HET GESTOLEN LUCHTBALLONNETJE of DE GESCHIEDENIS VAN TWEE DEUGNIETEN 72ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Zaterdag 28 Maart 1931 Zesde Blad No. 21788 UIT DE RIJNSTREEK. 7' 1 —4 V' ALPHEN. GEMEENTERAAD. Dc heer P. van Dijk bedankt als raadslid. Subsidie voor de werkverschaffing maar minder uurloon. De tuinders geholpen. De raad kwam in openbare vergadering i '''voorzitter de burgemeester dr. H_ J. Lo- vink; aanwezig 13 raadsleden; afwezig weth. Herngreen en de heeren Van Dijk. Den Ouden en Meijer De voorzitter opent de vergadering met ^Behalve enkele minder belangrijke stuk- ken die voor kennisgeving werden aange nomen, kwam ter tafel een uitvoerig schrijven van den hoofd-ingenieur van den Rijks Waterstaat waarin hij den Raad voor de vraag stelde, hoe straks het ver keer door ons dorp geleid kan worden, als de voorgenomen verbouwing van de Hof- brug haar beslag krijgt. In dat schrijven wordt als de beste oplossing aangegeven, het leggen van een weg vanaf de Lemzon- laan naar de Stationsstraat. De gemeente zal dan hebben te zorgen, dat de bestaande Hofbrug verplaatst wordt naar de Spoorhaven, voor een voldoende overbrugging van de Molenvliet en voor een verhard dek van de nieuw gelegde weg. Bij voorkeur zal die weg met klin kers bestraat moeten worden. Gedurende korten tijd zal dan een hulpbrug noodig zijn als de Hofbrug verplaatst wordt. De Waterstaat is bereid voor een en ander een subsidie van f. 10 000 bij te dragen uit het wegenfonds. De Postbrug zal nog in 1931 vernieuwd worden, de Hofbrug in 1932. Voordat, dit stuk naar B en W. te rug gezonden werd om prae-advies vroeg de heer Ten Cate Brouwer of B. en W. zou den willen nagaan, welke kosten het Rijk zou hebben moeten maken, indien de nieuwe weg niet door de gemeente gelegd WDe heer Boeren ontving op een desbe treffende vraag de verzekering, dat het verkeer van de vernieuwing van de Post brug geen belangrijke stagnatie zal onder- j vinden. Verder was ingekomen een schrijven van den heer P. van Dijk, dat hij ontslag neemt als lid van den Raad. De voorzitter herinnert er aan dat de heer Van Dijk eerst 3 jaar lid was van den Raad van Aarlanderveen, daarna 13 jaar van die van Alphen a. d. Rijn. Gedurende dien tijd heeft hij èn in de raadsvergade ring èn in de verschillende commissies van bijstand steeds zijn beste krachten gegeven in het belang der gemeente. De redenen, die hem thans tot heengaan be wegen, hebben wij te billijken. Wel wil de voorzitter hem dank zeggen voor al den arbeid, die hij ten nutte der gemeente ver richtte. Aan de orde was een voorstel tot het aanbrengen van een weinig beteekenende en toch noodige wijziging in de voorwaar den. waaronder de gemeente, de molen- werf aan de Molenvliet van de polder Kerk en Zanen overnam. De Raad had tegen het aanbrengen dezer wijziging geen bezwaar Agenda: 1. Voorstel van B. en W. inzake ontslag uit het hypothecair verband van een per ceel grond van de bouwverg. „Volksbe lang" en tot aflossing van een gedeelte van het grondvoorschot. Zonder h. st. aangenomen. 2. Voorstel van B. en W. tot het verlee- nen van een extra-bijdrage aan de plaat selijke vereeniging tot bestrijding der tu berculose. De heer Spreij verheugt er zich in, dat de Vereen, zoo spoedig er in geslaagd is, van particulieren f. 50Ö toegezegd te krij gen en heeft thans geen bezwaar het voorstel te aanvaarden. Zonder verdere bespreking en zonder h. st aangenomen. 