TELEGRAMMEN. SPORT. LAATSTE BERICHTEN. BINNENLAND. RECHTZAKFN. SCHEEPSVERBINDINGEN UIT DE BEURSOVERZICHT. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. get dikke pijltje geeft den stand aan pj hedenmiddag 3 uur. get dunne pijltje geeft den stand aan gistermiddag 3 uur. Gistermiddag 3 uur: 761. edenmiddag 3 uur: 768. telegrafisch weerbericht naar waarneming ln den morgen van 24 Maart, medegedeeld door het jon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. Hoogste stand 775.3 te Stornoway. laagste stand 747.6 te Vardoe. Verwachting tot den avond van 25 giart. Matige tot zwakke wind uit Noor- •ilijte richtingen. Nevelig tot zwaar be- ïolkt. Wellicht nog eenige regen of natte leeuw. Aanvankelijk nog iets kouder. LUCHTTEMPERATUUR. uur voorm.: 6 gr. C. (42 gr. F.) 12 uur 'smidd.: 7 gr. C. (44 gr. F.) juiir nam.: 8 gr. C. (46 gr. f.) IOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. Z. Voor Woensdag. Hoogste stand des voorm. te 6 u. 04 min. Hoogste stand des nam. te 6 u. 24 min. LICHT OF VOOR FIETSERS e.a. Dinsdag 6.47 n.m. tot 5.23 v.m. HET DUITSCH-OOSTENRIJKSCHE TOLVERDRAG. LONDEN, 24 Maart. (Ned. Tel. Ag.) Naar Reuter uit Parijs meldt, schijnt het Brit- zhe standpunt in de kwestie van het totsch-Oostenrijksehe douaneverdrag, dit te djn, dat alles moet worden vermeden, lit naar overhaasting zweemt. In ieder geval zal 't Foreign Office wel geen beslissing nemen voordat Henderson die op het oogenblik te Parijs aan de be- ■preüngen de Europeesche Unie-commls- de deelneemt, hier is teruggekeerd. LONDEN, 24 Maart. (Ned. Tel. Ag.) De ■Me groote financieele bladen, de .financial News" en de „Financial Times" drijven naar aanleiding van 't Duitsch- Oostenrijksche tariefverdrag, dat zij dezen fep volkomen kunnen begrijpen. De „Financial News" verklaart met na- irak. dat de isoleering van Oostenrijk, wals deze dooi de vredesverdragen was nstgelegd. van economisch standpunt be- cin, gelijk stond met zelfmoord. Van een schending der vredesverdra gen en van het protocool van 1922 door Oostenrijk, is geen sprake. Ieder verstandig mensch heeft het Keilt, in naam van het verstand en men selijkheid, te protesteeren tegen de aiuiste voorstelling van zaken, die waar- Khijnlijk alleen ondernomen wordt om te whinderen dat het schrikbeeld van de .Anschluss" verwezenlijkt zou worden. GEEN OVEREENKOMST TUSSCHEN LIBERALEN EN LABOUR? 10NDEN, 24 Maart. (V.D.) In een ver edeling van de liberale oud-ministers, W ongeveer twee uur duurde, werden met wr stemmen meerderheid de voorstellen 'ingenomen, waarin wordt aangegeven in Mke richting de politiek der liberale PUtij zich dient te ontwikkelen. Naar Wuidt zou liet denkbeeld van een pact eet de arbeiderspartij zijn opgegeven. De ■aaien zullen onafhankelijk blijven, Wh zijn bereid de regeering te steunen, ttniieer zij bepaalde maatregelen der li beralen ten aanzien van de werkloosheid venscht uit te voeren. UIT SPANJE. PARIJS. 24 Maart. 'Belg. Tel. Ag.) Het •"urnal" verneemt uit Madrid, dat over- «iitomstig de wet inzake de voorwaar tse invrijheidsstelllng, Zamovra en de Mere met hem veroordeelde republikei- t!», gisteravond in vrijheid zijn gesteld. MADRID. 23 Maart. (Belg. Tel. Ag.) On- Be studenten heersehte groote opwin- ™g in afwachting van de uitspraak van Oppersten Krijgsraad. De medische [■-senten demonstreerden voor het huis Ben minister-president en. eischten •Kwestie. De studenten van de litteraire uw dle de muren van de Universi- Beplakt vonden met bllletten der onarchistische coalitie, eischen verwij- [jog daarvan, hetgeen door de civiele k„ e geschiedde. Zij verbrandden de bil- [en onder het zingen van de „Marseil- wtL ?e socialistische partij en het vak- - bond publiceeren een manifest waarin J,?