HUIG OUWEHAND D. GESINK - Voorstraat 80 BESTEL NOG Radioapparaat UIT DE OMSTREKEN. Omlijsting Portretten, enz. HARTOG'S HEES en Co. KATWIJKERS1 LEIDSCH DAGBLAD W. VAN BEELEN Cz. AALSMEER. Tuinbouwvergadering. De afd. der K. N. Mij. vor Tuinbouw en plantkunde hield haar jaarvere. in hotel De III Kolommen", onder voorzitterschap van den heer G. Oud, die bij zijn openings woord den heer D. v. Leeuwen Wzn. com plimenteerde met zijn benoeming als be stuurslid. De secretaris, de heer C. J. Augustijn, las de notulen welke onveran derd werden goedgekeurd. De heer J. Keessen Dzn. had een brief ingezonden, waarin hij wees op de groote schade, welke bij vele bloemisten is geconstateerd na het gebruik van carbolineum-emulsie ter bestrijding van planten-parasieten. Veel rozen zijn daardoor verloren gegaan. Keessen wilde het daarheen geleid zien, dat de Plantenziektenkundige dienst van alle ten verkoop voorradige vaten carbo- lineum eerst monsters onderzoekt al vorens aan de kweekers geleverd wordt. Uit het verslag van den penningmees ter, den heer W. A. Keessen, bleek, dat over 1930 de inkomsten waren f. 1758.96. de uitgaven f. 1248.44, batig saldo f. 510.52. De heer C. J. Augustijn hield vervolgens een causerie over den invloed van diverse verven, gesmeerd op verwarmings pijpen, bij de warmteuitstraling. Daarna deelde dezelfde spreker verschillende resultaten mede, bereikt met het onderzoek van zwa vel op fijnheid. Na rondvraag, sloot de voorzitter de vergadering. Verkooping. Door notaris Helnsius werd te Hoofddorp verkocht: de oude cen trale veiling. Bij opbod bracht een en ander op f. 27.400. Zij werd niet afgemijnd. De hoogste bieder werd niet genoemd, zoo dat wel zeker is, dat een en ander door het bestuur is opgehouden. HILLEGOM. Commissie voor arbeidsbemiddeling. Voor de benoeming van leden der com missie van toezicht op het correspondent schap voor Arbeidsbemiddeling zijn aan bevolen de heeren J. Veldhuyzen van Zan ten, Th. Stevens, en H. Monterny. Niet aftredend is het lid de heer W. H. Ruyg- rok en de voorzitter, burgemeester Pont. Opdracht. De inrij van de Hoofdstraat naar het Hof, het begin van de Raadhuisstraat dus, wordt belangrijk verbreed. Er zijn enkele boomen gerooid en een gedeelte van het ijzeren hek op een voet van beton en steen gesloopt. Het leveren en pla:V- sen van een nieuw ijzeren hek in de bocht is door de gemeente opgedragen aan den heer S. Korbee, smid. De crocus bloeit. De crocussen bloeien in de bloembollen streek, hiet en daar zijn mooie velden te zien en de kleuren van de crocusvelden doen altijd het oog weldadig aan. Maar meer dan de crocus bloeit er ook niet. De vroege narcis kleurt met het loof het land en de hyacint krijgt groen blad. bloemen hebben deze soorten echter niet. terwijl er op de Paaschdagen vermoedelijk ook nog geen bloemen zullen zijn. Het is wel jammer, Paschen is dit jaar echter vroeg en bovendien zijn de bollen in hun groei door het koude weer tegen gehouden. De liefhebbers van de bloemenvelden moeten dus nog wat geduld hebben; alleen zij die vreden zijn met de bescheiden crocus, kan komen kijken. Er is hier in elk ge val meer van de eerste lenteboden te zien dan waar ook. Aan de vereeniging van pluimveehou ders is voor hare tentoonstelling door de gemeente een