De Hockeywedstrijd Duitschland-Nedi Een 2—2 gelijk spel. KORFBAL. Uitslagen van gisteren. NEDERLANDSCHE KORFBALBOND. West I Noord: D. T. V.Hercules 10; Koog ZaandijkOlympia 21. West I Zuid: Het ZuidenFluks 61. Oost IA: HellasNoviomagum 3—5. Oost IB: A. K. C—Naiis 1—4; D. O. S Rigtersbleek 10. West IIA: R. Tecka—A'foort 6—0; BI. WitBilthoven 63. West IIB: K. Zaand. 2—Z. K. V. 3—2. West II C: H. S. V.—'t Zuiden 2 5—0. West IIIF: EmmaGymnasiasten 33. Zilveren Korf. Noord-Holland: D. T. V. 2—A. W. 2—1; Westerkw. 1—Westerkw. 2 5—0 w. n. o.; ExcelsiorLuto 32. Overzicht. Het is gister nog meegevallen! In Noord-Holland werden twee wedstrij den gespeeld en in Zuid-Holland was het terrein van het Zuiden niet onbespeelbaar. D. T. V. heeft zich ook nu niet laten kloppen en Olympia moest wederom buk ken voor Koog Zaandijk. Doch waarschijn lijk zal de Bussumsche club nog wel kans zien om ten koste van D. D. V. of Wester kwartier aan de laatste plaats te ontsnap pen. Het Zuiden heeft van Fluks gewon nen, maar naar onze medewerker hier onder vertelt was de overwinning ge flatteerd. De Rotterdamsche club had wel licht haar feest van den vorigen avond nog wat in de beenen. Men komt dan niet zoo spoedig tot een opgewekte partij korf bal als in laten we zeggen normale omstandigheden- Fluks heeft een nieuwe opstelling ge probeerd, en de resultaten hebben reden tot tevredenheid gegeven. In het Oosten is Naas nu wel kampioen van Twente: De Enschedeesche club heeft nog één punt uit vier wedstrijden noodig om definitief de eerste plaats te kunnen bezetten. O HET ZUIDEN—FLUKS 6—1. Daar de aangewezen scheidsrechter weg bleef, stellen de ploegen zich pas tegen lialfdrle op onder leiding van een invaller. Het terrein is alleen rond de palen vrij goed. Voor de rest is het slecht, op som mige plekken veel te hard, op andere te zacht. De opstelling van Fluks was weer veran derd: MeylinkHorree vielen nu aan, TukBuys speelden middenvak; Resse- naarv. Weesel verdedigden. De strijd gaat in den beginne volkomen gelijk op. De Zuiden-aanval kan lastig vrijkomen. De Fluks-aanval schiet twee vrije kansen naast. v. Roon opent de score met'een schot van de lijn. (1—01. Meijlink antwoordt direct met een hoog schot. (1-1) In de volgende opstelling is Het Zuiden sterker, vooral haar aanval weert zich ge ducht. doch krijgt niet veel kans. De Fluks-aanval speelt niet onverdienstelijk samen, doch schiet te slap. Na een mooi opgezette aanval doelpunt mej. Richel (2—1). Het spel van Het Zuiden wordt er niet mooier op. Zoowel de dames als de heeren in den aanval schieten onophoude lijk gedekt. Ten slotte doet mej. Klamer het 31 worden. Ook na rust blijft Fluks goed aanpak ken: Van eenig zwakker zijn in 't veld is niets te bemerken, v. Weesel komt in den aanval mooi vrij; echter is zijn schot zoek. Tuk c.s. verdedigen goed, doch kunnen hiet verhinderen, dat mevr. v. Eek na een fout in het middenvak 41 maakt en Ver hoef den voorsprong tot 51 vergroot. In de beginopstelling tracht het Zuiden doelpunten te forceeren, wat niet lukt. De Fluks-aanval krijgt nu weinig te doen. speelt niettemin goed door, doch het schot is er niet. Tegen het einde ziet v. Roon wederom kans van de lijn af in te schoe- ten (61). Daarmee komt het einde. Qua spel is het Zuiden tegengevallen. Fluks was daarin niet veel zwakker, althans wat de heeren betreft. De dames waren ongetwijfeld technisch en tactisch beter dan de Leidsche dames. Het Zuiden heeft met zooveel verschil gewonnen