G. GORTZAK NIEUWE WETERING UIT DE RIJNSTREEK. H. P. H. KEERtvveeri Verhuiskneeht (tot muzikaal collega): „Schei uit mlt dat getingel, Bertus je maokt me zenuwachtig." (Passing Show). BUITENLANDSCH GEMENGD. GKOOTE BRANDEN. Gisteren brak in Steglitz een hevige brand uit in een woonhuis. Toen de brand weer het blusschlngswerk wilde beginnen, weerklonken plotseling uit de ramen dei- vierde verdieping schrille noodkreten. Drie personen, een 66-jarige vrouw en twee meisjes van 17 en 19 jaar, werden tijdens haar slaap door den brand verrast en zagen geen kans om zich door de vlam men en rook een weg te banen. De brand weer liet terstond een reddingsbrigade aanrukken, die van rookmaskers voorzien de deuren met bijlen insloeg en de drie personen ln veiligheid bracht. De op de bovenverdieping gelegen koel installatie van het warenhuis Joseph in Berlijn-Neukoëlnn werd door brand ver nield. De koopers konden het warenhuis in orde en rust verlaten. De brandweer, die met vijf brandspuiten verschenen was, werd bij haar blusschlngswerk belemmerd door een ontzettende rook, waarin de ver schillende afdeelingen van het warenhuis gehuld werden. DE SNEEUWVAL IN ZWITSERLAND. De zware sneeuwval, die nog steeds aan houdt, heeft den verkeerstoesland in Zwit serland zeer critlek gemaakt. Sneeuw ploegen zijn voortdurend aan het werk om de wegen vrij te maken, zonder dat noch tans groote vorderingen worden gemaakt. Alle treinen, ook de internationale, hebben vertraging van tot 2 uur toe. De tandrad spoorweg tusschen Arth en de Rlgl moest wegens het groote gevaar voor lawines het bedrijf staken. De locomotief van den rei zigerstrein, die om 5 uur te Zurich aan komt, werd door de sneeuwmassa's uit do rails geworpen. Er bestaat groot gevaar, dat vele huizen, die op de hellingen der bergen gelegen zijn onder den druk der sneeuwmassa's zullen bezwijken. In het Zuidelijk kanton Tesslno is echter geen sneeuw gevallen. BRAND IN EEN ZUID-SLAVISCHE KOLENMIJN. In een kolenmijn Zajcer in Zuld-Slavië brak brand uit. BIJ het blusschlngswerk werden een ingenieur en drie mijnwerkers door uitstroomend gas gedood. Zij waren voorzien van gasmaskers, die echter bij onderzoek ondeugdelijk bleken te zijn. MOORD IN MACEDONIË. Naar de Temps" uit Bulgarije ver neemt, is de Macedoniër Efitm Tsjlfliktsji, die onlangs van de Protogerowistcn naar de Michailisten was overgeloopen, in het dorp Sveti Vraltsj vermoord. Dit is de eerste moord na de verzoening. DE AARDBEVING OP DEN BALKAN. Uit Grieksch Macedonië wordt gemeld dat aldaar nieuwe aardschokken groote verwoestingen hebben aangericht. Te Dolran is de kerk ingestort. Te Klltischa werden 70 hulzen volkomen verwoest. Het stationsgebouw op de spoorlijn naar Salo- niki werd beschadigd. Te Salonlki zelf ont stond een geweldige paniek onder de be volking. De aardschokken hebben aldaar evenwel geen ernstige gevolgen gehad In Zuid-Slavië is de dag gisteren kalm verloopen. Het aantal gevallen met doo- dclljken afloop heeft tot dusverre geen wijziging ondergaan. IIET SCHEEPSONGELUK OP DEN DONAU. In opdracht van de commissie tot onder zoek naar de scheepsbotsing op den Donau tusschen de stoombooten Zagreb en Franchet d'Esperey, arresteerde de politie de beide kapiteins en den stuurman van de Zagreb. De stuurman van de Franchet d'Esperey is bij de botsing verdronken. Den gearresteerden wordt grove nalatig heid bij hun dienstvervulling ten laste ge legd, waardoor zij oorzaak zijn van het ongeluk. UITVERKOOP TE NEW-YORK! Ongeveer 5000 vrouwen van elke natio naliteit. eenlge hunner met kinderen op den arm. aangetrokken door het lokaas van jurken en mantels van 1 dollar per stuk, wierpen zich als een wervelstorm op een groot warenhuis te Brooklyn zoodra de deuren geopend