medaille geschonken. De tentoonstelling wordt in den a.s. winter gehouden. aangenomen. Ten opzichte van een vroe gere bespreking over het aantal bestuurs leden, dat lid van de „Derde Orde" moet zijn werd thans besloten, dat de „Derde Orde" een of twee bestuursleden aanwijst, die optreden als hun afgevaardigden. De heer v. d. Marei, aftredend bestuurslid werd met alg. stemmen herkozen. Na rondvraag, die geen belangrijks op leverde, sluiting der vergadering met gebed. o KATWIJK AAN ZEE. Arbitrage-commissie voor de visscherij. Mr. dr. J. van Hettinga Tromp heeft bedankt als voorzitter van de Arbitrage- Commissie voor het visscherijbedrijf. Voor omlijsting van portretten, ook van Uw Belijdenisteksten is te KATWIJK AAN ZEE het beste en goedkoopste adres- In den Sigarenwinkel kunt U uit meer dan honderd soorten lijsten eerst een keus maken, en worden de lijsten dan in alle maten en modellen binnen een week voor U klaar gemaakt. 2477 TANDHEELKUNDIGE INRICHTING Voorstraat 4, b.d. Boulevard, Katwijk a. Zee. 9455 Spreekuur: 's Maandags 101 en 's Woensdags 10—8 u. Kunsttanden vanaf f, 2.—, pijnloos trekken gratis. Plombeeren vanaf f. 2.50. Onbreekbare gebitten m. voortdurende garantie vóór hot Paaschieest oen Prijzen vanaf i 1725.- Wisselstroom) Betaalbaar met f. 7.50 p. m. Vraagt nog heden Catalogus No. 3 aan bij 1 W QUW - Voorstraat 64-66 Katwijk-aan-Zee. 1619 ADVERTEERT IN BET Het blad voor Katwijk en Omstreken. Geeft Uw advertentiöD en abonnementen op aan deD agent die allo inlichtingen verstrekt. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerritje, D. v. C. Francken en M de Vries. Cornelia, D. v. A. Guijt en J. Vlieland. Jacob, Z. v. A. de Jong en E. Barnhoorn. Alida, D. v. P. van Leeu wen en J. T. Buijs. Hendrika, D. v. A. de Jong en M. W. van der Plas. Jacoba, D v. J. Jonker en J. van der Plas. Maartje, D. v. P. Plug en J. van Duijn. Albert. Z. v. p. van Iterson en J. Koekoek. Overleden: Jannetje Jonker, 8 m„ D. v. D. Jonker en L. Hoek. Alida van Leeu wen, 6 d„ D. v. P. van Leeuwen en J. T. Buijs. Gehuwd: D. W. Koldewijn en C. A. Waterreus. Ondertrouwd: J. B. de Best en E. Zand bergen. B. Parlevliet en L. P. Bloot. Consultatiebureau. De honderdtallen moeders, die het con sultatiebureau voor zuigelingen hier be zochten en nog bezoeken zullen met ge mengde gevoelens vernemen, dat dr. Fei- tCTi a's dokter, als kinderarts gaat ver trekken. Met vreugde over ziin benoeming te Rotterdam, doch met leedwezen, dat hij het consultatiebureau gaat verlaten. Dr. Feiser had de harten aller moeders, me oo het consultatie-bureau kwamen. wonnen door zijn innemend optreden en Z|jn groote kunde. Zuidstraat No. li Telefoon 183 Katwijk aan Zee Levert tegen concurreerende prijzen alle soorten Grind, Biggel, Scherpzand, Portland-Cement enz. 2466 BELEEFD AANBEVELEND. LISSE. Aanrijding. Nabij de Engelenbrug had een aanrij ding plaats tusschen de auto's van de fa. Waasdorp alhier en de fa. J. H. de Bussy te Amsterdam. KATWTTK AAN DEN RIJN. „Wit Gele Kruis." Gisteravond hield de R.K. Ver. „Het Wit- Paerochiehuis.haar jaarvereaderinl? in het Na opening door den voorzitter, den heer Braun, las de secretaris de notulen en rift !,aa7e ae' De vereeniging is volgens ïiit o E, groeiend, hetgeen voorname- hi J a,nken aan z«ster Damiana