Teidsct Daqbh .hei 72tte Jaargang Dinsdag 7 April 1931 No. 11 Het voornaamste Nieuws van heden. tb hm TELEFOON DIR/en ADMIN2500 RED. 1507 iKIIUUUIUMilUlliliHIlUlflIIMIttlllllinillllllllllltUHIUIIin DE VOETBALWEDSTRIJDEN VAN GISTEREN. VERRASSENDE UITSLAGEN IN DE 3e KLASSE A. Nederlagen van B. E. C. en Zeemeeuwen. Voor den K.N.V.B. zijn de volgende uit slagen verkregen: Afdeeling I, 2e klasse A: West Frisia Z.V.V. 1—0; W.F.C.H.R.C. 1—2; Alcmaria Zeeburgia 7—2. 3e klasse D: D.OS.—H.V.C. 5-3; Utrecht U.V.V. 12. Afdeeling II, 2e klasse A: Neptunus— V.I.O.S.—5—4; V.O.C.—Hollandiaan 1—5. 3e klasse A: A.S.C.Hillienen 11; Al phen—Zeemeeuwen 21; L.F.C.Lugdu- num 1—4: U.V.S.—B.E.C. 3—0. 4e klasse A: BodegravenWaddinxveen 21; PostduivenS.O.A. 32: R.C.L. Leidsche Boys 21: H.D.V.Archipel 40 Res. 3e klasse A B.E.C. 2A.DO. 3 6—3: V.I O.S. 2—Alphen 2 6—3. Afdeeling IV, le klasse: BV.V.Longa 3—1: Afdeeling V, le klasse: M.SC.Be Quick 32; Velocitas—Frisia 61. BUITEN DE COMPETITIE. De navolgende uitslagen zijn ontleend aan „De Crt.": Amsterdam: F. C. Malinois Tufnell Park 0—2 AJaxRuhrort 21 F. C. Malinois—Ruhrort 52 Ajax—Tufnell Park 0—2 Brussel: Union St. Gilloise Anderlecht 32 n Kladno (Cechoslovaklje)— Woking (Engel.) 21 f Sparta (Praag)Beerschot 30 H Union St. Gilloise—Kladno 2—1 AnderlechtWoklng 44 Tilleur: TilleurStormvogels 01 Red Boys (Differdonge) Montegnée 42 I HerstalStormvogels l—l Tilleur—Red Boys 4—3 Charleroi: Birmingham (Amat.) Willem II 4—3 AngersCharleroi 52 CharleroiWillem II 03 Ostende: OstendeA.G.O.V.V. 01 Sarrebruck Hayswarf (Londen) 52 i, Sarrebruck S.C.Willem II 0—3 Hasselt: Excelsior (Hasselt)— Eindhoven 12 Antwerpen: Antwerp Comb.Z.F.C. 6—0 LEIDSCHE VOETBALBOND le klasse: L.F.C. IILugdunum II 03 (gestaakt wegens regen) 2e klasse: R.C.L. IILugdunum III 0-3, R.C.L. IIL.F.C. III 54; Lugdunum III- Roodenburg II 3—3. 3e klasse B: U.V.S. V—D.V.S. III 2—3. Juniores: R.C.L.Lugdunum 3—0. Zaterdagmiddagcompetitie: Ter Leede IRijnsburgsche Boys I 0—5: Rijnsburg- sche Boys II—D.VE. I 1—2: Excelsior II- Rijnsburgsche Boys III 23: Quick Boys II—Rijnsburgsche Boys I 1—5; Quick Boys I—S.L.F. 2—0. Van Overal. H.V.C. 17 11 1 5 5543 23 Olympia 16 11 5 75—33 22 D.O.S. 17 9 1 7 44—38 19 Utrecht 17 8 3 6 37—36 19 Vriendensch 14 8 2 4 39—33 18 U. V. V. 17 8 2 7 53—43 18 Alphia 17 7 4 6 45—47 18 L.S.V. 17 4 5 8 32—44 13 Zeist 15 4 2 9 25—47 10 Voorwaarts 16 1 2 13 24—53 4 gsp.gw. gel. vrl. v.—t. pnt. 17 9 5 3 48—33 23 17 9 2 6 41—23 20 17 8 4 5 40—26 20 16 9 1 6 30—31 19 15 7 1 7 40—38 15 15 6 3 6 36—43 15 14 5 4 5 30—23 14 15 5 4 6 24—29 14 15 4 1 10 28—34 9 16 3 3 10 23—54 9 met 21 door R.C.L. geklopt, terwijl Bode graven met dezelfde cijfers over Wad dinxveen de baas bleef. Ziehier de stand: gsp. gw. gel. vrl. v.t. pnt. Bodegraven 17 15 2 87—19 32 H.D.V. 17 11 1 5 63—34 23 Celeritas 17 8 5 4 55—42 21 R. C.L. 15 8 2 5 42—40 18 Waddinxveen 16 7 2 7 40—31 16 D. V.S. 16 7 2 7 34—39 16 L. Boys 16 5 3 8 35—46 13 Postduiven 13 4 1 8 27—47 9 Archipel 16 3 13 28—64 6 S.O.A. 16 1 2 13 21—74 4 Voor de reserve 3e klasse A verspeelde Alphen II haar laatste kans door een Vios II, dat A.DO. III op den voet blijft volgen. gsp. gw. gel. vrl. v.t. pnt. Alphen II 17 12 1 4 73—37 25 A.D.O. III 15 11 2 2 85—28 24 Vios II 12 10 2 64—31 20 Delft II 17 8 1 8 63—53 17 A.S.C. II 14 5 5 4 36—32 15 B.E.C. II 15 7 1 7 45—44 15 R. V. C. II 16 4 3 9 42—56 11 D.H.C. III 13 3 2 8 31—59 S H.V.V. IV 15 3 1 11 33—69 7 Concordia II 11 1 10 21—64 2 In het Zuiden won B. V.V met 31 van Longa, terwijl M.S.C. in het Noorden haar kans op redding handhaafde door Be Quick met 3—2 te kloppen. Aan den staart luidt thans de stand: gsp. gw. gel. vrl. v.t. pnt. Frisia 15 5 2 8 26—55 12 Be Quick 16 5 1 10 35—40 11 Friesland 16 3 5 8 3150 11 M.S.C. 17 4 2 11 30—56 10 U. V. S.