IE INSTALLATIE VAN LISSE's NIEUWEN BURGEMEESTER Of, F. S. C. A. M. BARON VAN WIJNBERGEN feestelijk ingehaald NIVEA 72sle Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 20 Maart 1931 Derde Blad No. 21781 Tegen ruwe huid o O Groote belangstelling en een hartelijke begroeting Eindelijk was heden dan toch de dag atomen. waarop de nieuwe burgemeester ran Lisse, dr. F. S. C. A. M. Baron van Wijnbergen plechtig en feestelijk geïnstal- wrd kon worden. Helaas moest men deze gebeurtenis we tens droeve omstandigheden eenige dagen uitstellen, doch vandaag werkte gelukkig jlles mee speciaal ook het stralende voorjaarsweer om haar goed te doen sls»en] fon nieuwe en laten wij hopen voor- vpoèdlge periode voor een der welvarend ste gemeenten uit de bloembollenstreek is teden aangevangen: de Lissenaars heb ben met vreugde hun nieuwen leidsman ingehaald. Veel wordt van den jongen ma aibaat verwacht: o.a. in zijn vorige ge meente Waalre, toonde hij reeds te weten vat „energiek aanpakken" beteekent. hij ook in zijn nieuwe gemeente zijn raven volledig ontplooien! In het zich snel ontwikkelende Lisse zal hem hiertoe voorzeker in ruime mate de gelegenheid [(schonken worden! ft Vanmiddag te half twee waren aan het station te Leiden de beide wethouders der teieente Lisse, de heeren Tromp en War merdam, alsmede de gemeente-secretaris te heer J. C. de Haan aanwezig, teneinde É!n burgemeester en zijn familie te ver stomen. Na een hartelijke begroeting werd ver- rolgens rechtstreeks per auto naar het [meentehuis te Lisse gereden, waar een rroote menigte stond opgesteld. Bij aan tast volgde de aanbieding van bloemen door de jongedames Marietja Tromp en Saaie de Haan aan de Moeder van den eeuwen magistraat. Baronesse van Wijn- tagenvan Sonsbeeck. onder de vrien- delijk gestemde toejuichingen der talrijke isowezigen. Wethouder Warmerdam geleidde ver lens den Burgemeester naar diens ka mer: wethouder Tromp wees de familie 'bar zitplaatsen in de Raadzaal. Hij nam rervolgens zijn eigen zetel in en opende, azijn functie van loco-burgemeester, de urgadering. Hierop verzocht hij der. scretaris het Koninklijk Besluit, hou- drade de benoeming van den Burgemees ter voor te lezen en riphtte tot de raads- Isden Pijnacker en Noorland het verzoek, Bsron van Wijnbergen binnen te geleiden. Dae gaven hieraan gevolg, waarna wet houder Tromp den nieuwen burgemeester onder enkele woorden de ambtsketen om hing en de voorzittershamer overhandigde Daar de Raadzaal te klein was om de 'alrijke genoodigden te bevatten, verzocht veihouder Tromp den zoo juist geïnstal- ïerden voorzitter, de vergadering te schorsen, teneinde deze in een der ruime uien van „Hotel de Witte Zwaan" voort 1 zetten. Zeer zeker een weinig voorko mende noodzakelijkheid! Na een korte, persoonlijke kennismaking van de raads- ■den met den Burgemeester, volgde een rijtoer door de vroolijk bevlagde gemeente, •saraan mede werd deelgenomen door de tunilie en de raadsleden. O. a. reed men hor de Schoolstraat, Grachtweg, Molen- «raat. Julianastraat, Nagtegaallaan, Veld- jorststraat, Stationsweg naar „de Witte 'vaan" en overal klonken hartelijke en "'.gemeende toejuichingen' ft in de met groen, bloemen en palmen «Mierde concertzaal van „de Witte i.aan", die geheel met genoodigden verschillende burgemeesters uit om- feende dorpen, hoofdambtenaren, afge- uardigden van vereeniglngen, die de ge- gMnte vertegenwoordigen, diverse predi kten en R. K. geestelijken, doctoren etc - was gevuld, hief de Burgemeester de Morste vergadering op, waarna wet- kder