TELEGRAMMEN. i waarneming in den morgen van li Febrmedegedeeld door het ISSCHERIJ-RERICHTEN. ICLmet 18:): VL-107 LAATSTE BERICHTEN. STADSNIEUWS. BINNENLAND. RECHTZAKEN. GEVEILDE PERCEELEN. BEURSOVERZICHT MARKTBERICHTEN. Advertentiën. WEERBERICHT. Barometerstand. limiddas 3 uur: 762. Inmiddag 3 uur: 764. I elegrafisch weerbericht lleteorol Instituut te De Bilt. L stand 769.2 te Clermont, lp stand 748.8 Ie Aidanes. htln; to' de" nvond van 24 Febr lie tot matige Zuid-Westelijke tot Tslelijken wind Nevelig lot half be- Jweinig ol geen neerslag. Lichte vorst Lis, overdag lichte dooi. luchttemperatuur. j voorm. 4 gr. C. (39 gr. F.). L'smidd.: 57' gr. C. (42 gr. F.), tnam.: 3gr. C. (42 gr. F.). (FATERTIJDEN TE KATWIJK a. Z. Voor Dinsdag. Isle stand des voorm. Ie 7 u. 2G min. Ijle stand des nam. te 7 u. 48 min. JcBT OP VOOR FIETSERS e.a. Lag 5.56 n.m. lot 6.30 v.m. ZUID-AMERIKA. e opstandige beweging in Peru. onderdrukte opstandige bewe- Peru zijn aan de regeering ge- gebleven soldaten en 29 burgers, de aanhangers van Leguyas be- iU«h bij de bestorming van den toren pipe in Callao gedood. [vras den opstandelingen, voordat de [Dgstroepen aanrukten, gelukt nog mial politieke gevangenen op het :e bevrijden. Dezen zijn echter later la bevolking aangehouden en aan e overgeleverd. ïze cene beweging is hel echter niet Uit Buenos Ayres wordt toch ge it in Peru een nieuwe revolution' weging is uitgebroken, die een viaj omvang schijnt te hebben aangc- le nieuwe revolutie wordt gesteund weeheiden? garnizoenen, die zich de revolutionnairen hebben aange- Ook het garnizoen van Arequipa, 'iugustus-rvolutie in beweging heeu heeft zich wederom bij de bewe- inngesloten, voornamelijk omdat de regeering de door haar gedane be- ïiet is nagekomen. Dc vloot heeft l'deeitelijk bij den opstand aanirc- I Argentinië komen geruchten over Bisijsche actie, doch deze berichten P2 yaag. IJMÜIDEX, 23 Febr. VISCHPRIIZEN. k per KG. f. 2 752 20; Griet per ui 50 K G f. 7836; Tongen per 1 3.30I 75Groole Schol per kict KG. f. 40—29; Middelschol 1. 10— Wchol f. 4934; Kleine Schol f. 37 Bol I. 9 50—7; Schar 1. 28—10 Toni- 161—57; Vleeten per stuk f. 72.25, hun en Poontjes per kist van 50 Kg. Groote Schelvi9ch f. 5539; Schelvisch f. 4938; Kleinmiddel T«h_l 3725: Kleine Schelvisch r'. Kabeljauw per kist van 125 Iv.G. r-tv Gullen per kist van 50 K.G. HL Lenden per stuk f. 4.230.73: Jt per K.G 1 600 Gó. Wijting p=r Rn 50 KG f. 1511, Koolviseh per 2^30—0 35. Intern':n Je Stoomtrawlers: r mei 5100. IJM 38 met f 4800; m«l f. 2400; IJM 120 met f. 2900: Pmel 2100. IJM 37 met f. 4500; J -melf. 2100; IJM. 190 mol f. 7200; I'»met (5000: IJM 417 met f. 2700, I™ met 2300; IJM 272 met f. 2600; ■Mimet f. 1900; MM 253 met f 4500: ■"met 2000; IJM. 91 met f. 2700; ■H md f 5100 IJM 110 mei f. 1600; mt| 3(50o MM 95 mei f 2000; |:ti m,"! 