V. C. F. HUIS AGENDA. Gevaar! WONEN IN HET BUITENLAND. BURG. STAND VAN LEIDEN KERK- EN SCH00LNIEUWS. SPORT. HEDEN: Nulszaal: Int. Communisten. 8 uur nam. Schouwburg: Rotterdamsch Hofstadtoo- neel met: „Mijnheer Lamberthier". 8 1/4 uur nam. Dinsdag. Sladszaal (groote zaal): „Con Amore". Uitvoering van de „Elias". 8 uur nam. Zomerzorg: Bloemententoonstelling i10 uur nam. K a t -w ij k-a a n-2 e e (Zeesteeg): Spr. ds. Verhagen van Middelburg 7 1/2 uur. Voorschoten (Hotel' Deürloo): Afg. verg. vanmelkveehouders. 7 uur nam, Zoeterwoude: (Ned. Herv. Kerk): Razaar 21/s5 en 710 uur nam. Woensdag. Zomerzorg:. Bloemententoonstelling -i10 uur nam. Zoeterwoude: (Ned. Herv. Kerk): Bazar 2Va—5 en 710 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 23 l'cbr. tot en met Zondag 1 Maart a.s waargenomen door apotheek C. B. DuySter, Nieuwe Rijn 18, telefoon 523. RECLAME. a cu- Slof en microben besluipen Uw keel op dit momeni Vlug, neem Wybertl Wybert beschermt en desinfecteert. 9999 NED. BOND VAN TECHNICI. Aid. Leiden. In aansluiting aan do serie lezingen ge houden door Ir. Schreuders der N.V. Electro lasch over elcctrisch lasschen, heelt Zater dagmiddag een bezoek aan genoemd bedrijf plaats gehad, waar het electrisch lasschen in de praktijk getoond kon worden. Na door de directie ontvangen te zijn, werd direct de lasscherij bezichtigd, welk bedrijf nog in vollen gang was. Het eerste wat opviel, was de ruslige steer die er heerschte. Het lasschen op zichzelE is zeer eenvou dig, en uit de geloonde proefstukken, die op buiging belast waren, bleek dat de lasch- naad aan alle daaraan le stellen eischen kan voldoen. Opvallend is ook do aanmerkelijke ma teriaalbesparing, terwijl het gelaschle werk stuk een grootere stugheid vertoond dan het geklonken werk. Het electrisch lasschen van conslructic- declen als kappen, rails, trappen, reservoirs, enz. wordt dan ook steeds meer toegepast, en zal zeker de werkmethode der toekomst worden. Daar de N.V. Eloctrolasch nauw verbon den is met de Holt. Constructie Werkplaat sen, werd nog een rondwandeling gemaakt over de terreinen, en door de gebouwen van genoemde maatschappij. De inrichting liet niet na een grootschen indruk op de bezoe kers te maken. De voorzitter der afd. Leiden dankte Ion slotle de directie der N.V. en in '1 bijzon der Ir. Schreuders voor het leerzame de af- deeling geboden. HET LEIDSCHE VOLKSHUIS. Mnziek-uitvoering. Voor den vierden en laatsten muziek avond hadden de uitvoerenden de dames: Annie de Haan en Janlje van Wering, een belangwekkend programma samengesteld uit werken van componislen uit de 19e eeuw, met uitzondering van Respighi. die naar leeftijd en muzikale uitingswijze ge heel tol onzen tijd behoort. Mej. de Haan speelde de mooie en fris- sciie sonate in F-majeur van Grieg en het bekende mooie Prélude van „Le Dêluge" van Saint-Saëns als altijd met bekwame techniek en zeer muzikaal van opvatting. En verder gaf zij het modern georiën teerde werk „Poéma autumnale" van Respighi. In het eerste gedeelte frappeerden de prachtige, brecdgeslrcken dubbelgrepen, in .het middengedeelte het technisch zoo veeleischende flagcolettenspel, dat een ver klanking is van het spelen der Pansfluit. Deze muziek treft door zijn moderne struc tuur, die meteen weer herinnert aan een heel oude tonaliteit. Ook de voordracht van dit werk was in hooge mate boeiend Zij werd hierbij zeer verdienstelijk begeleid door mej. van Wering. Deze gaf zelf eenige solonummers op de piano, die een brillante voordracht eischen, waarin mej. v. Wering ons niets schuldig bleef Behoort de Noc turne in g-maj. op. 37.2 nog tol de meer lyrisch-ingelogene