maAT HOLSWILDER AGENDA. BUITENLAND. TELEGRAMMEN. IIEDEN: Evangelisatie, Morschweg: Samenkomst 1 uur nam. Jeruël, Groenesteeg: Samenkomst, 8 u. Aam. Patrimonium: Verg. consumptie-ijs- iJereiders. 8 uur nam. Woensdag. Casino-theater: Filmvertooning Billiton Mij. 8 uur nam. Oud-Hortuszichl' Leidsche Radio-ver. Spr. de heer R. P. Wirix. 87i uur nam. Pieterskerkgracht 11: Ledenverg. Ver. Schoolklnderkleeding en Voeding. 8 u. n.m. Wijkgebouw Langestraat 6769: Ten toonstelling werkstukken zaag- en tim- merclubs. 2—4 en 7—9 uur nam. Voorschoten, oude openbare lagere school. Tentoonstelling Ambachtsteeken- school. T/t8'/! uur nam. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apothekers wordt van Maandag 30 Maart tot en met Zondag 5 April a.s. (lsten Paaschdag) waargenomen door de apothe ken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, Tel. 502 en D. J. v. Driesum, Mare 76, Tel. 406. Maandag 6 April 2den Paaschdag neemt waar apotheek: C. B Duyster, Nieuwe Rijn 18, Tel. 523. BRANDEN. Op den Nieuwendljk 109 te Amsterdam, op den hoek van de Karnemelksteeg, waar gevestigd is het bonthuis „De Concurrent" van den heer L. J. Premselaar, is gister avond te ongeveer 10 uur door onbekende oorzaak brand uitgebroken. In een maga zijn achter den winkel brandde het reeds hevig, toen een agent van politie den brand ontdekte en de brandweer waar schuwde. Het vuur vond gretig voedsel in de tal rijke bontvellen, die in verschillende vak ken waren opgeslagen. De brandweer bestreed het vuur met 3 stralen. Een oogenblik sloegen de vlam men uit aan den kant van de Karnemelk steeg. Ook brandde de zoldering door naai de bovenverdieping. Daar dit onbewoon baar verklaarde woningen zijn. was de schade daar gering. Beneden brandde het middenvertrek uit en leed de winkel door brand- en water schade. Het nawerk van dc brandweer was van langen duur, omdat alle bontvellen stuk voor stuk moesten nagezien worden of er zich ook vonken in genesteld hadden. De eigenaar van de zaak was afwezig. Gisteravond is brand ontstaan in de kap van een kantoorgebouwtje van de Kon Ned. Stoombootmaatschappij aan de Surinamekade te Amsterdam, dat tegen 'n groote goederenloods is aangebouwd. De oorzaak was, dat een houten balk, die door de schoorsteen van de centrale ver warming liep, heeft vlam gevat. Langs dien balk heeft het vuur zich voortgeplant door het plafond en het dak van het ge bouwtje aangetast. Een oogenblik sloe gen dc vlammen daar hoog boven uit, maar de brandweer, met veel materiaal uitgerukt, omdat de loods gevaar liep, had ze spoedig bedwongen. Een kast vol admi nistratieve bescheiden is door het vuur- vernield. o DOOR EEN LEEUW GEBETEN. Een bediende van Burgers' Dierenpark te Arnhem had zich Zondag tegen de voor schriften met den verzorger van de leeu wen in een der leeuwenkuilen begeven. Nauwelijks was hij binnen of een der leeu wen besprong hem en bracht hem drib beten toe aan de keel. Zijn metgezel wist hem te ontzetten. De jongeman werd voor- loopig verbonden en naar het St. Ellza- bethsgasthuls te Arnhem overgebracht. Zijn toestand is alleszins bevredigend. „Zit nu niet zoo te kijken George! Sta eens op en kijk of je een zaag in de ge it ndschapkist kunt vinden." (Passing Show) o B 'ITENLANDSCH GEMENGD. HE VLIEGTUIG VAN ELLY BEINHORN VERLOREN. D vliegster Elly Belnhorn, die op het oogt blik te Tlmboektoe vertoeft, deelt med-, dat haar vliegtuig de D 1713 niet meer gered kan worden. Het is onmogelijk gebleken, het in den rotsachtlgen woestijn neergestreken