Y Spoorwegongeluk te Groningen Hel Raadsel en de Prinses 71rfe Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 27 Januari 1931 Derde Blad No. 21736 Drie dooden en acht gewonden. SPORT. KUNST EN LETTEREN. FEUILLETON. Een verkeerde wisselstand de oorzaak. Gisteravond omstreeks 7 uur is de per- l 'trein uit Nieuweschans bij het bin- Ikomen van het station te Groningen in JL gekomen met een locomotief van L goederentrein. Drie menschen werden j-od en acht gewond. Omtrent de oor- L der botsing wordt het volgende ge- Een groote Jumbo-locomotief deed dienst J, enkele wagons weg te halen. Zij werd Td,end door personeel uit Zwolle en is Istreeks zeven uur door een onveilig foaal gereden, waardoor de wissel werd (ften" kwam uit Nieuweschans de trein tonen van 7.09 en door den verkeerden Leistand is deze trein op de verkeerde Ijls terecht gekomen en aan het einde van tweede perron van het hoofdstation in lang gekomen met de locomotief. Door L schok is de postwagen van den perso- 'ntrein geschoven over den eersten perso- inwagon van dezen trein. Dit was een Xiiparhment der tweede klasse. Doordat personenwagen totaal is verwoest, zijn Tie passagiers, die hierin gezeten waren, fijne personen werden gedood. Natuurlijk was de consternatie na de Lung zeer groot. Passagiers renden den jti'n ml om 'e zien wat er gebeurd was en bleek dat de gevolgen zeer ernstig Jiren. i f Hei beeld dat de voorste wagen ver fde, was ontzettend. Hieruit haalde en loesl 'men gedeeltelijk ook zagen, de lijken drie reizigers en 5 gewonden, die allen Jraic kwelsuren hebben opgeloopen. f Do namen der drie slachtoffers zijn: de leren Bodegraaf, wonende te Amsterdam recleur van de Uitgevers-Maatschappij Rembrandt te Utrecht, Diddens, voormalig tester van de Martinikerk, wonende te Kroningen en Van der Veen, aannemer, lonende aan het Zuiderdiep te Groningen. De namen der gewonden zijn de heeren R. Morees, inspecteur van een Levensver- jkeringsmaatschappij te Groningen, die Jen beenbreuk bekwam, de heer Muskens Él Rotterdam, J. R. Kamphuis te Gronin gen, de heer Th. Verlaan, directeur van de poomlrammaalschappij te Winschoten en Kley Ie Groningen. Bovendien werd de Kildconducteur van den personentrein de [eer Meijer uit Leeuwarden ernstig ge- wetst. Prof. Michael, hoogleeraar aan de Rijks- iniversiteit te Groningen verleende o.m. geneeskundige hulp. f Gemeld wordt dat de snelheid van den finnenVomenden trein op bet moment der ootsing nog vrij groot is geweest. Er ont- ilond <en geweldige druk, gepaard gaande net een hevigen knal. Van den 2e klasse kagen Heel slechts de eene zijkant op zijn plaats. In den postwagen was geen perso neel aanwezig Deze wagen kwam ten slotte geheel ondersteboven aan den kant te |liggeD. De houten splinters van de uit de rails kelichlen wagon lagen overal verspreid. Op |»el lawaai kwam spoedig personeel aange rend zoodat reeds om half acht met hetop- ruimingswerk kon worden begonnen. De trein die om half acht uit Groningen Hoest vertrekken had uren vertraging. Sedert December 1913, loen de onlzetlen- Pe spoorwegcalastrophe bij Beilen plaats lead, is hel Noorden van ons land niet meer 1,1 een spoorwegongeluk, als gisteravond IJ.' Groningen heeft plaats gehad, getroffen. |D(i gewonden konden dadelijk na het onge luk behandeld worden en zijn naar het [Academisch Ziekenhuis te Groningen ver voerd. Het personeel der beide locomotieven is ongedeerd gebleven. Omtrent de slachtoffers wordt nader nog gemeld dat de heer D. S. Diddens te Gro ningen, gehuwd