72ste Jaarpang MAANDAG 13 APRIL 1931 No. 21799 STADSNIEUWS. BINNENLAND. Het voornaamste Nieuws van heden, LEIDSCH DAG BLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. PRIJS DER ADVERTENTIEN: 30 Cts. per regel voor advertentiën uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertentiën 35 Cts. per regel. Kleine Advertentiën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT:] Voor Leiden per 3 maanden f. 2.35, per week f.O.lt Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post f. 2.35 4- portokosten. Oit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. OPENING DEK CHK. ULO-SCHOOL NOORDEINDE. Groote belangstelling. In tegenwoordigheid van een groot aantal genoodigden o. w. vertegenwoor digers van het gemeentebestuur heeft hedenmiddag in het gymnastieklokaal der Chr. School, Noordeinde 40 de offi- cieele opening plaats gehad van de Chr. Ulo-School welke tot dusverre in ge noemd perceel was ondergebracht, maar thans in het pand Noordeinde 3 a een eigen tehuis heeft gekregen. Nadat allen waren gezeten, voerde aller eerst de voorzitter van de Ver. voor Chr. Onderwijs alhier, ds. M. J. Punselie het woord. Rede van ds. M. J. Punselie. Ds. Punselie begint met zijn groote vreugde uit te spreken, nu zoovelen met het bestuur samenkwamen om een bijzon dere bladzijde te schrijven in de annalen der Schoolvereenlging. Gansch de geschie denis van de „Noordeindeschool" is een geschiedenis van wonderen zegen. In 1885 is de arbeid op den Stille Rijn aange vangen met het bescheiden aantal van 55 leerlingen. De keuze van den heer J. B. Meijnen als Hoofd bleek wel een bijzonder gelukkige te zijn geweest, want onder zijn leiding waren al spoedig door den gesta- digen groei van het aantal leerlingen verschillende verbouwingen noodig, totdat er geen ruimte voor uitbreiding meer overbleef en eenige jaren achtereen 3 klassen moesten worden gehuisvest in het gebouw Patrimonium. De groeiende school was een groeiende zorg voor het bestuur. Een definitieve op lossing van de moeilijkheden scheen ge vonden door den aankoop van de zaal Noordeinde, waar men voldoende ruimte meende te vinden voor de stichting van een schoolgebouw, dat aan de eischen vol deed. In Februari 1908 werd het in gebruik genomen en gedurende nog 10 jaren arbeidde de heer Meijnen met zijn bekwa men staf van helpers in onze M. U. L. O.- School voort. Toen ging hij heen. De school telde nu 264 leerlingen. In Leiden en de omgeving werd er gesproken van de „School van Meijnen" en men bedoelde daarmee waardeering en bewondering uit te spreken over den arbeid van dien stoe- ren werker; men doelde daarmee op iets bijzonders, dat Leiden op onderwijsgebied kon aanwijzen. Onder het nieuwe hoofd, den heer de Reuver, ging de groei gestadig voort. Het leerlinggen-aantal steeg en toen in 1921, door de wijziging der Onderwijsregeling de M. U. L. O.-school verdwijnen moest en gesplitst worden in een school voor L. O. en een voor U. L. O., de eerste onder den heer Gathier en de tweede onder den heer de Reuver, telden deze te zamen 320 leer lingen. die allen onderwijs ontvingen in hetzelfde gebouw. Al weer kwam er te wei nig ruimte. Het bestuur besloot de onder wijzerswoning aan de school toe te voegen en in 1924 kon de U. L. O. school over een eigen gebouw beschikken. Het leek dat hiermede nu de definitieve oplossing gevonden was, doch het bleek spoedig» anders. De U. L. O. moest alras het teekenlokaal, het natuurkundelokaal en de Kamer van het hoofd als klasse lokaal inrichten! van de Lagere School moesten klassen worden ondergebracht in de Kweekschool voor Zeevaart en in het Gymnastieklokaal. 