HEERENJOEDEN WARNECKE EEN ONVERGEEFLIJKE VERGISSING, MEVROUW... RECHTZAKEN. NIEUWSTE MODELLEN STATIONSWEG 6b. RADIO-PROGRAMMA. HET PENSIOENFONDS IN DE TYPOGRAFIE. Clausing in zijn eisch ontzegd. De Eerste Kamer der Amsterdamsche rechtbank deed uitspraak in het bekende geschil tusschen den heer Clausing en den Algemeenen Typografenbond ln zake het pensioenfonds in de Grafische vakken. Zooals men zich herinneren zal, wei gerde rte heer Clausing de premie voor het pensioenfonds te betalen, waarna hij als lid van den Bond werd geroyeerd, zoodat hij niet meer in het georganiseerd druk- kersbedrijtf kan werken. In verband hiermede had de heer Clau sing een bt'rgerlijk geding aanhangig ge maakt, daar hij meent dat het royement ten onrechte is geschied. Voor den heer Clausing trad op mr. Simon de Jong en voor den Typografenbond mr. Th. Muller Massis. Door deze rechtsgeleerden werd ge pleit op 27 Januari jj. Op 31 Januari trad mr. Vugt op voor de gevoegde partij, de „Vereeniging het „Pensioenfonds". Door eischer werd aam de rechtbank ge vraagd: le. de verklaring, dat het besluit van den Typografenbond, dat aansluiting bij het pensioenfonds ongeldig is, daar het niet is genomen met de vereischte meerderheid van stemmen: 2e. de verklaring, dat het besluit van den Bond, waarbij haj (de heer Clausing) is geroyeerd als lid nietig is; 3e. het herstel van eischer in zijn rech ten als lid van den Vakbond en vergoeding van de geleden schade door het royement. De rechtbank overwoog in haar uitvoe rig gemotiveerd vonnis, dat in Juni 1929 het besluit genomen is tot toetreding tot de Vereeniging het Pensioenfonds en dat reeds ln November d.a.v. dit pensioenfonds in werking kwam. Eerst op 11 Februari werd door eischer het eerste protest ingediend en dus heeft eischer zeven maanden laten verloopen. Dit achtte de rechtbank in strijd met de goede trouw. Immers art. 1374 B W. eischt, dat de overeenkomsten te goeder trouw behooren te worden uitgevoerd, hetgeen meebrengt, dat men bij de uitoefening van zijne rechten ook rekening houdt met de belangen van de tegenpartij. De rechtbank ontzegde eischer daarom in zijn eisch. KANTONGERECHT ALPHEN. Ter rolle van het kantongerecht stonden alhier gisteren slechts 33 zaken. Als kan- tonrechter-plaatsvervanger fungeerde Mr. J. Smit. Na de behandeling van een 2-tal kinderzaken, werd door den deurwaarder het eerst afgeroepen de zaak van het Openbaaar Ministerie tegen H. C. v. d. Sp. alhier, die als verlofhouder terecht moest staan wegens overtreding der drankwet, n.l. het in voorraad houden van sterken drank zonder vergunning. Als verdediger trad voor verdachte op Mr. A. Korver al hier, terwijl als getuige werd gehoord de Inspecteur van politie de heer H. v. Beek alhier. Verdachte bekende de feiten zooals die bij procesverbaal waren gerele veerd doch beriep zich er op dat de inbe- slag genomen flesch jenever was bestemd voor eigen gebruik, dus niet voor den ver koop. Genoemde inspecteur gehoord ver klaarde bij verdachte huiszoeking te heb ben gedaan en bij deze gelegenheid in de huiskamer verschillende flesschen met port etc. te hebben aangetroffen doch in een vertrek-keuken dat door de opening van een deur verbinding heeft met zijn gelagkamer en buffet in een kastje tus schen andere verschillende flesschen be doelde flesch