2500. MM 1 met f 2600; la 700: IJM 70 met f. 2400: r.mjl I 2500; MM 323 met f. 1600 ls(V 'n Marinehaven de log- k cm met f 'nSn: SCI1 32 met t 105 met f 1410 K W 138 I Kw 14 met 1015 K W 112 ■l li, IR2 mu' f 12,5 Kw- IY„,? KW 173 met f 1265: pi, vi - '2R,ü besomming En de VI Ie mel 'f65' VI' 39 met li VI i™ mp| f 1935 VL 114 met li VI mpf 1 2Ö5: VL. 210 met NELLIE MELBA t SYDNEY, 23 Febr. (Keuter). De bekende Australische operazangeres Nellie Melba is overleden Zij bereikte den leeftijd van 70 jaar. Nellie Melba was van geboorte een Australische Zij werd geboren te Burnley bij Australië en heette Helene Porter Mit chell. Tegen den wil van haar vader stu deerde zij zang. voltooide haar opleiding te Londen en te Parijs en debuteerde in 1887 te Brussel als Gilda in Verdi's „Rigo- letto", welk debuut haar op slag beroemd maakte. In 1888 trad zij voor het eerst op te Londen, in 1889 te Parijs en daarna be gon een triomftocht door schier alle groote steden van Amerika en Europa. In 1882 was zij in het huwelijk getreden met Sir Charles Armstrong. Óp lalercn leeftijd ves tigde zij zich opnieuw in Australië. DE TOESTAND IN SPANTE. MADRID, 23 Febr. (Belg Tel. Ag.). Een nota, uitgegeven na afloop der verga dering van de nationale comiié's van den algemeenen socialistenbond meldt, dat Besteiro, de leider der socialistische par tijen en verscheidene leden van hel natio nale comité zijn afgetreden, daar zij gekant zijn tege.n het zich afzijdig houden van de algemeene verkiezingen. In de nota wordt verder gezegd, daf de toe stand in niets is gewijzigd door de oplossing der crisis en dat de nationale comiié's blij ven bij hun besluit om een regiem lot stand te brengen dat in staat zal zijn do ernstige problemen op le lossen, welke aan de, orde zijn. Aan de wetgevende verkiezingen zal niet worden deelgenomen, maar wel aan de verkiezingen voor provinciale besturen en gemeenteraden, daar deze een zuiver admi nistratief karakler hebben. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd zijn voor het Caitdidaajs-exa- nien rechtsgeleerdheid mej. E. S A. van der Hoop te Eist, en de heeren Th. J Trip, Den Haag, en G. W. van. Stapele, Gouda. Dr. G. H. LEOPOLD Hij was indertijd te Leiden werkzaam. Op 51-jarigen leeftijd is te Groningen overleden dr. G fï. Leopold, directeur van den provincialen keuringsdienst van levens middelen aldaar De overledene is geboren te Teteringen; hij was leeraar aan de Gcm. II.B.S. tc Leiden, daarna afdeelingschef van het Rijkslandbouwproefslation te Wagenm- gen en vervolgens assistent bij prof. Schrijnemaker te Leiden. In 1913 werd dr. Leopold benoemd tot directeur van den ge meentelijken keuringsdienst van levensmid delen te Groningen. Op 1 Maarl 1917 werd hij benoemd tot directeur van den provin cialen keuringsdienst aldaar. OOK PRINSES ÏULIANA NAAR VLISSINGEN. II. K. ff. Prinses Juliana zal H. M. de Koningin vergezellen bij de plechtige ope ning van de nieuwehavenwerken te Vlis- singen op 17 April a.a DE POSTVLUCHTEN. De P HA.EZ. is hedenochtend te kwart voor acht van' Neurenberg naar Wcenen vertrokken en aldaar te 10.20 aangeko men. Nader wordt gemeld dat de P.H.