J. VOOIJS, Badstraat 7 UIT DE OMSTREKEN. UIT DE RIJNSTREEK. ccnógenoote (tot haar man, die veilig tusschen twee stilstaande auto's gepas seerd is)„Je bent vandaag nogal geluk kig in het mikken, hé lieve?" (Humorist) BUITENLANDSCH GEMENGD. SNEEUWSTORMEN OVER GRIEKENLAND. Te Athene woedden hevige sneeuw jachten, die de stad en de gansche omge ving met een dikke laag sneeuw hebben bedekt. Naar uit Salonikl gemeld wordt, wordt ook Macedonië door de sneeuw ge teisterd. Te Davlla ln de provincie Livadia ligt de sneeuw hier en daar een halven Meter hoog. SPION ONTVLUCHT. De 31-jarige Eugen Gantner, die verle den jaar te Berlijn onder dringende ver denking van spionnage ten gunste van Frankrijk werd gearresteerd, is, naar de „Voss. Ztg." meldt, gisternamiddag uit het ziekenhuis ontvlucht. Gantner was destijds ook van moord verdacht, maar kon tenslotte zijn onschuld bewijzen. Tijdens zijn voorarrest werd hij zwaar ziek, zoodat hij naar het ziekenhuis moest worden overgebracht. GROOTE BRAND IN BR. INDIË. Een groot aantal woon- en winkelhuizen werden over een uitgestrektheid van vier morgen te Pakakkoe aan de Irrawaddy bij Rangoon door brand vernield. Ruim duizend personen zijn dakloos. De schade wordt geschat op drie honderd dui zend pond sterling. VERKEERSONGEVAL. Volgens een bericht uit Danzig zijn de beide motorrijders Helmut Bunn en Paul Sikorski, die door hun deelneming aan talrijke motorrennen in binnen- en bui tenland bekend zijn, op den terugtocht van Posen naar Bromberg, bij het inhalen van een wagen, met groote snelheid tegen een boom gereden. De motor met zijspan werd volkomen vernield en de beide motorrijders werden ernstig gewond. Tijdens zijn overbrenging naar het zie kenhuis te Bromberg overleed Helmut Bunn, terwijl de toestand van Sikorski hopeloos is. DRIE KINDEREN GESTIKT. In een dorp bij Boedapest kropen drie spelende kinderen, tijdens de afwezigheid van hun ouders, in een grooten koffer. Plotseling viel het deksel in het slot, zoo dat de kinderen gevangen zaten. De ouders, die eerst na eenige uren thuiskwamen, deden de verschrikkelijke ontdekking, dat hun kinderen gestikt waren. AALSMEER. Gemeenteraad. Dinsdagmiddag te 3 uur komt de raad der gemeente in openbare vergadering bijeen. 50 jaar getrouwd. Dinsdag 31 Maart a s. herdenkt liet echt paar P. Lanser—A. Maarse, aan den Aals- meerderdijk. den dog, waarop het vóór 50 jaar in den echt werd verbonden. On getwijfeld zal het de nog flinke oudjes dien dag niet aan talrijke bewijzen "van liolangstelling ontbreken. Goed afgeloopen. Een zoontje van J. aan de Zijdstraat liep iegen een in volle vaart rijdende auto. Het kind werd terzijde geworpen en kwam er af met een licht bezeerd been en één verbrijzelde klomp. Groote schade. In het bloemistenbedrijf alhier is dezen winter en lente veel schade geleden door het gebruik van carbolineum, hetwelk in verdunden toestand in de rozenstruiken wordt gebruikt ter vernietiging van diverse insecten en zwammen. De oorzaak van de schadelijke gevolgen aan de rozenstruiken wordt over het algemeen niet verweten aan do carbolineum zelve, docli aan liet gebruikte water, dat voor de verdunning (cnmlsieering) werd gebruikt, n.l. sloot water. Daarin schijnen zich stoffen te be vinden, welke veroorzaken, dat de car bolineum z.g. uit elkaar valt en bij aan wending