NIVEA AGENDA. BUITENLAND. TELEGRAMMEN. Woensdag. Concordia: Uitvoering Sijthoff's Man nenkoor. 8 1/4 uur nam. Donderdag. Concordia: Chr. Reciteelclub U. V. K. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Dinsdag 7 tot en met Zondag 12 April a.s. waargenomen door apotheek P. du Croix, Rapenburg 9, telef. 807. VERKOOP VAN TABAKSFABRIKATEN BENEDEN BANDEROLLE-PRIJS. Plan van actie vastgesteld. Op initiatief van den Nederl. Bond van Sigarenwinkeliers-Vereeniglng is einde Januari j.l. te Utrecht een vergadering ge houden van organisaties van fabrikanten, importeurs, grossiers, winkeliers en han delsreizigers in het tabaksvak. Uitgenoodigd, doch niet verschenen wa ren de werknemersorganisaties in dit be drijf, die zich ook later afzijdig hebben ge houden. Vertegenwoordigd was ook de Kon. Nederl. Middenstandsbond, die in zijn algemeene vergadering te Groningen en Amsterdam, ten vorige jare gehouden, eveneens stelling genomen heeft tegen het euvel van den verkoop van tabaksfabri katen beneden banderolle-prijs, waartegen men voornemens is een gezamenlijke actie te gaan voeren. Tot grondslag der eerste besprekingen diende o.a. het rapport, dat door een commissie uit genoemden Bond is uitgebracht en waarin o.a. wordt voorge steld om genoemd euvel te beteugelen door het als overtreding strafbaar te stellen in het Wetboek van Strafrecht. Dit denkbeeld is door dien Bond aanvaard en zal ter be- voegder plaatse worden voorgebracht. In de eerst gehouden vergadering be noemden de samenwerkende organisaties een commissie van voorbereiding, bestaan de uit de heeren K. H. L. v. d. Putt te Eindhoven (voorzitter); F. L. v. d. Leeuw te 's-Gravenhage (secretaris!; J. Bekke ring te Utrecht; W. Goubitz ie Amsterdam en P. J. Hol te Utrecht (leden). Deze commissie bracht daarop 'n uitvoe rig rapport uit, waarin zij o.m. in overwe ging gaf haar uit te breiden tot een comité van actie, dat naast een vertegenwoordiger van den Nederl. R.-K. Middenstandsbond en van de Vereeniging v. d. Chr Handel- drijvenden en Industrieelen Middenstand in Nederland, tot voorzitter zou hebben mr. A. J. Romijn te Leiden (die te dezer zake als rapporteur in de algemeene vergade ring van den Kon. Nederl. Middenstands bond optrad) cn tot lid de heer F. S. Stroo- snijder, secretaris van den Nederl. Bond van Sigarenwinkeliers-Vereenigingen te Amsterdam. In een op 13 Maart j.l. te Amsterdam gehouden vergadering der samenwerkende organisaties verwierf het rapport der com missie van voorbereiding volledige instem ming en werd derhalve het comité van actie tegen den verkoop van tabaksfabri katen beneden banderoll-prijs officieel op gericht. In een later te 's-Gravenhage ge houden comitévergadering is het plan van actie verder vastgesteld en werd tot voor zitter benoemd mr. A. J. Romijn te Leiden, tot secretaris-penningmeester de heer F. L. v. d. Leeuw. Noordeinde 35, Den Haag. Besloten is om te gaan ijveren voor wet telijke bestrijding van den verkoop van tabaksfabrikaten beneden banderolle- prijs, aangezien het euvel op andere wijze niet te beteugelen blijkt te zijn. „HET KONINKIJK PAASCHKRUIS" Spreekkoor door 2500 meisjes van de R.-K. Jeugdbeweging. De R.