3 Voorstel van B. en W. om toe te tre den tot de garantieverlening door de pro vincie, voor het verstrekken van voor schotten aan noodlijdende tuinders Van de Prov. Griffie is nog een model- voorstel ingekomen dat zakelijk op het zelfde neerkomt als het voorgestelde. Mochten Ged. Staten het besluit van den Raad niet goedkeuren, dan vraagt de voorzitter machtiging om het ingezondene als aangenomen te beschouwen. De heer Spreij vraagt hoe de aflossing van het door de gemeente voorgeschotenc geregeld is. De voorzitter antwoordt, dat de drie be trokken lichamen ieder een evenredig deel van de aflossing krijgen. De heer Ruting vraagt of de Alphen- sche tuinders niet beter verplicht kunnen worden te Alphen te veilen. De voorz. antwoordt, dat de menschen reeds lid zijn van de Veilingvereeniging te Ter Aar. Hierna zonder h. st. aangenomen. 4. Benoeming van 2 leden van het alge meen armbestuur in de vacatures L. Ges man en W. Kwakernaak. Gekozen werden de heeren W. J. Spreij en G. van Gaaien 5. Voorstel van B. en W. inzake verla ging loon werkverschaffing en verlenging werking der steunregeling met 3 weken. De heer Den Uijl is verheugd, dat de Min. bereid is tot subsidie-verleening, maar er is een bittere bijsmaak. De loonen moeten verlaagd worden van 40 op 35 cent per uur. Er zit echter niets anders op dan dat we het aanvaarden met het oog op de gemeente-financiën. De heer Koren gelooft dat B. en W. te optimist zijn, als ze zeggen dat de werk loosheid afneem. Veel fabrieksarbeiders geraken spoedig uitgetrokken. De voorz. toont met cijfers aan dat het aantal werkloozen in drie weken tijd met 93 is teruggeloopen. De heer Den Uijl gelooft ook, dat er mogelijk straks nog meer dan nu zullen zijn die steun behoeven. De voorz. zegt toe dat mocht onver hoopt weer verlenging noodig zijn, we naartoe altijd nog weer kunnen besluiten. Hierna z. h. st. aangenomen. 6. Benoeming van een lid van de 2c commissie tot wering van schoolverzuim, noodig geworden door het bedanken van den heer Ponsioen Benoemd werd de heer J. Th. v. d. Burg. J jra»a|- De heer Koren dringt er ken en w- wat haast willen ma- het reeds zoo lang toegezegd overlegVI6S Zake het Seorganiseerd De voorz. zet uiteen dat er zooveel zaken de aandacht vragen doch wil met dien wensch rekening houden. De heer Ten Cate Brouwer vraagt B. en W. hun invloed aan te wenden, dat bij een eventueele nieuwe vacature in het Burgerl. Armbestuur ook eens iemand voorgedra gen worde van de vrijzinnigen en van de S. D. A. P. De voorz. stemt het billijke daarvan toe. De heer Boeren steunt de vraag van den heer Koren. ,,'t Komt in orde", zegt de voorzitter. De heer Spreij wijst op het hinderlijke, dat op de hoeken van de Bruggestraat dikwijls zooveel jongens staan. Hij zou wil len dat de politie daar meer op lette. De voorz. heeft persoonlijk een enkele maal de jongelui daar tot heengaan aan gespoord en zal het onder de aandacht van de politie brengen. De heer Van Muiswinkel wijst op de ge vaarlijke situatie bij de oude boterfabriek bij Zwammerdam, waar een brok muur omviel en den weg versperde, terwijl de rest ook zeer bouwvallig is. Hij vreest ge vaar voor passeerenden De voorz. antwoordt dat eerst heden hem hierover een klacht bereikte. Dade lijk is alles afgezet en morgen wordt de rest afgebroken Hierna sluiting der vergadering. Feestelijke herdenking 12 1/2-jarig bestaan Chr. H.B.S. In de gymnastiekzaal der Chr. H.B:S. werd gisterenmiddag door het bestuur, de commissie van toezicht, de verschillende leeraren en het personeel met del eerlin- leeraren en het personeel met de leerlin- bestaan die school herdacht. Onder de aanwezigen bevonden zich ook verschil lende oud-leerüngen. Deze feestelijke bij eenkomst werd geopend met 'n openings woord en toespraak van den directeur dr. J. L. H. van Haselen. De voorzitter de heer J. B. Samsom hield vervolgens een rede waarin hij o.m. een historisch over- zich gaf van de tot standkoming en ver dere ontwikkeling der school welk over zicht door ons reeds werd gepubliceerd. Het geheel werd voorts afgewisseld met voordrachten, muziek, viool en piano van de leerlingen Aaltje Tuinman, Louis Jacobson en Tom Sprey, en lichtbeelden uit het schoolleven benevens verschillende