ROMA KERK- EN SCHDOLNIEUWS. RECHTZAKEN. KUNST EN LETTEREN. smaakt ais Zoom/ .yiftOMA. UIT DE RIJNSTREEK. UV,V1 O AARDBEVING OP DE PHILIPPIJNEN. Volgens een Associated Press bericht uit Manilla zijn de Philippijnen door een aard beving bezocht, waardoor groote materieele schade is aangericht, terwijl ook verschei dene personen gewond werden. In het Noordelijk gedeelte van het eitand Luzon zijn enkele Kerktorens en steenen gebouwen ingestort. De directeur van het postkantoor te Lauag. welke stad aan de Westkust van het eiland is gelegen, meldt, dat enkele ambtenaren gewond werden, toen zij, door de paniek bevangen, zich op straat begaven. Ook te Manilla zijn de aardschokken, die 3 minuten aanhielden, gevoeld, evenals op het eiland Midanao, waar de schokken ech ter van geringere sterkte waren. BOVEN ZIJN VADERS HUIS VERONGELUKT. Terwijl hij acrobatische toeren verrichtte boven het huis van zijn vader bij North- weald in Essex is een officier-vlieger het slachtoffer van een ongeluk geworden. Zijn vliegtuig heeft, naar men aanneemt, den top van een boom geraakt en is gevallen en in brand geraakt. D? vlieger werd gedood. VLIEGTUIG HULPELOOS IN ZEE. Het radiostation Sayvllle in den staat New-York heeft S.O.S.-seinen opgevan gen. afkomstig van een vliegtuig, dat waarschijnlijk ergens tusschen Hongkong en Manilla hulpeloos in zee ronddrijft. Men neemt aan, dat het hier de machine betreft van den Amerlkaanschen piloot Glenn Brophy, die een tocht maakte van Hongkong naar Manilla. De machine ls geen watervliegtuig. Nadere bijzonderhe den ontbreken. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Ouderkerk a. d. IJssel, I. Kievit te Baarn. Te Terhorne, H. de Zwart te Wirdum (Gron.) Te Oosterhoule en Schorsterbrug, Y. Alkema te Lemelerveld. Aangenomen: Naar Huizen ds. G. Lans te Suawoude. Naar Nieuw-Buinen de heer A. J. Rasker, cand. te Groningen. Bedankt: Voor Welsrijp ds. H. P. Okken te Fexta. Voor Bussum (vac. A. J. Worm- goor) door dr. G. P. van Itterzon te Alblasserdam. DOODSLAG. Op 5 Februari j.l. had in een woning in de Bakkumstraat te Haarlem een twist plaats tusschen zekeren C. en diens kost ganger D. de V. Nadat C. eerst de V. met een beeldje op het hoofd had geslagen, haalde de V. een knipmes ijit zijn zak, waarmede hij C. In de borst stak. C. werd In d hartstreek getroffen en was bijna onmiddellijk dood. Gisteren heeft de V. voor de de Haar- lemsche rechtbank terechtgestaan terzake van doodslag. De subst. Officier van Jus titie elschte een gevangenisstraf van vijf Jaar. Uitspraak over veertien dagen. CREMATIE ALEX FAASSEN. In grooten eenvoud is gisteren in het crematorium op Westerveld te Velzen de verassching geschied van het stoffelijk overschot van den oud-tooneelspeler Alex. Faassen. Aanwezig waren o.a. de acteurs Louis de Vries, Frits Tartaud. Adriaan van der Horst, M. van Warmelo en Nico de Jong; de heer Carel van Hees, directeur van den Stadsschouwburg te Haarlem, en de heeren Schürmann en Albert van Waasdijk. Het woord werd gevoerd door de heeren van Deventer n dr. Leo Mc. Son. Een kleinzoon dankte voor de betoonde deelneming. Er waren nog vele kransen. RECLAME. 