was. Hij was van middel baren leeftijd. De heer H. D. van Veen was ongeveer 30 jaar en reiziger voor de auto mobielen-maatschappij Bakker te Groningen Hij was niet gehuwd. De heer J. Bollegraaf te Amsterdam, was van middelbaren leeftijd, naar de „Tel." verneemt, en vader van een groot gezin. Ernstig gewond werd, gelijk gemeld, de hoofdconducteur J. Meyer; de heer Morees, 27 jaar, had een beenbreuk; de heer E. Mus kens werd licht gewond aan beenen en handen; de heer J. R. Kamphuis, 17 jaar, kreeg wonden aan armen en schouder; T. Verlaan had wonden aaD hoofd en han den; R. Kley, 36 jaar, werd licht gewond. VOETBAL. WEDSTRIJD TE BOSKOOP. Te Boekoop won Boskoopsche Boys met 5—3 van O. N. A. III. DE KEUZE-COMMISSIE VAN DEN K. N. V. B. In de gehouden vergadering van de tech nische commissie werd de keuze-commissie, die speciaal belast is met het samenstellen van het Ned. elftal en eventueel andere of- ficieele bondselftajlen, als volgt samenge steld: H. W. H. Herberts, voorzitter; K. J. J, Lotsy en E. G. Mundt, leden. Spkr. EXCELSIOR (LISSE). De vereeniging „Excelsior" te Lisse (die uilsluitend op de gewone dagen der week haar wedstrijd houdt) kwam in ledenverga dering bijeen in „De Vereeniging" alhier. Na lezing der notulen was aan de orde het bestuursvoorstel tot het uitschrijven van nederlaag-wedstrijden voor het le, 2e en 3e elftal, welk voorstel aangenomen werd. Eveneens werd goedgekeurd de beschik baarstelling van een medaille voor het con cours van „Trou moet blycken". Als aan voerders voor do 3 elftallen werden gekozen voor het le elftal J. v. d. Spruyt, voor het 2e K. v Essen en voor het 3e IC. Daudey Wz Aangenomen werd het voorstel om bij de ingezetenen met lijsten rond te gaan voor inzameling van giften, waarvoor toestem ming van B. en W. van Lisse gevraagd zal worden. Na de rondvraag werd de vergadering ge sloten. e ZWEMMEN. NEDERL. ZWEMSTERS IN ZUID-AFRIKA. Reuters bijzondere dienst meldt uit Boela- wayo d.d. 25 dezer aan het „Hbld." De Nederlandsche meisjes zijn weer prachtig ontvangen In de gemeentelijke zweminrichting heeft mej. Braun het Zuid- Afrikaansche record over de 150 yards vrije slag met 4/5 sec, verbeterd in 1 min. 46 2/5 s. Mej. Grendel slaagde er niet in het Zuid- Afrikaansche record over de 50 yards te bre ken. Zij deed er 30 2/5 sec. over den afstand. Aile vier de meisjes namen deel aan een zeer geslaagde demonstratie. SCHERMEN. DE WEDSTRIJDEN VAN DEN K. O. O. S. Gasteren is het wapenfeest van den K. O. O. S te Den Haag begonnen met een perso- neelen wedstrijd op degen, afdecling II. De uitslag was: 1. J. de Voogd, wachtmeester 2e Half Reg Huzaren. Breda. 2 D Bulder, sergeant 20 Reg Inf., Harderwijk; 3. L. P. Hoest, sergt.- vlieger L. V A., Soesterberg; 4. Mas Somi- tro, sergl. 16e R. I., Amersfoort; 5. Na!:, wachtmeester Wielrijders. 's-Hertogenbosch; 6 D Peters, wachtmeester. Rijschool, Amersfoort; 7 H. Veldhuis, sergeant, 7e R I., Amersfoort; 8. T ItardoIu9. Donateur. Delft; 9. J. .1 Witte, S. M. A.. Poütietroe- pen; 10. F. Buursma, sergeant, 9e R. I., As sen. J1 M. v. Rijswijk, S. M. I., 20 R. I., Harderwijk; 12 W. L. Th. Rosier, wacht meester K. M. A., Breda; 13. J P Burge!, Donateur, den Haag; 14. R Fackema, wacht meester 5e R V. A., Amersfoort; 15. C. W. C. van Houten, wachtmeester, Rijschool, Amersfoort: 16. J Buwalda. sergt.-vlieger L. V A., Soesterberg; 17 Bergsteyn. S. M. A Reg. Wielrijders. 