A.S.C.—HILLINEN L.F.C.-LUGDUNUM SERIEWEDSTRIJDEN TWEEDEN PAASCHDAG - 2 UUR NAM. HET GESTOLEN LUCHTBALLONNETJE of DE GESCHIEDENIS VAN TWEE DEUGNIETEN BEZOEKT OP SPORT. UIT DE OMSTREKEN. RECLAME. 2934 Voorverkoop: B. A. DEVILé Nieuwe Rijn 26 VOETBAL. WILLEM II VERLIEST VAN SPARTA (PRAAG). Te Tilburg speelde Willem II gisteren tegen Sparta, uit Praag. De Tsjechen toonden zich technisch en tactisch de meerderen, maar de Tilburgers gaven toch uitstekend partij. Het verloop was: 1—0, 2—0, 2—1, 2—2, 2—3, 3—3, 3—4. De aftrap ln dezen wedstrijd werd gedaan door den zesdagen renner Pijnenburg. KORFBAL. HET 20-JARIG BESTAAN VAN FLUKS. Een stukje historie. De Leidsche Korfbal Club ..Fluks" die den 2en Paascnaag haar 20-jarlg bestaan zal herdenken, werd den Sen April 1911 opgericht door een veertiental onderwij zers en onderwijzeressen, waarbij de hee- ren Smeets en Sjouw als leiders optraden. Fluks kreeg een terrein op het Raam- land, ongeveer ter plaatse waar thans de Gem. H. B. S. staat. Reeds In October van hetzelfde j aal trad Fluks toe tot den Nederlandschen Korfbal Bond en werd zij Ingedeeld in de 3o klasse Zuid. tezamen met H. S. V. en Vitesse II (Haag) en O. S. C. R. II (Rot terdam). Ondanks het enthousiasme dat de jeug dige vereeniging aanstonds aan den dag legde, slaagde zij er niet in de eerste plaats te bereiken. Dat gelukte het vol gend Jaar. Fluks werd kampioen der Zuld- Hollandsche 3e klasse, en nadat zij van de promotie-wedstrijden tegen Delft er een had gewonnen en een had verloren, pro moveerde Fluks door beter doelgemiddelde naar de 2e klasse. Het twaalftal stond nu onder leiding van Fr. van Zlmmeren, die met waar veld heerstalent zijn troepen drilde en ten strijde voerde. In 1913 verhuisde Fluks naar den Zoe- terwoudsche Singel en daar zette zij haar loopbaan ln de 2e klasse In. Die loopbaan zou kort zijn. Fluks werd direct ongesla gen kampioen, en ook nu weer kwam Fluks uit de promotie-wedstrijden triom- feerend te voorschijn. Op no. laatst der le klasse A L. O. veroverde Fluks drie punten, zoodat zij zich een plaats in de eerste klasse verwierf. Een fraaie prestatie! De vereeniging mocht zich in een gesta- dlgen bloei verheugen. Fluks telde bijna 50 leden en bezat bovendien een juniores- afdeeling: Fluks' opkomst was dus wel heel snel geschied. De eerste wedstrijden in de le klasse leverden Fluks twee nederlagen maar na dien herstelde het twaalftal zich prachtig, zoodat het aan het eind van het seizoen slechts door ongunstig doelgemiddelde, achter Vitesse (Haag) op de 2e plaats eindigde. Middelerwijl had Fluks haar clubcostuum gewijzigd: Van een blauwe trui met gele kraag was men tenslotte gekomen op het witte shirt met de roode baan, zooals we dat ook nu nog kennen. Van Zlmmeren bleef intusschen krach tig zijn ideaal het kampioenschap nastreven, vast en onwrikbaar stuurde hij daar op aan. Nog tweemaal zou die poging mislukken: in 1916 eindigde Fluks op de 3e, het volgend jaar op de 2e plaats. In 1918 werd Fluks no. 1. maar moest zij den vlag strijken voor D. T. V., doch 1919 werd een volledig succes. Fluks werd wederom no. 1 ln Zuid-Holland, tweemaal werd D.E.V. verslagen en de beide wedstrijden tegen Onder One werden natuurlijk twee Leidsche overwinningen. Het kampioens twaalftal bestond uit de dames: M. en Tr. Hocks. C. Christlaanse. J. Schilthulzen, C. Popp en J. Buys: en de heeren: van Zlm meren, Ouwerkerk. Ragut. gebr. Schilthui- zen. Wassenaar. Hoewel