SPORT. Het kleine mannetje (Geïrriteerd)„Dat is een schande juffrouw, U heeft me de wasch van een kind thuis gestuurd." (Passing show). BUITENLANDSCH GEMENGD. De moordenaar van Dusseldorf. Staat heden terecht. Heden begint te Dusseldorf het pro ces tegen Peter Kürten. Ongeveer twee honderd getuigen zijn opgeroepen en meer dan twintig deskundigen zullen hun rap port uitbrengen. Kürten zal zich te verantwoorden heb ben wegens zeven pogingen tot moord, waarbij zijn slachtoffers, meest vrouwen, min of meer ernstige kwetsuren hebben opgeloopen, en wegens negen moorden. Een dezer moorden is reeds 8 jaar geleden gepleegd op een tienjarig meisje uit Keu- len-Mülhelm. De overige acht moorden zijn tusschen Februari en November 1929 gepleegd. Negen maanden lang heeft Kürten Dusseldorf in rep en roer ge bracht. Steeds weer werd de politie versterkt, doch men stond voor een raadsel. Onge veer tienduizend brieven zijn in den loop van den tijd ontvangen. Deze kwamen alle in een karthotheek en moesten be werkt worden. Duizenden sporen, door het publiek aangegrepen, moesten worden na gegaan en honderden menschen gearres teerd worden. Tenslotte is het toeval te hulp gekomen. Een jonge vrouw, die door Kürten over vallen was, had een brief aan haar vrien din gericht. Door verkeerde adresseering kwam deze brief in andere handen. Hier door is de politie op het spoor van Kürten gekomen. Op 24 Mei van het vorig jaar is hij eindelijk gepakt. Tijdens zijn verhoor heeft hij omvang rijke bekentenissen afgelegd. Teekenen van berouw heeft men bij hem niet ont dekt. Op grond van hun waarneming verkla ren de psychiaters, dat hij voor zijn da den verantwoordelijk is. Kürten -beweert uit wraak jegens de menschheid te hebben gehandeld, daar hij jarenlang in een tuchthuis heeft gezeten. Om het aantal getuigen niet nog groo- ter te maken is in ongeveer 45 gevallen van brandstichting geen aanklacht inge diend. De straffen, die hem hiervoor zou den worden opgelegd zouden daarenboven toch in het niet zinken bij die voor de moorden. Het proces zal gehouden worden in de groote zaal van de politie-kazerne, daar de eigenlijke rechtzaal voor zulk een proces veel te klein is. o REUSACHTIGE BRAND TE MAUBEUGE. In den nacht van Zaterdag op Zondag brak te Maubeuge (Noord-Frankrijk) een brand uit in een groot warenhuis, welke brand spoedig met groote snelheid om zich heen greep. De brand, die in de dak stoel begon, bereikte spoedig de vierde verdieping, die bewoond wordt door het interne verkoopsterspersoneel van het warenhuis. De bewoonsters konden zich slechts met moeite redden. De geheele brandweer van Maubeuge werd gealar meerd, maar ondanks de krachtige blus- schingspogingen bereikten de vlammen spoedig de lager gelegen verdiepingen, waar zich veel brandbaar materiaal be vond. Inmiddels had men ook de assis tentie van de brandweer uit de naburige gemeenten ingeroepen, en met vereende krachten slaagde men erin. de in de on middellijke nabijheid van het brandende gebouw gelegen Cathedraal St. Pierre te gen het vuur te beschermen. Politie en soldaten hadden de geheele omgeving afgezet en hielden het talrijke publiek op een afstand. Van het gebouw zijn slechts de muren overeind blüven staan. Er deden zich geen persoonlijke ongevallen voor. De aangerichte schade bedraagt eenigc millioenen francs. o DE GRAF ZEPPELIN. Bij de landing tc Cairo van het lucht schip Graaf Zeppelin kon men waarne men, dat een lid der bemanning met een parachute uit het luchtschip naar bene den sprong, toen dit nog ongeveer 