Tromp de volgende rede uitsprak. Rede Wethouder Tromp. Edelachtbare Heer Burgemeester, barnes en Heeren. ■"■ft was mij een zeer aangename taak, ik zoo even in de raadszaal u. bur- f-eester van Wijnbergen, den Ambts- vfn mocht omhangen en den voorzit- Jnamer overhandigde ten teeken van installatie als burgemeester en voor- '®r van den raad. deze plechtigheid zijn slechts enkele .orden gesproken, daar de zeer beperkte ;;pnte der raadzaal het niet toeliet, de óf corporaties en personen, die uitge- "Jgd waren om bij de ontvangst tegen- ®fdig te zijn, allen In deze zaal de ge elheid te geven van hun belangstelling "oen blijken, zoodat wij ons naar dit 'uw moesten begeven, u de allereerste plaats, geachte Burge n-her, brengen wij dank aan onze Ge ledigde Koningin, die U, op voordracht - Minister Jhr. Ruys de B. heeft willen -vemen tot Burgemeester van Lisse. voor U als voor ons is deze be- ;:;™ns aan te merken als een hooge on- Wielding. Ons dorp toch is niet alleen --teniijk in inwoneraantal, in welvaart n schoonheid, maar bezit naast deze .-«"schappen een wereldvermaardheid, f cet poststempel onzer gemeente staat antrum van Bloembollencultuur", en terecht, daar èn handel èn cultuur in ;jf zoo overbekende tuinproducten haar in onze gemeente hebben. In alle jJtn ter wereld zijn thans Lissers bezig J®cs meer bekendheid aan dit feit te twee groote plaatselijke veilingen dat ook in het binnenland deze _~:van „Centrum" zin en waarde houdt. Jri' naast de Rijksbloembollenschool, -T fjf jeugd uit de geheele bloembol- Je®k het beste vakonderwijs geniet, .onmisbaar is voor den toekorhstigen ;'®ter en exporteur) het bekende labo- Sn van Prof- Van Slogteren is ge- £5 dat voor zichzelf reeds een naam ham llee^> ver over onze grenzen, door „«moeiden wetenschappelijken arbeid, ta» het bloembollenbedrijf de voor- *®ste bron van bestaan is voor onze ™ntc, zult u hier toch ook een ener- b micldenstand aantreffen, die moe- n algemeen minder gunstigen eco- nomischen toestand tracht te bevechten met alle gepaste middelen. Ongetwijfeld zult u spoedig moeten erkennen, dat uw benoeming in een'dorp als Lisse, waar de polsslag van den handel en de drang naar ontwikkeling zoo sterk gevoeld worden, aan te merken is als een onderscheiding. U zult vinden, dat Lisse een zeer kalme bevolking heeft, die het de overheid niet onnoodig lastig maakt. Zij verwacht dan ook van u een rechtvaardig bestuur, zon der onderscheid van rang of stand, staan de boven alle partijschap. Het past hier niet over de ambtenaren onzer gemeente persoonlijk te spreken. maar ongetwijfeld zult U in hooge mate tevreden zijn over dit corps, en een zeer prettige samenwerking hebben. Speciaal de Secretarie onzer gemeente is keurig in orde; onze geachte Secr. met zijn staf zorgt zeer nauwkeurig voor den goeden gang van zaken, wat zeer door den raad en de burgerij wordt gewaardeerd. Aan de afd. Openbare Werken zult U men- schen vinden, die hun uiterste best doen. hun dikwijls zoo moeilijke taak onder zeer bezwarende omstandigheden tot ieders lof l op de meest geschikte manier ten uitvoer te brengen. Ons welonderhouden. zeer uit- gebreid wegennet en een buitengewoon goed functionneerend rioleringsstelsel geven blijk van het kunnen van deze ambtenaren. Electriciteits- en waterleidingbedrijf worden in samenwerking met omliggende gemeenten beheerd, waardoor men tracht de gemeenschap zoo goedkoop en billijk mogelijk te bedienen, waarin men zeker ook geslaagd is. Ons gasbedrijf is met recht ook een instelling van de gemeente waarop