HUIG OUWEHAND BESTEL NOG Radioapparaat KERK- EN SCHOOLNIEUWS. UIT DE OMSTREKEN. HEES en Co. UIT DE RIJNSTREEK. PREDIKBEURT. BODEGRAVEN. Geref. Gem.: Donderdag nam. 7 uur, ds. B van Neerbos van Terneuzen. NED. IIERV. KERK. Beroepen: Te Rencsse-Noordwelle (Z.) 'ds. W. B, Onnekes te Wedde (Gr.i; te Voorburg (tweede predikantsplaats) ds. A. Hoekert te Reitsum. Te Schoondijke. J. K. v. d. Brink, te Westzaan. Bedankt: Voor Assen (Evang. Kapeli M. Bons, te Oudenhoorn Voor Vaassen, F. van Asch, te Randwijk. Voor Wychen en Leur, A. Oskamp, te Hoorn op Texel. Voor Zevenbergen, B Tuinstra, te Soesterberg. GEREF. KERKEN. Beroepen: Te Amerongcn. R. de Jager, te Nunspeet. Bedankt: Voor Mijdrecht, F. de Vries, te Raamsdonk. MGR. L. SCHRIJNEN. Verbetering in den toestand. Naar de „Tijd" verneemt was de toestand van Z. H. Exc. Mgr. L. J. A. H. Schrijnen, Bisschop van Roermond, die Maandag van tie H.H. Sacramenten der Stervenden werd voorzien, gisteren aanzienlijk verbeterd BOND VAN NEDERLANDSCHE PREDIKANTEN. Op 3 April herdenking van het 12 1/2-jarig jubileum. De Bond van Nederlandsche Predikan ten kan 3 April haar twaall-en-een-half- jarig bestaan vieren. Naar aanleiding hier van herinnert het hoofdbestuur in het jaarlijksch verslag, dat in het pas ver schenen nummer van het Orgaan is afge drukt, aan de donkere tijden van ellende en nood, welke indertijd tot de stichting van den bond hebben genoopt. Niet tegen de kerkvoogden en niet tegen de synode en ook niet om traktementsverhooging in de allereerste plaats heeft men in 1918 den bond opgericht. „Maar omdat er ner gens een centraal orgaan was, dat zich over de geheele kerk, ja lnterclericaal over het geheele land, de belangen kon aan trekken, de maatschappelijke belangen van de predikanten. Hiervan hebben de jongeren van tegen woordig eenvoudig geen voorstelling meer, maar er staat een garde, welhaast een oude garde, die de naweeën van het vroe gere nog voelt, pal voor de centrale rege lingen van traktement en pensioen. En als zij hooren wat er bij de protesteerende kerkvoogden en vele jongeren omgaat. „terug naar wat vroeger was!" dan ligt diep in hun binnenste, evenals hij de in 1918 tcrugkeerende Amerikanen het „never again' Maar de jeugd verstaat het niet en om dat zij het niet begrijpen, wordt zij geen lid meer van den bond. In 1930 is het ledental van den bond blij ven dalen. Het liep terug van 994 tot 961. Er bedankten 47 leden en er traden 3i nieuwe toe, waaronder 28 studenten of jonge predikanten hetgeen het bondsbe- Rtuur zich doet afvragen of er dan toch een nieuw geslacht komt, dat open oogen heeft voor wat het dankt aan en nog te wachten heeft van voortdurende bonds- actles. Onder de 961 bondsleden zijn 789 dienst doende predikanten, 142 emeriti en 30 stu denten. Vrouwelijke leden telt de bond 10 en 7 hooggeleerde. Bij het vermelden van de wederwaardig heden uit het afgeloopen jaar herinnert het bondsbestuur aan de Oudejaarsavond collecte. Deze begon met een saldo van f.8100. In 1930 is ingekomen f. 61.775. Uit gekeerd is f. 59.725, de administratiekosten bedroegen f. 2339 en er is nog f. 5000 gere serveerd, zoodat er nog een saldo van f.2872 is overgebleven. De collecte van 1930 is bijzonder gunstig geweest; die van 1931 heeft thans nog slechts f. 46.440 op gebracht, dus ruim f 15.000 minder. De f. 59.725 uitkeeringen kwamen voor f. 14.850 ten goede aan 12 weduwen, voor f. 9875 aan 22 emeriti. DE PRACTISCHE OPLEIDING VOOR ZEE-, RIJN- EN BINNENVAART. juichte