die 7,namvEezet vervult. Na enkele het til belar,griike mededeelingen volgde meester n? verslag door den oennlng- de -an uheer Castenmiller. Ook wat er w« e 7 b.PtrPft kan men gerust zijn; Psnrier,!" bat'v saldo De heeren Hub. v trnle enmm i R!"tvpld brachten als enn- pentT~,e hierover verslae uit. De gaderine „n mo,*ht den dank der ver- vonrst?! rj? voor ziin beheer. Een Katwltk" aj" sluiten bü KetUnUeu Katwijk werd met algemeene stemmen Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Eenige materieele schade werd aan gericht. Burgerlijke Stand. Geboren: Seegbertus Mattheus Maria, Z. van M. Vermolen en S. M. Assendelft. Helena Maria. D. v. M. Duineveld en W. Meijer. Hendrika Adriana, D. v. L. Goor en W. Kamerman. Cornelis, Z. van K. v. Drongelen en W Enthoven. Overleden: Arnoldus Engelbertus van den Berg, echtgen. van P. J. de Vos, 47 j. Elisabeth Brigittha van Winsen. echtg. van L. v. d. Hulst. 66 j. Ondertrouwd: D. v. d. Wallen en D. v. Bruggen. Getrouwd: H. Oppelaar en G. Schrier. De Staatscourant bevat de statuten van de N.V. Rutgerd V. v. Zanten alhier. NOORDWITK. GEMEENTERAAD. Subsidies - Nieuwe stoelen voor Raadzaal - Discussies over het boek van den heer I Kloos - De Kantoorruimten van den gemeentedienst - Een belangriik pant: dc i woon-forensenbelasting! - Langdurige besprekingen daarover. De Raad dezer gemeente kwam gisteren middag in openbare verg. bijeen, onder leiding van burgemeester v. d. Mortel. Afwezig de heer v. d. Meer. De voorzitter opent de verg. met gebed. Na voorlezing van ingekomen stukken doet de voorzitter mededeeling inzake de duinafslu'ting, in antwoord op vragen van den heer Krau. Getracht zal worden 3/4 gedeelte der Zuidduinen vrij te krijgen: het onderhoud komt dan voor rekening van dc gemeenten Katwijk en Noordwilk. Ingekomen is een verzoekschrift van het Kerkbestuur van de parochie van den H. Jeroen alhier, waarbij medewerking der gemeente wordt gevraagd voor het inrich ten van een bestaand lokaal, behoorende bij de R.K. meisjesschool aan de Bronck- horststraat, zulks wegens uitbreiding van het aantal leerlingen. Kosten ongeveer f. 1560.75. B. en W. stellen voor de gevraagde medewerking te verleenen. Aldus besloten. Het uitgetrokken bedrag voor de ge meente Noordwij k op de begrooting van den schoolartsendienst Hillegom, Lisse, Sassenheim. Noordwijkerhout en Noord- wijk is voor het tijdvak van 1 April 31 December 1931 is bepaald op f. 814.51 en zal bij de eerstvolgende wijziging van de gemeentebegrooting worden toegevoegd Goedgekeurd. Gezien het groote tekort van den avond cursus der R.K. Naai- en Knipschool stel len B. en W. voor per leerling, de bij raadsbesluit van 19 November 1930 toege kende subsidie van f. 6 per leerling te ver lagen, te meer, waar hiermede nog geen 50 pet. van het tekort door de gemeente wordt gedekt. Aldus besloten. Van het bestuur van de St. Jozefbe waarschool te Noordwijkerhout ls het ver zoek ingekomen om toekenning van een bijdrage voor de leerlingen welke die school bezoeken en in deze gemeente woonplaats hebben, op gelijken voet als subsidie wordt verleend aan de in deze gemeente gevestigde bijzondere bewaar scholen. Op grond van de bestaande verorde ning, regelende de voorwaarden waarop aan besturen van bijzondere bewaar scholen