LAATSTE BERICHTEN. STADSNIEUWS. BINNENLAND. FAILLISSEMENTEN. SCHEEPSVERBINDINGEN BEURSOVERZICHT. MARKTBERICHTEN. Gistermiddag 3 uur: 763. Hedenmiddag 3 uur: 765. Jij TELEGRAFISCH WEERBERICHT 11 naar waarneming in den morgen van 13 April, medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bildt. Hoogste stand 773.8 te Valencia. Laagste stand 745.3 te Janmayen. Verwachting tot den avond van 14 April: Krachtige tot matige, later afne mende, Noord-Westelijke tot Westel. wind. gedeeltelijk bewolkt. Weinig of geen re gen. Aanvankelijk koeler. Stormwaarschuwingsdienst. Geseind hedenmorgen te acht uur aan alle posten: „Weest op Uw hoede." LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 7 gr. C. (45 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 9 gr. C. f48 gr. F.). 3 uur nam.: 9 gr. C. (48 gr. F.) HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. Z. Voor Dinsdag. Hoogste stand des voorm. te 1.02 uur. Hoogste stand des nam. te 1.22 uur. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Maandag 7.22 n.m. tot 4.38 v.m. DE DUSSELDORFSCHE MOORDENAAR VOOR HET GERECHT. DUSSELDORF, 13 April. (V.D.). De belangstelling vcor het proces Kuerten is overweldigend. Een 90 journalisten zijn'' aanwezig, tot zelfs uit Amerika. Alle tri- bunes zijn tjokvol. Tegen halftlen bedaart J het geroezemoes. Een zijdeur gaat open en i onder ademlooze, gespannen stilte leidt een wachtmeester Peter Kuerten binnen. Hij ziet er goed uit en maakt een Indruk, die men bijna frisch zou kunnen noemen, als iemand, die langen tijd met vacantie is geweest en geheel uitgerust is. Hij kijkt rustig en gelaten om zich heen. Hij draagt een blauw costuum met een helder-witte boord en een lange das. Zijn gezicht is glad geschoren en in zijn haar ligt een zorgvuldige scheiding. Eenige minuten later treedt het ge- gerechtshof binnen. President is de voor zitter van het Landsgericht dr. Rose en rechters zijn dr. Wender en dr. Lennarz. Het Openbaar Ministerie is vertegenwoor digd door de OLerstaatsanwalt dr. Eich en den Staatsanwaltsrat dr. Jansen. De jury bestaat uit zes personen, een stadsarchitect, een ambtenaar bij de spoorwegen en vier personen uit arbei derskringen en uit den kleinen midden stand. Kuerten wordt verdedigd door advocaat dr. Wehner uit Dusseldorf. Als de rechtbank zich gezet heeft wordt begonnen met de voorlezing van de acte van beschuldiging, die 217 getikte pagina's omvat. Nadat de dagvaarding is voorge lezen, verzoekt de voorzitter Kuerten een beschrijving te geven van zijn jeugd en de verhoudingen in zijn ouderlijk huis. Kuerten verklaart, dat zijn ouders toen hij nog jong was, herhaaldelijk van wo ning moesten veranderen omdat zijn vader drankzuchtig was en in zijn dronkenschap zooveel burengerucht maakte, dat het ge zin na korten tijd bijna elke woning moest verlaten. Bij hem thuis werd dan ook altijd getwist. Zijn vader mishandelde zijn moe der en sloeg het huisraad stuk. Op 8-jari- gen leeftijd had Peter Kuerten voor de eerste maal het ouderlilk huis verlaten. Drie weken lang zwierf hij rond en leefde grootendeels van de opbrengst van kleine diefstallen en straatroof Zijn vader had verschillende misdaden begaan en moest dan ook dikwijls gevangenisstraf uitzitten, zoodat zijn moeder met tien kinderen thuis dikwijls de bitterste armoe leed. Kuerten verklaarde verder dat hij onge veer op zijn 15e jaar wegens het verduis teren van hem toevertrouwd geld voor de eerste maal twee maanden gevangenis- straf VvQpcr pii deze p-piprron^eirt kwam hij in de