C. J. DE JQNGH, Haarl.straaf 201. K0R20 Zeemlappen 99 cent. KUIJPERS HET GESTOLEN LUCHTBALLONNETJE of DE GESCHIEDENIS VAN TWEE DEUGNIETEN TER AAR Waarom Maatschoenen? KAPOK- MATRASSTELLEN 10 pCt. KORTING!! Coupons Vitrage, UIT DE RIJNSTREEK. Grootste Speciaalzaak Borstelwerk, Houtwaren, Speelgoederen. BUITEN WONEN I. DE MOED MAATSCHOENMAKER Maatschappij biedt Heerenkleeding aan NAAISTER f. 33.00 W. F. KORS Zn. HUIS ALPHEN. Aanbesteding. Door den bouwkundige N. Rietveld were. Zaterdag namens den heer R. Boere al hier, aanbesteed den bouw van een woon- en winkelhuis aan den Gouwsluischen weg alhier. De uitslag is als volgt: L. van Beusekom f. 3432.-»; Gebrs. v. Wijk f. 9101.—: A. J. v. Engelen f. 9383.—; J. Slingerland f. 9400.Bogaard, Ter Aar f. 9465.K. de Jong f. 9526.en A. van Dam f. 9585.De gunning werd aangehouden. Waar geen woonplaats is vermeld wonen de aannemers te Alphen aan den Rijn. De werkeloosheid. Bij den correspondent der arbeidsbe middeling stonden in de afgeloopen week als werkloos Ingeschreven 299 personen tegenover 393 verleden week. Een mooie verbetering dus. Oprichting van „Eendracht maakt macht" Zaterdagavond werd in de Chr. lagere Landbouwschool aan de Raadhuisstraat door de zich daarvoor alhier gevormde propaganda-commissie een vergadering gehouden ter oprichting van een afdeeling van den Bond van Chr. Boeren- en Tuin- dersjongeren. Nadat de voorzitter van de propaganda-commissie de heer G. de Kruijf de vergadering met een welkomst-, woord had geopend, gaf deze tevens een uitvoerige uiteenzetting van de noodzake lijkheid van het organisatieverband dat tegenwoordig in het leven noodzakelijk iu geworden, ook voor onze boeren en tuin ders. Voorts gaf spr. een uiteenzetting vart het doel en de werkwijze eener dergelijke vereenlging. Hierna werd tot oprichting besloten met aanvankelijk zeven leden, terwijl de vereeniging op voorstel van do aanwezigen genoemd zal worden „Een dracht maakt macht". Nadat vervolgens de statuten en het huishoudelijk reglement waren vastgesteld werd als voorloopig bestuur gekozen de heeren G. de Kruijf. ïz .orzitter, C. Voets. seeretaris-penning- 'i meester, J. de Bruin van Bodegraven, al gemeen secundus en tot adviseerend lid de heer J. H. Belgraver, waarop na een kort slotwoord de bijeenkomst door den heer Belgraver met gebed werd gesloten. duo Spring in 't Veld en Klein, die door hun muziek met slagwerk de aanwezigen zeer langen tijd gezellig bijeen hield. Bo vendien zorgde de heer W. de Regt door zijn komisch optreden voor een welkome afwisseling. Aan het einde van den avond bracht de voorzitter der afdeeling een woord van dank aan de talrijke aanwe zigen. Ned. Herv. Gem. Ingevolge een door den kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente genomen besluit zullen voortaan de leden van den kerke raad. wanneer de periodieke aftreding er is, niet meer herkiesbaar zijn. Genoemd besluit zal 1 Jan. a.s. in' werking treden, doch geldt nog niet voor de nu nog zit ting hebbende leden, die nog niet 1 keer herkozen zijn. Aan de navolgende leerlingen kon aan 't eind van den Alpenschen tuinbouwcur- sus 't diploma worden uitgereikt het name W. J. v. Spronsen met zeer veel vrucht, A. Knljf met veel vrucht en met vrucht