Sproeten komen vroeg Sprutol Bij alle Drogisten UIT DE OMSTREKEN. HILLEGOM. Eerste hulp bij ongevallen. Zoodra net bezoek aan de bloemenvel den druk wordt, zullen door de Ver. Eerste Hulp bij Ongelukken drie posten in deze gemeente uitgezet worden, en wel op de Zondagen bij de Oosteinderbrug, op den Houttuin en bij de Steenfabriek. Twintig leden hebben zich voor dit werk beschik baar gesteld; elke post wordt door drie leden vervuld; de post en de leden zullen door een vlag en door het insigne op den armband te herkennen zijn. Het is een mooi plan van de jonge vereeniging, die vertrouwt, dat het publiek medewerking zal toonen, niet door nieuwsgierigheid, maar door te voldoen aan wenschen der posten. Verkoop gemeente-terrein. Aan den gemeenteraad zal voorgesteld worden het restant van het bouwterrein aan de Hofstraat te verkoopen tegen 12 gulden per vierkante meter aan den heer J. de Schepper te Amsterdam. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: L. H. Bierman en C. Jongbloed. G. H. van Dijk en A. C. van Maris. Getrouwd: S. Taylor en A. G. de Wreede Bevallen: E. M. MansLaros z. M. AnnardVan der Laan z. A. G. Teeu- wenVerhaar z. T. J. JanssenSoet d. A. S H. van BemmelThles d. B. der NederlandenVooijs z. Overleden: D. Rusman—Warmerdam 81 j. A. van der Sluis 56 j. v. De werkverschaffing door de ge meente aan werkloozen zal 16 April as. eindigen. Aan den heer J. van Dijk is op zijn verzoek eervol ontslag verleend als schrij ver bij het Gemeente-Waterbedrijf. Gevonden voorwerpen: Aanwezig en te bevragen aan het Bureau van Politie op werkdagen des n.m. van 7—8 uur: Kindermuts, twee mantelceintuurs, pak lijnzaadschilfers. KATWITK. Raadsagenda. De raad dezer gemeente komt op Woens dag 15 April a.s., n.m te halfacht, in openbare vergadering bijeen. Punten van behandeling: 1. Vaststelling notulen. 2. Mededeellng van ingekomen stukken. 3. Benoeming van leden Schattingscom missie Rijksinkomstenbelasting. 4. Voorstellen tot verkoop van grond. 5. Voorstel tot ruiling van grond. 6. Voorstel tot verhuur van land. 7. Voorstel tot vaststelling van een ver ordening op de heffing en een op de in vordering van besmettelijke ziekten-gel- den. 8. Voorstel tot het geven vah een crediet voor den Dienst van Gemeentewerken. 9. Voorstel tot vaststelling van een ver ordening, regelend het hooren van veree- niglngen van ambtenaren in deze ge meente. 10. Voorstel tot vaststelling eener veror dening tot wijziging en aanvulling van die op de zeebaden en het strand. 11. Belastingreclames. 12. Rondvraag Burgerlijke Stand. Geboren: Gtjsje, d. van T. Ouwehand en M van Duijn Arie Nlcolaas, z. van A. Wasenaar en C. de Haan Arendje, d. van J van Duljn en A. Schaap Leuntje, d van N. van der Plas en L. van der Plas Arendje, d. van J. Vlieland en W. C. Gebuis Leuntje, d. van A. B. Herbert en H. van Rijn Willem, z. van W. Varke- visser en E. Heemskerk Jan, z. van M. van den Oever en J. Minnee Jan, z. van R. Vlieland en L. Plug. Overleden: Riena Hoek 10 j„ d. van C. Hoek en K. Haasnoot Petronella Zwa nenburg 16 j., d. van A. F. Zwanenburg en G. van Rijn Plcter Durieux 76 j., weduw naar van T. v. Duljvenvoorde Cornells van Duijn 83 j., weduwnaar van M. Hakker. Getrouwd: J. B. de Best en E. Zandber gen B. Parlevllet en L. P. Bloot. KATWIJK AAN DEN RIJN. Feestavond Meisjescongregatie. De Meisjescongregatie hield haar jaar feest in het Parochiehuis. Pastoor Schiphorst opende den avond met een welkomstwoord en sprak er zijn vreugde over uit, dat de congregatie in zulk een bloeienden toestand verkeert en bijna heel de Katholieke melsjesjeugd in de congregatie vereenigd is. Een zangspel en eenlge kluchten werden opgevoerd. De medespelenden oogstten veel bijval en de