strafgevangenis voor de eerste maal in contact met ernstige mis dadigers. AJs „melkmuil" werd hij daar over verschillende dingen waaromtrent hii tot nog toe geen idee had gehad, inge licht. Later kreeg hij wegens huisvrede breuk en bedreiging voor de tweede maal gevangenisstraf. UITZETTING VAN WERKLOOZEN. BOSTON, 13 April (Reuter! Zeven en-veertig Spanjaarden en Portugeezen zijn te Dansbury in Connecticut gear resteerd, omdat zij geen middel van be staan hadden. Zij zullen naar Boston worden vervoerd, teneinde gedeporteerd te worden, volgens de besluiten van het congres inzake de verbetering van den werkloosheidstoestand. Men verwacht, dat nog meerdere ar restaties in de industriecentra zullen volgen. TREINONGEVAL. EDMONTON (Alberta). 13 April (Reuter) In de nabijheid van Edson is de trein naar Vancouver gederailleerd, waardoor drie wagons van den 20 voet hoogen dijk afstortten. 29 personen werden gewond waarvan zeven naar het ziekenhuis moesten worden gebracht. EEN KRANIGE OBER. NEW-YORK, 13 April. (V.D.) In den nacht van Zondag op Maandag drongen drie gewapende bandieten te Chicago het luxe-hotel en cafe „L'Aiglon" binnen, en plunderden talrijke gasten uit. Een Duit- sche ober-kellner, Franz Abler, die gedu rende den wereldoorlog tot het bedie ningspersoneel van een machinegeweer- afdeeling behoorde, rende naar de keuken van het restaurant en greep een zich daar bevindend reperteergeweer. Hij le verde een vuurgevecht met de bandieten, waarvan hij twee neerschoot en de derde verwondde. Deze laatste is echter in een gereedstaande auto ontkomen. o DE VERKIEZINGEN IN SPANJE. MADRID, 13 April. (Belg. Tel. Ag.) Spanje is verdeeld in 49 provincies, waar van 47 op het vasteland en twee eilanden groepen, n.l. de Balearen en de Canari- sche eilanden. Vannacht om een uur waren de resul taten van 45 provincie-hoofdsteden be kend. Alleen te Cadiz is een geheel mo narchistische gemeenteraad gekozen, ter wijl in alle andere steden de republikeinen in de meerderheid zijn. In verscheidene provinciestadjes en dor pen vanCordova hebben de monarchisten evenwel de meerderheid behaald. De definitieve uitslag van de verkiezin gen in Barcelona is 25 gekozenen van de Republikeins-Catalaansche partij en 12 monarchisten en 13 republikeins-radi calen. In een luide toegejuichte rede zeide kolonel Macia, dat bij deze triomph van de republikeinen de koning niets anders kan doen dan vertrekken. Anders zou hij genoodzaakt zijn een dictatuur in te stellen, die zeer bloedig zou zijn, daar het volk zich zou verzetten. Koningen, die niet aan den wil van hun volk beantwoorden, moeten denzelfden weg volgen als Lodewijk XVI van Fran- rijk, n.l de weg naar de guillotine. Te Madrid hebben de linkerpartijen 30 zetels en de monarchisten 20. Aznar heeft zich naar het koninklijk paleis begeven om een onderhoud te heb ben met den koning. Omstreeks middernacht heeft men in de voorsteden een bewaking van politie te voet en te paard ingesteld. De republikeinsche partijen behaalden in Madrid 91.111 stemmen tegen de mo narchisten 34.444. o NIEUWE MOEILIJKHEDEN VOOR LABOUR. LONDEN, 13 April (Belg. Te.l. Ag.) - De Engelschen Labourregeering dreigen nieuwe moeilijkheden, daar de Liberalen niet voldaan zijn over de werkloozen-poli- tiek van den minister-president Mac Donald. Indien de Liberale afgevaardig den niet zullen worden tevredengesteld door de regeeringsverklaring van Donder dag a.s., zullen zij voor de conservatieve motie van wantrouwen stemmen. o UIT BRITSCH-INDIE. BOMBAY, 13 April (Reuter) Op