NIVEA AGENDA. VISSCHERIJ-BEBICHTEN. BUITENLAND. Dag- cn nachtcrème tegelijk SCHEEPSVERBINDINGEN^ HEDEN: Concordia: Pantomimeclub V.O.D.O. 8'/« uur nam. Nutsgebouw: Bond van Ned. Onder wijzers. 8 uur nam. Stadszaal: Cabaretavond H. B. S. Ver. „De Trekvogels". 8 uur nam. Zaterdag. Zomerlust: Selskip „Fryslan, 8 uur, namiddag. Zondag. Den Haag (Gebouw v K. en W.): Residentie-orkest, 21/4 uur nam. Dc avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 23 tot en met Zondag 29 Maart as. waargenomen door apotheek W. Pelle, Kort Rapenburg 12, Telef. 594. RECLAME. ImEUWtO'JII 59-ftOj 827 HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijzigingen Firma J I. Planjer, Lange Mare 59, Lei den, metselaar- en aannemersbedrijf. Overleden vennoot: H. J. Planjer, Leiden, d.d. 19 Maart 1931. Naamlooze Vennootschap Koninklijke Nederlandsche Fabriek van Wollen Dekens v.h. J. C. Zaalberg en Zoon. Vestestraat 22, Leiden. De statuten zijn gewijzigd. Wij ziging Handelsnaam thans: N.V. Konink lijke Nederlandsche Fabriek van Wollen Dekens v.h. J. C. Zaalberg en Zoon. Naamlooze Vennootschap Motor Omni bus Dienst Alphen aan den Rijn (M.O. D-A.), Wilhelminastr. 5, Alphen a. d. Rijn. Uitteredendc directeur: H. v. Leeuwen, Alphen a. d. Rijn en M. de Pyper, Alphen. Uittredende procuratiehouder- p. Velle- koop Alphen a. d. Rijn, dd. 16 Mrt. 1931. Nieuwe directeur: P. Vellekoop, Alphen a. d. Rijn. AANBESTEDING. Het bestuur van de woningbouwver. „De Eendracht" heeft heden aanbesteed de bouw van 32 woningen op een terrein, ge legen aan den Lage-Rijndijk en de Suma- trastraat alhier. Er waren 16 biljetten ingeleverd, waar op als volgt was ingeschreven: firma Ro- zenhart, Haarlem f. 135.000; fa. Van Duyn en Vink Noordwijk f. 128.500: fa. v. d. Lelie en Kantebeen. Leiden f. 128.000; fa. Kort en Van der Wiel, Rijnsburg en Noord wijk f. 123.447; Gebrs. Oosterom, Warmond f. 123.000; fa. Van der Velde en De Jongh, Oegstgeest f. 122.222: Gebrs. Vrisekoop, Alphen f. 116.900; fa Klaarijs, Den Haag f. 116.464; fa. Kranenburg. Delft f. 116.000; Fr. Meyers, Oegstgeest f. 114.200; War- naar en Hoogestraaten, Leiden f. 113.913: fa. Breljer en Co., Den Haag f. 113.450; Van der Wale, en Kloppenburg, Utrecht cn A'dam f.112 815; Andr. Voordouw, Zwammerdam f. 110.900; J. van der Bos en Van der Spek. Den Haag f. 105.475; fa. Marcells en Heemskerk, Leiden f. 101.749. De gunning werd aangehouden. In de hedenmiddag gehouden verga dering van aandeelhouders der N.V. Leid- sche Broodfabriek werden de balans en verlies- en winstrekening goedgekeurd en het dividend vastgesteld op 8% (v.j. 7 Het bestuur van de afd. Leiden van het Centraal Genootschap voor Kinder- herstellings- cn Vacantiekolonies werd verblijd met een gift van f.30. het batig saldo van een gezellig avondje gegeves door de Meisjesclub Li, Wi, Hé, Ca, Di, An, Ci. Op Donderdag 2 April, den vooravond van Goeden Vrijdag geeft de Chr. Zangv. Ex Animo een Kerkconcert in de Hoogl. Kerk des avonds 8 uur precies. Uitgevoerd zal worden „De zeven Kruiswoorden" van J. Haydn. Voor bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie in dit blad. B. en W. van 's-Gravenhage hebben gisteren aanbesteed het aanleggen, riolee- ren en bestraten van den Fruitweg en bij de controle-woningen. Laagste in- schrijfster was de firma J. Warnaar en W. Hoogstraten te Leiden, voor f. 68 549. Gisteravond omstreeks 8 uur is de 37-jarige betonwerker P. J. G. bij het af rijden van de brug tusschen Groenesteeg en Heeregracht met zijn rijwiel gevallen en bewusteloos oogenomen. Hij had geen uitwendig letsel bekomen en is naar zijn woning in de Joubertstraat vervoerd. IJMUIDEN, 28 Maart 1931. VISCHPRIJZEN. Tarbot per kilo f. 1.451.40, Tongen p. kilo f. 2.651.95, Groote