opvoeringen slaagden zonder uitzondering uitstekend. De congregatie heeft op waardige, ge zellige en feestelijke wijze haar jaarfeest gevierd. De zaal was geheel bezet. St. Barbara-verecniging. De heer C. v. d. K, heeft als aanspreker der St. Barbaravereeniglng ontslag geno men. Voor eventueele gevallen heeft het bestuur zich verzekerd van de diensten van een tijdelijken aanspreker. LISSE. Burgerlijke stand. Geboren: Huberta Margaretha, D. van M. Schoone en S. v. d. Klauw Johannes Jacobus, Z. van J. Hoogkamer en M. M. Klein Clazina Jacoba, D. van P. W. v. Dijk en K. J. Beuk. Overleden: Lena Adriana van Velzen, echtg. van A. Bon oud 51 j. OndertrouwdN. Hermans en J. Th. Op dam Th. P. Hoogervorst en M. Hooger- vorst. Getrouwd: D. v. d. Wallen en D. van Bruggen. De candidatenlijsten voor de a.s. Gemeenteraadsverkiezingen moeten in gediend zijn op Dinsdag 12 Mei a.s. Bij de Rijkspostspaarbank alhier werd in Maart ingelegd f. 13581.52 en te rugbetaald f. 11850.42. NOORDWIJK. Arbeidsbemiddeling. Bij het alhier gevestigd correspondent schap voor arbeidsbemiddeling, zijn deze week als werkzoekenden ingeschreven 89 personen, t.w. 51 losse arbeiders, 20 vis- schers, 6 landarbeiders. 3 timmerlieden, 3 opperlieden, 1 stucadoor, 1 metselaar, 1 smid. 1 slager, 1 hotelbediende en 1 kan toorbediende. NOORDWIÏK-BINNEN. Ecvcstiging en intrede van ds. W. W. Siddré Gistermorgen had in de Herv. Kerk al hier de bevestiging plaats van ds. W. W. Siddre, gekomen van Zevenbergen, tot predikant bij de Herv. Kerk alhier. Als bevestiger trad op ds. W. W. van Haatten, van Odijk, de vorige predikant der Ge meente. Als tekst voor deze bijzondere plechtigheid was gekozen Lucas 9 vers 62: „En Jezus zeide tot hem: Niemand die zijn hand aan den ploeg slaat en ziet naar het geen achter is, is bekwaam tot het Ko ninkrijk Gods." A Waren in dezen morgendienst reeds zeer velen gekomen om getuigen te zijn van de bevestiging, in den middagdlenst om half- drie was de belangstelling geweldig. Onder het zingen van Psalm 150 vs. 1 en 3 beklom ds. Siddré den kansel, voor de eerste maal als herder en leeraar. Nadat zijneerw. Votum en Zegen had uitgespro ken. werden gelezen de Geloofsartikelen en Galathen 4 vs. 112, waarna ds. Siddré in gebed voorgaat. Als intreetekst wordt voorgelezen Gala ten 4 VS. 12a: „Weest gij als ik. want ook ik ben als gij." Vooraf werd nog gezongen Psalm 118 vs. 7 en 14. Zijneerw. ging hierna over tot de verklaring van zijn tekst en behandelde lo. de gelijkheid die er is", 2o. „de gelijk heid die er zijn moet." Allereerst werden enkele vragen bespro ken, welke deze tekst doet opkomen bij op pervlakkig lezen. Al komt de naam van God of Christus in dezen tekst niet voor, toch is deze vol van Hem en Zijne ge nade. Was er bij den schrijver van den Galatenbrief. Paulus, en zijn lezers nog een verschil, omdat zij waren Christenen uit de Heidenen en Paulus uit de Joden, toch kon hij zeggen: „Ik ben als gij". Na het verband van den tekst te hebben aange toond, wijst spr. op de gelijkheid, die er is. Spr. zegt te zijn een mensch, en geen Engel Gods. En mag dat een teleurstelling zijn, dat de predikant is als zij dan is het toch een troost te weten, dat hij dan ook kan inkomen in de behoeften en de smart. Ik ben als gij, een mensch, een zondaar voor God. Dat moeten allen ken nen, zonder voor God te zijn. De zucht om verlossing moet er zijn. Weest gij als ik. Wij allen staan schuldig voor God. Maar ln Christus wil God de schuld ver geven en ons als Zijne kinderen aanne men. Nadat nog gemeenschappelijk was ge zongen Gezang 107 vers 6 wenscht zijn eerw. nog het woord te richten tot per sonen en collega's. Allereerst werd dank gebracht aan den bevestiger ds. Van Haaften, vervolgens aan ds. Cupédo als consulent, die zoo har telijk en trouw heeft gearbeid. Verder sprak ds. Siddré tot de ring broeders woorden van dank voor hun tegenwoordigheid. Hiervan waren aanwe zig, behalve de consulent, ds. Cupédo, ds. Rutgers en dr. Pras van Katwijk aan Zee, ds. Hermanides van Valkenburg, ds. Jan sen Schoonhoven v. Oegstgeest, ds. Klomp van Voorhout, ds. Van Noort van Noord- wijkerhout, ds. Krijkamp van Sassenhêim, ds. Touw van De Kaag, ds. Van Dijk van Llsse en de em.