NIVEA AGENDA. mm Ff.] I FTTFP^N. BINNENLAND. KERK- EN SCKGQLNIEUWS. SPORT. Tegen ruwe huid BUITENLAND. HEDEN: Jeruël: Bijbelbespreking te 8 uur nam. Nutszaal: Spr. de heer W. Holwerda. 8 uur nam. Stadsevangelisatie: Samenkomst te 8 u. nam. Woensdag. Academie: Ver. voor Volkenbond en Vrede, afd. Leiden. Spr. prof. Francois. 8 uur nam. Harmonie: Debatavond Vereen, voor Handeldrijvenden en Industriëelen Mid denstand, 81/: uur nam. Irene: Jaarfeest Meisjesvereen. „Maria en Martha".'7'A uur nam. Stadszaal (groote zaal): 7de Volksbijeen komst. 8 uur nam. Katwijksche Ziekenverpleging: Leden vergadering in het gebouw der Chr. J. V., Voorstraat. 7'/- uur. Donderdag. Breestraat 81: Lezing van mevr. Irish Stephenson. 8 uur nam. Leidsche Schouwburg: Uitvoering Stu- dententooneel. „Douaumont". 8V< uur. Prinsenstr. 74: Samenkomst te 8 u. nam. Rijnsbui g (Kerkzaal Brouwerstr.) Uitvoering Chr. Zangver. „Excelsior". Nam. halfacht. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 9 tot en met Zondag 15 Maart a.s. waargenomen door apotheek: M. Boekwijt, Vischmarkt 8, telef. 552. klank, ook de noblesse der muzikale grondgedachten en niet minder de fraaie architectuur en de instrumenteering die in de blazers- (vooral koper-) groepen het klankgehalte en de schittering van een Berlioz bereikt, dat alles geeft het werk een bekoring, waarvoor de muzikale mensch, hopen en vertrouwen we. steeds gevoelig zal blijven. Na de pauze; madame Janacopoulos met, gelijk gezegd, door Ravel gecompo neerde teksten van Klingsor, fantasieën uit de „duizend en één nacht", waarin de sultane in extatisch verlangen roept om het Osten, om Azië. Er is wel eens beweerd van modernistische Fransche zijde, dat het bij Ravel niet gaat om emotie; dat Ravel het best genaderd wordt door een manier van voordragen waarin punctueele nauw keurigheid het eerste en het voornaamste is en die liefst naar den drogen kant (de la précision un peu sèche). Zoo dit al ooit zin zou kunnen hebben, dan toch zeker niet voor deze orientalisttsch gekleurde zangen, die onloochenbaar den toehoorder sterk emotloneeren. Ravels muziek ls in ólt opzicht van gelijke stre'-king als welke andere meestermuzlek. Zijn componeer- techniek is alleen anders. Het is hot eigen aardige geheim van Ravel om, zonder ge bruik te maken van klankmiddelen die direct, naar verheffing moeten leiden (de buiging der melodische Ujn en in 't alge meen elk opzettelijk verheffend of ver- teederend accent), lijnen en kleuren weer te zetten, vaak maar even aan te geven die voldoende zijn om de zelfwerkzaam heid van den muzikalen hoorder zooda nig te prikkelen dat er geestesspanning, emotie, ontstaat, die hem pas bewust wordt als hij ten slotte tot de werkelijk heid terugkeert. En in zoover is Ravel dan kind van zijn tijd De muzikale uitbeelding, zoo sober en eenvoudig in de orkestpartij, de zangstem die haar concretiseert, zijn tot subliem meesterwerk geworden, van groote kracht. Onzes inziens een zijner sterkste werken. Daarna het. door Ravel zelf, geïnstru menteerd pianostukje „Pavane pour une infante défunte", dat in deze versie zeker niet minder bekoort dan in zijn "oorspron kelijke gedaante. En tot slot Lalo's pekkende ouverture ,Le roi d'IJs' Het orkest heeft als zoovede malen reeds getoond niets te doen beneden het aller beste. De nauwkeurige verzorging bij de voorbereiding en de toewijding en over gave onder de doelbewuste maar zoo ge voelige