de gezamenlijke opleiding voor Zee-, Rijn- en Binnenvaart zeer toe. De heer C. Fock, hoofdinspecteur van de Scheepvaart, wees op de groote beteekenis van de concentratie van de practische opleiding, hetgeen over het geheel een belangrijke besparing zal beteekenen. Ge zamenlijke opleiding voor de Zee- en Bin nenvaart achtte ook de heer Fock zeer goed mogelijk. De heer T. L Mellema, inspecteur voor de Scheepvaart te Groningen, wees op de gunstige resultaten met gezamenlijke op leiding op de Scheepvaart- en Binnen- vaartschool te Groningen bereikt. Besloten werd het nieuwe instructie vaartuig voor de Zee-, Rijn- en Binnen vaart „Prinses Juliana" te doopen. Het nieuwe instructievaartuig zal in de maand September in de vaart worden gebracht. Het nieuwe instructievaartuig. Onder voorzitterschap van den heer M. J van Alphen de Veer. Inspecteur voor het Nijverheidsonderwijs te 's-Gravenhage, heeft gistermiddag aan boord van het instructievaartuig „Prins Hendrik" van het Onderwijsfonds, dat heden weer de oefen tochten met leerlingen van scholen heeft aangevangen, een vergadering plaats gehad van den Raad van Commissarissen Van het Onderwijsfonds voor practische Opleiding voor Zee-, Rijn- en Binnenvaart. In deze vergadering, die o.a. werd bijge woond door eenige bestuurderen van het opleidingsschip „Pollux" en den inspecteur van het Lager Onderwijs te Amsterdam, den heer A. Hollaart, heeft de heer van Alphen de Veer een uiteenzetting gegeven van de plannen voor de practische oplei ding voor de Scheepvaart. Hij wees op de groote beteekenis van deze opleiding voor ons land. De heer G. de Jong, directeur van het Onderwijsfonds deed daarna mededeeling over den bouw van het nieuwe instructie- Vaartuig. Van verschillende kanten is reeds belangrijke steun toegezegd. Om het schip geheel te kunnen afbouwen en tegelijker tijd de „Prins Hendrik" als opleidingsschip te kunnen blijven exploiteeren is evenwel nog een bedrag van ongeveer f. 15.000 noodig. De heer Hudig, uit Amsterdam, ver klaarde, dat de reeders de toekomst voor de Nederlandsche Scheepvaart met ver trouwen tegemoet zien en dat zij zeker, wanneer blijkt dat de opleiding goed is, hun medewerking zullen willen verleenen. De heer W. N. van de Poll, havenmeester van Amsterdam, merkte op dat ons land. wat de opleiding voor de scheepvaart, zoo wel van officieren als van matrozen, ver bij het buitenland ten achter is, en hij DIETSCH STUDENTEN-CONGRES. Hedenmorgen te 10 uur is te Groningen liet Dletsch Studentencongres aangevan gen met een optocht door de deelnemers van het station door de stad naar het universiteitsgebouw, waar de voorzitter van het congres, mr. J Klaassesz een ope ningsrede heeft uitgesproken, terwijl de rector-magnificus, de heer prof. H. J. Backer een welkomst-woord uitsprak. Vanmiddag te halfdrie is een sectie vergadering gehouden, waarin de geschie denis der Noord-Nederlandsche gewesten en de geschiedenis van het hertogdom Brabant zijn behandeld. Inleider was de heer dr H. W. E. Moller. AALSMEER. Aanbesteding. Door liet Bouwk. Bureau W. Maarse Jr. is aanbesteed het bouwen van vier woningen aan de Ophelialaan in Plan-Zuid, voor reke ning van de N.V. J. J. Hilverda en Co alhier. De uitslag was, dat het laagst werd ingeschreven voor: metselwerk, door K. W. A. Terreehorst, Aalsmeer f. 17,790; timmer werk L. v. Beusekom, Alphen aan den Rijn, f. 12.490; lood- en zinkwerk, A. O. Pay- ralbe, Bovenkerk, f. 2397., schilderwerk, C. Pannekoek, Aalsmeer