werden. Er ontstond een geweldig gedrang, de ramen vlogen aan scherven en te midden van een oor- verdoovend gehuil en gevechten met nagels en tanden werden tien vrouwen gewond. De politie, gehinderd door duizenden toe schouwers. had drie uren noodig om de orde geheel te herstellen. GEHEIMZINNIGE GASVERGIFTIGING. Gisteren zonk in een groot kleedmg- ateller te New-York plotseling een der arbeiders als door den bliksem getroffen in elkaar. Zijn makkers snelden op hem toe. maar vielen op hun beurt neer en ten slotte lagen 23 mannen en vrouwen be wusteloos. terwijl 55 anderen, door hevige krampen gekweld, zich met. moeite naai den uitgang sleepten, waar zij om hulo riepen. Ziekenwagens brachter in allerijl de bewusteloozen en de anderen naar een ziekenhuis. Men zou te doen hebben met vergifti gingen door een geheimzinnige gasont- snapping. AARLANDERVEEN. Jaar verf. Phiimveeverg. „Eendracht". Deze vereeniging hield haar jaarvergade ring in de zaal van den heer N. Delfos. De voorzitter opende de vergadering op de gebruikelijke wijze Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat het af ge- loopen boekjaar kon worden gesloten met een batig saldo, terwijl eveneens dc ge houden pluimveetentoonstelling een batig saldo had opgeleverd. De kascommissie bij monde van den heer Bogaard bracht rap port uit. Door genoemde commissie waren de boeken en bescheiden in orde bevon den, zoodat de secretaris-penningmeester onder dankzegging decharge kon worden verleend. De aftredende bestuursleden de heeron P. v. d. Lijn en Notenboom werden beiden herkozen. In de pauze werd een j gratis verloting gehouden. Voorts werd besloten om de komende winter ook weer een tentoonstelling te houden en in de a.s. zomer de hoendors gezamenlijk te laten vaccineeren tegen diptherie. Na de rondvraag en afdoening van eeni- ge huishoudelijke aangelegenheden s.oot de voorzitter de goed bezochte vergadering. ALPHEN. Paard door het ijs. Gisterenmorgen geraakte nabij zijn woning de landbouwer D. V. aan Gouw- sluis L. Z. blijkbaar door het schrikken van het paard met een uit het land komende boerenwagen en daarvoor be spannen paard te water. V. zelf kwam er goed af, doch minder gemakkelijk ging het om het paard op het droge te krijgen ten eerste door het ijs dat zich in de sloot bevond en ten tweede door de zeer steil afloopcnde graskanten. Eerst nadat het paard ongeveer 25 Meter onder het ijs door had gezwommen wist men het dier door een gemaakt gat in het ijs behouden op den wal te krijgen. Maandag 16 Maart a.s. zal het 12 1/2 jaar geleden zijn dat alhier officieel de Chr. H. B. S. werd geopend. Naar wij ver nemen zal dit jubileum dien dag op eenlgszins feestelijke wijze door het per soneel en de leerlingen worden herdacht. In de Hoorn werd gisteren een melk wagen van den landbouwer v. d. A. aan gereden door een personenauto. De wagen kantelde, zoodat de melkbussen op den weg terecht kwamen en open gingen, waardoor een groote hoeveelheid melk verloren ging. ALKEMADE. Burgerlijke Stand. Geboren: Engelina Antonia, d. van Th. A. Zaal en E. A. van der Meer; Hendrik Petrus, z. van M. J. Heemskerk en C. M. Verklcij; Elisabeth Johanna, d. van P. Ken nis en C. W. van Dijk. Overleden: Johanna van Schie, wed. G. van der Meer, 71 jaar. BOSKOOP. Gemeenteraadsverkiezing. Door de A. R. Kiesvereeniging „Neder land en Oranje" is voor de a.s. gemeente raadsverkiezing dc volgende candidatenlljst samengesteld: E. Guldemond, aftr. 2. D. Mesman, aftr. 3. C. Akerboom. 4. C. J. v. d. Wolf, aftr. 5. H. Haring. G. Jac. Loef, Jacz. 7. C. Grootendorst. 