Geen Radiostoring meer L. v. GEELEN, Haart,straat 55 Roode Handen PUROL N.V. LEIDSCH DAGBLAD BINNENLAND. KUNST EN LETTEREN. PARLEMENTAIR OVERZICHT Prof. Mr. P. J. M. AALBERSE. De herdenking van zijn 60sten verjaardag Het lid der Tweede Kamer, prof. mr. P. J. M. Aalberse, oud-minister van Arbeid, Nijverheid en Handel, heeft gisteren te Den Haag onder tallooze blijken van be langstelling zijn SOsten jaardag gevierd. Zeer veel schriftelijke gelukwenschen werden ten huize van den oud-minister bezorgd. De R.K. Tweede Kamerfractie zond hem een telegram van gelukwensch, evenzoo o.a. de Nederlandsche Journalis tenkring, waarvan prof. Aalberse lid is. Ook namens de Haagsche Journallsten- vereeniging en de journalisten van de perstribune der Tweede Kamer werd den zestigjarige een telegrafische gelukwensch aangeboden. Bloemen zonden o.m.: de hoofdambte naren en afdeelingschefs van het depar tement van arbeid, handel en nijverheid, het R.K. Werkliedenverbond, de R K. Mid denstandsbond. de Hanze in het Bisdom Haarlem, de R.K. ver. St.. Augustinus te Leiden en minister van Staat H. Colijn. Telegrafisch deden van hun sympathie blijken o.m. minister Deckers, de vicaris- generaal in het bisdom Haarlem, de heer Möllmann, de Senaat van de R.K. Han- delshoogeschool, de voorzitters van de Raden van Arbeid in 't Zuiden, de R K. Journalistenvereeniging, mgr. Poels, Phi lips Gloeilampenfabrieken, professoren van het Groot Seminarie te Warmond, voorzitters van Raden van Arbeid ln Gel derland en Overijssel, dir. en adm. van „Het Centrum", redactie „De Tijd", be stuur, directie en leerlingen van de vroed vrouwenschool te Heerlen, de provinciaal van de Orde der Minnebroeders, de Prov. Bond van R.K. Kiesvereenlgingen in Overijssel, de Kath. Kiesver. te Culemborg en te Almelo, de R.K. Metaalbewerkers- bond, Fabrieksarbeidersbond ,,St. Wille-, brord", de R.K. Bouwvakarbeidersbond, de Steenfabrieksarb. bond „St. Stephanus de R.K. Bakkersgezellenbond, de RK. Boeren- en Tuindersbond. comm. en dir. van „De Grondwet", de R K. Kiesvereen. Zwolle, het hoofdbestuur van den Ned. Graflschen Bond e. a. Ter receptie verschenen minister Ver schuur, mgr. Aengenent, mgr. Nolens, Staatsraad Kooien, het voltallig bestuur van de Hanze in het diocees Haarlem, prof. Methorst, directeur-generaal v. d. Statistiek, Folmer, dir. Rijksdienst voor Werkloosheidsverzekering en arbeidsbe middeling. het Tweede Kamerlid mr. ba ron Van Wijnbergen, mr. Scholtens, secr.- gen. v. arbeid, pastoor v. d. Ven, mej. Annie Meiier, lid van de Tweede Kamer en Prov. St., mr. A. C. Josephus Jitta, rector Aalberse uit Haarlem, dr. Sikkel, lid van de commissie inzake medisch tuchtrecht, dr. Fehmers uit Rotterdam en anderen. BETAALBAARSTELLING VAN WACHTGELDEN. Antwoord aan den heer Ter Laan. Op een vraag van het Tweede Kamerlid, Hen heer Ter Laan, betreffende het nemen van maatregelen tot betaalbaarstelling van de door het Rijk verschuldigde wachtgel den op den eersten dag van elke maand, heeft de minister van financiën geant woord Aan het bevorderen van een spoedige betaalbaarstelling der wachtgelden wordt aan het departement van den ondergetee- kende bijzondere aandacht gewijd. Echter is het niet mogelijk, de in de gestelde vraag bedoelde maatregelen te treffen, zonder het reeds aan dc bestaande regeling van betaling van het wachtgeld verbonden ri sico ten aanzien van te veel genoten wachtgeld te vergrooten. Volgens art. 6, eerste lid, van het Wachtgeldbesluit wordt het wachtgeld, behoudens de daarbij ge noemde beperkingen, verminderd 'oodra de belanghebbende inkomsten geniet. Ver der wordt