530 leerlinggen met 22 onderwijzers verkeerden dagelijks onder één dak. Het ging niet langer. Toen kwam het huis van prof. Nolen te koop. Het bestuur legde daar de hand op, om tweeërlei reden. Moest de U. L. O. school verplaatst worden, dan moest zij zoo mogelijk in de buurt van het Noord einde blijven. Bovendien verwachtte men door verbouwing van Noordeinde 3 voor een belangrijk lager bedrag dan bij nieuw bouw een bruikbare school te kunnen stichten. De architect, de heer W. Fontein, ontwierp een plan, dat de goedkeuring van het Gemeentebestuur kon wegdragen en zoo kwam er. niet een verbouwd heeren huis. doch een prachtschool. met 6 les lokalen. 2 lokalen voor vakonderwijs, de vertrekken voor hoofd en personeel, een ruime speelplaats en fietsenberging tot stand. Groote dank is er in ons hart voor de loyale medewerking van ons Gemeente bestuur, voor de waarlijk kundige leiding van den architect, voor de keurige uitvoe ring van het werk door de aannemers Gebrs v d. Putte te Heemstede. Hartelijk hopen wii nu. dat deze ver plaatsing der U. L. O school voor beide ónze ..Noordeinde-scholen" een periode van rustige ontwikkeling mag inleiden. Dat op beide scholen de oude traditie, die haar zulk een goeden naam bezorgde, mag worden gehandhaafd. Dat zij beide onder Gods zegen mogen groeien en bloeien. Dat zii krachtig mogen medewerken tot wek king en versterking van het besef, dat een mensch niet ziin doel bereikt wanneer hii zich in zijn streven alleen beweegt langs de horizontale liin van het gewone leven doch wanneer hii de verticale volgt, die klimt naar de hoogte, waar men God ontmoet. Hierna voerden nog verscheidene SDre- kèrs het woord. Op het verdere verloop der plechtigheid komen wij morgen terug. ADRES AAN DEN RAAD. Inzake de werkloosheid. Aan den Gemeenteraad van Leiden is het volgend adres gezonden: Geven met verschuldigde gevoelens te kennen J. v. d. Knaap en C. Troost, resp. voorzitter en secretaris van den Algemee- nen Bond van Overheidspersoneel in Ne derland, secretariaat Prinsengracht 415, Amsterdam; dat zij met diepe deernis kennis geno men hebben van de cijfers, welke den steeds grooter wordenden omvang der werkloosheid beschrijven; dat zij tevens opgemerkt hebben, dat deze werkloosheid geen gewoon seizoen verschijnsel is, maar een steeds aangroei ende vermindering van arbeid, welke al reeds vanaf 1921 te constateeren is; dat deze werkloosheid volgens hen ook voor een belangrijk deel veroorzaakt wordt door de sedert dien tijd steeds meer op gevoerde rationalisatie en de vermeerde ring van den arbeidstijd, wejke sedert 1923 in het algemeen opgevoerd is van 45 uur tot 48 uur per week; dat de middelen, welke het gemeente bestuur van Leiden aanwendt, om de werkloosheid te verminderen, door het be vorderen van vervroegde seizoenarbeid en werkverschaffing, geen afdoend middel zal blijken te zijn, maar slechts een verplaat sing van werkloosheid naar lateren tijd zal be teekenen; dat zij meenen, dat deze groote maat schappelijke kwaal zoo niet geheel opge heven, dan toch het meest doeltreffend bestreden zal kunnen worden, door een verkorting van den arbeidstijd; dat adressanten daarom beleefd Uwen Raad in overweging geven te besluiten, dat de gemeente Leiden ten voorbeeld van de overige werkgevers, den arbeidstijd van haar personeel vermindert tot ten hoogste 45 uur per week voor hen, die in geregeld dienstverband arbeiden en 42 uur voor continuarbeid. Het adres is vergezeld van een uitvoe rige toelichting, waarin o.a. een vroegere pensioneering, bijv. vanaf 55 jaar wordt bepleit. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijzigingen. N.V. Stoomfabriek van Verduurzaamde Levensmiddelen „De Ster", v.h. N. Wou- terlood P.Jzn., Hoogewoerd 183, Leiden, i Nieuwe procuratiehouders: N. J. A. j Wouterlood, Leiden (Beperkende Bepa- I lingen) en mej. M. C. J. Lünnemann (Be perkende Bepalingen). Verkoopbureau „Grafica". Witte Singel i 73, Leiden. Handel in moderne grafische machines, materialen, enz. Door uittreding van den vennoot C. M. Lamp, is de vennootschap onder firma ontbonden en wordt het bedrijf voortge- j zet door den overblijvenden vennoot: A. P. J. Aarse, als eenig eigenaar en onder den ouden naam. Coóop. Boerenleenbank. Hoofdstraat 82 Voorhout. Overleden Directeur: P. Warmerdam, j Voorhout. Overleden voorz. Raad van Toezicht: C. Colijn, Voorhout. Overl. Secr. Raad v. Toez.: J. Zuilhof, Sassenheim. Uittr. Bestuurslid: S. P. Warmerdam, Voorhout. 1 Uittr. Comm.: L. H. v. d Poel, Voorhout N. Dir S. P. Warmerdam, Voorhout. N. Comm.: L. v. d. Geer, Voorhout. N. Voorz. Raad v. Toez.: L. H. v. d.Poel Voorhout. N. Secr. Raad v. Toez.: H. A. G. Bots, Voorhout. N. Comm Raad v. Toez. G. Hoogevelt, Voorhout. Naamlooze Vennootschap Vereenigde Bloembollenculturen vh. Gebr. de Graaft en S A. v Konijnenburg en Co. Schiestr. 18. Noordwijk. Uittredend Gevolmachtigde: J. de Graaff, Wassenaar, dd. 1 April 1931. EINDBAL van den Heer S. P. WIELINGA. Lest best. Na een reeks intiem-gezellige dans avonden was het elndbal, dat de heer Wielinga Zaterdagavond in de groote zaal der Stadsgehoorzaal zijn leerlingen aan bood. bedoeld als een waardig slot van het dansseizoen 1930—1931. En we kunnen gerust verklaren, dat heer Wielinga met dezen avond alle eer heeft ingelegd. Om negen uur waren de eerste danslus- tigen reeds aanwezig en zochten zich een plaatsje in de gezellig versierde zaal en geleidelijk werd deze al voller en voller. Om circa halftien opende de heer W. het bal. na eerst allen aanwezigen hartelijk welkom te hebben geheeten en wenschte allen een recht prettigen avond. Het or kest, onder leiding van den heer Kloos, zette meteen in met een vroolijke step, die er reeds dadelijk de stemming in bracht. Daarna volgde de eene dans op den andere en steeg de stemming gedurig. Als aangename afwisseling werd door een achttal jonge dames een Biedermayer- ballet uitgevoerd, dat een geweldig applaus verwierf. Niet minder viel het andere, door zes meisjes uitgevoerde, ballet in den smaak, een geheel eigen ontwerp van den heer Wielinga, waarvoor zijn echtgenoote de keurige costuumpjes zelf had vervaar digd. Een der leerlingen, mej. Kukler, bood namens de leerlingen den heer W. een fraai ameublement aan en verraste mevr. W. met prachtige bloemen. Ook de heer Kloos, de trouwe pianist, werd niet ver geten en ontving een schilderstuk. De heer W. dankte allen hartelijk en bood den heer Kloos nog een muziekstan daard aan. Zoo verliep deze avond in de opperste harmonie en gezelligheid; tot ruim vier uur zweefden de paartjes over den spiegel- gladden vloer. Toen eindelijk de finale werd aangekondigd, was een ieder het er over eens, dat deze heerlijke avond veel te gauw om was. Tot ouderlingen van de Geref. Kerk Zijn gisteravond gekozen de heeren K. W. C. Bösecke, C. A. de Bruyn en J. Nijboer. Zaterdagavond a.s. geeft de Speel tuinver. „Westerkwartier" in de groote Stadszaal een propaganda-feestavond waarbij o.a. medewerking zal worden ver leend door het Jongensharmoniekorps „Jong Excelsior" en de Jeugdmandoline- club, beide uit Amsterdam. De korpsen ar- riveeren om kwart over zes aan het station alhier en marcheeren dan in optocht langs Morschsingel en -straat, Haarlemmerstr., Hooigracht, Hoogewoerd en Breestraat naar de Gehoorzaal. Op de