aan H. van Egmond, G. Noorhof, G. Kom, D. Steuven en Chr. Arlman. Als opvolgster tot lid van den ge meenteraad door het bedanken van den heer P. van Dijk was aangewezen mevr. A. H, Hildernisse, die echter voor deze functie heeft bedankt. Waarschijnlijk zal thans de heer A. Ver mijt in haar plaats komen. In verband met het nog niet gereed komen van de nieuwe Chr. school aan de Goeman Borgesiusstraat waardoor een 3-tal klassen voorloopig zijn onderge bracht in het wijkgebouw „Bethel" zal voorloopig des Zondagsmorgens geen kin- derkerk worden gehouden. Gevonden voorwerpen: zilveren das speld, belastingplaatje, portemonnaie met inhoud, damestasch met inhoud, vouw- schaartje en Lips' sleutel. Inlichtingen politiebureau Julianastraat. Bij de in de Ned. Herv. Kerk ge houden 3 mnd. collecte ten bate van het Nod. Herv. Tehuis werd een bedrag van f. 168.69 gecollecteerd. De rekening van de diaconie der Ned. Herv. Kerk sluit over het jaar 1930 met een bedrag van f. 14046.98 aan ont vangsten en f. 14863.22 aan uitgaven zoo- dat het nadeelig saldo f. 816.24 bedraagt. Aanbesteding. Door den architect W. Brouwer werd enderhands aanbesteed de wederopbouw van de onlangs door brand vernielde hout zagerij van de N.V. G. F. W. Herngreen's Fijnhouthandel alhier. De uitslag buiten de ijzerconstruetie die zal worden uitge voerd door een constructiewerkplaats uit Sliedrecht is als volgt: D. Donker f. 10498; H. Turkenburg f. 9879: A. van Dam f. 9127: J. A. Tolk f. 10650 en J. van Wieringen aan wien het werk werd gegund f. 8858. Ergerlijke dierenmishandeling. Door een bewoner van de Stationsstraat werd bij de politie aangifte gedaan tegen zekeren K. van het feit van ergerlijke dierenmishandeling. K. heeft nl„ met een stok een kat uit een boom geslagen en daarna zijn hem toebehoorende hond het dier op laten vangen en dood laten maken. De politie zal tegen K. proces-verbaal op maken. Comité „Ziekenzorg." Uit het verslag van het zustercomité „Ziekenzorg" blijkt, dat over het afgeloo pen jaar aan zieken, zwakken en kraam vrouwen werd verstrekt 52 portie's soep. 9 portie's warm eten en 464 liter melk, benevens 12 ons biefstuk. De benoodigde gelden werden hoofdzakelijk verkregen door contributie's.Wegens het periodiek aftreden van mevr. Baart—Sepers werd tot bestuurslid gekozen mevr. v. Andel— Rietberg. 127;-Jarig jubileum R.-K. Transport- arbeidersbond. De R.K. Transportarbeidersbond her dacht op Tweeden Paaschdag het 12V;-ja- rig bestaan met een feestelijke bijeen komst in de Patronaatszaal. Nadat de voorzitter der feestcommissie met een korte toespraak had geopend, werd het woord gevoerd door den Bondsvoorzitter, die in welgekozen woorden de afdeeling feliciteerde. Voor dezen avond had de afdeeling de medewerking verkregen van het bekende I BOSKOOP. Causerie over tennissport. De heer Eilers. tennisexpert te Amster dam, heeft te dezer plaatse een causerie gehouden voor tennissport en tennisklee- ding voor de Boskoopsche tennisvereeni- ging. Zijn voordracht werd Ingeleid met een bespreking van de vijf slagen, die den basis van het spel vormen, n.l. de fore hand, dc backhand, de service, de volley en de smash. Uitvoerig behandelde spreker den stand van het lichaam en de houding- van de vingers