht hiervan zal het hoofdbestuur in den loop dezer week opnieuw de situatie onder oogen zien. Ook de 28 leden van den Ned. Chr. Tex- tiel-arbeidersbond „Unltas", die tot de stakers behooren, hebben zich met het standpunt van het hoofdbestuur, dat de staking ongewenscht was, vereenigd. ti ti Als gevolg van de staking in de weverij zijn reeds verschillende arbeiders uit an dere afdeelingen van de fabriek der firma Nico ter Kuile en Zonen naar huls ge zonden. LUCHTVEiytEER OP DE VLIEGVELDEN GEDURENDE DE MAAND MAART. Schiphol, de luchthaven van Amsterdam werd gedurende de maand Maart aange daan door 412 verkeersvliegtuigen der ge regelde luchtlijnen, 327 vliegtuigen van Leger en Marine en 16 extra vliegtuigen, terwijl 103 rond-, les- en proefvluchten met vliegtuigen van de K.L.M. en andere luchtvaartmaatschappijen werden uitge voerd. Tevens hadden er 63 vluchten plaats met vliegtuigen van de N.V. Ne derlandsche Vliegtuigenfabriek „Fokker' en 108 vluchten met Pander-vliegtuigen van de Nationale Luchtvaartschool. Het aantal pleziervliegers bedroeg 88 en het aantal bezoekers 4170. Waalhaven, de luchthaven van Rotter dam werd gedurende die maand aange daan door 213 verkeersvliegtuigen, 11 vliegtuigen van Leger en Marine, 37 vlieg tuigen van de Nationale Luchtvaartschool, de Koolhovenfabriek en Verschillende particulieren. Bovendien werden op Waalhaven 30 proef- en rond-, en oefenvlucjiten uitge voerd door verkeersvliegtuigen der K.L.M. 201 door vliegtuigen der Nationale Lucht vaartschool, de Koolhovenfabriek en ver schillende particulieren en 14 door op Waalhaven gestationeerde militaire vlieg tuigen. Het aantal pleziervliegers bedroeg 67 en het totaal bezoekers 2923. NOTARIAAT. VERSPREIDE BERICHTEN. De burgemeester van Bloemendaal, jhr. Bas Backer, heeft met Ingang van 15 Juni a.s. eervol ontslag uit zijn ambt ge vraagd. Bij Kon. besl. is benoemd tot burge meester van Hunsel F. P. H. Scheijmans; ls aan R. L. Dijkhuis, op zijn verzoek, met ingang van 10 April 1931, eervol ont slag verleend als burgemeester van Leek. Bij Kon. besl. is aangesteld tot com missaris van politie te Rheden, met In gang van 15 April 1931. B. G. Meijer, in specteur van politie le kl. te Rotterdam. Op 88-jarigen leeftijd is te 's-Gra- venhage overleden de heer J. P. H. Hof stede, oud-directeur der P.T.T. te Scheve- nlngen. Gisteren is overleden de heer H. R. du Mosch, in leven voorzitter van de Nederlandsche organisatie voor de Inter nationale Kamer van Koophandel en vice- voorzltter van de Kamer van Koophandel te Amsterdam. De heer du Mosch vertoefde aan het Gardameer ln Italië. De eerstvolgende audiëntie van den Minister van Defensie, zal ln plaats van op Maandag 20 April worden gehouden op Zaterdag 18 April e.k. om 10 uur v.m. UIT NED. OOST-INDIE. VERDUISTERING. SEMARANG, 14 April. (Aneta). De Raad van Justitie die de uitspraak ln de zaak tegen den ex-opperhoutvester van Zuid Randoe-Blatoen, A. J. W. Visser, die beschuldigd was van verduistering van f. 36.000 over het tijdvak van Augustus 1926 tot Mei 1930 door middel van verval- schingen van het kasboek. Beklaagde werd veroordeeld wegens het voortgezet mis drijf van verduistering gepleegd in zijn functie als ambtenaar tot een gevangenis straf voor den tijd van 4 jaar met vrij spraak van het misdrijf van valschheld ln geschrifte. De officier van justitie eischte ln zijn