72sle Jaargang VRIJDAG 20 MAART 1931 No. 21781 Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. Het voornaamste Nieuws 1 van heden» LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. PRIJS DER ADVERTENTIEN: 30 Cts. per regel voor advertentiën uit Leiden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertentiën 35 Cts. per regel. Kleine Advertentiën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden f.2.35, per week ...77:".... f. 0.18 Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post f. 2.35 -f- portokosten. Dit nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. OVERTREDING VERORDENING OP DEN KEURINGSDIENST van VEE en VLEESCH. Burgemeester en Wethouders van Lei den: Gezien het bepaalde bij artikel 44 der Verordening van den 27en Maart 1922 {Gemeenteblad No. 13), op den Keurings dienst van Vee en Vleesch, brengen ter openbare kennis, dat: lo. LEONARDUS JACOBUS VAN DER KLEY, wonende Voorschotensche weg No. 162 te Voorschoten, op den 2en September 1930 werd bekeurd wegens het hebben van ziek vee op de markt en dat hij des- vege op den 20en October 1930 werd ver oordeeld tot f. 20.boete ol 10 dagen hechtenis; 2o. PAUL HENDRIK HINTZBERGEN, mnende Koningstraat No. 36 te Leiden, op den 28en October 1930 werd bekeurd wegens het in voorraad hebben van on gekeurde ingevoerde vleeschwaren, en dat hij deswege op den 15en December 1930 verd veroordeeld tot f. 5.boete of 3 ügen hechtenis; 3o. BARTHOLOMEUS ARNOLDUS VAN ELDEN, wonende Nieuwe Rijn No. 46 te Leiden, op den 28en October 1930 werd bekeurd wegens het in voorraad hebben ran ongekeurde ingevoerde vleeschwaren en dat hij deswegen op den 15en Decem ber 1930 werd veroordeeld tot f. 5.boete el 3 dagen hechtenis; to. PETRUS VERDEGAAL, wonende Kanaalstraat No. 133 te Lisse, op den 23en October 1930 werd bekeurd wegens het vervoeren van ongekeurde ingevoerde vleeschwaren, en dat hij deswege op den 15en December 1930 werd veroordeeld tot 5—boete of 3 dagen hechtenis; 5o. JOHANNES JACOBUS VAN TON GEREN. wonende Haarlemmerweg No. 38 te Leiden, op den 9en December 1930 werd bekeurd wegens het vervoeren van vleesch anders dan op zindelijke wijze, en dat hij deswege op den 7en Januari 1931 werd veroordeeld tot f. 2.boete of 1 dag hechtenis. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris, leiden, 20 Maart 1931. 1906 AFSLUITING MORSCHSINGEL. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat bet gedeelte van den Morschsingel, gele gen tusschen de Gevangenlaan en den Morschweg. in verband met de verbreeding van dien singel, met ingang van heden voor het verkeer met rij- en voertuigen, tal zijn afgesloten. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris, leiden, 20 Maart 1931. 1907 C. J. M. V. „LEVENDAAL." Gisteravond mocht de Chr. Jongeman- oenvereenlging „Levendaal" wederom baar jaarlijkschen ouder- en donateurs- wond houden in de groote zaal van het Wijkgebouw Levendaal. Om acht uur opende de eere-voorzitter, ds. M. J. Pun- telie dezen feestavond met te laten zin gen van Ps. 68 vers 10 en gebed, waarna b|) alle aanwezigen een hartelijk welkom toeriep. De geheele avond werd vervolgens gevuld door het werk van de leden der c- J M. V. en haa.r onderafdeeiingen. Ge muziek van de mondaccordeonclub •Juinst en Genot" zoowel het werken van - gymnastiekclub droegen bij tot het Wees. Ook de samenspraak, welke door en.ele leden werd opgevoerd en de zang 'tb hpt mannenkwartet maakten dezen wond tot een uiterst gezeliigen Het was dan ook een woord van welver- u'enden dank, dat dé voorzitter richtte tot «len, die hadden meegewerkt tot het wel- •'tgen