PUR0L LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 6 Maart 1931 Vierde Blad No. 21769 flOBISCHE FIGUREN RECHTZAKEN. SPREEKCEL. Jaargang DE GROOTE. V. ,ri lol onlvluchlen van den acht- U* "ptins moest en zou streng ge in. Hij «If en zijn helpers zullen irte van den koninklijken toorn !Y(J geen p3rdon voor de „schur- rLj) ;s heel ernstig: er steekt meer achter dan het schijnt, is van den vader. Een uittreksel "«ces-verbaal der instructie wordt koning zelf onder handen geno- 'jLens het gepubliceerd wordt. De leeft uitdrukkelijk zijn invloed doen gel uiltreksel beviel hem eerst niet. de geweldige misdaad van den 'c voldoende uilkomen. Het publiek «oral niet denken, dat hij zijn zoon idundeld had. zoodat ddarom de iiiingspoging geschied was. Hier was Pnns Frederik was kolonel: hij was Icldi" aan een hoogst stralbaar feit. tauditeur-generaal Mylius denkl er «ter. Pe Pr'ns ]S' om le beginnen, ..grenzen des lands gegaan en rjral een begin van uitvoering van u, mi ontvluchten geweest is, is dit -0 onmiddellijk, en door den prins r^jl, gat er van vluchten geen '|in zijn- De prins, aan wien in het I op bevel van den vader voortdu- ijlol „Hoogheid" wordt ontnomen, nagelaten te verklaren, dat hij •in vluchten, omdat hij door zijn sühandeld werd. Die reden is de tie hij opgeeft, en hij laat er niet (oor de publieke opinie is zijn zaak De publieke opinie is vóór hem: gen vader en den zoon had zij ij, evenals de hofkliek dit gedaan "je kring der gezanten. „Een bruut vk", „waarschijnlijk èn het een èn jc",' werd aan het Oostenrijksche i'den vader gezegd en te Dresden en «O dacht men precies eender. De ijjke tegenstand van den auditeur- i! Mylius legen een verscherpt uit lade instructie een vcrscher- ji:e een eenzijdige voorstelling der iou zijn bracht blijkbaar den nl nadenken. Hij voelde zeker, dat J zwak stond enhet uiltreksel al gepubliceerd. De beïnvloeding openbare meening bleef achterwege. togen waren nu gericht op den iaJ, die de zaak zou rechten. De ,nl komt te Köpenick bijeen. Hij be- drie generaal-majoors, drie kolo- _ie luitenant-kolonels, drie majoors, pileins, met een luitenant-generaal, halenburg, tot voorzitter. De heeren ia groepen naar hun rang stem uil- per groep één stem; voorts de stem j Toorzilter. iigen lang duurt het voorlezen van i van instructie. Het gaat zoowel prins als over zijn helpers. Den dig beraadslagen de groepen afzon der de schuldvraag. Voor von Keith, tel land is gevlucht, staat de zaak dijk. Hier is desertie. Van von Katte, Stertrouwde was van den prins, kan gezegd worden, al is zijn ongehoor- idaan den koning groot. Von Spaen l rijtuig besteld, heeft een brieT ge latin sprake was van een ontwerp dien. Ook hij is strafbaar, doch in mate. En von Ingersleben. wiens "a het plan om zoo te zeggen nu! i»n wien bekend is geworden, dat muzikale ontmoetingen heef'. i van den prins met de dochter t .Cantor" te Potsdam en daarbij rdig was, haar ook wel eens namens hem bracht alles in nl den koninklijken wil von dsn heeft weinig op zijn kerfstok, duiken van deze procedure zijn be- (ebleven, We weten precies hoe de hebben gestemd, welk liet oordeel itpen was over de schuldvraag; óók 'mjrijk aandeel, dat de voorzittende al-generaal von Schulenburg in de