bbafisch weerbericht 1 tsche industrieelen in rusland. 'it brïtsch-indie. OODLOTTIG ONGEVAL. ARAEIEREN IN PALESTINA tR0TZKY's woning verbrand. de opstand in peru. door het its gezakt. tegen russische goederen de opgravingen te tericho LAATSTE BERICHTEN. STADSNIEUWS. vereeniging van mathesianen. officieele inwijding vliegschool op schiphol. doodelitke val. een steekpartij. de bond van tob gordijn. zal amsterdam afstand doen van het paleis op den dam? toko uitgebrand. de zesdaagsche te breslau. wedstrijden te drontheim. UIT DE RIJNSTREEK. rijpwetering. UIT DE OMSTREKEN. haarlemmermeer. hillegom. oegstgeest. SPREEKCEL. slechte weg te oude wetering. SCHEEPSVERBINDINGEN. BEURSOVERZICHT MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. Use pijltje geeft den stand aan van 3 uur. jpjae pijltje geeft den stand aan van 'lag 3 uur. 'ddag 3 uur: 751. - f 3 uur: 759. iraarneming in den morgen van Maart, medegedeeld, dpor het Sjd Meteorol. Instituut te De Bilt. :e siand 766,7 te Alkureyri. i Stand 742,8 te Roest, rilling tot den avond van 3 Maart: lot matige, later wellicht toene- Zuidelijke tot Zuid-Oostelijke wind. ende bewolking, later weer regen- of pfuw. Temperatuur om het vries- S nachts, later iels zachter Stormwaarschuwingsdie'nst. iad van De Bilt hedenmorgen te un alle posten: „Attentiesein nfeei". luchttemperatuur. voorm.: 2 gr. C. (35 gr. F.), 'smidd.: 2Vs gr- C. (36 gr. F.). nam.: 3 gr. C. (37 gr. F.). ATERT1JDEN TE KATWIJK a. Z. Toor Dinsdag. stand des voorm. te 2 u. 37 min. stand des nam. te 2 u. 57 min. HT OP VOOR FIETSERS e a. t iindag 6.10 n.m. tot 6,13 v.m. j'O, 2 Maart (V.D.l. De voorzitter ïïoogen Economischen Raad der [nies ordsdonikidse had een lnng- erhoud met de Duitsche indusin- jfe op uitnoodiging van de Sovjet in Rusland vertoeven en legde sadruk op, dat do Sovjet Unie de ren in Duitschland eerder kan doen i zrj eerder de be.-ohikking krijgt aide credieten. f DELHI, IMaart. (Reuter). De on- Fngen tusschen den onderkoning iti hebben niet tot overeenstemming iudat heden twee langdurige cont»- ::dden plaats gehad. Dinsdag zullen ::iineen worden hervat. DELHI, 1 Maart. (Reuter) Heden- teelt Gandhi een langdurig onder bind met den onderkoning dat van tot zes uur duurde. Hierna bracht rapport uit aan de uitvoerende com- fsn het Congres. Naar verluidt was «issie zeer tevreden met het rapport tadhi. Mderhoud van vandaag had betrek- sen nieuw voorstel dat Gandhi in nn het Congres heeft gedaan in id op de nota die de onderkoning Beren heeft doen toekomen. «gen uur hedenavond zullen de be- "ra weer worden hervat. In den tus- tjd houdt de Uitvoerende raad van vierkoning een zitting, let algemeen neemt het optimisme ï»do den goeden afloop der bespre- toe en worden alle pogingen in het t -'eld om het mislukken der thans te besprekingen te voorkomen.. AGO CHILI. 2 Maart (Belg. Tel. T'aalf muzikanten, die meegewerkt J het concert ter eere van den :r:n Wales zijn verdronken doordat de darmede zij het meer wilden over- 1 aangevaren door een ander Zeven andere muzikanten konden 1 ?ered. ZALEAIMaart (Reuter) Mor- v Arabische executieve een völ- "^^c-iing houden om de jongste MtcDonald inzake hel Witboek t ^eslina te bespraken Het blad oefent scherpe criliek uit op d? stelt deze verantwoordelijk voor tfctd Van ^ra^'sc^e beweging dat het zijn ontslag neemt. ■!!B0EL 2 Maart (Belg. Tel. Ag.) vipe is de vji]a we|jce <joor Trotzky r nmilieleden wordt bewoond, door -field, alle bewoners zijn in vei- 15 Eeen sprake van kwaadwillig- LIMA, 1 Maart. 