U DENKT ER OVER HET GESTOLEN LUCHTBALLONNETJE of DE GESCHIEDENIS VAN TWEE DEUGNIETEN 2 UIT DE OMSTREKEN. AALSMEER. Vereen. „Eigen Hulp", Dc vereeniging ziekenfonds „Eigen Hulp" besloot op voorstel van liet bestuur de contributie niet 20 pet. te verhoogen. De rekening 1930 is .vastgesteld in ontt angsten en uitgaven op 'n bedrag van f. 33058.12, die van het afzonderlijk beheerde „Fonds voor Ziekenliuisverpleging" in ontvangsten en uitgaven op een bedrag van f. 77J4.23. De reserve van eerstgenoemd Fonds bedroeg oer 31 December 1930 f17835.38, van laatst genoemd fonds f. 2902.87. Voor de blinden. Alhier is door een daartoe ge vormd comité in de Doopsgezinde Kerk een propaganda-kunstavond belegd, ten bate van ben Nederlandschen Blinaenbond. Voor dezen avond hadden verschillende personen en vereenigingen op het gebied van zang en muziek lui medewerking willen ver- leenen, o.m. ue Arbeiders zangvereeniging „Kunst en Strijd" en de mandolinec.'uo „Fu- hira". Er was groote belangstelling en zeker 600 personen woonden de uitvoering bij. Wat de avond zelve betreft, deze kail in alle opzichten geslaagd genoemd worden. £r zal een flink bedrag (ruim f.300.) kun nen worden afgedragen tot verlichting van den zwaren strijd der Nederlandsche blin der, voor meer bestaanszekerheid en levensgeluk. Tuinbouwcursus. In tegenwoordigheid van den Rijkstuin- bouwcoi nulent, den heer Ir. Koeman en het bcstuu. oer Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde is de eindles gehou len van den Alg. Tuinbtuwcursus Aaisineer—Uiter- weg. Een diploma werd behaald door: A. Sikkeina C. Nell P. Oortwijn, D. Kees- sen, M. Groenevcld, J. Landwehr*), J. d'Oli- veyra, J. Visser, J. W. Deddens, H. van Leeuwen en H. Eickhoff Met onder scheiding zeer goed. Bevorderd van de 1ste naar de 2de klasse: P. van der Zwaard, W. van den Kwast, Jac. Schouten, A. Verkaik, R. Sabarte, J. C. Witte, D. Tas, J. Raadschelders, U. Raams, H. A. Landwehr, J. Blesgraaf, J. Branse, J. den Dekker en G. v. Leeuwen. Drie leerlingen konden niet bevorderd worden. Jaarverslag „Bloemenlust". Uit het jaarverslag 1930 van de Coijp: Ver. „Bloemenlust" te Oosteinde blijkt, dat liet afgeloopen jaar, wanneer liet resultaat nog eens nauwkeurig wordt bekeken, niet is tegengevallen. Het totaal geveilde bedrag van f. 2 895.388.18 beteekende een vermeer dering bij 1929 vergeleken van f. 140.364.49. In verhouding tot uitbreiding en verbete ring der bedrijven een absoluut onvoldoende stijging en toch, zien wij naar de kweekers van eerste levensbehoeften, dan kunnen wij elkander nog gelukwenschen. Ook volgens de verslagen van de K. van K., welke een overzicht geven van de verschillende in dustrieën, neemt Aalsmeer niet de ongun stigste positie in. Eén feit is echter niet Ie ontkennen, 1930 vertoont een dalende lijn, 't tweede halfjaar is slechter dan de eerste helft. Aan bloemen alleen werd geveild voor een bedrag van f. 2.884.434.40, groenten en fruit f. 6950.04, convallaria f. 4003.74. April bracht den hoogsten maandomzet aan bloe men, n.I. f. 401.716.23, Januari den laagstcn, 1.121.642.71. Er werden gehouden 660 vei lingen (waarvan 