subsidie uit de gemeentekas wordt verstrekt, konden B. en W. de ge vraagde bijdrage niet verleenen. Waar B. en W. inwilliging van het ver zoek alleszins billijk achten hebben zij een aanvulling van de bestaande verorde ning ontworpen. De voorgestelde subsidie-regeling be waarscholen wordt vervolgens goedge keurd. B. en W. stellen naar aanleiding van een schrijven van de heeren J. C van der Meer en C. Verweij, resp. voorzitter en secretaris van de afd Noordwijk van de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur, met verzoek, of de gemeente voor een bedrag van f. 5000 wil deelnemen in het garan tiefonds van de in 1932 te houden bloem bollententoonstelling. genaamd „Flora park 1932 Noordwijk" voor deel te nemen in het garantiefonds dezer tentoonstel ling. Naar hunne meening verdient deze tentoonstelling de svmoathie van de ge meente ten volle Bovendien zal zij vele bezoekers van bnif"n Nnnrd*"Uk naar hier trekken, hetgeen de gemeente ongetwij feld ten goede zal komen. Goedgekeurd met al" st. na nog een opwekking van den heer T.ieffiink. Langdurig wordt gesproken over het volgende Onder dagteekening van 1 Sept. 1930 is ingekomen een adres van de N.V. Dors- man's Boekhandel, houdende verzoek als compensatie van het door haar geleden verlies ad f. 1600 on de ujjtgave De Geschiedenis van Noordwijk in den loop der Eéuwen" van de hand van den heer .1. Kloos. 160 exeipplaren van dit boek aan te koonen voor f. 10.— per stuk. Een. bewijs van' sympathie met deze uitgave in bescheiden vorm achten B. en W. op ziin plaats. B. en W. meenen te mogen voorstellen 25 expl. van genoemd boekwerk aan te koonen af 10— ner stuk ten einde deze te kunnen beschik baar stellen voor de verschillende school bibliotheken in deze gemeente, en daar voor in aanmerking komende personen. De heer Lieffvink stelt voor 50 exem plaren aan te koonen. De heer Braun vindt, dat men zich bii aankoon on ge- vaarliik terrein begeeft: de uitgave is een daad van zuivere knnnman^chan ge weest. Hij stelt voor slechts 15 exem plaren aan te schaffen en den schrijver, den heer K'oos een cadeau aan te bieden ter waarde van f. 100als w.nardeering der gemeente en ter herinnering. Ook de heer Alkemade vindt dat hev volkomen een koonmanszaak geweest is. dit boekwerk uit te geven. Fii stelt voor met de aanschaffing van 25 ex. te vol staan. Weth. v. d. Wiel geeft, uitvoerige toe lichting en meent. dat. de heer K'oos het niet on nriis zal stellen een gratificatie te verkriiaen. De heer Braun zegt, dat hij nooit over een gratificatie gesproken heeft en hand haaft zijn voorstel. Allereerst komt het voorstel Lie! f rink in stemming (verdub beling van het aantal exemplaren) wordt verworpen. Het voorstel van B. en W. wordt vervolgens aangenomen (met 84 st.). Tenslotte wordt besloten aan den heer Kloos een blijk van waardeering te geven. Reeds langen tijd is de behoefte gevoeld aan nieuwe stoelen voor de raadszaal, om dat deze als gevolg van mindere stevigheid en ouderdom minder geschikt zijn gewor den voor hun doel B. en W. zijn door een bod van den makelaar J. H. van der Werf in staat om de 14 kleine stoelen in de raadszaal te verkoopen voor een bedrag van f. 800. Zij stellen voor op deze trans actie in te gaan Wordt goedgekeurd. De firma Hens te Roermond heeft