Schol per kist van 50 kilo f. 27, Middelschol f. 24, Zet- schol f.32.50—18, Kleine Schol f.26—7, Bot f. 11.50—1,00. Schar f. 7.50—2.00, Rog gen per 20 stuks f. 16.50. Vleeten p. stuk f. 2.50, Groote Schelvisch per kist van 50 kilo f. 29, Middel Schelvisch f. 38.50, Kleinmiddel Schelvisch f. 40.50, Kleine Schelvisch f. 2914, Kabeljauw per kist van 125 kilo f. 34.50—23, Gullen per kist van 50 kilo f. 198.50, Wijting per kist van 50 kilo f. 63.80. Aangekomen 3 stoomtrawlers: IJM103 met f.1122, IJM 28 met f.1627. IJM 49 met f.4760. IJsland de beugers VL 39 m. f 973, de loggers SCH 196 met f.730.SCH 7 met f894, en de drifters LF 371 met f.502. LF 860 met f.794. Aangevoerd 345 manden versche haring ad f. 3.20f. 4- per mand. DE ALGEMEENE TOESTAND. Rondom het Duitsch-Oostcnrijksche tol verdrag - Graanconferentie te Rome. Gisteren hebben Briand en Henderson opnieuw van gedachten gewisseld over den diplomatieken stand van zaken in verband met het ontwerp tolverbond tusschen Duitschland en Oostenrijk. Het overleg tusschen de belanghebbende regeeringen zal langs den gewonen diplo matieken weg worden gevoerd. Men denkt dat Duitschland en Oosten rijk het verbond, dat zij in beginsel heb ben aangegaan, niet in werking zullen stellen voor de a s. zitting van den Vol kenbondsraad, waar het vraagstuk stellig aan de orde zal komen, omdat het voorstel van een mogendheid reeds voldoende is om het op de agenda te plaatsen. Naar verluidt, heeft de Engelsche gezant te Berlijn opdracht ontvangen, nogmaals by den rijkskanselier stappen te doen, daar men te Londen van opvatting is, dat Henderson's voorstellen te Berlijn niet goed zijn begrepen. De gezant zal daarom nogmaals de aandacht op Hendersons be middelingsvoorstellen vestigen, in de hoop dat rijkskanselier Brüning dan een andere opvatting zal krijgen. Men meent te Londen, dal men te Ber lijn de zaak niet met den noodigen diplo matieken takt heeft behandeld. Ook acht men het buiten kwestie, dat de overeen komst tusschen Duitschland en Oostenrijk een vraagstuk geldt waarbij de Volkenbond direct belang heeft. Daardoor is reeds de gelegenheid gegeven, dat de raad van den Volkenbond zich met de kwestie zal bezig houden. Bovendien is bij de overeenkomst ook artikel 11 van het pact van den Vol kenbond betrokken. De voorstellen van Henderson beoogen uitsluitend een bemiddeling tusschen het Duitsche en het Fransche standpunt en komen hierop neer, dat de raad van den Volkenbond zal nagaan, of de overeen komst binnen het kader van het protocol van Genève van 1922 betreffende de Oos- tenrijksche volkenbondsleening valt. Ten hoogste kan dus door den raad worden beslist, of dit al dan niet het geval is In het eerste geval zal de kwestie daarmee direct afgedaan zijn, in het andere geval wordt het mogelijk verdere stappen te overwegen. In het Engelsche Lagerhuis heeft men zich reeds achter Henderson geplaatst. Sir Austen Chamberlain zeide, dat het doel van het tolverbond goed en nuttig was, maar met het oog op de actie van Briand en de deelneming daarvan door verscheidene mogendheden, hadden Duitschland en Oostenrijk zich volgens sprekers inzicht dienen af te vragen of dit nu het juiste oogenblik was om den an deren Staten deze Paasch-verrassing voor de voeten te gooien. Spr. hoopte, dat beide staten zouden inzien, dat ook hun weg naar Genève en den Volkenbond leidde. In Frankrijk blijft het verzet echter krachtig tot uiting komen. De commissie voor Handel en Douane kwesties uit de Kamer heeft een resolutie aangenomen, waarin zij den minister van bultenlandsche zaken en handel verzoekt zich met nadruk tegen het sluiten van het tariefverbond tusschen Duitschland en Oostenrijk te verzetten en in geval dit verzet vruchteloos