's-Hertogenbosch; 18. M A de Bree, sergeant K. L. A., Utrecht; 19 J Roerdinkholder sergeant Genie, Utrecht: 20. L. C Philipsen, S. M. I., le R. I., Assen. De korpswedslrijd op degen had lot re sultaat: 1. De Rijschool, Amersfoort met de heeren J Peters. Kuiper en S. v. Dijk 13 gew. par tijen: 2. 18e Reg Infanterie, Amersfoort met 12 gew. partijen; 3. le Reg. Veldartillerie met 11 gew. partijen; 4. na barrage 5c Rog. Infanterie met 10 eow partijen- 5 2e Ilali- reg Huzaren eveneens 10 gew partijen: 6. 20o Reg Infanterie 9 gew. partijen; 7. Genie met 7 gew. partijen-, 8. S. R. O, S., Kampen met 8 gew. partijen. L. P. S. V. I—EXCELSIOR I (DELFT). Morgen zal door L. P. S. V. I een wed strijd op sa-bol worden getrokken tegen „Ex celsior I" uil Delft. Aanvang 8 uur in do schermzaal van hot politiebureau alhier. WATERPOLO. COMPETITIE HAAGSCHE ZWEMBOND. In de overdekie Bad- en Zweminrichting de Regentes le 's Gravenhage had gisteren voor de eerste klas van de wintercompeti tie van den Haagschen zwembond de wed strijd S.V.H L.Z.C. plaats, die met een 32 overwinning voor S.V.H. eindigde. Door deze nederlaag van L.Z.C. kan Z.I.A.N zich als kampioen beschouwen. BILJARTEN. LETDSCHE BILJARTBOND. De uitslag van den wedstrijd L.U.T.O. I KI. Rustoord II voor de 2e klasse L.B.B. luidt: pnt. hrt. h.s gem. L Turk (KI, R.T 125 32 16 3.90 N. N. res. (Lulo) 90 31 12 2.90 J. Opdam B Schouten II. S. P. Vrijburg H. Niekerk 84 44 10 1.90 125 45 11 2.76 125 37 16 3.37 109 37 13 2.94 Th Schrama 125 42 18 2.97 L. v. Keeken 99 41 14 2.41 KI. Rustoord 2 p. L.U.T.O. 0 pUDten. De uitslag van T.O.G. I—"t Gr. Laken 1 voor de 2e klasse luidt J. Bruinincks ('t Gr, L.) 125 16 36 7.81 J. Bouman (T.O.G.) S2 15 16 546 J. Pauw 96 38 10 2.52 C. Paauw 125 38 16 3.28 P. Meijers 102 60 16 1.70 J Fuks 125 60 10 2.0S H. Barendse 93 51 8 1.82 KI. Tol 125 51 12 2 45 T.O.G. 2 p. 't Gr. Laker 0 punten De uitslag van A.D.O. IKr. o. t. voor de 2e klasse is: J. Westerbeke (Kr.o.t.) 75 20 16 3.75 R. Bijleveld (A.D.O.) 125 21 32 5.95 D. G. v. d. Voort A. v. Rijsdam 9 19 2 0 47 125 20 57 6.25 91 36 14 2.52 125 SU 17 3.48 II P. v. Amsterdam L. Slootjes G. v. d. Berg 123 50 11 2 46 C. Randeraat 135 51 13 2.46 A.D.O. 2 p. Kr. o. 1. 0 punten De uitslag van S.D.O. ITIDe Kroon II voor de 4e klasse luidt: N. N. (De Kroon) 76 33 15 2.57 N. N. (S. D. 0.) 51 32 6 1.59 C. v. d. Wiel 72 41 7 1.75 C. Altorf. 75 41 7 1.82 C. de Haas 75 39 9 1.92 N. N. 57 38 5 1.60 C. v. Rijs 75 V 14 2.77 J. Nieuwenhurg 59 26 8 2.26 De Kroon 2 p. S. D. 0. 0 punten. DAMMEN. LEIDSCHE DAMVEREENIGING. Woensdag a.s. vangt de eerste ronde aan voor de onderlinge Bekerwedstrijden, voor de 1ste en 2de klasse der Leidsche Dam vereniging. Voor de eerste klasse werd door een „begunstiger" een fraaie zilveren wissel beker beschikbaar gesteld, welke driemaal achter elkaar ot vijfmaal in 't geheel gewon nen moet worden om in eigendom over te gaan. Voor de 2de klasse werd een kleine beker beschikbaar gesteld, welke echter direct het eigendom van den winnaar wordt. COMPETITIE RIJNSTREEK. De uitslag van den gehouden district wedstrijd te Alplien, lusschen A. D. C. al daar en de Leidsche Damvereeniging luidt als volgt: late klaaae. A.D.C. I L. D.V. I J. VerseputH. de Water02 W. de KnijffI. Teleng 11 J. van BerkelJ, C. den Dekker 02 J. RijnsburgerJ. Klinkenberg 02 J. van OfwegenJ. A. Lammers 02 J. GothelpW. Kleijn 02 111 voor L. D. V. 2de klaaae. A. D. C. II L. D. V. I W. J. van BerkelA. Klinkenberg 02 J. v. d. Horst—C. Klinkenberg02 M. OosthoekJ. Bey 02 N. H. Mol—A. Sladek 0—2 D. BevaartJ. Zaalberg02 D. Neut—J. Dreef 02 E. Sladek—E. Sladek 2—0 