-A E.Z. door Fr^ns is overgenomen. Nadat de post uit het te Popelin gelande toestel was inge laden, i9 dc vlcuht naar Tndië direct voort gezet. DE BURGEMEESTER VAN HARDENBERG OVERLEDEN. Na een ziekte van ongeveer twee maanden is Zaterdagavond overleden dc heer B. Sehi.ite, burgemeester van S.ai Hardenberg, in den ouderdom van 42 jaar. Mr. THEO EVEKINK Ond-president van den Krijgsraad te Arnhem. In den ouderdom van 68 jaar is te Arnhem overleden mr. Theo Evekink, oud-president van den Krijgsraad. Mr. Evekink was aan vankelijk kantonrechter te Deventer en werd in 1914 benoemd tot president van den Krijgsraad in het 2e Arrondissement met standplaats te Arnhem, zulks onmiddellijk na de wijziging der militaire rechtspraak, waarbij drie krijgsraden werden ingesteld, n.l. te Den Hang, Arnhem en den Bosch. Mr. Evekink bleef in functie tot 1923, toen de krijgsraden in Den Haag en Arnhem opgeheven werden en hij op wachtgeld werd gesteld. De begrafenis zal plaats vinden op 25 Februari om half twee te Zutphen. E. C. ENGELBERTS EN CO. TE ARNHEM. liet is den bewindvoerders in de aange legenheid dor firma Engelberls (e Arnhem gelukt met de Incassobank le Amsterdam een zoodanige regeling te maken, dat de execu ties van fondsen, welke door meerdere geld gevers waren aangekondigd, worden voor komen. Door de bewindvoerders en den heet A. van Buuren, procuratiehouder der firma, wordt (en behoeve van den boedel 'n Xaam- looze Vennoo!schap opgericht, welke de coromissionairszaken der firma zal voort zetten. DE VERDUISTERINGEN BIT ARTI TE AMSTERDAM. Betreffende de verduisteringen bij Arti te Amsterdam door den administrateur, vernemen wij nader, dat door de familie reeds f. 15000 zijn terugbetaald, in de ver wachting dat niet justitieel zou worden in gegrepen De administrateur wa9 reed'- t2 jaar in betrekking en genoot een salaris van bijna f. 4000. Het gebeurde is niet zoo zeer te wijten aan weeldeuitgaven, doch meer aan uitgebreide speculaties. De ver dachte zal verdedigd worden door mr. J. de Vriezc. DE MOORDZAAK LANS. BEHANDELING VOOR HET HOF TE DEN BOSCH. Heden maakte het Gerechtshof te 's Her- logenbosch een aanvang met de behandeling van de door den Hoogen Raad naar Den Bosch verwezen strafzaak tegen den ge wezen procuratiehouder G. J. O., verdacht van moord op zijn patroon, den heer P. C. Lans, directeur der N.V. Adr. de Haas' Handels .Maatschappij, aan den Oostzeedijk te Rotterdam. Watde voorgeschiedenis van dezo ge ruchtmakende strafzaak betreft herinneren wij aan het volgende. Op 29 November 1928, te omstreeks 7 uur werd de heer P. C. Lans vermoord in zijn kantoor aan den Oo^tzeedrjk te Rotter dam gevonden. Op 1 December werden een drietal verdachten gearresteerd, doch spoe dig weer vrijgelaten. Op 4 December volgde de arrestatie van den procuratiehouder van O., 5 December werd hij, na confrontatie vrijgelaten. 7 December' d.a.v. werden de malversaties ontdekt en van O. opnieuw ge arresteerd. Op 11, 12 en 13 Januari 1929 diende de zaak voor de Kotterdamsche Rechtbank, 17 Juni werd de zaak naar de instructie terugverwezen, een psychiatrisch onderzoek werd aanbevolen, dr. Hesselink werd als deskundige benoemd. Op 21, 22 en 23 October had de tweede behandeling plaats en 26 Oct. d.a.v. eischte het O.M. waargenomen door mr. J. A. de Visser wegens moord 20 jaar gevangenisstraf. Op 9 November werd de zaak terugverwezen naar de instructie, 26 .Febr. eischte het O.M. cpnieuw 20 jaar gevangenisstraf, en op 11 Maart 1930 volgde zijn veroordeeling tot v ijltien jaar gevangenisstraf. O.M. en verd. gingen in hooger beroep, liet Hof vernietigde het vonnis en veroor deelde verd. wegens moord, vaJschlieid in geschrifte en verduistering tot twintig jaar gevangenisstraf. Bij arrest van den Hoogen Raad van 5 Januari 1931 werd dit arrest vernietigd en do zaai; verwezen .