'Bèig. Tel. Ag.) De ma rine is tusschen beide gekomen in de Peru- viaansche politiek door een nieuwe junta- regeering Ie eischen onder voorzitterschap van den president van het Hooggerechtshof. President S'anches Gerre. heeft een bijeen komst belegd- van -15 vooraanstaande per soonlijkheden. om met hen den toestand te bespreken. De regeering heeft do staking gelast der militaire operaties. NEW YORK, 2 Maart (Ned. Tel. Ag.). Volgens berichten van de Associated Press nit Lima is gisteren Ricardo Leoncio Elias, de president van het Opperste Gerechtshof door de nieuwe Junta tot president van de republiek Peru gekozen. NEW YORK, 2 Maart. (V. D.)Teneinde den burgeroorlog Ie voorkomen en te. vol doen aan do eischen. van leger en vloot, is, generaal Luiz Sanchez. Cerro als voorloopig president van Peru afgetreden. GOETEBURG, 1 Maart (Wolff). Nabij Goeteburg is een auto met zes personen door het ijs gezakt. Vier der inzittenden kwamen om het leven. NEW YORK, 2 Maart (Reuter). Vertegen woordigers van 52 Patriotische vereenigingen hebben een schrijven aan Hoover gericht waarin zij verzoeken om een embargo op alle Russische handelswaren. JERUSALEM, 1 Maart (Reuter). In zijn jongste rapport over zjjn opgravingen bij Jericho zegt professor Garstang, een buiten gewoon mooi specimen van een in ebbenhout gesne'den wolfskop te hebben gevonden welke tot het bronzen tijdperk behoort en in Palestina in den tijd van Abraham moet zjjn vervaardigd. Verder heeft hij sporen ge vonden van de oudste tot dusver ontdekte vestingstad, waarvan de vestingwerken reeds zichtbaar zijn. Zalei-dagavond hield de Vereeniging van Malhesianen haar voorjaarsfeeslavond in de concertzaal van „Zomerlust", aan wel ken feestavond medewerking werd verleend door de tooneelvereeniging „.Jacob Cats" en het V. v. M.-strijkje onder leiding van den heer Frans Vrijhof f. Om 8 uur sprak de voorzitter, de heer G. Groenewegen, het openingswoord, waar bij hij alle aanwezigen welkom heette, vooral de leeraren van het genootschap M. S. G. en het bestuur der tooneelvereeni ging „Jacob Cats". Spr. bracht dank aan allen, die aan het orgamseeren van dezen feestavond hadden meegewerkt, de leden van het feestcomité, de leden van de tooneel vereeniging „Jacob Cats" en h^ V. v. M- strijkje. Spr. beval vooral de vergaderingen en lezingen nog eens in aller aandacht aan en besloot met allen een genoeglijken avond toe te wenschen. Hierna weid hel Mathesianenhed gezon gen. waarna door „Jacob Cats" begonnen werd met de opvoering van ,,'n Zomerzot heid". Daar dit stuk kort geleden door dezelfde vereeniging in de Schouwburg alhier werd opgevoerd en toen uitvoerig in ons blad werd besproken, mogen wij ons nu van een bespreking ontslagen achten. Wel mogen wij hierbij even memoreeren dat vier der medespelenden nog nauwelijks van een ziekte hersteld nu toch weer op traden en hiermede grootendeels voor het 9ucces zorg droegen. Vooral Pit en G. J. Loots (Gerrit Jan) oogstten zeer veel bijval. ïfet programma braoht afwisselend loo- neel en muziek, waarlusschendoor, de heev S. Sanders, voorzitter der feestcommissie nog een aardig bedachte propagnnda-toe- spraak hield, waarin hij aanspoorde lid der vereeniging le worden. Mbt bol werd deze feestavond lensiotle besloten. BINNENLAND. Grcote vliegdemonstraties. Op Zaterdag 7 Miart a.s. zal de vlieg- school op Schiphol, welke een onderdeel vormt van de N.V Nationale Luchtvaart School, in tegenwoordigheid van verschil lende auloritciten officieel ingewijd. Ter gelegenheid hiervan