van dezen avond. Na gewezen te "ebben op het doel der C J. M. V. sloot de voorzitter dezen welgeslaagden feestavond «et dankgebed. ERNSTIGE VAL. Gistermorgen is de 24-jarige schoor den ïuwer terwijl hij boven op bni 00rsteen van een in aanbouw zijnd ïerri M- lindestraat werkzaamheden "nchtte, doordat hij zijn evenwicht ver tien' va? een hbogte van meer dan vijf- een fr omlaag gestort. De man bleek en kiIm en een Leen te hebben gebroken De Eer?16 bovendien over inwendige pijn. het ci t Hulpdienst vervoerde hem naar - '"Elisabeth-ziekenhuis, waar hij THORBECKE HERDACHT. Verd opgenomen. Kranslegging bij zijn standbeeld. Zooals wij gisteren nog met een enkel woord konden melden, heeft gistermorgen aan het standbeeld van Thorbecke te Am sterdam een kranslegging plaats gehad in verband met het feit, dat hij honderd jaar geleden werd benoemd tot hoogleeraar aan de Leidsche Universiteit. Om even halfelf kwam prof. dr. J. Ph. Vogel, rector-magnificus van den Senaat onzer Universiteit, bij het standbeeld van Thorbecke. Hij legde een lauwerkrans neer met rood-witte linten, de kleuren der Uni versiteit, waarop de woorden: „van den Senaat der Universiteit te Leiden." Gesproken is hierbij niet. Daar de krans legging was bepaald om elf uur waren er op dat oogenblik nog weinig belangstel lenden. Toen de vertegenwoordigers van de Liberale Staatspartij „De Vrijheids bond" kwamen, was prof. Vogel reeds ver trokken. Van den Vrijheidsbond waren tegen elf uur bij het beeld aanwezig mr. H. Smeen- ge .lid van het hoofdbestuur, mr. J Rut gers algemeen secretaris, dr. I. H. J. Vos, mevrouw AsserThorbecke, mevr. Koek Mulder en andere leden van de partij, van de vrouwengroep en van de jonge li beralen. Nadat de lauwerkrans, met blauwe lin ten, waarop de naam der partij, was neer gelegd, hield mr. Smeenge een korte toe spraak. Nadat hij er aan had herinnerd, dat het juist een eeuw is geleden dat Thorbecke hoogleeraar werd, zeide hij, dat de Vrij heidsbond zich gaarne heeft willen aan sluiten bij de hulde, welke de Universiteit van Leiden aan den professor-staatsman heeft gebracht. Aan zijn noesten arbeid, zijn taaie volharding, is Nederland veel verplicht. Hij is het geweest, aan wien het te danken is dat in ons land het be grip „vrijheid" meer is dan een ijdele klank. Van de verknochtheid aan Thorbecke wil de Liberale Staatspartij heden getui gen; zij wil in zijn geest ten opzichte van het staatsbestel voortgaan. De krans is een symbool van die ver knochtheid en tevens een uiting van dank voor hetgeen Thorbecke heeft gedaan voor de gemeenschap. Zich richtende tot mevr. AsserThor becke zeide spr., dat het hem zeer ver heugde een nazaat van Thofbecke bij de plechtigheid aanwezig te zien. Ook verheugde het spreker dat de jon geren bij de hulde niet zijn achter ge bleven. Namens de „Jonge Liberalen" sprak daarna de heer J. L. van Amerongen, voorzitter van afd. Amsterdam van de groep van Jonge Liberalen. Het is, zeide spr., voor ons Jonge Libe ralen een gruwel om te moeten constatee- ren hoe men in het laatste decennium voortdurend getracht heeft, vaak tever geefs, maar ook al te vaak met succes, aan het levenswerk van Thorbecke steeds meer en meer afbreuk te doen. Daarentegen is het een verheugend ver schijnsel te mogen waarnemen, hoe alom in den lande de vrijzinnige gedachte weer sterker naar voren komt en naast de oude ren ook de jongeren zich aaneenscharen om het schitterende kleinood, dat Thor becke ons bracht, voor ons volk te be houden. De Jonge Liberalen waken voor de vrij zinnige idee en zij zullen slagen om het levensdoel van Thorbecke niet alleen tot het hunne, maar tot dat van het geheele Nederlandsche Volk te maken. Zij zullen slagen, want de figuur van Thorbecke zal hen steeds als tot een lichtend voorbeeld zijn De plechtigheid was hiermee geëindigd. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Opheffing: Buurman en de Kier, Nieuwstraat 51, Leiden. Uitgever. .Wijzigingen: N.V. Noord-Hollandsch Landbouwcre- diet f filiaal), Kort Rapenburg, Leiden. Hoofdzetel Alkmaar. Nieuwe Agenten: B. J. F. I. Knaapen, Alphen aan den Rijn (Beperkende Bepalingen); N. Bins, Voor schoten (Beperkende Bepalingen.) Firma B. S. van Kloeten, Breestraat 52, Leiden. Winkel in kantoor-, schooi- en schrijfbehoeften. Bijvoeging uitgeoefend bedrijf: tevens boekbinderij en carton- nages. Opheffing filiaal Hoofdstraat 76, Noordwijk aan Zee, J. J. Remmerswaal, Rhijngeesterstraat- weg 30, Oegstgeest. Rijwielhandel. Uittre dende eigenaar: J. J. Remmerswaal, Oegst geest, d.d. 30 April 1930. Wijziging handels naam thans: A. W. Remmerswaal. Den Older en Zinn, Rijksstraatweg 16. Sassenheim. Het uitoefenen van den bloembollen- en daarmede aanverwanten handel, alsmede de export van deze han delsartikelen, in den meest uitgebreiden zin. Door overlijden van den vennoot: G. K. F. Zinn, is bovengenoemde vennoot schap onder firma ontbonden en wordt het bedrijf voortgezet door den overgebleven vennoot: L N. den Older Jr., als eenig eigenaar en onder den ouden naam. P. N. Vester Heereniaan 56. Voorhout, Timmer- en metselbedrijf. Uittredende eigenaar: P. N. Vester, Voorhout, d.d. 14 Januari 1931. Wijziging handelsnaam thans: L. P. H. Vester. Nieuwe eigenaar L. P. H. Vester, Voorhout. NED. CHR. VROUWENBOND. Het huishouden der vrouw en der gemeente. Rede van den heer T. S. Goslinga. Voor de Leidsche Afdeeling van den Ned. Chr. Vrouwenbond heeft gisteravond de heer T. S. Goslinga, Wethouder dezer gemeente een lezing gehouden over het onderwerp: „Het huishouden der vrouw en der gemeente". Na de opening op de ge bruikelijke wijze en een kort welkomst woord door de presidente, Mej. van Loo verkreeg de heer Goslinga dadelijk het woord. Spr. begon met er op te wijzen dat het niet zijn bedoeling was een politieke lezing te houden. Hij wilde slechts behan delen het huishouden der gemeente in zooverre dat indirect met het huishouden der vrouw in aanraking komt. De gemeente bemoeit zich dikwijls zeer nadrukkelijk met het huishouden, zoowel in negatieven (door middel van het ver bod i als in positieven zin. Men denke slechts aan de afvoering van het huis vuil, het leveren van electriciteit en gas, de stichting van scholen en de keuring van vleesch en andere artikelen. Spr. onderscheidde de gemeentelijke be moeiing in drie rubrieken: directe voor zieningen, toezicht en controle op voor ziening van anderen en geldelijke steun aan vereenigingen, die gezinszorg uitoefe nen. Onder de directe voorzieningen vallen de levering van gas, electriciteit en straks ook radio-muziek, de gemeentelijke ont- wikkelings- en reinigingsdienst, alsmede de Gemeentelijke Geneeskundige Dienst. Spr. wees op het monopolistische karak ter van het gas- en electriciteitsbedrijf en op de wijze waarop de gemeente deze beide artikelen tracht te populariseeren. Op alle mogelijke wijzen wordt getracht wat de electriciteit betreft de machines die in de centrale zijn opgesteld ook bui ten de zoogenaamde spitsuren rendabel te maken. Daardoor kon de prijs over 't alge meen dalen en ook voor huishoudelijk ge bruik goedkoop worden beschikbaar ge steld. Spr. gaf daarna een uiteenzetting van het radio-distributiebedrijf, dat binnen kort in werking zal worden