48 voor groenten en fruit). Dc brutowinst der vereeniging bedroeg f, 210.664.10. Aan loonen werd uitbetaald f. 60.381.27, bijschrijving bouwfonds f.28 000, afschrijvingen: oude gebcuv f.15000, nieuwe gebouw f. 18.383, inrichting nicu.v gebouw f. 18.074.10, onderhoud f. 16.832.b3, interest 1.22,288.66, verzekeringen f. 54.05.90, contri buties f.3773.28, subsidies f.2090. De geza menlijke gebouwen staan op de balans voor f. 651.000. HILLEGOM. Brand boven een winkel. Dezer dagen tegen 8 uur ongeveer, is er brand ontstaan in de woning boven den winkel van den heer van der Hulst, in de Hoofdstraat alhier. De bewoners waren op bezoek bij familie. Hierom moest de deur geforceerd worden. Aanvankelijk viel door ikn zwaren rook zoo goed als niets te zien. De brandweer rukte u t met den materia- cnwagen en de aino-motorspuit. Deze laatste behoefde niet te werken: met twee slangen op de waterleiding is er gebluscht. De brand ontwikkelde verbazend veel rook: veel is er niet verbrand; de schade door het water is echter in de bovenwoning cn voora, in den winkel met manufacturen, bedden en gordijnen zeer groot. De oorzaak van den brand was gisteren avond nog niet vast te stellen, en zal wel onbekend blijven. De inboedel en het huis Waren verzekerd. Door de politie werd de straat afgezet, het verkeer werd omgelegd door de Krochtstraat. De toeloop van het publiek was zeer groot Ongeveer anderhalf ine later kon de brandweer inrukken ofschoon nog eenigen md werd toegezien of nablusschen noodig was. KATWITK AAN ZEE. Meisjesvereeniging opgericht. Alhier is teu huize van mevr. Pras een bijeenkomst van jonge meisjes gehouden om te komen tot het oprichten van een 'ereenlging. De vereeniging ls tot stand gekomen een 37 meisjes zijn reeds lid daarvan ge worden. KATWITK AAN DEN RIJN. Tot no. 1 op de definitieve lijst der R.K. kiesvereenlging voor de gemeente raadsverkiezing werd gisteren met bijna algemeene stemmen gekozen de heer H. W. Grimbergen, aftr. LISSE. De Bevolking. De voorloopige uitkomst der gehouden volkstelling is dat Lisse 8483 inwoners telt. waarvan 4299 mannel. en 4184 vrouwelijke personen. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan Piet, Z. van J. J. Opstal en J. M. Baak Hermanus Johan Nico- laas, Z. van B. Verhoef en H. v. Dooren Jacob Cornells, Z. van B. Klijn en P. de Koning Petrus Hermanus, Z van Th Wassenaar en H. M. Reichwein Albertus Theodorus Jozef. Z. van Th. v. d. Heyden en S. W. Bemelman. Overleden: Aart Jacobus Alders, echtg. van P. Oosthoek 61 j. Anna Maria Sophia Reekers, echtgen. van G. A. Theis- sen 67 j. Adriaantje Noort, wed. van A. v. Dijk 79 j. Christianus Wiggers 85 j. Maria Catharina Adriana van Zeist 20 j. De Loosterweg en de Akervoordelaan zullen van 'n Termac-wegdek worden voor zien. waarvoor B. en W. van Llsse de op dracht hebben gegeven aan de N.V. Bouw en Aannemingsmij. te Bussum. NOORDWITK. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente komt Vrijdag a.s. in openbare vergadering bijeen ter bespreking der volgende punten. 1. Ingekomen stukken. 2. Mededeelingen. 3. Vaststelling notulen. 4. Aanvraag art. 72 L.O. wet van RK. Meisjesschool. 