storm aan de spaansche kust. bloedige botsingen in duitschland. LAATSTE BERICHTEN. BINNENLAND. ■J** n. vas dias nico van harpen overleden. steun bi] verplaatsing van arbeiders. HET SPOORWEGONGELUK TE GRONINGEN. de dijkdoorbraak te mei tel. studie-commissie inzake geneeskundige controle de „rhea" op weg naar kingston. de uitvaart van anna pavlova. aan de gevolgen overleden. verduistering. STADSNIEUWS. academische examens. RECHTZAKEN. haagsche rechtbank. VARIA. doorschijnendheid van zeewater. BEURSOVERZICHT MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. Hel dikke pijltje geeft den stand aan van lenmiddag 3 uur. ■et dunne pijltje geeft den stand aan vaD Irmiddag 3 uur. Ijstermiddag 3 uur: /61. hedenmiddag 3 uur: 761. telegrafisch weerbericht kjar waarneming in den morgen van 27 Januari, medegedeeld door het Ned Meteorol Instituut te De Bilt. „WK*.,, stand 771.3 te Toulouse, laagste stand 750 3 te Vestmanoer. Krwachling tot den avond van 38 Jan.; liakke lot matigen later toenemenden tlelijke tot Zuidelijken wind. Toene- Cjs bewolking, later waarschijnlijk regen Ijle vorst des nachts, later zachter. Storm waarschuwingsdienst. J Bevind uit De Bildt, heden te 8 uur 15 laan alle posten; „Attentie-sein neer". luchttemperatuur. voorin.: 4 gr C. (39 gr. F.) '.mirl/l A rrr P fQQ rrr T j uur vc ■2 uur '9midd gr, ci. 10» glr uur simua.: 1 gr. C. (39 gr. F.) uur nam.: 11/2 gr. C. (40 gr. F.) IOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. Z. Toot Woensdag. boorde stad des voorm. te 10 u. 01 min. Hoogste stand des nam. te 10 u. 35 min. licht op voor pietsers e.a. (jinedij 5.07 nam. tot 7.17 voorm. HET NIEUWE. FRANSCHE KABINET. JttRIJS, 27 Jan. (V.D.) Aan het kaki net i torendien toegevoegd elf onderslaatsse- lansen Zooal9 vooruit te vooraren was, kben de radicaal-socialisten hun mede- pkin; aan het kabinet geweigerd omdat I niet tot een kakinet konden toetreden, na de groep Marin vertegenwoordigd is. |val was in zijn tegemoetkomingen zoover i, dat hij de radicaal-socialisten twee histerzetels en vier posten van onder- lalssecretaris in hel Kabinet wilde aan- len, terwijl de groep Marin, die met 85 len lot de slerkste partijen in de Kamer Bioorl, slechts door twee leden in het Ka lei vertegenwoordigd zou zijn. IHet nieuwe Kabinet steunt dus op dezelf- I meerderheid als het laatste Kabinet Tar tu. doch slaat in den Senaat 9terker dan I 'inde Tardieu-regeering door de deelne- |r.? aan de regeering van den Minister van Vine Bumont, die beiden lot de democra- Jchc linkschen hehooren, dus eigenlijk 'oneens deel uitmaken van de radicaal- lialislische groep. Wat de Kamer betreft, II de oppositie waarschijnlijk geen andere luting tegenover hel Kabinet aannemen, lus van een welwillende neutraliteit der Viieaal-socialisten zal vermoedelijk geen lJke rijn. Hun orgaan, de ,.kre Nouvelle" daaromtrent geen twijfel door te verkle in dal de partij tegenover dit Kabinet de- ^Ide houding zal aannemen als tegenover regeering Tardieu. Merkwaardig is het dal Tardieu de portefeuille voor land- 1 heelt aanvaard. Aanvankelijk veron- ntelde men, dat de voormalige Minister- psidenl zich op een afsland van het Kabi- I rou houden om de politieke hartstoch- b met op te wekken, door hem met de za- pri ran