gesteld, om vervolgens ook in 't kort den reinigings- en ontsmettingsdienst te bespreken, waar bij spr. er o.a. op wees dat niet minder dan 10 millioen kilogram huisvuil en 2 1/2 millioen kilogram straatvuil door den rei nigingsdienst per jaar worden verwerkt. Ook met den Gemeentelijken Genees kundigen Dienst heeft het huisgezin zeer veel te maken. Men denke aan de koste- looze verloskundige hulp. -de eerste hulp bij ongelukken, tijdelijke hulp bij ziekte, geneeskundig schooltoezicht, toezicht op schoolbaden enz. Onder de tweede rubriek: toezicht en controle op voorzieningen door anderen rangschikte spr. de waterleverantie, het toezicht op eetwaren en melk en ook het gemeentelijk Waschbureau. Spr. wees bij de behandeling hiervan o.a. op den be trekkelijk hoogen prijs van het water. Een van de groote redenen van dezen hoogen prijs, is, de hoop dat er de noodige zuinig heid door zal worden betracht. Voor de huishouding is er echter geen toezicht op het verbruik, zoodat de prijs of men al zuinig of royaal is dezelfde blijft. Het is dan ook niet onmogelijk, dat nog wel eens de watermeter zal worden ingevoerd. De levensmiddelen-voorziening berust niet in handen der gemeente. De S.D.A.P. zou dit wel gaarne willen maar daartoe is niet de minste aanleiding. Wel wordt er de noodige controle op uitgeoefend, in welk verband spr. wees op het Gemeente lijk Slachthuis en den Keuringsdienst van Waren Vooral bij den laatsten dienst stond spr. uitvoerig stil. Voorts zette spr. uiteen de werkwijze van het Gemeentelijk Waschbureau, een ophaal- en bezorgings- dienst van de gemeente (de gemeente wascht niet zelf), nog een overblijfsel uit den distributietijd, dat intusschen ook thans nog wel zijn sociaal nut heeft. Na de pauze behandelde spr. de derde rubriek: de geldelijke steun aan vereeni gingen die gezinszorg uitoefenen, m. a w. het prikkelen van het particulier initia tief Spr. noemde in dit verband de kin derbewaarplaatsen, Chr. Jeugdhulp. de vereeniging tot bestrijding van de tuber culose, de verschillende vereenigingen voor uitzending van kinderen naar vacan- tiekolonies, de vereeniging voor zuigelin genzorg, de wijkverplegingen, de vereeni ging voor ziekenhuisverpleging, de ver eenigingen voor kraamverzorging, het col lege van vrouwen kraammoeders (de Goe Moer) het consultatiebureau voor zwak zinnigen, de vereeniging tot verbetering van het lot der blinden, en de Leidsche Belasting Ophaaldienst. In 't kort zette spr. het nuttige en zegenrijke werk dezer verschillende vereenigingen uiteen. Het is een wijs beleid, dat de gemeente door de subsidieering van deze vereenigingen van de krachten in de maatschappij, van de liefde voor de hulpbehoevenden gebruik Tenslotte besprak spr. in 't kort de financiën van de gemeente, het „huis houdgeld", de zorg voor het evenwicht tusschen de inkomsten en uitgaven. Na een kort dankwoord van de presi dente en eenige bespreking werd de ver gadering gesloten met dankgebed door den heer Goslinga. SOC.-DEM. VROUWEN-PROPAGANDA-COMMISSIE. Propaganda-feestavond. In de geheel gevulde groote Stadszaal heeft bovengenoemde vereeniging gister avond een propaganda-feestavond gege ven, waarbij als spreekster optrad mevr. De ZeeuwBlekking uit Amsterdam. De presidente, mevr. BraggaarDe Does sprak een kort welkomstwoord in het bij zonder tot het bestuur van de plaatselijke afdeeling der S D.A.P. en de partijgenoo- ten uit Wassenaar. Hoewel de seizoenactie tegen het einde loopt, wilde spr. dezen avond toch liever beschouwen als den inzet van een nieuwe. Intensief te voeren actie, n.l. de voorbe reiding der komende