RAADSELS. OPLOSSINGEN. ANEKDOTES. GOED ZOO, HANS! CORRESPONDENTIE. raadsels voor allen om uit te kiezen, de grooteren 4, de kleineren 3. I. Ingezonden door Truus v. d. Lucht. Verplaats de lettergrepen zoo, dat zij eer woord vormen, rij, ge, lie, o, stoom, sla. II. Ingezonden door Agnes Louise Planje. Een heel klein diertje, dat we niet graag op planten hebben, van 4 letters, neem er kop en staart van af, dan is het eetbaar. III. Ingezonden door N. N. Wai staat hier? het zijn 3 woorden, die jullie dikwijls zien. O, o, e, e, u d, d, v, r, j, g. IV. Ingezonden door Greta Bavelaar. Een hondje werd een pootje afgereden, hoeveel hield hij er over? V. Ingezonden door Jacobus Laurier. Welk spreekwoord staat hier: nem tome neet mo et nevel ne tien nevel mo te teen. VI. Ingezonden door Willy de Neys. Mijn le is een lichaamsdeel, mijn 2e is een hemellichaam, mijn 3e ziet men 's zo mers veel, mijn geheel is een van de vele soorten van het 3e. VII. Ingezonden door Jo en Wim Gussenkloo. d Wal staat hier: H VIII. Ingezonden door J. Cornelissen. Verborgen aardrijkskundige namen: Zeg. ga je in die zweminrichting zwem men? Die arme man is maar een frank rijk. Jan, span je de paarden gauw in. oplossingen der raadsels uit het vorig nummer: 1 den, nat, jan, niet, wit, re, Jannie de Water. 2 Hondenhok, hond, honden en hok. 3 De 26 letters van het a. b. c. 4 Hein Mina, Willem, Anna, Wilhelmina. 5 Lemberg, Limburg. 6 Eer kater. 7 Kakatoe, koe, kat, tak. 8 Aap, Jaap. Ingezonden door Pieter Nonhebel. ONNOODIGE ZORG. „Henk", zei zijn moeder, „je moet van daag niet uit visschen gaan, het weer is veel te guur, je zult het te pakken krijgen". „O, neen", antwoordde Henk, „ik Krijg helaas nooit wat te pakken als ik ga visschen". Ingezonden door Coba Waanders. Jantje had geen zin om naar school te gaan. Hij ging naar de telefoon, belde het hoofd van zijn school op en zei met zware stem; „Hm, hm, meneer, Jantje Smit kan vandaag niet op school komen, ligt wet zware kou te bed". „O, zoo, met wien spreek ik?" «.Met mijn vader, meneer" liet Jantje zich hij ongeluk ontglippen. Huisheer tot huurder: „U verlangt 'zeker een huis met een badkamer". Hiurder: „Och wat, we hebben geen bad- Kamer noodig, we gaan iederen zomer naar een badplaats". o Toen onze Hans eens met z'n bord Voor 't raam te eten zat, Keek hij met zóóveel vlijt er door Dat hij z'n brood vergat. Hij zag drie kleine muschjes daar, Die pikten in de sneeuw. Ze zochten naar wat eten, maar Het zoeken viel niet mee! Ze hadden och zoo'n honger en Ze tripten steeds in 't rond, Maar nergens iets te vinden was Op den besneeuwden grond! Toen kwam dat lieve Hansje vlug Den tuin in met z'n brood. Hij maakte kleine kruimeltjes, Die hij den vogels bood. - Och, lieve Mammie, wees niet boos. 'k Had in mijn brood geen trek. - Ik gaf het aan de vogeltjes, Die hebben zoo'n gebrek! R. ASSCHER—VAN DER MOLEN. Wat een massa brieven weer deze keer en wat een blijde uitroepen over het mooie weer, nu daar ben ik het geheel mee eens, ik ben ook heel dankbaar dat sneeuw en vorst zijn verdwenen. Ziezoo ik begin maar gauw aan de aparte antwoorden, het zijn er niet veel. Lena v. der Reyden, je mag tot 16 jaar meedoen. Wat een prachtig cadeau een horloge! Ik heb nog zóóveel raadsels lig gen, zoodra ik dat van jou tegenkom, zal ik zien of het geschikt is. Jopie Tegelaar, prettig hè een goed schoolrapport, dan ga je zoo blij er mee naar huls. Jansje Mieremet, heb je zoo'n heel lief broertje dat ook wel eens stout is? nu ja dat is ieder kind wel eens. Suze Arnoldus, waar komt die grootc zandhoop