in de kassen schade veroorzaakt. Naar deskundige meening is daardoor in de rozenbedrijven alhier zeker een schade veroorzaakt van vele duizenden guldens. Een korte agenda. GEMEENTERAAD. De Raad van deze gemeente kwam in openbare vergadering bijeen. Voorzitter de burgemeester Mr. A Slob. Tegenwoor dig alle leden. Gelezen werd een tweetal adressen van besturen van bouwvakarbeidersbonden houdende verzoek om bij het uitvoeren van gemeentewerken de verplichting te stellen dat de aannemers de arbeiders moeten betrekken door tusschenkomst van de arbeidsbeurs te Hoofddorp. Op voorstel van den voorzitter werd besloten te be richten dat in deze richting reeds stappen zijn gedaan door in de laatstgemaakte bestekken een dergelijke bepaling op te nemen. Tot onderwijzer aan de openbare lagere school no. 10 te Schiphol werd benoemd de heer D. F. Bentschop Knook te Krimpen a. d. IJssel. In verband met de verlaging van den rentestand werd goedgekeurd een voor stel tot conversie van een vroeger met de Directie van het Pensioenfonds voor de Koloniale Landsdienaren gesloten geld- leening. De nadere bekrachtiging van het be sluit om zich in rechten te verweren tegen een rechtsvordering, ingesteld door de ge broeders Verbeek te Hoofddorp ln zake gedeeltelijke demping van den Kruistocht, werd aangehouden. Goedgekeurd werd een voorstel tot het verleenen van voorschotten krachtens de lageronderwljswet aan de besturen van de bijzondere lagere scholen in deze ge meente. Alsmede een voorstel tot het aanvra gen van voorschotten aan het Rijk krach tens de landarbeiderswet ten behoeve van de landarbeiders Duwel en Cornelisse. Bij de rondvraag kwam o.m. ter sprake de werkverschaffing het opruimen van krotwoningen en de op Zondag gehouden motorwedstrijden op den Spaarnwouder- weg, waaraan paal en perk dient te wor den gesteld. HAARLEMMERMEER. Nutsdepartement. In de Beurs te Hoofddorp hield de af- deeling Haarlemmermeer van het Nutsde partement een vrij goed bezochte bijeen komst, waarin de voordrachtkunstenaar de heer J. Boezer uit Den Haag, den aan wezigen eenige genotvolle uren verschaf te. Het was een nuttige en leerzame avond, die uitnemend paste in het kader en het doel der vereeniging. Rijwiel gevonden. De arbeider C., wonende aan den Ring dijk nabij den Bennebroekerweg. vond 's morgens in de onmiddellijke nabijheid van zijn woning een heerenrijwiel langs den weg liggen. Wijl de eigenaar niet kwam opdagen en vermoed werd, dat de fiets van diefstal afkomstig is. werd van de vondst bij de politie aangifte gedaan. HILLEGOM. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: E. J. Ruigrok en J. Ver hoeven. Bevallen: J. M. PironRietveld, d. H. de Kogelde Rooy, d. en z. C. de GrootBroekhof, z. C. Warmerdam de Wit, z. Overleden: G. van Eerden wed. van J. Veen. Gevonden voorwerpen. Aanwezig en te bevragen aan het bureau van politie op werkdagen van des namid dags 7 tot 8 uur, de volgende gevonden voorwerpen: Rozenkrans; donkerblauwe jongenspet; vier gevoelige platen van een fototoestel; rozenkrans. Katwijk aan Zee. Wanneer men iets extra op 't gebied van reclame wil zien, kom dan even bij het betreft 2 koeien en 3 fijne rol lades. die kunt U cadeau krijgen, komt en ziet en raadt. 