-pred. ds. Bollee. Vervolgens kwamen toespraken tot or ganist, voorlezer, koster en kosteres, kies college, de verschillende vereenigingen, de Kerkvoogden, Kerkeraad, familie en be kenden uit vorige gemeenten, en tot spre kers moeder, welke hem thans voor de vijfde maal ziet bevestigd worden, en ten slotte tot de gemeente. Als zijneerw. in dankgebed is voorgegaan, wordt als na zang gezongen Gezang 96. Ds. Klomp sprak den nieuwen predikant van Noordwijk-Blnnen toe namens het classicaal bestuur van Lelden, ds. Jansen Schoonhoven sprak namens den ring Noordwijk, waarna ds. Cupédo als consu lent hem een hartelijk welkom toeriep. Ouderling Sleeboom deed zulks namens den Kerkeraad en verzocht de gemeente te zingen Gezang 91 vs. 3. Nadat zijneerw. den zegen had uitgesproken zong „Ad- vendo", opgesteld bij het orgel. Gezang 215 vs. 4 en 5. waarna deze plechtigheid was geëindigd. OEGSTGEEST. ALG. VERG. VAN DE GYMNASTIEK- EN ATHLETIEKVER. O. G. A. V. Plechtige vaandeluitreiking door den Burgemeester. In Hotel „Het Witte Huis" hield O. G. A. V. haar algemeene vergadering onder leiding van den voorzitter den heer A. T. Kraan, die met een inleidend woord de vergadering opende na de talrijke aan wezigen hartelijk welkom toegeroepen te hebben en deelde mee, dat het aantal werkende leden in den korten tijd van ons bestaan reeds gestegen Is tot 92 waar van 50 dames en 42 heeren. Het aantal donateurs bedraagt thans 47. De financiën zijn zeer gunstig te noe men met een klein batig saldo. Vervolgens betuigde spr. hartelijke woorden van dank tot een reeks mede- werkers(sters), inzonderheid aan de lei ders der oefeningen de heeren de Trooyen en Bouwmeester, het gemeentebestuur, de burgemeester A. J. van Gerrevink en de Medische Commissie. De notulen der vorige ledenvergadering worden na voorlezing van den secretaris, den heer J. C. Donk. ongewijzigd goed gekeurd. Namens het bestuur deelde de voorzit ter mede dat het in de bedoeling ligt om aan de Oranje-vereeniging medewerking aan te bieden ter opluistering van het a.s. Oranjefeest. Voorts dat nog steeds naar een ge schikt terrein omgezien wordt voor bui tenoefeningen. tot nu toe zonder gunstig resultaat. Hierna werd door den secretaris een keurig samengesteld jaarverslag uitge bracht dat met dank der vergadering werd beloond. Uit het jaarverslag van de penning- meesteresse, mej. Singeling bleek het vol gende: ontvangsten f. 641.05; uitgaven f. 573.99; batig saldo f. 67.06. Namens de kascommissie werd medege deeld dat de bescheiden in orde waren be vonden. Tot kascommissie 1931 werden benoemd: mevr. SchulpWeyerman; mej. C. Haas noot; mej. G. Wijnstroom. De periodieke aftredende bestuursleden: mevr TimmermansSparnaay en J. C. Donk werden bij acclamatie herkozen. Artikel 3 van het huishoudelijk regle ment. betreffende wijziging contributie, werd volgens voorstel goedgekeurd. In bespreking werd gebracht het aan schaffen van een insigne voor de werken de leden. Hiervoor was ingekomen een ontwerp van den heer Lubach dat de goedkeuring der vergadering kon wegdragen. Een 4-tal ingekomen ontwerpen voor een „clublied" werden voorgelezen, waar van no. 4 met een daverend applaus werd aangenomen. Uit een opengemaakt verzegeld