requisitoir een gevangenis straf voor den tijd van 5 jaar. BESTUURSHERVORMING IN DE BUITENGEWESTEN. BATAVIA, 15 April. (Aneta). De Volks raad verwierp met 26 tegen 16 stemmen het ontwerp voor de bestuurshervorming in de buitengewesten. NIEUWE UITGAVEN. Bij Kon. besl. is benoemd tot notaris binnen het arrond. Zutphen. ter stand plaats Apeldoorn, J. van der Veen, can- didaat-notarls te Amsterdam; ls benoemd, met ingang van 30 April 1931, tot notaris binnen het arrond. Assen ter stanplaats Meppel, mr. P. H. Velzen, cand.-notaris te Markelo. Voorjaarsgidsjes van den A. N. W. B. door de Bollen- en Vruchtboomenstrekeii. Do A.N.W.B. Toeristenbond voor Neder land heeft een paar nieuwe gidsjes samen gesteld, met beschrijving van tochten voor wandelaars, fietsers, motorwielrijders en automobilisten door streken van ons land, die in het voorjaar, tijdens den bloei van de bollenvelden of van de vruchtboomen, bijzondere aantrekkelijkheid hebben. Deze gidsjes zijn thans gereed gekomen, zoodat de touristen er nog dit voorjaar ge bruik van kunnen maken. Het eene gidsje: „Per rijwiel, te voet, per auto of motor naar de Bloembollenvelden", bevat een beschrijving van 25 ver c ill mie wandelingen ten Zuiden en 8 ten Noorden van Haarlem, mét verscheidene kaartjes, waarop die wandelingen zijn aangegeven. Bovendien geeft dit boekje zeven verschil lende rijwielroutes in de streek tusschen Alkmaar en Den Haag en drie nutoroutes, met Amsterdam en Den Haag als uitgangs punt. De tochten, aangeduid op een over zichtskaartje, zijn zóó samengesteld, dat verscheidene ervan gecombineerd kunnen worden, zoodat ieder aan de hand van de Bondsatlasbladcn, of van de Bonds- autokaart zijn tochten desgewenscht kan uitbreiden. Een uitvoerige beschrijving van de be zienswaardigheden van Haarlem en van ver schillende wandel- en fietstochten met deze stad als beginpunt, vindt meu vermeld in de eveneens door den A.N.W.B. uitgegeven boekjes: Haarlem (Wandelingen) en Haar lem (Rijwieltochten). Het tweede nieuw uitgegeven gidsje: „Per i rijwiel, te voet, per auto of motor naar i de bloeiende, boomgaarden", bevat de be schrijving van een aantal tochten door die streken van ons land, welke in aanmerking komen voor een bezoek gedurende den bloei der vruchtboomen. Door de Betuwe (met overzichtskaartje van het gebied tusschen Gorinchem, Nijmegen, Arnhem en Vianen) zijn 20 rijwiel- en autotochten aangegeven, met Tiel als centrum, en 7 wandelingen; in Zuid Limburg 4 auto- en rijwielroutes en 3 wandelingen en voorts tochten door Zuid Beveland, naar de Becmster (van Amsterdam uit), naar de Bangert bij Hoorn en naar de Langeraksche polderlanden, met Gouda als punt van uitgang. De routes zijn thans samengesteld vol gens het beproefde systeem van de binnen- en buitenlandsche reiswijzers van den Bond en de loop der tochten is gemakkelijk op de bijgevoegde kaartjes na te gaan. Bij de wandelingen zijn somtijds een spoorweg station of tramhalte als begin- of eindpunt gekozen, maar meestal zal men deze nog gemakkelijker kunnen bereiken met een van de vele autobussen, welke in deze streken geregelde diensten onderhouden. Toeristen van allerlei gading zullen van deze gidsjes veel gemak en voorlichting kunnen hebben, als het voorjaar ons nu maar wat mooie dagen schenken wil! Steunt, bij gelijken prijs en kwaliteit, De Nederlandsche Industrie. Hiermede dient gij