volgens art. 11 van dat besluit het wachtgeld bij overlijden uitbetaald tot en met den sterfdag. Dientengevolge zal bij de uitbetaling van het wachtgeld icxenlng moeten worden gehouden met de inkom sten, die de belanghebbende over de afge- loopen maand heelt genoten, en zal voorts een bewijs van in leven zijn moeten worden opgevraagd, dat is afgegeven op den eer sten dag na afloop van iedere maand. Hiervan wordt reeds in het belang van de wachtgelders afgeweken, dat genoegen wordt genomen met een opgave van in komsten over iedere maand, welke op den laatsten dag dier maand bii hut departe ment van den ondergeteekende inkomt, en met het bewijs van in itven zijn, tusschen den 24sten en den laatsten dag van Iedere maand afgegeven. Ten aanzien van hen, die voldoen aan de destijds gegeven ken nisgeving. om te zorgen, dat de verklaring van inkomsten op den laatsten dag der maand bij het departement van financien inkomt, wordt nog op dien dag bij dit de partement het bedrag van het uit te be talen wachtgeld berekend en mede op dien dag ter kennis gebracht van het departe ment, waaronder de wachtgelder ressor teert, met verzoek onverwijld maatregelen te treffen tot het betaalbaarstellen der waohtgclden. Voor hen. wier verklaring niet tijdig bij het departement van finan ciën is Ingekomen, wordt op den dag van ontvangst der verklaring dienovereenkom stig gehandeld. J. M. BARON VAN VOORST TOT VOORST Te Zwolle vierde de heer J. M. baron van Voorst tot Voorst zijn tachtigsten verjaardag. Te zijnen huize werden tal rijke gelukwenschen aangeboden. De tachtig-jarige was jaren lang lid van de Provinciale en Gedeputeerde Staten van Overijssel. UIT DE TEXTIELINDUSTRIE. Door de drie textielorganisaties „D# Eendracht", „St. Lambertus" en „Unltas" is besloten een ultimatum te zenden aan de firma Nico ter Kuile te Enschedé, waarin medegedeeld wordt dat op 13 April tot staking zal worden overgegaan als niet verschillende eischen der arbei ders worden ingewilligd. Dit ultimatum staat in verband met. tal van grieven, dio in den loop van den tijd gerezen zijn door maatregelen van directioneele zijde, die van invloed waren op de loonen. Het getal wevers hierbij betrokkon be- ttraagt ongeveer tweehonderd. BOND VAN NEDERLANDSCHE HARINGEXPORTEURS. Een uitspraak over de haringcontróle. Gistermiddag heeft de Bond van No- derlandsche haringexporteurs, onder voorzitterschap van den heer F. IJzer- mans, in Den Haag een ledenvergadering gehouden, waarin als hoofdschotel de ha ringcontróle is behandeld. Buiten het uit 9 leden bestaande be stuur waren 26 leden, hoofdzakelijk uit Vlaardingen, aanwezig, alsmede de rechts kundige adviseur in deze aangelegenheid, mr. H. van der Vegte, oud-minister van waterstaat. Bij punt 2 der agenda: Haringcontróle werd den leden het volgende resumé voorgelegd Als resultaat van gehouden besprekin gen kan worden medegedeeld, dat de me dewerking der bevoegde autoriteiten zal kunnen worden verkregen tot oprichting van een particuliere haring-contróle- vereeniging, indien zal worden voldaan aan de navolgende voorwaarden: 1. De art. 1 en 2 der haringwet 1927 blijven gehandhaafd. 2. De regeering zal de eischen, waar aan de haring en de verpakking moet voldoen, vaststellen en zoo noodig wijzi gen, evenals zulks thans geschiedt. Een en ander zal echter geschieden na over leg met het bestuur der vereeniging. 3. Het uitreiken van merken en stem pels zal op kosten der vereeniging, door of vanwege den minister geschieden. 