N.V. LEIDSCH DAGBLAD De Nederl, Bank n.v. NAGELJONGENS Een tijdelijke Onderwijzeres (1,0.) Winkeljuffrouw SCHUITENHUIS BOEKHOUDSTER UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. Kantoor LEIDEN. W.J.LAMAN Dookersteeg 8-10 manufacturen. 2 Flinke Verkoopsters 2&e Etaleur Motortentschuit Z0MER-B0NT Creosoot-Verven BOUWGROND ALPHEN. Alg. Ledenverg. Coop, boerenleenbank. Gisteravond vergaderde onder voorzitter schap van den neer Joh. van Leeuwen de Coüp. Boerenleenbank ailuer op de bovenzaal van het hotel „ue Vergulden .Wagen". Na net openingswoord werden de notulen en het jaarverslag na voorlezing door den kassier den heer Lieiheober goeugeKeUid. hieruit oiitleenen wij o.m. dat de uunK nog steeus in groei en omvang toeneemt. De baians, weike siuit met een toiaai bedrag van 1. 1.0Zl.zz8.uj vertoont de volgende cij fers. Kas Lli.885.5z. Uitstaande vuorscnOt- ten Lo45.13ó./4. Tegoed in loop^nde reke ning. hekeninghouuers i. 323.5^4.05. Cent. ule Bank f. 3y./bb.78. Aandeelen Ccnifdje Bank f.110. Aandeel Coöp. Urondkapicaal Bank f. 1UU. Deposito-ooligaties Centrale Bank f2o.0üU. Lilecten t. ul./z5. Vaste goeueren f. 5oUu. Kantoorgebouw (in aano.) i. Iz.24b.u4. Meubilair f. 4ul. Nog te vorderen rente van Effecten f. 750. Scnuld aan de Spaarbank f. 9J5.832.2/. Schuld in loopende rekening Rekeningnouders f. 73.935.U9. Reserveionds f. 3b.l44.Ö7. Saldo winst L 5.314.80 (vorig jaar f. 3578.7b). De winstrekening sluit met een totaal bedrag van f. 48.799.09. Zoowel de balans ais de venies- en winst rekening werden beiden onveranderd goed gekeurd. Het periodiek altredende besiuurs- Jid de heer H. C. E. Kroft werd herkozen, zoomede het lid van den raad van toe zicht de heer L. C. Jongen burger, terwijl in de vacature van den heer M. Meijer, die zich wegens vertrek naar elders niet meer herkiesbaar stelde, werd benoemd de heer A. van Nood. Aanbevolen waren de heeren A. van Nood en W. B. Kroon. Tot lid van de financieele commissie werd o.m. benoemd de heer W. Verklei c.s. Hier na volgde mededeeüngen en rondvraag, waarbi» de heer H. L. Meljers op zijn eigen humoristische wijze het bestuur en de vergadering complimenteerde- met het nieuwe bankgebouw. De voorzitter sloot hierna op de gebruikelijke wijze de goed bezochte vergadering. Officieele sluiting cursus Avondschool „Martha-Stichting." Gisteravoftd werd in de vakteekenzaal der Martha-Stichting door ds. A. W. Voors directeur der Martha-Stichting, wederom de cursus 1930-1931 voor de a.s. ambachtslieden der avondschool van de Martha-Stichting gesloten, terwijl tevens de in den alge- loopen cursus vervaardigde werkstukken in genoemde zaal werden tentoongesteld. Deze sluiting had plaats in tegenwoordigheid van den directeur der avondschool den heer J. Tuinman, leeraren en de heeren L. C. Jongenburger en W. v. d. Bijl, gedelegeer den van het bestuur van toezicht op het nijverheidsonderwijs, terwijl van het col lege van B. en W. bericht van verhindering was ingekomen. Omtrent het jaarverslag der cursus ontleenen wij het navolgende. De cursus werd bezocht door 68 leerlingen. Bij het einde van den cursus kon aan 8 leerlingen het dlpioma volgens art. 29 der Nijveronderwijswet worden uitgereikt t.w. aan 2 voor bouwkundig teekenen, 3 voor machinesmids en machineteekenen, 1 voor vakteekenen metselaars, 1 voor vakteeke- nen metaalbewerkers en 1 voor vakteeke nen huisschilders. Van de le naar de 2e klasse werden alle leerlingen bevorderd, van de 2e naar de 3e idem, van de 3e