f.2475, massa, H. Kloosterman, Amstelveen f.31.0,8 Nieuwe autobusdienst. Ook onze buurtschap Kudelstaart zal uit baar isolement worden verlost, waarin de bewoners tot nu toe geplaatst waren ten opzichte van het verkeer. Op 1 April a.s. zal de N.V. Autobus-onderneming Maarse en Kroon verschillende diensten, welke tusschen deze gemeente en Amsterdam v.v. worden gereden, op werkdagen doortrekken tot Fort Kudelstaart. Voor de bewoners dier buurtschap, die tot nu toe een afstand van 3—5 K.M. moesten afleggen om bij station of autobus te komen, beteekent dit onge twijfeld een groote verbetering. Den beer J. van Boven, sinds vele jaren politieagent alhier, is tegen 1 April a.s. eervol ontslag uit zijn functie verleend. Bij de arbeidsbemiddeling staan thans nog 63 personen als werkzoekenden inge schreven. Hoewel dit aantal voor deze ge meente nog vrij hoog is, is cr toch, ver geleken hij een week geleden, een helatig- riike daling te constateeren. HAARLEMMERMEER. GROOTE BRAND. Drie huizen in vlammen opgegaan. In den afgeloopen nacht ontstond tegen 4 uur, een brand in een blok huizen staan de in Haarlemmermeer aan de Akerdijk bij den Sloterweg, bewoond door de gezin nen van Carpentier, van Wieringen en Shcörnhage. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat de bewoners zich ternauwernood in veiligheid konden brengen. Sommigen zagen zich genoodzaakt, om in nachtgewaad de rampen open te schui ven en naar buiten te klimmen, daar de achterzijde reeds volkomen in vlammen stond. De brandweer uit de Badhoevebuurt en uit Hoofddorp was spoedig ter plaatse en slaagden er in den brand tot de drie woningen, die tot den grond toe afbrannd- den, te beperken en de aangrenzende liuzien te behouden. De inboedels gingen geheel verloren. De oorzaak is onbekend. De schade wordt grootendeels door verzekering gedekt. De heer J. Kobus Jr. alhier is be noemd tot correspondent der arbeidsbe middeling en tot ambtenaar, belast met de werkeloosheidsverzekering. vóór bet Paaschfecst een Prijzen vanaf f. 125.» (Wisselstroom) Betaalbaar met f. 7.50 p. m. Vra gt nog heden Catalogus No. 3 aan bij W. A. GOUW - Voorstraat 64-66 Katwijk-aan-Zee. 1619 Zuidstraat No. II - Katwijk aan Zee Levert tegen concurreerende prijzen alle soorten Grind, Biggel, Scherpzand, Portland-Cement enz 2170 BELEEFD AANBEVELEND. KATWIJK AAN ZEE. Te Den Haag geslaagd voor het examen van stuurman op stoom- en zeil- vaartuigen Reindert de Mol en Jan van der Plas Cz., leerlingen van de visscherü- school alhier. LISSE. Groslijst C.-H. Kiesver. Uit de door de Christ. Hist. Kiesver- eeniginng alhier opgemaakte groslijst voor leden voor den gemeenteraad, is de defini tieve candidatenlijst als volgt vastgesteld: 1. A. Verduyn Jr. 2. J. Kingma. 3. P. Boot. 4 W. Goldberg. 5. N. Nieuwenhuis. 6. dr. M. de Graaf. 7. J. Marbus. 8. O. van Parys. 9. A. Marseille. 10. Abr. Boot. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. Stam van Rotterdam, Ka naalstraat 28; P. J. Hagen, van Haarlem, Kanaalstraat 54. Vertrokken: Mej. C. C. Zijlmans, naar Leiden; Mej. I. Zijlmans, naar Leiden. Het bestuur van „Jeruëi", tehuis voor door armoede verzwakte kinderen te Lei den, heeft vergunning gekregen van B. en W. van Lisse om een collecte te houden in de week van 49 Mei a.s. NOORDWITK. DE AUTOBUSDIENST OP DEN HAAG. Besluiten van de Kroon. Beschikkende op de beroepen, ingesteld door de N.V. Gemengd Bedrijf Haagsche Tramweg-Maatschappij te 's-Gravennage, de N.V. Noord-Zuid-HoJlandsche Tram