ZOO VAN DE KIP U DENKT ER OVER LAND- EN TUINBOUW. VRAGENRUBRIEK. KERK- EN SCHQOLNIEUWS. FINANCIEN. 25 versche eieren voor f". L-. 1 UIT DE OMSTREKEN. J. 8AALBERGEN ONTPLOFFING AAN BOORD. Aan de N.-O.-Oostkust van Newfound land is de robbenvanger Viking door een ontploffing vernield. Aan boord bevonden zich behalve de bemanning de filmregis seur Varick Frissell en een aantal film acteurs en actrices, in totaal 150 personen. Bij de ontploffing zijn 20 personen ge dood. De overlevenden begaven zich op het pakijs en schijnen allen de kust te hebben bereikt. DREIGBRIEVEN. De politie van Pruisen, Beieren en Ba den houdt zich, volgens een bericht in den „Montagspost" de laatste weken bezig met een brutale poging tot afpc-rsing, waarvan tot slachtoffer de directeur van de Dult- sche rijksspoorwegen. Dorpmuller, was ge kozen. Deze heeft een reeks dreigbrieven ont vangen, waarin ernstige aanslagen werden aangekondigd, ingeval hij niet op een aan gegeven plaats een bedrag van 100.00 M. .deponeerde. De afpersers hadden nauwkeurig aange geven, welke spoorbruggen zij voornemens waren in de lucht te doen vliegen, wanneer- de rijksspoorwegen niet voor het geld zorgden. Het briefpapier, dat gebruikt werd, blijkt volgens het onderzoek afkomstig te zijn uit automaten, gelijk die te Freiburg ge bruikt worden en waren gedeeltelijk in Ba den, gedeeltelijk in Beieren gepost. Ver schillende sporen wijzen er op, dat de mis dadigers in Beieren gezocht moeten wor den. Op de door de misdadigers genoemde plaats hebben de rijksspoorwegen een pa- ket doen deponeeren met waardelooze pa pieren. De bandieten hebben zelfs kans gezien, dit pakket in handen te krijgen, zonder door de politie gesnapt te worden. Toen bleek, dat zij teleurgesteld waren, hebben zij opnieuw een dreigbrief geschre ven. VERLAGING TSJECHISCH INVOER RECHT OP NEDERL: KAAS. Naar wij vernemen, aldus het „Hbld.", bestaat het vooruitzicht, dat binnen niet al te langen tijd de Nederlandsche kaas bi.i Invoer in Tsjecho Slowakije op den zelfden voet zal worden behandeld als de Zwitsersche. De Zwitsersche kaas geniet tot dusver de voordeelen van een belangrijk lager ta rief dan het Nederlandsche tarief, doch dank zij onderhandelingen van het Ne derlandsche gezantschap te Praag, zal het voor Zwitsersche kaas geldende tarief van 210 kronen (f. 15 ongeveer) na bekrach tiging der overeenkomst óók voor de Ne derlandsche gelden. Tot dusver wordt er practisch geen Ne derlandsche kaas naar Tsecho Slowakije uitgevoerd: het invoerrecht bedraagt dan ook niet minder dan 420 kronen, zoodat de verlaging 50"/» zal bedragen! Zooals wij zeiden, wordt er practisch gesproken geen Nederlandsche kaas naar Tsjecho Slowakije uitgevoerd. De (blauwe) maandstatistieken van het Centraal Bu reau voor de Statistiek geven dan ook geen cijfers. De uitvoer heeft de laatste jaren bedra gen: 1927 65,000 K G. 1928 48.000 K.G. 1929 50.000 K.G. 1930 60.000 K.G. De naar Tsecho-Slowakije geëxporteerde Raas was hoofdzakelijk blokkaas. DE TARWEWET. Hoe de practischc uitvoering zal zijn. Er is in deze dagen groote belangstel ling voor de vraag: „hoe zal nu de prac- tische uitvoering zijn van de Tarwewet. Naar het „Nwsbl. v. h. Noorden" uit be trouwbare bron verneemt zal er over ons geheele land een „Tarwecentrale" of wel „Centrale Tarwe-organisatie" worden ge formeerd. Het land wordt in een 8-tal gebieden verdeeld, dit zijn de geweste lijke tarwe-organisaties of gewestelijke vereenigingen van tarwebouwers. Daar