ntspraak had. We zien, dat er met rate nauwgezetheid is gewikt en ge- De laak was niet licht. Men kende un den koning. Deze eischte straf f-'ca, óók, en misschien wel vooral, zoon. Maar die zoon, wie zou tfp'aagd, gesard, mishandeld als hij durven veroordeelen? De publieke de meening der buitenlandsche sprak hem vrij. Hem onschuldig j*n. hem evenals die publieke en die 'hnrlsche opinie vrij spreken, dat was J? hl het aangezicht van den koning, Mk, voor de oogen der natie en der e mogendheden toegebracht. De I vindt de juiste oplossing, wat moeilijkheid betreft. Met algemcene *D verklaart hij zich onbevoegd om 'den prins een wettige uitspraak te Zich beroepende op hun eed van v5an den koning cn het geheelc 1'ike huis zijn deze officieren gelijk pn na nauwgezet onderzoek tot ïnuiging gekomen, dat „een officier en in zijn plicht zou tekort schieten, J.hl) zich bevoegd achtte om in een %zaak, waarin de prins erkent den y^Ieedigd te hebben doch in allen i ?ena^e v^n zijn koninklijken ingeroepen, te richten. «rik werd dus door den krijgsraad aan jrjklijke genade overgelaten. Wat de r*^chu!digden betreft, luidt de uit- jfe doodstraf voor von Keith, levens- dingslraf voor von Katte, drie jaar Straf en ontneming van zijn rang 'Spaen en zes maanden vesting- i 51aftrek der voorloopige hechtenis, tHgersletienAangezien von Keith r<^jlucht aan den wrekenden arm ^■rokken, zal hij na de gebruike- vardingen „in heeltenisse" worden 1 roracht. was nie* tevreden. Hij wil den Katte. De leden van den n volgens recht moeten oor- deelen „en niet met een plumeau de zaak afstoffen". De koning eischt een nieuwe uitspraak van deü krijgsraad. Maar deze heeft een stevige ruggegraat. Hij buigt niet. „Volgens zijn beste weten en geweten" heeft hij geoordeeld. De uitspraak te wijzi gen is „tegen zijn geweten" en „niet in zijn macht". Toen veroordeelde de koning von Kalle ter dood. Hij, de koning, had het recht von Katte te laten martelen en daarna te Joen ophangen. Uit consideratie voor zijn familie zal hij hem door het zwaard laten om brengen Het is beter dat von Katte sterft dan dat de justitie de wereld uitgaat Gruwelijk is de harteloosheid van den vorst. Op een smeekbrief van von Katie's vader, die generaal is, wordt geantwoord: „Zijn zoon is een canaille: de mijne ook; we kunnen er niets aan doen. noch de een, noch de ander". De grootvader, veldmaarschalk von AI- vtnsiehen, tracht den koning te overreden, zijn kleinzoon althans het leven te schen ken, ..opdat hij zijn fout goed leere beseffen, diep berouw gevoele en aldus zijn ziel redde" „Ik ben niet in een toestand om te ver geven", zegt de koning. Hel spijt hem wel, maar hij wil nu ook niet meer aangezocht worden. Om der wille van den grootvader en den vader had hij de straf verzacht door niet le eischen, dat von Katte met gloeiende langen werd geknepen en daarna den strop kreeg. „Ik hen uw u zeer liefheb bende koning. Er is geen hoop meer voor den jongen luitenant. Aandoenlijk is wat we lezen van den veroordeelde en van den ootmoed, waar mede hij zijn laatste uur ziet naderen. Ergerlijk, mcnsch-onwaardig is wat we hooren van den koning. Deze had bevolen, dat zijn zoon, van het venster zijner ge vangenis, getuige zou zijn van de executie van von