120 voet van den grond verwijderd was. Hij had blijkbaar opdracht dc noodige aanwijzin gen voor de hulpkrachten bij de landing te geven. De landingsmanoeuvres werden geleid door majoor Luck, die destijds spe ciaal naar Egypte gegaan was om de lan ding voor het verongelukte luchtschip R 101 te leiden. Luck werd door Eckener uitgenoodigd hem op de reis naar Duitschland te vergezellen. Het luchtschip is slechts heel kort ge bleven. Het vertrok weldra naar Pa lestina, waar het onder groote belang stelling boven Jerusalem cirkelde om dan de thuisreis te aanvaarden, via Grieken land, Spalato en Agram. o AUTO-BOTSING. In den afgeloopen nacht vond te Clichy In de onmiddellijke nabijheid van Parijs een ernstig auto-ongeluk plaats. Een vrachtauto kwam in volle vaart in bot sing met een auto, waarin zes personen waren gezeten. De personen-auto werd geheel in elkaar gereden. Alle zes inzit tenden en de chauffeur van de vracht auto werden levensgevaarlijk gewond. 127-JARIGE OVERLEDEN. In de gemeente Prokuplje is de oudste vrouw -van, Joegoe Slavië, een boerin van 127 jaar, overleden. TREINROOVERS IN BENGALEN. Drie jonge roovers hebben in den trein van Bhairab Bazar naar Mymensingh in Bengalen (Br. Indië) drie grondeigenaren aangevallen, die geweigerd hadden hun geld af te geven. De roovers trokken hun revolvers en schoten een van de grond eigenaren dood. De tweede verwondden zij ernstig, den derde licht. Toen ont namen zij hun slachtoffers hun geld en maakten zich uit de voeten door van den trein te springen. GROOTE OVERSTROOMINGEN IN GRIEKENLAND. Naar gemeld wordt zijn tengevolge van groote overstroomingen in Thessalië en andere gebieden in Noord-Griekenland de spoorwegverbindingen verbroken. Hon derden menschen zijn dakloos geworden. Men hoopt het spoorwegverkeer binnen eenige dagen hersteld te hebben, zoodat het verkeer met de Simplon-Oriënt Ex press zal kunnen worden hervat. PROF. PICCARD NAAR HUIS. Prof. Piccard heeft eerst van zijn pogen afgezien en is in gezelschap van zijn as sistent ir. Destacces uit Augsburg naar Brussel teruggekeerd. Prof. Piccard is voornemens zijn start pogingen in de Pinkster-vacantie te her vatten. Te dien einde wil hij 20 Mei naar Augsburg terugkeeren. STROOPERS VERRAST. Drie arbeiders zijn bij het stroopen na bij Gulik bij Aken door een jachtopziener verrast. Daar de stroopers niet aan het bevel „handen hoog" voldeden, loste de jachtopziener eenige schoten. Eén der stroopers werd gedood, een ander ernstig gekwetst. NOODWEER TE SMYRNA. De stad Smyrna is door noodweer ge teisterd. Verscheidene wijken zijn over stroomd. Vijf menschen zijn verdronken en vijf andere door den bliksem gedood. De schade is zeer groot. o DE SOUTHERN CROSS VERNIELD. Het vliegtuig Southern Cross, waarmee Kingsford Smith zijn vlucht Engeland Australië maakte, is bij Sydney neerge stort en totaal vernield. De beide inzit tenden werden gedood. o FAMILIE-DRAMA. In het Zwitsersche dorpje Teufenbach heeft een 35-jarige kantoorbediende in een aanval van geestesstoornis zijn twee kinderen en twee meisjes, die hun va- cantie bij hem doorbrachten door revol verschoten van het leven beroofd. Ver volgens schoot hij zich zelf met een mili tair geweer door het hoofd. o KRUITMAGAZIJN IN DE LUCHT GEVLOGEN. Tengevolge van een brand is het kruit magazijn van Awandan In Egypte in de lucht gevlogen. Een ingenieur werd gedood, vijf Euro peanen en drie Egyptenaren werden min of meer ernstig gewond. De aangerichte schade bedraagt eenige honderdduizen den guldens. o GROOTE BRAND