een vergadering van Mohamedanen heeft Shaukatali, de voorzitter van den kort geleden te Delhi gehouden vergadering van Mohamedanen, verklaard, dat zij van Gandhi geen rechtvaardigheid konden verwachten. Verder verklaarde hij, dat de Mohame danen besloten zijn naar de tweede Ronde-Tafel-Conferentie te gaan, onaf hankelijk van Gandhi. o SCHOOLSTAKING GEëINDIGD. BRUNSWIJK, 13 April (Wolff) Dc staking in de openbare school te Bruns- wijk, Wolfenbuettel en Schoeningen is geëindigd. Hedenochtend verschenen alle kinderen wederom op school. R. NUK In den ouderdom van 71 jaar is in het Diaconessenhuis alhier overleden de heer R. Nijk, oud-directeur van het Gemeente lijk Bouw- en Woningtoezicht. Roelof Nijk werd 29 Jan. 1859 te Schoön- derbeek in Drente geboren. Hij ontving zijn opleiding bij verschillende architec ten o.a. bij de bekende Amsterdamsche bouwmeesters van Gent en Gosschalk. Nadat hij diverse polderbesturen als bouwkundig opzichter was werkzaam g^ weest, werd hij achtereenvolgens als hoofdopzichter aangesteld bij den bouw van de gasfabrieken te Amsterdam, het station te Groningen en het gesticht Endegeest. Op 1 April 1898 werd hij uit vele solli citanten benoemd tot inspecteur bij de bouwpolltie ter vervanging van de toen malige rooimeesters. Later werd zijn titulatuur veranderd in inspecteur bij het Bouw- en Woningtoezicht. Zijn groote practische kennis en stoere werkkracht kwamen hem in deze functie goed van pas. En waar hij de periode van den erg- sten revolutiebouw meemaakte en vrijwel geen assistentie tot zijn beschikking had, werd er van zijn krachten veel gevergd. Met ingang van 1 Januari 1919 werd hij benoemd tot directeur van Bouw- en Woningtoezicht. In deze kwaliteit gaf hij den stoot tot het systematisch woning- onderzoek en de eerste woningtelling. 1 September 1924 werd hij in verband met het bereiken van den 65-jarlgen leef tijd in het genot van pensioen gesteld en verloor de gemeente een ijverig en toege wijd ambtenaar, die haar gedurende meer dan een kwarteeuw naar beste krachten had bediend. Hij ruste in vrede. De teaardebestelling van het stoffelijk overschot is bepaald op Donderdag 12 uur op de begraafplaats nabij het Groene Kerkje. Mr. J. M. VAN BEMMELEN BENOEMD TOT HOOGLEERAAR. Benoemd is tot gewoon hoogleeraar in de faculteit der rechtsgeleerdheid aan de Rijksuniversiteit alhier, om onderwijs te geven in het Strafrecht en Strafvordering', Mr. J. M. van Bemmelen, substituut-grif fier aan den Arr. Rechtbank te Rotter dam. Mr. van Bemmelen is een zoon van den bekenden Groningschen hoogleeraar P. v. Bemmelen en een kleinzoon van den be roemden Leidschen natuurkundige, wijlen prof. J. M. van Bemmelen en te 's-Gra- venhage geboren. Hij studeerde aan de Universiteit te Groningen, waar hij pro moveerde tot doctor in de rechtsgeleerd heid op proefschrift getiteld: „Van zede lijke verbetering tot reclasseering. Ge schiedenis van het Nederlandsch Genoot schap tot zedelijke verbetering van ge vangenen. 18231923". Hij is secretaris van de afdeeling Rotterdam van het Genootschap tot zedelijke verbetering van gevangenen, en sedert eenige jaren ge vestigd als repetitor in de economie, het Romeinsch recht en strafrecht, als hoe danig hij zich een uitstekenden naam heeft weten te verwerven. HOOGE RAAD. Toepassing Melkbesluit. Het kantongerecht te Leiden had zeke ren S. veroordeeld tot f. 3 boete, ter zake van het vervoer van melk en aardappel schillen op één wagen. De rechtbank te Den Haag gaf in hooger beroep ontslag van rechtsvervolging