couvert bleek de ontwerper te zijn de heer de Trooljen. De rondvraag leverde weinig belangrijks voor vermelding. Na dit gedeelte werden binnengeleid de burgemeester, de heer A. J. van Gerre vink en zijn echtgenoote, die door den voorzitter werden toegesproken en volgde officiëele overdracht van het vaandel. De burgemeester sprak als bescherm heer een rede uit en wees er op. dat hij slechts enkele maanden geleden de lessen dezer vereeniging officieel opende. Hij heeft dat gedaan in de overtuiging dat van deze vereeniging iets goeds zoU groeien. Daarin werd hij niet teleurge steld. De eigenlijke beteekenis van een vaan del is in onzen tijd van depreciatie van bijna alle zedelijke waarden eenigszlns op den achtergrond geraakt. Maar er is een tijd geweest dat de uit reiking van een vaandel was „de dag der dagen". Dat was de tijd toen de liefde voor Vorstenhuis en Vaderland nog niet tot de politieke begrippen behoorde, waar op spr. nader inging. Dat was de tijd dat niemand bezwaar maakte tegen het be kende lied: ,,'t Is plicht dat iedre jon gen" enz. en waarin dan ook een vaandel een zinnebeeld van trouw en saamhoorig- helcl bovenal was. Maar uw vaandel legt u ook verplichtingen op. Gij zult mij niet euvel duiden, aldus spr., als ik mij bij deze gelegenheid, met alle waardeering als beschermheer uwer vereeniging, toch in de eerste plaats bur gemeester gevoel. En in deze hoedanigheid neem ik met groote vreugde waar, de tee kenen van een zelfstandig, gesloten ge meenteleven. Er wordt, natuurlijk alleen door niet- Oegstgeesters, gezegd dat Oegstgeest een suberbane gemeente is, dat de gemeente behoort bij een andere gemeente, dat Oegstgeest leeft uit en door een andere gemeente. Wij weten dat het niet zoo is. Oegstgeest is een gemeente, welker be volking is gebonden door een zeer sterk gevoel van saamhoorigheid. Oegstgeest is een gemeente die zich zelf wil en kan re- geeren, een afgesloten eenheid voor zoo ver dat bij de zoo sterk toegenomen ver- keersmogelijkheden denkbaar is. Oegstgeest is een gemeente met een eigen karakter, een geheel eigen sfeer, een geheel eigen leven. Welnu, geen steviger bewijs voor deze stelling is te leveren, dan het ln onze ge meente zich openbarend bloeiend ver- eenigingsleven. Bij mijn Intrede in de gemeente heb ik dit ondervonden, waar niet minder dan 54 vereenigingen hunne opwachting maakten. Uwe vereeniging is dus zeker de 55ste. In enkele maanden bracht uwe vereeni ging het, in deze gemeente van 6000 in woners, tot 300 leden waaronder inwoners van alle rangen en standen, van alle ker kelijke belijdenissen en politieke overtui gingen. Het is mij een voorrecht u hierbij te mogen overdragen dit teeken, dat is een zinnebeeld van trouw, van op onze oude gemeenschapsgrenzen ingestelden bur gerzin van saamhoorigheid. van eenheid. Dit vaandel heeft door de samenstelling uwer vereeniging representatieve betee kenis. Dit vaandel heeft door het doel en de arbeid uwer vereeniging maatschappe lijke beteekenis. Dit vaandel drage er toe bij dat de geest in uwe vereeniging blijve vervuld van liefde tot de plaatselijke ge meenschap blijve gericht op het onder houden en aankweeken van de uiterst zeldzaam wordende sterke saamhoorig heid. die ik in Oegstgeest heb mogen aan treffen. Dames en heeren, leden van O. G A. V. ik draag u dit vaandel op met den wensch. dat het spoedig moge zijn versierd met eereteekenen. verschuldigd aan Oegst- geestsch kunnen. Ik weet dat gij het zult hooghouden. Als zinnebeeld van eenheid bovenal, van gymnasten-eenheid, maar vooral van Oegstgeestsche eenheid. Na deze rede stelde spr. het vaandel in handen van den voorzitter die met woor den van hartelijken dank dit geschenk in ontvangst nam