door haar betere schot. Een 53-overwinning had de verhouding beter weergegeven. BADMINTON. OM DE NATIONALE KAMPIOENSCHAPPEN. Wedstrijden op 21 eu 22 Maart te Noordwijk. Naar wij vernemen zullen op Zaterdag 21 en Zondag 22 Maart in het clubge bouw van de Noordwijksche Sportvereeni- ging te Noordwijk aan Zee de wedstrijden worden gehouden om de nationale bad- minton-kampioenschappen. Het program ma omvat de nummers: heeren-enkel- en dubbelspel; dames- enkel- en dub belspel en Gemengd dubbelspel. De Inschrijving sluit op Vrijdag 20 Mrt„ des namiddags om 5 uur, bij den secre taris der Noordwijksche Sportvereeniging 's Zaterdags wordt begonnen te 2 uur en 's Zondags te 10 uur. Elke wedstrijd zal gespeeld worden „best of three games". In gemengd dubbelspel zal elke game bestaan uit 15 punten, in de nummers voor dames uit 11 punten. Wedstrijdleider is de heer H. Toussaint. LAWN-TENNIS. DE INDISCHE TOER EN DE N.L.T.B. In „Lawntennis" schrijft C. V(reden- burg) het volgende: Verleden jaar is, zooals men weet, het plan ontstaan om enkelen van onze sterk ste spelers een toer naar Nederlandsch- Indië te doen maken. Door allerlei om standigheden: de korte voorbereiding, het uitvallen van mej. Bouman, de financieele beslommeringen aan zulk een kostbaren toer verbonden, ging de toer niet door, werd verschoven naar dit jaar. En al werd Timmer ziek, de voorspoedige ver betering in zijn toestand, de waarschijn lijkheid van zijn algeheele genezing (die nu bijna zekerheid is) hebben de onder handelingen tusschen de Indische auto riteiten en den heer Scheurleer, die dezen toer voorbereidt en leiden zal, steeds gaande doen blijven. Pe moeilijkheid was het vinden van een geschikten partner voor Timmer. Het meegaan van dames was bereids uit het plan verdwenen omdat in Indie geen vol doende tegenstandsters te vinden zijn. Bij het zoeken naar een partner voor Timmer kwam niet alleen de spelkwaliteit in het geding maar ook de beschikbare tijd en ten slotte ook de financieele zijde. In verband hiermee heeft de heer Scheurleer, nadat was komen vast te staan, dat de Ned.-Indlsche L.T.B. een be drag gegarandeerd had dat het doorgaan van den toer verzekerde voor Timmer en voor een deel ook voor een partner, zich gewend tot den N.L.T.B. en om een sub sidie van f. 500.verzocht. Het dagelij ksch bestuur heeft dit be drag niet toegestaan. Wij hebben als motiveering laten we zeggen officieus vernomen, dat deze toer de belangen van het Nederlandsche tennis niet raakte; dat een partner van Timmer op dien toer niet een zoodanige leering en oefening zou opdoen, die hij hier niet zou kunnen krijgen; voor dat doel, voor één speler, een zoodanig bedrag te besteden uit het Nederlandsche tennis, was niet gewettigd. Die weigering heeft ons in hooge mate verwonderd en diep teleurgesteld. Het is, in de eerste plaats, te betwisten, dat de tweede speler geen oefening zou hebben. Wij meenen dat daarin een uit stekende oefening kan liggen, dat in zulk een toer een massa ervaring wordt opge daan en dat het spel daarin meer tot ont wikkeling gebracht kan worden dan door het ronddolen in onze tournooien. Er is echter meer dan een tennisbelang. Wij hebben het reeds eerder geschreven, zonder den invloed van de teleurstellende weigering, dat zulk een toer een natio nale beteekenis heeft. Al is de Ned.