asbestplaten d. gesink, katwijkers BESTEL NOG LEIDSCH DAGBLAD W. VAN BEELEN Cz. UIT DE RIJNSTREFK. HEES en Co. Radioapparaat RECHTZAKEN. A.R. Kiesvereeniglng. De A.R. Kiesvereeniging „Nederland en Oranje" vergaderde in de zaal van de (jeret. Kerk. De vergadering stond onder leiding van den voorzitter, den heer O. r d. Perk. Deze opende de vergadering op de gebruikelijke wijze. In zijn openings- «oord herdacht hij in gevoelvolle woorden bet overlijden van twee leden der vereeni- de heeren P. van Duijvenbode en J. ft. de Waal Malefijt. In den laatste heeft dé vereeniging haar raadsman verloren. Daar de secretaris door ongesteldheid afwezig was, waren geen notulen aanwezig. Eenige ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomin, terwijl bos oton iverd adhaesie te betuigen aan de persmotie „n Doetinchem. Voorts bracht de voorzitter verslag uit van de vergadering van de Staten-centrale Leiden. Naar aanleiding van dit verslag ontwikkeld zich over het te ontvangen pro paganda materiaal een gean meerde bespre king, Besloten werd eenige wenschen aan bei bestuur van de Staten-centrale kenbaar t,.' maken. Hierna werd overgegaan tot het opmaken van een groslijst voor de samen Ie stellen candidatenlijst bij de gemeente raadsverkiezing. Op de groslijst werden ■eplaatst de volgende namen: (alphabe- üsch): J. P. Bekker, R. van Delft, Joh. Korpelshoek Czn., T. Noort, J. van der Perk, G. van der Perk, P. Ravensbergen Ozn., J. Slingerland, P. Slingerland en A. Wassenaar. De vaststelling van de officieele candidatenlijst werd verdaagd. Tot afgevaardigden naar de buitengewone Deputaten-vergadering die 9 April a.s. te Utrecht zal worden gehouden werden ge- toren de heeren: G. v. d. Perk en W. Schoneveld Jr. en tot secundi de heeren B. v d. Jagt en ds. H. Meijering. Hierna ging ds. Meijering voor in dang- rebed en werd de vergadering gesloten. Vlak - Gegolfd en Geëmailleerd ffl VERSCHILLENDE MATEN, DIKTEN £11 KLEUREN. - OOK VERKRIJGBAAR IN KLEINE STUKKEN. Zeer doelmatig bijvoorbeeld achter vaste nschtafels of ter bedekking van onooglijke muren, enz., enz. Voorstraat 80 - Katwijk aan Zee. 1912 KATWIJK AAN ZEE. Bet vervoer van bollenspelstcrs naar de bollenstreek. V Dit jaar zal getracht worden om een einde te maken aan de meer dan ergerlijke wijze, waarop de bollenpelsters naar de raar de bollenstreek vervoerd werden. Het is bekend, dat dit in open vrachtauto's plaats had, de meisjes stonden aan tocht, regen en wind, kortom elke weersgesteld heid Moot. Meermalen kwam het voor, dat meisjes met touwen aan elkaar vastge- borden waren. Verleden jaar heeft ds. Kalkman op een vergadering heftig tegen cat alles geageerd. Men hoopt, dat aan deze mossen dit jaar paal en perk gesteld aal worden. Door de Openbare Arbeidsbemiddeling wrdl- nu een aanvang gemaakt om werk it verschaffen aan de meisjes, die als bollenpelsters in de bollenstreek werk- lam zijn. De distnets-arbeidsbeurs te Leiden heeft ambtenaar, den heer D. J. Fabel, aan- Kteld, die speciaal belast is met het tritsen van deze meisjes. Deze ambtenaar is in onderhandeling ge ulen met een paar autobushouders om de ïisjes in 't vervolg te doen vervoeren gesloten autobussen. Verg. Kiesvereen. „Gemeentebelang." De alg. ledenverg. werd in de gemeente- al gehouden. In zijn openingswoord her klit de heer C. D. Ouwehand de nage- achtenis van het overleden bestuurslid, «n