leiderdorp Huiduitslag GNZE HUISDIEREN, VISSCHERIJ-BERICHTEN. /voorstel van B. en W. tot onbewoon- rverklaring van een drietal woningen ■/aBgesprek-ing overname van den weg lo-n-Nienwe Wetering door de Provincie. 6 Benoeming leden Commissie tot wering 'schoolverzuim. Benoeming leden algemeen burgerlijke testnreD, wegens periodieke aftreding, 'c Benoeming van twee leden van .le uselnko scboolcommssie, wegens perio- [Ceding van den heer D. Kloos en ens het niet meer voldoen aan de ver- irhten gesteld bij art. 184 der Lager lerwnswet, van het lid C. van Lent. ;<i Wijziging van de gemeentebegrooting, 193°- u u no Reclames schoolgeld. hl Ingekomen stukken en mededeolingen. BOSKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Catharina Hendrika, d. van C. en A. M. v. Doorn; Maarten, z. van |j Bos en S. P. Harkes. ■OndertrouwdJ. Leemans en "5. N. Ver in;- Chr. de Bruin en A. Verhoek. [OverledenMaarten Bos, 47 jaar. I ge( bestuur van de Boskoopscke Eeurs Kelt mede, dat tot nadere bekendmaking Eêren Dinsdag, n.m. I1/» uur „Beurs" Knit gehouden in het veilingsgebouw. Bjj de door het Nederl. Handelsinsti- L te Amsterdam gehouden examens slaag de toor Ned. Handelscorrespondentie, mej. p Jongejan. leerlinge van den Handeis- Krsus alhier. BOSKOOP. Raadsagenda. Raad dezer Gemeente, komt op fcornsdaï, 28 Januari 1931, des avonds om leen uw ten gemcentehuize in open-bare ■ijadennr Ondenverpcn ter behandeling: (fl Opening Trekking voor stemming cn indraag p'? Vaststel11ng van do notulen der vcr- Kpnn?en van 2 en 23 December 1930. ia. Ingekomen stukken. 1. Mededeolingen. 5 Voorstel van Burgemeester en Wet- oders om te besluiten tol onderhanrtsche rhuring van de woning, plaatselijk- ge- irkt Kerkstraat No. 10 (Afd. II, No. 1). It Voorstel van Burgemeester en Wethou- om te besluiten tot onbewoonbaa-rver- Banr.p van de perceelen Rcijcr^koop Nos. I I ra 116 (Afd. Iï No. 2). J7. Voorstel van Burgemeester en Welhou- frsomte besluiten tot nadere vaststelling n de annuïteiten voor de in 1926 aan de pvers?Woningbouwverenigingen verstrekte Mr,shotten. (Afd. II. No. 3> ■fc Aanbieding door Burgemeester cn Wef- Ru-br? van voordrachten voor benoeming Br> tree leden van het Burgerlijk Arra- viuur (Afd. II, No. ft. ■0. Voorstel van Burgemeester en Wet- ■udmom te besluiten tol vaststelling van voorschollenover het jaar 1931 toe le ■Pnnenopde vergoeding, bedoeld in art. 101 r'®r Lager Onderwijswet 1920, aan de be- ■uren van bijzondere scholen voor gewoon lager onderwijs (Afd. II, No. 5). 10 Foorstel van Burgemeester cn Wet- «udersom le besluiten tot vaststelling van voorschotten, over het jaar 1931 toe le Jnnen op de vergoeding, bedoeld in art. 101 r Lager Onderwijswet 1920. aan de bestu- i van bijzondere scholen voor uitgebreid jr°r onderwijs. (Afd. II, No. 6.) il Aanbieding door Burgemeester en pouders van de ingekomen aanvragen Ji besturen van bijzondere scholen om toe ging van de gemeentelijke vergoeding, «ld in art. 101 der Lager Onderwijswet p. over het dienstjaar 1980. (Afd. II, j. 71 |l- Rondvraag. 113. Sluiting LEIDERDORP. Intrede ds. Streeder. Naar wij vernemen, hoopt ds. G. J. Slree- te Heinenoord. die het beroep naar de pl.-Herv Gemeente alhier aannam, op nda? 19 April zijn intrede te doen. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelis, z. van G. van Driel en 1-1 van Sdhie Frans, z. van K. P Bos- po J, H. Vervark. Ondertrouwd Corneljs Haaslregt, jm. 22 B en Theodora Borst, jd. 22 j. 7- Bij het correspondentschap der Ar- webemiddeling zijn deze week ingeschre- fen 37 werkloozen, t.w. 3 ijzerwerkers, 4 ^tselaare, 1 opperman. 