5. Goedkeuring begrooting schoolartsen dienst. 6. Voorstel van B. en W. inzake subsidie R.K. Naai- en Knipschool. 7. Wijziging subsidie-regeling bewaar scholen. 8. Vaststelling weezenlijst. 9. Voorstel tot deelneming In garantie fonds voor het Florapark 1932 Noordwijk". 10. Verzoek N.V. A. Dorsman's Boekhan del om subsidie voor boekwerk „Noord- wijk in den loop der Eeuwen". 11. Voorstel tot verkoop van de stoelen van de raadzaal. 12. Advies inzake adres Barnhoorn be treffende bouwver. v. d. Niet. 13. Voorziening kantoorruimten ge meentediensten. 14. Wijziging omslag percentage kosten dienst Openbare Werken bij werken voor derden. 15. Aangaan nieuwe overeenkomst in zake fraude- en diefstalverzekering. 16. Verhuring tegelterras aan den Noord-Boulevard aan G. F. Noordam. 17. Advies op adres Alg. Ned. Verbond inzake reclame-belasting. 18. Woonforensenbelasting 19. Vaststelling kohier hondenbelasting 1931. Slagader doorgesneden. De heer G. te Lisse werd op de Voor straat alhier dpor een bestuurder van een rijwiel, den heer R. alhier, aan- en omver gereden, waardoor een potje dat hij bij zich droeg is gebroken Door een der scher ven is zijn polsslagader doorgesneden HIJ heeft zich direct onder behandeling van den dokter gesteld. Onderzoek naar de oorzaak van deze aanrijding wordt ingesteld. Burgerlijke Stand. Geboren: Theodora Petronella Bertha, d. van Th. Vogelaar en C. A. A. Koeman Johanna Maria, d. van J. H. van de Wijngaard en N. A. van Kooij Jan, z. van J. Duindam en A. Broekhuizen Marinus Willem Thomas, z. van P. Vink en J. I. de Lincel Frits, z. van P. van den Heuvel en C. O. E. Meijer Willem, z. van H. Plug en T. Hazenoot Johan nes Petrus, z. van C. J. Ruigrok en K. P. Molenkamp Adriana. d. van M. Plug en M. van der Hoorn. Ondertrouwd: J. H. C. Bijvoet, 28 j en A. M. C. Roozen. 26 j. M. Pronk, 27 j. en N. Plug 22 j. W. Plug 22 j. en J. Duljndam. 23 j. N. van den Eljkel, 28 j. en A. Barnhoorn, 22 j. Maria van den Brugge, 58 j. geh. m. H. J. Berben Jo hanna Hertsworm, 81 j., wed. v. J. Jansen Elisabeth Adriana Wassenaar, 34 j. geh. met J. Verloop Susanna Maria Splinter. 53 j. geh. met A. J. P. van den Hurk Maria Cornelia Gruliemans, 81 j Loop der bevolking. Gevestigd: G van der Bijl, hulshoud ster. Leiden. Piet Heinstr. 63 H. W. P. Becude. kappersbed Nijmegen. Hoofdstr. 95 Th. Kortekaas en famkruidenier, Sassenheim, Pickéstr. 62 P. C. Lotte, kantoorbed., Sassenheim, Pickéstr. 62 Wed. A. Hogervorstv. d Geest, Voor hout, Douzastr. 20 Th. F. A. de Lincel. bloemist, Voorhout, Katwijkschestr. 22 H. Hoppenbrouwer, bloemistleerl. Alphen a. d. Rijn, Offemweg 75 P. H J. Ottens, ober-kellner. Amsterdam, Noord Boulev. 1 I. W C Rieckhof, dienstbDen Haag. Noord Boulev. 11. Vertrokken: E. L. van der Wiel, Oegst- geest, Gest. „Endegeest" D. Heemskerk, los arbeider, Den Haag, Doedijnstr. 