-Indi sche L.T.B. een afzonderlijk lichaam, al is hij geen onderdeel van den N.L.T.B., er is toch nauwer verwantschap tusschen beide organisaties dan tusschen den N. L. T. B. en v/elke andere ook. Is er beter voorbeeld denkbaar dan de toer, dien de Engelsche ploeg onder aus piciën van de Internationaal Club, doch gesteund door den Engelschen L.T.B. en door de Engelsche regeering, naar Britsche-Indie gemaakt heeft? Men leze daarover slechts wat wij in dit nummer daarover schrijven. Moet men dit bedrag beschouwen als afkomstig uit het Nederlandsche tennis, van de Nederlandsche club? Laten wij even terzijde laten of er dan niet een aantal Nederlandsche clubs gevonden zullen worden, die er sterk vóór zijn. dat een deel van hun contributies op deze wijze besteed zal worden! Kan men dit bedrag niet even goed beschouwen als een deel van den post „uitzending van spelers"? En zijn die luttele vijfhonderd gulden op een budget van meer dan f. 10.000.bij een reserve van 20 mille, niet gerechtigd om bescheiden bij te dra gen tot een toer van ónze spelers naar ónze Oost? Wij zijn overtuigd, dat die weigering niet gehandhaafd blijft en dat er alsnog een voorstel komt om dat bedrag beschik baar te stellen voor dit speciale doel. HOCKEY. DE NEDERLANDSCHE DAMESPLOEG TEGEN FRANKRIJK. Op het H D. M.-veld te Den Haag had Zaterdagmiddag wederom een oefenwed strijd plaats van het Ned. dameshockey- elftal tegen een H. D. M. heerenploeg, welke de laatste met 32 (rust 10> won. Na afloop werd het dames-elftal samen gesteld dat op 21 Maart te Parijs tegen Frankrijk zal uitkomen. Het Ned. team ziet er als volgt uit: Molhuysen (HOC.); doel: Josselin de Jong (Rood-Wit! en Rollin Couquerque (H.O.C.) achter: Kist (Togo)'. Eilers (Am sterdam; Breukelman en Oosrijck (Weert) midden; v. d. Berg (Amsterdam). Leeu wenberg (R.W.). Polano (II. O. Ci. Bau- duin (Zutphen) en Hofland Ct Gooi) voor. BELGIë—FRANKRIJK 3—2. Te Brussel is de landenwedstrijd België Frankrijk gespeeld. De Belgen wonnen met 32. Stand met rust 31. GYMNASTIEK. NEDERLAND DOOR DUITSCHLAND GESLAGEN. Onze landgenootcn hadden pech. In het Gebouw voor Kunsten en We tenschappen te Rotterdam, dat geheel was uitverkocht, is gistermiddag de wed strijd NederlandDuitschland gehouden. Volgens verwachting heeft Holland verlo ren, maar als onze groep in het werk aan het paard en aan het rek niet zooveel pech zou hebben gehad dit feit erken den de Duitschers gereedelijk dan zouden wij met waarschijnlijk slechts een kleinen achterstand zijn geëindigd over met een overwinning in één der num mers. De brugoefeningen werden door de Duitschers kort gehouden, maar netjes afgewerkt. De Hollandsche ploeg gaf lan gere oefeningen. Het was jammer, dat Brauch uit Eind hoven een keer danig miste, waardoor onze ploeg een flinken achterstand kreeg Toch is dit niet de eenige verklaring voor den achterstand van 30 punten, waar mede Holland dit nummer eindigde. Het paardturnen der Duitschers was iets min der goed dan aan de brug. maar stond op hooger peil dan het Hollandsche werk waarbij bovendien nog eenige ongelukjes tegenwerkten. Ook hier was de achter stand ongeveer 30 punten. In de vrije oefeningen dreigde het aanvankelijk ook dien kant op te gaan, totdat Wijnschenk uit Amsterdam keurig voor den dag kwam gevolgd (en verbeterd) door v. d. Vinden en Van Dam. Tot een Hollandsche over winning kon het niet komen. De achter stand was hier slechts elf punten. Bij het laatste nummer, rekturnen, heeft het af springen vooral den Hollanders veel pun ten gekost Een keer dreigde Caranca zelf leelijk te vallen, maar het liep gelukkig goed af De Duitsche zwaaitechniek