jenever te hebben gevon den, deze in beslag te hebben genomen en voorts op grond van redelijk vermoeden dat in genoemd lokaliteit meermalen ster ken drank wordt getapt proces-verbaal te hebben opgemaakt. Verdachte ontkende dit laatste, zoomede ook wat btereft de directe verbinding van zijn buffet met de keuken. De ambtenaar overwoog in zijn requisitoir het verschil van aanwezig en in voorraad hebben van sterken drank doch meende dat hier degelijk van voor raad sprake was en eischte een geldboete van f20 subs. 10 dagen met verbeurdver klaring van de inbeslag genomen flesch jenever. De verdediger Mr. A. Korver nield een uitvoerig pleidooi waarbij deze ook trachtte te ontzenuwen het begrip van den wetgever van het aanwezig of in voorraad hebben, bij voorraad is iets meer noodig dan aanwezig hebben en bij 2 of meerdere flesschen kan men volgens ver dediger nog niet van voorraad spreken, zoodat vrijspraak zal moeten volgen. De kantonrechter onmiddellijk uitspraak doende achtte het in voorraad hebben van sterken drank niet bewezen en sprak verdachte vrij. J. C. W. had zich te verantwoorden wegens overtreding der vleeschkeurings- verordening dezer gemeente n.l. het niet voldoen om ingevoerd (vleesch uit) vet uit een andere plaats dat volgens de hier gel dende verordening aan keuring onder hevig is niet te laten keuren. Als getuige werd gehoord de hulpkeurmeester K. Drok een bediende van verdachte en de slager M. Terwijl ook in deze zaak Mr. A. Korver als verdediger optrad. Na het hooren der verschillende getuigen werd de zaak ten slotte aangehouden tot het doen hooren van den keuringsveearts den heer K. R. Kuipers. Eindelijk volgde hierna afdoening van de reeds verschillende keeren uitgestelde zaak tegen H. v. R. te Hazerswoude. die op den Middelweg onder die gemeente niet be hoorlijk naar rechts had uitgeweken met een tractor met wagen, toen hij aldaar den landbouwer V. met een paard en wa gen had ontmoet. Verdachte voerde des tijds tot zijn verdediging aan, dat het ter plaatse bijna een vaste usance ls. dat men elkaar door de slechtheid van den weg met een leegen wagen rechts en met een geladen wagen links passeert, of wel dat de geladen wagen den weg houdt en do leegen wagen links passeert. Door den majoor der rijksveldwacht werd in dien zelfden geest rapport uitgebracht, terwijl eveneens conform verdachte's bewering werd verklaard door den rijksveldwachter v. N. en getuige De G. Dc ambtenaar achtte verdachte door overmacht dan ook niet strafbaar. De kantonrechter ontsloeg verdachte van verdere rechtsvervolging en verklaarde de gehoorde getuige V. niet ontvankelijk ln de door dezen ingestelde civiele vordering. C. de R. had kippen op het terrein van den landbouwer H. laten loopen en was voor dit delict 2-keer verbaliseerd. Als ge tuige werd gehoord de verbalisant R. D. Eisch f3 subs. 1 dag en f. 6 subs. 2 d., ver oordeeling 2-maal f. 2 subs. 2-maal 2 d. T. R. uit Gouda stond terecht omdat hij als bestuurder van een vrachtauto op den Steekterweg op 6 Januari 1931 in den avond den agent van politie G. N. had aangereden, tengevolge waar door deze met zijn rijwiel in den graskant terecht was gekomen en bijna te water was geraakt. Verdachte beweerde door een verkeerscomplicatie den agent van politie niet te hebben gezien. Deze laatste, als getuige