vliegtuig over land te trans porteeren. zoodat men zich genoodzaakt heeft gezien, het achter te laten. FABRIEKSBRAND. Door tot nog toe onbekende oorzaak is te Richterswil, in het kanton Zurich, de daar staande groote brood- en koekfabriek afgebrand. De schade bedraagt ongeveer 800.000 francs. SPOORWEGONGELUK IN BELGIË. Gisteren is de trein van Tongeren naai Luik nabij Glons ontspoord: 4 wagens werden zwaar beschadigd, 11 reizigers werden gewond. DE ALGEMEENE TOESTAND. Henderson en Schober over het Duitsch Oostenrijksche tolverdrag Handelsver drag tusschen Tsjecho-Slowaklje en Zuid- Slavië geteekend De Vlootbesprekingen geschorst. In het Engelsche Lagerhuis richtte sir Austen Chamberlain volgende vraag tot de regeering: Hebben de Duitsche en Oostenrijksche regeeringen eènige verklaring gegeven van het feit, dat het eerste wat de Engel sche regeering van de totstandkoming van een verdrag tusschen beide genoemde mogendheden moest hooren, vervat-was in een mededeeling van den Franschen ge zant? Henderson zcide, dat de sluiting van het tolverbond een onaaangenamen indruk in geheel Europa had gewekt. De Fransche regeering had er bovendien een directe schending van de vredesverdragen in ge zien, hetgeen spr. gebleken was bij zijn bezoek aan Parijs, maar ook als men niet zoo ver wilde gaan, moest men erkennen, dat het een eenigszins vreemden indruk maken moest als mogendheden, die vier maal per jaar te Genève bijeen kwamen om daar op den vertrouwelijksten voet met elkaar te beraadslagen over de toe komstige ontwikkeling van ons werelddeel en de bevordering der vredosgedachten, eensklaps zulk een geheimzinnige houding aannamen en hun mede-volkenbonds leden voor een fait accompli plaatsten. Dit feit moest tot commentaren aanlei ding geven en de Duitsche en Oosten rijksche regeeringen hadden dit kunnen voorzien en moeten weten. De Fransche openbare meening was zelfs eenigszins in opwinding geraakt en daarom had spr. dadelijk gemeend, dat 't het beste was de geheele zaak naar den Volkenbondsraad te verwijzen. Op navraag bij de genoemde regeerin gen, hoe ze hierover dachten, heeft Oos tenrijk geantwoord dat het zich niet be wust was, dat het verdrag met het pro tocol van Genève van 1922 in strijd was. De Duitsche regeering heeft hetzelfde antwoord gegeven met de bijvoeging, dat een onderzoek naar de politieke strekking te Genève door Duitschland niet aan vaard kan worden. Het antwoord van Weenen is, ofschoon korter, toch beter te aanvaarden, want het Duitsche antwoord beteekent dat, als dc Volkenbondsraad een onderzoek gewenscht zou achten, dit zonder medewerking van de Duitsche re geering zou moeten geschieden. Dit was geen goede methode tusschen leden van hetzelfde lichaam en ten aanzien van Duitschland ook nog van denzelfden Raad. Spr, was dan ook van plan de geheele zaak te Genève aanhangig te maken, om voornamelijk de Juridische kwestie op te lossen, of het tolverbond in overeenstem ming was met bepalingen uit reeds be staande verdragen, voornamelijk die van Versailles en St. Germain en de protocol len bij de Volkenbondshulp aan Oosten rijk. Spr. vertrouwde, dat de besprekingen tusschen Berlijn en Weenen nog niet dien definitieven vorm hadden aangenomen, die een goede samenwerking voor het met vereende krachten geschapen en door allen vereerde forum van den Volkenbond onmogelijk zouden maken. In hoeverre de Engelsche handelsbelan gen door het verbond werden getroffen, kon de minister nog niet meedeelen. Deze zaak was door de betrokken