®n dat zij het sluiten van een re- ''MBnnaire verkiezingsentente met de uÜïli BChe elementen aanvaarden, "wiae een wijziging in het bestaande £re. te bewerkstelligen en de monar- 015 'I te schaffen. UIT britsch-indië. NEW-DELHI, 24 Maart (Reuter). Alvo rens voor deelneming aan het Pan-In- disch Congres met andere nationalistische leiders naar Karachi te vertrekken, ver klaarde Gandhi ten aanzien van de te rechtstelling van de drie moordenaars te Lahore, dat men zich niet moest overgeven aan onrechtvaardige toorn. Gandhi bracht hulde aan de nagedach tenis van de ter dood gebrachten, doch hij waarschuwde de Indische jeugd niet hun voorbeeld te volgen en de bevrijding van Indië in moordpartijen te zoeken. Gandhi voegde er aan toe, dat het de plicht der regeering was geweest de te rechtstelling uit te stellen, doch men kan de regeering niet verwijten haar verplich tingen te hebben verbroken. Deze ernstige fout der regeering, aldus Gandhi, heeft slechts onze wensch vergroot om onze vrijheid, waarvoor de drie veroordeelden zijn gestorven, te herwinnen. DE PETROLEUMWERELD. LONDEN. 24 Maart. (Reuter). De „Daily Telegraph" verneemt uit Boekarest: In verband met het bezoek yan Sir Henry Deterding wordt gemeld, dat hij voorge steld heeft alle aandeelen van de Roe- meensche Petroleum Maatschappijen, die thans het eigendom van den staat zijn. te koópen in ruil waarvoor hij een leening van 20 millioen pond sterling zou arran- geeren voor Roemenië. GESTRAFTE MATROZEN ONTVLUCHT. PARIJS, 24 Maart (Ned. Tel. Ag.) Zes tien matrozen, die deel uitmaakten van een te Corsica gestationneerd straf-batal jon van de marine, hebben, toen zij op een landgoed werkzaamheden moesten verrichten, hun bewakers overmeesterd en zijn daarna op de vlucht gegaan. Men begon direct de vluchtelingen te achtervolgen, doch tot dusver kon geen hunner gegrepen worden. Men vermoedt dat de matrozen in het kreupelbosch zijn gegaan, waar zij zich langen tijd schuil zullen kunnen houden. WIELRENNEN. DE ZESDAAGSCHE TE PARIJS. De stand hedenmorgen zes uur van de Parijsche Zesdaagsche luidt: 1. Mouton—Brescianl 19 punten Op een ronde: CoupryBoucheron 53 pnt.; 3. PecquexRenaud 31 pnt.; 4. Lemoine Guimbretiere 28 pnt.; 5. CharlierDeneof 24 pnt.; 6. PijnenburgPiet van Kempen 19 pnt.; 7. ChouryFabre 17 pnt.; 3. RaynaudDyaen 15 pnt.; 9. RaesDecorte 15 pnt.; 10 BlanchonnetMarcillac 11 punten; 11. LeducqPelissier 11 pnt.; 12. LinariDinale 8 pnt.; 13. Buschenhagen Broccardo 2 pnt. Op twee ronden: 14. Mer- viel—Foucaux. Op drie ronden: 15. Opper manLamb. SCHAKEN. DE COMPETITIE VAN DEN NED. SCHAAKBOND. Hedenavond wordt in In den Vergulden Turk de wedstrijd D. D. II (Den Haag) L.S.G. I gespeeld, die wel de belangrijkste uit dit seizoen is in deze groep. Wint L.S.G. I. dan heeft het tegenover D D. III de beste kansen, bij gelijk spel is D. D. III waarschijnlijk kampioen en wint D. D. II, dan heeft dit de meeste kans. Op verzoek van den Haagschen speler van het derde bord. is gisteravond reeds deze partij ge speeld in het clublokaal van „Philidor". De Leidsche speler, de heer W. H. Bosscha won zijn partij in 23 zetten van den heer G. W. J. Zittersteyn. zoodat de Leidsche club hiermede 'n kleine voorsprong heeft. De partij verliep als volgt: Opening Caro-Cann wit: W. H. Bosscha, I zwart: G. W. J. Zittersteyn. i 1. e4 c6; 2. d4 d5; 3 ed5: cd5: 4. Pf3 Lg4; 5. Le2 Pf6; 6. c3 Pc6; 7. Le3 e6; 8. Pbd2 Ld6; 9. h3 Lh5; 10. 