Landbouw te belasten, bewijst pil echter Tardieu op hel oogenblik nog let op een vooraanstaande post te willen przellen. Waarschijnlijk zal hel nieuwe pine! reeds Donderdag a.s. aan de Kamer Non voorgesteld. MADRID, 26 Jan. (Ned. Tel. Ag.). Sedert ®fren keorscht aan de Spaansche Noord- jst een hevige storm. Verscheidene vis- ersschepen zijn reeds gezonken en hun spanning om het leven gekomen. rP het strand van Calpe, bij Alicante had ;n eJlstlS ongeluk plaats (Men zie ook on- 'r Buitenl. Gemengd). Het vrachtschip ezo dat een lek had gekregen, werd twee sleepbooten naar de haven ge- Pt. De lading van hel schip 'bestopd edi- f uit Calcium-carbide, dat nat'geworden sterke mate acetyleengas ontwikkelde. jjf* lossingswerk viel een vonk, van hH -' Waarme^e de arbeiders zich bij- ken- in het ruim. tengevolge waarvan n honge explosie plaats had. m sleepboolen en de „Lezo" zelf, I - n in de lucht. Dertien man werden Vler zwaar gewond. -o lacht R1 27 Jan' Te Geast- (V.D.). gisteravond voor het begin Nationaal Socialistische vergadering Jap ren bloedige botsingen gekomen tusschen (■onerzjjds en Communisten en po'itie iBedood ie*. "uarbij twee personen werden rif»* ^..y.^beidenen zwaar gewond, w.o. JBoWeagenten. nouen zijn je 23 jarige Bemhard de 18 'arige A1Phons ordM?l,0"de? moestsn naar het ziekenhuis 't n^Tnhifrgei Net behulp van politie ersteld E? 'enslotte de rust worden berden negentien per.-onen ge- "Mna allen afkomstig uit Altona. Hij was directeur van het Nederlandsch Correspondentiebnreau. Na eene ongesteldheid welke hem slechls enkele weken geleden noopte tot rust is he denochtend te Den Haag vrij onverwacht overleden de heer N. Vas Dias. een der di recteuren van het Nederlandsch Correspon dentiebureau voor'Dagbladen, directie Belin- fanteen Vas Dias. Met hem is heengegaan een journalist van groote bekwaamheid. Tengevolge van de groote bekendheid kon de heer Vas Dias met vrucht werkzaam zijn op het terrein der journalistiek in de Resi dentie. Slechls onderbroken door een korte tijdsperiode heeft de heer Vas Dias gedu rende bijna een halve eeuw de journalistiek gediend. Op betrekkelijk jeugdigen leeftijd werd hij verslaggever aan het Correspondentiebureau waarvan in die dagen zijn vader een der directeuren was In latere' jaren volgde hij in 1903 tegelijk met mr. Joh. J Belintanle na den dood van den heer Maurils Belinfante dezen in de directie van hel Corresponden tiebureau op, zoodat thans de ontslapene ruim 27 jaar deel van die directie uitmaakte Behalve het Ridderkruis in de Orde van Oranje-Nassau, werden hem in den loop der jaren o.m. uit Rusland, Duitschland, Frankrijk en België eervolle onderscheidin gen toegekend. De heer Vas Dias bereikte den 4den Januari j.l. den 66 jarigen leeftijd. Donderdag zal de begrafenis in Den Haag plaats vinden. Vertrek van het sterfhuis aan de Jan van Riebeekstraat te elf uur. Hedennacht i9 in het Mariapaviljoen ie Amsterdam in den ouderdom van 73 jaar overleden de heer Nico van Harpen, stichter van het rusthuis voor journalisten te La ren (N.H.). Nico van Harpen werd geboren op 5 Ja nuari 1858 te Wijk bij Duurstede Hoewel hij werd opgeleid voor militair verliet hij het leger na eenige jaren als onderofficier te hebben dienst gedaan om zich aan de jour nalistiek te gaan wijden. 