leiding van Dr, van Anrooy geven aan de concerten van dit keurkoros het karakter van modeluitvoeringen. Solistisch hebben zich onderscheiden: de Fngelsch hoorn (Stotijn) in de ouverture van Ber lioz. de fluit (Poortman) in Shéhérazade, de hoorn (Van Veen) in de Pavane en de cello (van Isterdaal) in de ouverture van Lalo. Ten slotte een woord van groote hulde aan de cantatrice, made. Janacopoulos. die met haar machtig en prachtig gelu'd en, bovenal door haar diepdoorvoelde voordracht emotie wekte en de illusie vol maakt verwezenlijkte in Ravels sublieme zangen. De volle zaal heeft orkest, dirigent en soliste enthousiasten bijval betuigd. En zoo is met dezen avond „ons orkest seizoen" geëindigd, dat ons weer zooveel belangwekkends en zooveel schnons heeft gebracht. De dank van het publiek daar voor is den dirigent en zijn orkest bij monde van Prof. F. Muller betuigd, die een hartelijk tot weerziens uitsnrak onder aanbieding van een fraaien krans, waarop de levendigste instemming van alle aan wezigen volgde Het relaas van dezen afscheidsavond zou niet compleet zijn zoo we niet vol deden aan een verzoek van Dr Van Anrooy cm met ronde voorden melding te maken van het feit dat het orkest zoo graag in Lelden sneelt: „we hebben hier alt.lid zoo'n warm belangstellend nubliek". Waarin weer de oude waarheid haar be- vestiplng vindt, dat affectie nooit van éénen kant komt. NIEUWE UITGAVEN. Mij. W. L. en J. Brusse's Uitg. Mij. N.V. te Rotterdam verscheen de derde druk van „Bouwkunst in de stad en op het land" met 424 afbeeldingen naar foto's, door H van der Kloot Meyburg. J. C. AuF der Heide S. H. D.. Hilversum. „Slank worden en blijven". Betrouwbare en oiv cha 'o ij e hes ij in? dar k p 1 ntie door dr. L. Steinheim, bewerkt naar den 2Usten Duitschen druk. N.V A. W. Bruna en Zoon's Uitg. Mij. Utrecht. „Zes weken op zee" door M. Ayres, vertalinsr van Jan R. H. G. Nahuys. Prijs gec. f. 1.25. DE OPPOSITIE IN DE S.D.A.P. „Vooralsnog" geen maatregelen. In de vergadering van het bestuur der S. D.A.P. was, aldus meldt de Voorwaarts, ingekomen een verzoek om aan 't partij congres een voorstel te doen, beoogende aan het partijbestuur op te dragen een commissie te benoemen, die tot taak zal hebben te onderzoeken, of de gedragin gen en de strijdwijze van de groep der „Unks-socialisten" in de S.D.A.P. in over eenstemming zijn met de toezeggingen en afspraken van het congres van 1929. Het partijbestuur besloot aan dit verzoek vooralsnog geen gevolg te geven en de eventueele discussies over deze aange legenheid .op het aanstaande congres af te wachten. STEUN VOOR WONINGVERBETERING TEN PLATTELANDE. De minister van arbeid, handel en nijverheid heeft in een circulaire aan de gemeenebesturen meegedeeld, dat de aanschrijving van die besturen van 7 Juni 1928 betreffende steun voor verbete ring van woningen ten plattelande als volgt is aangevuld: Met inachtneming van de overige be palingen worden rijksbijdragen verleend lot een maximum van f. 300 per woning, Indien het gaat om de huisvesting van groote gezinnen, in dier voege, dat slechte en voor de betrokken gezinnen te kleine woningen zoodanig worden verbouwd, dat zij voor hun huisvesting geschikt worden. Onder een groot gezin wordt voor deze regeling verstaan een gezin met zes en meer kinderen. Deze bijdrage wordt niet verleend, in dien een of meer der kinderen geacht kunnen worden in de kosten van het ge zin voldoende te