-K. meisjesleden van de Amster- damsche afdeeling „De Graal" versterkt met die uit Rotterdam, Den Haag, Leiden, Haarlem en tal van dorpen uit het Bisdom Haarlem, hebben gistermiddag voor een bijna uitverkocht Stadion een uitvoering gegeven van een leekenspel getiteld „Het Koninklijk Paaschkruis" geschreven door mej. van der Kallen, van de congregatie van de Vrouwen van Nazareth. De opvoe ring van dit massa-spel is in alle opzichten voor de schrijfster en uitvoerenden een groot succes geworden. In de Koningsloge hadden plaats geno men de bisschop van Haarlem, mgr. J. D. J. Aengenent, de ministers Verschuur en Ruys de Beerenbrouck, baron van Wijn berg, mgr. Taskin, enz. Na afloop van het spreekkoor vond een défilé plaats langs Haarlem's bisschop. De meisjes brachten allen den Romeinschen groet. Het applaus dat minutenlang aan hield, was zeer zeker ten volle verdiend. Met tientallen autobussen, vrachtwagens en particuliere auto's werden de meisjes naar de stations vervoerd, waar de extra treinen gereed stonden. Door de politie en tramdirectie waren goede maatregelen ge troffen, zoodat het komen en gaan van de duizenden belangstellenden een zeer ordelijk verloop had. VERSPREIDE BERICHTEN. Het ligt in het voornemen der Ko ningin het Jaarlljksche bezoek aan Amster dam ditmaal niet in het voorjaar, doch in de maand September te brengen. Te Breda is, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden, in den ouderdom van bijna 81 jaar overleden de heer A. J. A. Verschraage. in leven notaris aldaar. De overledene was officier in de Orde van Oranje-Nassau en begiftigd met het Kruis van verdiensten van het Roode Kruis. UIT NED. OOST-INDIE. TEGEN EEN BOOM GEREDEN. BATAVIA. 4 April (Anetat. De assistent- wedana van politie te Solo is glstefen met een auto tegen een boom gereden. Hij werd op slag gedood. Zijn vrouw en kind werden zwaar gewond. Zijn zuster werd levensgevaarlijk gewond. Het onge luk gebeurde bij het inhalen van een anderen auto. VEUR. Burgerlijke stand. Bevallen: G. A. v. der Voort geb. Kou- wenhoven. Z. M. Th. v dep Steen geb. Loonen, D. GetrouwdH. J. Ruger en E. Veenstra J. Veenstra en A. A. M. Thierry. uit DF o Pirirsfaü. BENTHUIZEN. Knaapje gered. Toen mej. A. H. uit het van Beelaerts- park kwam zag zij een kind in de Wijk drijven. Zij mocht het genoegen smaken het 3-jarig knaapje C. van D. Havenaar van een wissen dood te redden. Raadsagcnda. Morgenavond te 7 uur zal de Raad dezer gemeente in openbare zitting bijeenkomen. Agenda: 1. Notulen. Mededeelingen jaarverslag 2. Verzoek bestuur Chr. H. B. S. te 's-Gra venhage een bijdrage voor een leerling uit deze gemeente over 1928. 3. Goedkeuring rekening Bouwvereeniging over 1930. 4. Verzoek bouwvereeniging bouwvoorschot van f 15000 voor stichting van 6 woningen en dekking van het tekort 1930. 5. Vast stelling uitkeering art. 101 L. O. wet aan de Bijz. Lag. School over 1928. 6. Kohier hondenbelasting 1931. 7. Verpachting vischwater. 8 Wijziging begrooting. 9. Be noeming leden schattingscommissie (aftr. A. v. d. Bijl; P. v. d. Eijk; M. v. Leeuwen en J. v. d. Walle. 10. Hetgeen verder ter tafel zal worden gebracht. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerrit, z. van Johannes Steen- wijk en Klazina Uit den bogert Elisa beth. d. van Pieter Vermeulen en Margje Tuyl. Ondertrouwd Jozephus Marinus Goede- mondt te Alphen, 41 j„ wedr. van Teodora Lamberta Eijsenburg en Cornelia Schra- ma 31 j. VEUR—LEIDSCHENDAM. Vergadering der S.D.A.P. Door de plaatselijke afdeeling van de S.D.A.P. sprak de heer J. Spronkers, met als onderwerp de komende statenverkie zing. Spr. zette uiteen dat in die lichamen waar Sociaal Democraten aanwezig zijn naarmate hun macht grooter is. ook de positie der arbeiders gunstig en gunstiger is. Verder zette hij uitvoerig uiteen het standpunt inzake ontwapening. Aan het debat werd deelgenomen door den heer B. Lansink uit Den Haag, cand. van de Rev. Soc. Partij. Deze wees er op, dat de rede van den heer Spronkers in strijd was met de feiten. Juist in Amsterdam, waar men sociaal democratische wethouders heeft was het juist wethouder Wibaut, welke het gemeentepersoneel den 8-uren dag ontnam, terwijl wethouder de Miranda een brochure schreef: „De kip, het ei en het voer" waarin tot uiting kwam dat de arbeiders niet zoo veeleischend moesten zijn. Na repliek van den heer Spronkers werd de vergadering gesloten. RECLAME. 3161 Een behaaglijk gevoel foon» Uv» kind als U do feoro huid bleeds mef verzorgt. Nivea geofl verkoeling, genezing, verxaditwig; ze, doet jeuk verdwijnen, waardoor vermeden wordt dot kef kirtd zidi krabt en de buid beschadigt wordt. Wrijf vóór het naar bed brengen elke aangedane plek van do huid dik met Nivea in. Uw kind slaapt dan rustig en onbekommerd. Nivea bevet het aan do huid verwante en haar verzor gende Eucerit. Daarop berust heer onvergelijkelijke weldoende werking op het gevoelige hurdwoefsel. Geen andere creme bevat dit Eucerit; Nfvea is den ook niet te vervangen. Ooozen 15. 20: 40 en cte. t Tuben 45 en 75 els. PEBECO MIJ.. AMSTERDAM-C. KATWIJK AAN DEN RIJN. Jubileum „De Hanze". De R.K Middenstandsvereeniging „De Hanze" jubileerde gisteren. Deze feestdag voor „De Hanze"-leden werd ingezet met een algemeene H. Communie in de Hoog mis, opgedragen voor de leden. Voor den avond was er 'n feestprogramma samen ge steld met als no 1 te 8 uur gezellig samen zijn voor de leden met hunne dames en genoodigden in het Parochiehuls. Een 20 tal punten vermeldde dit geva rieerd programma. De voorzitter de heer W. Caspers die als zoodanig zijn 20-jarig jubileum vierde, memoreerde de oprichting en al wat er door de afdeeling was gedaan en meege maakt. De afdeeling is sinds eenigen tijd weer groeiend en bloeiend. De G. Adviseur hield een geestdriftige rede waarin hij de noodzakelijkheid van het vereenigingsleven bepleitte, zulks niet alleen om stoffelijk voordeel doch mede om de noodzakelijke schakel tusschen groot-kapitaal en werknemers te doen voortbestaan tot heil der maatschappij. Het was een mooie avond. Ten slotte sprak de voorzitter woorden van dank aan allen die tot het welslagen van dezen avond hadden medegewerkt. VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Elisabeth Cornelia Josepliina. d. v. M. J. H. van der Poel en M. G. Bakker. Loop der Bevolking. Gevestigd: M. Gawrosch, van Duitsch- land B. C. W. Fransdonck, van Voor burg W. G. Griffioen, van Oegstgeest Q. P. Fleur, van Zeist M. Jongejan. van Wassenaar. Vertrokken: C. M. Sakkers en gezin naar Monster A. van Knotsenburg, naar Rot terdam J. R. Gosker. naar Zandvoort J. J. A Ruigrok en gezin, naar Rotterdam. Gevonden: Een portemonnaie, een handschoen, een huissleutel, een hond. WASSENAAR. Aanrijding. Zaterdagavond omstreeks 11 1/4 uur is nabij Zuidwijk de motorrijder P. uit den Haag, die op de duo een dame medevoer- de, aangereden door een geheel links van den weg rijdende auto. De motor sloeg om en de berijders liepen verschillende kneu zingen aan de bovenbeenen op. Nadat zij ter plaatse waren behandeld, werden zij ter observatie naar een zieken huis overgebracht. De automobilist, die doorgereden was, is gisteren door de poli- i tie opgespoord. Het bleek te zijn zekere van P. woonachtig te Rijswijk. De postdulvenvereeniging „De Ge vleugelde Vrienden" alhier hield Zondag een Paaschvlucht uit Dordrecht om eieren. De uitslag is: 1. J. P. Brederode, 2. A. Groeneveld. 