0—0 h6; 11. Ld3 Lf3: 12. Df3: 0—0; 13. Lf4 Dc7; 14. Lh6: Tfe8; 15. Lg5 Le7; 16. Thel Dd8: 17. Te2 g6; 18. Tael Kg7: 19 Pfl Ph5; 20. Le7: De7: 21. Pe3 Pf6; 22. Dg3 Th8: 23. Pf5t NOG EEN SLACHTOFFER. ST. JOHN (New Foundland), 24 Maart. (Reuter). Kapitein Kennedy, een der over levenden van de „Viking" is aan zijn ver- wondigen bezweken. brandweerwagen omgeslagen. MALVERN, (Pennsylvanië), 24 Maart. (Reuter). Door 'het omslaan van een brandweerwagen, die ter blussching van een brand was uitgereden, zijn vijf brand weerlieden gedood en negen gewond. Bij het vernemen van de ongelukstijding is de vader van een der slachtoffers op slag gestorven. VERDRONKEN. Gisteravond is te Beilen uit het Lint horst Homan-kanaal het lijk opgevist rt van de 21-jarige dienstbode W. Kuik, ln dienstbetrekking op de stichting Beiler- oord. Zii keerde op de fiets van een be zoek terug, doch schijnt, door den mist misleid, ln het water te zijn gereden. De fiets is nog niet teruggevonden. zwart geeft op. Bosscha won hiermede zijn 5e partij in de competitiewedstrijden en maakte alzoo 100 n/o! BOTSING TUSSCHEN AUTO EN MOTOR. Gisteravond te ruim halfelf heeft in de Hoogstraat te Amsterdam een vrij ern stige botsing plaats gehad tusschen een motorrijwiel en een auto. De auto, die van de richting Nieuwmarkt kwam. was hal verwegen de Hoogstraat toen de motorrij der. inplaats van een paar luttele secon den te wachten, vóór de auto langs tracht te te schieten. Een botsing was toen on- vermijdlelijk, de motorrijder werd tegen de straat geslingerd en brak vermoedelijk 'n sleutelbeen. Hij is per auto van den G.G. en G.D. naar het Binnengasthuis vervoerd. Motorrijwiel en auto werden beschadigd. amerikaansch deficit. J^HINGTON, 24 Maart. (Reuter). Het n in de schatkist zal aan het einde net begrootingsjaar, op 30 Juni a.s. £generWaCht wordt 700.000.000 dollar be- H.M. de Koningin heeft hedenvoormid dag in de vlakte van Waalsdorp de oefe ningen der Cadetten bijgewoond. H. M. de Koningin-Moeder heeft een bijdrage gegeven aan het „Geldersch Landschap" voor Warnborn en Vijverberg. Zondag 12 April hoopt ds. W. W. Siddré van Zevenbergen intrede te doen te Noordwijk-Binnen bij de Ned. Herv. Ge meente des 's middags halfdrie uur, na des voormiddags 10 uur bevestigd te zijn door ds. W. W. van Haaften van Odijk, voorheen predikant te Noordwijk-Binnen. De navolgende passagiersschepen zijn Woensdag 25 Maart in radio-telegrafische verbinding met de daarnaast vermelde kuststations en via die stations recht streeks te bereiken. (Medegedeeld door de N.T.M. „Radio-Holland" N.V.) Algorab Rugby-Radio Baloeran, Schev. Radio Colombia, id Commewijne, Rugby-Radio Costa Rica Schev.-Radio. Crijnssen. id. Dempo, id. Edam, Rugby-Radio. Flandria. Schev.-Radio. Gelria, id. Indrapoera, id. Insu- linde, id. J. P. Coen. id. J. v. Oldenb. id. J. de Witt. Id. M. v. St. Aldeg., id. Poelau Bras, Alexandria-Radio. Pr. d. Nederl., Schev.-Radio. Van Rens selaer Ouessant-Radio. Rotterdam, Schev -Radio. Slamat, id. Statendam id. SDringfontein. Rugby-Radio. Zee- la^dia Schev.-Radio. Bij verzending van een radio-telegram via Schev.