in de straat vandaan? zijn ze er aan het bouwen of werken? mogen jullie er op spelen? Chielie van der Lelie, zeker mag je mee doen, tot 11 jaar behoor je tot de kleine ren.. Je mag wel samen met je buurtje inzenden. Dirkje Schaap, o was die brief waarvoor strafport moest betaald worden, van jou? Zal je voortaan een postzegel van 6 cent op doen. Lydia Zekveld (Bodegraven), je brief kwam verleden week Donderdags dat is veel te laat, ik moet de brieven Maandags, uiterlijk Dinsdags hier hebben. Noem mij maar Tante. Adri van Nood (Alphen a. d. Rijn), ik zette er je woonplaats bij, omdat ik ook wel eens van een Adri van Nood uit Leiden heb ontvangen. Je mag zelf uitkiezen, welke 4 raadsels je het gemakkelijkste vindt. Ja er hebben ook wel kinderen uit Alphen meegedaan. Miesje van der Bent, dat is best hoor, ga dan maar trouw meedoen, zoodra je 7 jaar bent. Ja zeker heb ik het kiekje van Wies en Heiltje nog, dat is een album enkel voor kieken van de raadseljeugd. Drietal Haasnoot, wel bedankt voor de aardige kiek die Neeltje bij den brief in sloot. Ik vind dat jullie daar zoo gezellig met je viertjes zit, Coba had groot gelijk dat ze er ook bij wou zitten. Corry van der Veen, ja de dagen dat ik de brieven ontvang, de raadsels nakijk, de brieven lees en er op antwoord, heb ik het altijd heel erg druk, vooral 's winters zijn er veel meer brieven, 's zomers is de jeugd graag buiten. Henk van der Woerdt, ik heet geen Anna, die A. beteekent Aleida. Willy Wielinga, dat raadsel van oog appel heeft er al ingestaan. Ieder die thuis het Leidsch Dagblad leest, mag meedoen. Met het zonnige weer ging ik dagelijks uit, heerlijk. Jannie Verboon, o wat aardig, dat jij die lammetjes mag voeren, het zijn zulke lieve zachte diertjes, ze kennen je zeker al en begrijpen het dat jij ze altijd voert. Dat is heerlijk dat voorjaarsweer, ik ge niet er van. Ploni en Betsy v. d. Eykhoff, jammer dat Betsy ziek was en dus niet kon schrij ven, ik hoop dat ze spoedig weer beter zal zijn. Tot 16 jaar mag men meedoen. Margaretha Harland, je nichtje heeft vroeger ook wel meegedaan, ze mag ge rust weer mee gaan doen. Het raadsel van valsch geld heeft er al ingestaan, en dat van Elburg moet men mondeling opgeven, schriftelijk kan het niet. Het 3e zal ik eens plaatsen later. Gerard, Dorus en Keesje de Geus, ja dat begrijp ik best dat jullie met dat mooie voorjaarsweer graag buiten speelde en geen zin had in lange brieven schrij ven. Wel Keesje had Je dat zelf geschre ven? en wordt je in Augustus pas 7 Jaar? Anje de Gelder, bijzonder aardig lijkt mij die film die je gezien hebt en dat je soms watertandde begrijp ik best. Wel prettig om als dame gerekend te worden en daardoor een blikje biscuits te krijgen. Waren ze lekker? Maartje van de Marei je brief kwam volstrekt niet te laat, juist mooi op tijd, Maandag om 12 uur al, ik had het pakket uit Leiden nog niet. De volgende week ver tel je mij dan maar als er feest fs ge weest. Ja verleden week waren er enorm veel brieven met goede oplossingen, maar niet ieder schrijft er iets bij, anders zou de kindercourant enkel uit corresponden tie bestaan. Jaap Koolhaas, heb je vroeger niet ook al eens meegedaan? Lena en Willie Schilp, hadden jullie de vorige week ook geschreven en stonden jullie namen er niet bij? dan heb ik den brief niet ontvangen. Nico van der Hout, was je prijs zoo mooi? en mag nu een ander het boek ook eens lezen? Annie v. d. Logt, zoo, zoo, krijg je een fiets, dat zou heerlijk voor je zijn. Kan je al fietsen?

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 25