1 schilder, 2 tim merlieden, 19 losse arbeiders, 5 fabrieks- beiders, 1 transportarbeider en 1 chauffeur Abonnementen en advertentiën nnen worden opgegeven aan AC. DE JONG, Dorpstraat, alhier. WADDINXVEEN. vZ "^'dsbeurs alhier staan inge- fr'.-p."o navolgende werkloozen: 1 bank- )ln(j 'f aeel<flnmwer9, 2 beitsers, 1 boek- ™omtweekers, 3 fabrieksarbeiders ,b wvhewerkers, 1 houtzager, 12 landarbei- Lijst van onbestelbare brieven, van welke dc afzenders onbekend zijn. terugont vangen aan het postkantoor alhier: Engelhart, Den Maag Voorwaarts, Rot- tejdam Wed B J. Al. Winterswijk - Jranne Lun, Gent (Belgie) Briefkaart zon der adres Een 9-jarig zoontje van den heer M. had het ongeluk op de Oranjelaan te vatten, met het gevolg dat hij eenige landen uit zijn mond verloor. De n.-K kiesvereeniging heelt lot voor zitter gekozen de heer Booijmans en tot twee den penningmeester, dc heer W. Matse Onze plaatsgenoot, S. van Eijk, werk zaam Js kantoorbediende aan het postkan toor, i in gelijke betrekking overgeplaatst naar Boskoop. Op 2 Februari a.s herdenkt de heer C. van Hofwegen den dag. dat hij 25 jaar gele den als sluismeester der gemeente werd aangesteld. Voor het gehouden Mercurius-examen Engelsche Handelscorrespondentie slaagde de heer J. A. Kwaaie, alhier. Mej Keiling. alhier is benoemd tot kan toorbcdiende bij de Posterijen en le werk gesteld op het postkantoor alhier. Gevonden: Een paar kinderschoentjes en een handschoen. Inlichtingen ter secre tarie. RECLAME. Wasdh de aangedane plaatsen met warm water en Purolzeep en doe er dan wat Purol op, en bij jeukende of voch (-afschei dende uitslag en eczema bovendien nog wat Purolpoeder. Herhaal dit eiken dag. zoolang het noodig is. 8120 LONDENSGHE BREVEN. (Van onzen Londenschen Correspondent.) DE PERZISCHE KUNSTTENTOONSTELLING. Londen, Jan 1931. Zij die de Tentoonstelling van Perzische Komst te Londen hebben ingericht, hadden bij voorbaat niet zooveel vertrouwen in haar aantrekkingskracht. Dit was heel wat an ders dan de tentoonstellingen van Neder- landsche en Jlaliaansche Kunst, die den 'hoogslen picluralen luister beloofden en ga ven. En aangezien kunst voor de Engelschcn vooral picturale kunst is. kon men gerust verwachten, dat zij in drommen zouden ko men opzetten om de producten van de schoonste uitbeeldingsgaven in verf op doek of paneel te komen beschouwen Bovendien kende iedereen meer of minder de kunst van Nederland, van'Vlaanderen van Italië. Hier werden de oorspronkelijke meesterstukken beloofd voor het oog, waarvan men de repro ducties zoo vaak had gezien, Maar wat wisten de menschen van de kunst van Perzië? Men had nooit gehoord van Perzische schilderkunst. De journalisten, die mochten komen kij ken, voordat de tentoonstelling werd ge opend, kregen daarom le hooren. dal er in elk bezoek aan Burlington House ,,een nieuwtje" was. Elk bezoek dan. zeiden de heeren der tentoonstelling, kon „a story of Jb-uman interest" opleveren Het was een middel niet zoo bedenkelijk dat het schoone doel hel niet kon heiligen. De kranten hebben vol gestaan met beschrij vingen van de kroonjuweelen van den Sb ah. De juweelen (in regalia van schitterenden aanblik maar veelal weinig kunstzin'' wor den beschermd door zichtbare dikke koor den. die de kijkers op voldoenden afstand houden. Daarenboven slaat er een suppoost, die een waarschuwend woord laat hooren, zoodra een beschouwer den arm uitstrekt om zijn geleide een ol ander voorwerp in de glazen kast. vol verschrikkelijk kostbare spullen aan te