werken van Chopin, die vooral een poëtische voordracht eischen, diens Ballade in as-dur en de Balladen op. 10, 1 en 3 van Brahms vol kracht en stout heid. weelde en pathos eischen vooral een slerk bewogen spel. Mej. van Wering gaf van dit alles een gloedvolle en gepas sioneerde verklanking. En aan 't slot van den avond gaf zij nog een drietal mooie Stemmingslukjes van Debussy „La Cathé- drale engloutie", „Voiles" en „Les collines d'Anacapri". De vertolking van een en an der was voortreffelijk. De heer N. J. Swierstra. die aanving met een kort woord ter herdenking van den pas ontslapen kunstenaar Dirk Schater, gaf eenige toelichtingen tol het programma. VER. VAN VOLKSTUINDERS „ONS GENOEGEN". Zaterdagavond hield bovengenoemde vcreeniging in de Graanbeurs haar eerste jaarvergadering, welkt een feestelijk karak ter droeg. Na een kort welkomstwoord van den voorzitter, den heer K, Mulder en een inleiding van'den voorzitter der leêstcom- missie, den heer Hartman, waarin hij o.in. dank bracht aan de schenkers voor de prijzen der tombola, zorgden de tlavanna- band en een drietal humoristen er voor, dat de ware feeststemming er al spoedig inzat. 'De technisch-adviseur der vereeniginv. de heer I Jonker, hield vervolgens een causerie over „Tuinieren en tuinen". Spr. wees allereerst op het verschil in het begrio „tuin" voorheen en thans. Verslond men vroeger hieronder een omheining of. haag denk aari bijv. om den tuin leiden tegenwoordig is dit een door een haag om geven stuk grond, waarop men bloemen, vruchten o! groenten teelt. Spr. bracht dit in verband met de volkstuinen en schet- sto hoe tuinieren bevorderlijk is voor de gezondheid en men door den gemeenschap- pelijken arbeid komt tot onderlinge waar deering voor eikaars prestaties en grootere bewondering voor heigeen leeft in de vrijs natuur. Na de pauze wisselden muziek en voordrachten elkaar af, terwijl een gezellig bal den geslaagden feestavond besloot. RECLAME. der Vrijz. Chr. F-ederatie Gerecht 10. Kamers vanaf f.30.- 10 Centraal verwarmd en geriefelijk ingericht „DE TREKVOGELS". Bovengenoemde vereeniging hield Zater dagavond een filmavond in 't Nut. Te ruim acht uur opende de voorzitter, Verbeek, met een hartelijk welkomstwoord tot den heer en mevr. Noach en den heer De Bink deze bijeenkomst en wenschte al len een gezelligen avond toe. Daarna werd met 't filmprogramma be gonnen. Allereerst een Natuurfilm, waarin vele prachtige opnamen te bewonderen waren. Vervolgens werd er een vroolijk pro gramma afgedraaid, dat uit een paar kluch ten bestond. Eerst „Oh, Kapiteintje" een ko mische.film over het zeemansleven en ver volgens de hoofdfilm „Mijn Neef uit Cana da, die de zaal deed daveren. De stemming werd nog verhoogd door de gramofoonmuziek, welke de film bege leidde. Na afloop werd er nog een uurtje ge danst en om pl.m. kwart over elf sloot de voorzitter den avond. Het Bestuur kan zonder twijfel op een zeer geslaagden avond terugzien. -o- Tot assessor II van het collegium van het Leidsche Studentencorps is gekozen de heer J. van Doorn. Onze stadgenoot de heer L. Abelman won gLsteren op de internationale honden- tentoonstelling van de Rotterdamsche Ky- nologenclüb inct zijn Bouvier „Hrbernia's Hugo" een eersten en twee speciaal-prijzen benevens de kwalificatie „zeer goed". Geslaagd voor het examen archief- ambtenaar le klas mr. S. J. Fockema An- dreae alhier. Do alhier lot semi-arts bevorderde student A. N. Slotboom is bestemd tot re serve-officier v. gezondheid bij het reserve- personeel der landmacht. Geslaagd te 'sGravenhage voor het examen 3e stuurman groote vaart, de heer J. J. G. Kuik te Leiden. Een' best bezette Schouwburg heeft gisteravond nog eens genoten van Heyer- mans' „Op Hoop van Zegen". 