Katte. Twee officieren moesten hem naar het raam geleiden en verhinde ren dat hij den blik afwendde. Het is niet noodig hier de bijzonderheden te geven van die tragische oogenblikken. Von Katte stierf als een man. Toen hij neergeknield was. wilde men hem de oogen blinddoeken. Dit wees hij af. Hij sprak eenige biddende wooren. die afgesneden werden door den doodelijken zwaardslag. Èn op eenige pas sen afslands, achter het venster zijner cel, bemoeiden twee officieren zich met den jongen prins, die inééngezakt en tegen den grond geslagen was. A J. BOTHENIUS BROUWER. RECLAME. VOORTDUREND LAST VAN HOOFDPIJN. In twee weken „een ander mensch". Als iemand zich ziek voelt, lijdt zijn werk hieronder. En zoodoende zal zijn chef het ook merken. Toch was dit gelukkig voor dezen man. want het was zijn chef, die hem raadde Kruschen Salts te probeerpn Immers, niets werkt doeltreffender en veiliger teg^n hardlijvigheid en de nadeelige gevolgen, dan deze wereldberoemde zouten. Hij schrijft zelf: „Tot voor zes maanden leed ik aan hardlijvigheid, zware hoofdpijnen en buikpij'n. Ik had alles al geprobeerd wat ik maar bedenken kon, om beter le worden, maar niets hielp. Toen raadde mijn chef mij Kruschen Salts aan, of eigenlijk raadde hij het met aan, hij stond er op, dat ik het nam. Ik gaf toe en kocht een fiesch om eens een proef te nemen. En na verloop van 14 dagen was ik een ander mensch' Tegen woordig ben ik zoo gezond als iemand maar zijn kan en zaJ nooit nalaten anderen te raden ook met „de kleine dagelijksche dosis" te beginnen. Als U wilt. kunt U dezen brief gebruiken, maar indien U hier mede adverteert, doe het dan onder de initi alen W. B." De helft, van alle kwalen, die de men- schen bedreigen, zijn het gevolg van een en dezelfde oorzaak. Deze oorzaak is de slechte werking der spijsverteringsorganen, waardoor Uw lichaam niet vrij is van gif tige afvalstoffen. Zelf-vergiftiging is het on vermijdelijke gevolg en de daarbij behoo- rende reeks van kwalen: hoofdpijn voor den een, rheumatiek voor den ander, moeheid, slapeloosheid en neerslachtigheid. Kruschen Salts is het natuurlijke recept voor inwen dige zuiverheid. De zes zouten in Kruschen Salts zijn een zachte doch zekere aanspo ring voor Uw lever en nieren om weer regelmatig te functionneeren. Uw lichaam blijft zoodoende inwendig vrij van a-ile on zuiverheden. welke zich anders ophoopen, en de regelmatige werking Uwer organen belemmeren. Kruschen Sails werkt direct op Uw bloedsomloop, zoodat frisch, zuiver bloed Uw aderen doorstroomt en U nieuwe energie voelt tintelen tot in elke veezei van. Uw lichaam. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alile apethekers en drogisten A f. 0.90 en f. 1.60 per flacon. DE ONVEILIGHEID IN OOSTELITK NOORD-BRABANT. Zooals men zich herinneren zal is in den nac'ht van 27 op 28 Nov. 1930 te Oss een inbraak gepleegd ten huize van den heer M. Hes. waarbij de inbrekers betrapt werden door jjolitiemannen, die zich verdekt in de woning hadden opgesteld. Een der inbrekers kon overmand worden, een 24-jarige arbei der uit Oss; de andere, 'n 32-jarige fabrieks arbeider uit Oss, ontkwam en tot voor eenige dagen heeft hij zich schuil gehouden. Bij een vuurgevecht, dat op de ontdekking der misdadigers