is een vliegfeest georganiseerd, waarvoor een zeer uitgebreid programma is samengesteld. Een zestien tal sportvliegluigen zal hieraan deelnemen, terwijl de Marine Luchtvaartdienst bericht heeft als bewijs van belangstelling een esca drille le zullen zenden. Onder de namen der buitenlandsche deel nemers komen die van Capt II. S. Broad en Luit Bentley voor, die beiden al9 kunst- vliegers een wereldvermaardheid bezitten. Hedenmorgen is de 16-jarige schilders- knecht H. tl le Hilversum woonachtig, terwijl hij werkzaamheden verrichtte aan een perceel aldaar, van een ladder ter hoogte van 51/5 M. gevallen en terecht gekomen op een steenen vloer. Hij was onmiddellijk doof. Het lijk is naar de Noorderbegraaf plaats aldaar overgebracht. In een café op den Zeedijk te Amster dam zaten Zaterdagavond laat, twee be woners, vader en zoon, uit Noord-Sehar- woude Voordien hadden zij elders ook al drank gebruikt Andere bezoekers die ook niet vrij van sterken drank waren, kwamen ook nog binnen. Er ontstond plotseling een woordentwist. De 55-jarige bewoner van Noord-Scharwoude geraakte hierdoor in op gewonden toestand Hij verliet het café maar kwam dadelijk terug zwaaiende met een groot knipmes. Htermedo stak hij twee personen. Een 27-jarigo werkman werd in den buik getroffen een ander kreeg een mes steek in het dijbeen. Inlusschen wa3 do woesteling overmeesterd en aan de politie overgeleverd. De 27-jarige werkman werd naar het Binnengasthuis'vervoérd. Zijn toestand was 'hedenmorgen ernstig. Gemeld wordt: Opgericht is de Bon-1 \an Job Gordijn', tellende 300 leden. Deze bond stelt zich ten doel opheldering te verkrijgen over de na latenschap van wijlen Job Gordijn, over leden omstreeks 1790 le Deltt, welke mil- lioenen-erfenis nog niet aan de erfgenamen is uitgekeerd. De erflater had vastgesteld, dat verschil lende R.-K. kerken gedurende 100 jaar het vruchtgebruik van de nalatenschap zouden genieten, doch na afloop van dezen termijn werd de erfenis niet uitgekeerd, ondanks daartoe in het werk gestelde pogingen. Onlangs is een b'ond opgericht in geheel Zuid-Holland Deze bond wil trachten door archief onderzoek deze zaak tot een oplossing (e brengen en zooveel mogelijk allo erfgena men te verenigen. Stappen van de regeeiing. „Het Volk" meldt: Naar wij vernemen zou de regeering thans stappen gedaan hebben bij het gemeentebestuur van Amsterdam om te geraken tot oplossing van de paleis- kwestie in Je hoofdstad. Zij beeft aan B. en W. van Amslerdam het voorstel gedaan, dat de hoofdstad af stand zou doen van haar rechten op het paleis aan den Dam. In ruil daarvoor zou de regeering bereid zijn om gedurende vijftien achtereenvol gende jaren aan Amsterdam een bijdrage van telkenjare één millioen gulden le ver strekken voor den bouw van een nieuw raadhuis. Naar men zich herinnert, heeft liet raads lid mr. dr. O. vair den Bcrgh eenige jaren geleden een voorstel ingediend om tegen i Januari 1930 het bruikleen door de regee ring van het paleis-raadhuis op te zeggen. B en W. besloten da'arop een commissie van rechtsgeleerden te benoemen, die zou moeten nagaan of Amsterdam inderdaad ge gronde eigeridomsrenten op het paleis raadhuis kon laten gelden. Do conclusie van deze commissie luidde, dat het eigendomsrecht van Amsterdam op het palcis volkomen vaslstond. til ligt licht dezer conclusie dient het huidige voorstel der regeering bezien te worden. o UIT NED. OOST-INDIE. MAK'ASSAR. 