heer P. van Duijvenbode; deze woor- ftn werden door de leden staande aange boord. De heer J A. Schimmer bracht het jaar- ™ag 1930"uit. Ook de secretaris wees aïrin op het groote verlies, dat de ver eniging geleden heeft in het overlijden Joden heer van Duijvenbode. een der op- ihlers van Gemeentebelang Vervolgens JW het verslag van den penningmeester wigelezen. .tan de orde kwam nu verkiezing van ■w bestuursleden, wegens overlijden van «n beer van Duijvenbode, en wegens podlek aftreden van de heeren dr. C. '-Oiiwehand en dr. C. A. van Dorp. De beide laatste heeren werden bij de ®«e stemming direct herkozen. Na stemmingen, werd voorde vacature Duijvenbode gekozen de heer P. Bloot •die allen hun benoemlne aannamen ""bad de vaststelling nlaats van de twijst voor de aanstaande eemeente- rjJTOrkipztneen. D»ze tiist zal later ge- «Wlceerrt worden Na de rondvraag werd v,^er6adering door den voorzitter ge- Katwiik's Stille Strand heeft - koninklijke goedkeuring verkregen. ^Dinsdag a.s. zal het opleidingsschip /- bet Ondorwijsfonds voor de Binnen- w;'"Prins Hendrik" in dienst worden jjrijd na de wintermaanden te zijn op- •Ji indienststelling zal het Dinsdagmid- ADVERTEERT IN SET H«t blad foor Katwijk es Omttreken. Geeft üw ad verten ti en en abonnementen op aan den agent die alle inlichtingen verstrekt. ii? naar Katwiik aan Zee stoomen, ten -- "«vwiia <xa.il dcc ölvjcmiicii, i/cn f hier eenige dagen als oefenschio j ae leerlingen van den motorenrsus bscherljschool alhier dienst tedoen. vóór het Faaschfeest een Prijzen vanaf f. 125.- (Wisselstroom) Betaalbaar met f. 7.50 p. m. Vraagt nog beden Catalogus No. 3 aan bij A- GOUW - Voorstraat 64-66 Katwijk-aan-Zee. 1619 LISSE. Verg. Pluimvecvcreen. „Lisse en Omstr." De Pluimvee Ver. „Lisse en Omstreken'' hield in de vereeniging een ledenvergade ring onder leiding van den oovrzitter, W. F. Daudeij, welke een welkomstwoord sprak. Het verslag van den penningmeester werd goedgekeurd en de bescheiden in orde bevonden. Een aantal nieuwe leden werden voor gesteld en aangenomen. De heer L. H. Hamaker hield daarna een interessante lezing over het fokken van konijnen. Spr. gaf waarde menswaardige wenken voor huisvesting, verzorging en voe ding der konijnen en verschillende rassen. Vooral over het voorttelen der rassen werd een breede beschouwing gegeven. Een woord van dank aan den spr. was zeer op zijn plaats. Van de rondvraag maaklen enkelen ge bruik en werden beantwoord. Hierop volgde sluiting der vergadering. LEZING VOOR DEN PROTESTANTENBOND. Ds. Drijver over „Een reis door Protestant Nederland". In „de Vereeniging" gaf ds. G. Drijver uit Haarlem een lezing getiteld; „Een reis door Protestant Nederland". Uit het betoog van spr. ontleenen wij het volgende: In de 16e en 17e eeuw is in ons land het beginstadium aan te wijzen van de Protestantsche Kerken. Dan is allereerst de Calvinistische levensbeschouwing, die culmineert in het: „God alles, de mensch niets". Deze menschen onderscheiden zich door een nauwgezette bestudeering van de oorspronkelijke talen waarin de Bijbel ge schreven Is, in het anti-Roomsche en vooral in de handhaving van de leer. Overigens is de invloed, zelfs in deze bloeiperiode, niet zoo groot als men wel algemeen aanneemt, hetgeen spr. nader aantoont. In de 18e eeuw is er minder welvaart in maatschappelijk opzicht te constateeren, maar een