Fluks het daarna niet meer tot een landskampioenschap wist te brengen bleef zij zich nog langen tijd in de le klasse geducht doen gelden. In 1924 was Fluks wederom kampioen van Zuid-Holland, maar ook nu trok zij tegen D. T. V. aan het kortste eind, en twee jaar later, in 1926. moest Fluks het Westelijk kampioenschap aan Excelsior (H'sum) laten. Na dit laatste kampioenschap trad ln dt prestaties van Fluks I een ommekeer in. De laatste jaren huisde het twaalftal, wat het voordien nooit had gedaan, in de onderste helft van de ranglijst, al ontbrak het dat dient aanstonds gezegd bij Fluks nooit aan de animo om naar ver betering te streven. Dit overzicht zou onvolledig zijn als het, naast de sportieve prestaties, niet mel ding maakte van de talrijke personen die in bestuursfunctle's belangrijk werk voor Fluks hebben verricht. Dat waren ln de eerste Jaren de heeren Smeets. Sjouw, van Zlmmeren. de dames Hoeks, dat deden na dien de heeren Schneiders, van Bemmel, de Pree en tal van anderen. Een drietal personen heeft Fluks het eerelldmaatschap aangeboden, na. P™r- dr. G. C. Heringa, die hoewel geen Fluks- lld ln de eerste jaren de vereeniging met raad en daad terzijde stond: van Zlmme ren ongeëvenaard speler en leider in zijn vereeniging; mevrouw M W. Hoeks— Bosselaar. een der meest op den voorgrond tredende dameskrachten. Tenslotte willen we nog vermelden dat Fluks onverschillig haar successen in de competitie, steeds een geduchte strijd kracht is geweest óp seriewedstrijden Fluks welvoorziene prijzenkast is daar van een sprekend bewijs! Sinds 1929 huist Fluks nu op het ter rein aan het Nieuwe Kanaal. De veree niging heeft daar, hoe goed het ook in andere opzichten gaat, nog geen groote daden ln competitiewedstrijden kunnen verrichten. Maar dat het Fluks niet aan levenslust ontbreekt, bewijst wel de breede opzet van haar Lustrum-plannen Daarom ver wachten we stellig dat deze dalende lijn der laatste jaren zich weer spoedig zal wijzigen in opwaartsche richting, zoodat Fluks bij haar 25-jarig bestaan weer in alle opzichten zal zijn op het hooge plan, waarop deze vereeniging steeds heeft ge staan I RECLAME. ion i93i BEZOEKT MAANDAG 6 APRIL (Tweeden Peaschdag) de der Leidsche Korfbalclub ..FLUKS" Ter gelegenheid van haar 20-jarig bestaan op haar terreinen aan den Hoogen Rijndijk. 2940 Entree f. 0.25 Jongens f. 0.15 Aanvang 's morgens 10 uur. RECLAME. Bezoekt Zondag a.s. (len Paaschdag) DE COMPETlTiEWEDöTRIJD Terrein Haagweg - Aanvang 2 uur 6665a Entree 30 cent, Jongens 15 cent WIELRENNEN. HET ZESDAAGSCHE SEIZOEN. Pijnenburg bovenaan. Het seizoen der zesdaagsche wielerwed strijden ls geëindigd. Wel wordt van 3 tot 9 April in St. Eticnne een dergelijke wed strijd gehouden, doch die is van weinig beteekenis, aldus de „Msb." Er zijn 14 zesdaagsche gehouden, negen in Europa en vijf in Amerika, waarvan de resultaten waren: Montreal 1218 October, winnaars Hor der—Elder, afgelegd 3635.200 K.M. Berlijn 7—13 November, Rausch—Hürt- gen, 3313.280 K.M. Chicago 8—14 November Letoumeur Guimbretière 3848.8 K.M. Keulen 28 Nov.—4 Dec., RauschHürt- gen, 3086 K.M. New-York 30 Nov.6 Dec., Glorgetti Broccardo. 