2531 LISSE. „Van Bol tot Bloem." In gebouw H. B. G. had de vertooning plaats van de film „Van Bol tot Bloem." Deze avond werd belegd door de afd. Lisse van de alg. Ver. voor Bloembollen cultuur en van het Kweekersgenootschap. De voorzitter van Bloembollencultuur, de heer A. Verduijn Jr., opende met een hartelijk welkom de vergadering, inzon derheid heette hij het dagelijksch bestuur der Gemeente welkom. Spr. wenschte al len een prettigen avond toe. waarna de film vertoond werd. Op duidelijke wijze werd in beeld gebracht hoe de ontwikke ling der Bloembollen plaats heeft. Een in teressant moment was de groei van Hya cinthen op glazen, die reeds in de hui zen prijken, wanneer buiten sneeuw de velden nog bedekt. Vooral het groeien der wortels en de ontsluiting der bloemtros sen werd op duidelijke wijze weergegeven. Verder werd in beeld gebracht, de geheele arbeid op het bollenland, van de bemes ting van den grond af tot de oogst der bollen toe. Het was interessant te zien hoe alle werkzaamheden plaats vinden in den tijd dat de velden rijp ziin om „ge stroopt" te worden en de bollen daarna gerooid, gedroogd en in kisten verzonden worden naar alle landen van de wereld. Deze film zal ongetwijfeld de roem onzer streek nog meer in het buitenland uitdragen, waartoe zij dan ook speciaal is vervaardigd. Tusschen het derde en vierde deel der film vond burgemeester van Wijnbergen gelegenheid om zich tot het talrijk publiek te richten. Spr. bracht dank aan de bur gerij van Lisse voor de hartelijke wijze waarop hij bij de instaUatie is ontvangen en zeide voorts dat elk Nederlander trotsch is op de wereldvermaarde Bloem bollenstreek. 't BloemboUenbedrijf noem de spr. het „hoogedelbedrijf" van Neder land. Onder de vele genoodigden merkten wij od de directeuren en commissarissen van HB.G. prof. dr. C. van Slochteren. ir. K. Volkersz. B en W. van Lisse. de Protes- tantsche en R.K. geestelijkheid en vele andere vooraanstaande personen. Deze filmavond kan in alle opzichten geslaagd worden genoemd. Stcrt No. 10 bevat afdruk van de akte betreffende de N V. Rutgerd V. van Zanten alhier. Mej. H. Reeuwijk alhier slaagde voor het examen Machineschrijven, afgenomen door de Ver. v. Dir. v. Pontscholen. NOORDWITK. Arbeidsbemiddeling. Bij het alhier gevestigd correspondent schap voor arbeidsbemiddeling zijn deze week als werkzoekenden ingeschreven 102 personen, nj. 2 metselaars. 6 opperlieden, 1 stucadoor, 5 timmerlieden, 1 straatma ker, 60 landarbeiders, 11 visschers. 7 losse arbeiders, 1 smid, 1 slager, 1 loodgieter, 1 kinderjuffrouw en 5 jongens beneden 18 jaar. De dames G. C. den Hollander en L. Notoboom, alhier, slaagden voor het exa men Machineschrijven van de Ver. v. Dir. v. Pontscholen. OEGSTGEEST. Voorjaarscoliecte Ned. Herv. Gemeente. Volgens aankondiging in onze adverten tierubriek. van heden, is de Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente voornemens in de volgende week haar voorjaarscollecte langs de huizen te houden. Uit een ons verstrekt financieel over zicht blijkt dat de ontvangsten in 1929 iets hooger waren dan in 1930, zoodat het groote tekort niet gedekt is kunnen wor den. Noodgedwongen moest bezuinigd wor den in de uitgaven waarvan de tijdelijk ondersteunden het slachtoffer waren. Mede door zeer zuinige berekeningen en veler medewerking is thans het nadeelig saldo afgeschreven en gaat de kerkeraad weer met nieuwen moed voort om hulp en steun