28 Febr. CAneta) Alhier is een Chineescfre toko geheel uitgebrand. De schade bedraagt f. 80.000.welke door verzekering wordt gedekt. Een daar naast liggende inlandsche toko vatte even eens vlam en verbrandde gedeeltelijk. Zes Chmèezen, die verdacht worden den brand gesticht te hebben, zijn gearresteerd. Men zie voor Nagekomen Berichten en Gemeenteraad van Leiden pag. 2 van het 2e Blad. WIELRENNEN. PijnenburgSchöii aan den kop. Hedenmorgen te 6 uur was de stand van den Zesdaagsche lo Breslau als volgt: 1. Pijnenburg-Schön, 133 p.; 2. Preus- Resiger. 71 p.; 3. op één ronde: Krüger- F-unda, 41 p op 2 ronden: 4. van Kempen- Rieger, 97 p.; 5 Thierbach-Siegel, 49 p.; oj) 3 ronden: 6. Dinale-Goebel, 89 p.; 7. Negrini Braspenning 22 p.; op 4 ronden: 8. Faudet- Peix, 73 p.; 9. Knappe-Maidorn, 46 p.; 10. Junge-Kutz, 43 p.; op 7 ronden: 11 Renaud- Bühler, 93 p. Daar Tietz gevallen is en ge wond, rijdt zijn partner Thollembcek als reserve verder. Afgelegd zijn 1614.400 K.M. SCHAATSENRIJDEN. Thunberg wint. Gisteren werden te Drontheim (Noorwe gen) internationale wedstrijden gehouden, waaraan ook werd deelgenomen door den wereldkampioen Thunberg (Finland). De uit slagen'over de vier afstanden luiden: 500 Meter: 1 Thunberg (Finland), 43 sec. 2. Pedersen (Noorwegen) 43 sec.; 3. Nygren (Noorwegen, 44.6 sec. 1500 Meter: 1. Thunberg, 2 min. 8.1 sec.; 2. Evensen (Noorwegen), 2 min. 24 6 =ec.; 3. Blomqvist (Finland), 2 min. 25.6 sec. 5000 Meter: 1. Blomqvist, 8 min. 43 sec.; 2. Thunberg. 8 min. 45 2 sec.; 3. Evensen, 8 min. 50.8 sec. 10.000 Meter: 1. Blomqvist, 17 min. 54.6 sec.; 2 Evensen. 17 min. 57 sec.; 3. Carlsen, (Noorwegen), 17 min. 58 sec.; 4. Thunberg. Uitvaart en teraardebestelling van den heer J. de Vette. Hedenmorgen om 9 uur vond in de Pa rochiekerk O. L Vr. Geboorte alhier de uitvaartdienst plaat9 voor de zielerust van den heer J. de Vette, die dezer dagen na een kortstondige ongesteldheid op 66-jarigen leeftijd overleden. De overledene was lid van den gemeenteraad dezer gemeente en te vens lid van de commissie tot wering van schoolverzuim. De H Mis van Requiem werd opgedragen door den Pastoor Th. Kwakman. De belangstelling was zeer groot. Om 10 uur vond da begrafenis plaats. Onder de aanwezigen merkten wij o a. op den heer P de Jong, loco Burgemeester, den heer Harteveld, Gem. Secrelaris en enkele raads leden. De kist was bedekt met een krans van de Ziekenfonds Vereeniging De beaar- dmg werd eveneens verricht door pastoor Th. Kwakman. D_' raad van deze gemeente komt in openbare vergadering bijeen op Vrijdag 6 Maart a.sdes namiddags te 2 uur. De lieer J. Rookei', onderwijzer aan do openbare lagere school No. 10 alhier heeft als zoodanig eervol ontslag aangevraagd, in verband met zijn benoeming te Voorburg. Arbeidsbemiddeling. Bij de Arbeidsbemiddeling zijn 167 werk- looze arbeidskrachten ingeschreven, waar onder 138 land- en tuinbouwarbeiders. Volgens het overzicht ving de atgeloopen maand aan met 212 werkzoekenden, 101 werden nieuw ingeschreven. Hiervan zijn geplaatst door eigen dienst 40, uit andere hoofde afgevoerd 106. zoodat het aantal werkloozen per 28 Febr. was 167. Van 41 aanvragen van werkgevers, zijn er 40 geplaatst. De Rijksweg BennebroekHillegom. Er loopt hier een gerucht, dat de Rijks weg van de Bennebroeksche grens tot in de kom der gemeente Hillegom gebitumeerd zal worden. Wij hebban eens geïnformeerd en van bevoegde zijde vernomen, dat ge noemd weggedeelte door den Rijkswater staat gebitumeerd zal worden en dat de tram dan een dubbel spoor de electrificatie zal leggen, als de gemeente Hillegom eerst alle leidingen uit den