op verzoek van B. en W. een fraaie stoel ont worpen die naar hunne meening geschikt is voor de raadszaal en bekleed met het beste leer f. 62.50 per stuk kost. Voor 17 benoodigde stoelen wordt dit een bedrag van f. 1062.50, of meegerekend het aanbrengen van eenige verfraaiingen i aan den stoel van den voorzitter f. 1100. B. en W. stellen voor hun een crediet te verleenen van f. 1100 ter aaiischaffing dezer stoelen. Op voorstel van den heer Lieffrink wordt besloten eerst een proefstoel van f. 62.50 I te laten maken. Een adres van den heer A. Barnhoorn inzake een aan zijn buurman H. v. d. Niet verleende bouwvergunning, stellen B. en W. voor, voor kennisgeving aan te nemen. Na discussie z. h. st. goedgekeurd. Naar aanleiding van de besprekingen in de laatste besloten raadsvergadering, inzake de voorziening in de behoefte aan kantoorruimten voor gemeentediensten. hebben B. en W. zich in verbinding gesteld met de eigenaresse van het pand Voor straat nr. 50. de N.V. Mij. tot Expl. van Villaparken en bouwterreinen „De Breloft" i alhier. B. en W. stellen voor: I. Te huren van deze Mij. voor den tijd van vijf jaren het perceel kadastraal bekend gemeente Noordwijk Sectie F. Nr. 2416. groot 2 A. 52 c.A. tegen een jaarliikschen huumrijs van f. 850 n Een blanco credtet be schikbaar te stellen voor renaratte en in richting van het Suh i bedoelde gebouw voor Openbare werken. Verschillende leden, w.o. de heer Krau achten de ruimte boven het Raadhuis veel beter, dan de te huren woning. Den heer den Hollander komt het beter voor, eenige lokalen der O. L. school voor Bureau v. Gemeentewerken ln te richten. De heer Lieffrink acht alles -wat men aan het Raadhuis veranderen gaat, wegge gooid geld, omdat eindelijk toch tot den bouw van een nieuw gemeentehuls zal moeten overgegaan wórden. De heer Krau bestrijdt dit en toont met cijfers aan. dat het betrekken van een nieuwe woning tot grootere kosten zal leiden. Weth. v. d. Wiel geeft een uitvoerige toelichting en acht het beter noch het raadhuis, noch het huurpand te verbouwen, doch openbare werken tijdelijk onder te brengen in de i oude openbare school en het huls aan de Voorstraat te bestemmen als woning van I den gemeente-architect. De heer Alke- i made stelt voor met een afgerond voorstel 1 over de algeheele gemeentelijke huisves- ting te komen. Besloten wordt na lang durige discussie dat B. en W. over een en ander met de Financieele Commissie over leg zullen plegen. Aldus besloten. Waar de gemeente vermoedelijk aan sprakelijk kan gesteld worden voor schade aan misgewassen, tengevolge van over tollig water, stellen B. en W. voor aan elk der heeren v. d. Meer en van Abswoude een bedrag van f. 100.— te geven, voor aankoop van draineeringsmateriaal be- noodigd voor afvoer van het overtollige water van hun cultuurgronden, gelegen langs de te rioleeren watering, als com pensatie voor het derven van de natuur lijke afwatering naar de Woensdagsche watering. Goedgekeurd. De gemeente was tot nog toe tegen het verlies van geld en geldswaardige paple ren verzekerd, wanneer deze verliezen voortkomen uit diefstal, verduistering enz. Tegen verlies van geld door inbraak of brand was zU nog n'et verzekerd. B. en W. stellen voor hen te machtigen, de loopende verzekeringen op te zeggen en tot het afsluiten eener verzekering, als boveribmschreven. met de N.V. Incasso- bank tot een bedrag van f. 2000(1.