wijzen. Weinige menschen zullen in dezen lijd de gelegenheid laten voorbijgaan om een waarde van eenige mil- lioenen gangbare goudstukken verzameld te zien in een glazen kubus van nog geen bu- bieken meter. Van zeer nabij ziet men ook de waarlijk fabelachtig schoone tapijten en het nog heerlijker aardewerk van Perzië hetgeen hun zielen en hun conceptie van kunst moet verrijken. In dezelfde categorie van „speciale attrac ties" komt b.v. het ivoren schaakstuk, een „kasteel" op den rug van een olifant, een ding dait den kenner van.de Verhalen der Duizend en Eén Nacht terstond gemeen zaam moet zijn. Bovendien is dit stuk bij traditie een fragment ran een volledig stel schaakstukken,, dat de gToote maar ver schrikkelijke Haroen-al-Rashid in zijn tijd aan Karei den Groote ten geschenke moet hebben gegeven. Dit zijn aardige inzendingen. De men schen zeggen tegen elkaar: „Ja, dat moeten wij toch eens gaan bekijken. Dan is er een lap van goudfhrweel met een voorstelling van de Aanbidding er op. Perzisch werk, maar uiteraard allerminst karakteristiek voor de kunstiiitingen van een Mohamme- daansöh volk. De geschiedenis van dit stuk is, dat de S'hah Abbas de Groote het in 1603 ten geschenke heeft gegeven aan den Doge ran Venetië. En wanneer men dc drie pollen uit den tijd van de dynastie der Sas- sans, van de eerste lol de vijfde eeuw van onze jaartelling, bekijkt en in den catalogus leest, dat de Sovjet-regeering ze voor de tentoonstelling heeft geleend, dan raakt de gedachte aan liet peinzen over den sfcaats- verbroedL:renden invloed der kunst. Er is nog meer ongelijksoortigheid. De tentoon stelling leert het gros der mensdhiheid dat de heidensche handen van oude Perzen den fraaien fluweelen zak maakten, waarin het zegelstempel van de Engelsche staatskerk wordt bewaard. En dan kan men het oor-, spronkelijke manuscript zien van de Rubyal van Omar Khayyam, een Perzisch gedicht, dat door de verengelsching van Fitzgerald een troostboek is geworden voor een groot deel van het Britse he volk. Als men dan bovendien nog een Perzische vertaling kan bewonderen van modern Engelsche boeken, is er langzamerhand genoeg aan „raritei ten". afgescheiden van kunstvoorwerpen, om de menschen fe lokken. Deze tentoonstelling wil een beeld geven van de gansche kunstontwikkeling en kunst- voortbrenging van het Perzische volk. Er is kunsthandwerk, dat voorhistorisch moet \yorden genoemd en er zijn eenige zeer moderne schilderijen in olieverf. Eenige kunsthistorici hebben verklaard dat veel van hel gebodene niet zuiver-Perzisch is. Dit is een theoretische kwestie, waarin wij ons niet behoeven le begeven. Indien de geleer den het er niet óver eens zijn aan welk volk zij het geboorterecht moeten geven van een aantal stukken, zeker is. dat de inzendingen van de zoo geheeten Islamitische kunst met alle recht Perzisch kunnen worden ge noemd En de Islamitsche kunst is de hoofd- - schotel van dc tentoonstelling. Daaraan dankt deze tentoonstelling haar bijzondere waarde. In deze decoratieve kunst is uiteraard veel invloed van andere volken te onderkennen. Hoe kan het anders, Perzië is altijd een van de minst geïsoleerde landen van liet Oosten geweest. Het was een markt en ook een slagveld voor Azië. Als zijn handel, als zijn strijd, was zijn kunst onderhevig aan inter nationale uitwisseling. Zoo komt het dat men hier en daar Gneksche en Egyptische en Byzantynsche sporen ofildekl en later zelfs Indische en Chineesche. Maar afge scheiden daarvan is het grootste deel van ornamentiek, van patroon, in sloffen, in