kunnen bijdragen, en als regel niet, wanneer het aantal kin deren beneden den leeftijd van 16 jaar minder dan zes bedraagt. DE VRIJHEIDSBOND. Alsnog zijn tot bestuursleden van den Vrijheidsbond gekozen prof. mr. W. C. Mees, Wageningen; mevr. Scheltema Conradi, Haarlem en H. A. Stheeman, Mcppel. Het ontwerp-gemeenteprogram werd, op een heel enkele redactiewijziging na, op ondergeschikte punten ongewij zigd aangenomen. Bij de rondvraag werd gesproken over de tegenwoordige crisis, speciaal over die in den landbouw Er werd nadrukkelijk vastgesteld, dat de Liberale Staatspartij „De Vrijheidsbond" in zijn geheel over tuigd is van den nood in den landbouw en van de noodzakelijkheid, daarin te voorzien. Zij is vóór steunmaatregelen, echter niet onvoorwaardelijk voor eiken maatregel, wel voor dien, welke voldoet aan de volgende condities: lo. dat bedragen, noodig voor steun aan den landbouw, gemeenschappelijk worden betaald; 2o. dat bedragen, die daarvoor worden opgebracht, moeten komen in de zakken van hen, die moeten worden gesteund; 3o. dat steun van den Staat niet er toe mag leiden, dat, door de eene groep te steunen, aan andere groepen belangrijke schade zou worden toegebracht. Na nog enkele andere besprekingen, wercl de algemeene vergadering met de gewone plichtplegingen gesloten. J. N. DE JONGt Te Rotterdam is overleden, 64 jaar oud, de heer J. N. de Jong, die een papier groothandel heeft gedreven en eigenaar ls geweest van een fabriek van papieren zakken. Hij was verder o.a. hoofdbe stuurslid van de Democratische partij en voorzitter van de afdeellng Rotterdam van de Noolt-meer-oorlog-federatie. In de Doopsgezinde gemeente van Rotter dam heeft hij een vooraanstaande plaats ingenomen; onder meer is hij voorzitter van den kerkeraad geweest. Hij was nog bestuurslid van het Hollandsche Doops gezinde emigrantenbureau. JEUGDHERBERGEN. De Centrale Jeugdraad heeft conclusies opgesteld betreffende jeugdherbergen. Enkele ervan zijn: dat voor jonge kinde ren vacantietehuizen meer aangewezen zijn. De jeugdherberg kan alleen aan haar doel beantwoorden, als ze een on derdeel vormt van een net van jeugdher bergen, dat zich over het geheele land of over een landsgedeelte uitstrekt. Het wezen der jeugdherberg behoort waarborgen te bieden voor lichamelijk en zdelijke veiligheid der jeugd. Centrali satie is gewenscht, of federatieve samen werking van eventueel bestaande ver schillende centrales is gewenscht. De Nederlandsche Jeugd-Herberg Cen trale heeft een proefhoudend gebleken systeem in practijk gebracht, door het verstrekken van kaarten aan de bezoe kers der jeugdherbergen en het eventueel intrekken daarvan om verkeerde elemen ten te weren, welk verstrekken en intrek ken van uit een centraal bureau ge schiedt. Dit punt verkrijgt nog temeer beteeke- nis met het oog op de belangrijke moge lijkheid van internationale samenwer king. In elke afzonderlijke jeugdherberg moet de jeugd een goedkoop nachtver blijf kunnen verkrijgen. De leiding zal aan de hoogste eischen moeten voldoen en, indien eenlgszins mogelijk, moeten worden toeververtrouwd aan een Inwo nend echtpaar. Bij de exploitatie van de jeugdherberg, moet zooveel mogelijk partij worden getrokken van de eigen werkzaamheid der jeugdigen, De beteekenis van de jeugdherberg, als een van de hulpmiddelen voor de opvoe ding en ontwikkeling van de oudere jeugd rechtvaardigt overheidshulp in een of anderen vorm. Het