naar de 4e van de 21 achttien, en van de 4e naar de 5e allen. Tevens waren wij in staat even een vluchtig overzicht der tentoon stelling te nemen. Ook dit jaar was alles weer met veel zorg en goed overzichtelijk geëxposeerd. De teekeningen waren allen in de resp. klassen en vakken verdeeld. Het geheel gaf een goeden indruk en het bleek dat ook in den afgeloopen cursus wederom veel goeds is gemaakt en het onderwijs der school onder leiding van den directeur den heer J. Tuinman in goede handen is, en de jongelui met wat goede wil althans wat het theoretische gedeelte en teekenonderwijs betreft, door het be zoek aan genoemde school tot bekwame ambachtslieden kunnen worden opgeleid. HOOGMADE. Bedankt. Ds. Th. G. Tonnon, alhier, heeft bedankt voor het beroep der Ned. Herv. Gemeente te Oostkapelle. KOUDEKERK. GEMEENTERAAD. Crediet Brugwachterswoning De Schat tin gscommissip. De steunregeling. De Raad kwam in openbare vergadering bijeen. Tegenwoordig alle leden. Na opening der vergadering door den voorzitter met gebed wenscht de heer van der Lee den burgemeester met zijn herbe noeming geluk. De voorzitter dankt voor de gesproken woorden en zegt dat er thans weer een tijdperk van 6 jaren voor hem ligt. waarin ook weer vele zorgen een goed beleid ver gen en hoopt dan ook op aller medewer king en waardeering te mogen rekenen. Hierna worden de notulen der vorige vergadering voorgelezen en onveranderd vastgesteld. De voorzitter leest enkele Ingekomen stukken voor. welke voor kennisgeving worden aangenomen en doet mededeellng van de plaats gehad hebbende kasopname bij den gemeente-ontvanger. In de kas was f. 3240.95, terwijl de kas van de waterleiding bedroeg f. 406.54. De kas van het brugbedrijf bevatte een saldo van f. 43.82. Voorts antwoordt de voorzitter den heer de Jong op een door hem in de vorige ver gadering gedane vraag Inzake de sloot voor het pand van Bijleveld. Deze zaak zal spoedig ter hand worden genomen. Alsnu komt in behandeling punt 3: Stemming inzake crediet voor den bouw van twee brugwachterswoningen Over dit voorstel staakten de stemmen in de vorige vergadering. Alvorens overgegaan wordt tot stemming deelt de voorzitter mede, dat de heer Dekker nog medegedeeld heeft, dat de begrooting ad. f. 7000 aan den rui men kant berekend is. Het voorstel in stemming gebracht, wordt aangenomen met 4 tegen 3 stemmen. Tegen de heeren van Egmond, van der Sterre en Lieverse. De voorzitter brengt thans in stemming punt 4 der agenda: stemming betreffende verlaging recognitie verschuldigd door de Commissie van voorbereiding der Drink watervoorziening der gemeenten Alkema de. Leimuiden en Rijnzaterwoude. Ook over dit punt staakten de stemmen in de vorige vergadering. Thans wordt dit voor stel ook aangenomen met 4 tegen 3 stem men. Tegen stemden de heeren van Eg- mond. Lieverse en van der Sterre. Punt 5. Vaststelling kohier hondenbelas ting dienst 1931 en suppletoir kohier dienst 1930. Deze kohieren worden resp. vastgesteld op f.344 en f.17. terwijl de termijnen van betaling bepaald worden op 1 Juli en 1 Juni. De pensioensgrondslag van den ge meente-opzichter wordt vastgesteld op f. 358. Bij de behandeling van punt 7: Benoe ming leden schattingscommissie wegens periodieke aftreding der heeren Ph. Qualm, D. Dorrepaal, M. Schenkeveld en Ant. van Egmond, merkt de heer van der Lee op, dat hij in principe er niet voor is, dat de aftredende leden direct herkiesbaar zijn. Afgezien van de capaciteiten van de zittende leden acht