Rijksweg verwijdert en bovendien eenige faciliteiten verleent. Men lette op het kleine woordje „als". Beide laatste punten raken den gemeen teraad en kunnen dus als voorstellen aan den Raad afgewacht worden. Uitvoerii/; van het werk in 1931 is mogelijk, als er snel besloten wordt. Snel besluiten is ook wenschelijk, want in de eerstkomende jaren kunnen er grooto veranderingen verwacht worden. Men weet, dat de groote verkeersweg van Den Haag naar Amsterdam ontworpen is over Sassenheim en door de Meer. Boven dien bestaat er een plan om de verbinding tusschen Leiden en Haarlem te leiden over een nieuwen weg langs de Leidsche Trek vaart. Protestantenbond. Ingevolge een enquête die onder de leden der afdeeling Hillegom van den Nederland- schen Protestantenbond is uitgeschreven, is in een daarop gevolgde algemeeneverga- doring besloten de verhouding tusschen lezingen in de week en Godsdienstoefenin gen op Zondagmorgen te laten zooals zij in de laatste jaren was. Tot voorzitter der Commissie voor de Werkvcrsohatling in de vacature mr. D. F Pont is benoemd de heer P. do Vreugd, wethouder dezer gemeente. Vertrek mej. H. Pel. Mej, H. Pel, bestuurslid van de Vereeni ging „Gemeentebelang" en presidente van de Commissie van Toezicht op het L. O. al hier, gaat zich te 's-Gravenhage vestigen. Vooral in laatstgenoemde functie maakte zij zich zeer verdienstelijk. Het onderwijs toch had geheel haar hoofd en hart. Alzoo een groot verlies voor de ge meente! Prijsvraag „O. G. A. V." Het bestuur van „O. G. A. V.(gymnas tiek- en athleliekvereemging alhier, is op de idee gekomen een prijsvraag uit te schrijven, omtrent een vereenigjmgslied. Het bekroonde lied zal gehonoreerd worden. Een aardig denkbeeld waarop ieder zijn (haar) krachten kan beproeven. In de maand April hoopt die vereeniging voorts het vaandei officieel te aanvaarden, welke plechtigheid door den edelachtb. heer A J. van Gerrevink (al3 beschermheer) zal geschieden. Motorrijwiel met zijspan in de sloot. Gistermiddag ongeveer half 4 reed ten gevolge van onkundig rjjden nadij Veldheim op den Rijksstraatweg een motorrijder met zjjspan G 47332, waarin een dame was gezeter, en een heer op duozitting in een langs dien weg gelegen sloot. Alle drie gingen geheel te water en kwamen bedekt met modder weder te voorschijn. Bij de familie Uittenboomgaard werden zjj van droge kleeren voorzien. De motor met zij span werd door het personeel van de fa. v. d. Ameele uit de sloot getakeld. De motor was defect en kon niet verder. Later zijn zij per trein naar Haarlem teruggekeerd. Zaterdag reed de heer L. wonende te Lisse achter het Groene Kerkje met een auto bij het uithalen in de tramrails. Bij het uitrijden kwam L. in botsing met een boom en sloeg daarna om. De heer L. die alleen in de auto zat bekwam geen letsel. Met een kraanwagen is de auto weg gehaald. Gisteravond reed de heer F. G. van R. wonende te Rijswijk met een Whippet- auto aan den Haagschen Straatweg door de gladheid der straat in de sloot. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Door den gaiagehcuder A. J. Kranenburg is de auto met een kraanwagen uit de sloot gehaald. Een inwoner van Oude-Welering beklaagt zich over het slechte wegdek aldaar; de weg door hel dorp is na regenbuien onbe gaanbaar, het aantal kuilen (groot en klein) legio, men vindt deze op een onder- lingen afstand van M. en minder. Bij droog weer is deze weg voor fietser en auto mobilisten een gruwel. Het is treurig, dat inwoners met slakkdn enz, uit eigen kachel de kuilen moeten