meest voor de hand ligt, dat deze overheidshulp bestaat in het verstrekken van een gebouw, waarin de jeugdherberg kan worden gevestigd, terwijl de exploitatie zichzelf zal moeten bedruipen en de voor de jeugdherberg onmisbare soberheid te eerder behouden zal blijven. DE ZUIDIERZEEVVERKEN. Men meldt uit Hypolytushoef aan de N. R. Crt.: In verband met de vorst heeft de Maat schappij tot uitvoering van de Zuider zeewerken al het personeel ontslagen en de werken geheel stop gezet. VERSPREIDE BERICHTEN. In den ouderdom van 77 jaar is te Deventer overleden de heer P. Stuitje, een geziene persoonlijkheid in onderwijzers kringen en oud-lid van den gemeenteraad. Bij Kon. besl. is, met ingang van 31 Maart benoemd, bij het wapen der Kon. marechaussee, tot kolonel de luitenant kolonel J. Alma, commandant der 2de divisie van het wapen en ls den kolonel J. Alma, voornoemd, op verzoek, een eer vol ontslag uit den militairen dienst ver leend; is aangewezen voor de functie van sta tionscommandant, bestemd voor het door den minister van Defensie te bepalen sta tion, de reserve-kapitein D. de Jonge, van het 12de reg. inf. Het 11e retourvliegtuig is gisteren te Calcutta, het 13e postvliegtuig te Djask aangekomen. PREDIKBEURTEN. VOOR WOENSDAG 11 MAART. AARLANDERVEEN. Geref. Kerk: Nam. 7 uur (Biduur gewas) ds. Moolhuizen. LISSE. Ned. Herv. Kerk: Narii. halfacht, ds. van Dijk. Geref. Kerk: Nam. 7 uur, dr. Ruys. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Bijleveld van Haarlem. Geref. Gem.: Voorm. halftien en nam. 4 uur, ds. Mirtderman. OEGSTGEEST. Ned. Herv. Gem. (H. Morschweg)Nam, halfacht, Bijbellezing. OUDE- EN NIEUWE-WETERING. Ned. Herv. Kerk: Nam. 7 uur (Biduur gewas), ds. Broeyer. VALKENBURG. Ned. Herv. Kerk: Nam. 7 uur (Biduur gewas), ds. Hermanldes. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Oud-Karspel W. A. F. van Dijk te Scheemda. Te Zunderdorp (toez.), M. A J de Zwaan, te Wamel c.a. Aangenomen: Naar Terwolde, P. Prins van Wijngaarden, te Drlmmelen (N.-B.i. Naar 2de Exloërmond, C. J. Laarman, cand. en hulpprediker te Eindhoven Bedankt: Voor Heinkenszand en Gende- ren, C. J. Laarman, cand. en huiprediker te Eindhoven. GEREF. KERKEN. Bedankt Voor Harlingen. J. Meijer, te Hoogeveen. VOETBAL. WEDSTRIJD TE BOSKOOr. De te Boskoop gespeelde wedstrijd, tus- schen „De Boslcoopsche Boys III" et. „Moordrecht III" eindigde met een over winning van „Moordrecht" met 2 -3 T. H. B—ALPHEN 5—1. Na een spannenden wedstrijd is het T. H. B. gelukt de punten te behalen. T. H. B. begint direct met eenlge aanvallen van de buitenspelers, maar het binnentrio weet yporloopig geen kansen te benutten. Alphen. het gevaar Inziende, werkt zich wat los. maar haar schieten is slecht. Bij een aanval der Boys bemachtigt de links binnen juist voor de lijn den bal, speelt deze langs den keeper en dc rechtsbuiten heeft den bal voor 't Inschieten 10. Dan is Alphen weer aan de beurt. De rechts binnen schiet hard in, doch de keeper redt mooi. ten koste van een corner. Rust 10. Na rust vallen beide partijen fana tiek aan. De Boys zijn echter met hun aanvallen gevaarlijker. Na een kwartier zet de linksbuiten keurig voor en de mia- voor schiet kalm in 20. Kort daarop wederom een voorzet van links en het ts 30. De Boys blijven gevaarlijker en als de keeper een bal stopt springt deze voor de voeten van den rechtsbinnen, die doel punt 40. Ondanks den achterstand valo Alphen flink aan. doch de achterhoede der Boys weet van geen wijken. Eindelijk komt het verdiende tegenpunt door den rechtsbinnen 41. T. H B. zit er nu nog even op en het gehikt haar nogmaals te doelpunten 51. met welken stand het einde komt. GYMNASTIEK. TH. BAKKER, t Te Nijmegen is in den leeftijd van 79 jaren overleden de oud-secretaris en eere lid van het K. N G. V.. de heer Th Bakker. De heer Bakker was eere-lid van Olympia. welke club hij zelf mede heeft opgericht. 