volgde, werd een der mare- chaussées gewond Terzake van den inbraak hadden beiden zich Donderdag voor de rechtbank te 's-Her- logewbosch te verantwoorden. Tegen ieder der verdachten werd 5 jaar geëischt. SCHIETPARTIJ TE ROTTERDAM. Gistermiddag heeft voor de Rotterdam- sche Rechtbank terechtgestaan de 23-jarige chauffeur J. W. O gedetineerd, wien ten la9te was gelegd, dat hij op 30 December op den Coolsingel ter uitvoering van zijn voornemen om C. v d Berg van het leven te berooven. althans zwaar lichamelijk let sel toe te brengen, op korten afstand uit een niet scherp geladen revolver eenige scholen in de richting van den persoon heeft gelost, zijnde de verdere uitvoering van zijn voornemen niet voltooid door de van zijn wil onafhankelijke omstandigheid, dal v. d. Berg niel getroffen werd. Het O. M. eischte 2 jaar gevangenisstraf. MISHANDELING EN VERZET TE ALPHEN. Door bet gerechtshof tc 's-Gravcnhage werd legen L. B. le Alphen en diens beide zonen bevestiging van hel vonnis gevraagd van de arr rechtbank te 's-Gravenhage, waarbij L. B en zijn zonen resp. waren ver oordeeld tol 1 mnd. en 14 d. gevangenis straf. terzake van gepleegde mishandeling en verzet tegen de politie tijdens de laatst gehouden Wilhelminafeesten. De uitspraak is bepaald op 18 .Maart a s. Als pleiter trad op mr. A Korver te Alphen die op een voorwaardelijke veroordeeling aandrong. KANTONGERECHT TE LEIDEN. De Kantonrechter te Leiden heeft de navolgende vonnissen geveld: C. F. M„ Boskoop, overtreding der wet openbare vervoermiddelen, f. 1 of 1 d.; J. v. d. L„ Lisse, autorijden zonder rijbewijs, f.6 of 3 d.; A. R., Hillegom, overtreding van het motor- en rijwielregl. f5 of 3 d.; A. L., overtreding der motor- en rijwiel- wet, f.5 of 3 d.; E. v. W„ Lisse, idem, f. 10 of 5 d.; A. M. W. D. vr. v. P. B., Heemstede, idem, f. 15 of 10 d.; H. J. J., geen gevolg geven aan het bevel van een verkeers agent, f. 10 of 5 d.; J. v. O., Leiderdorp, overtreding van het wetboek van straf recht f. 5 of 3 d.; J. J. den H overtreding van het motor- en rijwielregl. f. 15 of 10 d.; M. V., Haarlem, als bestuurder van een auto geen signalen geven wanneer de vei ligheid van het verkeer zulks vordert, f. 5 of 3 d.; C. O., Katwijk, melk ontnemen uit eenig vaatwerk anders dan door middel van een kraan, f.3 of 2 d.; A. J. V.. War mond, autorijden zonder licht, f. 5 of 3 d.: G. H., Sassenheim. overtreding van het tramwegregl. f.5 of 3 d.; W. D. D„ zwer vende, Idem, f.3 of 2 d.; B. Z„ Noordwij- kerhout, openbare dronkenschap, f. 5 of 3 d.; F. v. W., Noordwijk, te Noordwijk op den openbaren weg vloeken, f.2 of 1 d.; J. A. v. d. M., idem, te Noordwijk autorijden door de Tramsteeg. f.5 of 3 d.; H. v. d. H., idem, nachtrumoer, f.5 of 3 d.; A. M. v. d. W.. Rotterdam, te Noordwijk zonder ver gunning venten, f. 2 of 1 d.; J. J. M.. fiet sen zonder bel, f.3 of 2 d.; J. M„ fietsen zonder reflector, f 3 of 2 d.; K. S., den Haag, overtreding der verord. Leiden op de straatpolitie. f.2 of 1 d.: W. F. K.. open bare dronkenschap, f. 5 of 3 d.: W. v. E„ idem. f.5 of 3 d.; P. W. K., Noordwijk, overtreding der motor- en rijwielwet, f. 5 of 3 d.; Th. A. G. A. L., fietsen zonder bel, f. 3 of 2 d.; D. K., te Leiden met een hand wagen rijden over de voor voetgangers