30 jaar is hét stuk thans oud, het is eenigszins verouderd, maar de figuren blijven zoo raak geteekend. dat het nog steeds spreekt tot de massa. En dat zal het o.i. nog langen tijd blijven doen! Het Schouwtooneel is geheel op deze Heyermans ingesteld en brengt dit spel van de zee gaaf over het vootlicht. Daar is im mers de gepersonifieerde Kniertje van Esther de Boervan Rijk; Adr. v. d. Horst als Gobus. Jaap v. d. Poll als Geert, Jacques Snoek als Barend, Ko van Dijk als reeder Bos, enz., enz. Warm, zeer warm hebben de vele aan wezigen van hun ingenomenheid getuigd. In de stedelijke werkinrichting waren opgenomen; Datum Volw pers. Kinderen Tot. Maand 16 Febr. 44 Dinsd. 17 Febr f7 1 -f8 Woensd. 18 Febr 50 l 51 Donderd. 19 Febr 51 1 52 Vrijdag 20 Febr. 49 l 50 Zaterd. 21 Febr. fó 1 46 ONDERTROUWD. II. L. de Haas jm. 25 j. en J. M. van Tiel jd. 23 j. N. Kloots jm. 25 j. en C. W. Stoute jd. 23 j W. Treur jm. 27 j. en P. Bernard jd. 23 j. C, W. v. Stapele wedr. 54 j. en II. J. Manschot wede. 48 j. D de l'Ecluse jm 22 j. en N v. d. Niet jd. r'12 j W F. v. d. Burgh jm. 28 j en H de Heer jd. 28 j. A Pison jm.24 j. en J. v. .d. Weijden jd. 22 j. C. Horsman jm. 28 j. en P. de .Bock jd. 26 j. NED. HERV KERK. Beroepen ie Gouderak, ds. A. van Wil ligen ie 's-Grevelduin-Capelle; te Heinkcns- zand (toez.) de heer C. J. Laarman, cand. en hulppred. te Eindhoven Aangenomen: Naar Doetinchem ds. P. v: Lelyveld te Durgerdam. Bedankt: Voor Hellevoetsluis, Th G. Ton- non, te Hoogmade Voor Genemuiden. J. Lekkerkerker, te Molenaarsgraaf. Voor Schagen, G. Hornstra, te Koog a. d. Zaan. GEREP. KERKEN. Beroepen te Pematang Sianiar (Oostkust Van Sumatra) ds. P. Prins, le Deventer. RAAD VOOR PRACTISCH CHRISTENDOM. De eerste vergadering. Te 's-Gravcnhage heeft de Raad voor Practised Christendom vergaderd. Aanwezig waren de voorzitter prof. dr. J. R. Slote- maker de Bruine, dr E. L. Smit, ds. L. Schutte, ds. N. Blokker, ds. F Dijkema, ds. J. J. van den Brink, ds. A Klinkenberg J.Azn. en pastoor E.#Lagerwey. De vergadering stelde den naam der or ganisatie -nader vast als „Raad van Ned. Kerken voor Praotisch Christendom". Uitvoerig werd de vraag besproken, welke kerkgemeenschappen nog verder zullen wor den uitgenoodigd om in den Raad zitting te nemen. Aan de Geref. Kelken zal worden bericht, dat een afgevaardigde als ..obser ver' de vergadering van den Raad zal kun nen bijwonen binnen het kader van de bij de regeering erkende kerkgenootschappen (Wet van 1853) Voorts werd de vraag be handeld, hoe de Raad zal worden samenge steld. daar er behalve dezen Raad een bree- dere Raad zal moeten zijn. In beginsel werd besloten aan dc kerken te verzoeken, voor iedere Kerk vier leden voor den breederen Raad aan te wijzen. Deze breedere Raad zal het besluitende Tidhaam. de kleine Raad het voorbereidende en uitvoerende lichaam zijn. In heide Raden ziiüen slechls besluiten kun nen genomen worden, indien niemand er zich logen verklaart. Tet de voorbereiding van deze punten benpolnds de vergadering •commissies. Twee onderwerpen voor de in de eerste helft van dit jaar le houden conferentie wa ren reeds 10 Fobr. genoemd, een meer gees telijk en een meer practisch- de kerkelijke voorbereiding van de ontwapeningsconfe rentie te Ge-nève, die in 1932 bijeen zal 'komen en de sociale verzekering. In zake het werkloosheidsvraagstuk be sloot de vergadering met alg."stemmen: „euu.iiii, iiiti, u lc oiciumcu. I De Raad van Ned. Kerken, op 20 Februari 1931 voor de eerste maal bijeen, beraadsla gende over het verzoek van het