8, G. Riet kerk. 9 C. v. Veen, Gzn. en 10. J. H. v. Osnnbrugge. Burgerlijke Stand. Geboren: Petrus Johannes, z. van L. F. Preidel en C. C. Fürst; Cornelis, z. vati C. van Harskamp en H. den Uljl. Overleden: Clasina Adriana Voskuilen, 1 jaar; A. Toor, echtgenootc vafl Q v. Hove lingen, 79 jaar; Arie Kromhout, 76 jaar; Willem Vermeer, 65 jaar. Gevonden voorwerpen: Aan het politie bureau zijn inlichtingen te bekomen, om trent onderstaande gevonden voorwerpen: rijwielt&schje, bclastingrijwielmerk, twee stukken waschgocd en twee honden. Jaarverg. Middenstandsver. De Middenstandsvereeniging hield onder voorzitterschap van den heer W. Karssen in Hotel van Haaften haar jaarvergadering. Een 25 leden woonden deze vergadering bij. De voorzitter sprak woorden van welkom, memoreerde in het kort enkele dingen uit het afgeloopen jaar en wijdde enkele woor den van waardeering aan de nagedachtenis van den overleden penningmeester, den heer M. A. van Dam. De secretaris bracht zijn jaarverslag uit. Deze, de heer J. H. v. d. Vlist was somber gestemd over de resul taten van den handel in het algemeen Het vereenigingsleven verliep zeer kalm Be sloten werd zich niet aan te sluiten aan de federatie van Middenstandsvereenlgingen in de Rijnstreek. De waarn penningmeester meldde een batig slot van f. 272.74. Als bestuurslid werd gekozen de heer E van Waveren en herkozen de heer C. Kraaij. De heer B. Bekker bracht verslag uit van het Bondscongres in Groningen. De leden zullen alsnog gelegenheid krijgen be kend te maken welke adressen op de zwarte lijst moeten geplaatst worden. Maranalha-confercntie. In hotel van Rossum werd een drie- daagsche conferentie gehouden, uitgaande van de „Maranatha" beweging, tot verdie ping van het geestelijk leven. Sprekers waren bij afwisseling ds. Waardenburg van Laren en de heeren J. A. Monsma van Antwerpen en Urban van Elberfeld. De aangifte voor de nieuwe leerlingen der L.O. school moet geschieden voor J5 Maart bij het hoofd der school. BODEGRAVEN. Dc nachtwacht gaat verdwijnen. De heer J. van Kruil heeft eervol ont slag gevraagd als nachtwaker der gemeente Bodegraven. Verwonderen doet ons dit ver zoek niet: immers reeds eerder werd op gemerkt dat do heer K. in deze gemeente de man is, die nooit slaapt. De zaak staat zoo, dat de functie van nachtwaker hoog stens voldoende opbrengt om gerekend te worden als een half inkomen. Noodig was dus, dat andere functies tegelijk werden waargenomen. Dc aard dezer functies bracht mee. dal v. K. vrijwel dag en nacht in touw moet zijn en er dus over dacht om het onaangenaamste postje vaarwel te zeggen. Dit ontslag opent echter voor het ge meentebestuur de mogelijkheid om te re- orgamseeren. Al eerder trachtte men den nachtdienst te doen verrichten door de nol.tic, maar zoolang de nachtwacht in functie was, kon deze moeilijk ontslagen worden. Nu overweegt men echter de nan- st l'ing van een vierden gemeenteveldwach ter, terwijl dan de politie tevens nacht dienst kan verrichten. Inderdaad beteokent dit een verbetering; echter zal wanneer het besluit genomen wordt een instituut dat eeuwen en eeuwen heeft bestaan (men denke ann den ouden nnchtwakerskiap op de Historishe tentoonstelling) worden op- i geheven. LEIDERDORP. Coöp. Boerenleenbank „Leiderdorp". De Coöp. Boerenleenbank „Leiderdorp" hield haar algemeene jaarvergadering onder voorzitterschap van den heer J. de Graaf. in deze vergadering werd door den kas sier verslag uitgebracht over het afgeloo pen jaar, waaruit wij het volgende ver melden Aan spaargelden werd ingelegd f. 204.778 en uitbetaald f. 186.536. Eind 1930 bedroeg het totaal der spaargelden f. 334.365. Ann voorschotten stond een bedrag uit van f. 62.041; terwijl aan rente ontvangen werd f. 3348 Door de rekening-courant houders werd ln 1930 opgenomen f. 189.491, en gedepe- neerd f. 155.775. Aan rente werd in deze afdeeling ont vangen f. 13.148, en betaald f. 326. Na