78 L. van Schie, slagerskn.. Vogelenzang, p a. J Busehman M. Bos en fam arbeider Alphen a. d. Rijn. Ridderbuurt 65. dit voorjaar Uw Linoleum, Karpet en Gordijnen te vernieuwen. Onze naam garandeert U prima kwaliteit tegen den laagsten prijs. i BAALBERGEN Ï&WUÏ ZE" l MEUBELEN, TAPIJTEN, BEDDEN. v-XVÏ UT 261. De man bleef suffen op zijn tabouret Had Wim ook niet zien komen, „Wat slaapt die hengelaar gerust", dacht Wim .Waar zou hij wel van droomen?" Wim zocht een tak. Hij vond hem dra Nu kon het spel beginnen Wie iemand voor 't lapje houden wil Die moet maar iets verzinnen. 262. De vlsschen keken heel lang naar hun prooi Die hun daar juist was ontnomen, Waarom moest, ook, zei een haai bedroefd Zoo'n vliegende kerel komen". Waarom ontnam hij ons, zulk een hap Ik begin er van te watertanden „Ja, waarom", zei een ander, erg boos". Nam hij het uit onze handen." NQORDWITKERHOUT. Vergadering Coöp. Boerenleenbank. In ,,'t Wapen van Noordwljkerhout had de j aarlij ksche algemeene le denvergadering plaats van de Coöpera tieve Boerenleenbank. De heer P Verde- gaal opende de bijeenkomst en heette al len welkom. De kassier, de heer J. J. van Noort, deed verslag van den toestand der bank, waar na de rekening en balans over 1930(reeds uitvoerig vermeld) werden vastgesteld. Een daartoe benoemde Commissie vond alle boeken en bescheiden in orde en de kassier oogstte den dank der vergadering. Hierna was aan de orde, de verkiezing van een lid van den Raad van Toezicht, wegens het bedanken van den heer K. J. Noy, die de gemeente gaat verlaten. In zijn plaats werd benoemd de heer Nic. Mens. Tot lid van het bestuur werd her kozen de heer P. Verdegaal. Namens de vergadering sprak de heer P. van Saase hartelijke woorden van dank en waardeering tot den vertrekkenden heer Noy, voor alles wat deze gedaan heeft in 't belang van de Bank. Geheel belangeloos stond de heer K. J. Noy steeds paraat voor alle zaken de Bank betref- I fende. en die de laatste jaren met.groote Als blijk van groote waardeering werd uit naam van alle leden een souvenir aangeboden. Tot onderwijzeres aan de school van de Vereeniging „De Voorzienigheid", Elandsstraat 34, te Amsterdam, is be noemd mej E. M. Remmers, alhier. OEGSTGEEST. Weer een ernstige aanrijding. Achter het Groene Kerkje had weer eens een aanrijding plaats. De heer B. B wonende te Sassenheim reed per rijwiel huiswaarts en werd door een auto ach terop gereden. Deze auto. bestuurd door P. van M. wonende te Amsterdam ge raakte bij het uithalen voor een andere auto in de tramrails Bij het uitrijden reed de auto eerst den wielrijder B. aan en daarna tegen een langs den weg staan- den boom. Dc wielrijder B. bleef eerst bewusteloos liggen. Dr. Varekamp ver leende geneeskundige' hulp. Het bleek dat B. een ernstige hoofdwond had- be komen, alsmede een flinke schaafwond aan het been. Per auto is B. naar zijn woning vervoerd. De auto werd aan de carrosserie bescha digd, doch kon nog op eigen kracht ver der gaan. terwijl de bestuurder geen let sel bekwam. Door de politie is proces-verbaal op gemaakt tegen W. F. te Leiden, wegens diefstal van metselgereedschap. RITNSBURG. De bloemenhandel. De handel is de laatste dagen aanmer kelijk vlugger en de prijs der vroege tul pen is voor de meeste soorten verhoogd. Dit geeft den kweeker weer moed. Betaald werd voor tulpen per dozijn: Vuurbaak 5058 ct. Rose La Reine 33 38. Rubra Max 4855. La