74 A.3P' Dezo drla woorden smaakt als room", geven precies weer, hoe fijn de smaak wel is van de bekendea.7P'J ROMA- PUDDINQl Daarom moet ook uw pudding, ateeds zijn: PUDDINGFA&RirttfiWZ^-GRONINGEN 1797 Steunt, bij gelijken prijs en kwaliteit, De Nederlandsche Industrie. Hiermede dient gij Uw land En bestrijdt gij de werkloosheid. HET NIEUWE KANTOOR DER COÖP. BOERENLEENBANK. Het nieuwe Bankgebouw der Coöp. Boe renleenbank, gezien vanaf de Stationsstr. De bouw van het nieuwe kantoorgebouw van de Coöp. Boerenleenbank met kassiers woning alhier is zoover gevorderd, dat het gistermiddag hoewel nog niet geheel afgewerkt voor de leden ter bezichti ging was opengesteld. De officieele opening zal, naar wij vernemen, waarschijnlijk plaats hebben op 1 Mei a.s. De bouw vond plaats op het reeds jaren open liggende fabrieksterrein van de vroe gere jamfabrieken van de fa. Varossieau Co., waardoor de omgeving van de Sta tionsstraat te dezer plaatse met de daar naast eveneens in aanbouw zijnde wonin gen van de fa. Gesman Zoetemeijer zeer zeker belangrijk is verbeterd en het aan zien belangrijk is verfraaid. De bekwame architecten G. W. Vis en W B. Kroon deden hier een mooi bouwwerk verrijzen. De ruime verdeelingen, de talrijke vensters en breede daklijsten komen goed uit. Als afscheiding met de straat heeft men aan den voorgevel een hek met voortuin aan gebracht, terwijl ook achter het gebouw zich een zeer groote tuin bevindt. Het ge- heele terrein achter werd afgescheiden van de omliggende belendingen door een schutting, bestaande uit betonnen platen. De Inrichting. Komende door den hoofdingang, die zich aan den voorgevel bevindt en uit een fraaien teakhouten deur bestaat alsmede een luifel waaronder eventueele wachten den een aangename beschutting kunnen vinden als pluvius zich laat gevoelen, komt men in een ruime; vestibule. Aan de luifel is in prachtige donker-bronzen letters aangebracht de woorden „Coöp. Boeren leenbank". Als schelding van de woning en kantoorlokalen loopt door het geheel een granieten gang. Rechts van deze gang komt men in een hal, waarin nog een marmeren gedenkplaat zal worden aange bracht. In deze hal bevinden zich de toe gangen o.a. een fraaie deur met glas in lood met de letters C. B. L. en loket ten tot het privé- en het bediendenkan toor. In het privé-kantoor staat bovendien de kluis, terwijl daar nog een parketvloer zal worden gelegd. In deze lokalen bevin den zich tal van practische boek- en op- bergkasten. Aan de linker- en achterzijde bevindt zich het woongedeelte, als een tweetal ruime en frissche kamers, serre met waranda, keuken, stookketel voor de centrale verwarming en toiletten. Ook de bovenverdieping is grootendeels- ingericht voor woninggebruik, links weer eenige slaapkamers, badkamer, enz., terwijl ge heel rechts een ruim archief werd ge bouwd. Kortom, het geheele gebouw dat overal ls voorzien van centrale verwar ming, getuigt van een zeer practische in richting, waarbij niet alleen alle compar timenten frisch en ruim zijn, doch waarbij ook aan de hygiënische en sanitaire in richting de noodige aandacht is besteed. Ook; de talrüke aangebrachte lichtDunten zullen bij de keurige plafonds met de aar dige vakverdeeline een goed effect sor- teeren. Tevens treft de welgekozen verdee ling vooral wat betreft de wandbetimme- ring, alsmede de met zorg gekozen kleuren van het schilder en behangwerk. Het een zoowel als het ander getuigt van een goede architectonische smaak. Een bijzonder woord van hulde is zeer zeker dan ook op z!1n plaats aan de architecten alsmede aan de uitvoerders. De bouw werd uitgevoerd door de fa. Gesman, Turken burg en Oudenes wat betreft het timmer en metselwerk; het schilderwerk is van P. H. v. Keeken; lood. sanitair, verlichting en centrale verwarming geschiedde door de fa. Ponsieoen Zn., alhier. KOUDEKERK. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacobus Marinus, Z. v. Jacobus Marinus van der Velden en Wilhelmina Johanna Pieternella Kuiper. Ondertrouwd; Jacobus van Velde 22 j. en Hendrlka Hoogeveen 22 j. Tot diaken in de Ned. Herv. Kerk al hier ls benoemd de heer C. A. van Dam. wonende aan den Rijndijk, welke evenwel neeft bedankt. Mej. Pressler, assistente aan de Ned. Herv. School alhier, Ls tijdelijk benoemd aan de Herv. School te Wassenaar. Door B. en W. dezer gemeente is de candidaatstelling voor leden van den Ge meenteraad bepaald op 12 Mei en de stemming op 17 Juni a.s. Mej. A. Wille alhier, onderwijzeres aan de Chr. School te Ter-Aar, is als zoo danig benoemd aan de Chr. School te Velzeroord. o LEIDERDORP. Ziekenverpleging „Leiderdorp-Zocterwoude". De vereeniging voor ziekenverpleging „Leiderdorp-Zoeterwoude H.R." hield haar derde jaarvergadering in het vergader lokaal achter de Ned. Herv. Kerk. De voorzitter, de heer K. Mol, opende de vergadering met een woord van welkom tot de leden, waarna de notulen door den secretaris werden voorgelezen. Hierna volgde het zeer uitgebreide jaarverslag Het ledental der vereeniging bedraagt thans 343. Door Zuster de Geus waren in het afgeloopen jaar in 103 gezinnen 2969 bezoeken gebracht als wijkverpleegster; als t.b.c. huisbezoekster in 7 gezinnen 565. Met den hoogtezon werden 9 patiënten behandeld. Uit het verslag van den pen ningmeester bleek, dat de ontvangsten hadden bedragen f. 2869,44'/:, de uitga ven f. 2136.34; saldo f. 733,10'/-. 'Door de controle-commissie werd bij monde van den heer De Munnik verslag uitgebracht, waaruit bleek, dat de boe ken en bescheiden van den penningmees ter in orde waren bevonden. De voorzitter zegde secretaris en pen ningmeester dank voor het uitgebreide werk door hen verricht, evenals aan zus ter de Geus. Tot bestuurslid werd met algemeene stemmen herkozen de heer J. G. Meerburg. Tot leden van de controle commissie voor dit jaar werden benoema de heeren M. v. d. Velden en G. Groenen dijk. Met dank aan de leden voor hunne tegenwoordigheid en gezellige medewer king sloot de voorzitter de vergadering. Uitvoering „Excelsior." Gisteravond gaf de Chr. gemengde zang- vereeniging „Excelsior", directeur de heer M. Kouprie te Leiden, een uitvoering in de Geref. Kerk. De samenkomst, die door velen was bezocht werd met gebed geopend door ds. J. J. Dijk. Dit koor, klein wat ledental betreft, doch groot in prestatie gaf. op zeer verdienstelijke wijze een twaalftal liederen ten gehoore. Ds. Dijk welke ook het slotwoord sprak, was zeer zeker de tolk van allen, toen hij den dank uitsprak voor hetgeen was gepresteerd, vooral aan de solisten, de heer J. Rietveld en mej. M. v. Heusden, voor de keurige vertolking der liederen. Met een krachtige opwekking sloot ds. Dijk met dankgebed, na gemeenschap pelijk zingen van den Avondzang. Verg. A.-R. Kiesver. „Vrijheid en Recht." nl het gebouw Irene is door de A.R. In het gebouw Irene is door de A.R. Kiesvereeniging „Vrijheid en Recht" een spreker optrad de heer J. Schouten, iid van de Tweede Kamer, met het onderwerp „Tijden van Revolutie". Na opening op de gebruikelijke wijze, en een woord van welkom tot de aan wezigen, gaf de voorzitter, de heer G. Los, het woord aan den spreker. Deze begon zijn rede, met te zeggen, dat revolutie in den diepsten zin zich openbaart in opstand tegen God en tegen het wettig gezag, tegen