'Na in verschil lende bladen te hebben meegewerkt werd hij benoemd tot hoofdredacteur van de De Nieuwe Amsterdamsche Courant (Het Geeltje). Hoordredacteur bleef hij lot het blad werd verkocht aan de De Courant. In 1905 stichtte hij in de villa Mauve te Laren (N.H.) een kunsthandel Na eenige jaren stichtte hij de N.V. La- rensche Kunsthandel welke werd gevestigd op de Heerengracht te Amsterdam. Na enkele jaren keerde hij terug naar La ren om van een welverdiende rust te kun nen genieten Ter gelegenheid van zijn 70sten verjaar dag vermaakte hij bij testamentaire beschik king de nieuwe villa Mauve aan de Neu- huysweg die een bestemming als rusthuis voor journalisten zou krijgen. De Minister van Arbeid, Hardel enNij verheid en Binnenlandsche Zaken en Land bouw heelt aan de gemeentebesturen een circulaire gezonden, waarin wordl medege deeld dat het in den laatslen tijd is voorge komen, dat aannemers van publieke werken de indienstneming van arbeiders uit bepaal de gemeenten afhankelijk stellen van een toezegging van het gemeentebestuur, dat aan de arbeiders die buiten hun woonplaats moeten gaan werken de reiskosten zullen worden vergoed, om periodiek, b.v. om do vier weken, hunne gezinnen ie bezoeken. Deze handelwijze dient in net algemeen te worden afgekeurd omdat een onzuivere concurrentie wordt geschapen tusschen de onderscheiden aannemers, die gedwongen zijn arbeiders van elders te betrekken. Voorts wordt op deze wijze allicht, afge zien van geschiktheid en bekwaamheid, voorkeur gegeven aan arbeiders uit die ge meente. welke op gemakkelijke en ruime wijze in de verplaatsing der arbeiders bij dragen Zoodoende wordt het vrije verkeer op de arbeidsmarkt belemmerd Ook uit een oogpunt van beleidvol ge meentelijk financieel beheer dient hierte gen gewaarschuwd. De ministers meenen dan ook den gemeentebesturen ernstig in overweging te moeten geven, om slechts op oordeelkundige wijze steun te verleenen bij het werken buiten de woonplaats van arbei ders. Bij het verleenen van dezen steun dient h. i. tot richtsnoer te worden genomen de circulaire van den Minister Mfin Arbeid van 2 Januari 1924 belreliende verleening van steun bij het verrichten van arbeid bui ten de woonplaats doch in Nederland. Uit den inhoud van deze circulaire blijkt duide lijk, dat de Rijksoverheid steun bij het ver richten van arbeid buiten de woonplaats in bepaalde gevallen wel op zijn plaats acht. Met name is ook voorzien in gevallen, dat gehuwde arbeiders of kostwinners steun noodig hebben, om van het werk naar hunne woonplaats en terug te reizen, ten einde hun gezin te bezoeken. Blijkens de genoemde circulaire kan hel Rijk aan de gemeente besturen terug betalen de helft va nde be dragen. die van gemeentewege als steun worden verleend in de daarin genoemde ge vallen. Deze gevallen dienen echter op zich zelf en in verband met de omstandigheden te worden beoordeeld. In geen geval aldus de inhoud van de circulaire zal op Rijksbijdrage kunnen worden gerekend, indien blijkt, dat omstan digheden zirh voordoen als in den aanhef zijn omschreven. te wijten aan nalatigheid van rangeerder en machinist. Hoewel de oorzaak van het spoorweg ongeluk te Groningen nog niel officieel is vastgesteld door de