2—12 voor L. D. V. II. RECLAME. H. P. H. KEEREWEEf^ BEGRAFENISSEN Tol. 861 AUTO-TRANSPORT Aalmark» 16. CREMATIE 4762 DIE VROUWEN TOCH. Maandag a.s. geeft het Schouwtooneel in den Schouwburg alhier een voorstelling van „Die Vrouwen toch", blijspel in 3 bedrijven van B. en W. Levy. Regie Ko van Dijk. DE TOONEELMOEILIJKHEDEN TE AMSTERDAM. Het „Vad." meldt uit Amsterdam: Gisteravond deelde Henry Eerens mede. dat hij in geen enkele voorstelling van het Amslerdamsch Tooneel meer zal optreden, dit in verband met het gebeurde zoowel ln financieelen als moreelen zin op het Leidsche Plein. In de „Tel." voegde hij er een aanlbeveling aan toe, aan zijn collega's van het Amsler damsch Tooneel, om toe te treden tot de Kon. Vereeniging „Het Ned. Tooneel" op de door haar gestelde voorwaarden. Naar aanleiding van een en ander is gis teravond namens de leden van het Aimster- daimsch Tooneel, voordat de voorstelling van de „Comedie van het Geluk" in den Hol- landsohen Schouwburg begon, een mede- deeling gedaan, die tevens een feilen aanval bevatte op Eerens. De heer J. Sternheitn, lid van het gezelschap en secretaris van de Nederlandsche Tooneelkunstenaarsvereend- ging, trad voor het voetlicht en zei o a.: Dames en Heeren. Op het oogenbtik dat de artisten van het Amsterdamsch Tooneel den strijd op leven en dood voeren om hun zelfstandig bestaan als artistieke rich ting in het Amsterdamscke kunstleven, valt hun collega Henry Eerens hen in den rug aan, door te weigeren te spelen en hen te belas teren met achterklap in de dagbladen. Het gevolg van deze houding is, dat de voor stelling vanavond slechts kan doorgaan, in dien ge er genoegen mee wilt nemen, dat de heer Johan de Meester de rol leest. Daarna vond de voorstelling op de gewone wijze plaats. m Naar wij vernemen, zegt het blad, schijnt alsnog een gunstige schikking aanstaande te zijn. Die zou gevonden zijn door wethou der Ed. Polak, en gaan in de richting van de wenschen van de leden van het Amster damsch Tooneel naar een fusie van beide gezelschappen, vóór het begin van het nieuwe seizoen, op voet van gelijkheid. Het „Hbld" meldt, dat de heer Verkade den heer Eerens door mr. J. de Vrieze direct in gebreke heeft doen stellen. De heer Verkade verzekerde, dat hij zijn directeurschap niet zal neerleggen, tenzij het belang van zijn spelers het eischt,. Hij verklaarde accoord te gaan met de in de motie van „Het Amsterdamsch Tooneel" uitgesproken opinie, dat het beter zou zijn, als een bespreking over een eventueele fusie uitgesteld zou kunnen worden tot een later, rustiger oogenblik. „Ik persoonlijk", aldus de heer Verkade, „neem aan de tegenwoordige besprekingen met de Kon. Ver. natuurlijk geen deel hetgeen in verband met de door die vereeni ging gedane voorstellen niet meer dan' logisch is." 7oo!ang het Amsterdamsch Tooneel blijft' bestaan, ziet de heer Verkade evenwel géén aanleiding, zich uit de directie terug te trekken. 3 NIEUWE UITGAVEN. Bij den uitgever N. Samsam te Al pi; cc. - aan-den-Rijn is de Provinciale Almanak voor Zuid-Holland verschenen, voornamelijk ten dienst van gemeente-, watereohaps-, polder- en andere besturen. Het werk is uit officieele bronnen samengesteld door A. Kames, referendaris ter Griffie met mede werking van H. A. Remeijn, J. G. M. van' Beukering en II. Brons, commiezen ter Griffie. Bijzondere aanbeveling voor deze perio dieke uitgave schijnt niet noodig; het feit, dat zij Ihans reeds haar 43sten jaargang beleeft, spreekt voldoende. De prijs van dit lijvi«e, keurig gebonden jaarboek, circa 300 blz. groot-loyaal for maat, bedraagt f. 3.60. Oorspronkelijke Detective-roman door R. J. Brandenburg Ik had wel den indruk, dat Lex an oon opbruisende natuur was, dat ijl een driftkop was. Maar dat hij j-i-<w z'i« drift zoozeer zou vergelen, moord zou begaan, neen, dat kon r:„moeilijk aannemen. Echter, hoe wei- j -eX; n00'' 2011 ik °°k hebben i k'i sP6culeerde. Ik vond er hem hii vo°r- Hoe kon men zich vergissen .