medemenschen en de verhouding waaronder men leeft. De revolutie-geest reeds be gonnen in den zondeval in liet Paradijs, zal vooitdurcn tot Christus wederkomst. Er zijn altijd tijden geweest, dat deze geest zich in meerdere, dan in mindere mate openbaart. In zulk een tijd, leven wij thans. Verder gaf spr. een uitvoerig betoog, wat betreft de hedendaagsche polidcke toestand. Door de toenemende verbrokkeling in over tuiging op dit gebied is een constitutioneele vertegenwoordiging niet mogelijk. Vervol gens behandelde spr. de oorzaken van het toenemend ongeloof. Ho f/zak.lijk is dit te wijten aan de roman-litteraluur, bios coop; radio enz., welke als zoodanig niet te veroordeelen zijn, doch elk op zichzelf, middelen zijn waarvan de macht der zonde gebruik kan maken. Daarom moet elke levensbeschouwing getoest worden aan de Heilige Schrift. Nadat de voorzitter den spreker dank had gezegd voor zijn boeiende rede, sloot deze de bijeenkomst met dank zegging. o ROELOFARENDSVEEN. Een nieuwe Parochie. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem heeft belast met de oprichting van een nieuwe parochie alhier en tevens benoemd tot kapelaan te dezer plaatse den wel- eerw. heer A. Goossens. ZWAMMERDAM. Beroepen. Onze vroegere plaatsgenoot, ds. R. J. D. Reerekamp, thans Ned. Herv. Pred. te Doorwerth, is beroepen te Zwartsluis. Uitvoering „Eendracht maakt macht". De gemengde zangvereeniging „Eendracht maakt Macht" alhier, gaf in de Nutszaal haar jaarlijksche uitvoering onder leiding van haar directeur, den heer J. M. Kouwen- hoven te Bodegraven. De goede reputatie welke deze vereen bezit, wist zij ook thans weder te hand haven daar alle nummers uitstekend wer- uilgevoerd. In het bijzonder mag genoemd wnrdei. „In einen Klostergarten". In de solisten bezit liet koor uitnemende krachten. Het Bodegraafsch Strijkorkest, alsmede de pianist, de heer W. v. Dam verdienen eveneens een woord van lof voor hunne medewerking. BENTHUIZEN. Jaarverg. Ziekenverpleging. De Benthuizensche Ziekenhuisverple- gingsvereemging hield haar jaarvergade ring in de O. School. De voorzitter de heer A. Verheul Azn. sprak een inleidend woord waarin hij zijn genoegen uitsprak over de groote opkomst, waarna door den secretaris den heer M. Idema, de notulen werden gelezen, die zonder opmerking werden goedgekeurd. Vervolgens bracht deze het jaarverslag uit, waaruit bleek dat 13 personen waren verpleegd met een totaal van 304 dagen. Het ledenaantal was gestegen van 336 tot 357.. Voorts deelde hij mede dat het afgeloopen jaar niet gunstig was geweest. Hierna deed de peningmeester de heer J. v. d. Walle, ver slag over zijn gehouden beheer, waaruit bleek dat de ontvangsten hadden bedra gen met inbegrip der saldo's f. 905,18'/», de uitgaven f. 82.72, batig saldo f. 122.46'/!. Door de heeren M. en B. v. d. Velde, wer den de rekeningen enz. nagezien en in orde bevonden. De voorz. dankte den secretaris en pen ningmeester voor hun accuraat beheer en stelde namens het bestuur voor, de contri butie wegens de groote uitgaven in 't af geloopen jaar met f.0.50 te verhoogen en te brengen op f. 2 per persoon. De heer J. Vermeulen stelde voor de contributie op f. 1.50 te houden daar er nog geld in kas was. Hierop ontstond een onderlinge discussie waarna het voorstel van het bestuur met alg. st. werd aange nomen. Het aftredend bestuurslid de heer W. C. Diephout werd met algemeene st. herkozen. Na nog eenige toelichtingen door den voorz. werd deze gezellige ver gadering gesloten. KATWIJK AAN ZEE. Dierenbescherming. Mevr O. uit de Julianalaan diende bij de politie een klacht in tegen den eige naar van een trekhond. Het beest was dooi ouderdom of door ondervoeding niet in staat om de kar te trekken. De politie stelt een onderzoek in. Boekenverspreiding. Het afdeelingsbestuur van den Ned. Bond. van Chr. Fabr.