men trotsch kan zijn. De zeer ijverige, be kwame directeur weet dit bedrijf in zijn ontwikkeling langs zeer goede banen te leiden, en de productie nog steeds op te voeren. Gasprijzen dalende, gasverbruik stijgende, is in de geschiedenis van deze onderneming geschreven en zal, naar we hopen nog steeds doorgaan. Voorts verdient ook onze Vleeschkeu- ringsdienst een woord van waardeering. Onze veearts Kraak, met de leiding hier van belast, verzorgt zeer tot tevredenheid de functionneering van dezen dienst, ter wijl het keurloon zeer laag is. wat uit eindelijk den verbruiker weer ten goede komt. Als Burgemeester van Lisse is U teve.is hoofd van het Politiccorps hier ter plaatse en wij vertrouwen, dat u krachtige leiding zult geven. U zult bij den raad een ge opend oor vinden voor de behoeften van dezen tak van dienst. Reeds heeft deze besloten dit corps uit te breiden: slechts oordeelde met het beter hiermede te wachten totdat U in functie zou getreden zijn. Ongetwijfeld zult u het belang hier- va ninzien, en het door wijze daden weten van inzien, en het door wijze daden weten Voorts, Mijnheer de Burgemeester, wen- schen wij, dat God U wijsheid en krachten verleent om verstandig en getrouw onze raadsvergaderingen in onze raadszaal te mogen presideeren. Wij 'vertrouwen, dat Uw streven daarop gericht mag zijn. Uw beleid te voeren naar Gods wil en v/et. in het belang van de gemeente. Moge Uw bestuur jaren lang naar dezen regel over ons dorp zijn, dan zal zeker Uw naam een goede klank verkrijgen in de historie van onze bloeiende gemeente. Vervolgens sprak de Burgemeester als volgt: Toespraak van Dr. A. M. S. F. C. Baron v. Wijnbergen. Dr. S. i n. C. M. Baron van Wijnbergen. Mijne Heeren! Begrijpelijk zal het voor a wezen, dat ik mij oprecht getroffen gevoel door de zoo vriendelijke woorden, welke door U, Mijn heer de loco-burgemeester, tot mij zijn ge sproken, door de hartelijkheid, waarmede mij hier het welkom tegenklinkt en waar van ik alreeds een voorklank mocht ver nemen op den dag, waarop ik ter eerste kennismaking door het dagelijksch Be stuur dezer gemeente op zoo sympathieke wijze werd ontvangen. En zoo mij dan ten eerste male be vindend temidden van U, leden van den Gemeenteraad, gij vertegenwoordigende de bevolking, vormende het Hoofd der ge meente. ten einde te gaan aanvaarden het voorzitterschap van Uwen Raad, van Uwe vergaderingen, ben ik mij bewust van de ernstige en schoone taak, die hier in Lisse mij wacht. En in het besef van die taak richt ik mij met eerbiedige dankbaarheid tot H.M. de Koningin, aan wie het behaagd heeft mii tot burgemeester der gemeente Lisse te benoemen; mede gaat mijn erkentelijk heid uit naar Z.Exc. den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, die de verantwoordelijkheid voor mijne be noeming wel wilde dragen, tevens naar Z.Exc. den Commissaris der Koningin in deze provincie, die, naar ik mag aanne men, mijne benoeming wel heeft willen bevorderen. En op dit gewichtige oogenblik. terwijl nog zoo levendig mij voor den geest staat het afscheid van de gemeente Waalre, treed ik voor U. zonder bepaalde beloften maar wel met hetzelfde vaste plan, dat in mijn vorige standplaats het mijne was. om er in alle oprechtheid en eerlijkheid naav te streven, een goed burgemeester voor de gemeente Lisse te zijn. M.H. In kan dit niet zonder U. Samen moeten wij arbeiden aan den bloei dezer in menig opzicht zoo rijk ge zegende gemeente, samen moeten wij arbeiden in het belang harer bevolking' Mijn taak zal het mede zijn, de door U te