gehoord, bevestigde zijn proces-verbaal. De ambtenaar van het O.M. merkte op. dat de meeste bestuurders nog wel zoo slim waren, dat zij een agent van politie zagen, doch verdachte heeft blijk baar slechte oogen of geen voldoende op merkzaamheid. Eisch f. 15 subs. 5 dagen, veroordeeling f. 10 subs. 5 dagen. J. C. V. werd wegens overtr. der leer plichtwet veroordeeld tot f.3 subs. 1 d. T. v. d. B. idem tot f. 2 subs. 1 d. J. B. stond terecht wegens overtreding der arbeids wet n.l. het laten bezorgen van couranten door personen beneden de 14 jaar. Ver dachte voerde tot zijn excuus aan door ziekte zijn zoontjes de couranten te heb ben laten bezorgen Eisch en veroordee ling f.2 subs. 1 d. W. de M. die zich voor hetzelfde feit had te verantwoorden werd veroordeeld tot f.2 subs. 1 d. A. J. Boers te Hazerswoude had zijn café niet op tijd gesloten doch beriep zich op overmacht en beweerd dat hij zijn bezoekers her haaldelijk had aangemaand zijn lokaliteit te verlaten, waaraan door hen geen ge volg was gegeven. Eisch en veroordeeling f.4 subs. 2 d. L. 31. te Wadldnxve^n had op 30 Dec. 1930 des v.m. pl.m. 8 uur op den kanaal- weg onder de gemeente Ter-Aar als be stuurder van een automobiel een andere bestuurder zekere J. P. K. uit Hazers woude tijdens het passeeren met zijn wagen zoodanig aangereden tengevolge waardoor deze met zijn wagen in het Kanaal terecht was gekomen en K. en zijn broeder zich niet dan met levensgevaar hadden weten te redden. Verdachte beweerde van het ongeval niets te hebben gemerkt en was doorgereden. Als getuigen werden gehoord genoemde K. en zekere A. H. uit Ter-Aar, beiden verklaarden dat toen de auto de auto van K. bijkans was gepasseerd te vlug met zijn wagen naar rechts had uitgeweken waardoor de wagen van K. zoodanig was aangereden dat hij in het Kanaal reed. Beiden hadden verdachte evenwel niet gezien. Doch getuige H. was zoo attent geweest, toen hij zag dat de auto van ver dachte na het ongeval doorreed onmid dellijk het nummer op te nemen. Als ver dediger voor SI. trad op Mr. A. Korver alhier. De ambtenaar requisitqir nemende achtte de zaak door de getuigenverklarin gen thans niet alleen duidelijker doch ook ernstiger, daar hem nu was gebleken dat SI. ook zeer hard had gereden, daar deze pl.m. 8 uur te Ter-Aar moet zijn geweest en zelf beweerde ongeveer half negen aan het Centraal station te zijn geweest. Bovendien blijkt dan verdachte te vroeg na het passeeren naar rechts heeft uitge haald. Eisch f. 100 subs. 30 dagen. De ver dediger kon zich niet vereenigen met de gedachte van den ambtenaar dat de zaak ter zitting duidelijker en ernstiger was ge worden. Verdachte is zich gehefel onbe wust, bovendien is zijn auto niet bescha digd, terwijl toch bij een duw dat een andere auto in het water wordt gereden de wagen belangrijk beschadigd zou zijn geworden en de wagen geen spoor van beschadiging vertoonde. Bovendien betwistte verdediger den tijd van ongeveer 8 uur. Verdachte was pl.m. 7 uur van Waddinxveen gegaan en gelet op den afgelegden weg was verdachte on geveer half acht in Ter-Aar, zoodat hij om om half negen te Amsterdam te zijn heel niet hard heeft gereden, doch inte gendeel van snel rijden zelfs geen sprake kan zijn. Heeft echter K. zelf niet te hard gereden of te veel naar rechts uitgeweken dat hij In aanraking