van zal iedere tarwebouwer, die van de wet wil profiteeren, lid moeten zijn. Zoo zullen Groningen en Drenthe samen een dergelijke vereeniging vormen. Daar de uitvoering van een en ander staat of valt met de serieuse nakoming van de wet, die den boeren geheel in handen is gegeven, zal een scherpe con trole ter plaatse noodig zijn. Deze con trole zal worden uitgeoefend door verte genwoordigers (vertrouwensmannen! in de ressorten, waarin het gebied weer zal worden onder-verdeeld. Zoo snel mogelijk zal dc tarwe, die uit gezaaid is of wordt, geïnventariseerd moe ten worden. Volgens deze inventarisatie zal het volgend jaar het graan worden geleverd voor zoover dit voor het doel ge schikt mocht zijn. De aflevering geschiedt tegen een prijs, vastgesteld naar kwali teit. Vanwege de gewestelijke organisa ties zal dan aan de malerijen het per centage Hollandsche tarwe worden- toe gevoerd. Alle bestaande handel en nijverheid wordt door de wet geheel intact gehouden. P. B. te L. Zoo'n adres is ons niet bekend. Mej. B. te L. Niet strafbaar. V. V. te K. Wendt u tot de Nederl. Bank of een van haar bijkantoren, b.v te Leiden. Abonné van D. te V. Het beheer van den Hortus Botanicus der Leidsche Uni versiteit ressorteert onder het Ministerie van Onderwijs. Minister van Onderwijs is mr. J. Terpstra, Ruychrocklaan 64, Den Haag. Directeur van den Hortus is prof. dr. L, G. B. Baas Becking, Botanisch La boratorium, Nonnensteeg, Leiden. Abonné De L. te L. Leiden, Leider dorp, Hazerswoude, Boskoop, Waddinxveen, Gouda, Haastrecht, Vlist, Schoonhoven, Gelkenes, Nieuwpoort, Goudriaan. Schel- lulnen, Gorinchem Woudrichem, Rijswijk, Giessen, Neer- en Op Anciel Veen, Spijk, Wijk, Aalburg. jHeusden, Herpt, Haarsteeg, Vlijmen, Den Bosch, Dungensche Brug. zijweg naar Heeswijk, idem n. Veghel. idem n. Beek, idem n. Aarle-Rixtel. Helmond, zijweg n. Someren, Nederweert. Keipen, Bacxem, Hom, Roermond, Susteren. Sit- tard. Totaal 198,9 KM. PREDIKBEURTEN. Voor Woensdag. ALPHEN AAN DEN RIJN. Evangelisatie (Hooftstraat)Nam. 7 u. (Bidstond gewas), de heer A. J. Dekker. BENTHUIZEN. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. 2 en 6 uur (Biddag gewas), ds. Lamain van Leiden. WADDINXVEEN. Geref. Kerk: Nam. half acht, ds. J. Versteeg van Nieuwerkerk a. d. IJssel. NED. HERV. KERK. Beroepen te Bergschenhoek: E. Schim mel, te Ameide en Tienhoven; te Sellin- gen (Gr.), Chr. de Beus, te Ten Boer. GEREF. KERKEN. Tweetal: te Beetgum: J. v. d. Leek. te Zaltbommel en E. Nawijn te Ooster-Nij- kerk (Fr.). Beroepen te Bolsward W. v. d. Heide, te Zoutkamp. Aangenomen naar Oostburg Th. P. Potma, cand. te Naaldwijk. Bedankt voor Vinkeveen c.a.: Th. P. Potma. cand. te Naaldwijk. EVANG. LUTH. KERK. Beroepen te Haarlem: G. J Duyven- dijk te Bussum. Prof. Dr. G. SCHAAKE. Dr. G. Schaake, bij Kon. besluit be noemd tot gewoon hoogleeraar in de fa culteit der wis- en natuurkunde aan de Rijksuniversiteit te Groningen, om onder wijs te geven in de elementaire wis kunde en de analytische, de beschrijvende en de hoogere meetkunde, is in 1892 te Amsterdam geboren. Hij werd student in 1909 en promoveerde in 1922 met lof te Amsterdam op een proefschrift getiteld: Afbeelding van figuren op de punten eener lineaire ruimte. Hij is een aantal jaren werkzaam geweest als leeraar bij het M.O., waarna hij privaat-docent werd aan de universiteit van A.msterdam. Dit ambt heeft hij 28 October 1926 aanvaard met een rede getiteld: Meetkundige af beeldingen. Van zijn