daarbij de verzekering ge vende dat alle jonge mannen en vrouwen zich met groote toewijding achter dit vaandel zullen scharen. Onder leiding va nden heer de Trooyen voerde een 14-tal adspirantleden (jon gens) eenlge vrije oefeningen en daarna onder leiding van den heer Bouwmeester een 8-tal adspirantleden (meisjes) een rythmische oefening uit. Gezien den korten oefenlngstijd mogen wij uit het voorgestelde constateeren dat er met kracht wordt aangepakt. Het officleele gedeelte was hiermede ten einde. In een gezellig samenzijn bleven allen daarna nog eenigen tijd bijeen. Gemeenteraadsverkiezing. Bij de a.s. verkiezing zal de afd. der S. D. A. P. alhier uitkomen met de volgende candidaten: 1. K. Kruizinga; 2. J. C. Rood- been; 3. mevr. J. KruizingaHljna. Raadsagenda. De raad dezer gemeente zal in openbare vergadering bijeenkomen op Woensdag 15 April, des avonds te 7 uur. Agenda: 1. Notulen, mededeelingen, ingekomen stukken. 2. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van de instandhoudingsvergoeding, be doeld in art. 101—le lid der Lager Onder wijswet 1920 aan besturen van Bijzondere Scholen over het dienstjaar 1928. RECLAME. 7' fe li Naar buiten op een Verlaagde prijzen Stokvis fabrikaat 3. Idem tot vaststelling van het voor schot op de instandhoudingsvergoeding als bedoeld in art. 103 der Lager Onderwijswet 1920 aan besturen van Bijzondere Scholen over het dienstjaar 1931. 4. Idem tot vaststelling van de vergoe ding, bedoeld in art. 101, 10e lid der Lager Onderwijswet 1920 voor de over het jaar 1928, door de besturen der Bijz. Lagere Scholen aan den Hooge-Morschweg en in „Duinzicht", aan hun scholen toegelaten assistenten. 5. Idem tot vaststelling van de bijdrage, bedoeld in art. 102 der Lager Onderwijswet 1920, in de kosten van het door de besturen der Bijz. Lager Scholen aan den Endegees- ter Straatweg en den Hooge-Morschweg over 1928 aan hun scholen gegeven vervolg onderwijs 6. Idem tot het verleenen van subsidie ingevolge de Nijverheidsonderwijswet aan de R.-K. Huishoudschool in „Duinzicht" over 1931. 7. Idem tot het verleenen van een bij drage aan het bestuur der R.-K. H. B. S. te Leiden, in het tekort op de schoolreke- ning over 1929 voor leerlingen uit Oegst geest afkomstig. 8. Advies van B. en W. op het adres van de Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs inzake het onderwijs in de nut tige handwerken. 9. Voorstel van B. en W. tot het verlee nen van subsidie aan de Vereeniging Wijk verpleging voor alle gezindten te Oegst geest voor het bestrijden van tuberculose. 10. Idem tot aankoop van grond benoo- digd voor het doortrekken van den Rijn- zichtweg Noordzijde naar den Rijnsbur- gerweg. 11. Idem tot vaststelling van het kohier van de verlichtingsbelasting over 1931. 12. Idem tot het indienen van een be zwaarschrift tegen een aanslag in de grondbelasting. 13. Schoolgeldreclames, rondvraag. Zaterdag ontdekte de landbouwer G. dat een zijner schapen in de sloot lag ver dronken, terwijl twee andere schapen wa ren gebeten door een hond. De hond. die zich nog In het weiland be vond vluchtte naar huis. De eigenares van den hond. mevr. v. d. L. alhier, was onmiddellijk bereid de aangerichte schade te betalen. De hondenverordening schijnt nog niet overbodig te zijn! RIJNSBURG. Verg. „Bloembollencultuur". ln het gebouw „Central", van den heer J. J. Verbree alhier vergaderde de afdee- ling Rijnsburg van de algemeene vereeni ging voor Bloembollencultuur. Na voorlezing van den presentielijst beetle de voorzitter, de heer S. Schoneveld, de aanwezigen hartelijk welkom. Wel kon spr. zijn verheugenis niet uitspreken over een talrijke opkomst: maar niettemin hoopte hij, dat besluiten mochten worden genomen, strekkende