4. De regeering houdt toezicht op de controle, die door de vereeniging wordt uitgeoefend, op zoodanige wijze als zij zal bepalen. De vereeniging zal verplicht zijn aan de regeering alle gewenschte inlichtingen of opgaven, op den haringexport betrek king hebbende, te geven. 5. De op te richten vereeniging, die rechtspersoonlijkheid moet bezitten, en waarvan de leden te goeder naam en faam békend moeten zijn, zal uitsluitend werkzaam moeten zijn in het belang van den Nederlandschen haringexport, zonder dat zij beoogt daarbij winst te behalen. De statuten en reglementen zullen door den minister moeten worden goedgekeurd. 6. De vereeniging zal moeten worden geleid door een bestuur, waarvan de grootst mogelijke minderheid der leden door de algemeene ledenvergadering wordt benoemd, en de kleinst mogelijke meerderheid door bij de statuten aan te wltzen corporatiën. De door corporatiën te benoemen be stuursleden zullen noch rechtstreeks, noch zijdelings bij eenigen tak van ha- rinehandel mogen zijn betrokken. Elke benoeming van bestuursleden zal de goedkeuring van den minister be hoeven. De minister zal bevoegd zijn een advl- seerend lid aan het bestuur toe te voegen. 7. De leden van het bestuur, het ge- hcele bij de vereeniging in dienst zijnde personeel, en de met het rijkstoezicht be-' laste ambtenaren zullen tot geheimhou ding verplicht zijn. 8 De kosten der controle zullen worden gedekt uit bijdragen van de leden, welke zullen worden vastgesteld volgens een tarief, dat de goedkeuring van den mi nister behoeft. Jaarlijks zal aan den minister rekening en verantwoording moeten worden afgelegd. 9. De van de vereeniging uitgaande con trole zal onder leiding van een directeur worden uitgeoefend door personen, welke zullen worden benoemd, geschorst en ont slagen door het bestuur, op zoodanige wijze, dat een behoorlijke contróle ge waarborgd wordt en afdoende zekerheid teeen misbruiken wordt gegeven. 10. Publicaties van de vereeniging mede of uitsluitend voor het buitenland bestemd, behoeven de goedkeuring van den minister. Na een toelichting van mr. van der Vegte heeft de vergadering besloten ver dere pogingen in het werk te stellen om medezeggenschap te krijgen in de uitvoe ring van de haringwet. m. a. w. om de rilkscontróle in particuliere handen te Buiten de 9 bestuursleden, stem den 14 leden voor en 12 tegen dit voorstel. VRIJWILLIGE HERHALINGS OEFENINGEN. Geen korting van vaoanticdagen voor gemeente-ambtenaren. Blijkens het in Stsbl. 71 afgekondigde Kon. Besluit van 5 Maart J.I., zal het niet geoorloofd zijn, van gemeentewege aan een ambtenaar vacantledagen te onthou den, op grond van het feit, dat hij opge roepen werd voor herhalingsoefeningen, welke het gevolg zijn van vrijwillig aan gegane militaire verplichtingen. Deze beslissing van de Kroon, aldus de „Tel." is het gevolg van een besluit van den raad der gemeente Rotterdam van 7 Oct. 1929, waarbij een verordening werd vastgesteld tot regeling van de rechts positie van de ambtenaren in dienst der gemeente. Art. 51 van dat ambtenaren reglement luidde ln het 3de lid: Aan den ambtenaar, opgeroepen voor herhalings oefeningen, worden de vacantledagen, waarop hij in elk kalenderjaar recht heeft, gegeven in den tijd, dat hij niet onder de wapenen is, tenzij de herhalingsoefeningen het gevolg zijn van vrijwillig aangegane militaire verplichtingen." De Kroon overwoog, dat de overheid in al haar geledingen maatregelen moet nemen, om de in haar dienst zijnde per sonen, op wie als verlofsmilitair verplich tingen rusten, in de gelegenheid te stellen aan die verplichtingen te kunnen vol doen. zonder dat zij daarvan eenige hin der of schade ondervinden in de uitoefe ning van hun burgerwerkkring, in