3. L. J. Raaphorst. 4 C. Ver steeg. 5. W. Florusse, 6 K J. Scheffer. 7. .7. H. Groeneveld. 8. H. E Gordijn. 9. H, C. Donders en 10 H. Oudshoorn. DE ALGEMEENE TOESTAND. Het Vlootaccoord Duifcsch officieel bezoek aan Engeland. De commissie, die den definitieven tekst opstelt van de Engelsch—FranschIta- liaansche vlootovereenkomst, is tot 14 April verdaagd. Volgens de „Morningpost" zijn de moei lijkheden groot. fn Parijs heeft Henderson kennis geno men van den wensch der Franschen de oudere kruisers en torpedojagers in de komende jaren te vervangen door nieuw bouw. In Rome zou Henderson hiervan evenwel geen mededeeling hebben gedaan aan de Italianen, hoewel Craigle hem in het bijzonder op dit punt opmerkzaam zou hebben gemaakt. Henderson zou evenwel van meening zijn geweest dat het een detail betrof, dat van ondergeschikt belang is. Eerst toen de experts te Londen bijeen kwamen om het ontwerpverdrag in defi nitieven vorm te gieten, hebben de Ita lianen kennis gekregen van de Fransche wenschen en de houding van Engeland te dier zake. De bevreemding zou zeer groot zijn geweest, aangezien het een verschil betreft van 60.000 tot 80.000 ton. Volgens een officieuze mededeeling in de „Times" heeft de Engelsche regeering eenigen tijd geleden door bemiddeling van de Duitsche legatie te Londen, een uit- noodiging overhandigd voor een persoon lijk bezoek van den Duitschen Rijkskanse lier. dr. Bruening, en den Rijksminister van Buitenlandsche Zaken, dr. Curtius, aan Londen in de maand April. Door gerezen moeilijkheden zal het on mogelijk zijn dit bézoek nog deze maand te doen plaats hebben. De uitnoodiging is echter wel geaccepteerd. Gehoopt wordt dat Briand mede aanwezig zal zijn. Over het doel der bijeenkomst wordt niets me degedeeld. Vermoedelijk zal het bezoek plaats heb ben begin Mei, voor de zjtting van den Volkenbondsraad. HERMANN A. SCHREUDER Sr. Heden herdenkt de heer Hermann A. Schreuder Sr. te Schoonhoven zijn zeven tigsten verjaardag. Behalve tal van func ties te Schoonhoven had hij in den loop der jaren vele andere werkzaamheden. Zoo was hij van 1913 tot 1919 lid der Prov. Staten van Zuid-Holland voor de A.-R. Partij. De aanleg van den spoorweg Gouda— Schoonhoven in zijn tegenwoordigen vorm is hoofdzakelijk te danken aan den strijd, dien de heer Schreuder ln verschillende functies onvermoeid daarvoor heeft ge streden. Hij is verder o.m. voorzitter van de Ver eeniging van Verf- en Vernisfabrikanten geweest, welke functie hij in 1930 neer legde. RIJKSWERKVERSCHAFFING. Een 100 werkloozen, die te werk waren gesteld in de werkverschaffing te Zeijer- veld en aan de Domeinenwijk, in Drente, hebben een halfuur te vroeg het werk ver laten. De minister heeft nu beslist, dat deze mannen van de werkverschaffing moeten worden uitgesloten. OEGSTGEEST. Motorongeluk met doodclijkcn afloop. Zondag avond te omstreeks kwart voor elf had op den Rijksstraatweg nabij