en achtte art. 37 van het melkbesluit niet van toepassing, om dat aardappelschillen h.i. geen afval uit maken. Tegen dit vonnis teekende de officier van Justitie cassatie aan bij den Hoogen Raad. Heden heeft deze dit beroep verworpen. o CHR. A. VIEWEG. t Hij was oud-voorzitter van de Nedcrl. Dagbladpers. Op 69-jarigen leeftijd is te Nijmegen na een korte ongesteldheid overleden de heer Christiaan A. Vieweg, oud-directeur- hoofdredacteur van de Provinciale Gel- dersche en Nijmeegsche Courant, oud voorzitter van de Nederlandsche Dagblad pers. De overledene was officier in de orde van Oranje-Nassau. De begrafenis vindt Donderdag halftien plaats op het oude kerkhof te Ubbergen. o DE „STATENDAM" NOG AAN DEN GROND. Het stoomschip „Statendam" van de Holland Amerika Lijn zit nog steeds aan den grond. (Men zie oók onder Gemengd Nieuws.) Vier sleepbooten hebben heden morgen vergeefs getraéht het stoomschip vlot te brengen, doch de wind was de oorzaak, dat de vloed'piet zoo hoog steeg als verwacht was. Een nieuwe poging om het schip vlot te brengen zal hedenavond bij hoog water worden gedaan. I> BRANDEN. De kapitale boerderij, bewoond door J. Kraak te Echten (Fr.) eigendom van den vcenpolder aldaar, brandde hedenmor gen tot den grond toe af. Bijna 100 stuks vee verbrandden. Een belangrijke partij hooi en een groot gedeelte van het meu bilair werden door de vlammen verteerd De oorzaak is schoorsteenbrand Gisteravond ontstond een hevige brand in de villa van den heer J. Huber Jzn„ aan den Leuven?che weg te Beekbergen. De villa, voor een groot gedeelte van hout opgetrokken, werd geheel een prooi der vlammen, evenals een kostbare verzame ling schilderijen en een 2000 boeken, die zich daarin bevonden. De brandweer kon door gebrek aan water, daar de villa in de bosschen lag. en geen water in de na bijheid was het vuur slechts met zand bestrijden en zoodoende weinig uitrichtte. Villa en inboedel waren verzekerd. De brand is vermoedelijk in den schoorsteen ontstaan, toen de bewoners het fornuis hadden aangemaakt. Waarschijnlijk heeft toen de schoorsteen vlam gevat. TE VROEG UIT DEN TREIN GESTAPT. Zaterdagavond is te Woerden een ern stig ongeluk gebeurd, dat betrekkelijk nog goed is afgeloopen. Toen een trein uit Den Haag aankwam, stapte de 25-jarige M. uit IJsselstein uit de derde klasse, hoe wel de trein nog niet stilstond, met het gevolg dat hij viel en tusschen perron en denl trein bekneld raakte. Hoewel hij er schijnbaar alleen met een hoofdwonde was afgekomen, werd later door den dok ter een ernstige hersenschudding gecon stateerd en werd de jongeman naar het ziekenhuis te Woerden overgebracht. STAKING IN DE TEXTIELINDUSTRIE. Voorloopig alleen bij de firma ter Kuile. Het conflict bij de textielfabrieken der firma N. ter Kuile en Zonen te Enschedé is tot een uitbarsting gekomen. Het ver zoek van den Rijksbemiddelaar om het ultimatum nog een week uit te stellen is Zaterdag in strijd met het advies der besturen door de arbeiders verworpen en heden is geen der wevers de fabriek binnengegaan. De weverijen staan dan ook stil. Alles is tot dusver rustig verloopen. Het conflict is ontstaan doordat de firma eenige wijziging in de tarieven en een andere regeling voor het wachtgeld van de wevers wenschte, waartoe de arbeiders niet willen medewerken. De patroonsvereenlging heeft verklaard achter de firma ter Kuile te staan. Het is daarom waarschijnlijk dat het conflict dat nu 200 man omvat zich zal uit breiden. Het 15e retourvliegtuig is gisteren te Bandoeng