departemen ten ernstig in studie genomen en zoodra spr. over definitieve gegevens beschikte, zou hij ook dit punt nader toelichten. Henderson vervolgde, dat het zijn bedoe ling was om aan den secretaris-generaal van den Volkenbond zijn wensch le ken nen te geven om in de a.s. Raadszitting de toelaatbaarheid van het verdrag te doen behandelen. Indien de algemeene wensch zou blijken om den Raad te doen assistee- ren door een adviseerende commissie van het Internationaal Gerechtshof, zou spr. dat plan zeker steunen. De Oostenrijksche regeering zou natuur lijk uitgenoodlgd worden aan die bespre kingen deel te nemen. Henderson zei verder nog. dat er mee- nlngsverschll over bestaan had, of de Raad, of een ondergeschikt orgaan van den Volkenbond de rechtskwestie zou moeten behandelen, maar spr. kan op gezag van de beste autoriteit verklaren, dat volgens de bepalingen van den Vol kenbond de zaak bij den Raad thuis hoorde. Na Henderson's mededeeling verklaarde Sir Austen Chamberlain, dat hij zich ge heel met de houding van de regeering kolf vereenigen. De Oostenrijksche minister Schober heeft nu ook een onderhoud aan de pers toegestaan. Allereerst wees hij op zijn verklaring der Pan-Europa-conferentie in September 1930, en legde er den nadruk op, dat hij op 15 Januari als Oostenrijksch minister van Buitenlandsche Zaken aanwezig is geweest bij de Conferentie der Pan- Europa-commissie te Geneve, waar hij twee dagen doorgebracht heeft. Deze con ferentie heeft geen enkel positief resul taat gehad. Toen daarop de Duitsche minister van Buitenlandsche zaken dr. Curtius. naar Weenen was gekomen, heb ben zij gezamenlijk de geheele situatie besproken. Zij i tot het besluit geko men een practische poging te onder nemen en zich bereid te verklaren een Duitsch-Oostenrijksche Tol-Unie aan te gaan. Misschien door het feit dat geen verdrag aanwezig was, is men alleen tot overeenstemming gekomen over princi- pieele richtlijnen. Het is spreker niet be kend, of twee andere staten in Europa zich verplicht zouden gevoelen alles wat zij met elkander besproken hadden on middellijk aan geheel Europa mede te deelen. Oostenrijk heeft er in toegestemd de desbetreffende mededeelingen op 24 Maart te gelijkertijd te Parijs, Rome en Londen te doen plaats vinden Misschien is juist dit oorzaak geweest van den in druk dat hier iets in het geheim was uit gewerkt. Persoonlijk is Schober echter van meening dat men van deze correctheid om een mededeeling te doen alvorens nog iets gebeurd of overeengekomen is alleen een verwijt kan maken van overgroote loyali- tit, terwijl geenszins verweten kan worden dat de vrede in Europa verstoord wordt. Ten slotte verklaarde dr. Schober: Des ondanks hebben wij ons niet beperkt tot Duitschland alleen en Ik kan mededeelen dat wij met Hongarije in onderhandeling staan over een handelsverdrag, dat op een regionale basis en op nieuwe ideeën opge bouwd, naar wij hopen na Paschen tot een bevredigend einde zal worden gevoerd. Hetzelfde willen wij ondernemen met Joegoslavië. Verder voert Duitschland hier in Weenen, op het oogenblik, onderhande lingen met Roemenië. Bewijzen genoeg, dat wij Centraal Europa en Europa bedoelen, en niet alleen een Tol-Unie tusschen Duitschland en Oostenrijk willen! Intusschen deelt de secretaris-generaal van den Volkenbond officieel mede, dat de op 11 Mei bepaalde gewone bijeenkomst van den Raad van den Volkenbond tot 13 Mei a.s. is uitgesteld. Bovendien is de derde bijeenkomst van de vertegenwoor digers der groote