aftrek van de onkosten resteert een winst groot f. 1787. Door toevoeging van dit bedrag aan do reserve vertoont deze rekening een bedrag van f. 20.686. Na goedkeuring der rekening en balans word overgegaan tot verkiezing van een lid van het bestuur en een lid van den Rand van Toezicht. De aftredende, de hee ren W. Samsom en A. Roest, werden her kozen. Na liet houden van cenige besprekingen sloot de voorzitter de vergadering. Raadsagenda. Woensdag 11 Maart te 7 uur 15 nam. komt de raad dezer gemeente bijeen ter bespreking der volgende punten 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken en mededeelingen. 3. Classificatie Personeele Belasting. 4. Onnieuw vaststellen aantal ODCenten Personeele Belasting. 5. Wijziging begrootingen 1930 en 1931. 6. Reclame hondenbelasting. 7. Vaststelling kohier hondenbelasting '31. 8 Benoeming leden stembureaux. 9 Voorstel tot toekenning van presentie geld aan leden van de stembureaux. 10. Voorloopige vaststelling rooilijn-ver ordening. 11. Vaststelling bestek en teckening voor: a. Verbetering bocht bij Wed. H. Roest; b. Verbetering Hoofdstraat tusschen Brug- gestraat en Koningsbrug; c. Verbetering en bestrating van den weg van pannenfabrick tot Hoeve Lindenhof. 12 Vaststelling bestek voor de levering van straatsteenen, tegels en trottoirbanden. 13. Voorstel B. en W. inzake bestrating Koningstraat. 14. Rondvraag. Ver. voor Chr. Onderwijs. De vereeniging voor Christelijk onderwijs hield de jaarvergadering in een der lo kalen van de Bijzondere School. Nadat de bijeenkomst door den voorzitter op de gc- brn.kelijke wijze was geopend, werden de notulen gelezen en goedgekeurd. Vervolgens bracht de penningmeester verslag uit van zijn gehouden beheer. Hieruit bleek, dat de ontvangsten hadden bedragen f. 33.C63.77 de uitgaven f. 33.044 02. Saldo f. 19.75. De ont vangsten der Bewaarschool bedroegen f. 685.15, de uitgaven f.1123, nadcelig saldo f. 438.15, De lieer J. Vromans deelde namens de commissie van de financieele controle mede, dat alle bescheiden van den penning meester in orde waren bevonden Tot bestuursleden werden herkozen de heeren A. Roest en A. van Winkel. Hierna sloot do voorzitter met dank aan do aan wezigen voor hunne tegenwoordigheid de vergadering. De heer Roest eindigde met dankgebed. NIEUWKOOP. Waterleiding. Tusschen de R.K. Kerkbesturen van Nieuwkoop en Meije-Zegveld en de Stich ting Drinkwaterleiding „De elf Gemeenten" is overeenstemming bereikt voor vergunning tot het leggen van de waterleidingbuizen in het Meije-pad en is tegelijk een perceel grond verkocht nabij de Mei je-wetering onder deze gemeente oift daarop een water toren te bouwen. De Belastingheffing. Uit de rangschikkingslijst naar den be lastingdruk over het jaar 1930—1931 blijkt dat de gemeente Nieuwkoop voor de in komens van f. 2000 liet rangnummer 683 en voor die van f.5000 liet rangnummer 608 heeft. De gemeente met den laagsten be lastingdruk op het inkomen heeft no. 1 en met den hoogsten druk no. 107S, zijnde het aantal gemeenten in ons land. Het aantal aangeslagenen in de inkomsten belasting over het belastingjaar 1929/1930 bedroeg 667, waarvan het gemiddeld in komen was f. 1937, het aantal aangeslagenen in de vermogensbelasting was 90 en het gemiddeld vermogen van deze aangeslage nen was f. 42.000. De rangnummers hebben alleen betrek king op de inkomstenbelastingen, drukkend op de inkomens van f. 2000 en f. 5000 van gehuwden met 2 kinderen, terwijl uit deze cijfers ook geen gevolgtrekkingen mogen gemaakt worden omtrent den finantieelen toestand der gemeenten omdat de bezit tingen, schulden, schoolgeld en zooveel meer factoren hiervoor eveneens bekeken zouden moeten worden. NOORDEN. Tuinderij. Blijkens het jaarverslag van de veiling