„L„ T|Pohtige beoordeeling van zijn kli ,.men; n- Een vraag van inspecteur onderbrak mijn overpeinzingen: „5*01* u nu, waarom ik met zoovee' kad? F roe",°'11 dien middag iets verstaan koalka en'ie'- woord zou voor ons als een re aanwijzing hebben kunnen zijn." m da' v'olkomen". antwoordde ik. Pon kan"" te'eurs'elling. dat ik u niet hel- andrr^vjTi^30!)'611 hunt u me wel iels "j raag u maar." ■loün'iiLn' 1'ei? hcwiisten avond, toen Fred Md nioi s kwam, zijn broer opge- On»e!rar? Hoe laat *'aa da'?" ."En dl h Waalf uur'" ,.TWiJlelre,n wajnn weggegaan?" >'BÏ a "en en kwart voor tien." den indruk, dat Lex Johnson schrok loen u opbelde, of dat hij de bood schap verwachtte?" „Ik geloof wel, dat hij verwonderd was." „Dat kan ook comedie geweest zijn. Klonk zijn stem nerveus?" „Nee, dat is me niet opgevallen. Hij zeide terstond le zullen komen?" „Juist, hij kwam dien nacht weer terug in de villa van den heer Wariow. Vond u hem toen zenuwachtig?" „Ja, toen wel. Geen wonder trouwens, want geleidelijk begon de vrees zich van ons meester te maken, dat er met Fred iets on gewoons moest zijn gebeurd." „Gaf Lex zich geen moeite om de gedachte ingang te doen vinden, dal het wegblijven van Fred een heel eenvoudige oorzaak kon hebben? Bijvoorbeeld dat hij ergens voor den regen had geschuild?" „Die gedachte is wel geopperd, maar ik meen niet door Lex. In allen gevalle werd dat toch algemeen als onwaarschijnlijk be schouwd. Ik geloof, dat het maar ter gerust stelling naar voren werd gebracht en dat niemand er in ernst aan hechtte" „Wie heeft de politie gewaarschuwd, of voorgesteld om dat te doen?" „Ik meen, dat hel Lex was. Maar precies kan ik het me niet herinneren Het kan ook Helen geweest zijn. U begrijp', dat ik ook eenigszins ontdaan was en niet zoo nauw keurig heb opgelet." „Maar u weet stellig, dat Lex geen pogin gen deed om het opbellen der politie uit le stellen, of om dit voorstel af te wimpelen." „Ja dat weet ik zeker." „Maar toch is de politie niet terstond ge waarschuwd „Wij dachten, dat u midden in den nacht, bij stroomenden regen, toch niet veel zou kunnen uitrichten." „Wie wij?" Als een kogel schoot Black die vraag af. „Juffrouw Helen", antwoordde ik. „Ik her inner me nu ook heel goed, dat het Lex was. die zei, dat de politie gewaarschuwd moes', worden. En hij heeft zelf opgebeld." „Dat weet ik." „Daaruit bleek dan toch wel „Daaruit blijkt niets. Eenmaal besloten, dal de politie in de zaak gemengd zou wor den. was het voor Lex Johnson een ver standige zet om zelf te telefoneeren. Daarom vroeg ik u, wie of dat voorgesteld had." „Ik herinner me thans zeer goed dat het Lex was." Er ontstond een pauze. „Ik kan niet gelooven, dat Lex de daad begaan heeft", merkte ik ten slotte op. Inspecteur Black haalde zijn schouders op. „Hadt u dan wel gelooid dat hij specu leerde?" Die steek zat. „Tusschen speculeeren en een moord be gaan is nog wel eenig onderscheid", was al wat ik wist op te merken, het lijkt mij on aannemelijk." „Lex was, voor zoover wij weten, de eenige persoon die het slachtoffer het laatst in leven