Reine Max 60 65. Couleur de Cardinal 6065. Witte due 33—38. Pelikaan 70—75. Gele Prins 57—62. Couronne d'or 587 La Reine 4047. Prins van Oostenrijk 3540. Prosperity 34 39. Cram Brillant 27—32. Witte Valk 65— 75. Ibis 5663 Flamingo 4045. Theeroos 4652. Grand due 5460. Red Admiral 38 42. Scarlet due 27—29. Murillo 3640. Mr v. d. Hoeff 7078 Mac Kinley 4045. Rose Gris-de-lin 2528. William Copland 3856. Prof. Rauwenhoff 5565. William Pitt 5565. Sanders 5055. Elisabeth 60 —70. Le Notre 62—69. Bartigon 60—70. Vict d'Olivierre 6065 Narcissen per 100: Laurens Koster f. 1.601.80. Golden Spur f 1 60—1.90. Emperor f. 1.50—1.80 Victoria f. 1.70—2 Sir Watkin f. 1.90—2.10. Ornatus f. 0.75—0.90. Lucifer f. 0.80—1. Sion f.2— 2.40. Hyacinthen wit per bos 29—34 ct. Id. rood en blauw 2629 ct. Jaarverg. Ned. Bijbel Genootschap. De jaarvergadering van het Ned. Bij bel-Gen. afd. Rijnsburg werd gehouden te Noordwijk aan Zee. De voorzitter ds. Broekstra. heette al len welkom en ging voor in gebed. De secretaris ds. Hermanldes las dc notulen, die onveranderd werden goedgekeurd. Uil het jaarverslag bleek, dat het aantal le den 31 bedraagt, dat der begunstigers 106; 263 Bijbels zijn verkocht met een waarde van f. 514.12. In het afgeloopen jaar zijn twee bijbelredenen gehouden, in de Geref. Kerk te Noordwijk-Binnen door ds. Molenaar (Den Haagen in de Geref. Kerk te Rijnsburg door ds. Voorsteegh (Den Haag). Het verslag van den pen ningmeester, den heer W. v. Beelen ver meldde, dat de ontvangsten bedroegen f. 794.03, de uitgaven f. 36.06. Secretaris en penningmeester werd door den voorzitter vriendelijk dank ge bracht; een woord van dank sprak de voorzitter ook tot mej. Lotsy, die als bi bliothecaresse heeft bedankt. De aftre dende bestuursleden n.I. ds. Broekstra, de heeren Holtrust en Bosschieter werden bij acclamatie herkozen; de heer Bos schieter werd tevens benoemd tot biblio thecaris. De heer Holtrust bracht verslag uit van de provinciale vergadering. Na dat nog enkele zaken besproken waren, die de secretaris met het hoofdbestuur zal behandelen, of die het bestuur in zijn bestuursvergadering onder het oog zal zien, eindigde de heer Starkenburg met dankzegging. STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. Bevallen: J. A. Sebel. geb. van Beek, D. P. Evers, geb. v. d. Hoek, D. D. J. van der Leeuw, geb Schulz, D, K. J. Bosaert geb. Klink, Z. A. M. Luk, geb. Schrij vers, D. Getrouwd: W. Th. Friezen en J. G. Betist. Overleden: P. de Vries z 3 m. J. W. v. d. Sman m. 71 j. W. Haster vr. 29 j, J, Oskam m. 82 j. VEUR. GEMEENTERAAD. Bijdrage Kostverlorenweg - Benoeming deskundige uitbreidingsplan. Dezer dagen kwam de raad dezer ge meente in openbare vergadering bijeen. voorzitter is burgemeester W. Keijzer, Aanwezig, zijn alle leden. De voorzitter opent de vergadering met gebed, waarna de notulen onveranderd worden goedge keurd. Ingekomen zijn proces-verbaal van kas- opneming van den gem.