De Slaag een ernstig motorongeluk plaats, dat het leven heeft gekost aan den 27-ja- rigen straatmaker Th. II. V. wonende te Voorschoten. Th. H V. had als duo-passagier plaats genomen op een Harley Davidson, be stuurd door zijn vriend M. P. eveneens wonende te Voorschoten. Met een te grootc snelheid reed P. door de bocht, welke hij niet goed kon berijden, waardoor de motor met grooten kracht tegen het houtwerk van een dam opreed. Zoowel de duorijder als de bestuurder P. werden van den motor geslingerd P. bekwam aan beenen en ar men verschillende schaafwonden, doch Th. H. V. was onmiddellijk overleden. Dr. Hugenholtz alhier kon slechts den dood constateeren bij V. De toestand van M. P. is naar omstan digheden redelijk wel. Het lijk van H. V. is door de politie in beslag genomen, die eveneens een onder zoek instelt naar de schuldvraag ln dit zoo droevig ongeval. Auto in de sloot. Zondagmorgen reed de heer W. N. van S. wonende te Nieuwpoort met zijn familie in een Studebaker achter het Groene Kerkje bij een der bochten in de tram rails. Bij het uitrijden slipte de auto en kwam in de sloot terecht. Persoonlijke on gelukken hadden niet plaats. De zwaar beschadigde auto is door de garage Kam steeg met een kraanwagen uit de sloot gehaald. Door de politie is proces-verbaal op gemaakt tegen de Gebr. S. wonende te Leiden, wegens diefstal van metselsteenen ten nadeele van de fa. W. ZOETERWOUDE. Arbeidsbemiddeling. Gedurende de maand Maart wrden bij liet corr spo'idcntschap der a heid bemidde ling alhier 110 aanvragen van werknemers geboekt. Door bemiddeling van den cor respondent werd aan 58 aanvragen om plaatsing voldaan. On bet einde der maand stonden nog 8 personen als werkzoekend ingeschreven: momenteel bedraagt dit nog slechts 5. Zaterdag,- 11 April as. bestaat er wederom gelegenheid tót koste'onzo inenting en herinentin" tegen de pokken. Daartoe moet men zich vervoeg°n om 9 uur v.m. fn een lokaal der openbare lagere school op het dorp. Tot onderwiizer aan de R.K. Jongens school aan den Schenkelweg alhier is be noemd de heer A J A. Hooft van Huijs- duijnen wonende te Scbéveningen. DUITSCHLAND. De twist onder de Nazis. In verband met het Stennes-conflict heeft de Rijksdagafgevaardigde Goehring van Adolf Hitler de volgende algemeene volmacht ontvangen: Voor het geheele gebied der groep Oost (met uitzondering van den gouw Berlijn) benoem ik met buitengewone volmachten tot politiek commissaris H. Goehring. w. g. Adolf I Hitler. Hauptman Stennes publiceert een ver klaring, waarin o.m. gezegd wordt: dat de ontevredenheid der militaire en proleta rische elementen in hoofdzaak veroor zaakt wordt door het optreden van Hitier en diens omgeving, welke meest uit on bekwame menschen bestaat. Deze elemen ten en het feit dat de zetel der partijlei ding te Munchen is gevestigd, veroorza ken dat de verhouding steeds slechter is geworden. Stennes gaf zijn aanhangers den tijd tot vanavond om te overwegen, of zij hun ouden leider Stennes trouw zouden blij ven. dan wel zich onderwerpen aan Hitier. Vanavond moet de geheele S-A zich aan zijn zijde scharen, of wel een anderen weg gaan. Stennes zelf zou weten, wat hem te doen stond. VALKENBURG. Burgerlijke Stand. Overleden: J. Geervliet. 