en die van het wisselen der handen was ech ter superieur. Met een „Tot weerziens in 1932" wa ren deze voor Holland leerrijke wedstrij den ten eihde. Voor 's avonds was er een eereavond aangekondigd, waaraan eenige leden van de Duitsche en Nederlandsche groep hun medewerking in eenige keurturnnummers hebben gegeven. Daarnaast kwamen enkele Rotterdam sche vereenigingen in hun beste num mers uit. De uitslagen luiden als volgt: Duitschland: W. Meisenberg behaalde voor brug, paarl. vrije oefeningen en rek resp.: 27.5, 27, 32 en 35.5 punten; H. Kin- ckel: 31, 30, 35'/!, 35; A. Sanger: 33'/;, 30, 33, 37'/i; J. Brandfass: 34. 30, 35'/= en 37'/- H. Schmitz34'/;, 23. 37 39: W. Reinbott: 35'/!, 36'/!, 28. 36"/.; W. Nigge: 29'/;, 34'/;. 34, 37; W. Ellert: 34, 30'/.., 30. 33; H. Fleckhaus: 34, 32, 31. 25; H. Sandrock: 37, 36, 37'/- en 39. Nederland: G. Brand (Dubbeldam), 26, 22'/:. 28. 3IV2; J. Brauch (Eindhoven): 5'/;, 22, 30, 34; W. Zwaaf 'Amsterdam): 23'/:, 21, 29. 30; G. Ens (Noord-Schar- woude): 31, 30'/t, 32'/:, 33; I. Wijnschenk (Amsterdam): 26'/-. 32, 34'/», 30: J. Ca ranca (Amsterdam) 30'/», 23'/!, 35' 2, 30; J. v. d. Vinden (Amsterdam): 34'/:, 30, 36, 33; M. Jacobs Amsterdam 1: 28, 35'/; 32, 34'/»; P. van Dam (Den Haag): 35, 22'/;. 36'/;, 35";: E. Melkman (Bergen op Zoom) 31'/;. 30, 34'/;, 33. Nederland behaalde voor brug 243 pun ten (waarbij de 2 laagstgeplaatste tur ners niet meetellen tegenover Duitsch land 273; voor paard 226'/- punten tegen over 257 punten; voor vrije oefeningen 271'/; punten tegenover 282'/; punten en voor rek 264'/; punten tegenover 297 pun ten. Einduitslag Duitschland winnaar in de vier nummers met 1110 punten tegenover Nederland 1005'/: punten. WIELRENNEN. „SWIFT". Het home-trainer seizoen is weer ten einde. Swift" heeft het bgsloten met een wedstrijd over 5 K M. om het clubkam pioenschap. Waar er verschillende renners op de ziekenlijst staan, was de spanning niet groot te noemen. lste werd J. Verschoor in 2 m. 24 4/5 sec.; 2e. D. Ramp in 2 m. 34 1/5 sec.; 3e. 1 P v. d. Pluym in 2 m. 37 3/5 sec. Voor de B-klasse is de uitslag' le. A. v. Es in 2 m. 42 1/5 sec.; 2e. C. Paats in 2 m. 49 3/5 sec. SCHERMEN. ARENA STUDIOSORUM. Het bestuur van de Leidsche Studen ten scherm- en gymnastiekvereeniging „Arena Studiosorum" heeft zich als volgt samengesteld W. J. van Citters, praeses, A. C. Bergs- ma, ab-actis. Bloemmarkt 24. S. Bartstra, quaestor. K. H. Gaarlandt, commissaris. L. J. Weiter, commissaris. OM DEN „COPPA ITALIA". In het gebouw Kras te Amsterdam, v, .1 a r de verschillende schermscholen Giandomenici, Paoli en Tancredi ver- eemgd zijn, werd gisteren voor de vijfde maal geschermd om den Coppa Italia, een wisselprijs indertijd uitgeloofd door den Consul van Italië te Amsterdam, den heer Loeb van Zuilenburg, voor een jaar- lijkschen wedstrijd op floret voor jongere krachten op schermgebied. Deze wedstrijd mag zich in een stijgende belangstelling verheugen, zooals ook nu weer bleek uit het feit, dat 30 schermers en 5 scherm- sters op de loopers verschenen. Voorheen kregen in dezen wedstrijd de dames een touche voorsprong, doch even als vorige jaren, zijn de bepalingen gelijk gemaakt, zoodat alle deelnemenden ge lijkwaardige kansen hebben. De einduitslag werd als volgt na een barrage-partij tusschen de heeren C. We ber en J. F. v. d. Vuurst. die elk zeven winstpartijen geboekt hadden. Deze bar ragepartij eindigde met 25 in het voor deel van C. Weber, zoodat deze voor 1931 bekerhouder werd. De einduitslag is: 1. C. Weber met 7 winstpartijen, 21 ont vangen en 38 gegeven treffers. 