weg-Maatschappij te Haarlem en B. en W. van 's-Gravennage. tegen de beschikking van Gedep. Staten van Zuid-Holland van 19 Augustus 1929 waarbij aan D. Bolhuis alhier vergunning is verleend tot het in werking Drengen van een autobusdienst tusschen Noorawijk aan Zee en 's-Gra venhage, is bij K. B. met handhaving voor 't overige van het bestreden besluit van Gedep Staten van Zuid-Hoiland van 19 Aug., bepaald, de bij dit besluit aan de vergunning verbonden 5de voorwaarde te doen luiden als volgt: 5e. Het is verboden in de autobussen der onderneming reizigers op te nemen: a. voor vervoer uitsluitend tusschen Noordwijk aan Zee en Noordwijk-Binnen en omgekeerd; b. voor vervoer uitsluitend tusschen Katwijk aan Zee en Katwijk aan den Rijn en omgekeerd; c. voor vervoer uitsluitend tusschen den Leidsche Straatweg aan het Viaduct der Z.-H. Spoorweg-Mij. en het Staats spoorwegstation te 's-Gravenhage en om gekeerd. Dronken autobestuurder. Door den heer A. die per rijwiel op den Heerenweg reed, werd gezien, dat een be stuurder van een personenauto eerst te gen de steenen verhooging aan de rech terzijde van den weg reed, waardoor zijn band sprong en daarna plotseling naar links zwenkte, waardoor hij rakelings ge passeerd werd. De bestuurder, die den band wilde re- pareeren. bleek, toen hij uitstapte dronken te zijn. De politie die inmiddels gewaar schuwd was heeft den bestuurder, die niet in staat bleek, behoorlijk een auto te be sturen, ter ontnuchtering ingesloten Bo vendien werd proces-verbaal opgemaakt- Gemeenteraadsverkiezing. De stemming voor den Gemeenteraad alhier is vastgesteld op Woensdag 3 Juni aanstaande. De woonforensenbclasting. Het voorstel van B. en W. inzake de woonforensenbelasting dat in de a.s. raads vergadering zal behandeld worden, be helst het volgende: B. en W. stellen voor deze belasting te heffen bij een verblijf van ten minste 90 dagen en wel f. 75 bij een huurwaarde tot f. 500; f. 150 bij een huur van f. 501800; f.250 bij een huur van f.801—1200; en f. 350 bij een huur van f. 1201 en daar boven. Gevonden voorwerpen: Een blouse- speld met steentjes; een schroevendraaier, een portemonnaie m. inh.; een vilten hoed; een beige taschportemonnaie; een zakmes; een abonnement voor de autobus Noordwijkden Haag: een bruine wollen muts: een schroevendraaier; een alpine- muts (licht blauw); een R.K. Gebeden boekje. Inlichtingen worden uitsluitend des Woensdags en des Zaterdags van 121 uur n.m. verstrekt ten Politiebureele te Noordwijk-Binnen. Op den hoek H. GeestwegWilhel- minastraat heeft een aanrijding plaats gehad tusschen een vrachtauto, bestuurd door den heer S. te Hillegom en edn per sonenauto, bestuurd door den heer N. al hier. De personenauto werd beschadigd. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. RITNSBURG. De Bloemenhandel. De prijzen waren als volgt: Tulpen per dozijn: Couleur de Cardinal f. 0.55— 0.60; Rubra Max f. 0.450.50; La Reine Max f. 0.530.58; Vuurbaak f. 0.48—0.54; Pelikaan f. 0.650.70; Couronne d'or f. 070—0.76; Parma f. 0.48—053; Prins van Oostenrijk f. 0.330.37; La Reine f. 0.380.45; Ibis f. 0.450.50; Cram Bril- lant f. 0.270.31: Witte due max f. 0.30 0.34; Mr. v. d. Hoeff f. 0.650.70; Fla- minga f. 0.38—0.42; Witte Valk f. 0.65— 0.75: Theeroos f. 0.400.44; Murillo f 0.30 0.34: Rose Gris-de-lin f. 0.240 33; Wil liam Copland f, 0,400.53; Proff. Rauwen- hoff f. 0.64—0.70; Sanders f. 0.50—0.55; William Pitt f. 0.60—0.65; Le Notre f, 0.65 0,70; Bartigon f. 0.590.65; Centeneire