- en Transportar beiders heeft zich beschikbaar gesteld om boeken in ontvangst te nemen en die te verdeelen onder de visschers van Katwijk aan Zee en andere kustplaatsen. Het doel is om meer Christelijke en an dere goede lectuur aan de visschers naar zee mee te geven. De distributie zal via het hoofdbestuur geschieden. De afdee- lings-secretaris, de heer D. de Jong, Tram straat 19 alhier, heeft zich beschikbaar gesteld om van ieder, die voor dit goede doel één of meerdere boeken zou willen afstaan, deze in ontvangst te willen nemen. A. K. uit de 4de Kanaalstraat deed bij de politie aangifte van het feit, dat zijn minderjarige zoon uit de ouderlijke wo ning vertrokken was met meenemen van een rijwiel. De politie zal trachten den jongen op te sporen. LISSE. De nieuwe R.K. Kerk. Wie deri laatsten tijd de richting Sassen- heim uitgaat zal het zeker opgevallen zijn, dat de nieuwe R.K. Kerk, die bij de Beek brug verrijst een machtig bouwwerk gaat worden. Thans is reeds op verren afstand de toren zichtbaar. Jaarvergadering Chr. Oranje-Vereeniging. Ds. van Dijk opende deze vergadering die bij andere jaren vergeleken, goed bezocht was. Gezongen werd Psalm 6810. Bij ongesteldheid van de secretaris leest de heer Marbus de notulen en het jaarver slag voor en tevens het finantieel Verslag, welke allen werden goedgekeurd. De hee ren Noorlandt en Balkenende controleeren de bescheiden en bevonden deze in orde. Bij de verkiezing voor het bestuur werden gekozen de heeren Jac. Dekker als voor zitter en tot bestuursleden de heeren A. Boot ep W. A. Schouten. Dr tweede voorzitter, dr. Th. Ruys Jr. richt een hartelijk afscheidswoord tot den voorzitter ds. G. v. Dijk, wegens vertrek naar Breda. Spr. memoreert de vele werk zaamheden die steeds met liefde zijn ver richt cn brengt hem daarvoor dank! (Ap plaus). Na het huishoudelijk gedeelte der jaar vergadering hield ds. Heroath van Hon garije een lezing over het communisme in Hongarije. Op duidelijke wijze schilderde spr. de vreeselijke toestanden die er onder het bewind van den communist hebben be staan. De lezing werd verduidelijkt met lichtbeelden. Ds. Ruys eindigde met dankzegging. Loop der bevolking. Gevestigd: Mej. H. Hain, van Bloeinendaal Aphterweg 7; H. G. Veenendaal en gezin, van Woudenberg, Grachtweg 4; A. Willein- sen-PIug, van 's-Gravenhage, Prlnsessestr. 5: J. M. Dam en echtgen., van Leiden, Narcissenstraat 32; J, P. den Oude, van Leiden, Heereweg 447; J. M den Oude, idem; E. den Oude, idem; M. C. A. Kreke laar, idem. Vertrokken: A. Faas en gezin, naar den Helder: A. B. Brouwer, naar Anna- Paulowna; B. J. v. d. Eerden, naar Leiden; J. C. Zwirs, naar Waspik; A. A. M. v. Delft, naar Boskoop: mej. N. C. Berre- voets, naar Heemstede; mej. L. Zwiers, naar Haarlem; B. Verdoorn, naar Ned. Indië; J. Oosthoek en echtgennaar Haar lemmermeer; A. v. Leeuwen, naar den Haag. NOORDWITKERHOUT. Burgerlijke Stand. Geboren: Thomas Abraham Jozef, z. van C. F. Bemelman en J. A. E. Koot, Johannes Jacobus, z. van J. J. Lammers en A. J. Aartman; Petrus Jacobus Johannes, z. van J. W. Ruigrok en C. C. M. van