-Radio bedragen de totale kos ten 44 ent. per woord. HAAGSCHE RECHTBANK. Aanrijding te Leiden. Voor de Rechtbank had zich heden te verantwoorden de 37-jarige aannemer A. V. te Zwammerdam. ter zake dat hij in den namiddag van 17 December j.l. als be stuurder van een vierwielig motorrijtuig hoogst roekeloos, onachtzaam, onhandig en onvoorzichtig heeft gereden op den Hooge-Rijndijk. te Leiden, waardoor de louragehandelaar A. v. N., die uit tegen overgestelde richting kwam met een met een paard bespannen wagen, door V. is aangereden en van dén bok is gevallen, waardoor hij gedui'epde drie weken niet heeft kunnen werken Uit het verhoor van een zestal getuigen bieek, dat verd gaande in de richting Leiden, getracht heeft een stilstaande vrachtauto, welke ter hoogte van den Roomourgerweg dwars op den weg stond, voorbij te rijden, daarbij niet lettend op het van rechts komend verkeer waardoor bovengenoemde aanrijding is ontstaan. Vh^ens getuigen zou verd met een snel heid van 40 KM. hebben gereden. Ve d. daarentegen zeide hoogstens met 25 K.M. snelheid te hebben gereden. Het O.M. achtte de schuld van verd. aen dit ongeval, dat gelukkig geen ernstiger gwoigen heeft gehad, bewezen en requi- reerde 14 dagen hechtenis. Uitspraak 7 April a.s. De Rechtbank velde volgende vonnissen: G. H., chauffeur te Alphen, wegens het ve oo,zaken van zwaar lichamelijk letsel, tot eën maand hechtenis. aannemer G. de B. te Katwijk a. d. Rijn, die terecht heeft gestaan wegens vt auisLering van gelden, welke hij als dia ken-penningmeester der N. H. G. aldaar onue. zich had. werd schuldig verklaard aan het hem ten laste gelegde misdrijf van verduistering en te dier zake veroordeeld tor een voorwaardelijke gevangenisstraf van vier maanden met 3 jaar proeftijd. NOORDWITK-BINNEN. Verg. Oranjevcr. „Noordwijk-Binnen", Bovengenoemde ver. vergaderde in café „Flora" van den heer P. v. d. Voort. Deze vergadering onder leiding van den voorz. H. A. Mathot, was matig bezet. Spr. open de met het gebruikelijke welkom, en me moreerde dat de feesten in het afgeloopen jaar ais zeer goed geslaagd beschouwd kunnen worden. De secretaris de heer F. H. van Spanje werd hierna in de gelegenheid gesteld om de notulen der vorige vergadering te le zen. Deze werden onder dankzegging goedgekeurd. Ingekomen stukken en me- dedeelmgen. Door den secretaris werd voorlezing gedaan van eenige ingekomen brieven waarvan een dankbetuiging van den directeur der Dr. Mr. Willem v. d. Berghstichting voor de verrassende wijze, waarop door de O. V. de kinderen dier stichting werden getracteerd. Alsdan is aan de orde het jaarverslag van den secretaris. Uit dit jaarverslag hoorden wij dat door het bestuur het af geloopen jaar was deelgenomen aan den nationalen vaandelgroet aan H. M. onze geëerb Koningin ter gelegenheid Harer Majesteit's 50e verjaardag en zich bij deze gelegenheid een standaard heeft aange schaft die de O V. reeds lang moest be zitten. Een overzicht van de werkzaam heden volgde nu. er werd dank gebracht aan de verschillende comm. voor het or- ganiseeren der spelen. Met een opwekkend woord sloot spreker zijn uitvoerig jaarver slag. De voorzitter bracht dank aan den se cretaris voor diens keurig en zeer uitge breid verslag. Thans was aan de orde punt 5. Presenteeren van den vereeniglngsstan- daard door den voorzitter De fraaie oranjestandaard waarop het wapen van Noordwijk en de woorden „Oranjevereeni- ging Noordwijk", werden geborduurd stond tusschen palmen op het podium opgesteld. Door de vergadering werd staande uit volle borst het Wilhelmus gezongen. Een woord van dank aan het bestuur is hier voor zeker op zijn plaats. Vervolgens was aan de orde punt 6. Financieel verslag. Uit het verslag van den penningmeester bleek dat er velleden jaar een saldo in kas was van f. 138.45, doch dat dit was in gekrompen