hij toch de tegenwoor dige samenstelling niet juist. Hij zag gaarne den handel of industrie daarin vertegenwoordigd. Ook de heer Lieverse zag gaarne een andere samenstelling en vraagt daarom dit punt aan te houden, opdat B en W met een aanbeveling kun nen komen. De voorzitter zegt, dat hij het standpunt van beide heeren deelt en is ook van meening, dat zitting van een han delsman en arbeider wenschelijk is. Den heer van der Lee antwoordt de voorzitter, dat hij niet voor algeheele aftreding ts, daar de werkzaamheden voor een groot deel op ervaring en routine berusten. De heer van Egmond merkt op, dat de schat tingscommissie niets met handel en in dustrie te maken heeft. Wethouder Slegtenhorst wijst ook op het gevaar van algeheele aftreding. Op voor stel van den heer Lieverse gesteund door den heer van der Lee wordt besloten dit punt aan te houden tot een volgende ver gadering. opdat B en W. zoo noodig met een aanbeveling kunnen komen. De heeren Dorrepaal en van Egmond stemden tegen. Punt 8. Wijziging gemeente-begrooting dienst 1931. De voorzitter zegt, dat de begrooting ge wijzigd moet worden in verband met een te hooge raming der belasting ad f. 1500. Dit bedrag kan weer worden gevonden door de verhooging van het batig slot der rekening dienst 1929 tot eenzelfde bedrag, daar van de rekening 1928 f. 1500 overge boekt moet worden op rekening dienst 1929. Hierna worden een tweetal comptabele besluiten diensten 1930 en 1931 vastgesteld. Het voorschot bedoeld bij art. 101 der L. O. wet 1920 ten behoeve van de Ned. Herv. school alhier voor het dienstjaar 1931 wordt vastgesteld op f. 1275.96. De kosten bedragen f. 13.71'/:. Roondvraag. De heer van der Lee zag gaarne een betere opberging van de oude schoolbanken waarop de voorzitter ant woordt, dat deze voor verkoop bestemd zijn en er reeds enkelen van zijn verkocht ad f. 1 per stuk. Voorts vraagt de heer van der Lee om wanneer de brugwachterswo ningen gebouwd zijn een bepaling in het huurcontract op te nemen, dat de wonin gen bij ontslag of anderszins onmiddellijk ontruimd moeten worden. De voorzitter zegt, dat hiervoor zal worden zorg gedra gen. De heer Lieverse wil nu ook uitdrukke lijk vastleggen, dat de brugwachters geen maken. aanspraak op een vrijen dag kunnen De voorzitter antwoordt, dat dit niet in de overeeenkomst opgenomen kan worden, doch dat de Raad hiertoe besluit en dus ten allen tijde bevoegd blijft. Voorts vraagt de heer Lieverse of de kosten verschuldigd bij noodslachting niet verlaagd kunnen worden in verband met de lage vleesch- prijzen. De voorzitter zegt, dat hiervoor de verordening zou moeten worden gewij zigd, doch dat hij deze aangelegenheid met B. en W. zal bespreken. De heer de Jong zegt, dat hij vernomen heeft, dat de steuntrekkenden, wanneer zij een dag gewerkt hebben, hiervoor ge kort worden, hetgeen hij onrechtvaardig acht en voorts vraagt spreker om de werk lieden op den Goeden Vrijdag door te be talen. De voorzitter zegt, dat omtrent de eerste opmerking reeds met het Burgerlijk Armbestuur overleg is gepleegd en dat hij bereid is om het loon op den Goeden Vrij dag ook door te laten gaan De voorzitter zegt nog, dat het de bedoeling is om de steun langzamerhand stop te zetten, dus dat er met ernst naar werk gezocht moet worden. Ook merkt de voorzitter op, dat er een voorstel te wachten Is om ongeor ganiseerden geen steun meer to verleenen, dus dat organisatie wenschelijk geacht wordt. De heer van Egmond wijst nog op de moeilijkheid