f 0.650.70; Elisabeth f. 0.690.75; Vict. d'Olivierre f. 0.640.70; Grand due f. 0.45 —0 54. Narcissen per 100: Lucifer f. 080—1.00; Sir Watkin f. 1.30—1.50; Sion f. 2.10— 2.40: Ornatus f 0.70—0.80: Victoria f. 1.70 1.90; Laurens Woster f. 1.401.60; Gol den Spur f. 1.90—2.20: Emperor f. 1.30— 1 50. Hyacinthen wit per bos f. 0.300.35: Idem rood en blauw f. U.260.31. VOORHOUT. Burgerlijke Stand. Geboren: Theodorus Franciscus Jozef, z. van G. G. Mens en C. J. v. d. Meer Jozefus Johannes Michael, z. van M. J. H Jansen en C. M. Bergman Theodorus Marinus, z. van C. M. Steenkamer en A. G. van Werkhoven Gijsbertus Petrus, z. van P. J. Geerllngs en A. van der Berg Joannes Theodorus, z. van C. A. Kraak man en M. J. Heenings Jacobus Gerar- dus Maria, zoon van W. H. Ottenheim en C. C. van den Nouland Johanna Hen- drika, d. van J. van Egmond en J. B. Vink Hendrikus Cornelis, z. van J. A. van Gent en H. J. v. Staveren Adrianus Gerardus, z. van A. J. Langelaan en H. J. Zwetsloot. Overleden: Margaretha M. Th. Nijssen, 2 jaar. VOORSCHOTEN. Loop der bevolking. Gevestigd: J. G. Prins van Achtkarspel; M. J. van der Ham van Veur; J. M.Kooij- man van Voorburg; I. van Klaveren van 'sGravenhage; J. C. Borgsteijn van Lei den; U. von Kehler van Amsterdam; E. v. d. Hoogt en gezin, van Leiden; P. v. d. Hoogt en gezin van Leiden; A. W. Dub beldam en gezin, van Vinkeveen; D. Bu- ler en gezin van Avereerst; A. Przijbylski en echtgenoote, van Leiden; S. B. Rens van 'sGravenhage. Vertrokken: M. J. Riethoven naar Lei den; C. Smits en gezin, naar Utrecht; D. W. Th. Verkerk en gezin naar Leiden; W. Chrispijn en gezin naar Noordwijkerhout; H. Kolkman en gezin, naar id.; A. J. van Gangelen naar s'Gravenhage. WARMOND. R.-K. Kiesvereeniging. Bij de vaststelling van de groslijst voor leden van den Gemeenteraad zijn gekozen als No. 1. C. Zwetsloot; 2. J. van Moor- sel; 3. C. Onderwater; 4. C. van Schie; 5. J. L. M. Bakker. De plaatsvervangende leden worden Zondag a.s. gekozen. Gemeenteraadsverkiezing. De stemming voor leden van den ge meenteraad is door B. en W. vastgesteld op 16 Juni. Tot kweekelinge met acte aan de Chr. school met den Bijbel, alhier, is be noemd mej. C. Hoogendoorn. W ASSEN AAR. Verg. „Ziekenzorg". De Ver. voor Ziekenhuisverpleging „Zie kenzorg" hield in „Het Wapen van Wasse naar" een ledenvergadering. Door' den voorzitter, den heer C. Stolk werd deze vergadering met een kort woord geopend, waarin spreker mededeelde, dat liet afgeloopen jaar voor de vereeniging zeer gunstig is geweest en er geen buiten gewone voorvallen hebben plaats gehad. Alleen memoreerde hij, dat men in het afgeloopen jaar het aantal verpleegdagen van 30 op 42 heeft gesteld. Nadat door den secretaris-penningmees ter, den heer II. Gros de notulen waren voorgelezen werd door dezen functionaris het Jaarverslag gedaan. Uit dit verslag vernamen wij dat de vereeniging in ledental was toegenomen en er in het afgeloopen jaar 19 patiënten in een ziekenhuis werden verpleegd met in totaal 430 verpleegdagen. Verder dat er een batig slot valt te boeken in totaal met het saldi van het vorig Jaar. bedra gende f. 1904.40. Door den heer K. Huibregtse was na mens de commissie van toezicht schrifte lijk rapport uitgebracht over het gevoerde beheer door den penningmeester. Eenige malen werct door de commissie controle gehouden en steeds bleken de bescheiden en kas zich in volmaakte orde te bevin den. Hierop werd de secr.