2. J F. v. d. Vuurst met 7 winstpartijen, 21 ontvangen en 36 gegeven treffers. 3. C. Knoek met 6 winstpartijen, 18 ont vangen en 36 gegeven treffers. 4. J. v. Jole met 5 winstpartijen. 20 ont vangen en 34 gegeven treffers. 5. N. Sjerp Jr. met 4 winstpartijen, 28 ontvangen en 30 gegeven treffers. 6. J. van Uxen met 4 winstpartijen, 35 ontvangen en 29 gegeven treffers. 7. Fr. Helwes met 2 gewonnen part., 37 ontvangen en 13 gegeven treffers. 8. J. C. A. Stljnders met 1 winstpartij, 39 ontvangen en 24 gegeven treffers. 9. W. L. Wagemans met 0 winstpartijen, 40 ontvangen en 17 gegeven treffers. DE BERLIJNSCHE ZESDAAGSCHE. Van 13 tot 19 Maart wordt te Berlijn een Zesdaagsche Wielerwedstrijd gehou den in het Sportpalast. De volgende kop pels zijn al gecontracteerd: SchönPij nenburg: GoebelDinale; RauschHiirt- gen; PreussResiger; Van Kempen Èhmer; ThollenbeekTietz; Laudet Marcillac; van HevelBuggenhout; Rie- ger—Maczinsky en Kruger—Funda. ATHLETIEK. WEGWEDSTRIJDEN PRO PATRIA. De wegwedstrijden, die Pro Patria gis teren rond het park te Rotterdam heeft gehouden zijn goed geslaagd, niettegen staande het gure weer voor de loopers niet zoo aangenaam was. De resultaten op de verschillende num mers zijn als volgt: 15 K.M. hardloopen voor cracks: 1. Pe ters. Trekvogels in 53 min. 27.2 sec.; 2. de Groot. Zwaluwen; 3. Rooyakkers D.H.C. 10 K.M. snelwandelen: 1. Gubbels, Pro Patria, in 49 min. 9 sec.; 2. Engelman, j Pro Patria; 3. Van Haastrecht, A.A.C. 5 K.M hardloopen voor nieuwelingen: i 1. Dickhaus, Graaf Willem II, in 16 min. 41.9 sec 2 Scheenloop, Pro Patria. Prestatie-wandeling over 10 K.M.: Aan deze wandeling hebben 57 heeren en 16 dames deelgenomen. De heeren moes ten de 10 K.M. in 1 uur en 10 min. af leggen en de dames in 1 uur en 15 min. Allemaal volbrachten zij den tocht bin nen den vastgestelden tijd, drie dames waren zelfs binnen de 1 uur en 10 min. binnen. O Uitstekend spel der Nederlandsche ploeg. Gisteren vond te Leipzig de achtste lan denwedstrijd tusschen Duitschland en Nederland plaats, welke ontmoeting ein digde in een 22 gelijk spel. Het terrein van de Leipziger Sport Club was uitste kend bespeelbaar, al was de grond ietwat hard, waardoor het moeilijk bleek om het witte balletje dicht langs den grond te spelen. Voortdurend maakte de bal springbe- wegingen, hetgeen voor de spelers na tuurlijk een handicap was, al leed het spel er in geenen deele onder. Het is voor Duitschland een groote te leurstelling geworden. Na de 70 over winning van het vorig jaar nog wel in het Stadion te Amsterdam dacht men toch wel, dat men op eigen grond zeker van de Hollanders zou kunnen winnen. Dat dit niet het geval is geweest, heeft verschillende oorzaken. Als wij bij de Duitschers beginnen moe ten we erkennen, dat hun spel technisch toch nog beter was dan dat van de Hol landers Hun stokvoering was goed als al tijd. Maar het groote verschil met de ploeg die in Amsterdam zoo schitterend overwon lag in het gemis van een ster ken spil. Theo Haag, die toen somtijds het geheele veld beheerschte door zijn uitnemend spel, ontbrak en zijn plaats vervanger Hobein van de Hockey-Club Hannover kon hem in de verste verte niet doen vergeten. Het gevolg was, dat het verband in de Duitsche ploeg minder goed was. Vooral in de tweede helft kwam dit sterk tot uiting Toen liet ook het sa menspel in de voorhoede veel te wensehen over