— per gebeurtenis: voorts de heeren Dekker en van Snanie te ontheffen van de verplich ting tot het betalen eener bijdrage als boven omschreven. Aldus besloten. Vervolgens wordt besloten aan G. F. Noordam, wonende te Oeesteeest. onders hands te verhuren vanaf hpden tot en met 31 December 1931 een gedeelte van het toxpitpfras. geleden voor de lunchroom „Do Landhouw" Noord-Houlovard Nr. 8, voor een buumriis van één gulden per cen tiare 0nd"r gekoré voorwaarden. B en W. stell°n voor hun medewerking niet to verloenen aan een ver-nek van het Alg. N°d. Verbond, om bet bezigen van vreemdo woorden in onenbare aankondi- gin—en aan belasting te onderwemen en wei viermaal zoo boog als die. welke in de Naderlandsche taal zijn gesteld. Goedge keurd. h 'l volgende en laatste punt der ver gadering de Woonlorensanbelasiing is wel het belangriikste en er wordt zeer lang over gesproken. Het voorstal daartoe zal u binnen enkele da-en b-ruk-n. B en W. stellen n.I. voor de volgende woonforensenbelasting te hef (en: bij een huurwaarde t. en m. f.500 f.75; bij een huurwaarde van f.501— 8'JO f.150: bij een huurwaarde van f.801—1200 f.250: bij een huurwaarde van f.1201 en hooger f.350. De opbreies! wordt geschat op ongeveer f.8000. Een uitvoerig adres is ingekomen namens het bestuur der V.V., het bestuur der Ver. Zeebad, het bestuur der combi- na:ie, bet bestuur der Winkel ersver., den Raad van Beheer der Mij. Zeebad, waarin men zich op velerlei motieven tegen het invoeren dezer belas'ing verk'aart. De <!i cussies worden g"op:nd door den heer Krau, die vraagt, of het wel nood zakelijk is een nieuwe betasting te heffen, zoolang er ieder jaar in Noordwijk nog overschotten ziin. Indien ja, is dan bijv. een straatbelas ing niet beter? De heer v. d. Niet vraagt of het niet in het belang der gemeente geweest zou zijn, indien zij in eèn lagere k'asse ware geplaatst. De hee- Lieffrink wijst er op, dat Noordwijk een der zeer weinige gemeenten is, die een woonforensenbelasting gaat heff n. d. Staten achten hnar niet noodzakelijk, de burgemeester heeft spr. verklaard, dat bet geld dit en waarschijnlijk het volgend jaar rog niet noodig zal zijn. Andere bad plaatsen zullen ongetwijfeld re :lame gaan maken ónder het motto: „Hier geen woon forensenbelasting, zooals te Noordwijk". Spr. komt op voor de winkelzaken en raadt B. en W. aan, zich nog eens ernstig te beraden. De gasten worden nu reeds huiverig om een huis des zomers hier te huren. Spr. acht het een zeer belangrijke zaak, die verstrekkende gevolgen kan heb ben. De heer Meijer wensdht de kwestie in geheime vergadering te behandelen. De heer den Hollander verklaart zich tegen deze belasting. De heer Braun wijst er op, dat de raad indertijd unaniem besloten heeft de woonforensenbelasting in te voe ren. De heer Krau vraagt nogmaals, waarom het toch noodig is belasting te heffen, wanneer de begrooting overschotten aan wijst. De heer Alkunade zegt, dat de vi'Ia's evengoed bewoond zullen worden als vroe ger. Immers eerst boven een verblijf van 3 maanden moet de belasting betaald wor den. Hij acht het niet erg, dat iemand die in Noordwijk langer vertoeft, in de alge meene gemeentelijke