sterke opleving in de beoefening van de natuurkunde. Dit bracht mede dat men een ruimer Gods begrip en Bijbelopvatting huldigeen ging. De dan volgende Fransche tijd ken merkte zich door een meer 'behandelen op voet van gelijkheid van alle kerken. Het is daarna Koning Willem I die als een Vader alles wilde regelen en zelfs met zijn Minis ter van Eeredienst Mollerus, kerkordening en reglementen in elkaar zette. In de Herv. Kerk die toentertijd in een minder gunstige positie verkeerde werd deze reor ganisatie dankbaar aanvaard. Uitvoerig stond spr. vervolgens stil bij de pogingen tot herstel van de oude orde. De mislukkingen die onvermijdelijk waren in dezen tijd tegen de alles rege lende Staat, brachten de Chr. Geref. Kerk en later de Geref. Kerk. Kerken die nu nog in leven zijn met de aloude orthodoxe leer en leven. De Hervormde Kerk toont nu het beeld van verzamelplaats van allerlei schakee ring, daar de reglementen geen positieve uitspraak geven van van wat de leer is van de kerk. De Doopsgezinden zijn altijd geweest de vromen zonder leerstellingen. Zij houden zich aan het Nieuwe Testament. In de historie is helaas menig trekje van dweep ziekte aan te wijzen. De Remonstranten huldigen vooral de Godsdienst met de verdraagzaamheid. Hun geestelijke Vader is Armlnius. Ook hun geschiedenis doet spr. voor z'n hoorders leven, om tenslotte de Luterschen te be handelen. Hil eindigde met het streven van de Ned. Prot. Bond uiteen te zetten, een streven dat zich gericht weet door de uitspraak van Jezus Christus in Johannes 4: geloof mij, de ure komt, wanneer gijlieden, noch op deze brug, noch te Jeruzalem, den Vader zult aanbidden maar de ure komt, en is nu, wanneer de ware aanbidders den Vader aanbidden zullen in geest en waarheid". Door het rooien en achteruitbrengen van de boomen op het Vierkant is de verkeersweg in het centrum van het dorp zeer beterd. ALPHEN. Lijdensoverdenking in de Oudshoornsche kerk. De afd. Alphen a. d. Rijn van den Ned. Prot. Bond hield in de Oudshoornsche kerk de Lijdens-overdenking, welke werd voor gedragen door den heer Kommer Kleyn. Oorspronkelijk was het de bedoeling, dat ook dr. Cannegieter aan deze voordracht zijn medewerking zou verleenen, doch we gens ziekte van laatstgenoemde had de heer Kommer Klein alleen de leiding. Op boei ende wijze werd het welbekende Bijbel- belsche lijdensverhaal door hem gedecla- meerd. Het geheel was in drie gedeelten gesplitst, waartusschen de organist de heer J. P. Snel telkens bijpassend orgelspel ten gehoore bracht. Vooral het laatste gedeelte wist de heer Kommer Kleyn treffend te schilderen hetgeen niet naMet diepen indruk op de aanwezigen te maken. Dit was de laatste avond die door den Ned. Prot. Bond werd gegeven gedurende dit seizoen. Voorwaar een waardig besluit van het win- terprogramma! Ofschoon het kerkgebouw tamelijk gevuld was, heeit een avond als deze zeer zeker recht op meer belangstel ling en het verdient dan ook aanbeveling om de zoo door het bestuur van den Prof. Bond met Zorg samengestelde programma's door een drukker bezoek alle recht te doen wedervaren Door den heer Kn. aan de Stations straat alhier werd voor zijn woning een onbeheerd heerenrijuiel gevonden. Inlich tingen hieromtrent zijn te bekomen aan het politiebureau. Omtrent het auto-ongeval gisteren- in den Hoorn-Emmalaan waarbij de bestuur der. was doorgereden, kunnen