52 jaren lang heeft de heer Bakker de turnsport beoefend. WINTERSPORT. SKIWEDSTRIJDEN IN ZWITSERLAND. Nederlandsche successen. Gisteren zijn de laatste skiwedstrijden van dit seizoen gehouden te Arosa en te Flims. Bij beide wedstrijden hebben onze land- genooten weder een fraai succes behaald, doordat Coebergh tn den langen afstand wedstrijd in 1 uur 18 minuten den vierden prijs won achter twee Oostenrijkers en den Zwltserschen kampioen D. Zogg. die over den afstand 1 uur 16 min. deed. Er waren 45 deelnemers. Te Flims heeft onze landgenoot Luymes den eersten prijs in den afdalingsren behaald. WATERPOLO. WINTERCOMPETITIE H. Z. B. Voor aid. 1 is gespeeld: Maas I L.Z.C. I 0—3. RECLAME. bescfiermt bi -- wintersport, en tijde, wanneer U *icb bij l0(T wind en sneeuw WJ DE ALGEMEENE TOESTAND. Sir Drummond weer op reis. In verband met de tegen 24 Maart te Parijs bijeengeroepen bijeenkomst van de Europeesehe Commissie, heeft de secre taris-generaal van den Volkenbond Sir Eric Drummond zich naar Londen bege ven, vanwaar hij later naar parijs zal gaan. In aansluiting aan de vergadering oer Europeesehe Commissie zal lnj bezoe ken brengen aan Berlijn en Rome, waar in dë allereerste plaats de kwestie van de vermindering der bewapening zal wor den besproken DUITSCHLAND. De begrooting der rijkswecr Uit den Rijksraad. Minister Groenen hecit zijn begrooting ingediend, die zoo zuinig mogelijk was ge houden, verzekerde hy. Tol bescnerming des lauds is echter het onontbeerlijk noodige verelscht. Spr. ging uitvoerig in op de rede van den Fransen en minister Maginot. Hij ont kende stellig de oorlogsschuld en vroeg, na de Duitsche ontwapening, nu ook die der vroegere tegenstanders, zooals het verdrag van Versailles ook toezegt. Frankrijk heeft niet ontwapend, doch heeft integendeel het sterkste en slag vaardigste leger ter wereld geschapen, aldus Groener. Na beëindiging van het algemeen debat verklaarde Minister Groener in een slot woord. dat de RIJksweer zich bevindt in de vaste hand van haar leiding. Er bestaat niet de geringste twijfel, dat zij tegenover een ieder links of rechts die ln straatgevechten met de wapens in de hand de macht veroveren wil, haar plicht zal doen. Generaal Von Schleicher wees er op, dat het Ministerie van RIJksweer bij de beoor- deeling van de vraag welke partijen als staatsgevaarlijk moeten worden be schouwd en buiten de Rijksweer gehou den dienen te worden, niet zelfstandig kan handelen, doch zich steeds aan de beslissingen van de Rljksregeerlng heeft gehouden. De beslissingen omtrent de Nationaalsocialtstische Partij worden nog tegemoet gezien. Intusschen zijn te Berlijn 2 politie officieren en 3 wachtmeesters der Schupo ontslagen wegens hun aanhanger. De Rijksraad heeft in eerste en tweede lezing het ontwerp tot hulpverleening aan de Oostelijke gebieden goedgekeurd. Aan genomen werden eveneens de bolde hierbij tehoorende ontwerpen, nl dat inzake de b- ordering van agrarische kolonisatie en