aardewerk, in metaal, geschreven in de vrije taal der decoratie. Afgescheiden daarvan hebben de Perzen ook klaarblijkelijk veel meer aandacht ge wijd aan de eigenschappen van hun mate riaal dan Wes(er9che kunsthandwerkers hebben gedaan. Niet alleen maakten zij hun lapijlen en sloffen van de allerbeste grond stoffen, die zij konden verkrijgen. Maar de textuur, - die de grond moest worden voor bun onbeschrijfelijk kunstzinnig decoratief handwerkschap, had op zichzelf kwaliteiten van toon en lijn die de schoonheid van het geheel verhoogden. Het zelfde geldt voor het glazuur van het aardewerk dat in zijn natuurlijke tinten (niet zelden dieper en klaarder dan die van edelsteenen) harmo nisch past in het kleurengamma van een kom of 'n vaas De gratie en de verscheiden heid-in motieven is overweldigend. In de keuze der kleuren, een keuze uit weinige, toonden deze Perzen van het Islamitisch tijdperk even kieskeurig als artistiek. Voor alle kunstminnaars, die in toege paste decoratieve kunst, het eenige middel zien om schoonheidsbesef tol alle menschen te brengen en voor alle aanbidders van het principe van „versiering om versiering alleen", is de tentoonstelling voor Perzische kunst een paradijs of indien dit le land schappelijk en te pastoraal klinkt de tempel der ware kunst. Waar de natuur lot voorbeeld is gekozen, daar is dc voorstelling zoo gestylecrd, dat het karakter decoratief blijft. Dat is te zien in de telkens gelijkvormig herhaalde jacht- lafereelen in tapijten. De paarden, de man nen, de andere dieren van de jacht zijn geweven in patronen van geometrischen aanblik. Het moest benaderen de Perzen pic turale uitbeelding in de miniaturen, dat zijn in dit geval «Je illustraties der boeken- manuscripten. Ze zijn even verfijnd in kleur als in lijn „kleine kunst" van de hoogste orde Het Westen kan machtig veel van deze tentoonstelling van Oosterschc kunst leeren. VOETANGELS EN KLEMMEN OP BELASTiMGTERREIN. GEEN NAVORDERING BIJ AMBTELIJK VERZUIM. Zooals ik reeds eerder opmerkte, is navor dering voor de inkomstenbelasting niet toe gelaten, indien de te weinig geheven belas ting hel gevolg is van een ambtelijk verzuim Eenigen tijd geleden werd in de literatuur melding gemaakt van een paar gevallen, welke een traaie illustratie vormen van bo- vengenoemden stelregel. Een beheerende vennoot ecner comman ditaire vennootschap, welke Juli 1924 was opgericht, zag zich genoopt op 1 Mei 1925 voor dc aangifte 19251926 zijn inkomen le begroolen, omdat" hij nog geen vol jaar de opbrengst van genoemden bron van inkomen had genoten De begrooting werd zoo goed mogelijk gemaakt en vastgesteld op een eindbedrag van I- 22 000. Met den inspecteur werd een en ander overlegd en de beheerende vennoot kreeg naar aanleiding van dit onderhoud de over tuiging, dat hij ook de volgende aangifte 19261927. welke betrekking had op het winstresultaat van het eerste boekjaar 1924 1925. het genoemde bedrag van f.22 000 kon aanhouden. Voorzichtigheidshalve maakte hij op zijn aangiftebiljet 19261927 melding van het feit. dal dit hetzelfde bedrag was, waarover hij in het vorig jaar belasting had betaald, doch dat hij zoo handelde naar aanleiding van het destijds bij den Inspecteur bespro kene. Na verloop van eenigen tijd ontving de vennoot een aanslag, welke in overeenstem ming was met de aangifte Na afloop van hel eerste boekjaar bleek echter, dat de werkelijke winst f. 30 000 had bedragen en de Inspecteur die er zich rekenschap van gaf, dat de werkelijke winst hooger was dan de aangegevene. ging over tot het opleggen van