—B. E. C. 3—0. L.F.C—LUGDUNUM 1—4. In de 2e kl. A van afdeeling I is West Frisia iEnkhuizen) gisteren door een l0 overwinning op Z.V.V. kampioen gewor den, zoodat zij met D.W.S. en nummer laatst der eerste klasse zal strijden om een plaats in de hoogste afdeeling. In de 3e klasse D had Alphia rust. D.O.S. hielp Olympia een handje door H.V.C. met een 53 nederlaag naar huis te zenden. Olympia heeft thans een schit terende kans op den titel. In de 3e klasse A van afdeeling II ver raste U. V. S. door een fraaie en verdiende 30 overwinning op B.E.C. En aangezien Zeemeeuwen met 2—1 sneuvelde tegen Alphen heeft U.V.S. hier nog een heel klein kansje op de eerste plaats behou den. Wint A.S.C. (dat tegen Hillinen ge lijk speelde en daardoor kansloos werd) namelijk in Delft van B.E.C. dan kan U.V.S. in puntental nog precies met B.E.C. gelijk komen. De mogelijkheid hierop is weliswaar niet groot, maar de voetbal kan nu eenmaal raar rollen! Lugdunum klopte L.F.C. met 4l en versterkte aldus haar positie eenigszins. B. E. C. Zeemeeuwen A. S. C. U. V. S. Alphen Schoten Hillinen L. FC. Lugdunum ,T. H. B. In de 4e klasse A werd Leidsche Boys Een fraaie wedstrijd. Wanneer wij dezen wedstrijd even onder de loupe nemen, dan kunnen we consta- teeren, dat B. E. C. dankbaar mag zijn, dat de voorsprong, die zij op haar concur renten heeft, zóó groot is, dat zij een slootje kan velen. Gezien haar spel was het wel te verwachten, dat zij niet voet stoots kampioen zou worden. En waar U. V. S. er ailes op zou zetten om te toonen wat zij waard was, is deze wedstrijd voor B. E. C. een teleurstelling geweest. Zij ver diend door haar spel niet meer. En nu is het wel waar, dat B. E. C. bij een overwin ning de grootste belangen had en U.V.S. vrijer kon spelen, het neemt toch niet weg dat een goede ploeg na 10 minuten spelens alle nervositeit van zich moet afwerpen. In dezen wedstrijd is U. V. S. aan 't woord geweest en gebleven. Zij speelde een vlotte partij en de combinatie was dikwijls mag nifiek. De halfllnie stuwde de voorhoede steeds op en heeft aldus veel tot de over winning bijgedragen. Jammer, dat een speler van B. E. C. een enkelblessuur op liep, gelukkig niet van ernstigen aard. waarvoor een invaller werd toegestaan. En nu de wedstrijd. I Onder begunstiging van fraai weer en ten aanschouwe van een talrijk publiek laat scheidsrechter Leurs, die den wed strijd uitstekend floot, beginnen. B. E. C. trapt af. H. Laman neemt den bal over en plaatst naar links. C. Laman rent langs het lijntje, zet fraai voor en de midhalf van B. E. C. kan niets anders doen dan corner koppen, welke niets oplevert. B.E.C. probeert dan ook haar geluk en als Van Deursen een vrijen schop veroorzaakt, wordt deze voor het U. V. S.-doel geplaatst, j Kiamp vangt het leer op en werkt weg. V. S is niet van de B. E C.