Sociaal wetenschappelijk Instituut le Genèvc om odk door de Ned. Kerken de vraag te doen be handelen, wel'ke roeping inzake het wereld vraagstuk der huidige werkloosheid de Kerk als haar roeping zal moeten erkennen en vervullen; besloot, al aanstonds zich tot de bij hem aangesloten Kerkgemeenschappen le richten, onder groote waardeering voor den arbeid die reeds geschiedt, met den ernstigen aandrang om plaatselijk al zulk werk te steunen of ter hand te nemen, als dienen kan om de werkloozen in dezen zeer druk- kenden tijd moreel te sterken; met name door samenkomsten, die den onvrijwillig-be- schikbaren vrijen tijd dienstbaar maken aan zedelijke verheffing en zedelijke inzinking verminderen of voorkomen kunnen. Het hart der Kerk moet met onze werk-looze broeders en zusters zijn." Ook voor de voorbereiding voor de werk loosheidsconferentie wordt een commissie benoemd. Na benoeming van een aantal commissies ter voorbereiding van de agendapunten sloot prof Van der Schuyt met dankgebed. RECLAME. LAWN-TENNIS. AMSTERDAM—BREMEN. De Dnitscheis winnen mei 107. Zaterdag en gisteren zijn op de over dekte tennisbanen in het R.AI.-gebouw te Amsterdam wedstrijden gespeeld tusschen Amsterdam en Bremen Het resultaat was voor de Amsterdammers niet bijzonder fraai. Zij stonden zelfs op een gegeven moment met 105 achter, doch daar de beide laat ste partijen wihstpunten opleverden, werd het 107 in het voordeel van Bremen. SCHERMEN. WEDSTRIJDEN DER L. P. S. V. Morgen worden in de schermzaal van het politiebureau twee wedslrijden getrok ken. Onder leiding van kapitein C. J. Bruins vangt om kwart Voor acht een wed strijd aan tusschen LP.S.V. II en Leiden I, en le omstreeks 9 uur trekt LP.S.V. I tegen Arena Studiosorum I. DE ALGEMEENE TOESTAND. De ontwapening. Het secretariaat-generaal van den Vol kenbond. dat met de technische voorberei ding van de Onlwapeningsconfeientie be last is, heeft zich tot alle mogendheden ge licht met de vraag inlichtingen te verstrek ken betreffende de bewapeningen en alle technische en algemeene vragen le stellen, die geschikt zijn om de ontwapeningsconfe rentie te vergemakkelijken. Aangezien ech ter noch het V.B.-Secretariaat, noch de Voorbereidende Ontwapeningscommissie be paalde aanwijzingen gegeven hebben be treffende de gevraagde gegevens, bepaalt het Secretariaat zich ertoe in zijn schrijven slechts om die inlichtingen te vragen, welke de regeeringen naar mogelijkheid kunnen verstrekken Hel Secretariaat ziet ervan af gegevens te vragen betreffende de belangrijkste elemen ten der bewapening, zooals opgeslagen ma terieel, afgerichte reserves, aantal en grootte der tanks, vliegtuigen en zwaar geschut. De uitnoodiging noemt geen bepaald tijdstip. Waarschijnlijk zal de V.B.-Raad zich eerst in September met deze aangelegenheid be zighouden. DUITSCHLAND. Demonstratie dei Reichsbanner Schmidt kemt er af met een berisping. Gisteren hield de rcpublikeinsche organi satie Reichsbanner SchwarzRotGold de groote, reeds geruimen tijd van te voren aangekondigde demonstratie in de Lustgarten te Berlijn. Tegen drie uur arriveerden de troepen uit de verschillende dcelen van de stad in militaire marsch forma tie en gekleed in uniform bij de Lustgarten, waar een groo te politicmacht er zorg voor droeg, dat geen ongewenschtc elementen zich tusschen de betoogers konden mengen. Nadat zich een enorme menschenmenigte voor het slot had verzameld, hield de voorzitter van den Reichsbanner een rede, waarin hij wees op de taak, die de organisatie ter verdediging van de Republiek had te vervullen In de laatste maanden waren 160.000 man nieuwe troepen opgeleid. Wanneer zulks