de gel delijke belooning aan dien werkkring ver bonden of in het ontspanningsverlof, waarop zij in dien werkkring aanspraak kunnen maken. Ten behoeve van het overheidsperso neel in dienst van het Rijk zijn dan ook regelingen getroffen ln vorenbedoelden zin en het is noodig, dat door andere overheidsorganen uitsluitend maatregelen worden genomen, waaraan een soortge lijke basis ten grondslag Ugt. Immers, in de instandhouding van een parate weer macht komt het algemeen belang tot uiting en in die weermacht moet het over heidspersoneel zijn dienst met opgewekt heid kunnen verrichten. Dit nu kan slechts het geval zijn. Indien dat personeel zich in het nakomen van zijn militaire verplichtingen tegenover den Staat ge- RECLAME. indien li zich een PICK UP aanschaft Doch PICK UP door deskundigen raad aangeschaft, is een ideaal bezit! Inlichtingen verstrekt: 2543 Tegenover City-Theater, Tel. 583 dragen weet door den steun van zijn werkgever. In dien geest wordt ook reeds gehandeld door zeer vele werkgevers ln het particu lier bedrijf, die in dergelijke aangelegen heden hun medewerking verleenen. De Kroon plaatste zich op het standpunt, dat geen enkele grond aanwezig is voor het achterstellen van reserve-officieren en reserve-onderofficieren, die door' het aan gaan van een vrijwillige verbintenis blijk geven, 's lands zaak te willen dienen. Waar de bestreden restrictie derhalve belemmerend werkt op de voorziening in de behoefte aan res.-personeel met daar toe geschikte krachten, zoomede op een doeltreffende aanvulling van het reserve- personeel ln de hoogere rangen, achtte de Kroon de bedoelde bepaling in strijd met het algemeen belang. Op grond daarvan werd de bovenaangehaalde zinsnede bij gemeld Kon. Besluit vernietigd. R.K. ALGEMEENE MIDDENSTANDS- BEDRIJFSRAAD. Volle instemming betuigd met het voor- ontwerp-Bedrijfsradenwet. De R.K. Algemeene Middenstandsbe- drijfsraad hield een algemeene vergade ring te Utrecht, waarop zich hadden doen vertegenwoordigen de bedrijfsraden in de meubelindustrie, het schilders-, stuca- door-, slagers-, schoenmakers-, burger smeden-, loodgieters-, electrotechnisch- bedrijf en de bedrijfsraad voor den ma- nufacturenhandel. Alle negen aangesloten bedrijfsraden waren dus vertegenwoor digd. Behandeld en vastgesteld werd het jaarverslag over 1930. Het financieel ver slag van den penningm., den heer W. Boon. werd op voorstel van de controle commissie goedgekeurd en de penning meester voor zijn beheer over het afge- loopen jaar gedechargeerd. Van gedachten werd gewisseld over de moeilijkheden, die zich voordoen in ver band met de uitvoering van de wettelijk geregelde werkplaatsopleiding. Besloten werd, dat de bedrijfsraden ten spoedigste in eigen kring dit punt opnieuw onder 't oog zullen zien en voor het bestuur van den Algemeenen Raad schriftelijk zullen formuleeren de bezwaren, die bij hen be slaan tegen uitvoering van de regeling, zooals die in titel II van de Nijverheids- onderwijswet is neergelegd, alsmede tegen de bij minlsterieele beschikking van 22 Juli 1921 vastgestelde programma's voor de opleiding in de practijk van verschil lende ambachten. Het bestuur zal zich dan nader beraden welke stappen gedaan kunnen worden. Behandeld werd voorts 't voorontwerp- Bcdrijfsradenwet. Tal van afgevaardigden namen aan de discussies over dit vooront werp deel. Ten slotte werd met algemeene stemmen de volgende resolutie aange nomen „De R.K. Algemeene Middenstandsbe- drijfsraad in vergadering bijeen op 24 Maart 1931 te Utrecht: gehoord de uitvoerige gedachtenwisse- ling rond het voorontwerp-Verschuur