dat nonens fioencieele regelingen voor het landbouwbedrijf. FR A WK PUK. Dreigende staking. De mijnwerkers van het Gare-deparle- ment. in congres vergaderd te Aics, hebben zich uitgesproken tegen loonsverminde ring, voor een herstel der loonen. die dezer dagen verminderd zijn. voor een arbeids dag van 7 uren zonder loonsverlaging en voor uitbetaling der dagen waarop niet gewerkt is. Zoo niet dan zal het werk op 16 dezer gestaakt worden. ENGELAND. I-ïet Lagerhuis aanvaardt de toetreding tot de Algemeene Acte - Uit Britsclr-Indië. Gisteren heeft het Lagerhuis behandeld de toetreding van Engeland tot de Alge meene Acte tot vreedzame regeling van internationale conflicten. Henderson zeide: Wij beschouwen deze toetreding als een belangrijke bijdrage tot het succes van de toekomstige ontwapeningsconferentie, waarvan de uitslag grootendeels de toe komst van Europa en van de wereld zal bepalen. De naties, die deel zuilen nemen aan deze conferentie, zouden bereid zijn haar nationale strijdkrachten te vermin deren en te beperken in evenredigheid met de mate van haar vertrouwen in het con structieve mecanisme van den vrede. In dien de naties geloofden, dat de regeerin gen algemeen en oprecht voornemens wa len haar geschillen niet meer door oorlog te beslechten, maar door een ander mid del van vreedzame regeling, zouden zij meer vertrouwen, dat men definitief van oorlog zal. afzien. Henderson wees er op, dat acht regee ringen, o.a. Spanje, België en Zweden reeds- de Algemeene Acte aanvaard heb ben. zes hunner zonder eenlg voorbehoud. Henderson is vast overtuigd, dat Enge land'een belangrijk voorbeeld kan stellen voor de geheele wereld en hoopte zelfs, dat 'het Huis eensgezind zou kunnen zijn ten aanzien van deze kwestie. Dit bleek echter niet het geval. Namens ie conservatieve oppositie diende Austin Chamberlain een amende ment in waarin gezegd wordt, dat, terwijl het zijn toetreding tot het Pact. van den Volkenbond en het Pact van Parijs op nieuw bevestigt het Lagerhuis weigert d» Algemeene Acte te aanvaarden omdat zij inbreuk maakt op het gezag van den Raad van den Volkenbond en tn zijn plaats een procedure stelt, die van een aard is om internationale geschillen aan te moe digen. En passant wenschte Chamberlain Hen derson en Alexander hartelijk geluk met Alleen Ni vee beval kei verwante Eucerit, en daarop kaar werking. Zij dring), zonde, ee^ ge glani aekier te laten, volLom«n de kuid en maakt deze soepel a||, weelsels »er|ongend en szerslerkend Ooozeir IS. tO. *0 «is 90 els. T«te«M ,s PEBÏC0 UIJ.. UiSTERDAU C het succes van hun zending naar p,„ en Rome. Hij zeide, dat de Bntsch. v? tegenwoordigers de rol hebben see- die allen Engeland wenschen te öen'ê len om het zijne bij te dragen ten etol geschillen tusschen de twee groote uit den weg te ruimen, met elk va» wij de meest vriendschappelijke bei kingen onderhouden. Chamberlain bi-*1 ook hulde aan Mussolini, Grandi Briand. Namens de liberalen veroordeelde Samuel het conservatieve amende©- Het Lagerhuis neeft tenslotte met 139 stemmen het amendement van berlain verworpen en het voorstel vat regeering tot aanvaarding van meene acte aangenomen. De Indische wetgevende vergaderinr Nieuw-Delhi heeft gisteren met algenuer stemmen een motie aangenomen s— het Huis zijn groote voldoening 'ulu- over het tusschen den Onderkonic Gandhi getroffen aecoord, dat het aankondigde van een tijdperk van spoed en vrede. De boycot