onkosten bijdraagt, zooals alle inwoners dat moeten doen. Hij stelt voor een en ander op te schorsen en nog eens ernstig onder het oog te zien. Het ontwerp mag niet zonder degelijk onderzoek er „door gedreven" worden. De Heer Admiraal ondersteunt zulks, mede naar aanleiding van het ingekomen adres. Dc voorzitter zegt. dat hij de allereerste zou zijn, deze belasting niet voor te stellen, indien hij het gevoel had, dat zij nadee- Ien voor de gemeente zou opleveren. Villa's worden slechts bij hooge uitzondering voor langer dan 3 maanden gehuurd.. Iemand, die gedurende 3 4 maanden een huis huurt is reeds voor zijn verblijf zoo veel geld kwijt, dat deze belasting geen gewicht meer in de schaal legt. Zij treft alleen de regelmatig weerkeerende gefortuneerde z g. oude forensen, voor wie betaling werkelijk geen bezwaar za! zijn.Snr. zegt dat de belasting in de nabije toekomst zeker wel noodig zal zijn en geeft ter staving voor beelden. De h"er Lieffrink zegt, dat de ervaring van den voorzitter, betreffende het badbedrijf nog niet van dien aard is. dat hij den toestand in de toekomst vol komen juist kan beoordeelen. Hij onder- st-unt daarom het voorstel Mkcmade, zich nog eens terdege te b-zinnen. Tevens wordt door hem opgemerkt, dat wanneer men een knak brengt aan Noordwijk aan Zee. geheel Noordwijk daarvan de nade-'ioo ge volgen zal ondervinden. Weth. v. Eeden j wijst er op dat eerder de schrikbarend hooge huurprijzen de gasten zullen afschrik ken, dan deze ma.ige belasting; de onder teekenaars van het adres mogen wel eens de hand in eigen boezem steken. De in komsten, die de gemeente trekt van het badgasten-bezoek zijn uiterst gering. Hierop wordt besloten de besprekingen in besloten zitting voort te zetten, inge volge het voorstel van den lieer Meyer. Na her puin" der openbare vergadering wordt besloten het voorstel van B. en W. inzake <le woonforensenbelas ing aan te houdc-n. Hierna sluiting der vergadering. Burgerlijke Stand. Geboren: Leen Pleun, Z. v. L. P. Smel- tink en W. P. de Haas. Theodorus Ge- rardus, Z. van Th. C. Alkemade en C. M. Droogh. Petronella Clazina Béatrix, D. van J. C. Duivenvoorden en M. van der Poel. Jacobus Petrus Theodorus, Z. v. J. P. Vink en M. E. Jansen. Bernardus Joseph Theodorus, Z. van A. W. B. van Rhijn en A. M. A. Aarts. Petronella Geertruida Clasina, D. van H. L. Smit en J. Zuidhoek. Ondertrouwd: J. van den Berg 26 j. en W. Koelewijn 26 j. J. van den Berg 25 j. en A. M. Mepuwenoord. 24 j. Getrouwd' N van den Eljkel 28 j. en A. Barnhoorn 22 j. Overleden: Petronella Elisabeth Heems kerk 2 j„ D. v. J. W. Heemskerk en H. M. Roerade. Antje Peschier, 83 j„ wed van L. de Jong. Engel Leendert van der Wiel 71 j„ geh. met N. Korbee. NOORDWIJKERHOUT. Afscheid K. J. Noy. In een bijeenkomst van Schoolbestuur en ouders der schoolgaande kinderen, be nevens een groot aantal belangstellenden nam het vertrekkende schoolhoofd, de heer K. J. Noy. afscheid. Verschillende sprekers getuigden van al het goede, dat de heer Noy in zijn zevenjarig verblijf al hier gedaan heeft voor de Christelijke jeugd. Als blijk van waardeering werd een klokstel aangeboden en een stel plateel- vazen. De bijeenkomst werd geopend met Ps. 121 en met dankgebed gesloten. Tot lid van het Bestuur der Chr. Hervormde