tot f 54.56, De rekening sloot in ontvangsten en uitgaven met een be drag van f. 2961.91, De controlecommissie, bestaande uit de heeren V. Braun, A. van Schie en J. Imthorn had de boeken en bescheiden van den penningmeester nage zien. Bij monde van den heer V. Braun werd namens deze commissie rapport uit gebracht. Alles was in orde. De voorzitter bracht den penningmeester dank voor zijn accuraat beheer en de kascommissie voor haar werkzaamheden. Ingevolge art. 10 van het reglement werd door de afgetre den commislse voor controle een nieuwe commissie voor controle van drie leden in dubbel voorgedragen, bestaande uit de heeren Jac. Vermeulen, Jos de Mooy en Jan Verheul en als plaatsvervangers de heeren Jac. van Ruiten, P. Ruigrok en Joh. Choufour. Bij de rondvraag werd voorgesteld een subsidie aan het gemeen tebestuur te vragen hetgeen echter om verschillende reden wordt ontraden. Het bestuur wordt opgedragen een brochure samen te stellen Een voorstel een artikel aan het reglement toe te voegen onder het hoofd rechten en plichten der leden, alsmede over royeering van leden, wordt door het bestuur overgenomen. In de vol gende vergadering zal het bestuur een dergelijk artikel den leden voorleggen Ten slotte dankte de heer v. Went het bestuur dat het de O. V. in den nat. vaan-, delgroet heeft vertegenwoordigd en tevens voor het aanschaffen van de keurige standaard. Hierna bracht de voorzitter dank aan den eere-voorzitter voor de on dervonden medewerking om het feest te doen slagen, den comm. v. politie en het politiekorps voor de keurige regeling en orde. Aan graaf v Limburg Stirum voor het steeds welwillend beschikbaar stellen van Laan van Huize Offem, den heer Oord voor de verlichtingswerkzaamheden; de Reddingsbrigade voor de zeer gewaar deerde hulp op het feestterrein, juryle den van den étalagewedstrijd en straat versiering, commissieleden, zangvereeni- gingen, muziekkorpsen etc. die allen hun medewerking verleenden om de feesten te doen slagen. Een bijzonder woord van dank werd gebracht aan den heer G v. Dam voor de vele en moeilijke werkzaam heden verbonden aan het in orde brengen van het feestterrein Niemand meer het woord verlangende sloot de voorzitter on- dT dankzegging voor de onkomst deze zeer geanimeerde vergadering. VALKENBURG. Jaarvergadering „VaMcenburgs Harmonie". Te half acht opende de voorzitter, bur gemeester Lotsy. de vergadering met een hartelijk woord van welkom aan de leden de vergadering De secretaris, de heer J. Oosterlee, las de notulen der vorige ver gadering, welke onveranderd werden vastgesteld. Daarna bracht, hij het Jaar verslag uit. waaruit we aanstippen de be noeming van den nieuwen directeur, de beer A. H. J. Bokbove van de Kon. Mil. Kapel te Den Haag en de aanschaffing van enkele nieuwe instrumenten ter ver vanging van oude. Uit de rekening van den penningmeester, den heer J Rhiins- burger. b'iil-t dat de ontvangsten bedroe gen f. 8"3.77 en uitgaven f 763 66, saldo f. 95,11. Toch zijn de uitgaven in 1931 al zoodanig gewerst. dat besloten moet wor den geen aandeden uit te loten. De voor zitter dankte de beide functionarissen voor hun arbeid in het belang del- veree-' n"rin<? verricht. In zijn mededeeling over den toestand der instrumenten merkte de directeur op dat bet, noodzakelijk is de oude ciarinetten door nieuwe te vervangen en dat vcor een vollediger bezetting een alt- en tenor-saxo- phonp een zeer belangrijk bezit zouden zijn. Toestemming voor een verloting zal aangevraagd worden. Bii de bestuursverkiezing wordt