-naar-het Gerechtshof te L 's Herthgonbosch. j Het Gerechtshof was als volgt samen geteld: Jhr. Mr. A. F. I. van Sasse van IJsselt. I president; Mr. van Bortel, Mr. baron van Ilugenpoth en Mr. baron de Breberstein, raadsheer n; Mr. Gouvée, advocaat gmeraal, Jhr. Mr. de Kuyper, subst. griffier. Sis verdediger trad ook nu weder Mr. F. Ivokosky uit Amsterdam op. Ër waren 53 getuigen gedagvaard w.o. 12 als deskundigen. Voor de zaak bestond zéér gioote belangstelling. lieeds lang voor den aanvang van de zit ting was het in liet Paleis van Justitie een buitengewone drukte Het bleek opnieuw, dat in liet nieuwe paleis de rechtzalen niet berekend zijn voor zoo groole belangstel ling. Toen hedenmorgen de terechtzitting aanving, was de gereserveerde publieke tribune geheel vol mei belangstellenden, w.o. zich tal van dames bevonden. Ook bui ten het paleis stonden lallooze nieuwsgie rigen. Verhoor van verdachte. Door den president jhr mr. van Sasse van IJsselt werd verdachte van O onder vraagd. Deze zegt kalm, dat hij in hooger beroep is gekomen tegen dc veroordeeling wegens doodslag op den heer Lans. Verd. bekent fraude te hebben gepleegd lot een bedrag van f. 12000 ten nadeele van een ander Ook de valschheid in geschrifte be kent verdachte, dit in verband met de ver duistering „Maar ik heb den heer Lans niet gedood, van dat alles weet ik niets af," verklaart verdachte. De griffier jhr. mr. do ICuyper leest de verklaringen van verd. voor, zooals hij deze heeft afgelegd voor de rechtbank tc Rotter dam. Het getuigenverhoor. De president deelt mede, dat getuige .T. Polak niet verschijnen kan wegens onge steldheid. In zijn plaats wordt als getuige- deskundige gehoord de heer Van Melis uit Rotterdam. Getuige Nijkamp, journalist, verklaart alle zittingen over deze strafzaak te hebben bijgewoond. Get. Melis zegt in opdracht van den heer Lans de boekhouding te hebben nagezien. De heer Lans toch. begreep niet, waarom de zaak met verlies werkte. Get, heeft bij liet onderzoek de bekende knoeierijen gecon stateerd en liet bedrag vastgesteld, dat door verd. verduisterd was „Hoe bent u aan den datum van den 2Sen gekomen," vraagt de verdediger mr. Kokosky. „Ik heb op den 29en nieis geconstateerd", antwoordt getuige. Geluige .1. Kamerbeek, kantoorbediende ie Rolterdam, iegl verklaringen at in zake de fraude met de cheques en het couponboekje. Verd van O. verklaart, dat hij de num mers der coupons ongeregeld heeft gebruikt en niet in volgorde om daarmede de fraude te kunnen bedekken. Get. wed. W WcijneWaanders, pen sionhoudster, schoonzuster van verd. ver klaart, dat zij op haar gironummer herhaal delijk, van verdachte gelden ontving, welke verdachte van haar terug kreeg. Met de maatschappij, waarvoor verdachte werkte, had zij niets te maken. Verd. bekent nog maals de fraude, waarna de president over gaat lol behandeling