GEMENGD NIEUWS. 0# Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 16 Maart 1931 Tweede Blad No. 21777 postdiefstallen. Twee ambtenaren aangehouden. Reeds geruimen tijd werd te Amsterdam «angtlte bij de Posterijen gedaan van ver gissingen van geld uit aangeteekende stukken en brieven van 's Hertogenbosch har Amsterdam verzonden. De recherche 'erd in den arm genomen en deze verzond Jit Den Bosch een brief met gemerkte takblljetten met een trein, waarop een Postamducteur dienst deed, die verdacht 'erd brieven met geld te openen. Bij aan tast te Utrecht werd bedoelde brief ver bist en bij fouilleering van den postcon- ducteur Ten H, die op bedoelden trein tast gedaan had, werden de gemerkte bankbiljetten gevonden. Ten H. werd daar- "P ta arrest gesteld. Tusschen Den Helder en Amsterdam 'rtden steeds sigaren en sigaretten uit Postpakketten vermist. Hiervan werd de [ostconducteur L. verdacht. De recherche 'enond met een trein, waarop L. dienst «cd, een kistje sigaren, die gemerkt wa- "b, naar Amsterdam. Bij aankomst te ""sterdam werd het kistje sigaren vermist o bij fouilleering van den postconducteur tkwam het kistje, ontdaan van zijn ver- pakking, te voorschijn. Hijzelf rookte reeds Wider sigaren uit het vermiste kistje. Hij tad daarop door de politie in arrest ge steld. ernstige motor-ongelukken. Tal van personen ernstig gewond. Gistermorgen heeft te Sloten (N.-H.) op ta Spaarnwouderweg tusschen den Aals- beerderweg en den Sloterweg in de ge beente Haarlemmermeer een ernstig on- Wal plaats gehad. "P dezen weg werden door motorrijders tastrijden, of althans oefenwedstrijden, wouden. Op zeker moment toen drie botorrijders met zeer groote snelheid over ta weg reden, komende uit de richting °™phol, raakte de voorste motorrijder, bhl i iemand u't bet vrij talrijke pu- Bs den weE plotseling den weg ^«stak. zijn stuur kwijt. Hij kwam te ballen bot -^n werd Ernstig gewond. De tweede i- "holder kwam over hem heen en sloeg - 'dn val tegen een motorrijder met duo, langs den weg stilstond. Ook deze motorrijder bekwam ernstige verwondin- fenals de man, die met zijn motor- filan?s den weg stond en de jongen, kon n- t duo zat- De derde motorrijder met tijdig genoeg zijn vaart lnhou- DE daad van een krankzinnige. In het krankzinnigengesticht te Slees- wijk is het tienjarig dochtertje van den dokter van het instituut door een krank zinnige vermoord. De moordenaar is ge vlucht en kon tot nu toe nog niet gepakt worden. o zwaar vergif gevonden. Men meldt, dat het meest doodelijke vergif, adenis geheeten, ontdekt is door dr. Green, deskundige aan het laborato rium te Onderstepoort (Zuid-Afrika). Het vergif wordt gehaald uit een gras soort, welke in Transvaal inheemsch is en het laat geen enkel spoor na ln de orga nen der slachtoffers. Men verklaart, dat een deel van een grein van het vergift voldoende is om een volwassene te dooden. Het ls 5000 maal sterker werkend dan strychnine. ooievaars-campagne tegen sprinkhanen. In den omtrek van Agadlr In Marokko, werd de laatste dagen door groote zwer men sprinkhanen een geweldige schade aangericht. Geheel onverwacht is nu echter hulp komen opdagen. Een ontzaglijke vlucht van naar schatting ongeveer 15.000 ooie vaars, die deze streek passeerden, profi- teeren van de gelegenheid, om zich eens flink te goed te doen. Het leger steltloopers opereert nog steeds in deze streek en bevrijdt aldus de bewo ners van een ontstellende plaag. o brand. Het Apostolisch Vicariaat Yenchowfoe in China