en bleef ons achtertrio verder de baas. Van Duitsche zijde vertelde men ons na afloop van den wedstrijd, dat de wei nige oefengelegenheid men weet dat het nationale Duitsche team geen oefen wedstrijden had gespeeld door slechte weersomstandigheden toch ook een factor van beteekenis was geweest bij dit, overigens voor Holland alleszins verdiend gelijk spel. Vooral het spel van den spil Hobein was tegengevallen. De Hollanders hebben verrast door hun uitstekend spel. Niet dat zij technisch sterker waren dan hun tegenstanders, maar wel hadden zij overwicht in de fac toren geestdrift en doorzettingsvermogen. De prachtige serie oefenwedstrijden heb ben wel degelijk grooten invloed op hun spel gehad; er zat nu tenminste verband in de ploeg waarbij vooral de achterhoede puik verdedigingsspel heeft vertoond. De middenlinie heeft eveneens behoorlijk voldaan en als is Ter Haar nog geen uit blinker, over zijn werk mogen we toch te vreden zijn. Als geheel vonden wij zelfs de Hollandsche middenlinie iets beter dan de Duitsche. Onze voorhoede moest het meer van snelle uitvallen, geestdrift en doorzettingsvermogen hebben dan van fijn combinatiespel. Dit gelijke spel tegen de Duitschers op vreemd terrein is een meer dan uitstekend begin van ons in ternationaal hockeyseizoen en doet ver der de beste verwachtingen van de a.s. interlandwedstrijden hopen. Ongeveer 5000 toeschouwers woonden den wedstrijd, die onder leiding stond van de scheidsrechters van 't Lam (Ne derland) en dr. Rohrig (Duitschland) bij. De elftallen stellen zich als volgt op: plaatst, Scherbarth stopt en se™», houdbaar. 1—0. scoott 1 Duitschland blijft iets sterker o. onze achterhoede met De Waal piV-tL01 aan het hoofd houdt ling r,80,^ stan Tien minuten na het eerste Duitsche punt volgt het tweede. Weiss en MfiiD combineeren uitstekend en de la7 krijgt een kans. Zijn schot wordt h Hardebeck gestopt en weer teruggesro waar Scherbarth zich heeft oneesteial voor het tweede Duitsche doelman,» met een goed schot. 20 Dat is de Hollanders te veel Vinnie v, ten zij er op. enthousiast wordt geoo» het spel te verplaatsen. Onze middmii nie met Van Lierop als technisch en taï tisch beste speler stelt de voorhoede m het werk. Dupon en de zijnen krheen n eenige kansen, maar Zander en Uebe? toonen, dat zij tegen de Hollandsche aa» vallen bestand zijn. Er wordt hard gewerkt om den achter stand te verkleinen. Eindelijk gelukt d als Jannink een kans krijgt Zijn sc' wordt door den Duitschen keeper gesto maar Dupon is er bij en het is 2—1 Ni lang daarna is het rusten. In de tweede helft is er van een Dmt sche meerderheid geen sprake meer li spel golft op en neer, beide doelen ve keeren om beurten in gevaar. Tha blijkt, dat het zwakke punt bij onze genstanders de spil Hobein is. Zijn voe den is niet zijn sterkste zijde en dat blijk van grooten invloed op het aanvalsquia tet te zijn. De Duitsche verdediging mq nu alle zeilen bijzetten om scoren te voor komen. De wil bij de Hollanders om ee) zoo gunstig mogelijk resultaat te beha len het kan immers is overheer schend en werkelijk krijgen zij 'n pracht kans. als den Hollanders een strafbiill wordt toegewezen. Deze wordt echter 1 mist. Het is echter uitstel van executie, war niet lang daarna krijgt Kist een kan die de Lyceumman niet onbenut laat e voor de tweede maal verdwijnt de b; achter Brunner 22. Wel scoort diret daarop Weiss nog eens, maar het doel punt wordt ongeldig verklaard, weget buitenspel. Onder groote spanning