70 jaar, echtgen. van Cl. Guit. IJMUIDEN, 7 April. VISCHPRIJZEN. Tarbot per K G. f. 2.30—1.90. Griet per kist van 50 K G. f.80—30. Tongen per K.G. f. 2.70—1.60. Middelschol per kist van 50 K.G. f.31. Zetschol f.48—31. Kleine Schol f.36—8. Schar f.8—6. Tongschar f.56—24. Roggen per 20 stuks f.25—16. Vleeten per stuk f. 2.25. Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. f.14—4.90. Groote Schelvisch f. 35-21. Middel Schelvisch f. 27-20. Klein- middel Schelvisch f. 18.50—11.50. Kleine Schelvisch f.14—6.50. Kabeljauw per kist van 125 K.G. f. 40—20. Gullen per kist van 50 K.G. f. 14—5. Lengen per stuk f. 2.70— .350. Heilbot per K.G. f. 1.75—1.05. Wijting per kist van 50 K.G. f. 7—3. Koolvisch per stuk f. 1.55—0.10. Makreel per kist van 50 K.G f. 1.37. Aangekomen de Stoomtrawlers: IJM. 37 met f.2900. IJM. 48 met f.3900. IJM. 119 met f.2500. IJM. 38 met f.3100. IJM 385 met f.2800. IJM. 482 met f.2200. IJM. 7 met f.3200. IJM. 10 met f.2800. IJM. 176 met f.1600. IJM. 95 met f.1600. IJM. 82 met f. 4200. IJM. 195 met f.2600. IJM. 14 met f.2100. IJM. 50 met f.1700. IJM. 57 met f.2800. IJM. 56 met f.2000. IJM. 139 met f.1900. IJM. 193 met f.1600. IJM. 161 met f.2100. IJM. 114 met f.1400. IJM. 159 met f.1300. IJM. 32 met f.1600. IJM. 88 met f.1600. de beuger VL 39 met f. 690. In de haringhaven de loggers: K.W. 173 met f.360. K.W. 89 met f.390. K.W. 21 met f.370. K.W. 22 met f.210. KAV. 167 met f.640. K.W. 124 met f.130. K.W. 24 met f.470. K.W. 112 met f.380 K.W. 58 met f.390. K.W. 69 met f.530. K.W. 105 met f.350. K.W. 67 met f.420. K.W. 38 met f.510. K.W. 68 met f.350. ENGELAND. De Onafhankelijken Churchill boos De strijd in N.Z. Wales. Op het jaarcongres der I. L. P. (Onaf hankelijke leden van Labour) dat te Scar borough is gehouden, werd Fenner Brock- way tot voorzitter gekozen als opvolger van Maxton, die als zoodanig aftreedt. Tijdens zeer langdurige besprekingen, welke deels een tamelijk opgewonden karakter droegen, werd de verhouding tot de Labour partij behandeld. Een voor stel tot algeheele afscheiding werd even wel met 241 tegen 32 stemmen verworpen. In de Engelsche conservatieve partij zijn opnieuw meeningsverschillen uitge broken. Churchill heeft nl. kennis gege ven, dat hij aftreedt als voorzitter van de financieele commissie der partij, omdat Baldwin hem geen kennis heeft gegeven, wie ditmaal als spreker van de oppositie bij de debatten over de begrooting zal optreden. Deze taak is opgedragen aan Nevill Chamberlain. Churchill verklaart, dat de voorzitter der financieele commissie slechts iemand kan zijn, die ten volle op de hoogte van de politiek van Baldwin in. Hij deelde echter tevens mede, dat hij actief aan het debat over de begrooting zal deelnemen. De arbeiderspartij van Nieuw Zuid- Wales heeft Theodore, den minister van Financiën, uit de partij gestooten, omdat hij de staking der schuldbetalingen door Nieuw Zuid-Wales bestrijdt. De partij dreigt afgevaardigden van het parlement met onthouding van steun, indien zij de betaling der renten aan het moederland bepleiten. De Australische premier Scullin heeft den premier van Nieuw Zuid-Wales, Lang, doen weten, dat de bondsregeering de a.s. geldzending ten bedrage van 225.000 pd. st. zal inhouden. Dit geld zal dan ge deeltelijk worden aangewend tot dekking van de som van 700.000 pd. st.. welke de federale Regeering zal,.storten voor de nakoming van de verplichtingen van Nieuw Zuid-Wales. ROEMENIE. Kabinetscrisis. Het kabinet Mironescu heeft den koning zijn ontslag