de pen ningmeester herkozen en in de plaats van de bibliothecaris, die bedankt had. de heer A. v. d. Zwart gekozen, die hun benoeming aannemen. Na rondvraag volgde sluiting der verg. De extra collecte voor de Kerk heeft f. 31.54 opgebracht. VOORHOUT. De verkiezingen. Van de 1220 stemgerechtigde kiezers uit deze gemeente zijn er 1200 voor de Pro vinciale Staten en 1154 stemgerechtigd voor den gemeenteraad. De stemmingsdagen voor de Provinciale Staten en den gemeenteraad zijn resp. be paald op 24 April en 9 Juni. VOORSCHOTEN. Gevonden: een portemonnalc met inhoud; een handschoen; een zakje tabak. De heer D. de Jong, opvolger in den raad van den heer J. W. hakker, heeft zijne benoeming aangenomen. ZEVENHOVEN. GEMEENTERAAD. Een korte agenda. Afwezig het lid Breedijk. De voorz. opent de vergadering. De notulen worden onveranderd goedgekeurd. Op een verzoek van de afd. Noorden van de R.K. Dioc. land- en tuinbouwbond, om subsidie voor 3 leerlingen wordt af wijzend beschikt, eveneens van de ver. van ambtenaren der gemeente-financiën voor toetreding ais buitengewoon lid. Ged. St. keuren goed de Beheersverordening van het electrobedrijf en de tabel van af schrijvingen. Ingekomen is een schrijven van de Brandw.borgMij. te Noorden welke niet ingaat op het verzoek tot verlaging van het uurloon bij brand. Met algem. st. wordt besloten dat geen gemeentelijke steun zullen ontvangen, de ongeorganiseerden, of vanwege de ge meente te werk gesteld zullen worden. AMSTERDAM, 24 Maart. Flauwe stemming. Industrieele fondsen flauw. Koninklijke en Rubberaandeelen gedrukt. Tabakken vast. Suikerwaarden prijshou dend.. Boetons flauw. Scheepvaart-aandee len stil. Amerik. fondsen lager. Anacon da's flauw. De stemming was bepaald flauw te noe men. Er werden bijkans algemeen verlie zen gejeden. De handel, pfschopn iets omvangrijker dan de laatste dagen, bleef nog bepeikt. In de Industrieele fondsen ging er begin-beurs vrij veel om in Unie levers, die na lager opening enkele pnt. daalden. Akus vielen beneden 80 pCt. terug en ook de overige Kunstzijde-aan- deelen zagen zich iets van hun koers ont gaan. De Philipswaarden hadden van aanbod te lijden en liepen langzaam tót beneden 250 pet. terug. De Nederlandsche Ford- aandeelen deden niet beter en reageerden tot beneden 330 pet. De Accoustieken wer den iets lager genoteerd. De affaire in O.'iewaarden was beperkt. Koninklijke werden begin-beurs iets drukker verhandeld maar de beweging liep al spoedig dood. Het fonds kwam lager te liggen. Rubberaandeelen moesten iets afstaan in verband met een daling van den Rubberprijs. Tabakken ontmoet ten eenige vraag en werden hooger ge noteerd. Senembah's konden zich niet ge heel op het verhoogde niveau handhaven. Suikerwaarden waren goed prijshoudend in verband met de gunstige tendenz op de suikermarkt. Mijnwnarden lagen bui ten de belangstelling. Boetons verloren weer iets. Amerikaansche fondsen hadden een kalm voorkomen. Anaconda's alleen wer den druk verhandeld en waren aangebo den, WISSELKOERSEN. E 2 land 12.12, Duitsch'and 59 44, Frank rijk 9.76, België 34.73, Zwitserland 48.09"-, Oostenrijk 35 07' 2, Denemarken 66.721/2, Zweden 66.821/2, Noorwegen 66.75, New- York 2.49 3/8. Prolongatie 1 pet. LEIDEN. 