verloopen d laatste minuten, doch gescoord wordt t niet meer. zoodat het einde komt met ee gelijk spel. We memoreerden reeds de verschillen de factoren, die tot dit gelijke spel heb ben bijgedragen. Wanneer we de spelers nog even de te vue laten passeeren. dan noemen we de eerste plaats ons backstel De Waale Tresling, wier spel op internationaal [i stond. Hardebeck heeft zijn doel fa verdedigd. In de middenlinie noemden wij rè het spel van Van Lierop, Als linie hri het drietal Van der Hagen, Ter Haari Van Lierop goed voldaan, al kan voor het spel van Ter Haar nog veel beter 1 mist internationale routine, maar hij 1 vermoedelijk nog wel een kans krijgei Onvoldoende was zijn spel geenszins. I de voorhoede hebben alle vijf hard ge zwoegd zonder dat wij bepaald een uit blinker zouden kunnen noemen. Nederland: Maas. Wellner, C. v. d. Hagen, Jannink, Scherbarth, Hardeland, Zander, Hardebeck De Waal, Tresling T van Lierop Kist, v. d. Haar Duitschland. Ter Haar, Dupon, O Kurt Weiss Müller, Mehlitz Hobein, Peter. Ueberle Brunner. In het begin heeft Duitschland 't beste van het spel, en bepalen de Hollanders zich tot enkele uitvallen. De eerste goede kans krijgt Kurt Weiss, maar hij raakt den bal te zacht en Hardebeck kan weg werken. Het valt op, dat er door de scheidsrechter zeer vele malen gefloten wordt. Duitschland krijgt dan een strafcorner te nemen wegens trappen van een der onzen. De bal wordt goed voor doel ge- Bij de Duitschers waren Zander ei Ueberle in de verdediging, uitstekend. Ii de middenlinie stelde Hobein teleur. Voo de rust waren Weiss en Scherbarth uit stekend, daarna werd 't samenspel mi! der en kon onze verdediging steeds me succes ingrijpen. De stand van de thans acht gespeeld wedstrijden is als volgt: Duitschland 8 5 2 Nederland 8 12 BILJARTEN. LEIDSCHE BILJARTBOND. De uitslag van den wedstrijd O.G.KI. Rustoord 2 voor de 2e kl. L.B.B. luidt: pnt. brt. h.s. gem. L. Turk (Kl. R. 125 33 19 3.78 J. Slimmers (O.G. 75 32 9 2.34 J. Opdam 125 42 11 2.97 F. Verstraat-en 74 41 19 1.80 H. S. P. Vrijburg 125 44 20 2.84 B Boom 78 43 9 1.85 Th Schrama 125 4*f 18 2.60 J. Brugman 72 47 9 1 53 Kl Rustoord 2 punten; O.G. 0 punten De uitslag van den wedstrijd 't Gr. La- ken I—L.U.T.O. I voor de 2e kl. L.B.B. luidt N. N. res (Luto) 21 9 7 2.33 J. Bruinincks 125 9 83 13.88 ('t Gr. L.) B. Schouten 118 62 21 1.91 N. N. res 125 62 14 2.01 H. v. Niekerk 113 47 8 2.40 J. Pauw 125 47 10 2.65 L. v. Keeken 102 50 10 2.04 H. Barendse 125 50 11 2.50 't Gr. Laken 2 punten; L.U.TO. 0 punten De uitslag van T.O.G. 2't Gr. Laken 2 voor de 4e kl. L.B.B. luidt: N.N. ('t Gr. L.) 75 34 7 2.20 J. Mulder (T.O.G.) 60 33 6 1.81 P. Lagas res. A. Schouten J. Crama res. G Dubbeldeman B. Brandt J. v. d. Burg T.O G. 1 punt; 't Gr. Laken 1 punt. 48 51 4 75 51 13 41 39 5 75 39 7 75 46 7 73 45 8 C. Altorf J. de Roo De uitslag van Poort v. Cleef 3—S.D0 3 voor de 4e kl. L.B.B. luidt: 10 19] 11 1." 10 1.5] 9 195 J. Nieuwenburg 56 38 j> H. de Roo 75 39 9 181 De 4e partij is door P. v. Cl. S®"onnnef w.no. Poort v. Cleef 2 punten S.DU. De wedstrijd S.D.O.—Royal voor comp N.B.B. is op verzoek van Roja gesteld tot Woensdag 11 Maart as. 74 38 75 38 59 38 75 38 56 38 75 39 BOKSEN. ARIE VAN VLIET VERLIEST- Gisteravond heeft Arie van Vliet h) match tegen Tobeck uit Breslau hard gevecht over 10 ronden ïanTotiecit te Keulen het onderspit gedolven- won op punten; de publieke oe ling was groot.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 12