bij het toekennen van steun, inzonderheid dat er geen voldoende ge gevens bij het B A. bekend zijn De voor zitter zegt al reeds eerder opgemerkt te hebben om een commissie uit de organisa ties samen te stellen, welke het B. A. met voorlichting kan dienen. Ook de heer Lie verse acht zulk een commissie zeer nuttig. De heer Slegtenhorst vraagt om de over gebleven schoolbanken aan het Tehuis voor Ouden van Dagen te geven, hetgeen de voorzitter toezegt. De heer de Jong zegt, dat hij de verhar ding van het fietspad met puin niet vol doende acht, waarop de voorzitter ant woordt, dat dit slechts voor verharding dient, doch dat er een andere deklaag op komt. Hierna gaat de Raad over in besloten vergadering. NIEUWVEEN. De Christ. Hist. Kiesvereeniging heeft haar candidatenlijst voor de a.s. Gemeen teraadsverkiezing aldus opgemaakt: 1. W. J. Rijlaarsdam; 2. D. T. Joha; 3. C. de Vries; 4. A. de Jong; 5. D. v. Leeu wen Wzn. De R.K. Bibliotheek werd dezer dagen gesloten. De opbrengst in het afgeloopen leesseizoen is f. 34.45 hetgeen f5 minder is dan verleden jaar. o RIJNZATERWOUDE. Raadsagcnda. De Raad dezer gemeente komt Donder dag a.s. des namiddags te half acht in openbare vergadering bijeen. 1. Vaststelling notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot overname weg van de eigenaren van het Molenpad. 4. Voor stel tot verbouwing van de onderwijzers woning. 5. Voorstel tot bouw van een nieuwe brug 1. d. Woudschendijk, (Joost Stollenbrug). 6. Wijziging begrooting 1930 en 1931. Van hooizolder gevallen. Het zevenjarig zoontje van de Weduwe Jansze alhier had het ongeluk van den hooizolder te vallen. Het kwam met zijn hoofd op den steenen vloer terecht en be kwam een zeer ernstige hersenschudding. TER-AAR. In hooger beroep. De onlangs wegens zware misiianueling tot een maand gevangenisstraf veroordeelde J. L. v. S. alhier heeft, naar wij vernemen, tegen dit vonnis hooger beroep aange- teekend. Als kerkmeester der R.K. Kerk heeft bedankt de heer G. Klein alhier. ——o WOUBRUGGE. Inschrijving. Het bouwen van een burgerwoonhuis aan de Kerkstraat, voor rekening van den heer C. Verweij, is door den achitect Brouwer te Alphen opgedragen aan de laagste in schrijvers, de heeren van Wingerden, met selwerk, Gebr. Stichter, timmerwerk en Wijsman schilderwerk, allen alhier. Door een zolderluik gevallen. Het 7-jarig zoontje van de wed. J. gleed met een bos stroo door het geopende zolder luik en viel daardoor zoo ongelukkig met het hoofd op de steenen middenstal, dat het ventje in ernstigen toestand moest wor den overgebracht naar een ziekenhuis te Leiden. AALSMEER. Eindexamen Rijkstuinbouwschool. Voor het eindexamen aan de Rijkstuin bouwschool voor Bloementeelt zijn ge slaagd: J. W. Altema te Oranjewoud (Duitsch en Engelsch); W. Blnnema, Landsmeer (D. en E.»; F. W. Brom, Hil versum; G. Fiesler, Amsterdam (D. en E.i; R. de Haan, Amsterdam (D. en E.) en diploma met zeer gunstigen uitslag; J. A. M. Jongkind, Aalsmeer; W. J. Kea, Boven kerk (D en E.); A. v. d. Roest, Leeuwar den; G. Selle, Amsterdam; H. Simoons, Bussum (D. en E.); H. Verbeek, Aalsmeer; G. J. v. Vroowerff, Buitenveldert (D. en E.) J. P. A. M. Wagemakers, Tilburg (D. en E.)M. Kuppert, Utrecht (D. en E.)H. G. L. Wolterbeek, Aerdenhout (D. en E.). De heer A. Ronner te Giesendam is tot onderwijzer aan de Bijz. School (dorp) benoemd in de vacature-P. G. van der Tang. Niet minder dan 65 sollicitanten hadden zich aangemeld. o SASSENHEIM. Beroepen. Tot predikant bij