-helft weg te krijgen en als J. Arbouw een goede pass geeft aan C. Laman dribbelt deze keurig tot doel, doet net of hij wil voorzetten, maar schiet dan zelf en doelpunt onhoud baar. 10. U. V. S. ziet dat het kan en speelt onstuimig verder, aangemoedigd aoor het publiek. Burgij veroorzaakt dan een corner, maar deze wordt weggewerkt. B. E. C. staat over alle linie's te schutte ren. Na goed werk van J. Arbouw schiet C. Laman net naast. Na een vrijen schop door Van Deursen genomen, brengt Boom snel op. forceert een corner. Deze, goed genomen, wordt door den B. E. C.-midhalf weggewerkt. Direct bouwt B. E. C. er een aanval uit op. welke een corner op het U. V. S.-doel oplevert, maar Graafmans zet zijn hoofd er onder en weg is de bal weer. Het is dan een spel met wisselende kan sen C. Laman neemt den bal dan weer mee; zijn hoogen voorzet beiand t bij Boom die op doel schiet, de doelman werkt weg, maar J. Arbouw vangt den bal op en onder onbeschrijfelijk gejuich kogelt hij hoog in het B. E. C,-doel. 20 Dan doet zich even later het boven omschreven on geval voor en er wordt even gestopt. Vlak daarop is het rusten. De tweede helft begint met een B. E. C - offensief. Met den wind in den rug valt Delft nu eenige malen aan, maar de U.V.S. achterhoede is paraat. De tweede helft is 20 minuten oud als H. Laman snel op brengt, overgeeft aan Boom, wiens voorzet belandt bij Kooreman en deze aarzelt niet en scoort het 3de doelpunt voor U. V. S. (30). Dan speelt B.E.C. een verloren spel. De tijd verstrijkt meer en meer en wat B. E. C. ook probeert het helpt haar niets. Er wordt zeer slecht geschoten. Burgeij verlaat dan even het veld, maar ook met 10 man houdt U. V. S. stand. En als de heer Leurs voor het laatst fluit, kan U.V.S. op een keurig gespeelden wedstrijd terug zien. B. E. C. is ons bar tegengevallen. Te leurgesteld trokken de verscheidene Delf tenaars weg, de krans meenemend die meegenomen was om er haar favorieten mee te huldigen.... Dc grocn-witten wonnen verdiend. Het is aan Lugdunum gelukt uit dezen voor haar zeer belangrijken, doch voor liet publiek voor het grootste deel wel onbelangrijken strijd, beide puntjes, ten slotte nog verdiend, binnen te halen. Vooral voor de rust was het een spel, waarin weinig fraai voetbal werd vertoond en zelfs van Lugdunum zijde weinig strijdlust viel te bespeuren. Na de rust zat er wat meer teekening in het spel doch eerst tegen hel einde was er sprake van strijd, iets wat in een (voor één der partijen althans), strijd om het behoud, wel zeer bevreemdend aandoet. Als scheidsrechter Jaspers, die behoudens enkele zeer zonderlinge beslissingen den wedstrijd goed leidde, beginnen blaast, gaat Lugdunum, door Vermond geleid, direct ten aanval. Zijn voorzet wordt door den rechts binnen naast getrapt. L.F.C. schijnt er geen zin in te hebben om den wedstrijd cadeau te doen en is dan ook geruimen tijd aan het woord, in welke periode keeper v. d. Berg enkele malen moet optreden en van Leeuwen ten slotte rakelings over schiet. Aan den anderen kant heeft de Roo een mocie kans, docb ook zijn schot scheert do deklat. L.F.C. komt terug. Een spannend moment ontstaat voor het Lugdunum doel, waar na veel heen en weer gelrap van Well ten slotte redding brengt. Een doorbraak van Lugdunum doet ons het eerste doelpunt reeds tellen. Van der Laan kanjert echter rakelings naast het door Duffels verlaten doel. Enkele aanvallen van L.F.C. volgen