de navorderingsaanslag. De aldus getrolfen vennoot ging naar den Baad van Beroep en deze Raad gaf in zijn uitspraak te kennen, dat hij het onmogelijk achtte, dat de Inspecteur, bij een bespreking met appellant dezen gezegd zou hebben, dat het voor het belastingjaar 19251926 ge schatte winstcijfer, waaromtrent partijen het een9 waren, ook al9 winstcijfer zou gelden voor alle belaslingaanslagen, waarbij de winst over 19251926 in aanmerking moest genomen worden doch dat klaarblijkelijk bij bedoelde bespreking lusschen partijen een misverstand is geweest, waardoor appellant ter. onrechte, doch te goeder trouw, gemeend heeft voor het belastingjaar 19261927 het geschat Je winstcijfer over het boekjaar 1924 1925 wederom (e mogen aangeven, al was de toen bekende werkelijke winst aanmer kt! ijk hooger. De Raad was van meening, dat de goede trouw van appellant duidelijk was gebleken uit de toelichting bij het door hem opgegeven winstbedrag, doch dat hel zeer de vraag was of het accountantsonderzoek, waardoor de Inspecteur hel vermoeden kreeg van de le lage aangifte, een nieuw leil opleverde, waarop de navordering gebaseerd kon wor den. Voorls vond de Raad, dat het toch de* aandacht van den Inspecteur had moeten trekken, dat twee jaren achtereen juist het zelfde bedrag werd aangegeven, dal steeds 15 van het kapitaal uitmaakte, zulks le meer, waar appellant zelf bij de aangifte hierop de aandacht had gevestigd. I Op grond van een en ander gaJ de Haad als zijn oordeel le kennen, dat de Inspecteur een nader onderzoek had behooren in te stellen vóór het opleggen van den primitie ven aanslag en dat redelijkerwijs het boe kenonderzoek van den Rijksaccounlant niet als een nieuw feit kon beschouwd worden, zoodal de Raad van oordeel was, dat de navordering ten onrechte was opgelegd. Tegen deze uitspraak werd door den Minister cassatie aangeteekend, waarbij ge steld werd. dat de Raad op onvoldoenden grond zou hebben beslist, dat het feil, dat de werkelijke winst over het betreffende boek jaar 1924/'25 aanzienlijk hooger was dan de winst, die bij den aanslag >in aanmerking werd genomen, niet was een nieuw feit. De Hooge Raad stelde ech'.qr vast, dal het middel niet lot cassatie kan leiden, daar de Raad van Beroep op juiste gronden had aangenomen, dat er voor den Inspecteur, toen deze den oorspronkelijken aanslag op legde, alleszins redenen bestonden om aan de juistheid van de aangifte te twijfelen Voorls had de Inspecteur door hel vragen van een enkele inlichting kunnen vast stellen. wat de aangever bedoelde met zijn mededeeling op het aangiftebiljet, in welk geval dadelijk zou zijn gebleken, dat dc aangifte onjuist was en op een msiverstand berustte, zoodat dc Inspecteur door dit na te laten een ambtelijk verzuim heeft begaan, zoodat onder deze omstandigheden het ge bleken feit uit het accountantsonderzoek niet was een nieuw feit, dal het opleggen van een navorderingsaanslag wettigde Een volgende keer nog een merkwaardig voorbeeld betreffende deze materie. DE VERZORGING VAN DE KAT. (Nadruk verboden). n. Behalve aan gekookte groenten heeft de kat ook behoefte aan rauw groen, zooals wij allen wel eens hebben waargenomen als poes zich aan het gras in den tuin te goed doet. Ten onrechte meent men vaak dat ditgras eten in verband zon staan met de aanwezigheid van de een of andere sto ring in de spijsverteeringdeze meeniag is volmaakt onjuist. Het schijnt echter dat de kat. hoewel zij een vleescheter is, het toch niet zoDder rauw plantaardig voedsel kan stellen. Wij zullen dus onze dieren, vooral