aangekomen. ALGEM. VEREENIGING VOOR BLOEMBOLLENCULTUUR. De jaarvergadering. (Vervolg van het 3e Blad). De notulen der 165ste algemeene ver gadering werden goedgekeurd evenals het jaarverslag van den algemeenen secreta ris. De rekening en verantwoording sluit met een bedrag van f. 95.600.44V2 en wijst een batig saldo aan van f. 11.540.96. Aan het Hoofd-Bestuur werd machti ging verleend tot het aangaan van een leening groot f. 76.000 bij de N.V. Twent- sche Bank te Amsterdam, kantoorhou- dende te Haarlem op dezelfde voorwaar den als de leening bij de Haarlemsche Bankvereeniging. Deze gelden moeten dienen ter aflossing der leening van hetzelfde bedrag bij de Haarlemsche Bankvereeniging. Verder werd besloten tot meerdere zekerheid van de terugbetaling der obligatieleening groot f. 80.000 aan de Twentsche Bank een tweede hypotheek te verleenen op het aan de aan de vereeniging toebehoorend on roerend goed zijnde de terreinen met beurs gebouw aan de Leidsche vaart te Haar lem. Een en ander is noodig wegens verande ring van bankvennoot. De afdeeling SchotenVelsen had een voorstel ingediend omtrent het verbod van overdragen van vorderingen. Het H. B., dat in principe hiervoor ge voelde was van meening, dat de voorge stelde bepaling niet kan worden aanbe volen, doch: stelde voor wegens het groote i belang van het vraagstuk te onderzoeken of op een andere wijze het doel te berei ken is. Het H. B. stelt zich voor een com- I missie van juristen en vakgenooten te benoemen ter bestudeering van het vraag stuk en het ontwerpen van een regeling. De voorzitter deelde mede. dat in deze commissie zijn benoemd: de heeren mr. J. Merens voorzitter, mr. R. G. Back- huyzen van den Brink, secretaris, mr. J. Deenik, F. Schoneveld (Rijnsburg), A. Nijssen (Santpoort), J. W. Roozen (Over- veen), W. A. Philippo (Bennebroek), W. de Groot (Beverwijk), A. Verduyn (Lisse) en J. Volkering (Limmen). De afdeeling Lisserbroek stelde voor, dat het H. B. zich in verbinding zou stel len met alle bestaande bloembollenveilin gen, om er toe te geraken, dat op de vei lingen geen plantgoed van bloembollen veilingen per H.L. of K.G. verkocht wor den onder een, door onderlinge bespre king vast te stellen, minimumprijs. Het H. B. beval de aanneming van het voorstel aap. Uit de vergadering gingen stemmen op om te betoogen, dat voor deze maatregel toch geen zekerheid van naleving bestaat omdat velen ook buiten de veilingen ver- koopen. Door medewerking van de veilin gen kan veel worden bereikt, aldus de voorzitter. Het advies van het H. B. werd aange nomen. De afdeeling Lisse stelde voor om het orgaan in overeenstemming te brengen met de vooraanstaande plaats, welke de vereeniging in de bloembollencultuur in neemt. In zijn prae-advies zegt het H. B. gaarne de poging van Heemstede te willen steunen om te komen tot nog grootere bloei van het orgaan. Naar de meening van het H.B. is de redacteur er in geslaagd de inhoud van het blad lezenswaardig te maken. Het denkbeeld om een 2en redacteur te benoemen wordt gaarne aanvaard. Wenscht de vergadering naar aanleiding van het voorstel der afdeeling Heemstede het orgaan nog beter aan zijn doel te doen beantwoorden; zoowel door het aan stellen van een tweeden redacteur als door verbetering van het uiterlijk dan zal J daartoe een jaarlijks terugkeerende uit gaaf van f.3000f.5000 noodzakelijk zijn. De afdeeling Hillegom meende, dat de I verbetering op f. 10.000 zal komen en achtte dit niet verantwoord. De afdeeling Sasenheim zag gaarne in j het drukke seizoen een