inet slechts een corner tot resultaat. Ook deze levert niets op. Een schot van van Leeuwen weet v. d. Berg te houden. Kort daarop redt v. d. Berg door uitloopen als van Leeuwen in zijn eentje niet den bal op het doel aistormt. Lugdunum gaat hegrijpen dat er anders aangepakt moet worden. Van Well zet de vooriioede aan het werk. Een goede Lugdunum aanval van rechts volgt waaruit Landesbergen zijn club de leiding kan bezorgen 0—1. Ook na dit doelpunt komt in het matte spel nog weinig verandering. Een freekick voor Lugdunum wordt door Landesbergen naast getrapt. Dan komt L.F.C. weer in den aanval. Van der Berg Krijgt druk werk en moet zelfs enkele malen den bal met den voet uit het doel houden wat hem, met Fortuna aan zijn zijde gelukt. Weer volgt een L.F.C.-aanval, v. d. Berg loopt uit. De linksbuiten die backs en keeper is gepas seerd en zich voor den bal bevindt, krijgt den bal van rechts toegespeeld en loopt d:ze ongehinderd in het Lugdunum-doel. Den scheidsrechter kent het doelpunt toe. 1—1. Vlak daarop gaat Lugdunum op het L.F.C.- doel of. De lage voorzet van den Lugdunum rechtsbuiten wordt door Segaar met het lichaam opgevangen, een fluitsignaal klinkt ende scheidsrechter geeft penalty, die door van der Laan benut wordt. 1—2. Kort daarop is het rusten. Na de rust heeft Lugdunum er blijkbaar meer zin in. Direct gaat zij ten aanval. Het schot van de Roo uit een heel goede positie is echter te zacht en Duffels weet er uitstekend raad mee. Dan volgt weer een eigenaardig geval als de scheidsrechter fluit voor hands. Aanvankelijk wordt een freekick doch later een penalty aan L.F.C. toege kend. welke door Nagtegeller juist aan den buitenkant van den paal wordt geplaatst. Uit een aanval van L.F.C. weet v. d. Berg, gesteund door Bekkering, op bet nippertje met den voet te redden. Het spei wordt nu wat beter Een schot van den Lugd.- reciitsbuiten kan Dufiels met moeite val lend stoppen. Beurtelings zijn de partijen nu in den aanval en af en toe zien wij nu slaaitjes van goed voetbal. De verdediging blijft echter geruimen tijd meester van het spel, zoodat doelpunten uitblijven. Dan, uit een corner voor Lugdunum welke zeer goed wordt genomen, komt door Landesbergen het derde doelpunt voor Lugdunum. 1—3. L F.C. geeft het nog niet op. Herhaaldelijk vallen de withemden aan, zonder echter het gewenschte resultaat te hereiken. Als ergste gevaar is geweken komt Lugdunum met de overwinning in het vooruitzicht nog even opzetten. Duffels toont dan nog enkele malen zijn goede keeperstalenten doch moet ter, slotte voor een schuiver van van der Laan, laag in den hoek zwichten, 1—4, met welken stand spoedig het einde aanbreekt. A S. C—HILLINEN 1—1. De stormloop van rood-zwart. Er v/as 'n heel klein theoretisch kansje, dat A.S.C. het kampioenslot in eigen hand zou kunnen krijgen. U.V.S. moest winnen van B.E.C.; de Zeemeeuwen zouden een veer moeten laten ln Alphen enA.S.C. zou moeten winnen van Hillinen. Dan zouden B.E.C., A.S.C. U.V.S. in punten- aantal gelijk kunnen komen en was rood zwart niet meer afhankelijk van anderen, maar van eigen kunnen. Eerlijk gezegd; de meest verstokte A.S.C.