kynoiogische tetoonstelling te Delft heeft de heer H. Ramak alhier met zijn „King Ceasar of Blackland (New- Foundlandl" twee eerste prijzen benevens een specialen prijs in de -Nat. fokkers klasse en limiteklassen behaald met de kwalificatie zeer goed. Op bovengenoemde tentoonstelling heeft de heer N. v. Oijen alhier eveneens met een New-Foundlander een 2den prijs in de Nieuwelingsklasse en een specialen prijs behaald met kwalificatie goed. In de Stedelijke Werkinrichting waren opgenomen: Volwassen Datum personen. Kinderen. Totaal Dinsdag 7 April .36 36 Woensdag 8 April .40 1 41 Donderdag 9 April 37 37 Vrijdag 10 April .38 1 39 Zaterdag 11 April .36 1 37 ONDERTROUWD. W. de Jong jm. 26 j. en J. Mark jd. 20 j. W. H. Schouten jm. 25 j. en M. A. de Brabander 27 j. C. H. Vreeburg jm. 27 j. en A. M. A. Leune jd. 23 j. J. Jansen jm. 21 j. en J. van Iperen jd. 26 j. G. Bavelaar wedr. 32 j. en C. H. de Jong jd. 33 j. A. C. Krlest jm. 24 j. en A. C. A. de Haan jd. 26 j. A. Kloos jm. 27 j. en D. H. van Veen jd. 26 j. N. J. Etman jm. 27 j. en J. W. van der Zeeuw 18 j. F. X. Kerstens wedr. en J. van Snickt. LIJK OPGEHAALD. Uit het water tusschen de Blauwpoorts- en Turfmarktsbrug ls gistermiddag het Hjk opgehaald van den 36-jarigen chauffeur H. J. B. uit Amsterdam, die op 29 Maart JJ. de echtelijke woning heeft verlaten en sindsdien niet is terugge keerd. Vermoedelijk ls hij nog denzelfden dag hier ter stede aangekomen. Degenen, die meenen inlichtingen over hem te kun nen verstrekken, worden verzocht zich zoo spoedig mogelijk te vervoegen aan het politiebureau, afd. recherche. Het signalement luidt: lage zwarte schoenen, zwarte gebreide sokken, blauw fantasiecostuum, geruit blauw overhemd en dito stropdas, witte slappe boord. Op de kraag van zijn jas droeg de man een speldje, voorstellende het Amsterdamsche wapen (rood-zwart schild met drie kruisjes). JACOB CATS. Maandag 20 dezer zal „Jacob Cats" in den Schouwburg een opvoering geven van Roelvink's „Lentewolken". ONDERSCHEIDING VAN DIRK COSTER. Dirk Coster is benoemd tot ridder in de Belgische Kroonorde als blijk van waar deering voor zijn aan de Vlaamsche lette ren in Nederland bewezen diensten. JULIETTE ROOS. Juliette Roos, thans verbonden aan het Rotterdamsch-Hofstadtooneel, gaat het tooneel vaarwel zeggen. Vanaf haar 7e jaar zij, is nu 65! heeft zij, behou dens een onderbreking van 9 jaren, het tooneel gediend Zij zal afscheid nemen in „Miauette en haar moeder", van Caillavet en de Fiers. 24 dezer is het afscheid te Den Haag, waarvoor zich een damescomité heeft ge vormd. De waarde der postvluchten. ERVARINGEN VAN DEN HEER PLESMAN. Men is op den goeden weg. Gistermiddag is het postvliegtuig, be stuurd door de piloten Duimelaat en Sille- vis, op Schiphol teruggekeerd. Aan boord bevonden zich verder de mecanicien Vee- nendaal, de marconist Dene en als pas- 1 sagier de heer Plesman (directeur der K.L. M.). Nadat de begroetingschampagne was rondgediend, hadden we gelegenheid, even met den heer Plesman te spreken over zijn ervaringen in verband met het doel van zijn reis. Dit doel noemde hij drie ledig. In de eerste plaats diende met de Indische autoriteiten overleg te worden gepleegd inzake de instelling van den wekelijkschen dienst op Indië. Tot een be slissing is men echter niet gekomen, wel tot een beter begrijpen in Indië van de waarde van wekelijksche postvluchten. De autoriteiten deelden vrijwel de opvattin gen van den heer Plesman en de bezwa ren waren grootendeels van budgettairen aard, zoodat gehoopt mag worden, dat men toch, zooals in de bedoeling lag, in October a.s. met een wekelijkschen dienst zal kunnen