3646.775 K.M. Brussel 26 Dec—2 Jan., Charlier—De- neef, 3500 800 K.M. Dortmund 915 Jan., Pijnenburg Schön, 3487.600 K.M. Frankfurt 31 Jan.5 Febr., Goebel—Di- nale 3057.500 K.M Stuttgart 612 Februari, PreussResi- ger, 3406.450 KM. Chicago 8—14 Februari, RlchllGrimm, 4139.236 K.M. Breslau 17 Febr 5 Maart, Van Kem pen—Rieger 3833 280 K.M. New-York, 17 Maart, Letoumeur Guimbretière, 4285.680 K.M. Berlijn 1219 Maart, PijnenburgSchön 3244 K.M. Parijs 2329 Maart, LinariDinale 3302.250 K.M. Geen enkele renner heeft dit seizoen meer dan twee wedstrijden kunnen win nen, in tegenstelling met het vorige toen Van Kennen en Buschenhagen in Europa domineerden. PijnenburgSchon wonnen twee keer en plaatsten zich tweemaal tweede. Belde renners waren elk eenmaal gekoppeld met Van Kempen en bezetten toen de tweede plaats. Pijnenburg heeft bovendien te Berlijn met Frankenstein nog eens de vierde plaats bezet, zoodat hij ln de clas sificatie de eerste plaats bezet. Van Kempen was winnaar in Breslau, werd vier keer tweede en een maal derde. Hieronder volgt de rangschikking naar de resultaten van dit seizoen, aangevende het aantal keeren dat de renners resp. de eerste plaats (5 punten), de tweede (3 punten), de derde (2 punten) en de vierde (1 punt) bezetten. le 2e 3 e 4e pnt. Pijnenburg 2 3 0 1 20 Schön 2 3 0 0 19 Van Kempen I 4 1 0 19 Dinale 2 1 1 1 16 Broccardo 1 2 l 1 14 Rausch 2 0 0 2 12 Hürtgen 2 0 0 2 12 Rieger 1 0 3 1 12 Letoumeur 2 1 0 0 11 Guimbretière 2 1 0 0 11 Charlier 1 l 1 0 10 Deneef 1 1 1 0 10 Linari 1 1 1 0 10 Giorgetti 110 0 8 Goebel 1 1 1 1 11 Richli 10 118 Preuss 10 10 7 Resiger 10 10 7 Grimm 10 10 7 Het totaal bedrag, dat bij den zesdaag- schen wielerwedstrijd te Parijs aan pre mies werd uitgeloofd bedraagt 344.450 francs. De grootste portie hiervan heeft Coupry gewonnen n.l 41.000 frs., dan komt Guimbretière met 38.475 frs., Llnari met 30.750 frs., Van Kempen met 23.850 frs.,a Pecqueux met 19.700 frs., Pijnenburg met 16 300 frs., Boucheron met 15.650 frs. enz. e De renners Pijnenburg en Van Kempen hebben aan het Fransche sportblad „l'Auto" meegedeeld, dat nu bij den Pa- rilscheil zesdaagsche hun kwaliteiten vol komen met elkaar harmonieerden, ze be sloten hebben definitief zich te asso- cleeren. Pijnenburg heeft thans reeds eeh con tract geteekend voor vier zesdaagschen in Amerika. o SCHIETEN. WEDSTRIJDEN „GENERAAL SNIJDERS". Door de onderofficieren-vereeniging „Generaal Snijders" alhier zal ter gele genheid van het. zesjarig bestaan een in tieme buks-schietwedstrijd worden ge houden op 11, 14, 16 18, 21, 23 en 25 April ln de Morschpoort-ècazerne. Het programma omvat: korpswedstrijd. eere-korpswedstrijd. personeele baan en vrije baan (alle buks en K.S.V.). De wedstrijden vangen op 11 April des middags om 3 uur aan. ZEILEN. JAARVERGADERING VAN „DE KAAG". Thans zoowel voorjaars- als najaars wedstrijden. Onder voorzitterschap vah ir. J. C. Hool- werft is gisteravond te 's-Gravenhage de jaarJijksche algemeene vergadering van de Kon. Zeil-, Roei- en Motorspurtvereen.g.ng De Kaag gehouden. De vergadering was zeer druk bezocht. In zijn openingswoord deelde de voorzitter een en anuer mede over de goede voornemens waarmede het bestuur vervuld is. In de eerste plaats zal de steiger van de sociëteit vernieuwd worden en aan de jachthaven zal een steiger gebouwd worden. En voorts zuLicn eenige gemakken worden verbeterd of vernieuwd. De Kaag- week zal weder door een z.g. na-Kaag vyorden gevolgd en het bestuur stelt zich voor binnen enkele dagen een bijeenkomst aan de Jachthaven te Warmond uit te sohrijven ter bespreking van de vraag wat kan worden gedaan de 12 voetsjollen-wed strijd te