TE TSJATALDJA. In de hoofdstraat van de Turksche ves tingstad Tsjataldja heeft een felle brand groote materieele schade aangericht. Verscheidene groote gebouwen werden in de asch gelegd. De Stamboelsche brand weer werd per extra-trein naar den brand gebracht. o SMOKKELAARSBENDE ONTDEKT. De federale drankwet-ambtenaren in de Ver. Staten zijn op het spoor gekomen van een reusachtig dranksyndicaat, dat van racebooten, vliegtuigen en een parti culier radio-station in een der voorsteden van New-Orleans gebruik maakte om in lichtingen te verkrijgen, nopens de be wegingen der kustwacht en verbindingen te onderhouden met zijn talrijke agenten. Vijftien personen zijn aangehouden, tegen honderd anderen is een bevel tot inhechtenisneming uitgevaardigd. o TRAM UIT DE RAILS. Te Moskou heeft een ernstig tramon geluk plaats gehad. Een tramwagen, die door een vrouwelijke beambten werd be stuurd liep door het snelle rijden ln een bocht uit de rails en viel om. Een juist passeerende vrouw werd gedood, zeven passagiers werden gewond. o MIJNGAS. In de Minorca-schacht van de Mea- schanmijn te Leicestershire is op onver klaarbare wijze gas ontsnapt, waardoor negen mijnwerkers, die daar aan het werk waren, ernstige brandwonden hebben opgeloopen. o AUTO OMGESLAGEN. Een groote autobus met communie-kin deren is nabij het dorp Thum i Saksen) in een bocht omgeslagen. Van de onge veer 60 inzittenden liepen een man. vier vrouwen en twee kinderen zeer zware verwondingen op. terwijl een aantal an deren licht gewond werden. BADMINTON. INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN TE NOORDWIJK. Een ploeg van Engelschen, Amerikanen cn Belgen wint van een Nederlandsche ploeg met 154. Dank zij het initiatief van de Noord- wijksche Sportvereeniging is het badmin- ton-seizoen (badminton wordt alleen over dekt. dus voornamelijk des winters ge speeld) besloten met een internationalen wedstrijd, de eerste welke in ons land ge houden wordt. Zaterdagavond had een voorwedstrijd plaats, bestaande uit hee- ren-enkelspelen en heeren-dubbelspelen tusschen spelers van de Noord wij ksche Sportvereeniging en de bezoekende ploeg, waarin Amerikanen. Engelschen, Cana- deezen en een Nederlanasch speler (jhr. Den Beer Poortugael) uitkwamen. Die voorwedstrijd werd door Noordwijk ge wonnen met 5-4, doch in den „grooteren" wedstrijd, waarin ook dames-nummers ge speeld werden kreeg de Nederlandsche ploeg stevig klop: 154. De gewonnen partijen kwamen alle uit de heeren-nummers: van de vijf enkel spelen won Nederland er drie, van de drie heerendubbelspelen een. Geen enkel num mer waarin dames uitkwamen, werd ge wonnen en inderdaad was er een klasse verschil tusschen het spel van onze dames de kampioene mej. Jansen incluis en dat der bezoekende dames. De techniek en de tactiek van deze is veel meer ontwikkeld. Echter hebben zij ook veel en veel meer oefening gehad. Van de bezoekende heeren was Dovas- ton de sterkste speler. Zoo iemand, dan demonstreert deze Amerikaan, die meer dan eens het kampioenschap van New- York won en die in 1926 Amerika ver tegenwoordigde in den interlandwedstrijd tegen Canada, welke een prachtige varia tie badminton bieden kan. Zijn spel is een mengeling van zeer kort spel door magnifiek afgestemde dropshots en van diepe lobs en smashes. Bovendien weet hij die slagen zoo te maskeeren, dat de te genstander niet kan zien welke slag er komt. Zijn prachtig polswerk stelt hem hiertoe in staat. Hij sloeg mr. Stikker, den Nederlandschen kampioen, met 151 157. Ook het tweede enkelspel