nemen besluiten te bestudeeren en voor te bereiden en de behandeling en bespre king ervan in Uwen Raad te leiden. Er- dan hoop ik daarbij slechts een streven te kennen, dat n.l. het nemen dier beslui ten geschiede in waarheid, in rechtvaar digheid en in het algemeen belang. M.H Is het noodig een beroep te doen op U, die door Uwe jarenlange ervaring. Uw kennen van streek en dorp, zoo bij uitstek vertrouwd zijt met de wenschen en behoeften van gemeente en bevolking'' En waar bij mijn eerste kennismaking met deze gemeente mij verteld werd van de zoo goede verstandhouding tusschen de leden van den Gemeenteraad van Lisse, daar is het mij een dubbel genoegen en een hooge eer Voorzitter Uwer vergade ringen te mogen zijn. M.H. Gij zult mij veroorloven, dat ik mij in het bijzonder richt tot de beide wet houders, de vertrouwensmannen van Uwen Raad. Mijnheer Tromp, Mijnheer Warmendam. iaat ik U nog eens zeggen, hoe erkentelijk ik ben voor de waarlijk allervriendelijkste wijze, waaroo U mij ten eerste male be- gemoet traadt. Gij hebt Uwerzijds blijk baar alles willen doen om het mij gemak kelijk te maken, de taak van mijn ambts voorganger te gaan overnemen. Ik twij- i fel er niet aan, of de vergaderingen van ons. die met het Dagelijksch Bestuur der i gemeente zijn belast, zullen gehouden worden in een sfeer van onderling vertrou wen. die de beste basis bied! voor een aan gename cn vooral vruchtbare samen werking M.H. Vanzelf gaat op dit oogenblik mijn gedachte uit naar mijn ambtsvoorganger, burgemeester Eenhuis, met wien door U J2 jaren lang is samengewerkt. Uit de woorden, tot hem in de laatste door hem gepresideerde raadsvergadering gericht, heb ik kunnen begrijpen, wat hij voor de gemeente is geweest. En wat mij persoon lijk betreft, bijzonder waardeer ik de zoo I vriendelijke en behulpzame wijze, waarop I hij mij hier ontvangen heeft. Mijnheer de Gemeente-secretaris, ik had het genoegen reeds eenige malen met U een aangenaam onderhoud te hebben Waar Uwe functie medebrengt een dage- lijksche samenwerking tusschen U en mij, daar heb ik het volste vertrouwen, dat deze van aangenamen aard wezen zal in het belang onzer gemeente. Een zooda nige samenwerking toch leidt tot graag gedanen arbeid en graag gedane arbeid wordt immers goed gedaan En tot al degenen, die in dienst der ge meente zijn en met wie ik in den komen den tijd nader kennis hoop te maken. zov. ik willen zeggen, dat ik ook bij hen reken op een dusdanige goede samenwerking, die het meest in het belang der gemeente is. Gaarne doe ik ook, op den dag van heden een beroep op de pers, in het blijvend be lang van Gemeente en Gemeentenaren. M.H. Waar ik vandaag zooveel belang stelling van de bewoners van Lisse mag ondervinden, daar is het voor mij een aangename plicht hiervoor hartelijk dank baar te zijn. Aan' hen en verder aan allen, met wie ik in mijn functie in aanraking komen zal zou ik willen vragen, dezelfde welwillend heid jegens mij te beoefenen, die ik mij ten plicht reken te beoefenen jegens hen. M.H. Onze samenwerking, wil zij in waarheid vruchtbaar wezen, behoeft den Zegen van God. Ik moge daarom beslui ten met de bede. dat God Uwen en Mijnen arbeid moge zegenen tot heil van onze gemeente, tot heil van Lisse. En hiermede verklaar ik nogmaals het Voorzitterschap van Uwen Raad gaarne te aanvaarden. Op de rede van den Burgemeester volgde een hartelijk applaus, waarna weth. War merdam namens de R.K. Raadsfractie het volgende sprak: Rede v. Wethouder Warmerdam. Edelachtbare Heer Burgemeester. Dames en Heeren. Het