de Chr. Gerf. Kerk al hier, is beroepen ds K. G. van Smeden te Haarlem-Noord. Mej. N. Jansen, telefoniste alhier is als zoodanig overgeplaatst naar Baarn. Aan het postkantoor alhier zijn in de 2e helft der maand Maart als onbestel baar terugontvangen de volgende brie ven en briefkaarten: Handelshuis Laterna, Amsterdam. G. v. d. Vliet. Alkmaar. Een briefkaart zonder adres. o WASSENAAR. GEMEENTERAAD. De afsluiting van den Middelweg De Riolcering van den Schouwweg Benoe ming tijdelijk wethouder. De Raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. Afwezig wegens ziekte de heeren Rooijakkers. Ruijs en Wouters, wegens verhindering de heer Vroom Na mededeeling van verschillende inge komen stukken, komt ter tafel een adres van de Buurtver. Deijleroord, waarin ge wezen wordt op den onhoudbaren toe stand van de verbinding van deze buurt schap met het Dorp, doordat de heer Prins het onmogelijk heeft gemaakt verder ge bruik te maken van zijn eigendommen. Gevraagd wordt een betere verbinding door onteigening te willen bevorderen. De heer Provo Kluit is het eens met adressanten en stelt voor te onteigenen, evenwel niet enkel ten behoeve van den verbindingsweg, maar par zóne. De heer Prins heeft als eigenaar van den grond geen bezwaar tegen onteige ning. Als lid van den Raad moet hij er zich evenwel tegen verzetten. Hij wijst er op, dat de grond particulier eigendom is. Ge durende enkele jaren heeft hij getolereerd dat men er over ging. Toen hij bemerkte, dat de Middelweg, de oorspronkelijke uit- gangsweg, werd verwaarloosd, heeft hij besloten den overgang over zijn terrein te beletten en heeft hij een afzetting doen plaatsen. Toen men zich hierover bij hem kwam beklagen, heeft hij geadviseerd po gingen aan te wenden tot verbetering van den Middelweg. Deze hebben door den on wil van de Mij. Rijnland geen succes ge had. Later is door hem geadviseerd, zich tot het gemeentebestuur te wenden om pogingen tot verbetering van den Middel weg te ondernemen, terwijl hij zijn volle medewerking heeft toegezegd. Ook dit is niet geschied. Hij begrijpt daarom niet, dat men tegen hem ageert. Hij ontraadt het voorstel Provo Kluit, omdat dit naar zijn meening een ongeoorloofde uitgaaf uit de gemeentekas zal vergen. Voorts zet hij uiteen, dat de eigenaren, die grond hebben gekocht, indertijd al wisten, dat er geen uitweg was, zoodat hij er niets voor voelt, nu deze eigenaren van hun kant zich van den domme hou den, voor hun terreinen een uitweg te maken. De heer Versteeg voert aan, dat op den Middelweg borden zijn geplaatst met het opschrift „Verboden Toegang." De heer Prins zegt, dat men hiermede niet de bedoeling heeft voetgangers, wiel rijders of wat ook te keeren. maar wel wagens. De heer Van Tol voelt niets voor onteigening, wel voor verbetering van den Middelweg. De heer Boender wil het voor stel Provo Kluit niet onmiddellijk verwer pen. Hij wijst er op, dat de heer Prins de gelegenheid heeft geopend, door het aan leggen van een pad, om gebruik te maken van zijn terreinen, en nu gaat het niet aan dit weer op te heffen. De heer Van Leeuwen wil weten, waar om Prins op zijn terrein een bord heeft geplaatst. Voorts heeft de heer Prins erop gewezen dat hij niet wil medewerken om de Mij. Rijnland de handen vrij te geven. Een nadere uiteenzetting hiervan is ge- wenscht. De heer Prins zegt. dat hij de men- schen nooit heeft uitgenoodigd van zijn terrein gebruik te maken. Uit dien hoofde heeft hij de laatste 50 Meter dan ook niet