verkiezingen. Na in het kort te hebben gewezen op het belang van vrouwenkiesrecht, wekte spr. op tot aansluiting als lid bij de S.D.A.P. en de V.A.R.A. Spr. besloot met allen een genoeglijken avond toe te wenschen, waarna de mu ziek de Internationale inzette, welke door allen staande werd meegezongen. Alvorens mevr. De Zeeuw het woord verkreeg, declameerde de heer Van der Woerd een fragment uit Heyermans' „Het zevende gebod", waarmede hij terecht veel applaus oogstte. De spreekster heirnnerde allereerst aan de vroegere slechte arbeidstoestanden en wees met vreugde op deverbeteringen, welke daarin, dank zij den invloed van het socialisme, zijn aangebracht. Helaas zijn nog vele wenschen onvervuld spr. noemt slechts het militarisme, en de werkloos heid maar er is toch volop reden tot dankbaarheid. Al was het alleen maar, omdat het besef steeds dieper in de ar beidersklasse doordringt, dat alleen orga nisatie tot verbetering kan leiden. De werkloosheidwelk een ellende heeft zij in het gezinsleven van de arbei dende klasse teweeg gebracht. En nog steeds neemt zij in omvang toe. Spr. wijt dat alles aan het kapitalistische produc tiestelsel, dat enkel gebaseerd is op winst bejag. In dezen tijd met zijn onbegrensde technische mogelijkheden, moet het ook mogelijk zijn iederen arbeider 'n mensch- waardig bestaan te verzekeren. De huidi ge toestand werkt het egoïsme, dat den mensch eigen is, in de hand; niet de ge meenschap, maar 't individu overheerscht in de tegenwoordige maatschappelijke constellatie. Het socialisme wil dat gemeenschaps gevoel op den voorgrond brengen', wil ons uit het kapitalistische gedachtenleven. waarin we ons allen onder den druk der tijden bewegen, tot een hooger plan voe ren. Het is juist de vrouw, die hierbij een voorname rol kan spelen. Vraagstukken als het militarisme, de werkloosheid en vrouwenarbeid zijn vnor de vrouwen van prominent en dagelijksch belang. Zij mo gen niet langer blind zijn voor de be staande schrille tegenstellingen in deze maatschappelijke orde. Het mag niet langer zoo blijven, dat 'n economische inzinking toename der cri minaliteit tengevolge heeft, zooals on langs een hoogleeraar bij de aanvaarding van zijn ambt heeft betoogd. Dat is een fout in het productiestelsel, welke door het socialisme gecorrigeerd dient te worden. Daartoe is het noodig, dat alle arbeiders met hun vrouwen de socialistische beweging komen schragen. Het is de taak van de mannen en vrou wen uit Leiden als belangrijke industrie stad om te strijden voor gelijkberechtiging en daardoor het werk van de vakorgani saties steunen. Tegenover de concentratie van het kapitaal, de vorming van trusts en kartels moeten wij socialisten de aan eengesloten eenheid van het georgani seerde proletariaat stellen. Spr. eindigde met een beroep op alle aanwezigen om het socialisme met het woord en vooral met de daad te steunen. Mevr. Braggaar onderstreepte het aan houdend applaus door een woord van war men dank aan de spreekster voor haar betoog. Het trio Van der Woerd en Beurse ver zorgde het verdere, meer feestelijke ge deelte van dezen avond op een wijze, welke, getuige het applaus, zeer in den smaak viel. BINNENLAND. De installatie van Lisse's burgemeester Dr. F. S. C. A. M. v. Wijnbergen. (3e Blad) De sigarettenbelasting door de Tweede Kamer goedgekeurd. (Parlementair Over zicht, 4e Blad.) Minister Reymer over de radio-misère; bevredigende toestand voorloopig niet te verwachten. (3e Blad.) Steun aan de suikerbietenteelt; memorie van antwoord aan de Eerste Kamer (Land- en Tuinbouw, 3e Blad.) De minimum-lengte van dienstplichtigen