-ontvanger, be grooting 1931 en rekening en verantwoor ding over 1930 van de Avondvakteeken- school, enz. Alie stukken worden voor ken- nisgevirg aangenomen. Volgt verkiezing van leden voor het Hoofdstembureau Vernieuwing Kerkslootbrug aan den Achterweg. De voorzitter deeit mede, dat B. en W. naar aanleiding van de opdracht in de vorige vergadering met de verschil lende eigenaars hebben geconfereerd en tot een oplossing zijn gekomen. Het voorstel wordt z.h.s. aangenomen. Bij het voorstel tot het verlcenen eencr bijdrage terzake voorgenomen reconstructie enz van den Kostverloren- en Wllsveen- schen Weg in de gemeente Stompwijk. zet de voorzitter een en ander duidelijk m een cn hij is er ten zeerste voor een bijdrage te geven en medewerking te verleencn. De wethouders waren er aanvankelijk geheel tegen, doch bij nader inzien hebben deze voorgesteld f. 500 bij te dragen. De voor zitter doet een beroep op de leden jn ieder geval een van beide voorstellen aan te nemen. De heer Borst kan de gedachten van Ged. Staten niet begrijpen, daar verschil lende gemeenten, welke hierbij belang hebben, niet genoemd worden; een ge meentebelang vindt hij het niet, ofschoon hij een bijdrage van f500 niet zooveel vindt. De voorzitter zegt, dat hierover reeds een conferentie is gehouden, waarbij alle be langhebbenden, ook de door den heer Borst bedoelde gemeenten, genoodigd waren, welke echter verklaarden hierbij geen be lang te hebben Na lange besprekingen wordt het voorstel verworpen en zullen B. en W. Ged. Staten adviseeren inzake de door den heer Borst bedoelde gemeenten Benoeming deskundige voor het ontwer pen van een nieuw uitbreidingsplan. De voorzitter zet een en ander duidelijk uit een, terwijl B. en W, voorstellen te benoe men de heer v. d. Kloot Meijburg. De heer De Koning kan met de benoe ming van den heer v. d. Kloot Meijburg accoord gaan. Hij vraagt, waar het vorige door den heer Groenewegen gemaakt uit breidingsplan is gebleven, waarvoor toch ook f 1500 kosten zijn gemaakt, welke kosten nu toch zijn weggegooid. Wanneer nu besloten wordt tot het ontwerpen van 'n nieuw plan. dan zal alles bij elkaar pl.m f. 5500 kosten. Hij is van meening, dat de schuld hiervan wel eenigszins bij Ged. Sta ten ligt, daar zij telkens het plan hebben doen herzien. Hij wil den heer Kioot Meij burg wel benoemen, wanneer Ged. Staten voor een groot deel in de kosten bijdragen. De voorzitter merkt op, dat de schuld niet geheel ligt bij Ged. Staten, daar het plan telkens door allerlei omstandigheden moest herzien worden, b.v. door het aan leggen van de electr. tram. enz.: z.l. zullen Ged. Staten zeker genegen zijn tc helpen, als het noodig is. De heer De Koning wil gaarne eerst eens wat nader weten; ook hadden z.i. de noo- dige wijzigingen wel In het bestaande uit breidingsplan kunnen worden aangebracht De heer Borst had in denzelfden geest willen spreken; hij wil een voorstel doen, dat. wanneer Ged. Staten b.v, 25 pCt. bij dragen Veur de zaak niet zal stagueeren. De heer Blonk vraagt of in het bestaande plan niet de noodige wijzigingen kunnen worden aangebracht, terwijl de heer Raap horst vraagt of het zoo noodig is, een spe cialiteit te benoemen, daar de grondslag toch reeds is gelegd. De voorzitter zegt. dat de vaste basis vervalt en men een geheel nieuw plan heb ben moet. Na lange