dor slrafzaak wegens doodslag. De zaak wegens doodslag. De advocaat-generaal mr. Couvée, geelt een uiteenzetting van de situatie in verband met den treinrit van verd. en vervolgens memoreerde de advocaat-generaal de gege vens door de getuigen in verband met wat door dezen is waargenomen. Spr. gaf een volledige situatie-schets om een overzicht te krijgen van liet geheel. Ook len aanzien van de ligging van de betrokken slr'afgn en per- ccelen en de verdeel mg van de vertrekken bij de kantoren van hel bewuste pand en magazijnen, gaf spr. een overzichl, voorts de plaajsen waar en de voorwerpen waarop bloed werd gevonden en tenslotte over de aclelasch. - De verdediger mr. Kokosky bestreed de juistheid van bei exposé door den advocaat- generaal gegeven, en beweerde dal deze ge gevens anders waren voor wat betreft de bloedvlekken, welke gevonden zijn. De advo caat-generaal toch zeidc. dat op de mat geen bloed is gevonden, terwijl spr. verklaart dat ook de mat besmeurd was met bloed. Het Gerechtshof had geen bezwaar op verzoek van den verdediger eerst den ge vangene Ooslveen als getuige te hooren. De onthullingen van den borstel maker Oosiveen. Getuige Oostveen gedetineerde te Scheve- ningen komt lachend voor het Hof. Na de beeediging verklaart hij op de vragen van mr. Kokosky alles wat uit de in ons Blad vermelde onthullingen reeds bekend was. Get heeft bezwaren om in liet openbaar te verklaren over het jjzer, dat door den Duitscher, die de moordenaar heet te zijn, in liet water is geworpen. Immers-een ander kan ook een ijzer hebben weggeworpen. De pres. wees erop, dat alle verhalen reeds drie dagen in de „Nieuwsbron" hebben gestaan en dus dat het, verhaal overal algemeen bekend is. Getuige verklaart dan, dat de Duitscher wiens naam bij een tandtecbniker bekend is, hem heeft gezegd met een ijzer „dien schurk, dien bullebak' te hebben dood geslagen uit wraak omdat de leverancier hem geen borstelwerk wiido leveren. Toen de Duitscher aldus get. den heer Lans had geslagen en zich verwijderde, zag hij twee vrouwen en een meisje, die hem misschien konden verraden. De Duitscher was doornat aangekomen, zeer nerveus en had Ooslveen verzocht vooral te zwijgen. Hij wilde om het elders beter te treffen met de verdiensten maar liever vertrekken. Oost- veen had hem sokken en droog goed gegeven en de Duitscher is later verdwenen en Oost veen heeft nog alles gedaan om liet verhaal mede te deelen aan de directie der gevan genis, maar zijn brieven zijn verscheurd en van zijn verhaal werd geen notitie genomen. Getuige Oostveen heeft zijn verklaring zeer druk en breedsprakig afgelegd. Soms werd hij brutaal, zelfs logen den advocaat- generaal en later ook tegen den president. Rap van long als Oostveen was, wekte hij met zijn verklaringen vaak de lachlust op van liet publiek. Get. Oostveen hield vol het ijzer le hebben gezien waarmede de Duitscher don doodslag zou hebben gepleegd. En waarom heeft U aan de Justitie niets gezegd? vroegen de president en de advocaat-generaal tegelijk. „Ik dacht niet, dat de zaak zoo'n vaart zou loopen' aldus get. „maar ik heb er in de gevangenis le Schcveningen toch mijn best voor gedaan