Emmerik; Floris Jacobus Joseph, z. van N Meeuwen- oord en M. C. Nuikes, Johannes Gabriel Joseph, z. van W. Th. Hulsebosch en H. E. Ruigrok; Helena, d. van Johannes A. va nden Berg en P. Jansen. Overleden: Helena C. Th. Peters, 3 weken; Johannes J. Robijns,, 82 jaar, wonende te Amsterdam. Het bouwen van een transforinator- Imis in 't Langeveld is gegund aan den aannemer, W v. d. Klugt, alhier, voor f. 2338. OEGSTGEEST. Burgerlijke stand. Geboren: Apolonia Anna, d. van A. C. PeetersGoddijn, v. Assendelftstraat 19. Overleden: Maria Pieternella Hooij- mans. wed. van L J. van Leeuwen, 80 jaar, Abspoelweg 19 Henricus Johan nes .van der Geest. 4 jaar, Boterhuls- polder 1. Ondertrouwd: W. G. Griffioen, 22 jaar bloemenhandelaar, Hooge Morschweg 4 en L. de Mooij, 20 jaar, te Rijnsburg. Loop der Bevolking. Gevestigd: C. D. Verheij en gezin, autohersteller, Rijnsburgerweg 152, van Rijnsburg D. H. Valburg, id. Rijnsbur gerweg 152, van Rijnsburg Wed. L. G. Schreuderv. d. Linden, Emmalaan 13, van N.O. Indië C. Strijk en gezin, timmerman, Geversstraat 4, van Alke made C. N. Oosterom d.b., Weth. Juffermansstraat 12 van Leiden H. Lamberts en gezin, bouwkundig opz„ Ch. de Bourbonlaan 11 van Maastricht - L. de Haan, arbeider, Rijnsburgerw 133, van Leiden N. van der Meij, landbou wer, Rijnzichtweg 2, van Rijnsburg A. R. H. Klein, verpleegster, „Endegeest", van Rotterdam. Vertrokken: P. J. C. de Hen. machi nist, Kempenaerstraat 84 n. Ned O. In dië A. H. M. v. d. Klugt, Rijngees- terstraatweg 47 n. Den Haag. Fulton- straat 47 J. van 't Zelfde, d.b. Lelo schestraatweg 9 n. Leiden, Hoogewoerd 156 A. H. V. Verdam, Leidschestraatw. 15 n. Dordrecht Burg. de Raedtsineel 31 L. J. Goudriaan en gezin, bankwer ker, Oegstgeesterweg 3b n. Rijnsburg, Oude Vliet 7 M. Buikema, d.b., Hooge Morschweg 103 n. Leiden, Lange Mare 39. SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Leendert, z. v N v h en B. C. Bette, Dina d v r waak Ploeg en A. P. Sikking. CorneihV" C. den Hartog en E. A. M. Jansen V' Loop der bevolking. Gevestigd: S. P. Parmentier Hoofdstraat 240, v. Pijnacker ?i ?ez" Zuilhoff, Hoofdstraat 120 v 's rvf1' s hage. Mej. G. van Zuijle'n, Thlooatrt"", i 38. v. Leiden. - Mej E, o, Zwttsw Teijlingerlaan 3, v. Voorhout m» Zwetsloot, Teijlingerlaan 3 v VoruS' - Mej. J. C. Janssen,, WarmonderdamW 1 v. Alkemade. I Vertrokken: E. G. Husing en eezin Wilhelminalaan 6, naar Rotterdam I Mej. C. G. Wijntjes, van MolenS. 7 naar Voorschoten. G. W. A, Soede L"„' i Hoofdstraat 255, naar Amsterdam Gevonden voorwerpen: Een titan taschje ten name van S. J. van Eemmi" een tasch met motorgereedschap een eri„' l zijden taschje met knipsluiting f Nadere inlichtingen verstrekt de politie o VOORSCHOTEN. Propaganda-avond ten bate der blinden Een groot aantal inwoners onzer I meente verzamelde zich in de NederL L Hervormde Kerk. Een zestal blinden le.l den van den Nederl. Blindenbond »aj| overgekomen in het belang van fer bond, die meer dan 4000 blinde leden uij Na opening door den heer Joh. v c Berg uit Oosterbeek volgde gewijde za en welverzorgd orgelspel; schitter^ werden voorgedragen stukken van Maf Boddaert n.l. „In de Smidse" en „BaUah'l terwijl daarna de heer van den Berg kJ doel en het streven van den Blindenbonil uiteenzette. Hetgeen ons het meeste trof waren red zijn woorden waarin hij niet vroeg medelijden met de blinden, vooral g medelijden maar wel medewerking e, steun om van de in zoovele opzichten Nederland nog ten