ls doqr brand verwoest. Het gebouw was pas in 1914 tot stand gekomen en bood plaats voor 300 leerlin gen, waaronder er uit verschillende pro vincies en de beste families waren. o de zuigelingensterfte te lübeck. De justitie te Lübeck heeft thans in verband met de noodlottig geworden toe passing van het Calmette-procédé na be ëindiging van het voor-onderzoek een ver volging ingesteld tegen dr. Deycke, prof. Klotz en Obermedizinalrat dr. Altstadt, een- en ander wegens dood door schuld en het toebrengen van lichamelijk letsel. TE '8-GRAVENHAGE is Zaterdag het 10-Jarig bestaan gevierd van het Luehtwachtcorps. BIJ de oficieele reünie in verband met dit tweede lustrum waren o.m. tegenwoordig Minister Deckers, vice-admiraal Quant, generaal Boreel en vele andere hooge militaire autoriteiten. TE DEN HAAG is gisteren de kampioenschap-hockeywedstrijd H.D.M.Deventer gespeeld. Een moment uit den wedstrijd. den. Hij kwam op zijn beurt te vallen over de verongelukte motorrijwielen heen werd eveneens vrij zwaar gewond. Drie der gewonden werden naar het Tesselschadc-Ziekenhuish overgebracht. Een van hen, de 24-jarige J. Fransen, kon spoedig naar huis worden vervoerd; de 23- jarige A. Philips en de 26-jarige A. van der Werken, zijn opgenomen. Zaterdagmiddag reeds de motorrijder W. W., wonende aan de Vondelkade te Heemstede, met zijn broer C. W., die op de duo had plaats genomen aldaar uit de j Zandvoortsche Laan in de richting Ben- nebroek. Den Heerenweg willende nemen, raakte hij vermoedelijk zijn stuur kwijt en reed tegen een juist van de richting Bennebroek komende auto. De gebroeders W. werden van het motorrijwiel geslin- j gerd. W. W. kreeg een ernstige beenkwet- i suur, terwijl C. W. een lichte hersenschud ding en inwendige kneuzingen bekwam. 1 Beiden werden per autobrancard naar j het ziekenhuis in Haarlem vervoerd. Het motorrijwiel werd geheel vernield. De auto werd licht beschadigd. De inzit tenden van den wagen bleven ongedeerd. Zaterdagavond om halfzeven is de on geveer 18-jarige H. Mulder, wonende te Haren, op den Verlengden Heerenweg te Groningen met zijn motorrijwiel geslipt. Hij werd er af geslingerd en met een ern stige hoofdwonde naar het Academisch Ziekenhuis te Groningen vervoerd. Ver moedelijk heeft hij ook een hersenschud ding. o DE RAMP VAN DE NOORDPOOL IJM. 132 De reederij van de Noordpool IJm. 132 heeft 'n schrijven gezonden aan den secre taris van de Visschers-Associatie van Fraserburgh, waarin den autoriteiten en der bevolking den hartelijksten dank wordt betuigd voor de bereidwilligheid en deelneming, betoond in verband met het vergaan van den trawler. verdachte ziektegevallen. Gisteren is in de Rotterdamsche haven aangekomen het Engelsche stoomschip „Clan-Buchanan", dat eenige verdachte ziektegevallen, waarschijnlijk pokken, aan boord gehad heeft. Het schip blijft voor- loopig in quarantaine; de geneeskundige dienst heeft de noodige maatregelen ge nomen. De rivierpolitie draagt zorg voor de isolatie. NOODLANDING. Op het terrein aan den Dorsweg achter het vliegveld Waalhaven bij Rotterdam heeft Zaterdagmiddag drie uur een mili tair vliegtuig wegens motordefect een noodlanding gedaan. Het toestel kwam jn een sloot terecht en brak de schroef. De inzittenden, sergt.