bestemde klinkerbestrating f. 3 of 2 d.; Th. J. W. B.. fietsen zonder bel, f3 of 2 d L. B„ overtreding der leerplichtwet f. 10 of 5 d.; H. W. R., overtreding van het motor- en rijwielregl., vrijspraak; M. S„ Rijpwetering, fietsen zonder licht, vrij spraak: C. P., Haarlem, autorijden zonder rood achterlicht, f. 5 of 3 d.; C. P.. idem. autorijden zonder rijbewijs, f.10 of 5 d.: L. Ch. P., Alkmaar, te Oegstgeest te snel autorijden, f.6 of 3 d.: T. C. v. d S.. idem, f. 6 of 3 d.; J. Chr. C„ Hillegom. overtre ding der Invaliditeitswet, f.10 of 5 d H. v. d. M., Oegstgeest, idem, f. 10 of 5 d.; S. H. B., idem, f. 5 of 3 d.; P. C. v. d. B., Noord wij kerhout, autorijden zonder spie gel f.5 of 3 d.; N de R.. Leiderdorp, fiet sen zonder licht, f.3 of 2 d.: C. W. E. v. d. V.. Rijnsburg, te Leiden met een auto de passage belemmeren, f. 3 of 2 d.; R. B.. Heemstede, autorijden zonder verlicht nummer met letter, f.5 of 3 d.: W. v. D„ Katwijk, fietsen zonder licht, f.3 of 2 d.; J. F. A., idem, idem, f.3 of 2 d.; T. S., autorijden zonder remmen f. 10 of 5 d.; A. H. B„ Sliedrecht, overtreding van het regl. v. Politie voor het vaarwater tus- schen Rijn en Schie, f. 5 of 3 d.: J. J., Was senaar, autorijden zonder verlicht nummer met letter en zonder rood achterlicht, 2 x f. 4 of 2 x 2 d.; Th. G. J. v. d. M.. Haar lem, autorijden zonder geldig rijbewijs, f.5 of d.: A. W„ fietsen zonder reflector, f. 3 of 2 d.; J. v. L„ fietsen zonder licht, f.3 of 2 d.; J. J., idem, f. 3 of 2 d.; J. B„ Rijpwetering, fietsen zonder bel, f. 3 of 2 d. J. C. P.. Zevenhoven, te Leiden autorijden door de Donkersteeg, f.5 of 3 d.; J de N„ te Leiden autorijden over den Oude Rijn tusschen de Donkersteeg en Hooglandsche Kerksteeg in verboden richting, f. 3 of 2 d. W. v. S., te Leiden met een handwagen rijden over de Mare O. Z. in verboden rich ting. f. 1 of 1 d.; S. M., Wassenaar, over treding der verordening Leiden op de straatjxilitie, f.2 of 1 d.: J. v. H„ Veur, idem, f. 2 of 1 d.; J. V., idem, f. 2 of 1 d.; A. v. d. R.. te Leiden op den openbaren weg voetballen, f. 2 of 1 d.; L. J. H„ te snel autorijden over een sjxiorwegovergang, f. 6 of 3 d.J R. W. K.. Rotterdam, idem, f.6 of 3 d.; P. H. O.. Rijswijk (Z.H.), idem, f.6 of 3 d.; J. H., fietsen zonder licht, f.3 of 2 d.; P. D„ fietsen zonder reflector, f.3 of 2 d.; C. P. S„ Rijswijk (Z.H.), autorijden zonder verlicht nummer met letter en zonder rood achterlicht, 2 x f. 4 of 2 x 2 d.; R. C. M. A. v. H. H.. Rijswijk (Z.H.), te Oegstgeest te snel autorijden, f.6 of 3 d.; J. v. B„ IJmuiden, autorijden zonder ver licht nummer met letter en zonder rood achterlicht, 2 x f. 4 of 2 x 2 d.; H. S., den Haag, te snel autorijden over een spoor wegovergang, f. 6 of 3 d. A. I„ Katwijk, overtreding der motor- en rijwielwet, f.5 of 3 d.; J. B„ overtreding der verord. Leiden op de straatpolitie, f. 1 of 1 d.; W. v. d. S., Alphen a. d. Rijn, over treding der motor en rijwielwet, f. 10 of 5 d.; L. B. v. B„ Den Haag, overtreding der arbeidswet, f. 10 of 5 d.; M. H. V. wed. W. v. H., overtreding der ongevallenwet, vrijspraak; M. H. V. wed. W. v. H., over treding der ziektewet, vrijspraak; B. V., Haarlemmermeer, overtreding van het tramwegregl. f.5 of 3 d.; C. J. A. B„ Was senaar, overtreding