in zake instelling van bedrijfsraden; betuigt haar volle instemming met de grondgedachte der organisatie van het bedrijfsleven, zooals die in het vooront werp is uitgewerkt, doch be.houdt zich het recht voor te zijner tiid op onder deden wijzigingen voor te stellen." VERSPREIDE BERICHTEN. Het Tweede Kamerlid mevr. Bakker Nort c.s. heeft thans het door haar aan gekondigde voorstel van wet tot wijziging van de wet op het notarisambt ingediend. Met ingang van 4 April is bij de Noord-Nederlandsche Machinefabriek te Winschoten aan ongeveer honderd perso nen wegens slapte ontslag aangezegd. Bij Kon. besL is benoemd tot burge meester van Houten de heer V. R. Los. UIT NED. OOST-INDIE. TEGEN SALARISVERLAGING. MAKASSAR, 27 Maart. (Aneta). Een alhier gehouden vergadering, bijgewoond door 1200 gouvernements-ambtenaren en beambten, nam een motie aan, waarin ten sterkste wordt geprotesteerd tegen eventueele salarisverlaging. NIEUWE UITGAVEN. EERSTE KAMER. WATERSTAAT. Minister Reymer heeft de sprekers over zijn begrooting beantwoord. De spoorwegen zoo zeide hij houden bij beslissingen omtrent leveranties altijd rekening met de Nederlandsche industrie en geven haar belangrijke opdrachten. Wanneer hiervan zonder gegronde redenen wordt afgeweken, zal de Minister de aan dacht der directie er op vestigen. De ver betering van het Noordzeekanaal zal in 1934 tot stand kunnen komen. In belang rijke rijkswegen zullen zoo min mogelijk beweegbare bruggen worden aangelegd. In zake de electrlcltelts-voorziening zal een nieuw ontwerp worden ingediend. Wat de vrachttarieven bij de spoorwegen betreft wordt het rapport der betrokken commis sie afgewacht. Door rationalisatie is bij de spoorwegen loonsverlaging vertrjeden kun nen worden; de verbetering in" de klassi- ficatie zal 8 ton vorderen. Bij de volgende begrooting zullen waarschijnlijk gelden worden uitgetrokken voor de verbetering van verschillende stations. Na replieken is de Begrooting van Wa terstaat aangenomen. ZUIDERZEE-FONDS Bij de begrooting voor het Zuiderzee fonds heeft de heer Van den Eergh het denkbeeld bepleit, om de drooglegging voorloopig te beperken tot 1/3 van het ge heel en met de rest te wachten, tot er betere tijden zijn aangebroken. Met name de Zuidelijke polders kunnen wel eenigen tijd worden uitgesteld. De heer Hendrix heeft met tal van cij fers nog eens de veel hoogere kosten ge demonstreerd van de Zuiderzee-werken, zoodat zich thans zeer concreet de vraag voordoet: voortzetten of niet? Hij zou wenschen dat de Staten-Generaal hierover spoedig zouden kunnen beslissen. Ook de heer Polak besprak die vraag en kwam tot de conclusie, dat hij, gezien de geweldige overschrijding der ramings- cljfers, aan een voortzetting der werken zijn steun niet zou kunnen verleenen. Hg verklaarde daarom tegen deze begrooting te zullen stemmen, om aldus te demon- streeren dat hij tegen voortzetting der Zuiderzee-werken is. Hierna heeft de heer Slingenberg ver klaard, dat hij door de rede van den heer Polak zeer verrast was, doch dat de Kamer thans niet op een beslissing omtrent d :zc zaak was voorbereid. Hij vroeg den Mi nister uitdrukkelijk of deze bereid was binnenkort aan de Staten-Generaal een volledig overzicht te verschat'en, dan kon het debat beter voorbereid rlaats hebben. De Minister van Waterstaat verklaardo eveneens verrast te zijn, doch voegde daaraan toe, dat ook hij niet a iO'it prix wil doorgaan. Wordt het werk stopgezet, dan zal dit na deugdelijke voorbereiding dienen te geschieden, te meer, daar het werk steunt op 'n wet. De Minister ver klaarde zich bereid aan de Kamer aile