mogendheden tot' 15 Mei uitgesteld. Is dit om tijd te winnen? Gisteren werd te Praag het Tsjecho- SlowaakschZuid-Slavische douane-ver drag onderteekend. De verdragspartijen kennen elkander meestbegunstiging voor eenlge soorten waren toe. Bovendien werd tusschen beide partijen een veterinair ver drag gesloten. De Zuid-Slavische minister van handel Demetrowitsj heeft in den namiddag de vertegenwoordigers van de Tsjechische pers ontvangen. Tijdens dit onderhoud verklaarde hij o.a.. dat Zuld-Slavlë en Tsjecho-Slowaklje een Europeesche oplos sing in den zin hadden Dit zal wel waar zijn voor het Duitsch-Oostenrijksch douane-accoord. Alleen betreft het hier een werkelijke tolunie en daarom is de kleine Entente solidair Het vorige is een politieke kwestie. Het probleem van een tolunie tusschen Roemenië en Zuid-Slavië is nog niet rijp om besproken te worden. Op een vraag, of het Tsjecho-Slowaaksch handelsverdrag niet prejudiceert op het DuitschOostenrijksch douane-accoord, antwoordde de minister, dat het in dit geval zoowel in methode als in wezen om iets geheel anders ging. De Zuid-Slavische gezant te Praag, Kra mer, verklaarde, dat men tegenwoordig niet meer kan spreken over een economi sche overeenkomst, zonder de politieke ge volgen voor oogen te hebben. Het Tsje chischZuid-Slavische handelsverdrag is een stap naar den politieken vrede. De weg, dien de staten der kleine Entente in verband met het DuitschOostenrijksch cccoord moeten gaan, is klaar en duide lijk. Tsj echo—Slowakije en Zuid-Slavië hebben zich de medewerking van Roeme nië verzekerd voor een economische aan eensluiting. De onderhandelingen tusschen de Fran sche, Itallaansche en Engelsche vlootdes- kundigen over de formuleering van de nieuwe vlootovereenkomst zijn tijdelijk onderbroken. Na Paschen zullen de besprekingen ver moedelijk worden hervat. -O- BELG1E. Loonsverlaging voor spoorwegpersoneel. De Nationale Spoorweg Maatschappij heeft besloten met ingang van morgen de loonen van het spoorwegpersoneel met 6 pCt. te verlagen, gelijk ook geschiedt voor de ambtenaren, zooals men weet. O— DUITSCHLAND. De regeering antwoordt de oppositie. Van regeeringswege heeft men het noo- d>g geoordeeld te antwoorden op den Zon dag te Neurenberg aangenomen motie der oppositie tegen regeering en rijkspresident. Daarin wordt o.a. gezegd: ,.De bewering van het Congres van Neurenberg, als zou de Rijksregeering in het laatste jaar in het geheel geen opbou- wenden arbeid hebben gepresteerd, is even onjuist als die betreffende de volle dige afhankelijkheid van het kabinet-Brii- ning van de sociaal-democratie. De President der republiek, die overigens geregeld vertegenwoordigers der rechtsche oppositie in audiëntie ontvangt en van hun opvattingen op de hoogte wordt ge- Tiouden. heeft de noodverordening, volko men rekening houdende met haar bepa lingen inzake haar uitvoering en uitwer king, afgekondigd. De eisch inzake ophef fing van de verordening is derhalve een persoonlijke aanval op den Rijkspresident. Het is ten zeerste te betreuren en moet ten stelligste van de hand worden gewezen dat thans van Duitsch-nationale zijde ge tracht wordt door misleiding en het ver spreiden van valsche beweringen, bij het volk het vertrouwen in den persoon ca onpartijdigheid van den President der Republiek te ondermijnen." o FRANKRIJK. De communisten falen. De proteststaking van 24 uur tegen de verlaging der loonen, ingericht door de de unitarlsche syndicaten, is volkomen mislukt in het kolenbekken van 't Noor den. Te