hand zijn vele publicaties ver schenen. JAARVERSLAG „N.V. ALPHENSCHE BANK". Aan het jaarverslag van de N.V. Alphen- sche Bank te Alphen a. d. Rijn, boekjaar 1930 ontleenen wij het navolgende. In aanmerking nemende de heerschende malaise, kunnen wij met voldoening op het afgeloopen boekjaar terugzien. Na tuurlijk heeft ook onze streel: onder de gevolgen geleden, maar toch niet in zulk een hevige mate als verwacht kon worden. De industrie heeft over het algemeen een behoorlijken afzet gehad tegen loonende prijzen. Waar onze plaats in hoofdzaak op de industrie is aangewezen, werd tegen het einde des jaars groote werkloosheid verwacht. Het wekt voldoe ning te constateeren dat het getal werk- loozen gering was. Van gemeentewege is voor werkverschaffing zorg gedragen. De landbouw heeft, zooals bekend, een on gunstig jaar achter den rug. Wij hebben in de Rijnstreek echter uitsluitend zuivel- boerderijen, en het zuivelbedrijf heeft veel minder geleden dan de akkerbouw. Reeds jaren lang heeft het verwonde ring gewekt dat de pachten en landprij- zen zoo hoog bleven en buiten verhouding tot de opbrengst der producten. Thans is evenwel over de geheele linie een daling ingetreden, zoodat ook in dit opzicht de prijzen zich beginnen aan te passen. De tuinbouw maakte slechte prijzen, althans voor de grovere producten. De door ons behaalde resultaten waren ongunstiger dan het voorafgaande jaar. De winst op effecten-provisie is lager en ook werd wegens geringere uitzetting minder winst op intrest gemaakt. Balans. Debetzijde. Gebouwenrekening f, 7685.03. In den loop van het verslagjaar zijn door een interne verbouwing twee aan elkander grenzende kantoorgebouwen samen gevoegd. De ge- bouwenrekening die voor f. 1.te boek stond, is met de kosten ad f7684.03 gede biteerd. Voorgesteld wordt dit bedrag ge heel uit de winst gf te schrijven. Aan de gebouwen met inbegrip van de onder- grondsche kluisinrichting is totaal een bedrag van f. 109.817.27 ten koste gelegd. Kas. coupons en Vreemd geld f. 31.772.56'/: Effecten f. 10.688.05 Voor het grootste deel aandcelen in ter plaatse gevestigde ondernemingen. Bankiers en Postgiro uit staande saldi f. 99.778.93. Debiteuren tegen effecten f. 446.456.00. Diverse Debiteuren f. 1294685.33. Grootendeels gedekt door persoonlijke en zakelijke zekerheid. Wij achten, met inachtneming van de in onze boeken onder crediteuren voorkomende en daarvoor bestemde reserves, alle debi teuren volwaardig. Creditzijde. Kapitaal f. 300.000.Ie. 2e. en 3e serie geplaatst en volgestort. Statutaire Reserve f. 157.500. Was op 1 Januari 1930 f. 150.000.Ge kweekte rente f. 7.500. f. 157.500. Het sta tutaire maximum, benevens de gekweekte rente. Extra Reserve f. 19.000.Voorge steld wordt uit de winst f. 11.000.— bij te voegen. Ondersteuningsfonds f. 13.314.75. Was op 1 Januari 1930 f. 12.680.75. Ge kweekte rente f. 634.f. 13.314.75. Voor gesteld wordt uit de winst f. 2.000.— bij te voegen. Crediteuren in Rekening-Courant f. 1.294.069.08. De deposito geplaatste gel den zijn voor het grootste gedeelte op lan- geren termijn gegeven. Bankiers en Kas siers f 74.463.20 Verschuldigd in reke ning-courant op onderpand van effecten. Incasso wissels f. 27.234.71. Overgangspos- ten in het nieuwe jaar verantwoord. In trest f. 600.