met den berm van den weg is gekorncn. Omtrent de schuld refereerde spr. zich geheel aan het oordeel van den kantonrechter. Maar ten opzichte van de straf wilde hij opmerken dat van roekeloosheid en snel rijden geen sprake kan zijn, zoodat van het opleggen van een zwaren straf geen sprake kan zijn en hij verdachte gelet op dc civiele procedure, in clementie aanbeveelde. Do kantonrechter veroordeelde verdachte tot f. 40 subs. 20 d. Den schipper H. W. uit Druten die al hier op 8 Januari j.l. niettegenstaande de roode vlag uitstond in strijd met het scheepvaartverkeer toch door de Alphen- sche brug was gevaren en hierdoor pre cies in den brug in aanvaring was geko men met een Volhardingboot, waardoor zoowel het scheepvaartverkeer als het ver keer over de brug drie kwartier was ge stremd.' was niet verschenen. Als getuige werd gehoord den chef-brugwachter P.. die een en ander bevestigde en er op wees dat verdachte zich omtrent het al of niet doorvaren als de roode vlag uitstaat ge heel niet had bekommerd Eisch en uit spraak f. 50 subs. 20 d. De autobestuurder H. B. uit Den Haag was alhier op 16 Januari 1931 in den Hoorn des 's morgens ongeveer 6 uur met zijn vrachtauto op een koppel schapen van den landbouwer van V. ingereden, waardoor een drietal der beesten-werden verwond en gedood, terwijl daarna zijn wagen tegen den berm van den weg op vloog en kantelde Verdachte beweerde de schapen pas op het laatste moment te hebben gezien. Een 4-tal getuigen ver klaarden echter dat men de auto reeds voor het ongeval tegemoet was geloopen, midden op den weg was gaan staan, om den bestuurder er op opmerkzaam te maken dat hij links moest passeeren. Ver dachte was evenwel maar doorgereden en had niemand gezien. Na het hooren van een 2-tal getuigen a deeharchr die weinig wisten te verklaren, eischte de ambtenaar een geldboete van f. 80 subs. 40 d., uit spraak f. GO subs. 30 d. Waar geen woon plaats is vermeld, wonen de veroordeelden te Alphen a. d. Rijn. VOETBAL. DE WEDSTRIJD NEDERLAND—BELGIË. Uitzending door den K. R. O. Naar gemeld wordt zal de K. R. O. den internationalen voetbalwedstrijd Neder landBelgië, welke Zondag a.s. in het Sta dion te Amsterdam wordt gespeeld, door een ooggetuige per radio op golflengte 298 Meter doen uitzenden. De Kon. Nederl. Voetbalbond heeft be reids zijn toestemming verleend. WEDSTRIJDEN TE BOSKOOP. De uitslagen van de te Boskoop gehouden wedstrijden zijn: „De Boskoopsche Boys 4"„Schoonhoven 4" gelijk spel 11. „De Boskoopsche Boys 3"„Ona 5" Gou da, 7—2. o BILJARTEN. OM DEN COUPE GLORIEUX. De wedstrijden te Brussel om den Coupe Glorieux zijn geëindigd met een zege van Soussa, die 7 partijen won; 2. Foerster, 5 5 gew.; 3. Zaman; 4. De Doncker; 5. Luy- paerts; 6. Unshelm; 7. Dommering; 8. v. Vliet. DAMMEN. KAMPIOENSWEDSTRIJDEN 1931 OM DEN LEIDSCH DAGBLADBEKER. Steunt, bij gelijken prijs en kwaliteit, De Nederlandsche Industrie. Hiermede dient gij Uw land En bestrijdt gij de werkloosheid. Nu de voorwedstrijden geëindigd zijn. Deze wedstrijden, die voor het eerst se dert de beschikbaarstelling van bovenge- noemden beker, georganiseerd door de Ch. Leidsche Damverg. en de Leidsche Dam club, moesten ditmaal wegens groote deel- neming worden gesplitst in voorwedstrij- den en wedstrijden in een hoofdklasse, zoowel voor de 1ste, als