verhoogd van 1.55 M. tot 1.60 M. (Bin nenland, le Blad.) Het Belgische voetbalelftal voor den wedstrijd tegen Nederland samengesteld. (Sport, 3e Blad.) PijnenburgSchön winnaars van den Zesdaagschc te Berlijn. (Sport, 3e Blad.) Ernstig vliegongeval op Schiphol; de bestuurder gedood. (Laatste Ber. le Blad) BUITENLAND. Resolutie der Midden-Europeesche confe rentie te Weenen. (Buitenland, le Blad.) De vroegere Duitsche rijkskanselier Herman Muller is stervende. (Buitenland le Blad.) Overwinning van Baldwin bij een tus- schentijdsche verkiezing in Engeland. (Buitenland, le Blad.) Zege van het Belgische kabinet Jaspar in de Kamer over de verlaging der ambte naarssalarissen. (Buitenland, le Blad.) Drie bekende Italiaansche vliegeniers omgekomen. (Buitenl. Gemengd, 2e Blad.) Ernstig spoorwegongeluk in Frankrijk. (Buitenl. Gemengd, 2e Blad en Tel., le Blad.) DE VERKADE's FILM. De vertooning van de bedrijfsfilm der Verkade fabrieken te Zaandam werd gis teren zoowel 's middags als 's avonds door een groot aantal belangstellenden bijgewoond. Het was dan ook bijzonder interessant te zien hoe de dagelijks ge bruikte artikelen als beschuit, koek, bis cuit, waxinelichtjes en in mindere mate chocolade en bonbons in het groote fa briekscomplex aan de Zaan worden ver vaardigd. Dat ieder kwartier een hoeveel heid beschuit van ongeveer 300 M. uit de ovens komt, zal zeer zeker niemand ge dacht hebben! De film werd toegelicht door een der employe's, en deze middag zal ongetwij feld er toe hebben bijgedragen de bekend heid van deze Zaansche industrie te ver meerderen. Het proef-blikje biscuit, dat den bezoekers werd aangeboden vormde zonder eenigen twijfel een aardige her innering aan deze leerzame film. 25-JARIG JUBILEUM VAN DEN HEER T. NOOMEN TE ALPHEN. REM. VER. „GEMEENTELEVEN." Zijn de „groote" avonden in de Rem. kerk .uitgaande van „Gemeenteieven" al tijd „goed", thans wacht ons iets bijzon ders. Op Woensdag, 25 Maart a.s. te 8.15 ugr n.m. wordt n.l. een Paaschwijding gehou- dlen. welke ditmaal uitsluitend muzikaal zal zijn Het Löffler kwartet, bestaande uit den predikant Mac Löffler en zijn drie doch ters, geeft in verschillende plaatsen van ons land in dezen tijd Passie-muziek-uit- voeringen. Hel kwartet, dat in Duitsche bladen zeer gunstig beoordeeld wordt, brengt ge wijde muziek ten gehoore, vocaal en in- stumentaal. Het schoone nieuwe orgel der Rem. kerk zal hierbij weder te bewonderen zijn, terwijl bovendien viool, cello en luit ge speeld worden. De gunstige roep van het kwartet is, gezien mede de keuze der instrumenten, welke muziek van onze grootste compo nisten zullen vertolken, een waarborg dat ons dien avond veel schoons in gewijden vorm zal geboden worden. Voor verdere bijzonderheden zij verwe zen naar de advertentie in dit blad. De heer T. Noomen. Gisteren herdacht onze plaatsgenoot.de heer T. Noomen, den dag, dat hij 25 jaar onafgebroken eerst als arbeider en later als meesterknecht werkzaam was bij de fa. F. P. Bos en Zn. bouwmaterialenhandel alhier. De jubilaris, die vrijaf had gekre gen, werd gistermorgen door den firmant, den heer J. A. Bos, ten zijne huize per soonlijk gecomplimenteerd onder over handiging van een gouden horloge met inscriptie. Namens het kantoorprsoneel werd de heer Noomen toegesproken door den procuratiehouder, den heer v. Eg- mond onder aanbieding van een bimbam- klok. Ook het verdere verloop van den dag is voor den jubilaris niet ongemerkt voorbij gegaan; benevens verschillende bloemstukken ontving hij ook van het ver dere personeel eenige geschenken.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 1