Valenciennes ontbraken slechts 1000 arbeiders op de 15.000, en te Donai 3000 op de 16.000. In het departement Gard waren er op de 9398 arbeiders 1590 stakers. In de Loire meldt men een zeer gering aantal afwezigen. In het Pas de Calais is het werk bijna normaal: op 150.000 arbei ders ontbraken er 1712. Geen enkel inci dent deed zich voor. -O- ZUID-AFRIKA. Tekort op de begrooting. In zijn begrootingsrede in de Wetge vende Vergadering onthulde de minister van Financiën, dat het begrootlngsjaar 1930/31 een tekort oplevert van 1.212.000 pond sterling. Onder de begruotingsvoorstellen komen voor: een verhooging van hel briefport tot 2 pence, een verhooging met 5 pCt. van de rechten op katoen, stukgoederen, mode-f artikelen, garens, lakens, gebreide onder goederen. een vr ooging van het recht op benzine van 3 tot 6 pence per gallon, nieuwe rechten van 20 pCt. ad valorum op radiotoestellen. Havenga meent, dat deze voorstellen een supplementaire opbrengst van 3.160.000 pd. zullen verzekeren. ENGELAND. Gandhi naar Londen - Australië betaalt voor Nieuw Zuid-Walcs. Na een gedachtenwisseling, die ruim 3 uur geduurd heeft, en waarbij als voor naamste doel van de Congrespartij bij de komende onderhandelingen de verkrijging van volledige beschikking over het Indi sche leger en de Indische financiën werd aangeduid, heeft het Congres een motie van vertrouwen in Gandhi aangenomen, die meteen tot leider der Congres-delegatie bij de voortzetting van de Ronde tafel conferentie is benoemd. Gandhi zal zoo spoedig mogelijk naar Engeland vertrekken. De onder-minister van Indië heeft gis teravond in het Lagerhuis meegedeeld, dat bij de onlusten de vorige week te Cawpore 42 Hindoes en 99 Muzelmannen gedood en 219 Hindoes en 167 Muzelmannen gewond zijn. Scullin, de premier van het Australische gemeenebest, heeft meegedeeld, dat de regeering van het gemeenebest de interest zal betalen van de Nieuw-Zuid-Welsche leeningen, die 1 April te Londen vervalt. Volgens de juridische deskundigen, die ge raadpleegd zijn, is het gemeencbest krach tens de financieele overeenkomst met de staten verantwoordelijk voor de betaling van de interest van de staatsleeningen. Voorts meent men te weten, dat de juri dische deskundigen ook verklaard hebben, dat het gemeenebest den staat, die in ge breke blijft zijn rente te betalen, kan ver volgen en dat de regecring van het ge meenebest naar dit advies zal handelen. De conferentie van de Federale Labour Party van Australië, die gisteren te Sydney plaats vond. besloot voorbereidende maat regelen te treffen voor de oprichting van een nieuwe partij, in Nieuw Zuid-Wales, indien de bestaande, bij de federatie aan gesloten landelijke Labour Party zich niet aan de discipline onderwerpt. Voorts werd een resolutie aangenomen, waarin de hou ding van den Labour minister-president van Nieuw Zuid-Wales, Lang, ten aanzien van dc rentebetaling werd afgekeurd. RUSLAND. Rykow weer in genade aangenomen. Het presidium van het Centraal Execu tief Comité van de Sovjet Unie heeft den voorraailgen voorzitter van den raad van volkscommissarissen, Rykow, benoemd tot volkscommissaris voor Post en Telegrafie. Deze benoeming schijnt ln verband te staan met een memorandum, dat Rykow de vorige week aan de partijleiding heeft gezonden, waarin hij zijn politieke fouten erkent en zich in alle opzichten onder werpt aan de besluiten van de laatste partijconfc' mtie. DE DUITSCH-OOSTENRIJKSCHE TOL-UNIE. PARIJS, 31 Maart. (Ned. Tel. Ag.) Be halve de links-radikale