wij ihans berichten, dat het de politie mocht geluk ken den bestuurder L. C V. uit Ter-Aar aan te houden. Door den landbouwer P. V. aan den Steekterweg werd bij de poli ie aang.fte gedaan dat door een besLUurder van een personen auto een hem toebehoorend al- scheidingshek van zijn tuin was stuk ge reden. Bij onderzoek bleek de bestuurder afkomstig uit Wassenaar. BOSKOOP, Propaganda-avond Nutsbewaarschool. Het bestuur van de „Nutsbe naschool" organiseerde in hotel „K.aassen" een gezel liger, avond, waarin zij ten zeerste is ge slaagd. Het programma bestond uit een too eeistu .je v.pg.voerd d o. de to nnj.l- club „Amicitia", verder u.t ee.iige nummers muziek uitgevoerd door de harmonie „Ex celsior". Verder waren er nog verschillende at tracties die aardig wat geld in brachlen. Het geheel is uits. kend ges aagd, zoodat het bestuur van de bewaarschool tevreden kan zijn. NOORDWITK. Arbeidsbemiddeling. Bij het alhier gevestigd correspondent schap voor arbeidsbemiddeling zijn dezen week als werkzoekenden Ingeschreven 140 personen, n.l. 1 metselaar, 1 opperman, 7 timmerlieden, 1 straatmaker, 81 land arbeiders, 23 Visschers, 10 losse arbeiders, 1 smid, 1 slager, 1 werkster. 1 kinderjuf frouw en 8 jongens beneden 18 jaar. De candidatenlijst der S.D.A.P. voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing luidt als volgt: 1. G. H. Krau, 2. C. Marijt, 3. B. Vink, 4. G. de Jonge. WASSENAAR. Brand in het veld. In het bloembo.len.and, gelegen achter de Wasscherij, raakie het bollendek, dat over de bollen gespreid is, door onbekende oor zaak in brand. Door het personeel van de wasscherij werd het brandje gebluscht. Van een 7 tal bToembollenbedden, waarin Nar cissen geplant waren, verbrandde het riet en werden de bollen door het vuur be schadigd. Paard op hol. Doordat het paard op hol sioeg werd v. C. op den Katwijkschen weg alhier van den „mallejan" geslingerd. Met een ge broken been werd de man naar het Acade misch ziekenhuis te Lelden vervoerd. Gevonden voorwerpen: Een knot ka toen, een kerkboek, een stcenkolenzak, een duimstok, een gouden broche, een schroe vendraaier, een eind touw, een kastlade, een jachthond, een haardplaat, een kinder handschoen, een sleutel, een autns inger, een auto wt-Pes h rmer, een paar hand schoenen, een paar handschoenen, twee paar damesha ulschoen-'n. een postduif een doos lijnkoeken, een baak van autobrug. NIEUWKOOP. GEMEENTERAAD. Het tuinderscrediet. De verlichting Het schoolgeldtarief. De kermis vermakelijkheden. Het was een rijk voorziene disch, waar op de gemeenteraad door B. en W. werd vergast. Aan mededeelingen, ingekomen stukken of agenda-punten telden wij on geveer 25 punten, waarvan wel geen enkele van belang ontbloot was. Voorzitter: Burgemeester van der Weijden. Voor het dorp werd de rijksmachtiging verleend aan G. Groen voor de radio-dis tributie-centrale en deze hoopt nog vóór Juli te kunnen beginnen; voor Noorden is deze ten name van den heer Splinter ver vallen. Het Bestuur van de Christelijke land bouwschool te Woerden vraagt subsidie. Geen enkel kind uit de gemeente gaat er nog school, dus meenen B en W. dit ver zoek te moeten afwijzen. Na discussie aan genomen. Een tiental schippers registreerden een klacht aan den raad, omdat zij door B. en W. gepasseerd waren voor levering van koolas aan het Meije-pad. De Gemeente- Opzichter toonde aan, dat