-penningmees- ter voor het gevoerde beheer onder dank zegging gedechargeerd. De periodiek aftredende bestuursleden, n.l. de heeren C. Stolk, L Bouma en P. van Rooijen, benevens het lid van de commissie van toezicht, de 'heer K. Hui bregtse, werden na gehouden stemming allen wederom herkozen. Op voorstel van het bestuur werd hierop besloten om het bedrag van entree en van uitkeering en contributie op de zelfde bedragen te handhaven als vorig jaar. Ook wordt besloten dit jaar een bedrag van f 600 te voegen bij het reeds be staande reservefonds, zoodat dit fonds nu bedraagt f. 2700. De voorzitter spreekt vervolgens de hoop uit dat het jaar 1931 wederom een gunstig verloop zal mogen hebben, zoodat het reservefonds op het gewenschte be drag zal kunnen worden gebracht en even tueel door het bestuur voorstellen zullen kunnen worden gedaan om eventueel het aantal verpleegdagen uit te breiden als anderszins. Hierna volgde sluiting der vergadering. Autobotsing. Hedenmorgen zijn nabij de Haagsche Schouw twee personenauto's in botsing gekomen. De heer v. V. uit Leiden schoot door de voorruit en werd aan gelaat en handen gewond. Hij moest naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden worden overgebracht. Een der wagens moest per kraanwagen weggesleept worden. ZEVENHOVEN. Raadsverkiezing. Door B. en W. is bepaald, dat op Woens dag 17 Juni de raadsverkiezing zal worden gehouden. De waterleiding. Naar wij vernemen zal ook de Hoogen- dijk van waterleiding voorzien worden. Burgerlijke Stand. Geboren: Cecilia Maria, d. van J. J. J. Könst en H. Leliveld. De collecte in de Ned. Herv. Kerk voor Chr. belangen heeft f. 18.80 opge bracht. ZOETERWOUDE. tVerkloosheidsverminclering. Het aantal ingeschreven werkloozer, u de laatste dagen sterk verminderd m menteel staan er nog slechts 18 bii 8 correspondentschap der arbeidsbemiddf ling ingeschreven. Door B. en W. is bepaald dat de v. meenteraadsverkiezing zal worden eeri™, den op Woensdag 17 Juni e.k Door'het hoofdbestuur der posteriie„ is besloten de tweede postbestelling en 8» tijdens die bestelling plaats hebbende bin lichting in de Weipoort op een later tito stip te doen uitvoeren, terwijl tevens in die buurtschap een poststation zal worden gevestigd. Tot bode van den Kleine Cronesteyn- of Knotterpolder is benoemd de heer K van der Vliet, gem. veldwachter, alhier' Door de politie alhier is op den Hoorn. Rijndijk aangehouden de koopman J. pi uil Leiden, die aldaar een afgeslacht kali vervoerde, welk vleesch niet ter keuring was aangeboden. Het vleesch is in beslag genomen en naar liet slachthuis vervoerd terwijl tegen PI. proces verbaal is onV maakt. m ALPHEN. Benoeming kantonrechter. Tot kantonrechter alhier is benoemd mr. J. H. W. Nicolaï, kantonrechter te Onderdendam. Hem zijn opgedragen de werkzaamheden van kantonrechter te Woerden. Werkverschaffing en steunregeling. De aanvullingsagenda van de morgen avond 7 uur door den raad onzer gemeente te houden openbare raadsvergadering ver meldt nog de volgende punten 5. Voorstel van B. en W. inzake ver laging loon werkverschaffing en verlenging werking der steunregeling met 3 weken. In een zeer uitvoerig schrijven aan den raad deelen B. en W. hieromtrent o.it mede, voor de werkverscharfing, welke van gemeentewege voor de werkioozen werd ingesteld, hebben wij getracht rijkssubsidie te verkrijgen. De pogingen daartoe zijn evenwel mislukt, ornaat door ons geen over eenstemming kon worden bereikt met den minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw omtrent de