commissie van onder zoek, ingesteld door de Nederlandsche Spoorwegen en waarin o.a. zitting hebben ir. E. F. baron van Haersolfe, inspecteur van iTTvoc- der Nederlandsche Spoorwegen en ir. B. S. van Zanten, inspecteur der tractie te Groningen, is alwel reeds gebleken, d.at het ongeluk voor een groot deel is te wijten aan nalatigheid van den rangeerder en ook aan den machinist van de rangeerende loco motief. Het is niel uitgesloten, dat een strafzaak hiervan het gevolg zal zijn. Gebleken is, dat de heer Diddens een slachtoffer 57 jaar oud is en hoofdbestuurslid van den patroonsbond voor de bouwbedrijven in Ne derland en tevens secretaris van de pa- troonsvereeniging te Groningen. Hij was op ■weg naar een bestuursvergadering. Wij vernamen hedenmorgen, dat de toe stand van de in het Academisch Ziekenhuis opgenomen gewonden vrij goed is. De pa tiënten hefoben een goeden nacht doorge bracht. Voor geen van hen bestaat levens gevaar. Omstreeks middernacht heeft men de op ruimingswerkzaamheden kunnen beëin digen. Omtrent de dijkdoorbraak aan de Noor dervaart nabij de gemeente Meijel, (men zie onder Gemengd Nieuws) kunnen wij nog het volgende mededeelen: De aannemer J de Waard uit Sliedrecht was met een zevental arbeiders werkzaam aan een duiker van de Roggelsche beek, die ter plaatse onder de Noordervaart door loopt. Deze werkzaamheden geschiedden tegen den overlast van grondwater ten Noor den van het kanaal. Men had dwars door het kanaal een be kisting gemaakt. Op een gegeven oogenblik merkte een der arbeiders dat een der dam planken bezweek en er water naar binnen stroomde. De aannemer liet onmiddellijk het werk ontruimen. Op het nippertje zrjn de arbeiders aan een groot gevaar ontsnapt en een vol gend oogenblik stroomde het kanaalwater door den kanaalbodem met donderend geweld in den duiker. Door de sterke kolken werd de djjk en de daarnaast loopende weg Meijel- Nederweert over een breedte van 20 M. geheel weggeslagen. Het omliggende land werd geheel onder wafer gezet. Ook ver schillende huizen zijn door het water om ringd en moesten ontruimd worden. Veel hoci- en korenmijten staan te midden van het water. De aangerichte schade, welke nog niet kon worden overzien, is zeer groot. Veel materiaal van den aannemer is verloren gegaan. Men is thans bezig de Noordervaart met zandzakken af te dammen Het scheep vaartverkeer is geheel ontwricht. In het gebouw van de Nederlandschhe Maatschappij ter bevordering der genees kunde, te Amsterdam, is een commissie ge ïnstalleerd, welke tot doel heeft, het belang rijke vraagstuk van de geneeskundige con trole, dat door het in werking treden der Ziekte-wet, een grooten omvang heeft aan genomen, in studie te nemen. In de commissie hebben zitting genomen, voor de Nederlandsche Maatschappij tot be vordering der geneeskunst de heeren dr. W. F. Til. van der Bijl en dr. C. F. Schreve. Voor de Nederl Ver. van controleerende geneesheeren de heeren dr. S. Sturkop en dr. F. P. J. Doeleman. Voor de Ver. van Raden van Arbeid, de heeren baron mr. E. B. F. Wittert van Hoogland, dr. I. G. Kee9ing en mr. dr. J. J"V. Bruggen. Voor de Werkgevers cenlralen de heeren mi P. W J. Corl van der Linden, E. A. van 'Wely en H van der Schaar. Voor de Werknemerscontralen de heeren I