mocht blijken, aan stonds het handelsverdrag van Frankrijk met Duitschland en Oostenrijk met 3 maanden op te zeggen. De commissie pleit verder voor onder handelingen met de Europeesche mogend heden om ze voor de actie tot annuleering van het tariefverbond te winnen. De groep der republikeinsche unie in den Senaat (Millerand-Poincaré) heeft de vol gende motie aangenomen: „De groep is eenparig van oordeel, dat indien de mogendheden een zoo klaarblij kelijke inbreuk op de verdragen door de vingers mochten zien, zulks ernstige ge volgen voor den Europeeschen vrede zou hebben. „De groep verwacht dat de regeering daartegen een vastberaden houding zal aannemen en keurt haar bemoeiingen om dit gevaar te verhoeden goed." Ook de Tsjecho-Slowaaksehe minister heeft zich opnieuw scherp uitgelaten. Hij verklaarde onder andere, dat het sluiten van het Duitsch-Oostenrijksche verdrag in geheel Europa groote opwin ding en beroering heeft veroorzaakt. Voorloopig eischt het staatsbelang, dat .hij zich tot een korte verklaring beperkt, welke hij echter moet afleggen, opdat de Tsjechische openbare meening er zich van overtulge, dat de regeering zich ernstig met de zaak bezig houdt; Tsjecho-Slowa- kije is zeker van haar zaak en is op alle mogelijkheden voorbereid. Met de verandering in den politieken en economischen toestand in Midden-Europa, die de Duitsch-Oostenrijksche plannen te weeg zouden brengen, zou Tsjecho-Slo- wakije zich alleen kunnen vereenigen als het plan voor geheel Europa werd uitge voerd en het zoo was opgezet, dat net :e- kening hield met de belangen van alle belanghebbende staten. Een beperkte constructie, zooals thans liet geval schijnt te zijn, zou echter in strijd zijn met de politieke en economische belangen van Tsjecho-Slowakije en zou ook de levensbelangen van dezen staat ernstig treffen. Een dergelijke constructie zou echter ook de belangen van andere staten treffen en zou nieuwe en gevaarlijke moeilijkhe den voor den vrede in Midden-Europa op leveren. Hierbij komt ook onmiddellijk de poli tieke aansluiting ter sprake. De houding van Tsjecho-Slowakije ten opzichte van dit vraagstuk is bekend. Reeds daarom alleen kan Tsjecho-Slowakije de bestaande plannen niet goedkeuren. In een vergadering van de Groot- Duische Partij te Salzburg verklaarde de Oostenrijksche mmister van Justitie dr. Schuerrf ten aanzien van de Duitsch- Oostenrijksche tol-unie: De houding der verschillende Euro peesche staten tegenover dit belangrijke voorstel is een toetssteen voor alle werke lijke bedoelingen, die gekoesterd worden ten aanzien van de oplossing van de Euro peesche problemen. De eenvoudigheid en vanzelfsprekendheid van de douane-over eenkomst en producten-uitwisseling maakt vanzelf aanhangers voor deze idee en doet een gunstige ontwikkeling verwachten. Hoe eerder de plannen uitgevoerd worden, hoe beter voor de geheele economische ontwikkeling van midden-Europa. Elke verandering brengt slechts vertraeing in j het saneeringsproces van Europa, doch nimmer zal de strijdwil van het Duitsche volk voor zijn toekomstig zelfbehoud er door verzwakt worden. Het drukkende ge meenschappelijke lot van het Duitsche volk in Oostenrijk en in Duitschland, voert vanzelf tot gemeenschappelijke doeleinden en economische hulpmaatregelen. Gisteren is te Rome de internationale graanconferentie geopend. Mussolini hield de openingsrede. 