is mij een groot genoegen om na mens de R.K. Raadsfractie u een hartelijk welkom te mogen toeroepen bij uw instal latie als burgemeester van ons mooie dorp Lisse. Mooi, zeg ik, ja en veelzijdig mooi! Mooi, om de bloemen onzer hoofdcultuur. Mooi, om den goeden geest der bevolking, vanaf d e adel tot den eenvoudigen ar beider of arbeidersvrouw. Mooi, ook om den geest van saamhoorigheid, welke steeds tot groote dingen in staat was. Mooi, niet bet minst, om de welvaart, al is dit op dit oogenblik maar betrekkelijk. Mooi, mede door zijn instellingen voor wetenschappe lijke ontwikkeling, daar, waar theorie en RECLAME. 1794 bescherm» bij «vinfersport, en len allen tijde, wanneer U ricb bij koude, wind en sneeuw buiten opboudt, Alleen Ni vee bevat bet aan de buid verwante Eucerit, en daarop berust baar werlcing. Zij dringt, zonder eeni ge glans aebfer te laten, vollcomen in de buid en maald deze soepel, alle weelsels verjongend en versterkend. Ootwen 15, 20. «0 en 90 et*. Toöen45 en 75 ets. 'EBEC0 MU. AMSTERDAM C praktijk niet in verwijderd verband naast elkander werken, maar waar door groote i samenwerking reeds buitengewoon veel is bereikt. j Naast dit welkom van onze fractie, wil ik ook gaarne de verklaring afleggen dat I als uw streven er op in gesteld is, uw reeds vruchtbare Burgemeestersloopbaan hier in dit zelfde tempo door te zetten, u, op de steun van onze fractie en, al heb ik te dien opzichte geen mandaat, op'de steun van den geheelen Raad en de Ambte naren kunt rekenen. Veel is reeds gedaan, maar veel wacht op een kloeken man, die met vaste hand de daad stelt. Anderen, n.l. Wethouder Tromp en de heer Segers zullen op meer speciale punten wijzen: reorganisatie, politie, (terrein van voet angels en klemmen) bouw van Badhuis en Gymnastieklokalen, verbetering volkshuis vesting, mede door onbewoonbaar verklaren van woningen. Er zijn nog punten genoeg, om krachtig te worden aangepaKt die on der bekwame leiding tot een goed einde gebracht kunnen worden. Een beter inge richt sportpark zou ook geen overbodige luxe zijn. Burgemeester, ik zou gaarne zoo nog doorgaan, maar wil aan U den tijd laten, U eerst eens te oriönteeren. Maar als uw stuursmans beleid gaat, in de goede demo cratische lijn, dan vindt U steun bij alle partijen. Burgemeester, dit was ernst en bij ernst past luim. Welnu, vele oogen zijn op U gericht, moge daarbij ook een tweetal zijn gericht op de zwakste, plek van Uw hart. Burgemeester! Moge uw bestuursbeleid na eenigen tijd beoordeeld worden met deze woorden: „Ik heb mijn zaken besproken, inet burgemeester van Wijnbergen, dit is mij een waarborg!" God geve het' Vervolgens verhief de heer J P. Segers zich van zijn zetel en hield namens de Protestantsche raadsleden de navolgende rede: Toespraak van den heer J. P. Segers Burgemeester van Lisse; Hooggeachte Familie en Vriendenkring Dames en Heeren. Toen omstreeks 1910 de Engelsche koning Edward VII stierf begon de domine in de kerk. waar ik den volgenden Zondag was, zijn toespraak met de woorden: „De Koning is dood, lang leve de Koning". Hei was j.l. Zondag 15 Maart dat Lisse met een variant op het bovenstaande kon zeggen: „Vaarwel Burgemeester. Welkom Burgemeester". Het is mij een groote eer en genoegen U namens de Protestantsche Raadsleden een welkom te mogen toe roepen. U is gekomen van het Zuiden naar het Noorden van Zuid-Holland en die overgang is groot en belangrijk voor U en voor ons. De bollenstreek, in welks cen trum U is aangeland onder de leiding van Gods Voorzienigheid, is vooral in den