Voet, C. J. Kuiper en J. S. Ruppert Jr. Voor de Federatie van Bedrijfsvereenigin- gen de heeren mr. B. J. M. van Spaendonck, S de la Bella en mr. .1. Hagen. Tot voorzitter en secretaris der commissie werden gekozen resp baron mr. E. B F. F. Wittert van Hoogland, voorzitter van de Ver van Raden van Arbeid en dr. S. Sturkop, voorzitter van de Nederl. Ver. van Contro leerende Geneesheeren. Tot vice-voorziiter werd gekozen de lieer mr. P. W. J. Corl van der Linden, algemeen secretaris van hei Verbond van Nederland sche Werkgevers. Omtrent (hot voor anker gaan wegens machineschade van het motorschip ..Rhea" der Kon. Ned. Sloombool Maatschappij op zeven mijlen len Westen van Jeremie (Haiti), waar liet schip door de nabijheid van rotsen zich in een gevaarlijke positie bevond, vernemen wij nader, dat het s.s. „Merope" van dezelfde maatschappij er ondanks het slechte weer in geslaagd is, door een lijn een verbinding mei de „Rhea", welker ankers hebben gehouden, tot stand te brenger Hel schip wordt thans door de „Merope" naar Kingston (Jamaica) gesleept voor de noodige herstellingen. Heden zal het stoffelijk overschot van Anna Pavlova naar Londen worden overge bracht. In de rouwkapel van het Roomsch-Kalho- lieke Ziekenhuis te den I-laag vond heden middag 3 uur een korte dienst plaats, welk door den Russischen priester Rozanoff ge leid werd Vervolgens wordt het lijk van de be roemde danseres per auto naar Rotterdam gebracht waar het aan boord wordt ge bracht van de Batavier II. In verband met het getij zal de ontsche ping morgenmiddag tusschen 3 en 4 uur plaats hebben De reis naar Londen wordt meegemaakt door den secretaris van Anna Pavlova, Lewitoff en drie andere leden van het ballet, die steeds nauw samengewerkt hebben met de thans ontslapen danseres. De verassohing heeft plaats in het crema torium Goldes-Green bij Londen. De asch zal daarna worden bijgezet in een monu ment, dat ter harer eére en nagedachtenis bij haar buiten. Ivy House, zal worden op gericht. i O - Zaterdagavond kwam te. Den Ilaag crp den hoek Kaapscheplein en Kaapstraat de 60- jarige melkhandelaar J. van B. met een door hem bestuurden wagen in aanrijding met een vrachtauto, vermoedelijk doordat Van B. geen voorrang verleende. De Eerste-Hulpdienst bracht Van B„ die oogenschijnlijk geen leisel had bekomen naar zijn woning aan de Jan de Baenstraat, hoek Jan van Goyenstraat. Thans is hij aan de gevolgen overleden. Als verdacht van verduistering van f 1750 ten nadeele van de Onderlinge Haagsche Verzekeringsmaatschappij aan de Laan van Meerdervoort 52 G te Den Haag, is door de politie aangehouden de 32-jarige gewezen boekhouder bij die maatschappij J. P. In middels is P. weder in vrijheid gesteld. De zaak is in onderzoek. Geslaagd is voor het taalkundig carjdi- daalsexamen Indologie de heer E. Wittner (Haarlem). Hel O. M. bij de Rechtbank, waargenomen door mr. P. J. Blok; eischte heden, na ge tuigenverhoor, legen den 40-jarigen letter zetier M E. te Leiden, thans ged. wegens diefstal van eenige rijwielen, gedurende de maanden November en December j.l. aldaar gepleegd, een jaar en zes maanden gevange nisstraf, in aanmerking nemende het straf register van dezen verdachte. Mr Schaap, als verdediger optredend, vroeg vrijspraak wegens