beginnen. In de tweede plaats diende deze reis voor den heer Plesman. om zelf de noo- dige ervaringen op te doen. en deze prak tijk is zeer nuttig gebleken. De heer Ples man, die den Indie-dienst zelf heeft voor bereid en georganiseerd, is versterkt in zijn overtuiging, dat men op den goeden i weg is. De ervaringen waren alle van den I aangenaamsten aard. De Hollandsche piloten en de Hollandsche Air Mail zijn overal populair. Bovendien was de heer Plesman van meening, dat er voor den handel groote mogelijkheden bestonden om de Hollandsche producten te intro- duceeren in de verschillende streken langs de luchtroute. Het derde doel van den tocht was ten slotte het zoeken van persoonlijk contact met de K. N. I. L. M., waar de heer Ples man directeur van is. Persoonlijke bespre kingen en gedachtenwisseling met den vertegenwoordiger der K. N. I. L. M. in Indië den heer Nieuwenhuis, die reeds drie jaar in Indië zit, was wenschelijk voor verschillende onderwerpen. Ook deze I besprekingen hebben tot het gewenschte resultaat geleid. De K. N. I. L. M. loopt schitterend. Ze voorziet in Indië in een behoefte en biedt al weer in de eerste plaats den handel groote mogelijkheden. De toestellen zijn dan ook meestal volge boekt en dikwijls gaan in de 8-persoons toestellen 11 passagiers mee. Van de reis zelf had de heer Plesman den indruk gekregen, dat de luchtvaart 1 de grond-organisatie ver vooruit is. Zoo dra men zekerheid had, of men de ge kozen route voor goed kan blijven volgen, zou er meer kapitaal in den gronddienst gestoken dienen te worden. Verbeteringen dienden te worden aangebracht in den radiodienst, de nachtverlichting, de ver zorging van de vliegvelden met olie en benzine en de hotelaccomodatie, zoodat men op het vliegveld zelf een goed hotel zou kunnen vinden om te slapen. Ver moeiend is zoo'n reis in het algemeen niet, behalve misschien de eerste twee dagen, als je er nog aan moet wennen, den ge- heelen dag stil te zitten en je zelf bezig te houden. Maar dan biedt ze ook af wisseling genoeg. En je leeft gewoon in de lucht. Als er 's morgens vroeg in donker gestart werd. werd de koers uitgezet en vastgesteld. Dan bleef één man aan het stuur en de anderen gingen binnen nog een uurtje slapen. Het vliegen, dat in de tropen de mooiste wijze van reizen is, is daar vooral vroeg in den morgen ideaal. De lucht is dan volslagen onbewogen en het toestel ligt zoo vast als een plank, zoo dat de inzittenden, als ze daar door het vroege vertrekuur in hun hotel geen tijd meer voor hadden gehad, zich in de cabine boven een woestijn of boven een zee kon den scheren. En dan biedt nog elke reis zijn eigen, speciale attracties, die elke keer weer anders kunnen zijn. In Indië heeft de heer Plesman gesproken met den direc teur der Gouvernementsbedrijven, den directeur van Financiën, het hoofd van P. T. T., met leden van den Raad van Indië en van den Indischen Volksraad, terwijl hij tweemaal ontvangen was door j den Gouverneur-Generaal. Te Yodpur hadden de luchtreizigers een 1 invitatie van den Britschen gouverneur. Colonel Windham, die op de terugreis de Hollanders kwam begroeten in gezelschap van den Maharadja van Yodpur en diens gevolg. Boven de Middellandsche Zee had 1 de P.H -A FI. eenige telegrammen gewis seld met de „Graf Zeppelin", die op weg was naar Egypte en Palestina. Naar aanleiding van deze mededeeling vroegen wij den heer Plesman naar zijn meening over een eventueele Zeppelin- dienst op Ned.