van het wetboek van strafrecht, f.5 of 3 d.; H. W. v. d. B. en J. v. R., te Leiden zich na middernacht be vinden in een café, ieder f. 2 of 1 d.; N. v. R., overtreding der arbeidswet, f. 5 of 3 d.; P. W. v. d. L., Lisse en H. S. O.. Noordwij- kerhout, een valschen naam opgeven, f. 10 of 5 d. en f.8 of 4 d.; C. V., overtre ding der arbeidswet, f. 6 of 3 d.; H. B.. te Leiden den openbaren weg als werkplaats bezigen, vrijspraak; W. F. v. P., te Rijns burg zonder vergunning het bedrijf van orgeldraaier uitoefenen, f.3 of 2 d.; W. v. d. A. en H. F., Hillegom, overtreding der jachtwet en loopen op verboden grond, ieder f. 10 of 5 d., met verbeurdverkl. wild strikken; W. J. O., Voorschoten, overtre ding der alg. pol. verord. van Voorschoten, f.5 of 3 d.; W. J. O., idem, idem, f.5 of 3 d.; L. J. K„ P. W„ P. de N.. Th. den H., P. v. B. en G. C. R 1 en 2 wonende te Den Haag en de overigen te Voorschoten, over treding der alg. pol. veror. van Voorscho ten, ieder f. 2 of 1 d.; D. R. en N. A. v. d. B.. Sassenheim, te Leiden zich na midder nacht bevinden in een café, ieder f.2 of 1 d.; A. P., Rijnsburg. overtreding van het tramwegregl., f3 of 2 d. M. v. d. L. overtr. der verdord. Leiden op de straatpolitie f. 1 of 1 d.; W. M. W. Den Haag, overtreding van het motor- en rijwielregl. vrijspraak; J. J. v. K. overtr. d. Invaliditeitswet f.5 of 3 d.; A. R. Noord wijk, fietsen zonder reflector f.3 of 2 d.; J. D. met een hondenkar rijden zonder licht ieder f. 3 of 2 d.; W. Th. G. fietsen zonder licht f. 3 of 2 d.; S. de M. te Lei den fietsen over het Rapenburg O.Z. in verboden richting f.2 of 1 d.; P. M. J. de K. tc Leiden fietsen over de voor voetgan gers bestemde klinkerbestrating f.2 of 1 d.; G. S. openbare dronkenschap f.5 of 3 d.; F. Th. G. fietsen zonder reflector f.3 of 2 d.; A. C. S. fietsen zonder licht f.3 of 2 d.; S. H. Noordwijk overtr. der Jacht wet f.6 of 3 d.; Th. S. Noordwijkerhout, loopen op verboden grond, vrijspraak; H. W. overtr. der verord. Leiden op de straat politie f. 1 of 1 d. met teruggave van de inbeslaggenomen overtuigingsstukken; J. de J. geen gevolg geven aan het bevel van een verkeersagent f. 3 of 2 d.; M. M. Kat wijk, loopen op verboden grond f.3 of 2 d.; A. G. Noordwijkerhout id. f. 5 of 3 d.; P. J. R. autorijden zonder geldig rijbe wijs f. 10 of 5 d.; H. W. v. V. Wassenaar, autorijden zonder nummerbewijs f. 10 of 5 d.; W. v. R. ld. f.10 of 5 d.; Th. C. v. K. Aalsmeer, autorijden zonder verlicht num mer met letter en zonder rood achterlicht 2 maal f. 4 of 2 maal 2 d. F. B., Rotterdam, autorijden zonder ver licht nummer met letter, f.5 of 3 d.; H. Chr. P„ Amsterdam, Idem, f.5 of 3 d.; G. O., Katwijk, fietsen zonder licht, f.3 of 2 d.; P. C. v. d. B., Noordwijkerhout, auto rijden zonder rijbewijs, f. 10 of 5 d.; P. C. v. d. B„ overtreding der motor- en rijwiel wet, f. 10 of 5 d.; A. Z„ Workum, autorijden zonder nummerbewijs, f. 10 of 5 d.; J. C. Kv Wassenaar, overtreding der motor- en rij wielwet, f. 10 of 5 d.; J. H. S., Alphen aan den Rijn, autorijden zonder licht, f. 15 of 10 d.; A. v. d. L.. Voorhout, fietsen zonder licht, f. 3 of 2 d.; J. J. L., idem, f. 1 of 1 d.; H. J. N. v. R„ idem, f.3 of 2 d.; J. H. O., Oegstgeest. idem, f. 1 of 1 d.; J. H., idem, f.3 