achtergestelde blindü] zelfstandige leden der maatschappij u maken en hun een onafhankelijke posita te verschaffen. Ten slotte dankte hij het kerkbestuur! dat geheel belangeloos het kerkgebouwf had afgestaan, den heer J. Roodvoets, oiJ ganist der kerk voor zijn inleidend orgelJ spel, de beide Christelijke zangvereenigin-l gen voor hun medewerking, het comi'éf van voorbereiding en wel In het bijzonder den heer R. van den Ende. Voldaan gingen om ruim half elf de] kerkgangers huiswaarts. WASSENAAR. Filmavond „Nut van 't Algemeen". Het departement Wassenaar van Maatschappij tot Nut van 't Algemeen! hield in het „Centraal Theater" een fUm| avond. Door den heer M. Simons, bestuurslidj werden bij afwezigheid van den voorzitter; allen hartelijk welkom geheeten. Hierop werd de Indische legerflim rer-J toond, aanvangende met de opleiding daf vrijwilligers te Nijmegen bij de Ko.'k Reserve, het vertrek naar Indië. dt un-J komst te Batavia, het houden van j manoeuvres en de groote parade ln TOl tevreden ter gelegenheid van den veijurj dag van H. M. de Koningin enz,, waait» prachtige natuuropnamen het oog stieell den. Vervolgens werd op het doek gej bracht de film van het Zuivelbedrijf Zelhem van de Geldersche-Overijssels' Coöp. Zuivelverkoop Vereen, en zagen wf den weg, die de melk gaat van de labiel tot de verbruikers in verschillende ™r| men. Per jaar wordt door deze Vereenlgin pl.m. 100 millioen Liter melk van 6700 aai gesloten veehouders betrokken. De derde film bracht ons onder den roe van Gouda, n.l. te Waddinxveen met haai vele bedrijven. Hier liet men speciaal eet fabriek en haar in werking zijnd bedrit zien ter fabricage van amandelspijs ei fondant. Na de pauze werd ten slotte een iui in drie deelen vertoond van een tocht doe de Geldersche Vallei. Nadat te Amersfoort was aangevange en van deze stad vele bezienswaardig heden werden vertoond, eerden veryolgeu o.a. Soest, Soestdijk (het Koninklijk Paiei van H. M. de Koningin-Moeder en a prachtige buitenplaats) Rhenen, Veenen daal bezocht. Door den heer Simons werd ara samenkomst gesloten. Auto verbrand. Gistermorgen tegen 8 uur is op de Rijksstraatweg een vrachtauto van firma H. S. uit Rotterdam in brand g( raakt, doordat een bus met benzine viel, en de inhoud in de cabine terec kwam. De auto brandde geheel uit. brandweer was spoedig ter plaatse.» door een gedeelte der in de wagen wezige bussen met levensmiddelen kon gered worden. Autobotsing. Gistermorgen te ongeveer half"ag! vond op den Katwijkschen weg nabij „Klip" een botsing plaats tusschen - zandwagen en een personenauto, laatste werd geheel m elkaar gedruk bestuurder R. uit Valkenburg werd ucii gewond. HET ONTSLAG AAN Prof. Dr. J. R. SLOTEMAKER DE BRIL "te vergadering van Kerkeraad en Gemeente. Onder zeer groote belangstelJJn(!^wer doen van de redenen die aanleiding had gisteren de vergadering Beh°utjf"'ï3":'0 de kerkeraad nadere mededeeLing den gegeven tot het ontslag aan den-■ prediker prof. dr. J. R. Slotemaker Bruine. Op uitvoerige en gedocumenteer 1 zette ds. Joh. Langman de te»™ ;iej en gaf vervolgens gelegenheid f j stellen van vragen. Hiervan i ruim gebruik gemaakt. genJ De kerkeraad schijnt niet op n .1 men besluit terug te willen kom j het motief, dat dr. Slotemaker het beroepen van een tweeden i in den weg staat. ..„„den Velen der woordvoerders k™ verband tusschen het beroepln„ het ontslag van den hulppre®1" inzien.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 6