om het racket, en de tac tiek van het spel. Na enkele vragen beantwoord te hebben, exposeerde de heer Eilers de benoodigd- lieden voor deze sport, waarbij enkele, fraai uitgevoerde rackets zeer de aandacht trokken. Het ligt in de bedoeling van den heer Eilers binnenkort een extribition van het spel te komen geven. Tentoonstelling van houtsnijwerk. In de Nuts-bewaarschool aan de Kerk straat is een tentoonstelling geopend van voorwerpen, Vervaardigd door meisjes en jongens in het „Jeugdhuis" aan de Julia nastraat gedurende den afgeloopen win ter. Bij ons bezoek aan deze tentoonstel ling waren wij verrast over de tentoon gestelde voorwerpen, zeer kunstig gesne den en gezaagd uit hout, ook de fraaie handwerken door de meisjes vervaardigd waren in een woord schitterend en trok ken zeer de aandacht. De tentoonstelling welke een bezoek overwaard is, blijft geopend tot en met Donderdag 9 April. Verkeersongevallen. Aan den Zijdeweg, nabij den watertoren, heeft een verkeersongeval plaats gehad, hetgeen nog betrekkelijk goed af^reloopm is. Van uit de richting Hazerswoude, naderde een personen-auto. Juist bij den bocht waren eenige kinderen op den weg aan het spelen. Om deze kinderen niet aan te rijden, heeft de bestuurder zeer sterk geremd en hier 231. VVlm. van den eersten schrik bekomen, Bedacht een heel gemeene streek. „Zoo, agent", riep die slechte jongen ..Kijk eens hoe of ik me wreek." Hij lachte die luchtballonstoler. Ja, hij lachte en heel erg valsch Hij maakte van het stuk touw een lusje Wierp het om den agentenhals. 282. Na lang te hebben rondgekeken, Gingen zij zitten op het strand. Ze waren vermoeid en zeer dorstig. Hitte weerkaatste 't heele zand. De zon brandde fel op hun hoofden De jongen, vroeg: „Waar zijn wij hier", Ik geloof: zei de piloot zuchtend, In het stamland van den arabier. door kwam de auto, gedeeltelijk over de sloot te hangen. Van dc kinderen sprongen twee jongens in de sloot en zij kwamen er betrekkelijk goed af, doch een dochtertje van den heer J. Ravenhorst werd overreden en werd met een gebroken been opgenomen. Dr. den Buy was spoedig aanwezig en verleende de eerste hulp, waarna het kind per ziekenauto naar een ziekeninrichting te Leiden werd vervoerd. De politic nam den bestuurder, een in woner van Rotterdam een verhoor af, ter wijl verder omtrent de schuldvraag een onderzoek wordt ingesteld. Doordat het dochtertje van den heer v. d. Togt aan de Zuidkade plotseling den weg overstak, werd het kind gegrepen door een passeerende vrachtauto van den brandstoffenhandelaar Sterkenburg Wonder boven wonder kwam het kind heelhuids onder do auto vandaan, zoodat zij er met den schrik afkwam. Drenkeling. De 93-jarlge verpleegde uit het wees huis, C. Droog, had het ongeluk, om ach ter het weeshuis in de sloot te geraken. Gelukkig werd het ongeluk bemerkt en kon de oude man gered worden. Naar wij vernemen heeft hij van het koude bad geen nadeelige gevolgen onder vonden. - f Burgerlijke Stand. Geboren: Gerrit, z. van H. de Rijk en J. v. d. Akerboom Charlotte Anna Marie, d. van G. de Frankrijker en E. Lahnweh Debora Anna Maria, d. van G. J. Hout man en W. A. de Rijk. Ondertrouwd: KI. Kuijf en E. J. Nieu- werf. Getrouwd: E Bobeldijk 28 j. en J. Hoo- gendoorn 