gebrek aan bewijs subs, een nader onderzoek of een voorw. ver oordeeling en invrijheidstelling van ver dachte. Na raadkamer weigerde de Rechtbank dit verzoek en bepaalde de uitspraak op 10 Febr. a.s. In den laten avond van 8 December 1930 zijn de 23-jarige klompemaker H. R., de 21-jarig6 los werkman P. S. en diens broer de 18-jarige los werkman D. S. wonende te Rijnzaterwoude, gegaan naar de schuur van den veehouder J. A. de Br. aldaar, alwaar zjj 16 mollenvellen welke aan den binnenkant van de deur vastgespijkerd waren, hadden ontvreemd. Wegens diefstal stonden de beide eersten heden terecht. D. S. was niet verschenen. Het O. M. eischte tegen R. 2 maanden gevangenisstraf; tegen P. S. 14 dagen en tegen D. S. f. 20 boete sub. 20 d. hechtenis. Mr. v. d. Heijden verzocht clementie daar het hier volgens pl. „vlegelstreken" golden. Uitspraak 10 Febr. a.s. Veroordeeld werd de 32 jarige schipper H. B. Ie Warmond, die terecht heeft gestaan wegens oplichting lot een maand gevange nisstraf. Vrijgesproken werd de winkelier R. v. d. G. te Den Haag, wien fen laste was gelegd in een civiele procedure voor den Kanton rechter te Alphen a. d, Rijn meineed te hebben "epleegd. Om de doorschijnendheid of hel door latingsvermogen voor het licht van het zee water te onderzoeken, heeft men een foto toestel met een lichtgevoelige plaat op telkens grootere diepten laten zinken De plaat werd bij elke proefneming 9teeds ge. durende tien minuten aan het licht bloot gesteld en daar die duur voor alle gevallen volkomen gelijk was, kon men gemakkelijk de verschillende maten van lichtwerking op de verschillende diepten nagaan. Men be vond. dat bij een helderen wolkeloozen hemel de inwerking van het licht op de ge voelige plaat op een diepie van 280 mpter even grool is, als wanneer men de proef des nachts bij heldere lucht en zonder maneschijn neemt. Ook kon men aantoonen. dat de chemische 9lralen der zon niet tol een diepte van 4O0 Meter konden door dringen. Men stelde ook vast, dat het water in het meer van Genève veel minder door schijnend is dan dat van de Middellandsche Zee. AMSTERDAM. 27 Januari. Een kalme, doch vaste markt. Koninklijke vast evenals Philips. Tabakken hooger. Seneinbah's wil lig. Rubberaandeelen en Suikerwaarden lusteloos Industrieele fondsen hooger. Mijn- waarden kalm. Scheepvaart-aandeelen prijs houdend. Amenk. fondsen hooger. De affaire op de beurs was weer aanmer kelijk kleiner: doch in enkele speciale soor ten ging nog wel wat om. Allereerst trokken de Philipswaarden weer belangstelling. De gister aangevangen stijging werd voortgezet. Unilevers werden op iets ruimer schaal ver handeld en kwamen boven 270. Aku's ble ven op peil. Accoustieken waren weinig veranderd. Nederlandsche Ford kwamen weer hooger. De handel in Koninklijke was geenszins groot te noemen maar nu en dan ging er toch heel wat om. De stemming was voor hel leidende aandeel bepaald hooger en de noleering kwam boven 300 pet Amerik. Waarden waren eerder lui Iels gTooter belangstelling trokken de Tabak ken, speciaal Snembah's, die ongeveer 20 pCt. avanceerden om vervolgens weer te reageeren. De andere groole Sumatra-aandeelen wa ren alle gevraagd. Rubberaandeelen hadden een lusteloos verloop en moesten meeren- deels iels