verhard. Hij heeft het slechts toegelaten, dat men er over liep. Het bprd op den Middelweg is slechts geplaatst om wagens te weren. Hij legt uit, dat de Mij. Rijnland hem wil gebruiken, om haar terreinen te doen ontsluiten. De heer Drop zegt, dat de bewoners van Deijleroord hiervan de dupe worden. De heer Prins verklaart zich bereid, om ten behoeve van deze bewoners mede te werken aan een oplossing, mits deze zoo is, dat Rijnland daarvan niet zal profitee- ren. De voorzitter constateert, dat hier een kwestie is tusschen particulieren. De bewoners van Deijleroord vragen evenwel een toegangsweg naast den gevaarlijken Rijksstraatweg Nu komt het hem het beste voor, dat de Raad uitspreke, dat deze verbinding er moet komen, op welke manier dan ook. De heer Provo Kluit wij zigt zijn voorstel in dien zin. dat de Raad besluit, dat de verbinding tot stand moet komen en voor het geval dit niet kan doqr verbetering van den Middelweg, door mid del van onteigening, waarna het zonder stemming wordt aangenomen. Thans is aan de orde een voorstel van B. en W. om het verzoek van P. Ruijgrok om te mogen bouwen op een terrein nabij den Oostdorperweg, af te wijzen. Na eenige discussie wordt het voorstel van B. en W. verworpen met 5 tegen 4 stemmen. Aan jhr. Loudon wordt ontheffing van bepalingen der Bouwvereordening verleend voor het oprichten van twee pompgema- len ter regeling van den waterstand op zijn terreinen. In de plaats van den heer J. A. Veele wordt benoemd tot lid van het stembureau in het 9e stemdistrict de heer mr. I. Hee- ringa. Op een verzoek van het bestuur der Chr. H.B.S. te 's-Gravenhage, om over 1928 voor 7 leerlingen een bijdrage uit de ge meentekas te mogen ontvangen, groot f. 280.98, wordt gunstig beschikt. Op voorstel van B. en W. wordt beslo ten den termijn van ontruiming der per- ceelen. welke bij besluiten van 28 Augus tus 1929 en 28 October 1929 onbewoonbaar zijn verklaard, te verlengen tot 8 October 1931. De heer Boender informeert, of het de bedoeling is, als er woningen gereed ko men, de bewoners van de onbewoonbaar verklaarde woningen daarheen over te brengen. De voorzitter antwoordt bevesti gend. Ter tafel komt een voorstel van B. en W. om hen een suppletoir crediet toe te staan van f. 6000, voor rioleering van den Schouwweg vanaf de Zanderijbrug tot den tramweg. Aanvankelijk is dit werk ge raamd op f. 12.000, maar in verband met te verwachten moeilijkheden bij het aan leggen van de drainage worden de kosten geraamd op f. 18.000. De heer Van Tol wil het werk uitstellen tot het najaar, omdat hij van het drai- neeren in den zomer schade verwacht voor de boomen. De heeren Versteeg en Prins zijn van dezelfde meening. De heer Van Leeuwen geeft in overwe ging hieromtrent deskundig advies in te winnen. De Voorzitter zegt zulks toe, waarna het gevraagde crediet wordt toe gestaan. De begrooting voor 1930 wordt in in komsten en uitgaven verhoogd met f. 4018.38, die voor 1931 wordt verhoogd in inkomsten met f. 10319.35. De uitgaven worden verhoogd met f. 12619.35 en ver laagd met f.2300. Beschikbaar worden ge steld voor verbetering plantsoenen in de Kieviet f. 2300, voor liet bouwen van een kleerendroogkast in het politiebureau f. 540, voor inrichting van een gymnastiek lokaal in de O. L. school No. 1 f. 2709.35 en van een kamer voor het Hoogd in de U.L.O.