Kent Gij dezen man? AKKERS Abdijsiroop HET GESTOLEN LUCHTBALLONNETJE of DE GESCHIEDENIS VAN TWEE DEUGNI Griep Influenza Hoest en Bronchitis. „Voor de Borst" UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. Wonden RECLAME. 9618 Natuurlijk! Reeds vele jaren ziet Gij hem in Uw eigen courant. Hij vertelt U sedert jaren dat Akkers's Abdijsiroop hèt mid del is ter bestrijding van Uw Bekende personen verklaren dat ook: Jac. URLUS, de wereldvermaarde Wagner-zanger verklaarde Abdijsiroop is een zeer goed mid del tegen verkoudheid en vooral verzachtend bij degenen, die veel hoesten wanneer zij verkouden zijn." Paul PUL, de baritonzanger: „Ik kan LI mededeelen dat ik met het grootste succes bij verkoudheid steeds gebruik maak van de uitnemend verzachtende Akkers Abdijsiroop, welke zelfs bij plotselinge sterke aan vallen van Griep (welke bij ons zangers zoo direct op de keel vat heeft) bijzonder verlichtend werkt." Fritz HIRSCH, de leider van het bekende operettegezelschap: „Reeds vaak heeft Akkers Abdij siroop mij van hoest afgeholpen en voor heeschheid bewaard." Neem 3 x daags een lepel Akker's Abdijsiroop en Ge zult verbaasd staan over de spoedige beterschap. Per flesch van 230 Gr. Fl. 1.50; 500 Gr. Fl. 2.75; 1000 Gr. Fl. 4.50. Alom vcrkrljgb. BODEGRAVEN. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten. Brieven Binnenland: 1. Raad van Arbeid Utrecht (gepost te Nieuwerbrug). HAZERSWOUDE. Gemeenteraad. Na opening met gebed en een Nieuw jaarsrede van den burgemeester wordt op voorstel van B. en W. besloten adhaesie Ie betuigen aan het adres van de gemeente Arnemuiden. Van den heer G. van der Bijl alhier is een verzoek ingekomen om de rooilijn voor hel nieuw te bouwen huis langs den Rijn dijk Ie bepalen op 10 Meter. B. en W. stellen voor de rooilijn voor liet nieuw te bouwen perceel ie bepalen op 12 Meier. Na eenige bespreking wordt aldus be sloten. Van de Ged. Staten is een schrijven in gekomen betreffende de wenschelijkheid van het aanbrengen van brievenbussen aan woningen. B. en W. stellen voor de bouw- en be- woningsverordening aan le vullen met een bepaling waarbij wordt voorgeschreven dat in of naast de buitendeur van iedere na 1 Januari 1931 gebouwde woning voor bet inwerpen van brieven enz een gleuf aan wezig moet zijn. Met algemeene stemmen wordt het voor stel van B. en W. aangenomen. Van de Bouwvereen. „Volksbelang" is een verzoek ingekomen om een voorschot van f. <0.000 voor het bouwen van vijftien arbeiderswoningen aan den Rijndijk. De bedoeling is deze woningen te bouwen van hetzelfde type als de beslaande woningen in de Zonneveldstraat. De huur komt op f. 3.50 per week. Deze zat echter gebracht worden op f. 3.75 terwijl de bestaande wo ningen die verhuurd worden voor f. 4 per week verlaagd zullen worden tot eveneens een huurprijs van f. 3.75 per week B. en W. stellen voor het gevraagde voor schot te verleenen. Na langdurige discussie wordt met alge meene stemmen besloten overeenkomstig het voorstel van B. en W. Vervolgens wordt besloten aan de afd. van den Ned. Politiebond te Alphen aan den Rijn f. 20 subsidie te verleenen voor een politie-cursus. In de begrooting dienst 1931 worden op voorstel van B. en W. enkele wijzigingen gebracht. KOUDEKERK. GEMEENTERAAD. Subsidies - Wijziging steunregeling Bouw bmgwachterswoningen - Recognito. De raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. De verschillende ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Het punt wijziging algem. politieveror dening werd van de agenda afgevoerd. Een voorstel van B. en W. tol het ver teenen van een subsidie van f. 25 aan de ijsclu'b „Do Rijnstreek" te Alpben a. d. Rijn werd verworpen mei 42 stemmen. •Een voorstel van B. en W. tot het ver leenen van een subsidie van f. 25 aan de Burgerwacht werd aangenomen met 51 stem. Een voorstel van B. en W. tot het ver leenen van een su'bsidie ad f. 10 aan de afd. ..De Rijnstreek" van den Algem. Nederl. Po litiebond werd aangenomen met 42 stem men. Voorstel gratificatie van f 50 aan J. J. v. Doorn voor controle straatverlichting werd ■z h. st. aangenomen. Voorstel A. J. Lieverse inzake