te verleenen aan behoeftigen en verwacht daartoe in de volgende week aller medewerking. Dat ieder geve naar ver mogen 1 o— SASSENHEIM. Het diploma Steno-Typen l.d. Ned. taal van de Ver. v. Dir. van Pontscholen behaalden de dames C. J. Rotteveel en J. W. M. Satter alhier. VOORSCHOTEN. Aan Prinses Juliana is op het Huis ten Bosch aangeboden het eerste kievitei, dat gevonden is door den heer E. Geiten beek, jachtopzichter op het kasteel Dui venvoorde alhier. WASSENAAR. Begin van brand. Bij den slager van der M. in de Molen straat alhier ontstond een begin van brand, doordat een partij zaagsel was ontvlamd. Het vuur, dat zich reeds aan qp zoldering had medegedeeld kon tijdig met een straal op de waterleiding worden gebluscht. Behoudens schade aan een vloerkleed en aan eenig houtwerk liep het ongeval goed af. Burgerlijke Stand. Geboren: Leontine, d. van P. K. Pel en A: O. H. Tielenius Kruythoff Johannes, z. van J. Veerman en M. C. van Zwol Adriaan. z. van P. van Hoven en J. Keizer Marijcke, d. van R van der Wel en M. A. Swarttouw Maria Constantina Josphina, d. v. C. J. van der Aa en M. H. Smulders Harold, z. van J. Baart de la Faille en Jonkvrouwe E. A. van Foreest Nlcolaas Adrianus Joseph, z. van J. A. Snelderwaard en M. A Wensveen Ger- rit Jan, z. van G. J. Huntelerslag en T. Remmerswaal Petrus Leonardus, z. van A van Rhljn en P. J. H. van Leeuwen. Overleden: Christiaan Ludwig Benz, 63 jaren, weduwnaar van M. A. de Kluize naar Petronella Elisabeth Louter, 20 jaren .ongehuwd Gerrit Hermsen, 22 jaren, ongehuwd Jan Jacobus Bruna, 54 jaren, ongehuwd Johanna ter Voor, 73 Jaren, weduwe van R. Hendriks Johanna Gertruda Henrica van de Mortel, 41 jaren, ongehuwd Maria van der Zalm, 44 jaren, ongehuwd Cornelis Hoogteijling, 89 jaren, echtgenoot van W. de Jong Pieternella Hazendonk 75 jaren weduwe van Cornelis van den Berg. Ondertrouwd: G. van Tol en W Schutte Verg. „Bloembollencultuur". Gisteravond werd in het Centraal The ater voor de afdeeling Wassenaar van de Alg. Vereeniging voor Bloembollencultuur voor hare leden, genoodigden en een aan tal belangstellenden een filmavond ge houden. Door den voorzitter, den heer A. Ver steeg, werden alle aanwezigen met een kort woord welkom geheeten. Nadat deze opening met een applaus onderstreept was gaf hij het woord aan den heer W. van der Laan, redacteur van het orgaan van de „Hobaho". Spr. legde uit, dat de film werd ge maakt ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de vaste bloembollenveiling „Hobaho" en „Hollands Glorie" werd ge noemd. Daar deze fibn reeds eerder in onze kolommen werd besproken, zullen wij thans haar beschrijving niet herhalen. De geheele film werd door versterkte gramofoonmuziek opgeluisterd. Het is zoowel voor de vakmenschen als anderen een bijzonder leerzame avond geweest. Op den hoek LangstraatKerkstraat heeft een botsing plaats gehad tusschen een auto, bestuurd door den heer H. uit Scheveningen en een motorrijwiel, be stuurd door den heer van B. uit Alkmaar. Beide voertuigen werden beschadigd. De 11-jarige C. S., die een paar dagen geleden niet in de ouderlijke woning was teruggekeerd, is weer teruggekomen. ZOETERWOUDE. Dinsdag a.s. bestaat er wederom gele genheid tot kostelooze inenting en her- inenting tegen de pokken. Belanghebben den kunnen zich daartoe aanmelden in café „Ik