dichten. Een nieuw weg dek is z i. geen weelde. De navolgende passagiersschepen zijn Dinsdag 3 Maart in radio-telegrafische ver binding met de daarnaast vermelde kust- statiens en via die stations rechtstreeks te bereiken. Medegedeeld door de N. T. M. Radio-Holland. Alphacca Rugby Radio Alwaki Rio de Janeiro Rad. Baloeran Scheven. Radio Baloeran idem Chr. Huygens idem Cottica idem Indrapoera idem Joh. de Witt idem Kon. d. Ned. idem Nw. Amsterdam idem Orania idem Poelau Roebiah Port Sudan Radio Pr. d. Ned. Scheveningen Radio V. Rensse- laar Rugby Radio Rotterdam Scheven. Radio Sibajak idem S. Bolivar idem Stuyvesant Paramaribo Radio Tjerimai Scheven. Radio Venezuela idem Zeeiandia idem. AMSTERDAM, 2 Maart. De stemming was verdeeld en de handel was van beperkten omvang. Op de Ameri- kaansche afdeeling vormden zich groote Hoeken in Koperwaarden en Anaconda's, Lewarda's en International Nickel, die ge vraagd bleken en op hooger niveau kwa men, in verband met de tijdelijke verhoo ging der koperprijzen. Een open hoek vormde zich i U. S, Laumer, die opliepen naar aan leiding van de hoogere koers die New York Zaterdag had genoteerd. Van de locale markt spreidden Koninklijke een flinke bedrijvigheid ten toon. Er was wat aanbod, dat slechte tegen aanmerkelijk lagere prijzen kon worden geplaatst. Parijs was met groote posten aan do markt. In Tabakken ging niet véél om want de stem ming bleo weer vast. De groote Sumatra- soorten boekten weer belangrijke winsten. Rubbers waren prijshoudend. Amsterdam Rubbers werden hooger ge noteerd in .verband met de lichte stijging der prijzen. Rubbers trokken maar weinig attentie en de noteeringen bleven op peil. Bij de 3 industrieelen waren Aku's iets hooger genoteerd, terwijl de Philips aan deden eveneens iets hooger kwamen. Unie levers veranderden niet. Ford's liepen wat op. Van Berkel's werden wat lager geno teerd. WISSELKOERSEN. Engeland 12.113/8, Duitschland 59.27, Frankrnk 9.77, België 34.77, Zwitserland 4S.01, Oostenrijk 35 05, Denemarken 66.72VJ Zweden 66.82'A, Noorwegen 66.72'/j, New York 2.49 3/8. Prolongatie l'/t pet. LEIDEN, 28 Febr. L.E.V. Totale aan voer 3711 sluks. De prijzen waren: Kip eieren van f. 5.556 40; Eendeneieren f. 6. Alles per 100 stuks. Handel matig. AMSTERDAM. 2 Maart. Veemarkt. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 523 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kw. 0.92—1 02; 2e kw. 080—0.90; 3e kw 0 680 78 per K G. slachtgewicht; mindere soorten 0 560.66; 115 melk-en kalfkoeien f.280 per stuk lot f.380 per stuk; 97 vette kalveren: 2e kw. 0.860.95 per K.G. levend gewicht; 3c kw. 0.76084; 121 nuchtere kalveren f. 612 per stuk; 13 schapen; 800 varkens; vleeschvarkens wegens van 90 110 K.G. 0.500.51 per K.G. slachtgewicht; zware varkens 48—49; vette varkens 46 47; 129 paarden f.80170 per stuk Aan het abattoir zijn heden aangevoerd 5 wagons geslachte runderen, afkomstig uit Denemarken. ROTTERDAM, 2 Maart. Veemarkt: 1377 varkens, 419 vette runderen, 239 vette kal veren. 233 schapen of lammeren: koeien 46 18. 3952 2732: kalveren 8085. 67 1/2—72 1/2, 521/2—57 1/2; schapen 40. 35, 2432; lammeren 20, 26; varken? 21 1/2. 21. 20 1/2. Overzicht: Koeien stugge handel, prijzen onveranderd; osspn en dieren gepn notee- ring; vette kalveren stroeve handel, prij zen stationair; schapen langzame handel, prijzen gelijk vorige week; varkens geen vlotte handel, geliike prijzen; zouters tame lijke handel, zelfde prijzen, i 8-1

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 3