48 landen zijn vertegen woordigd. w.o. Rusland. De Vereenigde Staten zijn echter afwezig. Tot voorzitter werd benoemd de presi dent van het Internationaal Landbouw- instituut De Michelis. Men streeft er naar de vele met elkaar in strijd zijnde belan gen in bepaalde groepen te rangschikken, nl. de Europeesche exportlanden, de over- zeesche exportlanden en de invoerende landen met hooge douanetarieven. Men is algemeen van meening, dat er tenminste iets gebeuren moet om de crisis te ver minderen. Inzonderheid de Oost-Europee- sche Staten verklaren, dat er geen tijd meer verloren mag gaan. Het valt voors hands echter nog te bezien of er algemeen geldige resultaten bereikt zullen worden. Wel zal de conferentie van belang zijn voor de regionale verzoening. RECLAME. DUITSCHLAND. Uitvaart Hermann Muller Dc Rijksdag verdaagd Berlijn's burgemeester. Gisteren is aan het stoffelijk overschot van Hermann Muller de laatste eer be wezen. De begrafenisplechtigheid begon met een rouwplechtlgheid op den binnenhof van het sociaal-democratische partij huis. Deze plechtigheid werd bijgewoond door talrijke vrienden van den overledene, vele sociaal-democratische partijleiders en le den der parlementaire fracties en ver scheidene bekende buitenlandsche sociaal democraten. o.a. door Leon Blum (Frank rijk), Vandervelde (België), den vroege- ren staatskanselier Renner en burgemees ter Seitz (Oostenrijk), Vliegen (Amster dam), den afgevaardigde Taub van de Duitsche sociaal-democraten in Tsjecho- Slowakije, dr. Friedrich Adler uit Ziirich. den secretaris van de arbeidersinternatio- nale en den Deenschen minister-president Stauning, die uit naam van de Deensche sociaal-democraten een krans bij de kist neerlegde. Nadat een muziekcorps de Prometheus- ouverture ten gehoore had gebracht en een mannenkoor gezongen had, nam de afgevaardigde Wels het woord om, als voorzitter der Duitsche sociaal-democra tische partij, zijn vriend een laatsten groet te brengen. Ook Stauning en Vandervelde voerden het woord. Na afloop van deze plechtigheid zette de stoet zich in beweging. Alle straten, waardoor de stoet trok, waren dicht bezet met menschen. Voor de rijkskanselarij hield de stoet stil, om dr. Brüning gele genheid te geven, een krans op de kist neer te leggen en een toespraak te houden en den vroegeren rijkskanselier een laat sten groet te brengen. Tegen kwart over zeS-Tcwam de stoet op het Plein der republiek, waar de rijks vlaggen aan twee groote masten halfstok hingen. Op de groote trap van het rijksdagge bouw hadden talrijke afgevaardigden van verschillende fracties plaats genomen. On der plechtig stilzwijgen van de duizenden die het plein omringden, stond de stoet stil. Te voren had rijkspresident von Hin denburg, toen de stoet zijn paleis pas seerde den overledene nog een laatsten groet gebracht. Hij had zich daartoe naar buiten op de trap van zijn paleis begeven. Bij den rijksdag hadden talrijke leden van sociaal-democratische partijorganisa ties zich met hun vaandels opgesteld. Pre sident Loebe, die met dr. Brüning en de twee onder-voorzitters van den rijksdag en staatssecretaris dr. Meissner op de eeretrap van den rijksdag plaats nam, waar ook de leden van het kabinet en van het diplomatieke corps stonden, hield een toespraak, waarin hij Hermann Müller het laatste vaarwel van den rijksdag toeriep en zijn ridderlijkheid en eerlijkheid prees, evenals zijn werk. dat steeds op het wel zijn van het Duitsche volk was gericht. Loebe die zichtbaar diep ontroerd was, legde een prachtigen krans met zwart- rood-goud lint op de kist neder. Ook Leon Blum bracht in een korte toe spraak hulde aan het werk van den over ledene. De rijksdag is verdaagd tot 13 Octo ber as In den tusschentijd zullen talrijke com missies. de herfstzitting van den rijksdag voorbereiden. In de slotzitting werd de machtigings wet inzake de douanetarieven met 285 tegen 82 stemmen aangenomen. Ook het ontwerp betreffende de hulp verleening aan Oost-Duitschland werd in derde lezing aangenomen, met 309 tegen 65 stemmen der communisten. Een voorstel