afgevaardigde Fougère hebben de afgevaardigden Lorxn en Scapini, beiden behoorende tot de groep Maginot, een interpellatie over de Duitsch-Oostenrijksche tolunie ingediend. In overleg met eerstgenoemde heeft minister-president Laval bepaald, dat het tijdstip voor de behandeling van deze in terpellatie na de definitieve afdoening der begrooting zal worden vastgesteld. Nog voor het parlement verdaagd wordt, zal Laval in een redevoering zijn stand punt in de aangelegenheid uiteenzetten. LONDEN, 31 Maart. (Ned. Tel. Ag.) Spender schrijft in de News Cronlcle: „Wil Europa niet stikken, dan moeten de tariefmuren op de een of andere manier worden omgelegd. Welke toezeggingen de Britsche regeering ook met het oog op het beklag van Briand over het niet nakomen van de vereischte formaliteiten, zal mogen doen, laat zij toch niet het standpunt prijsgeven, dat een economische vereeni- ging van twee landen een vermindering van de politieke onafhankelijkheid betee kent. PARIJS, 31 Maart. (Ned. Tel. Ag.). De Fransche bladen nemen Henderson's rede vrij kalm op en blijven gereserveerd in hun commentaar. De „Matin" schrijft, dat Henderson in gematigde bewoordingen hetzelfde heeft gezegd als Briand op vrij scherpen toon. De „Echo de Paris" daarentegen wijst er op, dat uit Henderson's woorden dui delijk blijkt, hoe onverschillig Engeland tegenover het dreigende „Anschluss"- gevaar staat. o HET ENGELSCHE LAGERHUIS. LONDEN, 31 Maart (Reuter). Met 203 tegen 220 stemmen heeft het Lagerhuis 'n conservatieve motie verworpen strekken de tot intrekking van het wetsontwerp betreffende de instelling van een verbrui- kersraad, waarbij het departement van Handel gemachtigd wordt de kleinhan delsprijzen voor zekere levensbehoeften, w.o. voedingsmidelen, bij verordening vast te stellen. Het ontwerp werd daarop in tweede le zing aangenomen. o GROOTE BRAND IN STIERMARKEN. WEENEN, 31 Maart. (VM.D.) Het stadje Schladming in Opper-Stlermarken, is gis teren uoor een hevigen brand geteisterd. Door tot nog toe onbekende oorzaak ont stond brand in het dak van de kerk. Door den hevigen storm vlogen de vonken over de stad zoodat tien andere gebouwen in brand raakten. Het scheen alsof de ge heele stad in brand stond en een paniek maakte zich van de bevolking meester. Uit de verschillende plaatsen werd assis tentie aangeboden, zoodat weldra zeven tien brandweren aan het werk waren. Na ongevee. drie en een half uur slaagde men er in het vuur te beperken en lang zamerhand werd men den brand meester. Door vonken, die van het dak van de kerk door den storm werden meegenomen, ge raakte een herberg en een woonhuis op twintig minu,t°n afstand van Schladming gelegen eveneens in brand. Belde nercee- len werden door het vuur vernield. Te Schladming zelf brandden de kerk en tien gebouwen geheel uit. RECLAME. U gesteld is op GOEDE KLEEDING. koopt u voor uzelf en uw jongen uw costuum daar, waar u over tuigd is, datgene te krijgen, wat u wenscht, n I. prima stoffen, en eerste klas gemaakt, dus bij 7074 HAARLEMMERSTRAAT 137 DE DUITSCHE NOODVERORDENING. MUNCHEN, 31 Maart. (V.D.) In zijn or gaan de „Voelkische Beobachter". deelt Adolf Hitler mede, dat de nat. soc. partij een aanklacht zal indienen bij het Staats- gerechtshof, teneinde te doen vaststellen, dat de noodverordening van 28 Maart Jj. juridisch onhoudbaar is. De nat. soc. partij heeft verschillende instructies voor haar leden uitgevaardigd, ten doel heb bende dat. hangende de beslissing van het Staatsgerechtshof, de nazi's niet in strijd met de bepalingen der noodverordening zullen handelen. Ieder partijgenoot, die de noodverordening overtreedt of overtre ding ervan toelaat, zal zonder aanzien des persoons uit de partij geroyeerd worden. 