extra vraag en aanbod blaadje aan het orgaan toege voegd. De voorzitter achtte het tweemaal per week verschijnen gewenscht. Een I orgaan voor het geheele land zooals de afdeeling Wijdenes dat wilde achtte de voorzitter momenteel niet mogelijk. De afdeeling Enkhuizen wilde 'n vraag- en antwoord-rubriek in het orgaan opge- nomen zien. l De voorzitter zeide, dat vragen steeds worden beantwoord in het orgaan. Het voorstel van de afdeeling Heemstede werd vervolgens met het prae-advies van het H. B. aangenomen. Bij de rondvraag uitte de afdeeling Lan- gendijk den wensch, dat de betaling van de kosten voortvloeiende uit de behande ling voor het scheidsgerecht geregeld wordt in dien zin, dat beide partijen vooraf moeten betalen en niet de aan vrager alleen of dat de kosten bij verlie zen worden geind. De afdeeling Anna I Paulowna gaf het H B. in overweging de I leden die het vak in Amerika hadden J tegengewerkt te schrappen van de leden lijst. De voorzitter antwoordde, dat royement op deze gronden volgens de statuten niet I mogelijk is en een statutenwijziging geen terugwerkende kracht zal kunnen hebben. De afdeeling Noord-Brabant-Westhoek wees er op, dat de jonge afdeeling nadeel heeft ondervonden, doordat vele kwee kers bij het aankoopen der benoodigde materialen werden bedrogen. De afdeeling zal gaarne tegenmaat regelen zien. De voorzitter stemde toe. dat tal van nieuwelingen worden bedrogen en noemde maatregelen hiertegen gewenscht, doch deze zijn niet gemakkelijk te nemen, juridische hulp kan echter steeds worden ingeroepen. Hierna sluiting der 166ste algemeene ledenvergadering. In de week van 611 April zijn in Ne derland uitgesproken 76 faillissementen. Steunt, bij gelijken prijs en kwaliteit, De Nederlandsche Industrie. Hiermede dient gij Uw land En bestrijdt gij de werkloosheid. De navolgende passagLrs„chepen zijn Dinsdag 14 April in radiotelegrafische ver binding met de daarnaast vermelde kust- stations en via die stations rechtstreeks te bereiken. (Medegedeeld door de N.T.M» „Radio-Holland" N.V.). Alphacca, R. de Jan. Radio Alpherat, Rugby Radio Aludra, Cadiz Radio Baloeran, Scheven. Radio Chr. Huygens. idem Crijnssen, Rugby Radio Dempo, Scheven. Radio Flandria, idem üelria, idem Gemma Cadiz Radio J. P. Coen, Scheven. Radio Johan de Witt idem Nickerie Rugby Radio Oranje Nassau Scheven. Radio Poelau Bras, Batavia Radio Poelau Laut, Sabang Radio Poelau Tello, Nort Foreland Radio Poe lau Roebiah, Monsanto Radio P. C. Hooft, Scheven. Radio Rietfontein Rugby Radio Rotterdam, Scheven. Radio Sibajak, idem Statendam, idem Tjerimai, idem. Venezuela, idem Zeelandia, idem. Bij verzending van een radio-telegram via Scheveningen Radio bedragen de totale kosten, 44 ct. per woord. AMSTERDAM, 13 April. Gedrukte ten- denz. Koninklijke flauw, Industrieelen la ger, Tabakken vast, Rubbers en Suikers prijshoudend, Redjangs flauw, Amerika nen iets hooger. De affaire bleef van uiterst beperkte afmetingen, en zoodoende vond de huldi ging van de Amsterdamsche schaakploeg die het team der Londensche effecten beurs versloeg, een welkome afleiding. Wat er van de affaire was overgebleven concentreerde zich nog op Koninklijke, die van de zijde van het Nederlandsche publiek waren aangeboden en tot 271 reageerden. De buitenl. soorten waren niet veel ver anderd. In Aku's ging mede nogal wat om. Het in de ochtenduren geleden ver hes werd in het officieele verkeer weer uitgewischt. Unie Levers liepen onder Beurstijd een kleinigheid terug. De Phllipswaarden bewogen zich op