gymnastiekoefeningen. In de verschillende pauzen werden tevens eenige ververschin- gen rondgediend. De alleszins feestelijke bijeenkomst die zich kenmerkte in een zeer geanimeerd karakter werd gesloten met dankzegging door den penningmeester den heer L. de Graaf. De muren ingestort. Van het kantoorgebouw, voorheen toe- behoorende aan de vetfabriek van de fa. Gebrs. van Dam, thans van de fa. Gebrs. SI. te Waddinxveen is gisteren een twee tal muren ingestort. Dit gebouw verkeerde reeds geruimen tijd in zeer bouwvalligen staat. Gelukkig kwamen geen persoonlijke ongevallen voor. Propaganda-avond Kinderherstellings- en Vacantiekolonies. Door de afd. Alphen a. d. Rijn van het centraal genootschap voor kinderherstel lings- en Vacantiekolonies werd gisteren avond een propaganda-avond gehouden in de Nutszaal. Ondanks de talrijke uitvoe ringen in den laatsten tijd was de Nuts zaal goed bezet. Het trio Kuipersvan Dam opende den avond met eenige zeer verdienstelijk uitgevoerde muzieknum mers, terwijl dit trio zich ook het verdere van den avond zeer verdienstelijk maakte. De schoolklasse van de Martha-Stichting onder leiding van den heer Tuinman zong eenige zeer goed uitgevoerde liederen, zoo dat het aanhoudend applaus een extra nummer uitlokte. Mevr. LamVogelen- sang, vertolkte met haar klankrijke stem hierna verschillende Hollandsche en Duit- sche liederen, die bij de aanwezigen bij zonder in den smaak vielen, hetgeen wel bleek uit het aanhoudend daverend ap plaus, dat genoemde zangeres op handige wijze aan 't doel van dezen avond dienst baar wist te maken. Een door haar hierna nog extra gezongen nummer bracht voor de afd. niet minder dan een bedrag van f. 23.23 extra op. Ook de gymnastiekverg. .Sparta" van de Martha-Stichting onder leiding van den heer Ant. Metz liet zich dezen avond niet onbetuigd en gaf tal van goede gymnastiekoefeningen te zien. De medewerkende dames werden wel verdiend in de bloemetjes gezet. Het ge heel was voor de afd. een schitterend ge slaagde avond, waardoor de kas ip het belang der bleekneusjes niet onbelangrijk werd gesteund. Onze plaatsgenoot de heer B. v. d. Yssel hoop den 6en April a.s. zijn 25-jarig jubileum te herdenken als arbeider bij de gemeentelijke water- en lichtbedrijven alhier. VDi v WLj 269. De jongen,, die naar de hand kijken bleef, Dacht, wat moet 'k hiermee beginnen? Wim, die steeds vol rare streken zit. Zei: „Wat moet ik nu verzinnen" De plaaggeest begon weer een rare streek Om den armen agent te plagen. Hij trok de handschoen, van diens hand schreeuwend, „Die behoef je heusch niet te dragen." 270. Diep in het water verzonk de machien. Alleen de staart stak er boven, De piloot en de arme jongen Waren op de staart geschoven „Daar zitten wij nu", zei de piloot. „Wij kunnen hierop niet blijven". Ik geloof niet, dat wij door den wind Naar het gindsche land zullen drijven. Loop der bevolking. Gevestigd: D. van Mourik en gezin, arbeiders van Waddinxveen S. R. Nieu- wenhuijzen. dienstbode, van Den Haag A. Busscher, schipper, van Gouda H. Pranger, arbeider, van Beilen W. Knik ker en gezin, arbeider, van Oldebroek A. Velder, dienstbode, van Husfeld (D.) J. J. Koot. zonder beroep, van Montfoort. Vertrokken- A. Vergeer en gezin, arbei der, naar Veldhoven H. Bakker, boeren knecht. naar Haskerland Tj. v. d. Zee en gezin, arbeider, naar Dubbeldam J. Postma en gezin, arbeider, naar Alphen a. d. Rijn M. Kasius, dienstbode, naar Langeruigeweide. Gevonden voorwerpen: 1 kachelpijp, een tabaksdoos, een rijwielbelastingmerk een huissleutel, een bankbiljet, een vulpen, een broche en een portemonnaie met in houd. Inlichtingen ter gemeente-secretarie De vrouwenvereeniging alhier deelde in het afgeloopen vereenigingsjaar uit 13 dekens, 36 lakens, 17 sloopen, 12 hemden, 8 handdoeken, 6 rokken, 7 pantalons, 9 borstrokken, 