laten voldoen aan de verlangens van de velen en vooral van de vele jongeren die zich speciaal op de wed strijden voor dit sportieve vaartuig toe leggen. Mogelijk ls dat men dan tot èen kampioenschap voor jollen van de Kager- plassen komt, hetgeen mogelijk ook voor de regenboogklasse kan geschieden. Vervolgens bracht de sscretaris, ir. L. Doedes, het jaarverslag uit, waaruit bleek dat het ledental van 470 in 1929 tot 504 was gestegen. Deze leden zijn in 60 ge meenten woonachtig. In de havens van De Kaag hebben 1J5 vaartuigen een vaste lig plaats Dankbaar heef! men gememoreerd dat de Kaag-week volkomen slaagde en dat het vorige seizoen in veel opzichten een goed seizoen was geweest. Geconstateerd werd dat een steeds toenemend aantal stads bewoners de watersport gaat beoefenen. Het financieel verslag van den penning meester, mr. Menten, getuigde van een gunstigen toestand (ongeveer f. 6000 winst saldo) doch daar zooveel kostbare vernieu wingen dringend noodig zijn, en een groot bedrag voor afschrijvingen gevorderd wordt is een voorzichtig financieel beleid geboden. Nadat het rapport van de commissie van controle was uitgebracht waarin alle lof aan den penningmeester werd to;g zwaaid, werd deze functionaris onder dankzegging gedechargeerd. Bij de b stuursverki zing wegens perio dieke aftreding van de heeren ir. L. Doedes (herkiesbaar) en L. A. Roozen (niet her kiesbaar) werd de heer Doedes met 38 stemmen onder applaus herkozen, ln de plaats van den heer Roozen werd gekozen, met 37 stemmen voor en 3 blanco, de heer L. v. d. Steur (Den Haag). De leden van de commissie van controle werden herkozen. Vervolgens werd met algemeene stemmen besloten de Kaagweek van 17 tot 21 Juli te houden. Uit de vergadering werd een verzoek ge daan eenige Wedstrijden als bijvoorbeeld een vossenjacht, flesschcnwedstrijd, een handi cap voor motorbooten enz. op het program ma van de Kaagweek te plaatsen. Het bestuur vroeg aan de leden voor eenige aardige wedstrijden het idee te wil len aangeven. Op een vraag uit de vergadering deelde de voorzitter nög mede dat het in het voornemen ligt op 2 en 3 Mei eetl Voor- Kaag te houden. Het bestuur zal overwegen op de Voor- Kaag ook een denmanswedstrijd voor de Regenboogklasse te houden. Bij de Kaagweek zal ook een wedstrijd voor de Bergermermcerklasse worden ge houden. PAARDENSPORT. KON. NED. SPORTVEREENIGING. De totaal-uitslag van de Voorjaars-mili- tary der K.M.S.V. luidt: l. ritmeester G. de Kruyff op Tommy; 2 luitenant de Bruine op Lola: 3. luit. Schimmelketel op Duiveltje (R. P.); 4. ritm. baron Sirtema van Groveslihs op Victoria (R, P.); 5. luit. Pahud de Mor- tanges op Henk (R. P.i; 6. ritm. jhr. Ge- vaerts op Sunbeam; 7. luit.Momma op An- cor (R. P.); 8 lult Luitwieler op Wim id. DAMMEN. LEIDSCHE DAMVEREENIG1NG. Om den Pioniersbeker. De verdere uitslagen luiden: le klasse: KleljnLammers 02; Klin kenbergDekker 11; De WaterTeleng 11; SwerisBemsen 02. 