voor dergelijke klacht geen reden aanwezig was. De Stichting Drinkwaterleiding De elf Gemeenten vraagt vergunning tot het leggen van het buizennet. Een zevental voorwaarden worden daaraan verbonden. De rekening van de Gezondheidscom missie over 1930 wordt goedgekeurd. Het Gemeentebestuur van Arnemuiden vraagt adhaesie te betuigen op een adres aan de Regeering om het onderwijs in .lichamelijke oefening, dat in 1936 ver plichtend wordt en veel kosten val vor deren om wille daarvan uitgesteld te krijgen. B, en W. stellen voor dit te doen, hetgeen de heer Stam als een revolutie plegen op de regeering beschouwt. Met de stammen tegen van de heeren Stam en Splinter wordt het voorstel van B. en W goedgekeurd In het krachttarief van het G.E.B wordt geen tusschengroen ingevoerd bij een af name van 100500 KW.ÏÏ. Het toegezonden verslag van het Ont- ginninpsbedriif over 1930 met de daarin opgenomen voorstellen betreffende sala- rieering en benoeming had blijkbaar de instemming van alle leden .zelfs zoodanig dat de heer Sta.m de Commissieleden een presentiegeld wilde toekennen. Toegelicht wordt, dat de Gemeentewet in haar hul digen vorm hiervoor een sta in den weg is. doch gelukkig zoodra de aange brachte wijziging van kracht is, kan dat wel. Een voorstel van B. en W. om geen ziektepremie te vorderen van de menschen der werkverschaffing en dit tevens uit te strekken tot allen, die voor de Ge meente werken 'momenteel slechts één) wordt goedgevonden. De volgende mededeeling is een opluch ting voor alle leden. Op 22 Maart wordt de tol opgeheven on het M-u°-nnd Up- publiek werd blifkhaar reeds ongeduldig. De vaartverblnriing tussehen Zuid- en Noordpindernlas. de bartewensch van ieder rechtgeaard Nieuwknoner. vormde thans een mint van besnreking Getracht zal worden van de eiepnaars bii minne- liik overlpa de medewerking te vprkriiaen en hiervoor Heeft Mr A Korver te Ainhen aan den Riin een verklaring gerpdigeerd. waf aller anedkenring WPgdraagt. De besturen der büzondere scholen vragpn een vonraehnt od de vergoeding voor de Instandhouding waaron z!1 aan spraak maken. De berekening wordt voor gelezen en op f. 9.87 per kind heeft men recht. Wordt toegekend. De bewoners van Achttlenkavels krijgen geen licht, dit was de clou en groote te leurstelling van het volgende punt Het kost veel te veel en de belanghebbenden zelf toonen niet er wat extra ovor over te Een verzoek van het bestuur van Chr. Nat. Schoolonderwijs om op grond van art. 72 der L.O.wet 1920, medewerking tot de aanschaffing van een nieuwe taal methode, waarvan de kosten f. 150 zullen bedragen, wordt gerenvoijeerd naar B. en W„ die te zijner tijd daaromtrent aan den hebben, zelfs garandeeren zij nog niet i raad voorstellen zullen doen. eens een bepaalde afname. Een bedrag j Op het verzoek van de N.V. Fabr. „Wad van f. 2000 a fonds perdu, daar zou de dinxveen" v/h. A. Kempkes en Co., ver raad wel aan willen, doch een offer van gunning te mogen bekomen tot den bouw circa f. 700 per jaar voor 8 a 9 gezinnen van een fabriek met houtbergplaats op was al te bar. I 30 M. afstand van den weg, wordt gunstig Voor de zooveelste maal de beplanting beschikt. van de Stationslaan. Op het randje al, Het bij den burgemeester ingekomen met 6 tegen 5 stemmen wprd de.beplan ting van den Oostelijken berm goedge keurd. Aan de orde kwam nu het bekende tuinderscrediet voor