leer nog" aan den Hooge Rijndijk om 10 uur v.m. Door de RH. Vereeniging het „Wit Gele Kruis" alhier is besloten om in samenwerking met den Vrouwenbond een moedercursus te doen geven, welke begin April a.s. zal beginnen. De heer v. N. reed met zijn auto in de Zuidbuurtsche Wetering, doordat de stuurinrichting defect raakte. Met een nat pak en de schrik kwam hij vrij. ALPHEN. Opening Politiecursus. In de gymnastiekzaal van de Martha- Stichting had de officieele opening plaats van de reeks cursussen voor politieambte naren, georganiseerd op initiatief van de afd. „de Rijnstreek" van den Algemeenen Nederl. Politiebond. Behalve een 25-tal gemeenteveldwachters en dienaren van politie, waren o.m. aanwezig de burge meesters van de gemeenten Hazerswoude, Koudekerk, Woubrugge, Leimulden en Ter Aar. De eere-voorzitter jhr. K. W. L. de Mu- ralt .achtte het een verblijdend verschijn sel dat .bij de politie zooveel belangstel ling voor deze cursussen blijkt te bestaan ook van de zijde van de hoofden van po litie. Na nog een hartelijk welkomstwoord tot de burgemeesters uit den omtrek te hebben gesproken, verklaarde jhr. De Mu- ralt de cursussen voor geopend. Hierop werd door burgemeester Bod- dens Hosang van Woubrugge onder waardeerende woorden het dienstkruis voor 20-jarigen trouwen politiedienst uit gereikt aan den veldwachter van Wou brugge den heer W G. Terhorst. Dezelfde onderscheiding werd vervolgens, wegens afwezigheid van den burgemeester van Alphen ad. Rijn, door den eere-voorzit ter uitgereikt aan den heer H. van Beek, inspecteur van politie en voor 10-jarigen dienst aan den heer H. de Groot, dienaar van politie alhier. De voorzitter van de afd. de heer C. Snijders complimenteer de namens de afd. „de Rijnstreek" voor noemde politieambtenaren met de ont vangen onderscheidingen, schetste vervol gens de veranderde toestanden op poli tioneel gebied en bood tenslotte namens de afd bloemen aan den eere-voorzitter. Hierop gaf de heer Van den Bosch van Rljpweterlng, een demonstratie van de door hem te behandelen stof (zelfverde diging i volgens een Russisch systeem. Men was algemeen voldaan over dc hier mede te bereiken resultaten en na nog een slotwoord te hebben gesproken, sloot jhr. De Muralt hierop de bijeenkomst. Het niet nakomen der vleeschkeurings- verordening. Bij de gistermiddag door den hulpkeur meester, geassisteerd door de politie, ge houden controle betreffende de naleving van de vleeschkeuringsverordenlng alhier, werd tegen niet minder dan een 8-tal win keliers proces-verbaal opgemaakt, die niet voldaan hadden aan de betrekkelijke, ver ordening en vleesch en vleeschwaren in voorraad hadden, niet voorzien van het vereischt wordend keuringsmerk. Het vleesch en de vleeschwaren werden niet in beslag genomen, doch de betrokken win keliers werden alsnog in de gelegenheid gesteld om het vleesch en de vleeschwaren alsnog op een daarvoor bepaald tijdstip aan de slachtplaats aan de Aarkade ter keuring aan te bieden. Onze plaatsgenooten de lieeren Dings- dag en van der Wel behaalde in de klasse varkens het meest geschikt voor de slacht bank de volgende prijzen: KI. 73. fijnst en best gemeste varkens boven 150 K.G. een le en 3e prijs. KI. 75 A. Vleezigste varkens van 100 tot 130 K.G. een eervolle vermelding. KI. 75 B. Id. van 130 tot 160 K.G. een le en 2e