of 2 d.; J. D. K., Koudekerk (Z.H.l fiet sen zonder rem, f.5 of 3 d.; A. H. W. V., Ter Aar, autorijden zonder verlicht num mer met letter en zonder rood achterlicht, 2 x f.4 of 2 x 2 d.; H. B„ Abbenes, auto rijden zonder spiegel, f. 5 of 3 d.; W. de R., idem, f.5 of 3 d.; L. V.. Ter Aar, idem, f.5 of 3 d.; J. v. d. P., Alkemade, te Leiden fietsen van de helling der Vischbrug, f2 of 1 d.; G. C„ overtreding der verorde ning Leiden op de straatpolitie, f2 of 1 d.; F. J. de J, te Leiden vuil in het water werpen f.2 of 1 d.; J. M. J. P. te Leiden met een auto de passage be lemmeren f.3 of 2 d.; J. S. te Leiden per rijwiel een last vervoeren breeder dan 70 i c.M. f.2 of 1 d.; J. P. v. D. Alphen aan den Rijn, idem f.2 of 1 d.; H. W. te Lei- i den zonder vergunning goederen op den openbaren weg te laten verblijven, geen straf; E. D. V. idem f. 1 of 1 d.; A. v. E. Oegstgeest. te Oegstgeest zonder onmid dellijk toezicht een hond op den openba ren weg laten vertoeven f.2 of 1 d.; P. L. zwervende varen zonder vergunning f. 10 of 5 d.; J. D. Katwijk, overtreding der IJk- wet f2 of 1 d. met verbeurdverkl. van het inbeslaggenomen gewicht; H. v. d. H. te Noordwijk. fietsen op verboden grond f 2 of 1 d.; G. O. idem f.2 of 1 d.; D. M. P. idem idem f.2 of ld.; E. M. te Leiden fietsen over het Rapenburg O. Z. in ver boding richting f. 2 of 1 d. PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 8 MAART. BENTHUIZEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, iees- «iienstnam. 6 uur, ds. Odé van Koudekerk. Geref. Gem.: Voorm. halftien en nam. 2 en 6 uur, leesdienst. BODEGRAVEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien ds. Kruishoop: nam. 6 uur, de heer Muller. Geref. Kerk: Voórm. halftien (Voorb. H. A.) en nam. 6 uur, ds. Dam. Geref. Gem.: Voorm. halftien en nam. 6 uur, leesdienst. Evang. Luth. Gem.Voorm. 10 uur, ds. Haumerson. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. kwart over 10 uur. ds. Nauta van Leiden. Rem. Geref. Gem.: Voorm. 10 uur, ds. V3n Nooten. Salvatori: Voogn. halftien. ds. Brouwer van Alphen; nam; 6 uur, ds. Stehouwer van Alphen. Evangelisatie: Voorm. halftien. de heer Miiller van Bodegraven; nam. G uur, ds. Verwerj van Reeuwijk. Geref. Kerk: Nam. 2 en 7 uur, ds. Petersen. Chr. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. Bijdemast. DE KAAG. Ned. Herv. Kerk: Voorn, halftien da Touw. KATWIJK AAN DEN RIJN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. Bruyn. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. Meijering. komiikk krk. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien ds. Odé; nam halfzeven, de heer de Witt van Noordwijk. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Hampers. LEIMU1DEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, ds. Jongens. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfdrie, ds. van der Weerd. NIEUWKOOP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. van Wijngaarden. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Warnink van Ter Aar: nam. halfzeven, leesdienst. Remonstr. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Mis- peltlom Beijer. OEGSTGEEST. Ned. Herv. Gem. (Groene Kerkje): Voorm. 10 uur (jeugddienst), de heer 'Jansen Schoonhoven. Irene: Voorm. 