2 kousen en 1 schort. BOSKOOP. Gymnastiekver. „Hou vast". De gymnastiek- en athletiekvereeniging „Hou vast" heeft haar eersten turnavond gegeven na de weder-oprichting. Daar een groot aantal goede krachten wederom als lid is toegetreden, was het mogelijk om nog dit seizoen een turn avond te geven. De uitgevoerde oefeningen en de ver schillende standen werden keurig en cor rect uitgevoerd, zoodat de vereeniging haar goeden naam weder heeft hoog ge houden. Het vrij talrijke publiek was dan ook zeer tevreden en toonde dit door herhaald applaus. Een gezellig bal besloot den avond. BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand. Overleden: Jan Th. Zwijnenburg 80 j., gehuwd met N. v. d. Ent. Ondertrouwd: D. de Groot 27 j. en E. M. Kortenoeven 24 j. Gymnastiekuitvoering „D. O. S." In de stampvolle zaal van „Hotel Van Rossum" werd de gewone uitvoering ge geven van de Chr. Gymnastiekver..„D.O.S." De opening geschiedde door den voorzitter, den heer D. A. van Binsbergen, nadat de gymnasten correct waren opgemarcheerd. Het programma bevatte 20 punten en hield de aandacht van halfacht tot halftwaalf aanhoudend gespannen. Natuurlijk waren er heel wat bekende oefeningen aan paard en rek en brug, maar toch slaagt men er tegenwoordig in de uitvoeringen zóó aan trekkelijk te maken, dat ook een niet-sport liefhebber er genieten kan. Dat was ook hier het geval met b.v. de moderne vrije oefeningen in een aantrekkelijke groep. De honderden belangstellenden hebben inder daad genoten. De vereeniging, die steeds een goeden naam droeg, gaat onder haar jongen energieken directeur, den heer A. P. Rutgers uit Utrecht, een mooie toekomst tegemoet. Arbeidsbemiddeling. Bij de plaatselijke arbeidsbeurs staan als werkloos ingeschreven de volgende per sonen: 2 timmerlieden, 2 opperlieden, 3 fabrieksarbeiders, 2 metselaars, 2 beton- arbeiders 12 losse werklieden 1 schipper, 2 grondwerkers I pakhuis knecht en 1 chauüeur. HAZERSWOUDE. Chr. Oranjevereeniging. De Chr. Oranje-Vereeniging hield in de zaal van den heer J. Angenent haar jaar vergadering. welke door vele belangstel lenden werd bijgewoond. Na opening met gebed door den heer D. de Bruijn IJzn., riep de voorzitter der Oranje-vereeniging de aanwezigen een hartelijk welkom toe, las daarop voor 1 Kon. 10 en sprak een openingswoord. De heer C. Patijn las daarna de notulen, welke werden goedgekeurd en vastgesteld. De secretaris, de heer B. van Elswijk bracht het jaarverslag uit. en gaf als penningmeester een financieel overzicht van den stand der kas. De ontvangsten waren met inbegrip van het batig saldo van het vorig jaar f. 192.23"j, de uitgaven f. 171.23'It, alzoo een batig saldo van f. 21.00 De heer B. van Wieringen bracht na mens de commissie voor controle, rapport uit en verklaarde alles in orde te hebben bevonden. Penningmeester en commissie werden dank gebracht door den voor zitter. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren B. van Elswijk en C. Paijn. Door den heer N. v. d. Bosch werd verslag uitge bracht van het bezoek aan de Bondsver gadering te Rotterdam gehouden, waar voor hem een woord van dank werd ge bracht. Tot afgevaardigden naar den Bondsdag, werden benoemd de heeren W. Slootweg en W. Tom, als plaatsvervangers de heeren B. van Wieringen en A. v. d. Bosch. Besloten werd op den avond van 30 April weer een spreker voor de vereeniging te doen optreden Besprekingen werden voorts gehouden over den feestavond van 31 Augustus a.s. waarvan de regeling aan het bestuur werd overgelaten. Na gehouden bespreking, de belangen der vereeniging betreffende, sloot de heer C. Patijn de vergadering met dankgebed. E. van de Wel t De heer E. van der Wel, die ongeveer 36 jaar gemeente-veldwachter op het dorp is geweest, is alhier op 80-jarigen leeftijd overleden. De thans ontslapene stond als een zeer