in het belang der vereeniging en van de leden in het bijzonder. De secretaris, de heer J. H. den Haan, las hierna de notulen der vorige vergade ring, welke onder dankzegging en zonder op of aanmerking werden goedgekeurd. De penningmeester, de heer D. v. Egmond, bracht hierna zijn jaarverslag uit. De gel delijke omstandigheden der vereeniging blijken gunstig te zijn; het batig saldo vermeerderde van f. 94.28 tot f. 99.38. De kascommissie, bestaande uit de heeren A. D. den Haan en Jan Heemskerk, advi seerde na onderzoek, bij monde van eerst genoemde rekening en verantwoording van den penningmeester goed te keuren. De voorzitter voldeed hieraan en uitte den wensch, dat de penningmeester nog langen tijd zijn functie mocht blijven waar nemen. Hierop volgde bestuursverkiezing, wegens periodieke aftreding van den lieer W v. d. Eijkel. Deze werd met nagenoeg alg. stemmen herkozen. Hierna werd behandeld den beschrijvings brief voor de a.s. te Haarlem te houden algemeene vergadering. Terzake een voorstel van de afdeeling Schoten-Velsen, volgens hetwelk liet ver boden zou zijn, bij over en weerverkoop van bloembollen e.d., de wederzijdsche schuldvorderingen te verkoopen, zoodat op den datum van verval der vorderingen schuldvergelijking steeds mogelijk zal zijn, deelde liet hoofdbestuur, na ingewonnen juridisch advies mede, dat wettelijke be palingen uitvoering van dit voorstel onmo gelijk maken. Het hoofdbestuur, door drongen van de wenschelijkheid om ten opzichte van deze balangrijke kwestie toch een uitweg te zoeken, deelde mede, een commissie van juristen en vakgenooten in te zullen stellen om te onderzoeken, welke maatregelen genomen kunnen worden. In bespreking kwam een voorstel van de afdeeling Lisserbroek om de verkoop van plantgoed onder een bepaalden prijs te voorkomen. De voorzitter juichte het plan op zich zelf toe. maar meende, dat dit op zich zelve nog geen oplossing brengt, want al worden de goederen door de veilingen ge weigerd, getracht zal worden, de bollen op andere wijze aan den man te brengen. Wellicht, dat door een of ander fonds deze bollen opgekocht en vernietigd kunnen worden. Besloten werd het voorstel te steunen Uitvoerig besproken werd een voorstel van de afdeeling Heemstede, dat de voor aar staande positie der Vereeniging ook in liet orgaan tot uiting wil laten komen. De voorzitter was van meening, dat inder daad van zoo'n groote vereeniging een beter orgaan verwacht kan worden, en is er voor, zelfs ai kost dit eenige duizenden, verbetering aan te brengen. Verkieslijk was in' ieder geval een eigen orgaan, maar het loopend contract met den uitgever laat dit thans niet toe. De heer A. D. den Haan en ook de heer J den Haan, willen maar liever geen halve maatregelen nemen, en met kosten- i verhooging wachten, totdat er aan den wensch tot een eigen orgaan kan worden voldaan. De voorzitter ontried dit, ook al or men niet weet, hoelang dat nog duren fc Het voorstel van het bestuur in stemn. gebracht, werd verworpen met 17li Als afgevaardigde naar de Alg. \v werd uit het dubbeltal D. v. d. Eijkel 0: .J en J. Heemskerk gekozen de heer D. v ,1 Eijkel. Als nieuw lid werd voorgedragen de helfi P. Glasbergen Jr. en als lid-leerling Zandbergen Jzn., tot wier toelating ,1 algemeene stemmen werd besloten. Na sluiting van de vergadering door J4Ö voorzitter, werd de gebruikelijke verlote gehouden. R Gemeenteraadsverkiezing. De stemming voor de gemeenteraad I hier zal gehouden worden op Woensi 17 Juni a.s. VALKENBURG. De candidaatsstelling voor den meenteraad is bepaald op Dinsdag 12 WASSENAAR. Vergadering „De Vrijheidsbond." In het Kasteel Oud Wassenaar hield: Lib. Staatspartij ,De Vrijheidsbond", Wassenaar een algemeene vergadering 