de tuinders, die hun producten brengen naar de veiling in Ter Aar. Het getal is hier slechts gering, het overgroote getal gaat naar Vlnkeveen De raad nam het gemoedelijk op, Ter Aar, Nieuwveen en Leimuiden hadden ook reeds toegestemd en met algemeene stemmen ging dit voorstel er door. Benoemd worden nu de leden voor het hoofdstembureau en van de drie stem- bureaux. B. en W. hebben een voorstel uitge werkt en wel om een reductie inzake het scboolgeldtarief te verleeenen van 20»/o bii het 2e kind. dat in de gemeente ter school gaat. van 40°/o bij het 3e, van 60"'o bij het 4e kind en meer kinderen vrii. Dit zou ou de 5 huidige kohieren een schade beteekenen van f. 534.70 op het totaalbe drag van f. 3234.50. B. en W. stellen bij toegezonden prae-advles voor deze ver minderde'opbrenest niet te verhalen, dit kon wel op de inkomstenbelasting gelegd worden, waar deze toch zooveel lager wordt De raad keurt het voorstel goed. Indertijd verleende de Raad een crediet van f. 2500, waarvan de helft uit de re serve van het Ontginninesbedrijf ten be hoeve van een werkverschaffing met als objecten het maken van een vaart en de verbetering ven bef Meüe-riad. Voor eer ste is betaald f. 2066.75 en voor laatste f. 360.50. dus het "eld is op. De vaart door het gemeenteland Is voor de helft gereed ofwpl aio ff len^tp. B en W vra gen onnieuw f. 2000. wat wordt goedge vonden. De werkverschaffing loopt schijnbaar goed. niemand maakte althans aanmer kingen en bet Meije-pad zou reeds veel verbeterd ziin. Een precair nunt kwam thans aan de orde. De heer Stam wil de kevmisvermake- iiikbeden althans on Zondag bii wedstrij den en dereeüike bii verordenlne ver treden. De vergunning welke de vnorz'tfer hiervoor telkeniare verleende, zou in striid ziin met het besluit van d-n raad inder- t)id nrr> de kermis af te schaffen. B en W hebben hierover uitvoerig nrae- advies uitgebracht. B. en W kunnen om verschillende redenen geen termen vinden ter gvife een voorstel te dein. Na discussie wordt het nrae-advies van B. en W goed- ge'""'rd Tegen de heeren Koole, Breedijk er stam. Na rondvraag volgt sluiting der ver gadering. WADDTNXVEEN. GEMEENTERAAD. De steunverleening Begrootingswijziglngen. De Raad kwam in openbare zitting bijeen. Voorzitter: de burgemeester P. A. I Troost. Secretaris: de heer A. Kreupeling. J Alwez.g met kennisgeving: de heer A. Vis. De voorzitter opent de vergadering met het uitspreken van het ambtsgebed. Het 1 verslag van de raadsvergadering van II Febr. jj. wordt na een kleine opmerking van den heer Zoethoutmaar, vastgesteld. Voor kennisgeving worden o.a. aange nomen: een dankbetuiging van den volontair ter secretarie, de heer J. Hoekstra voor de j aan zijne aanstelling tot tijdel. ambte- 1 naar ter secretarie verbonden belooning, voor het tijdvak van 1 Jan.14 Febr. 1931 De voorzitter deelt mede, dat door B. en W„ aangezien de heer Hoekstra naar elders is vertrokken, tot tijdelijk ambte naar ter secretarie ls benoemd, zoolang de ongesteldheid van den heer Du Boeul duurt, de heer P. J. J. Wouters, voorheen werkzaam ter secretarie van Sassenheim. Verder worden voor kennisgeving aan genomen: de goedkeuring door Ged. St. van het raadsbesl. tot verkoop van grond aan den heer J. H. F. Schwartz; alsvoren, waarbij aan den heer A. Ver meulen vergunning wordt verleend om land te verbinden met den openbaren weg, de