2e klasse: Beijv. d. Kleij 2—0; Teu- nissenA. Klinkenberg 02: Huisman Zaalberg 20; EpplngaBeij 2—0. Stand le klasse. gesp. gew. rem. vsrl. pnt. 6 5 1 10 6 3 2 1 8 4 13—5 4 2 24 5 12 2 4 3 1113* 4—313 6—242 Bern sen De Water Teleng Lammers Sweris Kleljn Klinkenberg Den Dekker V. d. Wijngaard 1 1 Afgebroken partij Kleijnv. d. Wijn gaard die zeer waarschijnlijk remise wordt Bemsen gaat hier fraai aan het hoofd, hoewel een misstap hem reeds met De Water gelijk brengt, terwijl ook Teleng, hoewel deze wat minder gespeeld heeft, nog een goede kans maakt. Hij moet dan echter niet te veel remise's spelen. Lammers komt na een slecht begin goed opzetten, doch Sweris heeft zijn laatste kans verspeeld door tegen Bemsen te ver liezen. Klinkenberg mocht tot nog toe het zoet der overwinning niet smaken en Kleijn stelde teleur door tegen Lammers te verliezen. Wijngaard raakt door ziekte ten slotte erg achterop. Stand der 2e klasse. gesp. gew. rem. verl. pnt. Huisman 7 7 14 A. Klinkenberg 5 5 10 C. Klinkenberg 5 4 l 8 Teunissen 5 2 12 5 Bèij 6 2 13 5 A. Sladek 6 2 ft— 4 4 v. d. Kleij 4 112 3 De Kier 4 112 3 Sladek 6—333 Epplnga 3 1 2 2 Zaalberg 7 16 1 Zooals uit den stand blijkt gaat hier Huisman ongeslagen aan het hoofd, di rect gevolgd door den eveneens nog on geslagen A. Klinkenberg, die echter nog 2 partijen bij Huisman ten achter is. Hier zal de partij tusschen deze twee rivalen, wel de beslissing brengen. Dan volgt C. Klinkenberg, die ook lang nog niet kans loos ls met één verloren partij, doch nog een zeer zwaar programma voor den boeg. De overigen zijn, wat betreft de eerste plaats, al haast wel als uitgeschakeld te beschouwen, al hoewel er nog vinnig om den 2en en 3en prijs gestreden kan wor den. HAARLEMMERMEER. Chr. Landbouwwinterschool. Bij het te Hoofddorp aan de Chr. Land bouwwinterschool gehouden overgangs- en eindexamen, werden tot de 2e klasse be vorderd de leerlingen F. R. de Boer te Schildwolde; I. M. van der Bijl te Zonne- moire; M. F. Dijksterhuis te Zijldijk; P. Franzen te Haarlemmermeer; B. v. d. Heu vel te Heemstede; P. Hopman te Amster dam D. M. E. Knibbe te Haarlemmermeer; J. H. Oosterhuis te Roodeschool; J. Ochsen- dorf te Amsterdam: J. Padmos te Eikerzee; H. J. Riepma te Uitliuizermeden; F. M. van Toi te Waddinxveen; B. Verhoog te Haarlemmermeer en G. Wiertsema te Uit liuizermeden. Een dip'.oma werd uitgereikt aan H. Bouwman te Uithuizermedcn; M. D. v. d. Bijl te Zonnemaire; A. D. Ganzema te Half weg; R. Geluk te Dinteloord; J. üeertzema, Joh. de Graaf en N. v. Reeuwijk, allen te Haarlemmermeer; A. v. Leersum te Haar lem en H. Sijpkens te Meeden. De bictetiprijs. In de prijsschaal, waarop bieten verbouwd kunnen worden voor de centrale suiker- maatschappij is een wijziging gebracht, die een tamelijke verhooging van den bieten- prijs beteekent. Het aantal hectaren, dat men met bieten wenscht te bebouwen, moet nog deze week aan de C. S. M. worden opgegeven. Door deze wijziging zal de kans, dat er dit jaar in den Haarlemmermeerpolder mis schien toch wel weder op groote schaal bieten verbouwd zullen worden, wel aan merkelijk worden vergroot. Door een auto aangereden. Op den Ringdijk nabij den Hoofdweg alffier. werd een 8-jarig knaapje, dat op den weg speelde en bij het naderen van een auto nog naar den anderen kant wilde loopen, door" het motorrijtuig gegrepen, met het gevolg dat het jongetje met een der wielen in aanraking kwam en aan het hoofd en een been verwond werd. Per auto werd de kleine naar een ziekenhuis in Amster dam overgebracht. De toestand, die zich aanvankelijk nogal ernstig liet aanzien, was gisteren naar omstandigheden redelijk. LISSE. Eindexamen Rijkstuinbouwschool voor Bloembollencultuur. Geslaagd zijn: J. J. v. d. Boom te Alphen a. d. Rijn, met aanteekening voor Engelsch-, Duitsch-, Fransch-, Zweedsch machine senr.; N. A. Captein, Heemstede met aant. voor Duitsch-, Zweedsch-, Stenografie