noodig zou zijn. zou men bij de eerste op roep in 32 districten de Reichsbanner-afdee- lingen gereed vinden om op te marcheeren Dit was geen soldaatje spelen, maar het was bittere noodzaak, want de toestand was nog steeds zoo. dat elk geweld tegen de Repu bliek gevaarlijk zou kunnen werden. Reeds ruim zeven jaar moet gevochten worden tegen het onverstand ook in de rijen der republikeinen zelf. Hakenkruis en Sov jetsten hebben in het Parlement gefaald of hebben zich aan hun plicht onttrokken. Het kwam er nu slechts op aan, te zorgen, dat zij op straat de overwinning niet zouden kunnen behalen. De Reichsbanner zou zijn taak slechts kunnen vervullen wanneer hij buiten de partijen zou blijven staan, orfi op deze wijze de onpartijdige beschermer te zijn van dc democratie en de republiek. Ernstige ordeverstoringen hadden tijdens de betcoging niet plaats. Slechts een enkele maai klonken communistische interrupties Ook te Frankfurt had een botsing plaats, waar o a. het woord weid gevoerd door een Fransch socialist, die den leden van zijn partij toezegde. - De rentenier Schmidt, die in de wandel gangen van den Rijksdag drie scholen met een alarmpistool heeft gelost op een afge vaardigde, is na door de politie verhoord lo zijn, met een waarschuwing op vrije voeten gesteld. De politie had van den Rijksdag-pre sident bericht ontvangen, dat deze niet voornemens was legen Schmidt een aan klacht wegens huisvredebreuk in le dienen. Tusschen nationaal-socialislen en com munisten hadden wederom tal van botsin gen plaats in diverse plaatsen. Vele gewon den zijn er gevallen en eenige arrestaties zijn verricht. FRANKRIJK. De Onstric-aifaire Herstel dei ende uniformen. De parlementaire commissie van onder zoek in de Oustric-affaire heeft mededee- ling gekregen van een officieels nota der Italiaansche regeering. volgens welke deze Gualino tot haar' beschikking stelt in een der sleden van Noord-Italië, Turijn, Genua. Vintimille of Bardonneche. Alvorens echter een beslissing te nemen, heef tde commissie besloten de Italiaansche regeering langs diplomatieken weg te Ver zoeken, zich bjj Gualino te vergewissen, of deze zal toestemmen op de vragen der com missie te antwoorden. Volgens het officieele Fransche leger-or- gaan zal de voor-oorlogsche kleurige uniform wederom worden ingevoerd. Voorloopig zal deze bepaling alleen voor de officieren gelden. ENGELAND. Tusschentijdsche verkiezing Scheuring in Labcnr Bij de tusschentijdsche verkiezing voor het Lagerhuis in Fareham is de conser vatief Sir Thomas Inskip gekozen. De conservatieven wonnen wederom aan stemmen. Er is door dezen uitslag geen verandering in de verhouding tus schen de partijen in het Lagerhuis ge komen Ook de splitsing bij Labour is een feit geworden. Onder leiding van het vroegere kabi netslid, sir Oswald Mosley, zal een nieuwe fractie gevormd worden. Sir Mosley zal nog deze week uit de Labourparlij treden en dit voorbeeld zal door andere Labour-mannen gevolgd wor den. Zij hebben een brochure jefrJ„ waarin zij hun politiek uiteenzette^ Met ingang van 1 Maart zu|]?J'. groote propaganda-campagne in J Ten van het land beginnen In Britsch-Indië hebben weer bloedige botsingen plaats gehad. j. ec-n 30 dooden o OOSTENRIJK. De daderr van den aanslag op koaui, De strijd in de hnrgewacti^ Het onderzoek inzake den aamte koning Zogoe van Albanië heeft 'pi zen, dat de beide daders in 1893 st- werden. Een hunner is officier der -«a mene geweest en heet Gjelosji n'f reeds verscheidene jaren in Weeïg, ander 15 een Albaneesch kapitein .w genaamd. Tijdens het voorloopig verklaarden zij, dat zij den Koning willen dooden, daar zij hem