van buitenlandsche kator goederen op de markt te Bombay ls lép officieel opgeheven, maar eenige rad1 elementen hebben gisteren bij het vr nog moeilijkheden gemaakt. Men ts wacht, dat de toestand vandaag nctr zal zijn. De „Oorlogsraad" van de Congr te Bombay is gisteren ontbonden ts klaard, maar de leden zullen ln lu,- blijven tot de reorganisatie van de hi een voldongen feit is geworden. De Indische commissie uit de L,,. conservatieve partij heeft een motie genomen ter goedkeuring van Bald-" besluit, dat de conservatieve partii F niet zal laten vertegenwoordigen c,p nieuwe Britsch-Indische conferentie f. Britsch-Indië zelf gehouden zal wotte RUSLAND. Vonnis in het mensjewiki-proces. - l< Duitsche industrieelen vertrokku Gisteren is vonnis gewezen n mensjewiki-proces. De dertien best».! den zijn veroordeeld tot gevangenk van 5 tot 10 jaar. De uitspraak berust op de ovei dat de beklaagden getracht hebbe tegenwoordige politieke en eeonsi'. stelsel van Rusland ten val te brr waartoe zij zich in verbinding hebben steld met hun partijgenooten, die nar buitenland vertrokken zijn en ook a socialistische internationale. In het vonnis wordt verder overas dat het Hof als verzachtende omslanï! heid in aanmerking heeft genomen, dr. a beklaagden het schuldige van hun d hebben ingezien en zich bereid verkil^ hebben zich in den dienst van het Soi;d- regiem te stellen. Daar de binnenlands;. politieke toestand der Sovjet-Unie riei stabiel is, heeft het Proletarisch Gerechk- hof ervan afgezien doodstraffen op lt| leggen. Men ziet: dezelfde fraaie schijn als i) het industrie-proces! De comedie leeft zich herhaald - Het bezoek der Duitsche industries aan Rusland is geëindigd. Een hoogdrs- vend communiqué is uitgegeven. Ecold- zaak schijnt echter, dat groote orders is Duitschland zullen worden geplast: ROEMENIE. Rondom een Fransche leenins De gouverneur van de Nationale Btsl Bureleanu is ontslagen. De Nationale Bank had tegen de aas- stelling van een Fransch deskundige u controleur geprotesteerd en ter kenst van de regeering gebracht, dat zi] onds deze voorwaarden de leeningsoverec komst niet zou aannemen. De koning betuigde zijn vertrouwen ui de regeering en onderteekende het on!:-:' van Bureleanu; IJMUIDEN, 10 Maart ffl VISCHPKIJZEN. Tarbot per K.G. f. 1.55—1.25, Griet 1» kist van 50 K.G. f. 65—30; Tongen perky I. 2.95—1.95; Groote Schol per kW®! K.G. f. 27—23: Middelschol f 30—29: Ze- schol f. 40—30; Kleine Schol f. 3MW Bot f. 3.80—2.90; Schar f. 12.50—3; Tr-r- schar f. 55—40; Roggen per 20 stuks I 20; Vleeten per stuk f. 4.10—2.50; Pt;-.' man en Poontjes per kist van 50 »- f- 1110; Groote Schelvlsch 159—; Middel Schelvlsch p. k. v. 50 KG. Kleinmiddel Schelvisch f. 33-23; Schelvisch f. 25—12; Kabeljauw P« - van 125 K.G. f. 31—17.50; Gullen i*r 'i van 50 K.G. f. 13.50—7.50; Lengen pej,'' f. 2—1.10. Heilbot per K.G. f- 1-W-JC: Wijting per kist van 50 K.G. x Koolvisch per stuk f. 1.750.35. Aangevoerd 170 kisten versche n«- Prijzen f. 11—10.50 per kist. Aangekomen 16 Stoomtrawlers IJM. 481 met f. 3280: IJM. 10 »eW ïïl IJM. 109 met f. 1494; IJM. 271 W»';* IJM. 179 met f. 1107; IJM 330 me.1 IJM. 47 met f. 1074: IJM 94 met jf IJM. 95 met f. 2350' IJM 78 bo IJM. 14 met f. 1748; IJM. 76 met l IJM. 46 met f. 1217; IJM. 155 IJH. 57 met f. 1589; IJM. 183 met j en 2 loggers K.W. 141 met f. 578; met f. 581 besomming. j

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 2