-vlieger A. F. Coenraads en de werktuigkundige J. van den Berg, kregen geen letsel. De machine is gede monteerd. BRANDKAST GEFORCEERD. In den nacht is ingebroken in een druk kerij aan de Nieuwe Achtergracht te Am sterdam. De inbrekers, die vermoedelijk aan de achterzijde van het gebouw zijn binnengedrongen, hebben twee brand kasten geforceerd. Uit een daarvan werd f. 230 medegenomen. Een derde brandkast was wel verplaatst doch niet geopend, zoo dat men aanneemt, dat de dieven gestoord zijn. In het kantoor waren ook alle lesse naars opengebroken. BRAND. Zaterdagmorgen brak brand uit in de kapitale boerderij van den heer G. Buis te Blankenham bij Blokzijl. Het vee kon grootendeels gered worden. Vier kalveren kwamen in de vlammen om en eenige die ren liepen brandwonden op. Vermoedelijk is de brand ontstaan door het spelen met lucifers door kinderen. Verzekering dekt de schade. - O DOOR EEN AUTO GEGREPEN. Zaterdagmiddag ongeveer twee uur, reed een Citroën-auto, waarin twee per sonen waren gezeten, met groote snelheid over den Rijksweg te Ten Boer (Gr.) Even voorbij de brug over het Damster- diep reed de brievenbesteller Jan Broek- sema, die met de post uit Groningen te ruggekomen, zich naar huis begaf. Bij het uitwijken voor een kruiwagen met pulp, werd de brievenbesteller, vlak voor zijn woning, door de auto gegrepen en tegen de borst werd hij in zijn woning binnen gedragen waar dr. v. d. Meer de eerste den grond geslingerd. Zwaar gewond aan hulp verleende. De gewonde werd naar het Academisch Ziekenhuis te Groningen overgebracht. De bestuurder van de auto, zekere Paxo- peus, radio-handelaar, en de mede-inzit tende werden in het geheel niet gewond. De auto werd zwaar gehavend. De bestuurder reed met een snelheid van 7080 K.M en trachtte nog door krachtig remmen een aanrijding te voor komen. De politie stelt een onderzoek in. MEJ. PROF. DR. JOHANNA WESTERDIJK vierde Zaterdag haar 25-jarig jubileum als directrice van het Phytopathologisch Labora torium te Baarn. Prof. Westerdijk luistert naar de telefonische toe spraak te Bandoeng (Ned. Indië) door Dr. Bernard en dr. Went gehou den. FLATBOUW IN DE RESIDENTIE. Het nieuwe flatgebouw „Willems park", op den hoek ZeestraatJavastraat te Den Haag, nadert zijn voltooiing. AUTO TE WATER. Zaterdagavond is te Amsterdam 'n auto in den O. Z. Achterburgwal bij den Kor- I ten Niezel gereden De eigenaar, de heer 1 F. Kerkhoven, zat in den wagen en is ver- i moedelijk onwel geworden. Op het laatste j oogenblik kon hij zich echter nog uit de I auto laten vallen. Hij bleef bewusteloos op I den wal liggen. Door den G. G. en G.D. is hij naar het Wilhelminagasthuis vervoerd. I Een paar uur later kon hij weer huis waarts keeren. De auto is in den loop van I den nacht door de brandweer op den wal gebracht. o DOOR DEN TREIN GEDOOD. Eergistermiddag is op den overweg bij de spoorbrug te Beverwijk een 79-jarige man door een uit Uitgeest komenden trein j overreden. De man was onmiddellijk dood. i De machinist van den trein, die den man plotseling op den overweg zag, trachtte I door krachtig remmen een ongeluk te voorkomen; maar de trein kon niet tijdig meer tot stilstand komen. De trein had zes minuten vertraging. Echtgenoote; „Maar George, hoe durf je mama haar mooie shawl daarvoor te ge bruiken!" (Humorist) BUITENLANDSCH GEMENGD. NOODLOTTIGE VERGISSING. Tusschen Erfurt en Gera trok een rei ziger bij vergissing aan de noodrem, zoo dat de trein tot stilstand werd gebracht. Een treinconducteur die uitstapte om de oorzaak voor het trekken aan de rem vast te stellen, werd door een juist pas- seerenden D-trein gegrepen en zóó zwaar gewond, dat hij kort daarop overleed.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 5