der communisten betref fende omvangrijke maatregelen voor werk verschaffing aan werkloozen en een ver bod tot loonsvermindering met verkorting van den werktijd in het algemeen tot veertig uur per week werd met 306 tegen 63 stemmen (die der communisten) ver worpen. De rijksdag heeft verder nog aangeno men het wetsontwerp tot bevordering van de landbouwkolonisatie. Met de stemmen stemming aangenomen het wetsontwerp der communisten tegen werd ook in eind- inzake de industrieele banken. De Berlijnsche burgemeester Scholz heeft medegedeeld, dat hij. indien het wetsontwerp op het bestuur van Groot- Berlijn in zijn huldigen vorm in werking mocht treden, zal aftreden. Hij is van meening. dat de bepalingen van het ont werp zijn bevoegdheden en rechten aan tast. Als de gemeenteraad zulks echter wenscht, zal hij voorloopig zijn functie blijven vervullen. Een voorstel van de sociaal-democra ten, volkspartij, economische partij en centrum, om het verzoek om ontslag voor kennisgeving aan te nemen, is met 83 tegen 75 stemmen goedgekeurd. Verder is een centrum-voorstel aange nomen waarin de stedelijke overheid de machtiging om een intermediair crediet van 75 millioen op te nemen, wordt ont houden. 236J want haat belangrijkste beslanddool, hot huid- verzorgondo Eucerit, laat Nivoa volkomen en diep in de huid dringen, zonder glans achter te laten Overdag beschermt do mgedrongon cremo tegon den ongunstigon invloed van het ruwe weer, zij vervangt het door wind en weer onttrokken huidvet en houdt do huid zacht en elastisch, 's - N ac h t s werkt Nivee versterkend op do huidweefsels, waardoor zij oen jougdig on frisch uiterlijk verleent. Geen endero huidcremo bevat het huidverzorgendo Eucont. Doozen: 15.20. 40 en 00 cte Tuöen: 45 en 75 ets PEBECO MIJ.. AMSTEROAM-C ENGELAND. De liberalen cn de regeering - Temothy Hcaly - De Zondagswet - Nieuw- Zuid-VVales weigert te betalen. Gisteren hebben liberalen opnieuw ver gaderd. Lloyd George zeide. dat z. i. een politiek van samenwerking met de regee ring noodzakelijk was, waarbij echter de liberale partij haar volkomen onafhanke lijkheid moet bewaren. Verder zeide hij, dat alle pogingen in het werk gesteld moeten worden om een regeling van de Indische vraagstukken tot stand te bren gen. Verder moet de vrijhandelspolitiek, die tot nu toe door de regeering gevolgd is, gesteund worden. De liberalen zijn bereid als partij geva ren te trotseeren ter wille van groote doel einden als den vrede, de ontwapening, rust in Britsch-Indië en een krachtige werke- loosheidspolitiek Lloyd George is van meening, dat wan neer de tegenwoordige regeering ten val gebracht wordt, een protectionistische re geering waarschijnlijk aan het bewind zou komen. Na de rede van Lloyd George heeft het parlementslid Edward Brown gezegd, dat voor hem de onafhankelijkheid der partij in de eerste en vrijwel eenlge plaats kwam. Hij wilde alle voorstellen der regeering afzonderlijk toe isen en slechts daarvan de toestemming der liberale partij laten af hangen .Het scheen spr. dat uit de woor den van Lloyd George toch te veel bleek, dat de samenwerking reeds bij voorbaat werd afgekondigd, en slechts als de regee ring het heel bont zou maken, zou worden opgezegd. Dit leek hem geen aanbevelens waardige politiek van een onafhankelijke partij Eenige andere sprekers uitten zich in gelijken geest, waarop Lloyd George hun uitvoerig van repliek gediend heeft. Ten slotte is men uiteengegaan zonder dat een positief voorstel gedaan was en er is dus ook geen stemming gehouden. Sir John Simon blijft echter vasthou den aan het ten val brengen der Labour- reeeering. Woensdag zal waarschijnlijk een conser vatieve motie van afkeuring van het be leid van de regeering worden