30 j. Loop der Bevolking. Gevestigd: G. J v d. Togt, bouwkun dige, Julianastraat 32; E. Schouten, da meskapsalon Burg. Colijnstraat 83 en J. Franken, coupeur, Reijerskooperweg 7. Vertrokken: T. G. M. Woudenberg naar Utrecht; A. v. Wijk. naar IJmuiden en M. den Boer naar Ameiden. In het gymnastieklokaal der open bare School, is op Woensdag 8 April des n.m. 2'/; uur gelegenheid tot kostelooze inenting. Naar wij vernemen, zal de gemengde Zangver. „Zang zij onze Leus" en het Kinderkoor „De 'Kleine Stem" welke nog maar kort onder leiding staan van den heer J. P. Oskam uit Gouda deelnemen aan het concours tc Eemnes (uit 't Gooi). Ten huize, van den heer P. Anker aan de Puttekadc is een begin van brand uitgebroken, welke docr toegeschoten buren met emmers water kon worden gebluecht. Assurantie dekt de schade. Een zoontje van dr. Hamburger, alhier, had het ongeluk om tijdens het voetballen een been t? breken. „EIDERDORP. Jubileum van den heer C. van der Zwet. De heer C. van der Zwet herdacht den dag, dat hij als hoofd van de School met den Bijbel alhier werd geïn stalleerd. Dit feit mocht door den jubilaris onder veel belangstelling worden gevierd. Des morgens werden hem door de school kinderen eenige toepasselijke liederen toegezongen, waarbij hem een fauteuil namens de kleinen werd aangeboden. Ter wijl de schooljeugd rijkelijk werd getrac- teerd, werd het woord gevoerd door de inspecteurs bij het onderwijs Baak en Schilp, alsmede door ds. J. J. Dijk, de heer G. Los, voorzitter van het schoolbestuur en Burgemeester Brug. Ook de oud-leer lingen boden hem een fauteuil aan. In een der lokalen van het schoolgebouw dat prachtig met planten en bloemen was versierd hield de jubilaris in den voor avond een receptie, waar velen hun ge- lukwenschen kwamen brengen, en een rooktafel bij de vele andere cadeaux ge voegd werd. In intlemcn kring volgde ten slotte nog een feestelijk samenzijn. Deze dag zal den heer van der Zwet zeer zeker in dankbare herinnering blijven! Jaarvergadering der Burgerwacht. Onder voorzitterschap van den burge meester. den heer Brug, hield ten Raad- huize de Burgerwacht de gewone jaarver gadering. De voorzitter sprak een woord van wel kom tot de leden, waarna de notulen wer den gelezen en goedgekeurd. Vervolgens deelde de voorzitter mede. dat hij tot zijn genoegen mocht constateeren, dat de burgerwachters te Hazerswoude, Koude kerk en Zoeterwoude, welke een tijdlang in ruste waren geweest., weer actief zijn geworden zoodat de kring Rijnland weer bij vernieuwing zal kunnen worden opge richt. Hierna volgde het jaarverslag, waar uit bleek, dat de burgerwacht alhier ruim honderd leden telt. Vervolgens deed de penningmeester ver slag van het financieel beheer. De inkom sten hadden bedragen f. 478.30, de uitga ven f. 443.55, saldo f26.75. De heer F. Zandbergen, lid van de financïeele com missie, deelde mede dat alle bescheiden in orde waren bevonden. Tot deze commissie voor dit jaar werden benoemd de heer F. Zandbergen en Joh. Dompeling. Tot lid van het bestuur werd herkozen de heer C. Noorlander. Op Dinsdag 28 April a.s. zal weer een aanvang worden genomen met de schietoefeningen op een der banen te Katwijk aan Zee. Tot afgevaardigden naai de Bondsvergadering