— nog te verrekenen rente. Onkosten f2.000— gereserveerd voor nog te betalen rekeningen. Onverdeeld divi dend f. 372.57 1/2. Netto Winst alzoo f. 52.507.19. Voorgesteld wordt f. 7684.03 af te schrijven op de gebouwenrekening, waarna deze weder evenals voorheen voor f.1.te boek staat, f.2000.bij het on dersteuningsfonds te voegen en f. 11.000 bij het extra reservefonds. Het resteerende bedrag laat daarna een dividend uitkee- ring toe van 8 °/o evenals het vorige jaar. Commissarissen kunnen zich vereenigen met de aangeboden balans en verlies en winstrekening. Zij stellen voor deze goed te keuren en het voorstel van de directie betreffende de verdeeling der winst aan te nemen. Deze goedkeuring strekt der directie tot decharge voor haar gehouden beheer en commissarissen voor hun ge houden toezicht. Dit jaar is aan de beurt van aftreding de heer L. C. Jongenburger. ROTTERDAMSCHE BANKVEREEN. N.V. Aan het Jaarverslag over 1930 der Rot- terdamsche Bankvereeniglng N.V. ontlee nen wij het volgende: De economische depressie gedurende het jaar 1930 veroorzaakte een verlaging van den rentevoet; voornamelijk daardoor bleef de door ons behaalde winst bij die van het vorig jaar ten achter. Ten laste van de winst- en verliesreke ning is de gebruikelijke voorziening getrof fen voor de pensioenregeling en voor af schrijving op gebouwen. Voorts hebben wij ook dit jaar de N.V. Bankierskantoor onder beheer van Deter- meyer Weslingh Zoon in de gelegen heid gesteld een bedrag van f2.500.000 af te lossen op de door de amortisatiebewij- zen gedekte vordering der Nederlandsche Bank, welk bedrag in onze boeken is afgeschreven. Er kan dan wederom een dividend van 5 °/o worden uitgekeerd. De balans vertoont de volgende cijfers: Debetzijde: Kas, kassiers en callgelden f. 15.406.348.72; Wissels f. 103.454.728.64, Banken en bankiers f. 40.995.462.64, Prolon gatie gegeven en voorschotten tegen effec ten f. 72.676.781.59, Effecten f. 7.099 829.41, Syndicaten f. 2.193.458.73, Deelnemingen in financieele Instellingen f. 1.208.979.50, De biteuren in rekening-cour. f. 140.639.433.69, Vorderingen wegens gestelde borgtochten f. 19.214.576 67, Gebouwen f. 6.900.000.— Saldo in verband met termijnzaken f. 1.431.59. te leveren fondsen f. 1.545.151.62. Creditzijde: Kapitaal f. 50.000.000.Re serve f. 20.000.000 Geadviseerde wis sels f. 1.749 659.96. Geaccepteerde wissels f. 33.924.008.66, Door derden geaccepteerd f. 4.606.029.24. Voor derden op prolongatie uitgezet f. 595.500, Deposito's f. 81.734.231.81 Crediteuren in rek.-courant f 195.295.257.22, Te ontvangen fondsen f. 1.515.908.34, Ge stelde borgtochten f. 19.214.576.67, Divi dend 1930 f. 2.500.000.—, Saldo op nieuwe rekening f. 201 010.90. Het winstcijfer van rente én wissels be draagt f. 9.497.022.70, dat der provisie f. 5.578.124.59 en der effecten en syndicaten f. 128.410.86. De debetzijde der winst- en verliesreke ning vertoont de navolgende cijfers: Be drijf sonkosten f. 8.230.600 5S,Garantie te genover de Nederl Bank f 405.154.40. Pen sioenfonds f. 626.159.27, Afschrijving ge bouwen f. 729.251.09, Afschrijving ter zake van amortisatiebewijzen f. 2.500.000.—, Di vidend 5 f. 2.500.000.