ingediend en na een rede van Mac Donald ?al dan dc liberale partij hebben te beslissen, welke houding zij zal aannemen bij de stemming. Mac Donald heeft reeds laten weten, dat de regeering, indien zij bij deze stemming verslagen wordt, waarschijnlijk zal afttre- den of algemeene verkiezingen zal uit schrijven. Baldwin wil echter behandeling van zijn motie na Paschen. De kanselier van de Schatkist Philip Snowden was gisteren in zooverre her steld, dat hij het bed kon verlaten. Zijn toestand is op het oogenblik zeer gunstig. Snowden houdt voortdurend besprekingen in verband met de aanstaande begroo- tingsverklaring, welke hij, naar gehoopt wordt, persoonlijk in het Lagerhuis op 28 April a.s. denkt voor te dragen. Timothy Healy, gedurende vele jaren met John Redmond de leider der Iersche nationalisten en later de eerste onder koning van den Ierschen Vrijstaat, is gis teren op zijn buiten bij Dublin op 76-jari- gen leeftijd overleden. Hij vestigde zich oorspronkelijk als advocaat te Dublin, maar werd als Kings Counsel tot de Engel sche bali toegelaten. Sinds 1880 vertegen woordigde hij het Iersche district Wex ford, maar na den oorlog, toen de Sinn Feinn-partij de overhand kreeg in Ier land, wilde hij zich uit het politieke leven terugtrekken. Hij werd evenwel als natio nalist herkozen in Tyrone, waarop Lloyd George hem het eerste onderkoningschap aanbood, welke waardigheid hij van 1922 tot '28 bekleedde. Daarna trok hij zich uit het openbare leven terug. In het Engelsche Lagerhuis deelde de staatssecretaris van binnenlandsche za ken. Clynes, mede, dat de regeering een wetsontwerp zal indienen, volgens hetwelk amusementsgelegenheden op Zondag ge opend zullen mogen zijn, waarbij echter aan de plaatselijke autoriteiten het recht gelaten wordt, om te beslissen, of dit in haar gemeente opportuun is. Op de vergadering van het nationale vakverbond van spoorwegarbeiders werd met 49 tegen 31 stemmen het voorstel van de nationale looncommissie. om de loonen te verlagen, aangenomen. Daar het voorstel thans door de drie vakverbonden is aangenomen, is de vrede althans voor een jaar verzekerd. Bij de onlusten van Dinsdag in Indië zijn te Cawnpur 48 Muzelmannen en 30 Hindoes gedood, er liggen nog 60 gewon den in de ziekenhuizen van welke nog enkelen in levensgevaar verkeeren. Toen Gandhi te Karatjsi van het bloed bad hoorde, heeft hij zijn scherpe afkeu ring uitgesproken, onverschillig wie er de oorzaak van geweest was „Door daden van waanzin als deze. zeide hij, komt het doel waarnaar wij allen ln eendracht moesten streven. Indië's vrijheid en be vrijding weer meer op den achtergrond. Na het gesloten bestand is de laatste aan leiding tot gewapende conflicten verval len en het doet mij leed. dat de menigte zich weer heeft laten opzweepen door lie den zonder verantwoordelijkheidsgevoel, die althans beseffen moesten hoeveel onheil hun heethoofdigheid aangericht heeft." In het parlement te Camberra heeft minister-president Scullin gisteren mee gedeeld, dat hij van de regeering van Nieuw Zuid-Wales bericht had ontvan gen, dat de op 1 April vervallened rente der staatsschuld van 700.000 p.st. niet zal betaald worden, behalve het deel dat New York betaalbaar is ten bedrage van 125 000 p.st. Het groote restant, dat aan de Westminster-bank te Londen betaald moet worden, zal niet door Lang worden ge- stort, ofschoon Scullin en de Australische Staatsbank hem hulp aangeboden hebben op alleszins aannemelijke voorwaarden. De rente van Victoria. Queensland en Zuid-Australië wordt op 1 April betaald. Eenige afgevaardigden van de noordelijke deelen van Nieuw Zuid-Wales zeiden, dat, het een schande was om op die wijze an dere toekomstige credietmogelijkheid te beletten, en