-enthousiast ge loofde niet aan die theoretische kans en toch werd die bijna werkelijkheid, want U.V.S. won, de Zeemeeuwen verloren, maarA.SC. bracht het niet verder dan een, onder deze omstandigheden vooral, wel heel schamel gelijk spel. Dat in een, voor de rood-zwarten zoo belang rijken. wedstrijd zoowel Van Goor als Goethart ontbraken, moet naar wij ho pen wel een zeer goede reden hebben ge had, want hun afwezigheid werd danig gevoeld en die heeft A S C. waarschijnlijk ook de overwinning gekost. Stephanus en Van Haaften bezetten nu de binnenplaat sen en Han maakte het rood-zwarte ge zelschap compleet. Nu zouden wij het re sultaat van gistermiddag niet gaarne aan dit drietal willen toeschrijven, want zij hebben allen ongetwijfeld hard ge werkt en ook veel goeds gedaan, maar deze opstelling van het A.S.C.-team was ongetwijfeld een aanmerkelijke verzwak king Dat de bezetting van de binnenplaatsen heel zwak was. bleek vooral in het eerste halfuur van den wedstrijd. De vleugels passagierden meestal en in het midden had Janssen noch van links, noch van rechts steun, waarbij nog kwam, dat zijn eigen werk allerminst af was. Houterig en langzaam, met heel veel te tamme scho ten. Stephanus zagen wij in die periode vrijwel niet en Van Haaften leed aan de butantenkoorts met heel kinderlijke kop balletjes vaor de voeten van de tegen partij als gevolg. Achter die hopeloos fa lende voorhoede, deed de half-linie het ook al niet en waar Lefrandt onder deze omstandigheden telkens veel te ver naar voren ging, kwamen er gaten te over in de A.S.C.-verdediging. Daarvan heeft Hil linen heel handig trachten te profiteeren, vooral toen reeds in de eerste minuut bleek, dat Van Breen op het harde veld met. een heel lichten bal niet bijster klem- vast was. Dat had A.S.C. in het begin van den wedstrijd minstens twee doelpunten kunnen kosten, maar de gasten zagen kans, om zelfs vrijwel op de doellijn staande, den bal nog over het doel te werken. Zeer terecht probeerde de Hilli- nen-aanval het met veel verre en goede schoten, die Van Breen dikwijls met meer geluk dan wijsheid onschadelijk wist te maken en overigens was Josson subliem. Aan de meerderheid der gasten kwam echter reeds voor de pauze een einde. Se ries goed opgezette aanvallen kwamen er van de vleugels en in het midden werd Janssen steeds meer vooral na de rust een bedreiging voor het Hillinen-doel. Doelpunten kwamen er echter niet, totdat een minuut voor half-time Hillinen, ge heel onverwacht, uit een fraaien hoek schop met een even mooien kopbal de lei ding nam (01). In de tweede helft was er een geheel ander A.SC.-elftal aan het woord dan voor de pauze, Nu v/as er de wil om te winnen, ging er van de half-linie, vooral van Brouwer, een stuwkracht uit zooals wij zelden bij A.S.C. zien. Een Hillegomsch elftal bestond er in die tweede helft niet; hoogstens enkele Hillinen-spelers, die den als maar aanstormenden A.S.C.-vloed trachtten te bezweren. Het werd een on afgebroken belegering van het blauw witte doel. Wij willen die tientallen rood zwarte aanvallen van De Ruiter, Stepha nus, Janssen en Van der Lee niet stuk voor stuk opsommen. Vlak langs de palen werd de bal geknald of rakelings over de lat. Keihard werd het leer ingeschoten; van enkele meters voor de doellijn soms. maar telkens was er een been, de vuist of de arm van Van der Jagt die met Van Waveren wonderen deed om doelpun ten te voorkomen. A.S.C. werkte ln deze periode wel buitensporig hard en goed en had ook buitensporig veel „pech";.... of had Hillinen geluk? Het publiek loeide