te Vinkeveen werd aldaar in 1930 voor een bedrag aan groenten geveild van f. 145.528.95 waarvan rond f. 50.000 uit Noor den en Nieuwkoop. Men dient hierbij op te merken, dat een belangrijke hoeveelheid land alMer bezet is met bloembollen. Tot lid van de commissie van bijstand aan de veiling te Vinkeveen is benoemd de heer H. de Graaf Zzn., alhier. Collecte. De collecte in de Geref. Kerk voor de zending bracht op f. 16. De Tuinbouwcursus. De tuinbouwcursus voor volwassenen, uit gegaan van de afdeeling Noorden van den R.K. Dioc. Land- en Tuinbouwbond gedu rende deze winter heeft weder een mooi succes opgeleverd. Als stof is behandeld het teelen en for- ceerer van heesters en bloembollen, terwijl als leeraar optrad de heer®J. Zwartendijk, Technisch Ambtenaar van den Plantenziek- tenkundigen dienst te Boskoop. Het aantal deelnemers bedroeg niet min der dan 31, terwijl aan dezen cursus drie excursies verbonden waren. In 1916 begonnen, heeft men nog geen enkelen winter overgeslagen zonder voor de tuinders een of vaak zelfs twee cur sussen te organiseeren, met het gevolg dat de tuinders alhier over een flinke dosis vakkennis beschikken en in hun vak over het algemeen uitstekend met hun tijd mee gaan. Als gevolg van dc vorst zijn de werkzaamheden tot versterking van dc kade in de Gecombineerde Noordschebuurter en Voordljkschc Polders stop gezet moeten worden. Abonnementen en Advertentiën kunnen worden opgegeven aan Oude Wetering 109 1074 TER-AAR. Raadsmutatic. De lieer C. de Boer, die door het hoofd- stembureau is aangewezen als opvolger van liet afgetreden raadslid, den lieer van der Geest, heeft zijn benoeming als zoo danig aanvaard. Ouderavond Ned. Hcvv, School. In een der lokalen van de Ned. Herv. School werd een ouderavond belegd, welke in weerwil van de slechts weersomstandig heden goed bezocht was. Na gemeenschap- pelijken gang en de gebruikelijke opening sprak het hoofd der school, de heer C. van Rooyen, een kort welkomstwoord. Vervol gens zong een kinderkoortje onder leiding van mej. Fröberg op verdienstelijke wijze eenige liederen. De heer E J. Kerkhoven hield een beschouwing over de gezegden „Er staat geschreven" en „Er is geschied", terwijl onder leiding van den heer van Rooyen de kinderen der hoogste klassen eenige zangnummers ten gehoore brach ten. Letta Felix en de heer de Nie decla meerden poezie en proza en oogstten bei den veel succes. Na een bezichtiging van het werk der leerlingen werden lichtbeel den vertoond van het vogel- en strand leven te Katwijk en het Kerk- en School wezen aldaar, waarbij de heer van Rooyen als explicateur optrad WADDINXVEEN Arbeidsbemiddeling. Bij dc arbeidsbeurs staan ingeschreven: 2 bankwerker, 2 beeldhouwers, 2 beitsers, 1 boekbinder, 4 boomkweekers, 2 fabrieks arbeiders. 3 grondwerkers, 2 lio- t'iewerk -rs, 1 hnu'zager, 15 landarbeiders, 21 losse werk lieden, 4 metselaars, 10 meubelmakers, 1 plateelschilder, 4 schilders, t schipper, 1 sjouwerman, 1 speelgoedmakcr, 2 iclen- makers, 1 tafelmaker, 4 timmerlieden en 2 tuinders. Intrede ds. De Looze. Cand. E. P. de Looze, ber. predikant van de Ned. Herv. Gem. te Renswoude, hoopt aldaar 12 April a.s. intrede te doen, na des voormiddags bevestigd te zijn door zijn vader, ds. P. de Looze, alhier. RECLAME. begrafenissen t autostransport"'66' Aalmarkt 16. CREMATl «62 Het carrillon hersteld. Het uurwerk van den toren der v Herv. Kerk, hetwelk eigendom is v Gemeente, was door de enorme hopvwi/8 water, me er tijdens den brand' bl firma Kempkes was tegen- en incewo, geheel verroest en onbruikbaar ge«-ot. en J is het uurwerk keurig hersteld groot genoegen van de omwonenden \%r zij ieder uur en half uur de bekpnria ken weer. Burgerlijke Stand. Geboren: Huibert, z. van J. van N on F. van Zwieten; Petronella Maria Tv- resia, d. van J. A. Hogenelst en H u de Wit: Neeltje, d. van C. J. go H. A. van den Berg. Gverleden: B. Mulder, 30 jaar; J Bekker wed. van A. Moeling, 85 jaar Ondertrouwd: Dirk Arie van Wilgen jaar te Boskoop en Metje Koster. 