0. Door den fungeerend voorzitter, deb z Hirschmann werd deze bijeenkomst 1 opend, met een korte verklaring dat ja inplaats van den heer Mr. N. Molen deze functie waar moest nemen, daan v< volgens de voorschriften niet geoorlcr was, dat een candldaat gesteld lid, k'! voorzitterschap waarneemt. Na de vr 0- kiezing dus, zal de heer Molenaar r voorzitterschap waarnemen. Verder riep hij allen aanwezigen een h; 3" telijk welkom toe, het verheugde sprei x dat zooveel dames aanwezig zijn, t vindt het een verblijdend teeken en e 01 hoopvol verschijnsel, dat juist de vre belang stelt in de politiek. Verder hee n hij in het bijzonder welkom Mevr. Or voorde-Gordon, verder Prof. Eerdlmans s de dames Colthoff en Kingma. Mededeeling werd gedaan van het 1' dat de notulen door de daarvoor aa V wezen commissie bestaande uit de hei Hiemstra, de Borst en Van Vugt weit nagezien en accoord bevonden. Een cak missie om de notulen van deze vergat ring na te zien worden hierop benoe: 1 de heeren Dr. Corts, Verduin en Met Rom Colthoff. - Hierop werd het woord gegeven aal Mevr. OvervoordeGordon. - Zij hield een uitvoerige causerie ovit het werk van de Prov. Staten, hou? sa menstelling, haar belangrijke taak, enf j de verkiezing door de Staten van ledë X der le Kamer, het afdeelingswerk enz. Deze lezing werd met applaus beloor Hierop gaven de dames Colthoff (zan en Kingma (piano) evenals na de pat 1 een viertal nummers ten beste, die zeer C den smaak vielen. Prof. Eerdmans sprak vervolgens oï het „Vredesprobleem". Volgens spr vrede dan mogelijk, wanneer de goe verstandhouding tusschen de volkera I wordt verzekerd. Als er vrede moet zij 1 moeten er altijd anderen zijn om vree mede te hebben, bij vrede zijn er mis 1 stens altijd twee betrokken, eigen vre: geeft de wereld niets. Het vredesproblet geldt dus niet alleen één, maar raakt ct de andere volken. Dit wordt volgens 3 le veel op den achtergrond gesteld. En- zal geen zekerheid voor blijvepde viel 1 bestaan, zoolang oorlog voort zal kon 1 uit zucht tot oorlog, wraak, ontevredi 1 heid en dergelijke factoren, en zoolat zal ontwapening geen zekerheid tot vre 1 kunnen geven. De wraakzucht en de ant 1 is bij vele volkeren nog te groot. Wanneer wij worden opgezweept ti eenzijdige ontwapening, dan is het m ons als Kol. mogendheid gedaan. Wij z£ geen oorlogspartij maar wij willen 012 vrijheid houden, wenschen geen knechtii; en zullen er voor waken dat ons land do: ontwapening juist niet het brandpunt vï oorlogsterrein zal worden. De Vrede is et kwestie van Internationalen gezindhei van den een tegenover den ander. Met applaus werd ook deze rede doe prof. Eerdmans beëindigt. Van de geboden gelegenheid tot stelt: van vragen werd door een viertal pes sonen gebruik gemaakt. Hierop bf- trad Mevr. Baart de la Faille—Wicher Hoeth het podium en met een korte gloed volle toespraak beval zij de candidal' Mevr. Overvoorde—Gordon vooral bij dames bij de aanstaande verkiezing wars aan. Door den heer Hirschmann werd ver volgens dank gebracht aan Mevr. Ovei voorde voor de wijze en sympathieke rede aan de dames Kingma en Colthoff, one; overhandiging van bloemen, voor de mu zieknummers en aan Prof. Eerdmans. Verder sprak hij een woord van opwel king in verband met de a.s. Statenve: kiezing. Tot wissellooper-meteropnemer bi! de bedrijven is benoemd de heer N. var... der Kraats alhier. Nabij de Narcislaan is 'n auto, waar in drie personen waren gezeten tegen d' langs den weg staande boompjes gebotst Een drietal werd ontworteld. De bestuur der gaf voor. dat de auto was geslipt. RECLAME. in het voorjaar, koopt tijdig een po' Pot. 90 cent. Tube 50 ct. Zeep 60 ct, 3601 2-3

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 10