voor de 2de klasse. Beide weer onderverdeeld ln 3 afdeelingen van 5 of 6 deelnemers, terwijl was voorge schreven dat van iedere afdeeling de 2 hoogstgeplaatsten in de hoofdklasse zou den worden geplaatst, en de kampioen 1930, de heer van der Stel, van voorwed strijden was vrijgesteld. In het algemeen is in deze voorwedstrij den rustig en op kalme wijze zonder groote geschillen gespeeld. In de 2de ronde deed zich een klein in cident voor in de partij tusschen Waals en J. H. v. d. Wijngaarden, welk Incident echter geen invloed had op het resultaat der partij. In de 1ste klasse afdeeling A. verviel de deelname van v. d. Wijngaard reglemen tair omdat hij wegens ziekte 3 achtereen volgende weken moest verzuimen In de eerste klasse afdeeling B. heeft Knoppert na 2 partijen te hebben gespeeld en verloren het restant van zijn te spelen partijen door niet opkomen gewonnen ge geven. In de 1ste klasse afdeeling C. trok van de Reek zich, na 1 gespeelde en gewonnen partij, terug, zoodat deze klasse daardoor van 7 op 6 deelnemers terugliep. In de 2de klasse afdeelingen A, B en C deden zich dergelijke gevallen niet voor, zoodat hier alles normaal werd afgewerkt. Door ziekte moesten de voorwedstrijden met 1 week worden verlengd, terwijl zelfs eenige spelers verplicht waren in deze week 2 wedstrijden te spelen. De eindstand der 1ste klasse afd. A: gesp. gew. rem. verl. pt. Bernsen 4 2 2 6 De Jeu 4 2 2 6 Optendrees 4 2.1 1 5 De Water 4 112 3 Lammens 4 4 0 1 en 2 werden in de Hoofdklasse ge plaatst in casu Bernsen en de Jeu. Op tendrees sloeg een goed figuur en ver speelde slechts zijn kans in de partij met Bernsen toen hij op winst staande door een foutzet de partij nog remise moest geven, terwijl Lammens in deze afdeeling slechts nullen mocht noteeren, iets wat vermoedelijk aan mindere dispositie zal hebben gelegen. De Water ontliep de vier de plaats niet met 3 winstpunten. De eindstand der 1ste klasse afd. B: gesp. gew. rem. verl. pt. Gastelaars 5 4 1 9 J. Klinkenberg 5 3 2 8 Meinema 5 3 2 6 Teleng 5 12 2 4 Kleijn 5 113 3 Knoppert 5 5 0 Hier promoveerden Gastelaars en J. Klinkenberg Meinema maakte een goed figuur. Kleyn en Teleng moesten zich met minder punten tevreden stellen. De 5 ver- llespartijen van Knoppert werden hier voor reeds genoemd. De eindstand der 1ste klasse afd. C: gesp. gew. rem. verl. pt. Kleer 541—9 Bergman 5 3 2 6 Molenaar 5 2 2 1 6 v. d. Bosch 5 3 2 3 Dekker 5 4 13 3 Eppenga 5 113 3 Hier werden in de hoofdklasse geplaatst Kleer en Bergman en extra Molenaar eensdeels om demarrage te voorkomen en anderdeels omdat er in de hoofdklasse door toevoeging van den kampioen 1930 een oneven aantal spelers zouden voorko men. en de afwerking van het voorgeno men programma toch 7 weken zal duren. De andere spelers behaalden allen 3 punten, v. d. Bosch speelde beneden zijn kunnen. De eindstand in de 2e klasse afd. A: gesp. gew. rem. verl. pt. C. Klinkenberg Sr. 4 4 8 J. H. v. d. Wijngaarden 4 2 115 J. Dreef 4 112 3 E. Sladek 4 1 3 2 Waals 4 1 3 2 De ln de hoofdklasse geplaatsten zijn H. C. Klinkenberg Sr. en J. H. v. d. Wijn gaarden. eerstgenoemde zelfs zonder ver- liespunten, E. Sladek en Waals gelukten het slechts de eer te redden door een partij der 4 te spelen wedstrijden te winnen. De eindstand in de 2de klasse afd. B: RECLAME. I(5B<3BX56>I5SX53X5©I