dat zij, indien Lang niet tot bezinning zou komen, de stichting van een eigen staat zouden overwegen, die niets meer met de meineedige regeering van Lang te maken zou hebben. Voordat het parlement op reces ging, heeft Scullin nog meegedeeld, dat hij zijn juridische raadgever zou raadplegen over de vraag of het gemeenebest nu voor de coupons van Nieuw Zuid-Wales moest op komen, en Indien deze vraag bevestigend beantwoord zou worden, of het gemeene best dan rechten zou kunnen doen gelden op het staatsinkomen van Nieuw Zuid- Wales of de havenrechten van Sydney om het eventueele voorschot terug te krijgen. Behalve de Westminster Bank heeft ook de Bank van Engeland emissies van Nieuw Zuid-Wales gefinancierd, waarvan Lang nu de rente niet wil betalen. DE VATICAANSCHE STAAT. De Grootmeester der Malthezer Orde overleden. De Grootmeester van de Souvereinc Orde van Malta, prins Galezzo von Thim und Hohenstein is in den ouderdom van 81 jaar overleden. De overledene werd in 1850 te Triest ge boren en heeft te Innsbrück en Praag ge studeerd. Zijn loopbaan in de Maltheze; Orde ving in 1875 aan. In 1905 werd hij tot Grootmeester gekozen. Prins von Thun und Hohenstein slaagde er in nieuwe afdeelingen van de Orde te stichten in Nederland. Polen, Hongarije en de Ver. Staten. Hij was alom bekend door zijn liefdadig werk. Sedert vele jaren liet zijn gezondheid te wenschên, zoodat hij zich practisch uit het ordewerk moest terugtrekken. In Maart van het vorige jaar vierde hij zijn jubileum als Groot meester der Orde. De rouwplechtigheden zullen op 30 Maart in de Malthezerkapel op den Aven- tino te Rome plaats hebben. ROEMENIE. Een Regeering-Titulcscu? Naar de „Times"-correspondent te Boe karest meldt, heeft de gezant te Londen Titulescu gedurende tien dagen geconfe reerd met den koning en de partijleiders over den politieken toestand. Bedoeling van een en ander was de vorming van een niet-partijregeering. Aangenomen wordt, dat Titulescu de vrijheid heeft eventueel zijn mederegeerders te kiezen zonder rekening te houden met het partij verband en aldus een „personen-regee ring" te vormen. Waarschijnlijk zal de regeering-Miro- nescu spoedig na Paschen aftreden en het veld vrij laten voor Titulescu. Het parle ment zal dan tot het najaar op reces zijn. Thans is Titulescu weer vertrokken, naar men aanneemt om de politieke krin gen te Parijs en Londen te polsen over de gemaakte plannen. VEREENIGDE STATEN. Uitzetting van vreemdelingen. De Amerikaansche Minister van Arbeid heeft de noodige stappen gedaan om hon derdduizend zeelieden van vreemde natio naliteit, die in Amerikaansche havens hun schepen hebben verlaten en in de Ver eenigde Staten arbeid gezocht en gevon den hebben, uit het land te zetten. Volgens een beslissing van het Opper ste Gerechtshof zou een dergelijke maat regel niet in strijd zijn met de wettelijke bepalingen. De navolgende passagiersschepen zijn Za terdag 28 Maart in radio-telegrafische ver binding met de daarnaast vermelde Kust- stations en via die stations rechtstreeks ie bereiken. (Medegedeeld door de N. „Radio-Holland" N.V.). Algorab, Rugby Radio Baloeran, adjw veningen Radio Colombia idem r" mewijne Rugby Radio Dempo, Sdieven. Radio Edam, Rugby Radio Fionori Scheven. Radio G ïlria, idem ln5'" linde, idem J. P. Coen, idem J- Olrtenb, idem J. d. Witt, idem J" v. St. Aldegorde, idem Nieuwkerk, K"- Radio - Oldekerk, Malta Radio - lau Bras, P. Sudan Radio - Van Ken»e laer. Rugbv Radio Rotterdam, Scne Radio Simon Bolivar, idem i"„, idem Statendam, idem SpringfonU Rugby Radio - Zeelandia, Scheven- Bii verzending van een radimtele- via S h veringen Radio bedragen de kosten 44 ct. per woord. 2-1

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 2