om een doelpunt, de tribune daverde en ein delijk na een half uur trapte Stephanus den bal in den linker-benedenhoek (11) Daarna heeft heel A.S.C. getracht om de overwinning te forceeren. Josson en Le frandt kwamen naar voren;het mocht niet baten. En in de laatste minu ten was zelfs Hillinen in de meerderheid. De heer Hoek leidde dezen zeer snellen wedstrijd op rustige wijze. Zonder al te veel fouten, ook al waren wij het niet al tijd eens met zijn beslissingen. Al te moeilijk v/erd het hem trouwens niet ge maakt. De verstandhouding in het veld liet niets te wenschen. al hadden v/ij lie ver gezien, dat Hillinen niet onnoodig den bal buiten de lijnen trapte en een beetje treuzelde met beglnschoppen of in gooien. ALPHEN I—DE ZEEMEEUWEN I 2—1. De thuisclub was iets sterker. In dezen wedstrijd wist Alphen tegen de Zeemeeuwen een kleine overwinning te boeken. Aanvankelijk ontwikkelt zich een gelijk opgaand spel, waarna Alphen er weldra beter inkomt en de doelman oer Zeemeeuwen enkele keeren handelend moet optreden. Aan de andere zijde weet keeper van 't Wout een hard schot op zijn doel klem-vast te vangen. Ook een snelle doorbraak van de voorhoede van Alphen brengt geen verder resultaat dan slechts een corner die onbenut blijft. Nog eenige goed opgezette aanvallen van Al- j)hen weet haar voorhoede niet te be nutten zoodat de rust aanbreekt met 00. Na de thee als er slechts 5 minuten is gespeeld, komt Alphen in het offensief waarbij van Kooyk het leder onhoudbaar inschiet 10. De thuisclub blijft dan aan vallen, welke aanvallen voor de Meeuwen lang niet zonder gevaar zijn. Weldra weet Alphen dan ook den voorsprong te ver- grooten, wanneer uit een voorzet van links Windhorst schitterend weet te sco ren 20. Alphen blijft sterker. Nu en dan ver plaatsen de Meeuwen het spel wel eens naar de overzijde, doch de goede voor zetten worden door het binnentrio door over of naast, schieten verknoeid. Bij een nieuwen aanval der bezoekers ontstaat 'n penalty, die door hen in een doelpunt wordt omgezet 21. Het verdere verloop geeft een voortdu rend overwicht der thuisclub te zien, de achterhoede der Meeuwen weet evenv/el stand te houden, zoodat het einde aan breekt met een kleine maar verdiende overwinning van Alphen. Scheidsrechter Faessens leidde uitstekend. Voetbal: B.E.C. door U.V.S. met 3—0 geslagen. U.V.S. behoudt een kleine kans op het kampioenschap. Korfbal: de viering van het jubileum van Fluks. Wielrennen: de openingswedstrijden op de Rijswijksche wielerbaan. Moeskops stelt teleur. R.C.L.—LEIDSCHE BOYS 2—1. De Boys tellen verscheidene invallers, maar dank zij den sterken, van doel tot doel staanden wind. is zij niet veel zwak ker dan de Racing. Wel zijn de aanvallen der zwart-witten talrijker, maar er wordt zeer slecht geschoten. Het duurt dan ook nog vrij lang. eer Mooten Sr. een voorzet van Burggraaf inschiet. Schouten in het L. Boys-doel redt veel. Zelfs 'n strafschop wordt door de Racing gemist, terwijl Burggraaf twee maal voor open doel over schiet. Bij een aanval der paars-witten belandt het leder eerst tegen de lat en vervolgens in het Racingdoel. Met gelijken stand komt de rust. Na halftime heeft R.Ci. wind mee en is voortdurend in den aanval. Goed kee pen van Schouten, slecht schieten van de Racing en pech zijn de oorzaken dat de stand langen tijd gelijk blijft. De uitval