ging verloren zij het na veel spanning, doch de drie andere werden door Nederland gewonnen (zie de uitslagen). In het heerendubbelspel waren het mr. Punt en de heer Henny, een nieuwe com binatie vormend, die het eenige winstpunt in dit nummer wisten te behalen. Het keurige „voorspel" van den heer Henny, speciaal diens zuivere, korte dropshots op de goede momenten en het afmakende smashen van mr. Punt uit het achterveld gaven Gandon en Bryson geen kans. Stikker en Woltman konden het niet bolwerken tegen Dovaston en den Beer Poortugael die in het dubbelspel veel be ter op dreef was dan in het enkelspel. Van de dames waren bij „Den Beer's team" mej. Harper, bij Nederland mej. Jansen de sterkste speelsters. In de partij welke zij tegen elkaar speelden bleek de Engelsche speelster met koel overleg van eiken kans tot scoren, door dropshot, rechte lage smash en lob gebruik te kun nen maken. Velen kwamen in den loop van den wedstrijd een kijkje nemen en wij zijn overtuigd dat zij een verrassenden indruk van het spel, zooals het hier gespeeld werd en dus gespeeld kan worden, hebben meegenomen. De uitslagen zijn: Heeren-enkelspel: Mr. Stikker verliest van Dovaston 115 71: Woltman verliest van Crighton 1315 1617; Den Hoed slaat Bryson 15—8 7—15 15—3; Simmons slaat jhr. Den Beer Poortugael 153 150 mr Punt slaat Gando 154 153. Heerendubbelspel: Mr. Stikker en Wolt man verliezen van Dovaston en jhr. Den Beer Poortugael 515 10—15; Simmons en Den Hoed verliezen van Crighton en Van der Velde 715 915; Mr. Punt en Henny slaan Gandon en Bryson 158 159. Dames-enkelspel: Mej. Jansen verliest van mej Harper 2—11 611; mevr. Van der Laan verliest van mej. Esnough 411 1—11: mevr. Dros—Canters verliest van mej Schaetzer 3—11 4—11; mej. Jansen verliest van mej. Schaetzer 511 811. Dames-dubbelspel: mevr. DrosCanters en mej. Jansen verliezen van mej. Har per en mej. Schaetzer 615 615; mej. Jansen en mevr. Van der Laan verliezen van mevr. Dovaston en mej. Harper 8—15 9—15: mej. Jansen en mevr. Van der Laan verliezen van mej. Esnough en mej. Schaetzer 815 915. Gemengd dubbelspel: mej. Jansen en Den Hoed verliezen van mevr. Dovaston en Dovaston 2—15 515; mej, Jansen en Woltman verliezen van mej. Harper en Crighton 9—15 14—17; mevr. Van der Laan en Simmons verliezen van mej. Schaetzer 16—17 6—15; mevr. Van der Laan en Henny verliezen van mej. Es nough en jhr. Den Beer Poortugael 6—15 13—15 o HOCKEY. NEDERLAND—BELGIË (Dames). Een verdiende 43 overwinning. Gistermiddag vond op Te Werve de dameshockeylandenwedstrijd plaats tus schen Nederland en België. Met de rust was de stand 32 voor Nederland, eind stand 4—3 voor Holland. De Nederland sche doelpunten werden gemaakt door mej. Bauduin (twee) en mevr. Dros— Canters (eveneens twee). Deze 43 overwinning hebben de Hol- landsche dames intusschen niet cadeau gekregen en zij hebben zich tot 't uiterste moeten inspannen om het zoover te krij gen. Maar over het geheel genomen heb ben zij de zege wel verdiend. Om halfdrie stelden de volgendfe ploegen zich op: Holland: doel Molhuysen, H. O. C.; ach ter: Josselin de Jong, Rood-Wit, en Rollin Couquerque, H. O. C.: midden: Hees, Hil versum, mevr. Eilers. Amsterdam, en Kist, Togo; voor' Polano, H. O. C., Leeuwenberg, Rood-Wit, mevr. DrosCanters, Arnhem, Bauduin, Zutphen, en Hofland, 't Gooi. België: doel: Devos. Racing; achter: Caesens. Racing. Haig, Racing: midden: Baudoux. Rasaulte. Khuners, Rasaulte, Berrewearts. Daring; voor: De Spules, Leopold, Ittner, Racing. Ghaye, Daring, Regout de