School, werd herkozen de heer G Musegaas en gekozen de heer A. J. Koudijs. RITNSBURG. Bloemenhandel. Betaald werd voor tulpen per dozijn: Vuurbaak f. 0.54 -0.59. La Reine Max 1.0 59 —0 64. Rubra Max f. 0.45 0.50. Couleur de Cardinal f. 0.58—0.63. Peiikaan f. 0.65—0 0. Couronne d'or f. 0.65 -0.70. La Reine f. 0 35 0 39. Ibis f.0 45—0.50. Prins van Uosteniijk f. 0.33 0.37. Cram Brillant f. 0.31—0.36. Wit te Valk f. 0.650.70. Flamingo f. 0.40—0 45. Theeroos f. 0.50 -0.65. Murillo f. 0.40—0.45. Mr. v. d. Hoeff f. 0.63—0.70. Rose Gris-de-lin f. 0.28-0.31. William Copland f. 0.40—0.44. Prof Rauwenhoff f. 0.60—0.65. William Pitt f. 0.65 0 70. Sanders f. 0.45—0.50. Bartigon f. 0 65 0 70. Centenaire f. 0.550.65. Elisa beth f. 0.70—0.75. Vict. d'Oiivierre f.065— 0.70. Le Notre f.0.660.75. Tulpen uit de koude kassen: Grand due f.0.45—0.50. La- reinc f 0 35-0 40. Witte due f. 0.30-0 35. Grs-de-ii f. 0.35 - 0.39. Rijzende zon f. 0.80 0.85. Parma f. 0.40—0.45. Narcissen per 100: Laurens Koster f. 1.20 —1.40 Sion f. 2.102.30. Golden Spur f. 2.10 —2 30. Lucifer f. 0.801. Ornatus f. 0.70 090. Sir Watkin f. 1.70—1.90. Victoria f.2.J0 2.30. Emperor f. 1.80—2.10. VOORHOUT. Vaccinatie. Op Woensdag 1 April a.s. des namid dags om half drie bestaat ten huize van dr. Bots gelegenheid tot kostelooze inen ting. VOORSCHOTEN. Verg. Chr. Hist. Jongeren. Voor de Chr. Hist Jongerengroep hield de heer Drossaart van Dusseldorp een inleiding over het socialisme. Na een korte beschouwing over het Anarchisme besprak hij de idealistische socialisten en wees er op dat hoewel hun pogingen ln hoofdzaak mislukten, de coöperatieve vereeniging wel zeer veel aan deze mannen dankt. Verder ontwikkelde spr. de theorie van Karl Marx en ging van hieruit over op de Communisten en de S.D.A.P. De heer v. Dusseldorp toonde de on houdbaarheid van de waarde-theorie van Marx en zette uiteen dat concentratie van bedrijven nog niet beteekent, het komen van bezit hiervan ln enkele handen. Ten slotte werden nog eenige punten uit het beginselprogram der S.D.A.P. be sproken waarna zich een geanimeerd debat ontwikkelde. De avond, die op de gebruikelijke wijze door den voorzitter was geopend, werd door ds. H. P. Fortgens met gebed ge sloten. WARMOND. Warmond's Fanfare." De Muziekvereen. „Warmond's Fanfare" gaf haar twintigste uitvoering ln Hotel „De Stad Rome". De voorzitter der ver eeniging, de heer J. Beigman, sprak een woord van hartelijk welkom tot de aan wezigen en speciaal tot den eere-voor- zitter Van den beschermheer was bericht ontvangen, dat hij door ziekte verhinderd was deze uitvoering bij te wonen. Hierna werd overgegaan tot afwerking van het muziekprogramma. Onder de keurige lei ding van den heer M. Bolderdijk werden diverse nummers ten gehoore gebracht, welke alle een krachtig applaus uitlokten. Na de pauze werd een drietal toonrel- stukjes opgevoerd n 1. „Een meisje van buiten'" Arme Rijken" en ..Een angst volle nacht". Het waren alle drie geestig geschreven stukjes en zij werden vlot ge speeld. zoodat een en ander goed tot zijn recht kwam De voortdurende lachsalvo's bewezen dat de aanwezigen zich kostelijk amuseerden. De Warmonrische Fanfare kan wper terug zien op een zeer geslaagden feestavond. 3—t

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 15