Uw land En bestrijdt gij de werkloosheid. PARÏJZER PERSBERICHT VOOR RADIO-OMROEP. De Parijzer zender Radio L.L, he aardige programma-nieuwigheid voerd, nl. de volgende: lederen avond om 5.20 spreekt d( I nallst Guy de Téramond een hl persbericht voor den Radio-omroep. onder ik een zeer amusante cause I verstaan, die de verschillende vmtI in en buiten Parijs op aardige wijze f geeft en daardoor het uitzenden u I langdradig, persbericht overbodig a I RADIO-CENTRALE. Een voorstel om een Radio-Ce: Lj Systeem op te richten werd op eeni S dering van de Bristol Sanetary Com met groote meerderheid verworpet HET MYSTERIE VAN NORTBB 1 REGIONAL. Onze Engelsche correspondent i het volgende: Vele Londenaars hebben mij ge: Bjffl waarom Mühlacker met z'n 75 K3 <8 iemand de trommelvliezen bijna ka: scheuren, terwijl Northern Region slechts met 5 Kilowatt minder soms geheel wordt weggevaagd do: Duitschen reus, terwijl hij in zij! oogenblikken slechts zelden zoo i ais Mühlacker. Met antwoord is natuurlijk, datt dier mysteries is, die Radio tot zot cineerend „hobby" gemaakt hebbe DE FINANTIEELE TOESTAND V DEN B.B.C. De Directeur generaal der Eq Posterijen heeft aan de B.B.C. cent subsidie van 157.000 Pond St. toe; Deze zal naar verluidt hoofdzakelijl den aangewend voor den bouw vc Western Regional-zender, de vVrde kei in de „Regional" ketting. DE DEENSCHE OMROEP TEGE GRAMOFOONPLATEN. De Deensche luisteraars hebben een uitbreiding van het aantal f foonplatenconcerten aangevraagd. Programma-afdeeling van den o: heeft dit verzoek afgewezen. Zij a gramofoonplatenconcerten zooveel lijk inkrimpen, om werkeloosheid musici te bestrijden. Overzicht onzer belangrijk! Veemarkten. Voor do veehouders weinig goed n van de veemarkten, begin dezer wed houden. Goedkooper vette koeien c gebruiksvee nog even duur. Een tof waar we nog met zoo plotseling uil: geraken. De oorzaak is wei gelegen: weinige aanfok der laatste jaren. De' zijn geweest. Een vet beest verkoop* een gebruiksbeest terugkoopen met J 1 wat geld overhouden. Nu moet et' f. 100 bij. Een toestand die zich nid bestendigen. Zulks zoit den gehcele gang van het veelioudersbedrijf betcet Men kan er immers nooit tegen w De uitbreiding van de fokkerij most' v, verhelpen en men zal het zeker 5'-" zien. Beter is liet voor de a.s. winler beesten op stal to hebben, dan vee mesten om nog verder van liuis te gs' De veemesterij mist op 't oogenblii toekomst en is voor den melkveel* zeker niets weer gedaan. Over den invoer van buitenlandsch - hebben we te dien zake meermalen opinie gezegd. De landbouw-organisaff reikten nog niet veel in deze na doch in enkele steden zal toch eenig* ordening komen inzake de verkoop re buitenlandsch product. Zooals reeds nog dure gebruiks- of weidebeeste: lagere prijzen voor het vette vee en moeilijk te verkoopen. Ook de waren wat lager in prijs. De schapen" hield zich staande, ook de prijzen. over dus geen klachten, maar de waarvoor we allang oen duistere toen in zagen, zakten nog weer terug cent per pond is het reeds op en bedriegen de voorteekenen ons niclj len de prijzen hier nog beneden De groote voorraden die hier zijn r- voor de zware soorten alle in t b® land moeten worden geconsumeerd buitenland kan men ze nergens kwijt en vet alleen voor zeer lage prij*0 exporteeren. r„ VAN DER 2-1

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 10