noodige gegevens te verschaffen Hierop vroeg de heer Polak of de Minis ter dan het werk voorloopig wilde stopzet ten, tot de gegevens er zijn. Daartoe was de Minister niet bereid, doch hij beloolde dat de Kamer zich nog dit jaar zou kunnen uitspreken. Ook de heeren Smcengc en Slingenberg wezen er op, dat het niet aanging thans tegen de begrooting te stemmen, waarop de heer Polak verklaarde zich nu bij de zaak te zullen neerleggen, overtuigd dat de toekomst hem in het gelijk zal stellen. Hierna werd de begrooting evenals die van enkele andere diensten aange nomen. De Kamer ging uiteen. TWEEDE KAMER. VROUWELIJKE NOTARISSEN. De Voorzitter deelde mede. dat ingeko men was een initiatief-ontwerp van mevr. BakkerNort en andere vrijzinnig-demo craten. om de Wet op het Notaris-ambt zoodanig te wijzigen, dat ook de vrouw benoembaar wordt tot notaris. WONINGWET. Bij de verdere behandeling van het wetsontwerp inzake wijziging der Woning wet werd het amendement-Van den Bergh met 51 tegen 24 stemmen verworpen en het amendement-Knottenbelt met 51 tegen 24 stemmen aangenomen. Het aldus gewijzigde artikel werd met 48 tegen 25 stemmen goedgekeurd. Hierna had nog een vrij uitvoerige dis cussie plaats over allerlei meerendeels zeer technische amendementen van den heer Van den Bergh. die alle werden inge trokken of verworpen. De behandeling van het ontwerp kwam ten einde; de eindstemming vindt later plaats. De Kamer is op reces. Gedenkschrift Rijkspostspaarbank. Den eersten April zal het vijftig jaar geleden zijn, dat de wet tot Instelling eener Rijkspostspaarbank ln werking trad. Ter herdenking van dat feit heeft de Directie der bank een keurig verzorgd gedenkschrift het licht doen zien, dat in een vijftal hoofdstukken, voorafgegaan door een inleiding, een overzicht geeft van verschillende wetenswaardigheden omtrent die instelling. Het bevat verder een afbeelding van het gebouw, waarin de administratie in 1881 werd aangevangen, verschillende foto's van het ln- en uitwendige van het tegenwoordige administratiegebouw, als mede de portretten van de vroegere direc teuren der bank mr. A. Kerdijk, A. P. Th. Sassen, P. J. F. Dubois en van den hul digen directeur mr. J. H. C. Busing. Als bijlagen zijn opgenomen lijsten van de leden van don Raad van Toezicht, direc teuren en onderdirecteuren van 1881 tot I heden alsmede de wetten, die de bank j thans beheerschen. 1 HOCKEY. DE COMPETITIE. Voor morgen is vastgesteld de wedstrijd LeidenDelftsche Studenten. ZEILEN. KAAGWEDSTRIJDEN IN HET VOORJAAR Naar wij vernemen heeft de vereeniging „De Kaag" besloten voortaan geen Na- Kaag meer te houden, doch daarvoor voor- ja arswedstrij den in de plaats te stellen. PAARDENSPORT. DE GRAND NATIONAL STEEPLECHASE. De Grand National Steeplechase, welke gisteren te Ayntree (bij Liverpool) is ge houden, werd gewonn.n door ürackle (eige naar Taylor) met anderhalve lengte voor iiummer twee: Grcgalach van Mrs. Gem- mels. Derde werd Annandale van Lady Cdennapp. 43 paarden liepen mee. Hiervan bereikten er 12 de finish. De baan was 41/2 nYijl lang. Een paard werd gedood, de jockey bleef ongedeerd. De noteering der nummers 1, 2 en 3 was: 100-6; 25-1 en 100-1. Driehonderd duizend personen woonden de race bij. RECLAME. en ruwe, schrijnende harden door*cW„ of door nat of ruw werk in het algèm worden weer spoedig gaaf, zacht en blank door Vooral ook 's avonds inwrijven Doos 30 en 60 ct. Bij Apoth. en Drogisten WIELRENNEN. DE ZESDAAGSCHE TE PARIJS. Het Nederlandsche koppel loopt in Zooals vermoed werd hebben gist», avond Van Kempen en Pijnenburg weeï een grooten aanval