10 uur, ds. Jansen Schoon hoven; nam. 5 uur, ds. Hennemanti. OUDE- EN NIEUWE-WETERING. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien ds. Broever. RIJNZATERWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, ds. de Bruin; nam. halfzeven, ds. Bieshaar va» Den Haag'. TER AAR. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien. ds. Bieshaar van Den Haag; nam. 2 uur (H.D.), ds. Kruishoop van Bodegraven. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halftwee, ds. Warnink. VALKENBURG. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (H.D.) en nam. halfzeven, ds. Hermanides. WADD1NXVEEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. de Looze. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. Smidt. Chr. Afg. Gem.: Voorm. halftien eu nam, 6 uur, ds. Grisnigt. WARMOND. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur. de heer Kammeijer. zendeling te Amsterdam; nam. 6 uur, ds. K. de Bel van Sohiedam. WASSENAAR. Ned. Prot. Bond: Voorm. halfelf, ds. G, Wuite van Den Haag. ZOETERWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Ejjkman. o NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Assen (Evangelisatie), M, Bons, te Oudenhoorn (Z.-H.); te Langweer, F. iH. Plooy, te Blankenham. Bedankt: Voor Ï3s>t, J. van Kuiken, le Exmorra. CBR. GEREI", KERK. Bedankt: Voor Nieaiwpoort, P. de Groot, te Amersfoort. o GEREF. KERKEN IN HERSTELD VERBAND. Te Bussum hebben de Geref. kerken in H.V. een classicale vergadering gehouden. Aangekondigd werd dat spoedig een proeve vpor een nieuwe liederenbundel aan de Ker ken zal kunnen worden aangeboden. De Kerken zullen zich aansluiten bij de Ned. Zendingsraad. De deputaten voor bezinning en ordening van het kerkelijke leven kregen opdracht zich eerst bezig te houden met de samenstelling van een nieuw huwelijksfor mulier. Ds. H. C. van den Brink rappor teerde over de vergadering van den Raad van Ned. Kerken voor Practisch Christen dom, en werd lot afgevaardigde in dezen' Raad benoemd, tot zijn secundus ds J. J. Buskens, le Oosterend op Texel. Organisatie van zedelijken steun aan de werkloozen beval de vergadering den ge meenten aan. Aan het bestuur van den den. afdeeling van den Wereldbond der Kerken zal een concrete verduidelijking worden verzocht van de resolutie van Avignon inzake het Kelloggpact, de vergadering sprak uit, dat da Kerken de roeping hebben haar geloofsover tuiging uit te spreken betreffende vragen van dezen tijd. Een verklaring over de verhouding tus schen Kerk en belijdenis werd na uitvoerige bespreking vastgesteld. RECLAME. Ruwe Huid nunAi Ruwe Handen Ruwe Lippen Doos 30 cent. - 755 HET VERKEER OP DE HOOGEWOERD. Benige Hoogewoerdbewoners klagen over den onhoudbaren toestand van het autover keer in genoemde straat, vanaf Watersteeg tot Kraaierstraai in hoofdzaak door het lange getoeter, wat in dit nauwe gedeelte blijkbaar nog luider weerkaatst. Het is voor een gezond mensch bijna niet om aan te hooren en allicht zijn daar wel eons zieke menschen en ouden van dagen. Zou dat lange toeieren niet vervangen kunnen wor den door korte stooten. De nacht is nu tooK eenmaal gegeven om te rusten, hetgeen op de Hoagewoend onmogelijk is.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 13