prijs. KI. 76. Vleezigste varkens het best ge schikt voor de slachtbank uitsluitend van Overzeesche, Geldersche of Brabandsche irgine 2e prijs. KI. 78. Fijnste en best gemeste zeug boven 180 K:G. een le en 3e prijs. Alhier werd benoemd tot teekenaar- meterijker bij de Water- en Lichtbedrijven, d t'.ieer J. J. C. la Fleur. Gevonden voorwerpen: 1 portemon- naie, 1 parapluie, 1 Lipssleutel, 1 dames- tasch en 1 portemonnaie met inhoud. In lichtingen politiebureau Julianastraat. Aan het jaarverslag van de N.V. Ge meenschappelijk Grond- en Huizenbezit alhier ontleenen wij, dat de balans sluit op een bedrag van f. 18.573.55. Het actief hoofdzakelijk is belegd in de perceelen in de Lelie- en Trompstraat. Het aandeelen kapitaal bedraagt nominaal f. 100.000—, waarvan nog in portefeuille f. 9750.Aan hypotheek is opgenomen een bedrag van f. 86.400.De winst bedraagt evenals het vorige jaar 6'/: pCt. AARLANDERVEEN. Jaarverg. „Schietlust." De schietver. „Schietlust" hield in de zaal van den heer N. Delfos haar jaar vergadering. Nadat de voorzitter de ver gadering met een welkomstwoord had ge opend kreeg de secretaris en penning meester gelegenheid tot het uitbrengen van hun resp jaarverslagen. Uit een en ander bleek, dat het afgeloopen jaar voor de ver. kon worden afgesloten met een batig kassaldo van f. 29.64. De aftredende bestuursleden de heeren J. Winkel en J. v. Vliet resp. aftredend voorzitter en secre taris, werden beiden herkozen. Tevens had d eprijsuitreiking plaats van de gehouden schietwedstrijden. Geschoten was in 5 klassen, voor iedere klas waren 6 prijzen beschikbaar gesteld. De wisselbeker in het bezit van den heer J. v. Vliet, werd dit jaar voor 1 jaar -gewonnen door den heer J. Bezemer. Na de prijsuitreiking der verschillende prijzen die zeer in den smaak vielen werd de vergadering door den voorzitter gesloten en keerden allen zeer voldaan huiswaarts. Bekroningen. Op de te Amsterdam gehouden Paasch- veetentoonstelling behaalden onze plaats- genooten de bekende veefokkers Gebrs. Affourtit met hun stamboekvee de na volgende bekroningen: KI 53. Stieren geboren in 1929, met Christiaar II 2e pr. Kr. 54. Stieren geb. in 1930 met Christiaan IH, 3e pr. KI. 39. Kalfdragende koeien, geb. 1927 met Anna III, 2e pr KI 63. Groot Jong Yorkshire beren geregistreerd, le pr. KI. 66. Drach tige zeugen geregistreerd le en 3e prijs. LEIMUIDEN. Gemeenteraadsverkiezing. De stemming voor de leden van den gemeenteraad is door B. en W. dezer gemeente bepaald op 17 Juni a.s. Te water geraakt en verdronken In een onbewaakt oogenblik geraakte het 3-jarig kindje van den heer van Veen alhier in eep achter het huis gelegen sloot en verdronk. Het Oranje-Comité. Naar wij vernemen is het Oranje Comité alhier ook dit jaar weer van plan een bloemententoonstelling te houden. F.r zullen weer kleine plantjes aan de deelnemers uitgereikt worden, die dan opgekweekt moeten worden. In September a.s. zal dan hiermede een tentoonstelling gehouden worden. Verkoop van Kerkschapen. De uitslag van de verkooping van de kerkschapen der R.K. Kerk is als volst' 45 stuks werden in bod gebracht don- H. J. Visser op f. 1575 en nfgemijnd door Dorrepaal en Visser op f.75; 8 stuks werden in bod gebracht door H. J. Visser od f.204 en afgemijnd door A. H. Straathof op f. 15. De totale opbrengst is dus f, 