ondernomen. Vanaf acht uur tot na de sprints van tien uur was het een onafgebroken Jacht, waar door bijna het geheele klassement groc" dig werd veranderd. De Hollandsche plow" is er in geslaagd de meeste van haar Ua tige tegenstanders van zich af te schud den, en de tweede plaats te veroveren met een ronde achterstand op den Bel, Charlier-Deneef. Choury-Fabre, die voor de sprint nog de leiding hadden, «n met vier ronden achterstand op de acht ste plaats afgezakt. Het klassement na de sprint van tien uur luidt; 1. Charlier-Deneef 160 p. Op een ronde: 2. Van Kempen-Pijn», burg 207 p. Op twee ronden: 3. Broccardo-Buschen- hagen, 136 p.; 4. Mouton-Brescianl, 101 p 5. Linarl-Dinale 90 p. Op drie ronden: 6. Blanchonnet-Mar- cillac 75 p.; 7. Pellissier-Leducq 55 p. Op vier ronden: 8. Choury-Fabre 115p.; 9. Raynaud-Dayen 90 p. Op vijf ronden: 10. Coupry-Boucheron 180 p.; 11. Lemoine-Guimbretiere 105 p; 12. Merviel-Foucaux, 65 p.; 13. Raes- Decorte 57 p. Op elf ronden: 14. Rcnaud-Pecqueux 158 p. Op 15 ronden: 15. Opperman-Lemb, 58 punten. „Tel." SWIFT. Morgen houdt Swift haar eerste sprint- trainingsrlt over 300 Meter. De bijeenkomst is te 9 uur aan het club lokaal; vertrek 9.30 uur. Deze training is zoowel voor A. B ah voor de junlores-klasse. SCHAKEN. SIMULTAANSEANCE TE SASSENHIIM Dinsdag 31 Maart zal de heer G. Bosscha uit Leiden een simultaan-seance geven voor de leden van de Sassenheimsche Schaakclub in hotel „Het Bruine Paard" (groote zaal). Aanvang 8 uur. Belangstel lenden zijn welkom. DAMMET KAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN. Om den Lcidsch Dagbladbeker. De uitslagen dor 1ste klasse zijn: KleerGastelaars 2-0 Bernsen—Molenar 2 0 Bergman—Klinkenberg 1—1 Van der Stel—de Jeu 1-1 Kleer en Gastelaars gaven elkander niets toe,' het was een spannende partij tot het Kieer gelukte door den linkervleugel van Gastelaars te breken waardoor hij dam kor halen en zijn sterkste spel kon ontplooien, waardoor hij beide punten veroverde. Bernsen—Molenaar: hier had de zwakste partij de zwarte stecnen. Tot op den 25sten zet ging de partij gelijk op, toen kwam Mole naar in tijdnood, deed gedwongen eenige minder goede zetten en moest de over winning aan Bernsen laten. De partijen van den Stel—de Jeu en BergmanKlinkenberg werden beide remise en het heeft ook daar aan spanning niet ontbroken. De verschillen in den stand onderling zijn natuurlijk nog gering. In de 2de ronde zullen worden gespeeld: Gastelaars—de Jen: Klinkenberg—v. d. Stel; Molenaar—Berg man en Kleer—Bernsen. Dc uitslagen der 2de klasse zijn: Huisman—v. d. Wijngaarden 2-J Bev—C. Klinkenberg Jr. C. Klinkenborg Sr.-A. Klinkenberg 0-: Ook hier heeft het aan spanning nw ontbroken. Huisman—v. d. Wijngaarden hadden ieder nog 3 schijven toen door w® foutzet van zwart Huisman de beide puj1* ten kon oogsten, terwijl C. Klinkenberg jr- toen hij tegon Bey een schijf aöhtorrt»® en zijn linkervleugel zwak was, de beide punten aan Bey moest laten. Aan C. Klin kenberg Sr. werden na eén behoorlIJKe partij door A. Klinkenberg de punten ont nomen. Hier zullen ook evenals in do 1ste klasse de verliezers van deze ronde in de w ronde hun beste spel naar voren mo6te'. brengen om het verschil met de lemer» niet te groot te doen worden. In deze klasse worden gespeeld: v- Wijngaarden—A. Klinkenberg; C. KlinW"' berg Jr.—C. Klinkenberg Sr.; Huisman—öe. DE KANTOREN DER zijn iederen werkdag geopend vanaf half 9 des morgens tot half 6 namiddags. Zaterdags vanaf 8 uur 's morgens tot 4 uur 's middags Zondags den geheelen dag gesM4"' 2-3

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 10