machine schr.. J. VV. Dekker te Zaandam met aant. voor Engelsch-, Duitsch-, Fransch-, Steno grafie machine schr.; N. Frijlink, C. J. v. d. Geest te Sassenheim, oeiden met aant. voor Engelsch-, Duitsch-, Fransch-, Zweedsch macnine schr.; C. le Grand te Sassenheim, met aant. voor Engelsch-, Duitsch-. Fransch- en Zweedsch; B. D. D. M. Kapteijn te Sassenheim, met aant. voor Engelsch-, Duitsch-, Fransch; W. F. Koning te Sassenheim, met aant. voor Engelsch-, Ditsch-, Fransch-, Zweedsch machine senr.; A. P. Koning te Sassenheim, L. Verdegaal te Sassenheim met aant. voor Engelsch-, Duitsch-, Zweedsch; J. Isbriicker te Scheve- ningen met aant. voor Engelsch-, Duitsch-, Fransch; D. H. Keijser te Texel, met aant. v. Fransch-, Engelsch-, Duitsch-, Zweedsch machine schr.; H. J. v. Parera te Noord- wijkerhout met aanteekening voor Engelsch- Zweedsch machine schr.; G. C. Tromp te Lisse met aant. voor Engelsch-, Duitsch-, Fransch-, Zweedsch-, Stenografie machine schr.; S. J. M. J. Verdegaal te Noord- wiikerhout met aanteekening voor Engelsch- Duitsch-, Fransch-, Zweedsch-, Stenografie machine schr.; W. J. C. Verharen te Amster dam met aant. voor Engelsch-, Duitsch-, Fransch; A. C. Vroom te Haarlem, met aant. voor Engelsch-, Duitsch-, Fransch-, Zweedsch machine schr.: B. H. Wepster te Rotterdam met aant. voor Engelsch-, Duitsch-, Fransch-, Zweedsch; D. F. Wes- seling te Haarlem met aanteekening voor Zweedsch en machine, schrijven. Overgangs-examens Van klasse I naar klasse II. Onvoorwaar delijk geslaagd zijn: J. de Bruin te Voorschoten; W. le Grand W. v. Zonneveld te Sassenheim; H. G. Hylkema te Hillegom; W. Montagne te Lisse; Th. Sabelis te Santpoort; W. J. H. Verhoeven te Utrecht; J. A, Zwaan te Voorburg. Voorwaardelijk geslaagd zijn (met her examen in één of meer vakken): D. Jongc- jans te Hoofddorp; C. A. G. J. Nieuwenhuis te Lisse; C. v. Zijverden te Hillegom. Niet bevorderd werden vier leerlingen. Van klasse II naar klasse III. Onvoorwaar delijk geslaagd zijn: W. L. Biesheuvel te Spaarndam; J. K. C. DL\, B. Korsten te Heemstede; P. N, v. Eeden, J. W. J. A. de Ruijter te Noord- wijk; W. v. Marle te Rotterdam; W. Mon tagne te Lisse; C. H. W. Pieper te Cas- tricum; A. P. Preenen te Hillegom; D. F. Ruijter te Bloemendaal; C. S. M. Verde gaal te Voorhout. Voorwaardelijk geslaagd zijn (met her examens in één of meer vakken): P. Dieben, H. A. Poen te Haarlem. Prof. dr. v. Slogteren teruggekeerd. Prof. dr. E. van Slogteren, directeur van liet Laboratorium voor Bloembollenonder- zoek, alhier, die zooals men zich herin neren zal, het treinongeluk in Engeland medemaakte, is in goeden welstand terug gekeerd. Vele gelukwenschen en bloemen verwelkomden hem. WASSENAAR. Tot lid van de examen-commissie voor het Boekhouden M. O. is benoemd mr. dr. E. Tekenbroek, alhier. 277. Terwijl de agent alle moei te, deed Zijn gebonden hand los te wringen Begon die ondeugende jongen Wim Een treiterend lied te zingen. Om den politieagent te plagen Wim op het muurtje klom. En hij zong: .telkens beste agent", Och, kijk je nog eens om," 278. De vliegenier sloeg met ferme slagen. Zijn weg door de golvende zee En hij nam. daar het geen groote last was Vriend Pim op zijn breeden rug mee. Hij zeide al hijgend tot den jongen Wij naderen al meer het land. Wij moeten nog een klein half uurtje zwemmen En wij zijn dan op den kaht. 2—3

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 10