Spirlet, Leopold. De Rijckman, Leopold. De eerste aanvallen komen van de Hol landers en worden geleid door den linker vleugel. Een mooie doorbraak der oranje hemden wordt vlak bij het Belgische doel gestuit. Daarop volgen eenige aanvallen der Belgen, welke door het Hollandsche backstel onschadelijk worden gemaakt. De Belgische dames zitten fanatieker op den bal en het succes komt het eerst van die zijde door een verrassend schot van mevr. RegoutSpirlet. De Hollandschen worden hierdoor tot meer vuur aangezet en vrij spoedig daarop komt de gelijkmaker door een boogbal van mej. Baudum (11). Hierop neemt Holland de leiding door mevr. DrosCanters, die met een onhoud baar schot het Belgische doel doorboort (21). Nogmaals is het suuces aan Hol landsche zijde als mej. Bauduin andermaal het Belgische net weet te vinden (31). Maar kort voor de pauze scoort mevrouw RegoutSpirlet voor de Belgischen en de stand is 32. Na de hervatting is Holland aanvanke lijk in het offensief. Doelpunten blijven voorloopig uit, maar de overigens goed op gezette aanvallen brengen geen verande ring in den stand. Door het enthousiast spel der Belgische dames vreest men reeds voor den gelijkmaker. Het is dus een op luchting als mevr. Dros—Canters de Bel gische keepster het nakijken geeft (42). België is echter nog niet geslagen en onze gasten komen onstuimig opzetten. Dit wordt door een goed doelpunt van mej. De Rijckman beloond, waardoor de stand op 43 komt. Vrij spoedig daarop komt het einde. BILJARTEN. DOMMERING KAMPIOEN VAN NEDERLAND. Een fraaie overwinning op Wiemers. Bij de Zaterdag te Leeuwarden voortge- zette wedstrijden zijn de volgende resul- taten verkregen: pnt. brt. h.s. gem. 400 23 96 17.39 Tjoa 375 22 59 17.04 400 23 86 17.39 255 23 72 11.08 Tjoa 400 20 76 20.— 300 20 74 15.— Dommering 400 17 109 23.52 98 17 18 5.76 Dommering 400 20 88 20.— 125 20 33 6.25 400 38 49 10.52 351 37 45 9.48 Gisteren was het de laatste dag van de wedstrijden om het Nederlandsch kam pioenschap. Evenals Zaterdagavond was de belangstelling zeer groot. Van Vliet speelde tegen Gehrels. Na een drietal nullen produceert van Vliet eenige kleine series. Gehrels is er beter in dan de vorige dagen en na 10 beurten is de stand 67182 in het voor deel van Gehrels. Het spel van Gehrels zakt dan iets en ook van Vliet kan er niet inkomen, totdat hij in de 206te beurt een mooie 60 maakt. De stand is dan 197254. In een zeer snel tempo maakt van Vliet in een minimum van tijd 109, waarmee hij Gehrels passeert. Hij vergroot nog den voorsprong met een serie van 24. Gehrels antwoordt met 25 en 44, waarna van Vliet 13 maakt. Als Gehrels dan poedelt, maakt van Vliet met een bravourserie van 57 de partij uit. De cijfers zijn: Van Vliet 400 punten in 24 beurten, h.s. 109, gem. 16.66. Gehrels 323 in 23 brt., h.s. 71. gem. 14.07. Dan speelt Tjoa tegen Sweering. Het begin is bedroevend, en na 10 beur ten is de stand 22—73 voor Sweering. De Amsterdammer blijft langzaam uitloopen. Als Tjoa in de 20ste beurt een serie van 24 produceert en Sweering eenige nullen noteert is de stand 95164. Dan passeert Tjoa 2ijn tegenstander met series van 47 en 42. Sweering zakt meer en meer af. Toch herneemt hij weer de leiding met series van 41 en 37. Tjoa blijft hem op den voet volgen en in de 38ste beurt komt Tjoa eerst recht los en scoort 55. Het is dan met den Amsterdammer gedaan. Na 5 beurten maakt Tjoa de 400 vol. Tjoa 400 punten in 44 beurten, h.s. 55, gem. 9.09. Sweering 288 punten in 43 brt., h.s. 41, gem. 6.69. O Tot slot: DommeringWiemers. Wiemers begint aardig en maakt een serie van 40, waarna Dommering een fraaie 64 en 38 Iaat volgen. Dommering krijgt dan een voorsprong van 66 punten. In de achtste beurt brengt de Dokkumer de ballen in goede positie en hij behaalt zoowaar met een serie van 67 een voor sprong van 1 carambole. Dommering komt dan echter weer aan het woord en op uit muntende wijze weet hij een serie van 130 te maken. Wel antwoordt Wiemers met een serie van 57, maar Dommering behoudt de overhand en na 22 maakt de kampioen op fraaie wijze 65. De resteerende 52 caram boles maakt Dommering dan in twee beurten zoodat Wiemers op 189 blijft staan. Een werkelijk fraaie partij van den Arn hemmer. De cijfers dezer laatste partij luiden: Dommering 400 punten in 14 beurten, h.s. 130, gem. 28.57. Wiemers 198 punten in 14 beurten, h.s. 67, gem. 14.14. De eindstand van het tournooi luidt: 1. Dommering, Arnhem, 6 gewonnen partijen, 2400 punten, 140 beurten, h.s. 130, gem. 17.14. 2. Van Vliet, Den Haag, 4 gew. partijen, 2239 pnt., 167 brt., h.s. 133, gem. 13.40. 3. Wiemers, Dokkum, 4 gew. part., 2148 pnt., 164 brt., h.s. 86, gem. 13.09. 4. Sweering, Amsterdam, 3 gew. part., 2095 pnt., 204 brt., 11 h.s., gem. 10.26. 5. Tjoa, Den Haag, 2 gew. part.. 2003 pnt., brt. 171, h.s. 76, gem. 11.71. 6. De Leeuw, 2 gew. part., 1843 pnt.; 176 brt., h.s. 108, gem. 10.47. 7. Gehrels, 0 gew. part., 1316 pnt., 155 brt., h.s. 74, gem. 8.49. Theeboom uitgevallen. Na afloop reikte de voorzitter van den Nederlandschen Biljart Bond. de heer Sanders in een toespraak de prijzen uit. Nog spraken de heeren de Both namens den Noordelijken Biljart Bond en de heer Nieuwland voor de organiseerende veree- niging, de Friesche Biljart Club. ATHLETIEK. j j R.K. NED. ATHLETIEK-UNIE. Gisteren had in het hotel Noord-Bral^i te Den Bosch onder leiding van den bi Te W. F. Slee de vergadering plaats van afgevaardigden der diverse Diocesane B den dezer Unie. Of Aanwezig waren het voorloopig best Zate t.w. de heeren W. F. Slee, M. Verste stofi W. L. de Zwager en A. Brouwers, benev, w- 1 de heeren Stufkens en Bus voor het D Kees A.C., Hoyink v. Papendrecht en Dobbelsfe "TeI R.K. Bossche Voetbalbond, de heer had Zwager vertegenwoordigde tevens de D; J?e'' V.B en de heer Brouwers de gymn Ndd athletiekbond, bisdom Roermond. latei Na opening door den voorzitter brac deze dank aan de leden van het voorkx, Ned bestuur, welke gedurende 2 jaren de t en ding hebben gehad, verder memorem spreker de uitzending der Athleten reip?" Antwerpen, hetgeen mogelijk was, nis; door de milde bijdrage van den D.H.aIJ' De commissie welke belast is geweest de samenstelling van statuten en huishJsSB delijk reglement mocht eveneens woon- de f van dank in ontvangst nemen. den Hierna werd overgegaan tot afwerk'J pen der agenda. De behandeling der statut- en H. R. nam eenige uren in beslag, d« spr£ het mocht een voldoening zijn voor van commissie, dat slechts enkele wijzigin;. mef behoefde te worden aangebracht. bur. Als bestuursleden werden benoemd de heeren G. Bruinsma Utrecht (D.U.A.C.), li.0Vei L. de Zwager Haarlem (D.H.V.B. en 0 d0 A.K.) en W. F. Slee Nijmegen (R.K. V gr0( 's-Bosch). Mpi Limburg kon nog niet definitief vert son klaren of zij zouden toetreden, doch iniii zulks wel plaats vond en waaraan zt\ dr0 geen twijfel zal bestaan, dan heeft zij t, sia, zelf het recht een vertegenwoordiger bet het Bondsbestuur aan te wijzen. De 1 gra stuursleden zullen de functies nader on4: de ling verdeelen, terwijl getracht zal wori one een voorzitter te