Laat U zich niet door de aanbieding van „palm- en olijf-zeep misleiden! Is liet U bekend dat, ofschoon het gebruik van „palm- en olijf "—zeep eeuwenoud is, geen enkele soort met Palmolive kan worden verge leken, waar het gaat om 't behoud van een gezonde, frissche teint? Palmolive zeep, uitsluitend uit olijf- en palmoliën samengesteld, is het eindproduct van ontelbare proefnemingen, gedurende een tijdperk van zestig jaar. Zóó werd een wetenschappelijk samengestelde zeep verkregen, welke thans door millioenen, in elk land ter wereld, wordt gebruikt. En algimcen erkent men dat góón betere zeep te vinden ls, voor den prijs van Palmolive. Er worden U dagelijks andere palm- en olijf-zeepen aangeboden. Heeft U zicb echter ooit afgevraagd waardoor die zeepsoorten haar hard groene kleur verkregen Palmolive, delicaat groen getint, vertoont de natuurlijke kleur van dc voor haar bereiding gebruikte olijf- en palm oliën, zonder toevoeging van eenig au,Ier vet. Daaraan - en uitsluitend daaraan - ontleent zij baar verzachtenden, verjongenden invloed op de huid. Geen „overvette" eigenschappen, geen verdacht groene kleur. Dc natuur heeft immers geen verfje noodig 1 Laat niemand U meer kunnen vertellen dat de als „palm- en olijf-zeep aanbevolen soorten op cën lijn kunnen staan met Palmolivede naam in lln woord geschreven, de zeep uit twee oliën toebereid 1 En denkt er tevens aan: Palmolive wordt nooit onverpakt verkocht! Groene crêpe ver- pa\l(ing - warte banderol met in gouden letters: PALMOLIVE gesp. gew. rem. verl. pt. Huisman 3 2 1 5 C. Kllnkenb. Jr. 3 2 1 5 J. Dreef 3 12 1 A. Sladek 3 1 2 1 In de hoofdklasse komen dus H. Huis man en C. Klinkenberg Jr. die met groote meerderheid zegevierden over H. Dreef en A. Sladek die hier een mager resultaat be haalden. De eindstand in de 2e klasse afd. C: gesp. gew. rem. verl. pt. Be ij 5 4 1—9 A. Klinkenberg 5 4 18 Teunisse 4 2 115 J. B. v. d. Wijngaarden 4 112 3 Teleng 5 1 4 2 Zaalberg 5 14 1 Als gepromoveerden gelden hier Beij en A. Klinkenberg. Teunisse en v. d. Wijn gaarden behaalden ook hier nog een be hoorlijk resultaat, maar mochten door te weinig winstpunten evenals Teleng en Zaalberg het dorado niet betreden. Hiermede sluiten de voorwedstrijden en is de wacht op de ongetwijfeld spannende race in de hoofdklasse, waarin de spelers elkander weinig zullen toegeven, zoodat het een serie van zware wedstrijden be looft te worden. De hoofdklasse der ltse klasse wordt dus samengesteld uit v. d. Stel. de Jeu, Bernsen, Bergman. Molenaar, Kleer. J. Klinkenberg en Gastelaars. De hoofdklasse der 2de klasse wordt dus samengesteld uit Bey, Huisman, A. Klin kenberg. C. Klinkenberg Sr., C. Klinken berg Jr. en J. H. v. d. Wijngaarden. De wedstrijden zullen Donderdag weder aanvangen. RECLAME. 2145 VOOR WOENSDAG 26 MAART. Hilversum, 1875 M. Uitsl. V A R A - uitzending. 9 00 Gramofoonpl. 9.30: Orgelspel Joh, Jong 10 00: Morgenwij ding VPRO. 10.15: P J. Kers: „Onze Keuken" 11.00: Gramofoonpl. 11.05: Dr. C. J. Heybroekd'Ancona „De licha melijke ontwikkeling van het schoolkind." 11.35: Gramofoonplaten 12.00: Poli tieberichten 12.15: Concert VARA- septet onder leiding van Is. Eyl. Gramo foonpl. 2.15: Gramofoonpl. 2.25: Vrouwenuurtje 3.15: Gramofoonpl 3.20: II. Lindeman: „Een gulden ontvan gen is een gulden uitgeven." 