bescbo. als 'een verrader van het Albaneescii' die schuldig is aan de ineenstorting ti, land. Gjelosji verklaart, dat hij'di heeft volvoerd zonder'een vooralgaaitil spraak le hebben gemaakt met Azujj Laatstgenoemde echter beweert, J,| aanslag op 19 Fébr. beraamd werd Opera-Café, waar hij met Gjelosji ej menkomst had. Toen zij den daarop ïti den dag bij de Opera den wagen dj mngs zagen staan, besloten zij direct uit le voeren. Op Aziz Gami w.jj revolver gevonden, waarin 7 hulzen afgeschoten patronen zaten Op G„ trof men een 10-schols Mauser-piste; waarmede hvee schoten waren aken Beide aanvallers zijn aanhangers vjj gewezen Albaneeschen mimsler-pres Noli. Zij genoten ook ondersteuning een Albaneesche cmigrantengroepde Combatare, die in Genève een blad tb Daar de verdenking bestond, dat neg, Albaneezen in den aanslag betrokken'; heeft de politie alle emigranten wieg tal gngeveer 80 bedraagt, in he4 laten nemen en huiszoekingen lalejl voeren. Laler zijn zij weer in vrijhei! steld, behoudens hvee, de koopman litry en dc journalist Suma, die vang plichtigheid worden beschuldigd, Albaneesche kolonie had de politie eerder haar bijzondere aandacht ger. Zoo had zij den bekenden vijand van Zf en hoo'd der kolonie, Hassan Bev PL vóór de aankomst van den koning F lalen komen. Deze had echter bij die gelegenh- i zekerd, dat hij alles zou nalaten -r koning gedurende zijn verblijf onaan:* zou zijn. Wegens breking van deze belofte a alle emigranten worden uitgezet. Minister Schober heeft zijn leedweat den koning betuigd, die vermoedetijt verblijf zal bekorten. Starhemberg heeft in een besloteg .gadering le Innsbruck een verb' strijd tegen hel huidige regeeriir aangekondigd eh het parlement vofet cn komedie genoemd. De Tironledv i wachten hebben thans besloten ve rnet Starhemberg te breken. SPANJE. Kolonel Macia geestdriftig ontvang De ministerraad heeft den minis'-r Arbeid opgedragen zich met de gevangenen in verbinding te stellen co' te overreden aan de verkiezingen nemen. Alle gewezen afgevaardigden, die i gevangenis zitten, zullen onmiddf vrijheid'worden gesteld, zonder eerst d1; neslie af te wachten. Al9 leider der republikeinen is Alerf Leroux afgetreden, al blijft hij lid dc: Kolonel Macia is te Barcelona aangektj op een met palmen versierd station, honderden personen waren bijeengeb om hem welkom te heeten. Macia zette zijn reis voort per auto"» begeleid door meer dan zestig andere, mobielen, die alle de Catalaansche T.'ajJ den ontplooid. Langs den geheelen weg werd Macia dig toegejuicht. Erhadden aan?"? scènes plaats, vele personen omarmdea weenend, terwijl anderen riepen .,L^ve groote vader!" Kolonel Macia kon evenmin zijn bedwingen. Ondanks het betoogingsverbod vt politie, verzameld en honderden meerendeels jonge lieden zich voor h - van kolonel Macia, waar zij hem durig toejuichten Macia verscheen op het balkon eenige woorden. o ROEMENIE. Samenzwering ontdekt. In de Roemeenscb-Russische gt® Tigina is een communistische samenr* ontdekt. Zestien personen zijn in hec genomen. VEREENIGDE STATEN. Communisten geweerd. De immigratiecommissie van he! Afgevaardigden heeft een voorstel t- ging van de immigratiewet f"". waardoor voortaan niet alleen aiflf» doch ook communisten uit de Ver. geweerd zullen worden. MEXICO. Werk of voedsel. Naar uit Mexicali in den staat N'eder California wordt gen 3000 boeren de stad te Pj" tenzp deze hun onmiddellijk wer'! verstrekt. .v In deze streek heerscht. groote elw* van menschen zijn al van honger De Kamer van Koophandel heet langs slechts troebelen voorkomen verdeeling van voeSsel.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 2