-school f.360. Een voorstel van B. en W. om een drie tal woningen aan de Haven te doen afbre ken. een gedeelte van het beschikbaar komend terrein voor verkoop als bouwter rein te bestemmen en om eenige werken uit te voeren ter verbetering van het op- slagterrein.waar van de kosten worden geraamd op f.2890. wordt aangenomen. De voorzitter deelt vervolgens mede, dat B. en W. voorstellen een tijdelijk wethou der te benoemen, aangezien het nog ge- ruimen tijd kan duren vooraleer de heer Rooijakkers, zijn werkzaamheden weer zal kunnen opvatten. De Raad vereenigt zich met dit voorstel en benoemd tot tijdelijk wethouder met 8 van de 9 stemmen de heer G. P. G. van Leeuwen. De heer Van Leeuwen zegt dank voor het vertrouwen door de leden in hem gesteld en verklaart de benoeming te aan vaarden. Hierna wordt de vergadering gesloten. o ZEVENHOVEN. R.-K. Kiesvereen. a. d. Amsiel. Alhier hield a. d. Amstel de R.-K. kies vereeniging een alg. ledenverg. in het café van den heer J. Beumer. Na opening door den voorz. volgde voor lezing der notulen van de vorige vergade ring. welke werden goedgekeurd. Hierna volgde stemming voor een afgevaardigde met alg. st. werd gekozen mej. G. van Vliet. Vervolgens was aan de orde het hoofd doel dezer vergadering, het stellen van candidaten voor de a.s. gemeenteraads verkiezing. Er werden de volgende candi daten gesteld: G. Blommenstijn, B. J. Cornelissen, A. van Schie, A. Verlaan en M. Mahlen. Hierna niets meer aan de orde zijnde, volgde sluiting. Burgerlijke Stand. Geboren: Wilhelmina Josepha, d, v. P. A. Wahle en T. J. de Graaf. DE KANTOREN DER zijn iederen werkdag geopend vanaf half 9 des morgens tot half 6 namiddags. Zaterdags vanaf 8 uur 's morgens tot 4 uur 's middags Zondags den geheelen dag gesloten. H.J. BIK 6(U£5TRAAT 1-lflDriï, 1412 AMSTERDAM Het kantoor zal op GOEDEN VRIJDAG en ZATERDAG a.s. slechts geopend zijn van 910 uur, uitsluitend voor verzilvering van bank papier. 2810 gevraagd in den scheeps bouw bij GEBR. TUSSEN, Utr. Jaagpad 68. 2820 Aan de Kweekschool voor Bewaarschoolhouderessen te Leiden wordt tegen 15 April 1931 gevraagd; voor de voorbereidende klasse Persoonlijke aanmelding op Donderdag 2 April tusschen 9 uur v.m. tot 1 uur nm., daarna schriftelijk aan het adres Rapenburg 131. 2763 HET BESTUUR. dat GOED GEREEDSCHAP is het halve werk. Koop daarom bij Gereedschappen en Ijzerwaren GEVRAAGD: met het vak bekend en een 2844 goed kunn. lakschrijven. MEYERS' Manufacturen- Magazijnen, HAARL.STRAAT no. 96/100 of aankomende Winkeljuf frouw gevraagd. Eenigszins met het vak bekend, v.g.g.v., bij MANUS TURKSMA. 6637 Haarlemmerstr. 157. Te koop of te huur gevraagd of plaats daarvoor in te richten, liefst omtrek War mond. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 6635a. gevraagd, in de Anna-Kli- niek, in staat zelfstandig te werken. Brieven onder let ter D. aan de Directie. 2769 TE KOOP2526 aim. 19.20 x 3.10 x 1.40 Mr. 23 ton, voorzien van 18 P.K. industrie motor. Direct te aan vaarden. Te bevragen bij N.V. Scheepsbouw werf v.h. D. en JOB. BOOT, werf Vooruit gang Alphen aan den Rijn. EN VOSSEN koopt men het voordeeligst in 6607a DE KLEINE WINST Komt. ziet cn overtuigt U! HAARL.STRAAT 51 (schuin t.o. 't City-Theater) IIAMMÉKIIS zijn ngeëvenaard in dek- I kracht en kleurensterkte (niet te verwarren met kleurcarbolineum). Voordeelig! Duurzaam! Verkrijgbaar te Leiden J. TH. BALKESTEIN. Hoogewoerd 103. Tel. 2677 2812 te koop gevraagd, in Leiden of omtrek voor vier of vijf arbeiderswoningen. Opgave prijs, grootte en ligging Bur. van dit Blad onder No. 6486a. 2—4

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 14