len der Boys zijn intusschen zeer gevaar lijk, maar ook zij hebben geen succes. Eindelijk weet dan R.C.L. door een mooi schot van v. d. Berg 21 te maken, en zij zorgt er wel voor dat die voorsprong niet verloren gaat. De heer Boekaar leidde dezen vriend- schappelijken wedstrijd uitstekend. VIOS II—ALPHEN II 6—3. Alphen moest zich in Den Haag een nieuwe nederlaag getroosten, waardoor de Rijnbewoners thans definitief voor het kampioenschap zijn uitgeschakeld. Onder leiding van scheidsrechter Hons- beek wordt aangevangen; Alphen neemt het spel direct in handen en reeds de eerste minuten hebben de bezoekers door Jansen het net gevonden. Lang duurt de vreugde niet, want binnen enkele minu ten brengt de thuisclub den stand reeds op gelijken voet. Na eenig overwicht der be zoekers forceert de thuisclub onverwachts een doorbraak en uit een voorzet van rechts wist zij de leiding te hernemen, weldra door een tweede doelpunt gevolgd. Niet ontmoedigend speelt Alphen verder en als bij een aanval een penalty ontstaat wordt het leder door v. Wilgen naast ge schoten. De druk op het Haagsche doel blijft aanhouden en kort voor het einde weet Jansen hieruit den achterstand voor zijn club te verkleinen. De tweede helft geeft een aanhoudend overwicht der thuisclub te zien en het laat zich aanzien, dat doelpunten niet uit zul len blijven. Achtereenvolgens weet de thuisclub te scoren en de stand tot 62 in haar voordeel op te voeren. Even voor het einde heeft Alphen het genoegen door Jansen den achterstand te verkleinen. L. F. C. II—LUGDUNUM II 0-3 (gestaakt). Onder een hevigen regen wordt om half- elf begonnen. Na een kort overwicht der withemden, komt Lugdunum in de meer derheid en spoedig weet v. d. Berg te scoren, 01. De groen-witte meerderheid blijft bestaan en als het spel 23 min. oud is, heeft v. d. Berg met twee goede schoten den stand op 03 voor Lugdunum ge bracht. De neerstroomende regen beneemt den spelers de lust tot serieus spel, zoodat er meest in 't middenveld gespeeld wordt. Met 0—3 wordt gerust. Tijdens de rust besluit scheidsrechter v. Vliet den wed strijd te staken, wat in dit geval wel de wijste beslissing was. R.C.L. II—LUGDUNUM III 0—3. De Racing heeft 4 invallers, die allen in de voorhoede spelen. Hoewel de Racing niet zwakker is. moet zij zich al spoedig een 1—0 voorsprong der groen-witten getroosten. Van der Meer in de Racing- voorhoede mist eenige kansen, en ook de andere RCL.'ers schijnen de gevolgen van den Racing-feestavond nog niet te boven te zijn. De achterhoede speelt niet onverdienstelijk, maar zij kan toch niet voorkomen dat Lugdunum den stand op 30 brengt. Bij R.C.L. viel het goede spel van haar doelverdediger Ober op, terwijl de heer van der Pol uitstekend leidde. R.C.L. n—L.F.C. III 5—4. Door het windvoordeel is de Racing voor rust sterker. Zij weet dan ook drie maal den onzekeren L.F.C.-keeper te passeeren, terwijl Ober slechts eenmaal moet visschen. Na rust komt L.F.C. op zetten, maar R.CX., met haar eerste over winning in 't zicht, speelt enthousiast verder. Zij weet den voorsprong tot 41 te vergrooten, maar dan scoort LiF.C. weer. v. d. Zon passeert de gelieele L.F.C.-achterhoede, en maakt het vijfde doelpunt. L.F.C. weet nog tot 54 op te halen, maar het uitstekende keepen van Ober voorkomt erger.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 13