—Dividendbelas ting f. 226.250—, Saldo op nieuwe rekening f. 201.010.90. RECLAME. C. G. SMIT - Steenstraat 49 HILLEC-OM. Bouwterrein en outl pakhuis in de Hofstraat. In de laatste jaren is de Hofstraat veel veranderd door den bouw van nieuwe pan den. Het begon met de Chr. Geref. Kerk en de kosterswoning waarna nog enkele andere nieuwe perceelen. De grootste ver andering en het begin van de verbetering- was het besluit van den gemeenteraad om het groote complex onbewoonbare woningen te koopen en te slopen. Voor „Goed Wonen" werd in de Middenstraat een rij arbeiderswoningen gebouwd ter wijl aan de Hofstraat burgerwoningen zijn verrezen. Een gedeelte van het terrein bleef beschikbaar voor particulieren bouw De eerste gegadigde is de heer S. Weber, die naast zijn pand een stukje grond wil koopen ter grootte van 11.90 bij 12.25 me ter tegen den prijs van 12 gulden per vier kanten meter. Het college van B. en W. is bereid dit te aanvaarden onder beding, dat het bouwplan door het college wordt goedgekeurd en dat binnen drie maanden de bouw is aangevangen De heer Weber wil er een garage met bovenwoning ma ken. Hierover zal de raad deze week te be slissen hebben. In dezelfde straat staat een zeer oud pakhuis, dat ongeveer 2 Va meter buiten de bebouwingslijn uitsteekt. Er is onderhan deld met den eigenaar van Gennip, die het oude pand wil afbreken en vervangen door een nieuw pakhuis met een verdie ping. als de gemeente f.650 bijdraagt in de kosten. Aanvankelijk is f.1500 verlangd B. en W. hebben dit aan den raad mee gedeeld. Zij gaven geen prae-advies, maar verzochten te willen beslissen over de ge vraagde bijdrage van f. 650. Arbeidsbemiddeling. In de afgeloopen week stonden bij de Arbeidsbemiddeling ingeschreven 252 werk zoekenden, waaronder 202 bloemistarbei ders. Verleden week was het aantal werk- loozen slechts 165. RAADSSTUKKEN. Kwesties in zake Woningwet. Bij den raad zijn twee bezwaarschriften ingekomen tegen een aanschrijving om oude woningen te verbeteren ingevolge de Wo ningwet. De eerste adressant F. C. van Lierop wil voldoen aan de aanschrijving als de woning is ontru'md, terwijl de tweede W. Visbach beweert dat bij aanbrenging der verbeteringen tot huur verhooging moet worden overgegaan. B en W. kunnen de bezwaren van beiden niet aanvaarden en stellen den raad voor I op de bezwaarschrilten afwijzend tc be schikken. Verkoop van bouwterrein. Na onderhandeling met den heer J. G. Borger zijn B. en W. dezer gemeente ge komen tot een voorstel aan den raad om aan eerstgenoemde te verkoopen een per ceel bouwgrond op den hoek van de Weth. Balverskade en de Meerlaan. Het terrein is 9 meter breed en 37.50 meter diep on geveer. De kooper moét het geheele stuk aanvaarden en 'n erfdienstbaarheid, waarom de prijs is vastgesteld op 1.7.50 per M2. Bovendien blijken B. en W. van meening te zijn, dat er voorwaarden aanvaard moe ten worden betreffende het bouwplan en den aanvang van het bouwen. Politie-salarissen. Op verzoek van het politie-personeel zijn B. en W. en de commissie van Georg. Over leg voor de ambtenaren, behoudens een ondergeschikt punt, van meening dat de tegenwoordige salarissen verhoogd moeten worden en dat het klassenstelsel der agenten moet verdwijnen. Voorgesteld wordt de vol gende minimum- en maximum-salarissen goed te keuren: Inspecteur f.2400—2900, hoofdagent f. 2150—2400, agent f. 1700—2000. Verder is in de regeling opgenomen f. 50 voor politie-diploma, f.300 voor kleeding- vergoeding aan den inspecteur, i. 250 aan de agenten en f. 10 vacantie-toeslag voor de agenten. Als de raad de verordening goedkeurt, geldt zij vanaf 1 Maart 1931 Een groote agenda. Aan de raadsagenda van 18 a 19 punten zijn nog vijf punten toegevoegd. De toegevoegde punten zijn- a. ontslag F. Engel als hoofd der U.L.O.