1869. Burgerlijke Stand. Getrouwd: Gerardus Peet en Jacoba Pe tronella Laue. Ondertrouwd: Teunis Roest en Jannieie Hendrika Sophia van Rijn; Nicolaas Adria ns van den Berg en Antje Kroon Bij de door B, en W. gehouden ver pachting van het vischwater der gemeente bleek dat slechts twee inschrijvingsbiljetten waren ingekomen. Het vischwater werd gegund aan Kraan voor f. 356 per jaar. RIJNZATERWOUDE. Raadsmutatie. Bij besluit van den voorzitter van het Centraal Stembureau dd. 27 Maart j.l. u tot lid van den raad benoemd verklaard in de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer Chr. Schild, de heer J. de Bruijn. Beroepen. Beroepen is bij de Ned. Herv. Kerk alhier ds. Chr. de Bruin te Woudrichem. TER-AAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Catharina Anna, d. van M. Tensen en W. A. Kroes; Wilhelmina, d. van N. Wijfje en M. Hoogervorst: Wilhel mina Agatha Johanna d. van J. Wildenburg en Adr. van Veen. Getrouwd: C. de Bruyn, 23 jaar en 0. Blijleven, 26 jaar. Loop der bevolking. Gevestigd: van Leiden, M. A. Voordomv, van Zevenaar, H. A. van Amerongen, C245. Vertrokken: naar Koudekerk, J. C. van Dongen: naar Haarlemmermeer, S. van der Geest en gezin; naar Haarlemmermeer, P. Veriaan. WOUBRUGGE. Onderscheiding H. C. A. Terhorst. Tijdens de opening van den door de afd. Alphen van den Alg. Politiebond ge geven ontwikkelingscursus werd aan den gemeente veldwachter H. C. A. Terhorst alhier door den heer J. E. Boddens Hosang met eenige toepasselijke woorden uitgerekt het kruis van verdienste met brevet voor 20 jarigen trouwen dienst. Moge het dezen verdienstelijken ambte naar gegeven zijn, zijn dienst nog jaren te vervullen. Oudheidkundige verzameling „Woubrugge en Omstreken". Sedert het drukken van den catalogus in 1927 van de oudheidkundige verzameling „Woubrugge en Omstreken" zijn wederom 117 nieuwe aanwinsten gebracht en klom het aantal tot 346. Onder de laatste aan winsten zijn interessante voorwerpen, o.m. een zeldzaam fraaie teekening anno 1827, de eenigst overgeblevene uit dien tijd voorstellende de overstrooming van den polder Oudendijk. Deze teekening is be waard door veldwachter Mulder en thans geschonken door den heer Steenhuizen te Leiden. Voorts een fraaie, 16 eeuwsche geld kist van zwaar smeedijzer, schenking van mej de wed. G. Verploegh, dan een ge kleurde gravure uit 1794 van het dorp Hoog- made, gegeven door den heer A. P. Char- don e.a. Thans worden nog verwacht de verlip brieven van de Heerlijkheid Esseliiker en Heer Jacobswoude vanaf het jaar 1557. Ned. Herv. Kerk. De Ned. Hen'. Kerk heeft een beroep uitgebracht op ds. Okken te Tienhoven (Utrecht). Burgerlijke Stand. Geboren: Reinier Jacobus, z. van A. R, Kroes en M, Molenaar: Cornelia Bertha, d. van J. Huigsloot en J. Koek. Pookje, d- van H. Donker en J. Oosterdijk. Johanna Adriana, d. van C. Kempenaar en P Verhage. Overleden: Maria Sophia Los. wed. van M Kroes, 76 jaar. ZEVENHOVEN. Jaarvergadering Chr. School. Uit het jaarverslag der Chr. Sehoo' bleken de ontvangsten te bedrage f. 5980,14 en de uitgaven f. 5394.60' 'j. kozen zijn de aftredende bestuursleden, heeren Brunt en Coprie Steunt, bij gelijken prijs en kwaliteit' De Nederlandsche Industrie. Hiermede dient gij Uw land En bestrijdt gij de werkloosheid.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 6