24 Maart. Vette varkensmarkt Aangevoerd 402 stuks, waarvan 366 zwaar en 36 licht. Prijs p. K.G. levend gewicht .Zwaar f 0.420.40. Licht f.0.400.38. Han del zeer matig. Groentenveiling van 23 Maart. Roode- kool f. 10—20. Savoyekool f812. Pieter selie f.911. Prei f.47. Radijs f.48. Kropsalade f. 1015. Selderie f. 25. Ra barber f67 p. 100 stuks. Kroten f. 810. Kroten, gek. f. 9—13. Witloof f. 15—27. Postelein f. 68. Spinazie f. 1421. Uien f.1 402.50. Spruiten I f.817. Spruiten II f.1—5. per 100 K.G. BODEGRAVEN, 24 Maart. Kaasmarkt. Aangevoerd 89 wagens, 4132 stuks, 37.188 K.G Prijzen: le soort met rijksmerk f.0.39 —0.43: 2e soort met rijksmerk f. 0,34—0.37. Handel flauw. BOSKOOP, 23 Maart. Rozen per stuk: Rosalandia 1214 ct„ Kilham 1013. Germania 710. Golden Ophelia 913, Columbia 911, Butterfly 12, Hadley 14 16, Cerasus Hisakura 57672, id. Rosea 9 14, Seringen 11—13, Prunus tribola 4 6 ct per tak. Anemonen 3335 ct. Lathy rus 1825 ct. Gerbera 5574, Narcissen 41 Tuloen 46 ct per bos van 10 stuks. HAZERSWOUDE, 23 Maart. Aangevoerd 18522 stuks. Kippeneieren f. 3.554.75 per 100 stuks. Eendeneieren f. 3.55—3.85 per 100 stuks. PURMEREND, 24 Maart. 12 kleine fa- brielts met rijksmerk per 50 K.G. f. 35.50; 1 kleine boeren met rijksmerk per 50 K.G. f. 37.Aangevoerd 15000 K.G. Handel matig. 1410 K.G. boter f. 1.351.65 per K.G.; Weiboter f. 1.00 per K.G. 492 runde ren. wo. 210 vette f. 0.801.00 per KG.,' handel stug; 277 melk- en gelde 160—375 per stuk. handel matig; 5 stieren; 35 paarden 80200 per stuk, matig; 16 vette kalveren f. 1.20—1.50 per K.G., handel stug; 1075 nuchtere kalveren, slachtkalve- ren 10—30 per stuk, matig; Fokkalveren 2026 per stuk. matig; 364 vette varkens, slacht 4144 per K.G., vlug, zout 4041 per K.G., vlug; 84 magere varkens 1325 per stuk. stug; 265 biggen 1016 per stuk, vlug; 344 sehanc-n 2840 per stuk stug: 4 lammeren; 20 bokken. Kipeieren f. 3.5Ó 4.25: Eendeieren f. 3.60 per 100 stuks; Piepkuikens 1—3 per stuk: 40450 kipeieren A f. 3.804.70; 1340 kipeieren B. f. 3 60 3,70; 7812 eendeieren A f. 3.70; 8514 kip pen: 30 eenden. ROTTERDAM, 23 Maart. Graanmarkt. Tarwe f. 5.506.25, beste kwaliteit f. 79. Gerst Chevalier f. 5.506.75, puike blanke er boven. Haver f. 45. puike er boven. Erwten, kl. groene f. 69.25; schokkers f.911, uitgezochte f.1216.50. Bruine boonen f 69.50. extra er boven. Karwij- zaad f2729, inclusief. Blauw maanzaad f. 2831. inclusief. Alles per 100 K.G. netto. Rotterdam, 24 Maart. Veemarkt. Ter vee markt waren aangevoerd: 247 paar den, 1438 magere runderen. 1558 nuchtere kalveren, 12 overloopers, 2 veulens. 867 vette runderen. 29 biggen, 404 vette kal veren, 59 schapen of lammeren, 6 bok- kpn of geiten. Koeien 4648, 40—42. 27'/= 32'/-; Ossen 42' 40. 3840, 35; Stieren 4042, 33, 35—37; Kalveren 77'/=—82'/=, 6570, 50—55. prijzen per K.G. Melk koeien 240—460: Stieren 140—460: Paarden 195200; Slachtnaarden 140240; Hitten 85160; Veulens 75130; nuchtere fok kalveren 2035: nuchtere slachtkalveren 8—12; Kalfkoeien 235450: Pinken 170— 195: Vaarzen 215—275; Biggen 8—14; Big gen per week 1.201.75, prijzen per stuk. Overzicht: Koeien en ossen handel kalm, prijzen als gisteren; stieren slechte han del. prijzen als vorige week; kalveren luie handel, prijzen als gisteren: melk- en kalfkoeien handel willig: prijzen stijver; schapen handel en prijzen als gisteren; nuchtere fok- en slachtkalveren handel vlug, prijzen hooger: paarden luie han del, prijzen vorige week: biggen handel en prijzen als vorige week. ZOElE iWIIJ Ei re-vrlinq, 23 Maart. Aangevoerd 5970 ei"ren. Prijzen per 100 stuks: kipsieren f. 1,70 4.50; eendeieren f 3.70 5. Boter 68 —80 ct. Kaas 30—45 ct. eer pond. Pluimvee K ppen f 041 1 40 Hanen t 205. Eenden f.l. Duiven f. 0.39. Konijnen f. 0è48—2.05. 3—1

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 3