werden aangewezen de heeren J. M. de Koning, commandant en G. Groenendijk. Bij de schietwedstrijd met de buks hadden de navolgende schut ters een prijs verworven. J. J. C. Teijn, K. van Winkel, W. Moraal, A. Slingerland, G. den Braver, Joh. Dompeling, P. Ver- vark, J. P. Vervark, J. M. de Koning, A. Verbeek, F. Zandbergen, A. Rijnsburger, J. Spaargaren en J. Nagtegaal. Het aan het bestuur toegezonden ontwerp van een Bondslied, werd de algemeene goedkeu ring gehecht. Alvorens tot sluiting over te gaan sprak de voorzitter een harelijk afscheidswoord tot den heer A. Slinger land, welke de laatste jaren als lid-gast bij de burgerwacht alhier was ingedeeld, doch nu als inwoner van Zoeterwoude zich bij de nieuw opgerichte vereeniging ging voegen. Ten slotte dankte de heer Slin gerland voor de aangename kameraad schappelijke omgang- met de leden, als mede aan het bestuur, voor de betoonde medewerking. Met dank aan de leden voor hun tegenwoordigheid en gezellige samen werking, sloot de voorzitter de vergade ring. Abonnementen en advertentiën kunnen worden opgegeven aan C. RIJNSBURGER, bij de brug, alhier. ROELOFARENDSVEEN. De heer N. L. Rodewijk. t Alhier is overleden de heer N. L. Rode- wijk. Met hem is een geacht ingezetene heengegaan. Meer dan 25 jaren was de overledene voorzitter van den Raad van Toezicht van de Coop. Boerenleenbank te Oude-Wetering. Hij heeft veel voor de Bank gedaan, hetgeen vooral tot uiting kwam toen hij eenige jaren geleden we gens hoogen leeftijd zijn ontslag nam, en toen op een passende wijze is gehuldigd geworden. Hij ruste in vrede! VOOR 3195 RUIME BURGERWOONHUIZEN te huur of te koop aan den Leidsche Weg Nos. 185 en 187 te Voorscho ten nabij tramhalte „Zilverfabriek", bev. 6 kamers, vestibule, gang, keuken en zolder, met voor-, zij- en achtertuin en voorzien van gas, electriciteit en waterleiding. Direct te aanvaarden. Huurprijzen van f. 40.— tot f. 42.per maand. Koopsom vanaf f.5600.tot f.6000.Desgewenscht gemakkelijke condities. Te bevragen; N.V. Leidsche Expl. Mij. van onroerende Goederen. Stationsweg 18, Leiden. Telefoon 1649 en Leidsche Weg 185 B. Voorschoten. 1155 Zij voorkomen en genezen pijnlijke en zwakke voeten. Zij comgeeren den voetstand en geven veerenden steun bij het loopen Dit bevordert de bloedcirculatie en spierfunctie. LELIESTRAAT 96, BIJ DE HEERENSTR. naar maat vanaf f. 5.— per maand. Vraagt eens inzage stulen- collectie betere genre. Coupeurs bezoeken door bet geheele land. Brieven Bureau van dit blad onder No. 455. bestaande uit 3 deellge Matras Pelnw en 2 Kussens, alles gevuld met de prima lava-Kapok Koopt in April uw Beddegoederen. Wij geven als extra reclame 5o/o KORTING JtKEN- EN MATRASSENHUI Breestraat 138 Telef. 1586 3190 8! 55 WOENSDAGMIDDAG RECLAME Van 2 tot 6 uur op ALLE ARTIKELEN bij contanten aankoop. Voordeelige aanbieding Haarl.straat 241-243. Filiaal: 95 Haarlemmerstraat 3 b. d.jPrinsessekade gevraagd voor 0 dagen. Brieven Mevr. REMOUCKAMPS, Pijn en Schiekade 9G. 6900 3160 te koop gevraagd, voor nu of later, op gegoeden en gezel- ligen stand te Leiden. Koop prijs niet hooger dan f. 9000.- Brieven met voll. inl. Bur. v. d. Blad onder No. 6925a. 3142 3—2

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 7