bestrating llondsdijk werd verworpen. Hierna werd besloten de subsidie van het Burgerlijk Armbestuur wederom te verhoo- gen en wel met f. 250. In velband met do tewerkstelling van verschillende werkloozen aan de wegen, wordt de post wegenonder- houd verhoogd tot f. -100. Voorstel wijziging steunregeling werd goedgekeurd. De voorzitter zegt, dat deze wijziging beoogt, dat aan ongeorganiseerden 3li uitgekeerd wordt van hetgeen aan ge- organiseemen wordt uitgekeerd, met den ge wonen kinderbijslag. Vervolgens wordl besloten een crediet van I. 600 le verleenen voor de aanschaffing van een 6-tal palen met koppen voor de straat verlichting. Punt li, voorstel voor den bouw van 2 brugwaohterswoningen werd aangenomen. Er is voor den bouw van 2 woningen l>enoodigd een bedrag van ongeveer f. 7000. Het ligt in de bedoeling de huurwaarde te bepalen op f 3 50 per week. A'lsnu werd algemeen besloten een hand kar aan le schaffen voor den gemeente werkman. Hel percentage van door de gemeente aan het brugbedrijf verstrekte kasgelden wordt vastgesteld op 4. Besloten werd aan M. C. van Galen een bedrag van f. 11,34 te resfitueeren wegens •schoolgeld over hel 3de kwartaal 1930 en bom voor het 1de kwartaal niet aan te slaan. Over een voorstel tot verlaging recognito verschuldigd door de commissie van voorbe reiding der drinkwatervoorziening der ge meenten Alkemade, Lermuiden en Rijnzaler- wouflfe slaakten de stemmen. NIEUWVEEN. Geslaagde Tooneeluitvoering. De R.K. Tooneelvereeniging „Inter Nos" gaf een uilvoering in café D. Schreuder. De regisseur de heer A. J. v. d. IJsel sprak een openingswoord, waarna een be gin werd gemaakt met het groole kluchtspel „Oom Piet Co." in 3 bedrijven. Er werd goed gespeeld en veel gelachen. Het publiek heeft genoten 1 Met een gezellig bal werd de avond besloten. Aangenomen. Ds. H. G. Brink van Andijk heeft de toe zegging van beroep naar de Herv. Kerk al hier aangenomen. WADDINXVEEN. Tot tijdelijk ambtenaar ter secretarie dezer gemeente is benoemd de heer P J. J. Wouters, werkzaam ter secretarie der ge meente Sassenheim. RIJNSBURG. Varg. „Onderlinge Stennverleening". De vereeniging „Onderlinge Steunverle ning" hield haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer C. v. Egmond Gzn. opende de vergadering met gebed. De secretaris, de heer C. v. Egmond Dzn. las daarop de notulen der vorige vergade ring en bracht zijn jaarverslag uit, waaruit men kon vernemen, dat door geboorte en vestiging, overlijden en vertrek, het leden tal hetzelfde was gebleven, doch door royeering van eenige wanbetalende gezin nen (waartoe bet bestuur noode was beslo ten) met 20 leden was teruggeloopen. Daarna gaf de penningmeester, de heer W. L. v. d. Gugten, een overzicht van zijn financieel beheer, waarbij hij er den na druk oplag, hoe de vreugd over een mooi batig saldo getemperd kan worden, wan neer verliezen van echtgenooten en moe ders moet worden betreurd, hetwelk met geen verpleeggelden ooit is goed te maken. De ontvangsten waren f. 1.487,06, de uit gaven, w.o. 20 gevallen van verpleging in ziekeninrichtmgen f. 1016,70 Het batig saldo is f. 470,36. Dit gevoegd bij vorige saldi maakt dat thans in kas is I. 3.370.16, vastgezet bij de Coöp. Boerenleenbank. De heeren N. v. Egmond Wzn. en D. v. Eg mond Nzn. werden aangewezen voor bet nazien der boeken, en bij monde van eerst genoemde verklaarden dezen alles in de beste orde te hebben bevonden. Tot bestuurslid werd herkozen, de heer W. L, v. d. Gugten Johzn. Geklaagd wordt over de geringe belang stelling voor de jaarvergadering, m aanmer king nemende het groot aantal leden. Ge hoopt werd, dat het nut van „Onderlinge Steunverleening" beter zou worden begre pen, opdat liet bestuur, (dat daartoe toch niet verplicht is) meer waardeering mocht zien. Aan gezelligheid ontbrak het ter verga dering niet. De heer A. v. d. Meij sloot met dankzeg ging. Jaarvergadering „Bloemenlnst". De veilingvereeniging „Bloemenlust" hield haar jaarvergadering bij den heer J. J. Verbree alhier. De voorzitter, de heer Adr. den Heijer, heette alle leden welkom. Nadat do notulen, voorgelezen door den secretaris, den heer