krijgen, geheel buiten bonden staande. In de Technische Commissie werden kozen de heeren W. F. Slee Nijmejs voorzitter, N. de Zwager, Haarlem w scb G. W. P. Janssen Arnhem. l00 Voor de commissie van beroep weril j H, enkele namen genoemd en zal het beslJ we zich met bedoelde heeren in verbinding - len, of deze een eventueele benoem;.,^ zullen aannemen. (SU De record- en protestcommissie zrt va] nader door het bestuur worden beno-r ec] Waar de meeste honden reeds gebr. t-n maken van dc Sport-Illustratie, zal dit j gaan ais officieel worden aangenomen, g De datum waarop de Nederlandsche fa pioenschappen zullen worden gehouden binnenkort worden bekend gemaakt. j Onder de rondvraag werd er nog e op gewezen om de afgevaardigden r het congres der U.LO.C.C.G. op te dra: te protesteeren over de regeling der houden wedstrijden te Antwerpen. Nadat de voorzitter den afgetreden sec t pen den heer Verstegen bedankt had v J de bijzondere acurate wijze waarop 4' 4 vooral het iinancieele gedeelte heeft heerd, sloot hij op dc gebruikelijke w j de vergadering. „Mm el -ö- KRACHTSPORT. DE WEDSTRIJDEN DER LEIDSCHE KRACHTSPORT-VEREEN Ter gelegenheid van haar éénjarig b staan hield de Leidsche Krachtsport-Vt eeniging Zaterdagavond in „Concordï'. demonstratie-wedstrijden in gewichths fen en worstelen met medewerking v den Haagschen Districtsbond. Mogen:* wedstrijden uit een sportief oogpunt gezien de resultaten welgeslaagd v: den genoemd, door het geringe aantal ba langstellenden ging van den demonst tieven opzet veel verloren. De eeit Leidsche deelnemer in het gewichthef!) P. van Duyn, getuigde van de goede less genoten van den instructeur der veree ging. A. Senteur. die allen in de drie i derafdeelingen van het gewichthef! overtrof. Uitgezonderd den Hagenaar 1 Maanen die ons niet in ai te got conditie leek ontliepen de andere df nemers, allen leden van de Haagsche e eenigingen Hercules en Simson, elkani niet veel. Na de pauze werden worstelw_ strijden gehouden, waarbij J. Harst (kï pioen van Zuid-Holland) en J. Nol: (kampioen West-Nederland) 'n technic hoogstaande demonstratie-partij ga« Interessant was tevens de partij tusscfc P. van Duyn (Leiden) en C. J. Duint (Simson, Den Haag) welke de Leidens op punten verloor. W. van Duuren was! eenige Leidsche worstelaar, die Zijn tege stander wist te overwinnen. De uitslagen luiden als volgt: Gewichtheffen: A. Sinteur (Hercuk Den Haag) drukken. 90 K.G.; tweehano- trekken. 90 KG. en stooten 110 KG. van Duyn IL. K. S V.) 70, 70. 86 KG W. Graafelland (Hercules) 70, 74, 96 KG H. de Leyser (Simson) 80, 80, 100 KG G. J. M. Smulders (Hercules) 70 70.; K.G.: Jac. van Maanen (K. D. O.) 65.6 80 K.G.; C. Demerschie (Hercules) 70,'. 90 K G. Worstelen: Urgert (Hercules) wint G. van der Reyden (L. K. S. V.) in 2 mie W. van Duuren (L. K. S. V.) wint van Romer (Simson) in 3 min.; C. J. DuindZ (Simson) wint van P. van Duyn (L.K.S.V; ln 10 min.: J. Osterbaan (Hercules) van W. Ossenvoort (L. K. S. V.) In 3 mh- H. de Leyser 'Simson) wint van M. Graaf (L. K. S. V.) in 8 min.: J. C. He^ mans (Hercules) wint van P. den Oud tl (L. K. S. V.) in 6 minuten. WATERPOLO. REST VAN AMSTERDAMLEIDEN Zondagavond 26 April a.s. organiseer de Amsterdamsche Zwemclub in 't Spot' fondsenbad te Amsterdam polowedsW den, o.a. de dames eerste klasse wedstrc- H.D.Z.A.D.Z., en de heeren wedstrijd# A.Z.H.P.C., Rest van Amsterdam—ij; den, en het officieuse Ned. Zevental v Kikvorschen tegery het Ned. Jeu? zevental o 2-':

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 6