heeft gezien." „Nu ja, voor zoover wij weten ..Het tijdstip en de plaats waren voor den dader bijzonder gunstig. Hel was pikduister, de regen stroomde neer, er was geen mensch in den omtrek te bekennen, het strand was geheel verlaten. En hoe gemakkelijk was het niet zijn slachtoffer en het wapen, waar mede de daad bedreven was, te verbergen! Hij kon den doode over zijn schouders ne men, hem een eindweegs de duinen indra gen een diepe kuil graven en hem daarin begraven. Geen haan zou er naar kraaien." „En zou daar geen spoor van zijn achter gebleven?" „Misschien zouden we, als we direct wa ren gaan zoeken, iels gevonden hebben; na vier en twintig uur, toen de regen reeds ge- ruimen tijd had opgehouden, heeft de regen alle sporen in het duinzand uitgewischt. Maar aan deze oplossing van het raadsel heb ik het eerste etmaal niet gedacht." „Dus u denkt dataarzelde ik. „Hel lijkt me niet onmogelijk. Lex John son kan zeer wel de misdaad bedreven heb ben. Bovendien is er een motief. Lex had geld noodig en hij is de universeele erfge naam van zijn broer." Ik schrok. Het was waar, aan dat mo tie! had ik nog in het geheel niet gedacht, zoozeer was ik verdiept in de psychologi sche vraag of Lex in staat zou zijn tot het volvoeren van een dergelijke gewelddaad. Het aanwezig zijn van een motief gaf aan de oplossing, die Black of misschien zijn chef gevonden had, een groolere mate van waar schijnlijkheid. Lex Johnson had niet alleen de gelegenheid gehad, die. zooals hekend, den dief maakt, hij was een kat die in het nauw zit en door een rare sprong ontsnap'. Wanneer Fred geweigerd had zijn broer geld te verstrekken, wat wel aannemelijk mocht worden geacht, dan was deze mis daad voor Lex een directe manier geweest om zich het benoodigde te verschaffen. Te rugkomend op liet gesprek in de rookkamer, zou een gereede aanleiding tot een twisl zijn geschapen en deze was in den nacht op het strand uitgevochten. „Maar u heeft toch geen enkel bewijs. Hel zijn niets dan veronderstellingen „Het bewijs van het ongerijmde." Black wist niet. dat hij de woorden van dr. Heavenstone herhaalde. „Daarmede kunt u niet voor een jury ver schijnen." „Het wettelijk bewijs kan worden gecon strueerd Misschien zou een huiszoeking bij mijnheer Johnson ons voldoende materiaal kunnen opleveren." „Ik geloof toch niet, dat u voldoende vas ten grond onder de voeten heeft om tot een dengelijken maatregel te kunnen overgaan.' „Daarom wilde ik eerst nog eens met mijnheer Lex praten en hem de duimschroe ven een weinig aanleggen." t „Dan verliest u het voordeel, dat hij zich nog beschouwt als iemand, op wien geen en kele verdenking rust." „Hij moet begrijpen dat hij verdacht wordt. Hij is de eenige belanghebbende bij den dood van zijn broer. En de kans is groot, dat hij zich iets laat ontvallen, waaraan we hou vast hebben. Nu had ik gedacht hem op te bellen en le verzoeken hier bij mij te willen komen. En ik zou het ten zeerste op prijs stellen, wanneer u bij dat onderhoud tegen woordig zou willen zijn." „Tegen dit laatste kan ik geen bezwaar maken. Alleen, wat u wilt doen lijkt wel een beetje veel op een poging tot intimidatie." ,,U zoudt het beier kunnen beschouwen als een uiterste poging om licht te brengen in een volmaak! duistere zaak." „Dus moet het doel de middelen heili-" gen „Als Lex Johnson het niet heeft gedaan, wie heeft het dan gedaan?" riep de inspec teur uit en sloeg met een gebaar van wan hoop zijn handen ineen. (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 9