dat alles bekend zou worden." ..Zij hebben daar zoo vaak zuike klanten die niet te gelooven zijn aldus dc president. Ooslveen doel dan een lang verhaal over de in dc gevangenis geschreven brieven, één ook op zegel, maar hij heelt er niets van gehoord. In de zaal werd gegiecheld en men scheen het Verhaal niet geheel lo gelooven. De advocaat-generaal deelde mede dal gel, een psychopaatli is. Mr Kokosky verzekerde uitvoerig, dal hij subjectief slaat tegenover het verhaal; doch nu getuige onder eede staande dergelijke dingen vertelt, moei hel Hof er rekening mede houden. De verdediger doet dan een verzoek tot schorsing lol het instellen van een nieuw onderzoek. De advocaat-generaal vond geen fernicn tol schorsing van de zaak. Hel Hof begeeft zich in de raadkamer om nver hol verzoek te beraadslagen. Na terug keer deelt de president mede, dat hel Hof wel rekening zou houden met de verkla ringen van Ooslveen, doch geen termen lol schorsing aanwezig achl. Vervolgens werd mevr. dc wed. Lans iiit Rolterdam gehoord. (Wordt vervolgd.) DE VERVANGING VAN DEN PROCUREUR-GENERAAL. De Ilooge Raad deed uitspraak in de. be kende kwestie aangaande de vervanging van den procureur-generaal bij een gerechtshof, welke is opgeworpen, naar aanleiding van de behandeling voor het Haagsche Mót van de moordzaak Lans. waarbij de procureur- generaal bij dat Hof vervangen werd door Mr. .1. A. rle Visser, die toen nog subs, offi cier van Justitie bij de Rechtbank te Rolter dam was, em ook in eerste instantie als aan klager had gefungeerd. Het Gerechtshof te 'sGravenhage heeft daarna een proef-arrest gewezen in een daarom opgezette zaak. waarin als advo- saat-generaal heeft dienst gedaan. Mr. Schutter, sub officier van justitie. te Rot terdam, optredende al9 vervanger van den officier van justitie aldaar, die bij K. R. was aangewezen in deze zaak als procureur- generaal op le treden Van het arrest had de proc.-gen. bij dep Hoogen Raad, mr. Tak, cassatie gerequireerd in liet belang der wet. De Ilooge Raad heeft thans o.m. over wogen dat de aanwijzing bij K B. van den officier van justitie berusl op art. 6 a der wet op de Rechterlijke Organisatie, welk artikel niet spreekt van een vervanging van dezen aangewezen persoon. Art. 6 van genoemde wet kan, volgens de Ilooge Raad, niet in aanmerking voor toe passing komen. Dit artikel toch regelt de vervanging van den officier van justitie, maar niet die van den waarnemende pro cureur-generaal. Aangezien een subst. ollicier van justitie niet is een officier van justitie genoemd in art. 6 a, is, in het onderhavige geval, dit artikel niet juist toegepast Op dezen grond heeft de Ilooge Raad het ^betreffend arrest vernietigd, doch uitslui tend in het belang der wet, zonder dat daar door in' de techten van partijen verandering wordt gebracht. Men zie voor Nagekomen Berichten pag. 3 van het Tweede Blad. Gchoiiden Verknoping in liet Notaris huis te Leiden op Vrijdag 20 Febr. 1931, ten overstaan van: A. J. C. van der Heijden. Notaris te Leiden, Morschwcg 93, kooper J. van Leeuwen voor f- 6000; Alida Mariahof 7, J. C. van der Kiev voor f. 200. AMSTERDAM,' 23 Febr. De' affaire was lieden weer