3 35. „Maak het zelf", door C. Schaake—Ver kozen 4.25: Gramofoonpl. 4.30' Voor de kinderen 6.00: Onderwijsfonds v. d. Binnenvaart 6 30: Mandoline-cursus Joh. B. Kok 7.00: M. J. Brusse: „Mijn leven onder de menschen 7.30: Politie berichten 7.45: Uitz. v. d. Nederl. Ter, van Fabrieksarbeiders. M.m.v. het VAR.1- orkest onder leiding van H. de Groot. 3. W. de Vries (toespraak) 8.45: ,9e Klucht van de Koe", van Brederode. Door het Groot Volkstooneel o. 1. v. H. Bouler, W. van Cappelen en B. Groeneveld - 9.30: Jan van Zutphen: Vrouwenhuipas .Zonnestraal". 9.45: Concert VAHl- orkest o. 1. v. H. de Groot 10.45. Var Dias 11.0512.00: Gramofoonpl. Huizen, 298 M. Uitsl. N.C.R.V.-uit- zendlng 8.00—8.15: Schriftlezing - 8.159.30: Gramofoonpl. 10.30—1100: Zlekendienst 11.0012.00: Concert. M. F. Jurjaanz (harmonium). Mevr. L. J. A. v. NeerdenOngers (sopraan) 1200 12.30Gramofoonpl. 12.30—2.00: Con cert. Mevr. C. v. Ravenswaay—Mollenkamp (zang), H. Hermann (viool), H. v. d. Horst Jr. (cello). Mevr. R. A. v. d. Horst—Bleek rode (piano) 2.002.30: Gramofoonpl 2.303.00: Lezen van Chr. Lectuur - 3.004.30: Concert. Mevr. G. de Knegt— Ter Haar (sopraan), L. v. d. Lek (hobo) en Mej. R. Beute (piano) 4 30—445 Gramofoonpl. 5.006.00: Kindeniurtje 6.007.00: H. Pilon: „Onze weiden" - 7.00—7.30: Gramofoonpl. 7.308.00 Mr. H. v. Haeringen: „Houdt de jeugd buiten de politiek" 8.00—10.00: Concert Arnhemsche Orkestvereeniging o. I v. P. Frer.kel. M. m. v. Prof. W. Kerschbaumer (piano) 8.459.15: J. J. Wallen: „Het vaccinatie-vraagstuk." 10.00—10.10: Vaz Dias 10.1011.30: Gramofoonpl. Daventry, 1554,4 M. 10.35: Morgenwij ding 11.05: Lezing 12.20: Gramo foonpl. 1.05: Orgelspel 1.35: Orkest concert 2.45: Voor scholen 3.50: Con cert. Orkest. I. Schlaen (viool) 535' Kinderuurtje 6.20: Lezing 635 Nieuwsber. 7.00: Zang door J. Arm strong en Joan Coxon 7.20: Lezing 7.45: Lezing 8 20: Concert. Orkest. Casals (cello), B. Maine (declamator), koor 9.20: Berichten 9.35: Vervol? concert. 10.40: Lezing 10.55Berichten 11.0012 20: Dansmuziek. Parijs „Radio Paris". 1725 M. 3.05: Gramofoonpl. 12.50: idem 1.25: idem 6.50: idem 9.05: idem 9.20: Or kestconcert. Langenberg, 475 M. 6.20—7.20: Gra mofoonpl. 9.3510.35: Gramofoonpl. 11.30: Gramofoonpl. 12.251.50: Con cert. Orkest en sopraan. 4.205 20 Orkestconcert 7.057.35: Koorzang 7.35: Orkestconcert m. m. v. solist. Daarna Berichten en tot 11.20: Dansmuziek. I Kalundborg, 1153 M. 11.20—1235 Orkestconcert 2.20—4.20: Orkestconcert en voordracht 5.105.40: Gramofoonpl 6.407.40: Orkestconcert 140—7.5a' „Familien Hansen" van J. Locher. 7.55 —8.40: Orkestconcert 9.059.20: Zang 9.35—10.10: Kamermuziek 10.10 11.50Dansmuziek. Brussel. 508,5 en 338.2 508.5 M 5 20 Dansmuziek 6 20Gramofoonpl. 20 Gramofoonpl. 7.50: Gramofoonpl. 8.20: Heruitzending van Londen (Daven try) 338.2 M.: 5.20: Orgelconcert 0.20: Gramofoonpl. 7.20: Gramofoonpl 7.50: Gramofoonpl. «20: Militaire muziek 9.20: Vervolg militaire muzies 9.50: Dansmuziek. ..Zeesen, 1635 M. 5.40—11.20: Leggen 11.20—12.15: Gramofoonpl - ul"~~ 1.20: Berichten 1.20-2,20: Gramofoon pl. 2 20—3 50: Lezingen - 3 5tt_,,0 Concert 4.50—7.20: Lezingen - 1 Concert 8 00: Lezing 8.20: Con- uit Daventry National - 9,20: Berichten en daarna tot 11.50: Dansmuziek. 2-3

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 10