besprekingen wordt het voor stel teruggezonden naar B. en W., terwijl deze aan Ged. Staten het voorstel van 25°'o bijdrage zullen voorleggen. B. en W. stellen voor het raadsbesluit d.d. 23 Januari 1931 (aanvulling bouwver ordening) in te trekken en met een geheel nieuwe bouwverordening te komen, welk voorstel z. h. s. wordt aangenomen. Het voorstel tot deelneming in maat schappelijk kapitaal N.V. Bank voor Ned. Gemeenten z. h. s. goedgekeurd Voorstel naar aanleiding van adres Ge meenteraad Arnemulden ibetr. Onderwijs lichamelijke oefening). B. en W. stellen voor afwijzend te beschikken en geen ad- haesie te betuigen. De heeren Borst en Raaphorst vinden lich. oefening juist zeer noodig: zij kunnen met het voorstel wel accoord gaan, doch waar waarschijnlijk spoedig deze oefening verplichtend zal worden gesteld, vertrou wen zij, dat B. en W. in deze paraat zullen zijn, wat de voorzitter toezegt, waarna het voorstel z. h. s. wordt goedgekeurd Voorstel Inzake overname Boschlaan. B en W. zijn voor overname dezer laan. Er worden hierover nog al besprekingen ge voerd. De heeren kunnen echter met het voorstel accoord gaan, doch zij wenschen niet de hooge kosten, hieraan to maken, welke voorgesteld worden, doch de laan op behoorlijke wijze opknappen. De voorzitter zegt toe, dat B. en W. de laan op zoo goed koop mogelijke wijze behoorlijk zullen her stellen, waarna het voorstel z. h. st. wordt aangenomen. Een vraag is ingekomen van deh neer Raaphorst over Rijksbijdrage voor huis vesting van groote gezinnen bij eventueel noodig zijnde verbouwing. Hi.i meent, dat men f.300 bijdrage van het Rijk nijgen kan. De voorzitter zet aan de hand van de ministerieele circulaire deze zaak uit een, waarbij bleek, dat dit niet zoo een voudig is voor deze bijdrage in aamnerking te komen, zoodat het zelden voorkomt. Wanneer het zoo gemakkelijk was, zouden B. en W. voor groote en behoeftige gezin nen hiervan reeds lang gebruik gemaakt hebben. De heer Raaphorst zegt te begrijpen, dat het niet zoo gemakkelijk Ls en verklaart naar genoegen te zijn beantwoord. Hierna volgt sluiting der vergadering. Burgerlijke Stand. Bevallen: A. Fllnterman geb. Oliemans, Z. M. G. Hooymans geb. Verhagen. Z. A. C. de Bruyn, geb. in 'tVeen, D. Ondertrouwd: J Veenstra en A A. M. Thierry H. J. Ruger en E. Veenstra. Overleden: J. W. Koel z. 20 m. VEUR—LEIDSCHENDAM. Comité B. V. L. Op initiatief van burgemeester Keijzer is alhier gevormd een pi. commissie voor den Bijz. Vrljw. Landstorm, die bestaat uit de heeren Keijzer, P. II. v. d. Zande, H J. v. Delft, P. den Baars, G. C. Seholten. J. C. M. v. Wijk, ds. J. de Wit, F. van Heyningen, W. F. Kleesman, J. de Langen, ds. Bou- kema. In verband met de a.s. gemeente raadsverkiezingen hebben de Chr.-Hist. en Anti-Rev. Kiesvereenlgingen een compro mis getroffen, waarbij aan eikaars candi- daten steun zal worden verleend Stomp wijk komt uit met Chr.-Hist. candidaten. waar aftredend zijn dc heeren Schmal en Van Dam. Chr.-Hist. Veur komt uit met anti—rev. candidaten, waar aftredend is de heer T. Borst, anti-rev. 3-3

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 11