- school; b. verzoek bewoners Sixlaan om intrek king der afsluiting van die laan voor het rij verkeer; c. verzoek Hillegomsche bestuurdersbond om ongehuwde werkloozen te werk te stellen; d. afwijking uitbreidingsplan Noorderlaan voor B. Keizers en Vosselaan voor D. Kadee; e. vaststelling bebouwingslijn Holstraat tusschen de Krociitstraat en de Hooftstr. Door den secretaris van de Commis sie voor; de werkloosheidverzekering en Arbeidsbemiddeling van deze gemeente is een circulaire gezonden aan de werkge vers alhier en in de omgeving. Daarin wordt het doel der arbeidsbemiddeling om schreven en gevraagd om medewerking van werkgevers en werknemers. De heer J. C. Walter, voorheen hulp besteller, is thans aangesteld als besteller aan het Post- en Telegraafkantoor alhier. St. ct. 2.52 bevat de statuten der N.V. „Opslagkas", voor Opslag en Incasseering alhier. KATWITK AAN ZEE. De trawlvisscherij. In de afgeloopen week zijn KATWITK AAN DEN RITN. Botsing. Op den hoek Wassenaarschen weg-Com- mansdeurslaan had een botsing plaats tus schen de van Katwijk komeude autobus Den Haag-Noordwijk en een vrachtauto inet steenkolen Een groote massa dezer kolen lag over den weg verspreid. Alles liep buitengewoon goed af. Ook de passagiers kregen geen letsel terwijl de bus na kor ten tijd dè reis wéér kon voortzetten. R.K. Kiesvereeniging. Gisteravond hield de R.K. Kiesvereeniging „Plicht en Eensgezindheid" haar jaarver- vergadering in het Parochiehuis. Na opening door den voorzitter las de secretaris de notulen en het jaarverslag Met beide ging de vergadering accoord. penningmeester, dc heer Nic. Oudshoorn, bracht het financieel verslag uit. Het ver slag nagezien door een hiervoor benoemde commissie, die bij monde van den heer J. v. d. Nouweland verslag deed, luidde gunstig. Er was een batig saldo van f.0.20. Den penningmeester werd dank gebracht voor zijn beheer. Voor 1931 werden de verificateurs be noemd de heeren C. v. d. Marei en N. J. Winters. De contributie werd als in 1930 vastgesteld op f. 0.30 voor leden A en f. 0.20 voor leden B. Een bestuursvoorstel om aan te sluiten bij „Katholiek Katwijk" werd aangenomen. Evenzoo om 1.5 als subsidie toe te kennen aan het Wit-Gele Kruis. De bestuursleden de heeren Jac. P. Rietveld, W. Caspers en Jac. Meijer werden herkozen. Evenzoo de afgevaardigden voor de Kamer- en Staten-centrale, resp. de heeren H. W. Grimbergen, J. C. Schrama, en Nic. Ouds hoorn en Jac. Meijer. Besloten werd de stemming voor no. 1, 2 en 3 voor de definitieve lijst der Ge meenteraadsverkiezing te houden op 22 en 29 Maart. Tot leden van het stembureau bij die stemmingen werden gekozen de heeren C. v. d. Lubbe, Nic. J. Winters, J. v. d. Nouweland en H. v. Rijn. Bij de gemeenteraadsverkiezing zal het bestuur bij de controle worden bijgestaan door de propagandaclub, benevens de hee ren G. v. d. Nouweland, H. Bellekom, C. Braun en F. v. d. Valk. Bij de rondvraag vroeg de heer J. C. Schrama of controle der R.K. Kiezers ook te Katwijk aan Zee mogelijk zal zijn. Ver der sprak de heer Schrama over de plaatse lijke verordening op de winkels!u ting, dit wat betreft de Zondagssluiting. De heer Grimbergen merkte naar aanleiding hier van op, dat binnen kort de Rijksregeling hiervoor is te wachten, waardoor de kwes tie voornamelijk door het Rijk geregeld wordt. mingen een vrij groot bedrae naar k. m geloopen. Gedeeltelijk vindt dit ziin in een daling der prijzen en gedX? in een verminderde vangst. Teneur i1' rld rlo hnorcplionrln Ir/11, d M de de heerschende koude zoekt bescherming onder het zand bodem, waar hereiken. het trawlnet de van den ■gc vanl VISCh ze niet kail De vrij woelige zee, tengevolge