27 alhier. Onze plaatsgenoot de heer G. j. der .Horst heeft zich als aftredend stuurslid van de Coöp. Zuid-Holl. Ei- veiling te Gouda niet meer herkies gesteld. Gevonden: een sleutelbos. Inlicht' ter secretarie. Aan het postkantoor alhier werd durende de maand Februari 1.1. ing f. 7.224.87 en terugbetaald f. 3.694.40. Deze week zal ten postkantore wede: om ouderdomsrente worden uitbetaald. De heer H. H. Veder alhier, miJlic. wachtmeester bij het 2e Reg. Veld Art U bij Kon. besluit benoemd tot reserve luitenant bij het vrijw. landstormkorps van tuigendienst. De collecte in dc Geref. Kerk toh de nieuwe kerk bracht f. 128 op. WOUBRUGGE. Ouderavond Chr. school. Onder leiding van den heer H, de Boe; werd de jaarlijksche ouderavond gehoude in een der lokalen van het bijzo schoolgebouw. Na het zingen van Ps. 105:5 eng daarna hel lezen van Ps. 781—7, rd door het hoofd der school een reien gehouden over het onderwerp „schema! leven". Achtereenvolgens wees spr. c; 4» verhouding van de school ten opzichnt het staatkundig leven en den strijt het ideaal der vrije school voor de natie. In de pauze werd het werk leerlingen bezichtigd, waarna de heer V steegt sprak over het onderwerp „Ons1 sikaal onderwijs". Sph. wees op de A en nadeelen en besprak de stroomingen onzen tijd op het gebied van onderv Op beide lezingen volgde een leerzame spreking waarna deze vergadering met zingen van Ps. 84 6 en gebed door voorzitter werd gesloten. Afscheid ds. Lijsen. Voor een talrijk en zeer aandachtig g hoor, nam ds. Lijsen, predikant bij de N~ Herv. Kerk, Zondag afscheid van zjja gemeente. Aan de hand van het tekstwoord 2 Petrus 1 19 hield Z. Eerw. een predi katie en ontvouwde daarbij drie deelen: le een heerlijk bezit, 2e een goede raad en ten 3e een zalig einde. Daarna richtte spr. een woord van al- scheid aan den Kerkeraad, kiescollege, notabelen, kerkvoogden, verschillende ver een igingen, waarvan in het bijzonder de Jongelingsvereeniging, en tot allen, die tot de kerk in eenig verband stonden alsmede tot ds. Stehouwer als vertegenwoordiger van de Classis en de Ring Alphen. Daarn werd de scheidende ieeraar toegesprokea namens de Classis en Ring Alphen door ds. Stehouwer en namens de Kerkeraad te Hoogmade door ds. Tonnon. Z. Eerw. werd tenslotte door de gemeente toegezongen Ps. 121 4. Van de gelegenheid om in de kerkezaal persoonlijk nog met een woord en handdruk afscheid te nemen, werd een ruim gebruik gemaakt. Grasverpachting. De gehouden grasverpachting van polder V ierambacht had een ongek:nd ver loop, Bracht deze verpachting in 193J l op, nu slechts f.36, terwijl een 4 tal num* mers niet eens werden gemijnd. ZEVENHOVEN. Ouderavond. Aan den Amstel werd in de Bijzondere school een welgeslaagde ouderavond ge houden. Dit maal werd, in afwijking van de gewoonte, door het vroegere hoofd dere school, den heer A. Bussche, thans Mijdrecht, een referaat gehouden, ove*j* practisch stukje schoolleven, nJ. -Zl e blijven". Auto zweeft boven het water. Do bestuurder van een personen auto "a B. te Z. bemerkte niet, dat de sPjJf fJr aan den Amstel geopend was. boven wonder bleef de auto met de2C wielen op de kant, terwijl dc voorste boven 't water hingen, waardoor g#n 1 soonlfjke ongelukken plaats hadden. Door ambachtslieden werd de au^ opgetakeld en bleek nagenoeg onbescna te zijn. n Ap Tot tijdelijk onderwijzer aan school aan den Amstel is benoemt J. Vossepoel van Nieuwvecn.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 6