D. van Egmond, waren goedgekeurd, bracht deze zjjn jaarverslag uit De voorzitter dankte den secretaris voor diens keurig verslag. Hierop volgde het jaarverslag van den penningmeester, den heer C. Hogewoning. Uit diens verslag blijken de ontvangsten te hebben bedragen f. 25.397.77, de uitgaven 1.22.990.06, zoodat het batig saldo bedraagt f. 2.407.71. Namens de commissie, belast met het nazien van de boeken van den penningmees ter, rapporteerde te heer Jan v. d, Mejj, dat alles in volkomen orde was bevonden, waarna den penningmeester, onder dank zegging decharge werd verleend. Met bijna alg. st. werden Jiierna her kozen de aftredende bestuursleden, de heeren C. Hogewoning en C. Soeteman. Een voorstel van het bestuur om de vergoeding aan secretaris en aan penning meester met f. 50 per jaar te verhoogen, werd z.h.st. aangenomen. Eveneens werd het bestuur gevolmachtigd, aan den administrateur, den heer C, de Monjje, 18 R.R. land te verkoopen. Hierna kwam aan de orde een voorstel van het bestuur tot het aanstellen van een vasten afgever. De lieer van Egmond, die tot aller genoegen dit werk thans belang loos verrichtte, wilde de taak wel 'op rich nemen. Beeloten werd, dat het bestuur een op richter zal aanstellen. Vervolgens werd overgegaan tot inning der vereenigingscontributie. Bij da rondvraag verzochten verscheidene leden het woord. De heer v. d. Meij stelde voer, indien boven een bepaald bedrag wordt geveild, het veilingspercentage te verlagen. De voorzitter achtte dit onge- wenscht in verband met de kas. Met een woord van dank voor de trouwe opkomst en het aangenaam verloop sloot do voorzitter hierna de vergadering. o VEUR—LEIDSCHENDAM. GEMEENTERAAD. Nienw kantoor Lichtbsdrijven. In de gemeenteraadsvergadering werd het voorstel Verheyen opheffing geheimhou ding der rapporten inzake ontslag direct, lichtfabrieken te verzoeken aan de officier van justitie aangenomen. Tegen stemmen van de Slomp- wijksche raad de heeren Mooyman, Wil- lemsen, Waayer en Hoogeveen en van de Veursche raad de heeren Raaphorst, Blonk en Borst. Met de slem van den beer Raaphorst te gen wordt hierna aangenomen het prae-ad- vies van B. en W. Voorstel op het adres van C. N. de Yreede Veenweg inzake aansluiting aan het elcc- triciteitsnet. Het voorstel wordt na discussie z. h. st. aangenomen. Voorstel tot het maken van plannen voor een nieuw kantoorgebouw (en dienste van de lichtbedrijven. De heer Willemsen zal zich er niet te gen verzetten ofschoon z. i. er geen bepaal de behoefte bestaat, werkverschaffing geeft voor hem den doorslag. Er zijn echter verschillende bezwaren tegen wat B en W. willen, zij zullen de boel vasthouwen en als later de fabriek uit breiding behoeft dan kan dal niet meer. De voorzitter heeft geen vrees voor vasthou wen, de financiën kunnen hel thans dragen en noodig is het reeds lang als men weet dat de boeken en bescheiden liggen te rot ten in de kasten van de vocht en ook geen zekerheid hebben van beveiligd te zijn te gen brand, verbouwing kost ook geld en geeft geen afdoende oplossing. De lieer Ver heyen gaat in principe mei het voorstel accoord doch .dan ook zoo vlug mogelijk uitvoeren. Z. h. st. wordt het voorstel na discussie aangenomen. Voorstel om nu reeds over le gaan lot vernieuwing van 1500 meter gasbuis in den Slompwijksche weg. Z. h. st. aangenomen. Hierna sluiting. WASSENAAR. EEN INTERESSANTE BRANDWEER- TENTOONSTELLING. Opening cn overzicht. Hiel mag verondersteld worden, dal elk ingezetene onzer gemeente ermede bekend is, dat de oud-commandant der brandweer, de heer G. J. van der Mark zich gedurende tal van jaren heeft beijverd, om een verza meling aan le leggen, van alles wat op de brandweer betrekking heeft. Gereede aanlei ding hiertoe vond hij in den grooten voor raad materieel, aanwezig in het oude brand- spuilenhuis en in het archief der gemeente. Daarbij werd hij gesteund door de eigenaren van „Rust en Vreugd" en van „De Pauw", buitenplaatsen die vroeger over eigen brand- weermaleriaal beschikten en die veel moois in eigendom of bruikleen hebben afgestaan. Zijn relaties met brandweercommandan ten in de omgeving hebben