gering, alleen op de Anien- kaansche afdeeling ging het vooral in. koper waarden druk toe en deze fondsen ontmoet ten weer vraag in navolging van Wall Street dat Zaterdag weer aanmerkelijk hoogere noteeringen afzond. Behalve in koper ging nog wat om in Staal-General Association, Public Utilities en Sporen. Op dc locale markt trokken Accoustieken eenige attentie. De aandeelen lagen goed in de markt en avanceerden boven 90 pCt. Phi lips-waarden zetlen hooger in, liepen nog verder op cn bereikten het hoogste punt van Zaterdag weer. Unielevers openden op 200 en stegen nog iels. Aku's daalden weer beneden 70 pCt In Oliewaarden ging niets om. Koninklijke golden eerder iels lager, doch het verschil was gering De buitenlanders bleven op peil. Tabakken hadden een beperkte markt, doch lagen willig in de markt. Oude Deli's en De-li Batavia boven 270 Senembali's waren prijshoudend. Suiker- waarden lagen buiten de belangstelling. II. V. A.'s waren iels hooger. Rubberaandee- len bewogen zich op- den achtergrond, doch waren prijshoudend. Mijnen en Scheepvaart- aandoelen waren verwaarloosd. Zoowel Al gemeene Exploitaties als Scheepvaart Unies waren iels lager. wisselkoersen. Engeland 12.10 3/4; Duilschland 59.23 1/2 Frankrijk 9.77; België 34.76; Zwitserland 48.05: Oostenrijk 35.02 1/2; Denemarken 60.67 1/2; Zweden 66.72 1/2; Noorwegen 66.70; New-York 2.49 1/4: Prolongatie 1 pCt. LEIDEN, 21 Febr. Eieren veiling. Aan voer 3744 stuks. Kipeieren f. 5.306.30. Handel matig. AMSTERDAM, 2-3 Febr. Veemarkt. Ter Veemarkt waren heden aangevoerd: 547 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kw. 90—1.02; 2e kw. 82—90; 3e kw. 7078; mindere soorten 506S per K.G. slachtgewicht. 120 vette Ossen 275370. 112 vette kalveren le kw. 90—96; 2e kw. 80— 90; 3e kw. 7278 per K.G. levend gewicht. 95 nuchtere kalveren 713. 31 schapen 32—37 per Stuk. 740 varkens. Vleeschvarkens, wegende van 90—110 K.G. 50—52. Zware varkens 4050.1 Vette var kens 4648 per K.G. slachtgewicht. 180 paarden 80—180 per stuk. ROTTERDAM, Veemarkt 23 Febr. - Ter Veemarkt werden lieden aangevoerd: 449 vette runderen, 254 veile kalveren, 157 schapen of lammeren. 1198 varkens. Prij zen per half kilo. koeien- 45 a 477', 38 a 41. 27 a 32 ets ossen: 44 a 47, 38 a 42. 35; kalveren: 80 a 85, 67'h a 727=, 55 a 60 ets.: schapen 40 a 35, 24 a 30: lammeren 20 a 26 gld. per stuk; varkens: 21, 207!, 20 cents. iéjicrzichl: Koeien en ossen redelijke han del, prijzen lager; vette kalveren 9tugge Handel,'prijzen le en 2e soort gelijk; 3de soort iels hooger; schapen tamelijke handel, prijzen lager; varkens levendiger handel, prijzen hooger; zouters vlugge handel, prij zen gelijk aan vorige week. Get r o u w d ABRAHAM ESWILDER en 8114.1 FRANCINA PIETERNELLE LEEMANS die mede namens de familie hun dank '/.ecrgen, voor de blijken van belanps'ellinjr voor en bij hun huwelijk ondervonden. Leiden, 23 Februari 1931. Gerrit Doustraat 13. Hiermede berichten wij de qeboorle en het. overlijden van een Dochter. 3131a .1. KOELE WIJN. E. H. KOELE WIJN-BIK. Leiden, 21 Februari 1931. Haarlemmerweg 51 B. Tijdelijk: Elisabeth Gesticht. 3—!

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 3