humaan politieman aangeschreven, werd algemeen geacht en was zeer gezien in de gemeente. Gisteren is het stoffelijk overschot onder veel belangstelling ter aarde besteld. KOUDEKERK. Ouderavond Openbare School. In de openbare school werd een bijeen komst gehouden voor ouders en genoodig- den, welke zeer goed bezocht was. Nadat de aanwezigen door het hoofd der school, den heer Van der Dool, waren verwelkomd en door den heer Van Wijngaarden de notulen der vorige vergadering waren voorgelezen, hield eerstgenoemde een cau serie over „Snoepen en Sparen". Spreker bracht speciaal naar voren het nut om bij kinderen reeds vroeg den spaarzin op te wekken. Vervolgens werden door den heer Leun van Alphen eenige films vertoond, w. o. prachtige natuuropnamen, welke door de aanwezigen met groote aandacht gevolgd werden en ook menigmaal den lachlust opwekten. Ondertusschen werd er gelegenheid gegeven het werk der kinderen te bezichtigen en had een verloting plaats. De heeren Van Wijngaarden en Wester - beke wisselden het programma af met piano- en vioolmuziek. Het samenzijn, dat een gezellig karakter droeg, werd met een woord van dank door den heer Van den Dool beëindigd. Vergadering Herv.School. In de gehouden ledenvergadering van de Herv. School alhier werden wegens perio dieke aftreding tot bestuursleden herkozen de heeren C. A. van Dam en W. Rijns burger en in de plaats van den heer J. Groen, die als zoodanig niet meer in aan merking wenschte te komen, de heer G. van der Bijl. De Burgerwacht. Op de bovenzaal van het café „De Bruin" werd een vergadering gehouden met het doel de Burgerwacht weer tot de vroegere activiteit te brengen. De burgemeester dezer gemeente sprak een kort openings woord en beetle in het bijzonder welkom ds. Langman uit Wassenaar en kapitein Snijders, de beide sprekers van den avond. Ook was aanwezig de burgemeester van Leiderdorp. Ds. Langman sprak over het onderwerp: „De Burgerwacht een nood maatregel", als zijnde een wacht van bur gers en een wacht voor de burgers. Kapitein Snijders gaf in een duidelijk betoog een kijkje op de meer dan droevige toestanden in Rusland. Met aandacht wer den beide sprekers gevolgd. Velen gaven zich als lid op. De burgemeester dankte beide sprekers voor hun gloedvol betoog en sloot daarna de vergadering, welke slechts matig be zocht was. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Roelanda, D. van Johannes van de Wetering en Roelanda Vos Jan, Z. van Hendrik Hogenes en Elisabeth van der Leede. LEIMUIDEN. Ledenverg. „Het Groene Kruis". In het café van den heer J. Keijzer werd de algemeene vergadering van de afd. Leimuiden van de Z.H. Vereeniging „Het Groene Kruis" gehouden. Te ruim acht uur opende de voorzitter, de heer J. A. Bakhuizen, de vergadering en herdacht het in het afgeloopen jaar overleden be stuurslid, den heer G. Bernard. De notulen werden zonder op of aan merkingen goedgekeurd. Daarna werd door den secretaris rap port uitgebracht over het bijwonen der algemeene vergadering in 1930. De vergadering machtigde het bestdur wederom twee afgevaardigden naar de algemeene vergadering te zenden. Uit het jaarverslag bleek o.m„ dat de vereeniging bloeit, er zijn momenteel niet minder dan 300 leden. Het verslag van den penningmeester vermeldt, dat de inkomsten f. 732 hebben bedragen en de uitgaven f. 543.66, zoodat het dienstjaar 1930 sluit met een batig slot van f. 188.34. De rekening is nagezien door de heeren P. Rietdijk en K. Suijterman en in vol komen orde bevonden. De heer Rietdijk adviseerde dan ook tot vaststelling over te gaan. Tot leden van de Commissie tot het nazien van de rekening dienst 1931 wer den benoemd de heeren P. H. Muijs, P. van der Kamp en G. A. van lijn. De begroo ting voor 't jaar 1931 werd vastgesteld op f. 668.34. De heer G. van den Heuvel bracht daarna verslag uit over de Con trole van het magazijn. 