bloeitijd der bolgewassen een der schitte rendste plekjes van onzen aardbol: tever- geefsch zou men naar iets mooiers zoeken! Het dorp zelf is voorzien van alle ge rieven die de moderne samenleving eischt. Een uitzondering hierop vormt de stoom tram die de verbinding met de steden Haarlem en Leiden onderhoudt en als een blazend en gillend vóór-wereldlijk monster onze straten ontsierd en onveilig maakt. Misschien beleven onze kinderen wel het feit dat een goede luchtvaartdienst aan dezen onwaardigen toestand een einde maakt. Vervolgens doet spreker mededeeling van den goeden gang van zaken in de ge meentebedrijven. Brandweer, Middenstand Volkshuisvesting, enz De Lisser bevolking is welvarend en rustig en ook alleszins zeer godsdienstig van zeer gevarieerde richting. De goede verhoudingen in onze ge meente zijn m.i. naast den Zegen des Heeren voor een groot deel te danken aan de aangename wijze waarop de Raadsver gaderingen hier steeds verloopen. In de 10 jaar dat ik de eer had deel uitte maken van den Raad werd slechts éénmaal, maar dan ook maar één keer een dissonant van beteekenis vernomen. Dit is een weldaad die nooit genoeg gewaardeerd kan worden. Dat het onder Uw leiding zoo blijve. Bur gemeester van Wijnbergen' Uw taak zal in Lisse met zijn gemengde bevolking zwaar zijn, doch in de vervul ling van Uw taak. ook als Voorzitter in onze Raadsvergaderingen, zult U een on- berekenbaren steun hebben als U steeds, i objectief neutraal zult zijn in Uw leiding. Brengt U dit steeds in practijk, en deze eisch is zwaar, dan ben ik niet bapg of het zal wel gaan. maar ook dan alléén! Spr. doet mededeeling hoe de werkzaam - heden tot heden steeds verricht werden door gemeentebestuur van Lisse. U kunt er verzekerd van zijn dat U in de beide Wethouders, den gemeente-secretaris en voorts alle beambten der Gemeente een staf van ijverige medewerkers zult be groeten. Het onderwijs dat hier aan „maar" 14 scholen gegeven wordt staat op hoog peil. Spr. somt echter niet alleen de voor deden op doch wijst ook op minder aan gename omstandigheden als de werkloos heid, malaise in het bloembollenbedrijf. Vooral wijst spr. op de groote moeilijkheid om de werkloozen aan goede werkver- 1 schaffing te kunnen helpen die tevens 1 productief is. Toch zal dit U niet mogen belemmeren Uw taak hier met opgewektheid aan te vangen. M. de V.' Er wordt op minstens één punt al op U gewacht! De reorganisatie der politie dringt! Aan de overzijde van het Raadhuis is een schitterende bouw- gelegenheid gekomen voor 'n gebouw voor algemeen belang. Een grootsch verlich- j tingsplan is in voorbereiding. Spr. wijst er echter op dat de Raad van Lisse steeds zuinig is geweest, wat door de Burgerij I gewaardeerd wordt. Burgemeester van Wijnbergen! Uw Bur- i gervaderschap over Lisse heeft een aan vang genomen. Veel wordt van U ver wacht, Dc Heere bekwame U voor Uw taak. Zoek bij Hem, als Hoogste Bron van Wijsheid, wat U noodig hebt voor deze gewichtige positie in ons midden. Hij zegene U en stelle U tot een zegen, U en ons tot blijdschap, Hem tot Eer! Ik heb gezegd! Als laatste in de rij der officieeie spre kers bracht de gemeente-secretaris de heer J. C. de Haan de volgende begroeting Rede van den heer J. C. dc Haan. Hooggeachte Burgemeester! De Gemeente-Ontvanger, het Hoofd van den Keuringsdienst van vee en vleesch, het onderwijzend personeel, dat van het Gemeentehuis, Openbare Werken, de Be drijven en de Politie verzocht mij, om U Burgemeester, als onze Burgemeester te begroeten en te verwelkomen. Aan dat