afstaan tengevolge van de daling van den producten-prijs, evenals de Suiker waarden. Scheepvaarten hadden een kalm. doch jirijtrtioudend verloop. Mijnwaarden waren nauwelijks veran derd. Amerik. fondsen golden meerendeefs iets hooger. wisselkoersen. Engeland 12 07 3/8. Duitschland 59.09 1/2. Frankrijk 9.74 3/4. België 54.66 1/2 Zwitser land 48111/2 Oostenrijk 34 97 1/2 Dene marken 66.47 1/2. Zweden 66.57 1 2. Noor wegen 66 47 1 2. New-York 2.48 1116. Prolongatie 11/4 pCt. Steunt, bij gelijken prijs en kwaliteit, De Nederlandsche Industrie. Hiermede dient gij Uw land En bestrijdt gij de werkloosheid. LEIDEN, 27 Jan. 1931. Vette Varkens- markt. Aantal aangevoerd totaal 467. Prijs per K.G. levend gewicht in centen. 435 zwaar 4341, 32 lioht 4240. Handel matig. Noteering coöp. groenten-, fruit- en bloe-. menveiling-vereen. „Leiden en Omtreken". Veiling van 26 Jan. 1931. Andijvie 512 i Roode Kool f. 1015; Savoye Kool f. 610; Groene Kool f. 14; Pieterselie 1.57; Prei f. 46; Selderie f. 24 p. 100 stuks. Kroten f.6—8; Kroten, gek. f. 10—13; Witloof f.23 —27; Uien 1.1—2; Wortelen 1.10—14; Spruiten I f.1015; Spruiten II f.28;' Aardappelen f. 46.50 p. 100 kilo. BODEGRAVEN, 27 Jan. Kaasmarkt. - 123 wagens; 6659 stuks; 59931 kilo. Eerste soort met Rijksmerk 3843; tweede soort met Rijksmerk 3537. Handel matig. BOSKOOP. Coop, vereen. „De Boskoop-, sche veiling". Veiling van 26 Jan. Rozen: Columbia 170 ct., Wilh. Kordes 210, Nar cissen 15, Tulpen 2646, Prunus tribola 50, Seringen 1 srt. 70100, id. 2e srt. 4050, alles per bos. ROTTERDAM, 26 Jan. Graanmarkt. Tar we f. 5.506, beste kwaliteit f. 78. Gerst, chevalier f. 5.756 50. Haver f. 45. Erw ten, kleine groene f. 68.25, schokkers f. S 11.60, uitgezochte kwaliteit f. 1214.50. Bruine booner 710.75, soms iets meer. Kanvijzaad f 5 25. inclusief. Blauw maan zaad f. 2931, inclusief. Alles per 100 K.G. netto. ROTTERDAM, 27 Jan. Veemarkt Aange voerd 238 paarden, 3 veulens, 839 magere runderen, 781 vette runderen, 996 nuchtere kalveren, 195 vette kalveren, 229 schaipen of lammeren, 29 biggen, 7 bokken of geiten, 190 graskalveren, 59 overloopers. Vette koeien 48—50, 42,545. 30—35; ossen 47 49. 4244; stieren 41—iö, 41, 38; kalveren 8085, 6570, 52,557,5. Vet vee: melk koeien 230440: kalf'koeien 220—430; stie ren 130450; pinken 170195: graskalve ren 80120; vaarzen 215240; werkpaar den 1852S0; slachtpaardeji 130220; hit ten 85150; veulens 80130; biggen 1.50 2 p. week. Overzicht: Koeien en ossen slechte handel, prijzen, slationnair; stieren tamelijke handel, prijshoudend: vetle kal veren met meer vraag; voor derde soort wer den hoogere prijzen besteed; melk- en kalf- koeien flauwe handel, prijzen onveranderd; graskalveren stille handel, prijzen onveran derd; nuohtere kalveren slechle handel, prijzen aanmerkelijk lager; paarden zeer trage handel, oude prijzen konden niet be dongen worden; schapen kalm; prijzen als gisteren. ZOETERWOUDE. 26 Jan Eierveiling ,.Ik leer nog". Aangevoerd 2162 eieren. Kippen eieren 1 5,607; Kuikeneieren f. 5.30—6.40 Eendeneieren f. 5.806 70. Roomboter 7883 ct Weibote- 79—75; Kaas 3545 ct. pet pond. Kippen 1 0 75—085: Hanen f.1 40—2 05; Duiven t. 0.23—0.31; Konijnc-n 1.120—1.55 per siuk.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 3