Brugweg; alsvoren, tot het doen van af- en over schrijvingen op de begrooting; rapporten van het Centr. bureau van wege de vereen, v. Ned. gemeenten, om trent de opgenomen kas en boeken van den gemeente-ontvanger; alsvoren, omtrent de plaats gehad heb bende controle van de boekhouding der bedrijven. Hieromtrent zijn geen op- of aanmerkingen. Vervolgens doet de voorzitter mededee lingen omtrent de door B. en W. met het burgerl. armbest. plaats gehad hebbende conferentie teneinde te voorzien in den nood der crisis-werkloozen in de gemeente en de resultaten daarvan. De steunver leening heeft tot op heden aan de ge meente gekost: op 21 Febr. f. 212.75; op 28 Febr. f 163; op 7 Maart f.130; op 14 Maart f. 167.50 en aan toeslag georgani- seerden, in totaal f.73. Alzoo in totaal f. 746.25. De voorzitter deelt daarbij mede, dat hij als burgemeester, zijn invloed heelt aangewend werkloozen geplaatst te krij gen bij de uitvoering van de spoorwegwer- ken. Vervolgens neemt de raad kennis van de resultaten van de gehouden openbare aanbesteding van het onderhoudswerk der gemeente over 1931. De gunning had door B. en W. reeds aan de laagste In schrijvers plaats. Verder wordt door den voorzitter mede- deeld, dat B. en W. aan de Brandver zekeringmij. „Tiel" restitutie hebben ge vraagd van de door Gouda aan Waddinx- veen ingediende nota wegens brandblus- sching der Ned. Herv. Kerk. groot f. 296 en dat voormelde Mij. bereid is 50 pet. van deze kosten aan de gemeente te vergoe den. Een woord dank aldus spreker aan de Tielsche Mij. voor deze zoo onver plichte daad. Wat betreft de kosten van de herstelling van den torenklok, deze be droegen f. 150, welk bedrag door de Assu rantie Mij. J. C. Knegt en Zn. te Amster dam is vergoed geworden. verslag van de gezondheidscommissie over 1930, zal bij de heeren leden van den raad ter lezing circuleeren. De voorzitter deelt bij punt 3 der agenda mede, dat de Rekening der gezondheids commissie over 1930, momenteel niet kan worden behandeld, aangezien de bijlagen van bedoelde rekening nog niet werden ontvangen. Hierna wordt afwijzend beschikt op het ingekomen verzoek van de Goudsche poli- tle-studieclub om subsidie. Vervolgens wordt met alg. st. aange nomen het voorstel van B. en W. betref fende de wijziging der algemeene politie verordening, verband houdende met de nummering der gebouwen, straten enz. en worden herbenoemd de leden en plaats vervangende leden van het hoofd-stem- bureau. Hierna stelt de voorzitter aan de orde een tweetal begrootingswijziglngen, be treffende het dienstjaar 1930 en 1931. Deze worden overeenkomstig het voorstel van B. en W. en de Fin. commissie, aangeno men. De voorzitter deelt vervolgens mede, dat door B. en W. zijn aangekocht een partij trottoir-tegels voor de Prins Hendrikstraat te leveren door de bekende tegelfabriek Meteoor. Ten slotte wordt, op voorstel van B. en W„ de burgemeester gemachtigd, zoo noodig, tot faillissement-aanvrage betref fende de stoombootmij. „Volharding", die aan de gemeente aan steigergelden over het 2e halfjaar 1930 en de eerste maan den van 1931, verschuldigd is een bedrag van f. 380. Hierna sluit de voorzitter de openbare raadsvergadering, waarna de raad ln comité overgaat. Slooping woonhuizen. In verband met de Gouwe-verbreeding en den spoorwegaanleg worden thans weer verschillende woonhuizen gesloopt. Wel een 30-of 40-tal