verzoek voldoe ik gaarne, omdat U hier zult aantreffen een corps gemeente- ambtenaren, hetwelk rustig en met ijver i de hem opgelegde taak vervult. Daarmede j wil ik niet beweren dat U hier een koor I van Engelen zult aantreffen, ook wij heb ben onze menschelijke gebreken, doch ik durf verklaren, dat U met humane leiding in alle omstandigheden op hen rekenen kunt. Namens hen allen heet ik U hartelijk welkom. Men zal het mij niet ten kwade duiden als ik thans persoonlijk nog een enkel woord tot U richt. Uw ambt en het mijne zijn m.i. zoo nauw verbonden, dat bij gebrek aan samenwerking, wij beiden onze beste krachten niet naar waarde kunnen ontplooien. Ik stel er derhalve prijs op U even hartelijk welkom te heeten en mij gaarne beschikbaar te stellen, om, onder Uw leiding, met waardeering voor elkanders ambt, gezamenlijk werkzaam te zijn in het belang van en tot groei en bloei van de gemeente Lisse. ft Na het ronddienen van ververschingen, gaf hierop de gemeente-secretaris, als ceremoniemeester fungeerende, genoodig den. die daartoe behoefte gevoelden, ge legenheid nog eenige woorden te spreken. Tenslotte kon men zich met den nieu wen Burgemeester onderhouden, waarvan een druk gebruik gemaakt werd. Hiermede behoorde deze voor Lisse zoo gedenkwaardige gebeurtenis tot het ver leden. Wij komen op een en ander morgen nader terug. RECLAME. ONVERWACHT NAM HAAR GEWICHT AF. Tegelijk met haar Ischias-genezing. In drie maanden 16 pond lichter. Wat een aangename verrassing voor deze vrouw! Haar grootste kwaal was Ischias, en zij nam Kruschen Salts om hiervan te genezen. En Kruschen Salts heeft haar niet teleurgesteld. Integendeel, niet alleen dat zij zich veel ?n veel beter voelde, zij merkte ook dat ze langzaam maar zeker haar overmatige corpulentie kwijt raakte. Leest eens haar eigen brief, hoe het ge beurde: „Jaren lang leed ik hevig aan ischias en nierpijnen. Dit jaar nog heb ik midden in mijn werk op den grond gelegen van de pijn. En als de pijn over was kon ik me pas weer bewegen. Tot ik op een goeden dag Uw advertentie las en besloot Kru schen Salts eens te probeeren. Ik gebruikte het ongeveer een maand, toen mijn ken nissen me al begonnen te zeggen, dat ik er zoo goed uitzag. Tegelijkertijd verloor ik mijn lastige dikte en nu, nadat ik drie maanden Kruschen gebruikt heb, weeg ik 150 pond inplaats van 166. Ik ben op een moeilijken leeftijd voor vrouwen, en over het minste of geringste maakte ik me vroeger kwaad, maar nu is dat allemaal voorbij. Deze week nog maakte mijn man de opmerking dat mijn humeur tegen woordig zooveel beter was. Ik zegen den dag. waarop ik met Kruschen begon en zal het altijd blijven gebruiken". Mevr. F. L. Zwaarlijvigheid en ischias gaan vaak samen. Bijna altijd komen zij voort uit een en dezelfde oorzaak: een organisme be laden met opgehoopte afvalstoffen; als een oven, die met asch en roet gestookt zou moeten worden. Als deze afvalstoffen zich kunnen op- hoopen. krijgt U last van urinezuur en tege lijkertijd loopt U groote kans ongezond en overdreven dik te worden. De zes zouten in Kruschen Salts helpen Uw inwendige orga nen eiken dag de bedorven en giftige afvalstoffen uit het lichaam te verwijderen. Dan. langzaam maar zeker, verdwijnt ook die overmatige corpulentie. De pijnen van ischias en nieren houden op. U voelt zich wonderlijk gezond en flink,kortom beter dan U zich ooit te voren gevoeld hebt. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f. 0.90 en f. 1.60 per flacon. 178»

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 9