verder niet wei nig bijgedragen tot aanvulling en comple- leering van hetgeen reeds aanwezig was. De in onze gemeente aanwezige voorraad heeft dan ook een omvang, welke de meeste groote gemeenten niet kunnen evenaren. De opening van de tentoonstelling hiervan heeft met eenige plechtigheid plaats gehad. De in vrij grooten getale opgekomen genoo- digden werden verwelkomd door den secre taris der vereeniging van Parkbewoners mr. R. A. Benthem Sy.pkens, die bij afwezigheid van den voorzitter deze taak vervulde. RECLAME. huiduitslag, spring». I I de handen, kloven, win. I I terteenen, dadelijk ver-1 I zachten en verzorgen mul L AKKER'. I KL80STERBAJLSEM hgjt niet! -■ —,,Gn, j.,, -<*> wt' Spreiker heette allen welkom, in b zonder wethouder Drop, die door tm wezigheid deed getuigen van de standhouding tusschen de vereen», het gemeentebestuur, voorts den P brandweercommandant en de bestuif de bevriende vereenigingen. Dank voorts aan het schoolbestuur, i pastoor Meijsdng aanwezig was, va ten gebruike afstaan van de schilt»-; kalfteil. aan den heer Van der MaA helpers voor het ordenen en opstellen,» verse stukken en aan den heer W. tl; oor de in de zaal aangebrachte vr Spr. wees ér op, dat de vereenipr dusrverre de belangen der Parkbewon; gediend, alleen gezien van den prnc.. kant. Bij het groeien der gemeente u de veTeemging en de toename der t stelling heeft men echter ook j- idieele belangen le moeten dienen, verband toonde spreker aan, dat i noodig is moreele zoowel als fina' steun van zoo niet alle. maar todhrn' vele partkbewoners, zoodat hij het schap warm aanbeval. Zich daarna tot den heer Van dei wendend, wees spreker erop, enkele jaren bewoner der gemeen',» toen bij toevalligerwijze vernam, da'. Wassenaar een brandweer-museum b. Een excuus voor deze onwetend!:; hem en ongetwijfeld meerdere ingezet is ongetwijfeld de minder geschikte Daarom was hij van meening, d» reclaine te maken voor een betereber« geen beter propagandamiddel dan d« toonstelling kon worden bedacht sprak de hoop uit, dat hetgeen fr bracht is, bijeen zou blijven. Na den heer Van der Mark dank V. ben gebracht voor de geboden tentc: ling, verklaarde de heer Benthem Sy haar voor geopend. Onder de deskundige leiding van*-. Van der Mark bezichtigden vervolg aanwezigen hef tentoongestelde. De zaal is in twee gedeelten ingedeeld helft is ingeruimd voor de hamp waaronder de origineele Jan van der een compleele spuit van 169 f, een de )8de eeuw en dito uit de 19de voorts een draagbare huisforandspuil derscheidene pieken, toortsen, velt flambouwen en andere hulpmiddelen afdee'ling. De andere helfi deT zaak wordl i men door brandweerverordeningen, gen, linten en andere ondersclieidi' kens, diverse gravures, van groote 1 foto's, inslractie's voor het perso velerlei andere merkwaardigheden. onder prijkt de rekening voor dt spuit, groot f.440 en onderleekend dra van der Heide en Jan van der H Jonge. Een enkele greep hier en daar r doende zijn om de aandacht van langslellendc te vragen. Een bezoek aan deze tentoonstel!:' een ieder alleszins bevredigen. Burgerlijke Stand. GeborenHermanns Johannes. 1 H. van Agt'liovenID. Ilenkes Ante D. van A. Bloemendaai!A van derSpi Nelis Antonie, Z. van II. van derCr- J. Viergever Jacob, Z van L. Boir Theil Maria Elisabeth, D. van I GroeneveldP. M. Ilanssen Agnes1 L. DuijnsleeB. M. A. Wiegerinck. Overleden: Cornells Johannes Pieler Knlidhoek 67 j.. r van A. II. OLzen cobus Schroder 62 je. van C. M. Hul Ondertrouwd. J. M Dijkgraaf—I, driks. 203. Wim was dus weer den man ontkomen. De deugniet was alweer gered. Hij had gezien den koopman vallen, De deugniet grinnikte van pret. ..Maar," zei hij, „ik voel, dat ik dorsl heb, Mijn tong aan 't verhemelte plakt, Mijn keel is zoo droog als zoolleer. Naar een koelen dronk ze snakt. 204. Pim. ofschoon verlangend naar 't einde, Genoot toch van alles wat hij zag, Van de stad met de nauwe stralen, Die uitgestrekt onder hem lag. Hij zag de San Marco met de duiven. Het paleis der dogen met kunstig dak, De „San Maria del Salute",, Waar boven uit de koepel stak.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 10