panden in het centrum der gemeente zal voor deze doeleinden opgeruimd worden. Coöperatie „Ons Voordeel". Het 10de jaarverslag van de coöp. ver bruikersver. „Ons Voordeel" ls in druk verschenen. Het blijkt, dat de vereeniging. die een groote kruideniers- en bakkers zaak exploiteert aan de Oranjelaan, een goed jaar heeft gemaakt. Wij geven hier bij eenige cijfers: ledental 416, boekwaarde gebouwen f. 32.300 (afgeschr. f. 6881,37); reservefonds f. 9817,61; omzet bakkerij in 1930 f. 30.712,66; idem kruidenierswinkel f. 83,690,74; winstsaldo f. 8440,86. Het bestuur stelt voor den leden het volgend divident uit te keeren: op brood- verbruik 10 procent en over het winkel- verbruik 6 procent. In de tien jaren van haar bestaan zal zij dan f. 32.055,26 aan winst hebben uitgekeerd. ZWAMMERDAM, Burgerlijke Stand. Geboren: IJda Hendrika, d. v. Jan Hen drik van Dobben en Hendrika Anthonla Korver. Antje Sljgje, d. v. Gerrit Plomp en Pietertje van Vliet. Overleden: Johannes Gijsbertus Braam 59 j. echtgenoot van Grietje Edelman. Antje Sijgje Plomp, 5 j. Johanna Ca- tharina Kroesmeijer, 69 j. echtgenoote v. Theodorus Vlasveld. IJda Hendrika v. Dobben 3 d. Nadat geruimen tijd geleden deze ziekte alhier niet was voorgekomen, ls thans weder een geval van mond- en klauwzeer geconstateerd onder het vee van den landbouwer E. V. aan den Oud- Bodegraafschen weg. HAAGSCHE POLITIERECHTER. De 30-jarige horlogemaker en opticien S. M. uit Alphen aan den Rijn, had zich voor den politierechter mr. Van Laer te verantwoorden wegens overtreding van art. 328bis, W. v. S. Verd. heeft het vorig jaar eenige malen in te Alphen verspreide bladen een ad vertentie doen opnemen waarin o.a. stond dat, ter gelegenheid van het 100-jarig be staan der Optische Fabrieken der firma L. te Lahr ln Baden als reclame door deze firma een groote partij origineele moderne barometers groot 19 x 13'/; c.M. (niet te verwarren met thermometers) aan haar groote afnemers voor het publiek beschik baar waren gesteld. In de annonce was een bon opgenomen tegen inlevering waar Van leder die bij M. voor f. 2.50 kocht, ln het bezit van zulk een barometer zou wor den gesteld. Let op het juiste adres, alléén daar waar de bril uithangt". Zoo stond mede ln de advertentie. In deze zaak werden vier getuigen ge hoord terwijl ook de verdediger mr. Par- fumeui één getuige a décharge had doen dagvaarden. Ter terechtzitting kwam vast te staan, dat een firma L. niet bestond en derhalve ook niet Jublleeren kon. Voorts dat een concurrent zich door het plaatsen van deze annonces benadeeld ge voelde en dat eenige getuigen waaronder een gemeenteambtenaar ln de meening verkeerd hadden, dat zij door aankoop van een bedrag ad f 2.50 een eehte baro meter cadeau zouden krijgen. Deze waren dan ook teleurgesteld in hun verwachtingen, toen zij ln plaats van het bekende instrument slechts 'n plaatje ontvingen voorstellende een longetjemet roode muts en gekleurde kleertjes, die zich als ,,'t weerprofeetle" aandiende en wiens broekje van kleur zou veranderen al naar mate het weer was en wel in te- eenstelling met een echten barometer 20 a 22 uur tevoren. Daarentegen kwam een getuige a dé charge verklaren aangenaam verrast te zijn geworden met ,,'t weerprofeetje", dat goed werkto. Het O M. eischte f. 50 boete of 25 dagen hechtenis. 8-8

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 11