-Indië, waaromtrent tijdens zijn verblijf in Indië verschillende berich ten in de pers zijn verschenen. De heer Plesman schudde twijfelend zijn hoofd „Hoe of zoo'n luchtschip zich houden zal bij de luchtgesteldheid in de Tropen ik weet het niet. Maar als er iets van zou komen, zou men er pas over zeven jaar mee kunnen beginnen, en zoo lang kun nen wij niet wachten. Wij gaan inmiddels verder, en waar we over zeven jaar zijn, zullen we dan wel zien". BINNENLAND. De vergadering te Haarlem van de Algemeene Vereeniging voor Bloembollen cultuur. (3e en le Blad). Beeldteiegrafie tusschen Nederland en Indië. (Binnenland, le Blad). Auto bij Smiide in de vaart gereden; de vier inzittende personen uit Gieten zijn verdronken. (Gemengd, 2e Blad). Op 69-jarigen leeftijd is te Nijmegen overleden de heer Chr. A. Vieweg, oud voorzitter van de Nederlandsche Dag bladpers. (Laatste Berichten, 1ste Blad). Staking te Enschedé aan de textiel fabriek der firma ter Kuile. (Laatste Be richten, 1ste Blad). BUITENLAND. De Gemeenteraadsverkiezingen in Spanje een tegenslag voor de regeering. (Bulten- j land, le Blad). I Het proces tegen den Dusseldorfschen moordenaar begonnen. (Buitenl. Gem. 2e Blad en Tel. le Blad). In Duitschiand zijn eenige vergaderin gen ontbonden. (Buitenl. le Blad). BEELDTELEGRAFIE. Een vaste dienst tusschen Nederland en Indië. Ir. dr. N. Koomans, hoofdingenieur der telegrafie en telefonie, deelde in een te Amsterdam gehouden vergadering van het Koninklijk Instituut van Ingenieurs in een voordracht over beeldteiegrafie mede, dat begin of half Mei een vaste dienst voor beeldteiegrafie tusschen Ne derland en Indië, zal worden geopend. DE KOLONIALE TENTOONSTELLING. Het Nederlandsche paviljoen van de Internationale Koloniale Tentoonstelling te Parijs zal einde April gereed komen. President Doumergue zal waarschijnlijk 6 Mei de tentoonstelling openen, waarna op 7 Mei de openstelling voor het publiek zal volgen. Het Nederlandsch paviljoen zal 8 Mei worden geopend. HET NEDERLANDSCHE VISSCHERIJ- PROEFSTATION. In de plaats van wijlen den heer W. J. Kernkamp te Edam is benoemd tot voor zitter van het Nederlandsche Visscherij- Proefstation de heer C. G. Roos, burge meester van Lekkerkerk, tot heden on der-voorzitter; en tot onder-voorzitter is aangewezen de heer Joost Pot Fzn., ree der te Vlaardingen. CHRISTELIJK-DEMOCR. UNIE. De algemeene vergadering. De Christelijk-Democratische Unie heeft te Utrecht haar algemeene verga dering gehouden. De heer R. van der Brug te Gouda, voorzitter der Unie, heeft een uitvoerige openingsrede gehouden, waarin hij o.m. wees op den groei der Unie. Blijkens het daarna door den heer J. Coenraadts te Utrecht, secretaris der Unie, uitgebrachte jaarverslag is in het afgeloopen jaar het ledental der Unie met 232 personen uitgebreid, vermeerder de het aantal in teekenaars op De Strij der, orgaan der Unie, met 212 en kwamen er drie nieuwe af deelingen bij. In het jaarverslag wordt een eeresaluut gebracht aan den heer Fedde Schurer, lid der Unie, voor de wijze, waarop deze voor zijn beginselen had pal gestaan. Bij de besprekingen over dit jaarver slag deelde de voorzitter nog mede, dat de Unie thans 850 leden heeft en „De Stijder", het orgaan der Unie, 500 intee- kenaars telt. Verschillende verslagen werden goedge keurd. De heeren J. Coenraadts te Utrecht en S. Spies te Almelo werden als leden van het hoofdbestuur herkozen, terwijl in de open plaats in het hoofdbestuur als lid gekozen werd de heer J. Okkerse te Rot terdam. De heer R. van der Brug te Gouda werd bij handgeklap als voorzitter herbe noemd. Na ruime bespreking werd nog de be staande contributieregeling gehand haafd. Overwogen zal worden een rege ling overeenkomstig de ter vergadering uitgesproken wenschen.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 1