115 malen werden in het afgeloopen jaar artikelen uitge reikt. In de vacature ontstaan door het over lijden van den heer G. Bernard werd met bijna algemeene stemmen gekozen de heer J. A. Bernard. Het bestuur stelde voor om personen, die reeds jaren in de ge meente wonen en die plotseling, als ze iets noodig hebben, lid van de vereeniging willen worden f. 10 te laten betalen. Na eenige opmerkingen werd besloten om deze personen het dubbele van de mini mum contributie te laten betalen voor de jaren dat zij in de gemeente wonen, tot een maximum van f. 10 in totaal. RIJNZATERWOUDE. Raadsmutatie. Naar wij vernemen heeft de heer Chr. Schild, die tot lid van den Raad benoemd werd in de vacature S. J. Weststeijn zijn benoeming niet aangenomen. Naar wij vernemen is zijn opvolger de heer J. A» de Bruijn. o TER-AAR. De nieuwe veiling. De aanvoer van spinazie en sla is deze week begonnen, zoodat besloten ls 3 maal per week te veilen. Vanaf morgen zullen in ons blad onder „Marktberichten" regel matig de veilingsberichten worden opge nomen. Maandag a.s. des voorm. te 9 uur zal ten huize van dr. Quartel opnieuw gele genheid bestaan tot kostelooze inenting en herinenting. Ned. Herv. Kerk. Dezer dagen is de laatste hand gelegd aan de inwendige restauratie der consi storiekamer der Herv. Kerk. De uitvoer ders hebben eer van hun werk. Het ge heel maakt een prettigen en tevens gezel- ligen indruk en past tevens aan bij het nette kerkgebouw. Verbeteringen en ver fraaiingen zijn aangebracht b.v. aan het portiek, dat in een groote behoefte voor ziet. Een woord van lof aan de commissie en niet in het minst aan den predikant voor dit alles. ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Geboren: Christina Geertruida, D. van Dirk Slappendel en Jannetje Wilhelmina van Dijk Jannetje, D. v. Jacob Adriaan van Termeij en Maria Wieman. Ondertrouwd: Wouter van Holst jm. 19 j„ te Amsterdam, en Gerdina Wilhelmina de Jong jd. 21 j. Volksonderwijs. In het Nutsgebouw alhier hield de plaat selijke afdeeling van „Volksonderwijs" haar jaarlijksche propaganda-avond. De voorzitter, de heer C. F. Blok, opende met een welkomstwoord, waaraan hij ech ter de teleurstellende mededeeling moest verbinden! dat de heer Feringa. die als spreker zou optreden, verhinderd was ge worden. Ook waren enkele medewerkenden aan het tooneelstukje door griep aange tast. zoodat ook de opvoering hiervan niet kon doorgaan. Gelukkig echter was de propaganda-club van de afdeeling Bode graven nog op het laatste oogenblik be reid gevonden om in te vallen, zoodat de avond toch kon doorgaan. De heer W. Boosman uit Bodegraven hield een opwekkende propaganda-rede in het belang van het openbaar onderwijs en verschillende zangnummers, voordrachten en anecdoten wisselden elkander af. De opkomst was vrij goed en met veel aandacht werd de afwikkeling van het programma gevolgd. Gemeenteraadsverkiezing. De Chr.-Hist. Kiesver. alhier heeft in haar gehouden vergadering de volgende candidatenlijst opgemaakt voor de as. ge meenteraadsverkiezing: 1. J. H. Linscho- ent; 2. J. J. Koning: 3. Jac. Boeijenga; 4. D. H. S. de Bruijn; 5. S. Noorlander; 6. D. van Geest; 7. C. A. Oppelaar; 8. Th. J. Ninaber van Eijben; 9. J. M. van Dobben. Bij de ten overstaan van notaris jhr. J. L. Stern uit 's-Gravenhage, in het hotel „De Rustende Arend" alhier gehouden vei ling van een bouwmanswoning met wei en hooiland, aan den verkeersweg voor den polder „De Broekvelden" onder deze gemeente, in eigendom toebehoorende aan en bewoond door den heer A. v. Leeuwen, werd het perceel in bod gebracht op f. 13.900. Bij den hierna gehouden afslag werd bedoeld perceel op f.500 afgemijnd door den heer J. van Os, van Reeuwijk, die dus voor f. 14.400 kooper werd.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 21