aangeboden, dat door den koning is aanvaard. Voorloopig blijft het kabinet echter met de leiding der zaken belast. De onmiddellijke aanleiding tot het ontslag van het kabinet vormt het aftreden van Manoilescu, den minister v. Handel: deze had een conflict met de leden der regeeringspartij en deelde daar op mede, dat hij zich uit de regeering terugtrok. Alle pogingen om hem op zijn besluit te doen terugkomen, bleken vruch teloos. Manoilescu bezat het bijzondere ver trouwen van koning Carol. De vorming van een nieuw kabinet is opgedragen aan Titulescu, den gezant te Londen, die vandaag of morgen te Boeka rest wordt verwacht. PORTUGAL. Revolutie op Madeira. Volgens berichten uit Funchal (Madei ra) is daar Paaschzondag een revolutie uitgebroken. Zoowel de burgerlijke als de militaire gouverneur zijn gearresteerd. Een militaire junta, onder leiding van generaal Souza Pias, is gevormd. Twee maanden geleden werden bij on geregeldheden tijdens een staking eenige personen gedood. De Portugeesche regee ring heeft toen een nieuwen gouverneur en Hoogen Commissaris benoemd, ten einde den toestand op het eiland te be- studeeren. Deze zijn thans door de op standelingen gearresteerd. De President van Portugal heeft in ver band met een besluit van den kabinets raad een kruiser naar het eiland gezon den. Aan boord bevindt zich een regiment regeeringsgetrouwe troepen. JAPAN. jl»c premier wederom geopereerd. De premier Hamagoetsji is opnieuw ge opereerd. De aanslag, op hem gepleegd, is dus van ernstiger aard geweest dan aan vankelijk werd gedacht. UIT BRITSCH-INDIë. Allahabad, 7 April. (Ned. Tel. Ag.). Dl' besprekingen tusschen Gandhi en de Mohamedanen inzake de vertegenwoordi ging van de minderheden ln de nieuwe Indische regeering zijn op niets uitge- loopen. De Mohamedanen hebben alle voorstel len van Gandhi verworpen. NEW DELHI. 6 April. (Reuter). De Mo- hamedaansche Pan-Indië conferentie heeft naar aanleiding van de jongste on lusten een resolutie aangenomen, waarin wordt verklaard, dat de meening der Mo hamedanen is, dat het Nationalistisch congres zijn bedriegelijke houding van „geen geweld" moet laten varen en dat een voortduren van deze politiek een burgeroorlog zou veroorzaken. De regeering van Britsch-Indië wordt gewaarschuwd, dat haar huidige slappe houding een totale ondergang voor Indië voorspelt. - o ROTSSTORTING. LUZERN, 6 April (Wolff). Ten Zuiden van Luzern zijn 30.000 kubieke Meter rots ln het Vierwoudstedenmeer gevallen. De hierdoor veroorzaakte golfslag was zoo hevig, dat transportschepen van 16 ton vernield werden. o BOMAANSLAG. NEW YORK. 6 April. (Reuter). Bij een bomaanslag van bandieten op een krui denierswinkel zijn twee meisjes verbrand en een zestal andere personen gewond. De eigenaar, een Italiaan, verklaarde, dat de aanslag was gepleegd, omdat hji niet vol daan had aan een eisch om geld te be talen. BRANDEN. DEEMITZ (Mecklenburg), 6 Apr. (Wolff) Door een brand zijn in het dorp Behnen- burg tien huizen verwoest. De brandweer was niet in staat iets te blusschen. Groote voorraden hooi en een deel van de oogst gingen verloren. De schade is nog niet te schatten. TRIER, 6 April. (Wolff). Bij een brand in Keil zijn twee menschenlevens te be treuren, een klein kind en een familielid van den eigenaar, die trachtte het kind nog te redden. 2—1

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 2