voorwaarden der werkverschaffing. Met name omtrent het uit te keeren uurloon was verschil, door de gemeente werd toegekend 40 ct. per uur, terwijl de minister dit terug wilde brengen tot 35 ct. p. uur. In een ander schrij ven merkt de minister op, dat bij instelling van een werkweek van 50 uren aan het bezwaar van B. en W. grootendeels tege moet zou kunnen worden gekomen. Bij in- ïnwilliging van zijn eischen is de minister bereid een subsidie van 30 pet. in de werk- loonen toe te staan vanaf den dag, dat de regeling zooals hij die voorstaat, wordt toegepast. Deze nieuwe regeling geldt dan I voorloopig tot 25 April a.s. Van terugwer kende kracht van de subsidie is geen sprake. B. en W. en de commissie van bijstand voor openbare werken zijn van het ge voelen dat thans op de door den minister gestelde voorwaarden moet worden inge gaan, gelet op de mildere weersgesteldheid ruimere werkgelegenheid cn niet minder cie zorg voor de gemeentetinanciën recht vaardigen dezen maatregel. Een 2e punt is de steunregeling. Op grond van ge noemde regeling werd door de daarvoor ingestelde commissie tot Zaterdag j.l. uit gekeerd een bedrag van f. 2748.81. Boven- rtier. zijn gedurende deze perioden totaal 342 H.L. cokes verstrekt, terwijl voor deze uitkeering als boven genoemd geen rijks subsidie wordt verleend. Aan deze uit keeringen, die bovendien ongunstig gevolg hebben op de uitgaven van liet Armbestuur in dezen zin dat zich daar aanmelden onderscheidenen die voor steun uit. de steun regeling niet in aanmerking kunnen komen, mag geen langer bestaan worden gelaten dan strikt noodzakelijk is. B. en W. zeggen in bet slot van hun schrijven, dat zij kan vervallen. Misschien is het al overgang en met het oog op dc uitzonderingsgevallen aan te bevelen om haar nog gedurende weken te handhaven. B. en W. kunnen daar mee accoord gaan, vertrouwende dat met een dergelijke overgangstermijn de com missie in staat zal zijp, de regeling een regelmatig en bevredigend verloop te ver zekeren. 6 Aanbeveling voor de benoeming van een lid van de 2e Commissie tot wering \an schoolverzuim. Aanbevolen worden de heeren: 1. J. Th. v. d. Burg, Hooftstraat 106, 2. A. J. A. Breukel, Raadhuisstraat 281. In de gisteravond doo de R.K. Kies vereeniging gehouden vergadering weri voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing de navolgende candidatenlijst vastgesteld. I L. H. Boeren (artr.). H. G. Veltman (aftrj A. F. Ruysenaars. S. v. Leeuwen en J. v. Capel. KOUDEKERK. Gymnastiekuitv. „Aspasia". De Gymnastiekver. „Aspasia" gaf haar vijfde openbare uitvoering in de lokalen van de Openbare School, welke geheel ge vuld waren met belangstellenden. Na een kort openings- alsmede een propagan distisch woord van den voorzitter den hee H. Wille werd de leiding overgedragei aan den directeur. Het programma bevatte vele nummers, w.o. vrije oefeningen, brug. hoogrek, rythmische oefeningen voo dames, terwijl door de kleintjes nog enkeie spelletjes en een boerendansje uitgevoera werden die bij het publiek zeer in de vielen. Over het geheel is er aoo „Aspasia" heel goed gewerkt, dank zv energieke leiding van den heer de Jo uit Alphen. De heer Wille sloot den avond me* woorden van dank aan de vereen, en directeur voor de geslaagde uitvoerin0. LEIMUIDEN. De volgorde van de eerste drie can didaten op de R.K. candidatenhlst de gemeenteraadsverkiezingen is ais vastgesteld: 1. J. A. Bernard - Kzn. 3. H. J. Visser

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 6