overeenkomstige wijze. De Fordaandeelen waren prijshoudend, evenals Accoustieken. In Suikers vond bijna geen openlijke handel plaats. De noteeringen waren weinig veran derd. Rubbers wisten zich te handhaven ondanks de verdere toeneming van. de Engelsche voorraden. Tabakken waren goed gedisponeerd en behaalden eenig avance. Waarschijnlijk in verband met de meevallende taxatiën voor de volgende inschrijvingen. Op de Mijnafdeeling moesten Redjangs een flink aedeelte van het avance van Za terdag afstaan. De Amerikanen waren zeer stil. De noteeringen waren algemeen goed prijshoudend. o WISSELKOERSEN. Engeland 12.10 3/16; Duitschland 59.311/2 Frankrijk 9.741/4; België 34.64; Zwitser land 47.90; Oort.enrïiV 35.05: DenomsrPen 66.65: Zweden 66.70; Noorwegen 66.67 1/2; New-York 2.491/8; Prolongatie 11/2 13/4 pCt. LEIDEN, 11 April 1931. Leidsche eieren- veiling. Totale aanvoer 4274 stuks. Prijzen Kippeneieren f. 3.854.95; Eendeneieren f. 3.60—4 per 100 stuks. Handel matig. AMSTERDAM, 13 April. Veemarkt. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 562 vette koeien, ie kw. 96—1.05, 2e kw. 80—94, 3e kw 70—80, mindere soorten 62—70 per K.G. slachtgewicht, 108 melk- en kalfkoeien 280—380 per stuk, 141 vette kalveren 2e kw. 86—95, 3e kw. 74—85 per1 K.G. levend gewicht. 202 nuchtere kalveren 7—13 per stuk, 39 schapen 34—38 per stuk, 1100 varkens. Vleeschvarkens, wegende 90110 K.G. 50—51, zware varkens 48—50, vette varkens 46—48, 168 paarden 80—200 p. stuk. Aan het abattoir zijn heden aangevoerd 13 wagons geslachte milderen uit Dene marken. ROTTERDAM, 13 April. Veemarkt. 451 vette runderen, 285 vetle kalveren, 87 scha pen of lamineren, 1704 varkens. Prijzen per Vz K.G. Koeien 47i/250, 41—43, 27%—321/2, kalveren 8085, 6570, 5055, schapen 40—50, 20—27 per stuk, lammeren 26—33 per stuk, zouters 21—211/3. Aardappelprijzen: Brielsche Eig. f.5— 5.75; Zeeuwsche blauwe f. 6.6—70; Zeeuw- schc eigenheimers f. 4.25—4.80, Zeeuwsche bonte f.6—6.70; Friesche eigenheimers f.5 5.40: Poters f. 3.50—5.25, Industrie f. 4—4 30, Red Star f. 5.25—6, Bravo's f. 6—6.25, Mal tha s 1520 per K.G.. Handel redelijk, kalme vraag. Vlas- 5445 K.G. blauw 50—85, 3400 Holl. geel 65—90, 3150 D. R. 42%—47i/p. Koeien redelijke handel, prijzen iets hoo ger, stieren en schapen zeer luie handel, prijzen iets vaster, biggen, lammeren, var kens, matige handel, prijzen iets lager, kalveren tamelijke handel, prijzen iets lager zouters vlugge handel, iets lagere prijzen. BOSKOOP, Coöp. vereeniging „De Bos- koopsche veiling". Veiling van 11 April. Rozen per bos: Kilham 80—110 ct., Ger- mania 70—08 ct„ Rosalandia 60—80 ct.. Butterfly 80—90 ct., Columbia 40—60 ct., Ophelia 50—80 ct„ Had'.ey 60—80 ct., Mac Keiler 70—80 ct., Wilh. Kordes 4060 ct., Florex 40 ct„ Golden Ophelia 60—70 ct. Gemengde rozen 26—34 cl. Diversen per bos: Lathyrus 31 ct., Tulpen 20—36 ct., Cerasus Hisakura, per tak, 25—32 ct. VEITR, 11 April. Gele komkommers, 1ste soort f.29—41, idem, 2e soort f. 18—24, Kropsla, le soort f. 7.30—11.50, idem, 2e soort f. 4.60—6 90, Stoofsla f. 0.130 19, Spi na-ie f. 0.63-0.79, Rabarber, per 100 bos, f. 18- 20, Radijs f. 1.50-4.60. Vrije veiling. 11 April. 27187 kipeieren f. 3.80—5; 517 eendeieren f.4—4.50. Kippen F 0.90 1.50. Duiven f. 0.250.33. Konijnen f 0.40-2.35. Het Wapen van Veur. 11 April 22612 kipeierer f. 4.05—5.351803 eendeieren f. 3.05 —4.50; 8 ganseieren f.0 21 50 kippen f. 0.80 1.70. 17 duiven f.0.270.38. 16 konijnen f. 1.45—2.75. 3—1

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 3