0 ELLY BEINHORN KRIJGT EEN NIEUW VLIEGTUIG. BERLIJN. 31 Maart. (V.D.) Een uitge versfirma te Berlijn heeft zich bereid ver klaard de vliegster Elly Beinhorn een nieuw toestel te zenden en liet te harer beschikking te stellen voor de thuisvlucht naar Berlijn. De bekende Duitsche vlieger Osterkamp zal het nieuwe Klemm-vlieg- tuig. dat is uitgerust met een 80 P.K. Ar gus-motor, waarschijnlijk in den loop van deze week naar Afrika brengen en het aan Elly Beinhorn overdragen. Osterkamp zelf zal per boot naar Europa terugkeeren. 0 UIT BRITSCH-INDIë. KARATSJI, 31 Maart. (Ned. Tel. Ag.). Hoewel het Congres gisteren de overeen komst tusschen Lord Irwin en Gandhi heeft goedgekeurd, vreest men nog Immer voor scheuring in de Congres-partij. De oppositie verklaarde zich namel(|ir met het verloop van de zlttlr, zeer on tevreden, daar de voorzitter, fcatal, geen aandacht had geschonken, aan de ver schillende door de oppositie .ingediende voorstellen. LONDEN, 31 Maart. (V.D.). Nadat het Indisch-Natlonale congres de overeen komst tusschen Gandhi en den onder koning had goedgekeurd rezen bij de op positie nog eenige bezwaren tegen ae overeenkomst. Ghandl verdedigde zijn houding en besloot met de woorden ..Ik kan niet beloven, dat ik van de tweede- conferentie van de ronde Tafel de volle dige onafhankelijkheid terugbreng. Wei kan ik echter verzekeren, dat ik geen grootere heerschappij zal terugbrengen dan die thans ln Indië heerscht." o AAN HARTVERLAMMING OVERLEDEN. PARIJS. 31 Maart (Ned. Tel. Ag.). De vroegere hoofdredacteur van de Gazette du Franc, Pierre Oudibert, die medebe- schuldigd werd in het proces tegen Ma dame Hanau, doch tenslotte van het hem ten laste gelegde moest worden vrijge sproken, is plotseling overleden. Oudibert, die reeds uit het voorarrest was ontslagen, was in de slotzitting van het proces aan een zoo groote opwinding ten prooi dat hij aan een hartverlamming is gestorven. o AUTO MET VREEMDEN INHOUD. BRESLAU, 31 Maart (V.D.). De politie te Breslau heeft dezer dagen in een garage, waar een auto wordt gestald van het com munistisch dagblad in deze auto een voorraad springstoffen ontdekt, die vol doende zouden zijn om groote huizenblok ken te doen springen. De politie weigert verdere mededeelingen omdat deze ont- dèkking in verband zou staan met een reeks ontdekkingen van ander communis tische springstofdepots. De chauffeur van de auto is gearresteerd. DE FRANSCHE BEGROOTING. PARIJS, 31 Maart Ned. Tel Ag.) Heden ochtend heeft de Kamer in tweede lezing de begrooting over het jaar 1931-32 met 460 tegen 120 stemmen aangenomen. Tijdens de debatten heeft de regeering zich wegens de voorstellen der radicalen genoodzaakt gezien de kwestie van ver trouwen te stellen, welke met 318 tegen 247 stemmen werd aangenomen. o BOMMEN GEVONDEN. MADRID, 31 Maart. (Belg. Tel. Ag.) W politie heeft ln een reparatiewerkplaats voor electrlsche machines een kist met bommen ontdekt die door mjddel van 'n contact tot ontploffing kon worden ge bracht. De eigenaar van het perceel, een zekere Figaldo. hulde zich toen hij werd onder vraagd ln een volkomen stilzwijgen Bij een daarop ingestelde huiszoekin» heeft men nog een kist gevonden, waarin 18 bommen van dezelfde soort. Figaldo werd gearresteerd. 2-1

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 2