van a heerschenden Noordenwind, |s ,°en nogal veeleischend op het gebied tenverlies. Zoo kwam de K.W 79 ki met verlies van twee complete tranT' hetgeen geen kleine schadepost beteekeni'"' D. G. deed bij de politie var. het feit dat hij op den Boulevard^ C. G en L. de V. was mishandeld. - D</ heer A. Kuipers alhier slaagH bij de Rijkstelegraaf. exainen van coitar LEIDSCHENDAM. Bij K. B. is toegekend de eerepenni. in brons met loffelijk getuigschrift den heer W. A. Janssen, sluisknecht de schutsluis alhier. NOORDWIÏK. Bij Kon. Bes!, is toegekend de eelt penning voor menschlievencl hulpbetoon i brons en loffelijk getuigschrift aan se heer P Bedijn alhier. NOORDWIÏK AAN ZEE. Met de Reddingsboot van de N.ZI Redding Maatschappij is alhier een oefe ning gebonden, alsmede met het vuurpijl toestel. Alles ging naar wensch. De 1« langstelling was als gewoonlijk zeer grot SASSENHEIM. Raadsagenda. De gemeenteraad vergadert a.s. Woens dag 18 Maart voorm. 10 uur ter behande ling van de volgende agenda: 1. Notulen; 2. Ingekomen stukken, Vaststelling voorschotten aan Bijaonder scholen 1931: 4. Garantiebesluiten too leeningen Electriciteitsbedrijf Hillegom- LisseSassenheim; 5. Opheffing waar borgsom oude Herv. school: 6. Verkoa oude Herv. School; 7. Benoeming 4 lede en 3 plaatsvervangende leden voor Hoofdstembureau; 8. Comptabiliteit lil) 9. Wijziging begrooting 1931; 10. Aanraj ingevolge Landarbeiderswet voor A. E Ridder; 11. Verkoop grond in delta buurt: 12. Voorstel om geen premie tu; halen op de arbeiders voor verreken' ingevolge ziektewet. 13. Intrekking 1 structie Verloskundige; 14. Bepalen i schrijvingspercentages Badbedrijf; Vaststelling begrooting Schoolartsendien 16. Belegging gereserveerde gelden 1 de aschschuur. 17.Verhuur weiland de Kooibuurt. 18 Naamgeving aan eenn straten en wegen. 19 Adres van Vakorgi nisaties om verlenging werkverschaffin 20. Adres van bewoners Zuidhoek om ele trif'"atie. 21. Adres om subsidie voor RJ Hoogere Burgerschool. De werkloosheid. Verleden week stonden alhier ingeschi ven 113 werkloozen. Nu de vorstperta achter den rug blijkt te zijn en de len zijn intrede heeft gedaan, is er alle red! aan te nemen dat dit getal spoedig r verminderen Op de gehouden vergadering de R.-K. kiesvereeniging werden plaatsen 3, 4 en 5 op de lijst voor de Gemeenteraadsverkiezing resp. toegewi zen aan de heeren L Ph. Bissciiops, A Verkley en J. A. van der Voort. Aan het postkantoor alhier zijn in d tweede helft der maand Maart als onbi eerste helft der maand Maart als onW stelbaar terugontvangen de volgende bn ven en briefkaarten: 1. F. C. de Brui 's Gravenhage; 2. Miss W. Hensen, Soutr end-on-Sea; 3 B. Pilact HII Madt" Ave: 4. Een briefkaart zonder adres. Op den hoek Hoofdstraat—Te.vUi gerlaan reed een vrachtauto een moto rijder aan Hoewel het geval zioh en stig liet aanzien, bekwam de motorrija slechts lichte verwondingen. Ook de mou werd licht beschadigd, welke schade 0 derling geregeld werd. VOORSCHOTEN. Auto omgeslagen. Hedenmorgen te half negen is op Rijksstraatweg een auto van den R. uit Valkenburg (Z.H.) door te nan remmen van den bestuurder omgesp gen. De auto werd zwaar beschadigd, chauffeur licht gewond aan gelaat handen. De auto moest per kraanwagei weggesleept worden. dit voorjaar Uw Linoleum. Karpet en Gordijnen te vernieuwen. Onze naam garandeert U prima kwaliteit tegen den laagsten prijs. MEUBELEN. TAPhTEN, BEDDEN. 7

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 6