als zij geregeld in huis gehouden wor den, deze versnapering niet mogen onthouden en stellen ze dus in de gelegenheid om van tijd tot tijd wat versch geplukt gras of een zacht blaadje sla of iets dergelijks te eten. Velen bewaren de graten en beenderen als een speciale tractatie voor hun kat. Het lijkt tenminste alsof zij daar erg dol op is. In werkelijkheid zijn het echter in hoofdzaak de vleesch- en vischresten die er nog aanzitten, die het dier zoo aantrek ken. Het voederen van beenen en graten brengt echter vele gevaren met zich mee. Zeer vaak gebeurt het namelijk dat fqne beensplinters of graatjes tusschen de kiezen geraken en dan niet alleen moeilijk te ver wijderen ziin, maar ook aanleiding kunnen gtven tot ernstige ontstekings processen. Ook zijn verwondingen van de keel, slokdarm of iagewanlen niet uitgesloten, terwijl voor al beentjes in de darmen vaak proppen vormen, die dan natuurlijk aanleiding zullen geven tot zeer hardnekkige verstoppingen. Het is daarom beter, als men beenea en graten wil voederen, er eenige bijzondere moeite aan te besteden, daar ze dan tot een uitstekend voedsel te bereiden zijn. Men moet ze een paar dagen laten koken in een goed afgesloten pot; ze worden dan geheel week en vormen een geleiachtige massa, die niet alleen een krachtig voedings middel is, maar ook vele voor de beenvor ming noodzakelijke stoffen bevat, waarom ze juist een zeer goed bjjvoedsel vormen. Niet alleen echter op het gebied van voeding is de kat stiefmoedertijk bedeeld, Ook aan de verzorging van haar huid wordt in den regel zeer weinig aandacht besteed. En tot op zekere hoogte is dit te begrijpen. Immers poes, die zich steeds ijverig likt en poetst, doet ons onwillekeurig gelooven, dat zij zelf wel in staat is om in voldoende mate voor haar toilet te zorgen. Maar toch zat men, als in den tijd van het verharen, tot groote ergenis van de huisvrouw op stoelen, kussens en kleeden steeds een groot aar.tal lo.-se haren te vinden zijn, tot de conclusie moeten komen, dat een beetje hulp onzerzijds in dezen geenszins overbodig is. Van een geregelde huidverzorging, zooals die ook bjj paard en hond plaats vindt, zal men zeer zeker voldoening hebben. Men beginne al vroeg met de jonge poesjes met een zachte borstel geregeld te borstelen. Bij het grooter worden gebruikt men ook een fijne kam om het losse naar te verwijderen, en wrijft tot slot het dier in de richting van de haren met een wollen doek. Men zal dan zien hoe niet alleen de dieren geen last van losse haren meer heb ben, maar ook vertoonen de haren door de geregelde verzorging een veel mooieren glans, waardoor het dier aan schoonheid wint. Ook met het oog op verschillende huid aandoeningen verdient deze gerege.de reini ging aanbeveling, daar tal van huidziekten op een voldoende huidfunctie terug te voe ren zgn. Verder wordt door het geregeld kammen en borstelen de huid geprikkeld en de wer king er van bevorderd. Dit zal velen vreemd lijken. Maar do functie van de huid staat in nauw verband met die van de andere organen, zoodal men door het aanzetten van de huidwerking, indirect ook de andere or ganen tot metrd.re activitj. aanspoort, waardoor de algem ene gezondheidstoestand van het dier verbetert. Door het verwijderen van de losse haren voorkomt men tevens dat deze bij het lik ken door de dieren ingeslikt worden, waar door zich in de maag haarbatlen vormen, die vaak aanleiding geven tot braken, het welk natuurlijk juist op de meest onge- wenschte plaatsen en oogenblikken zal ge schieden. Een verder belangrijk vraagstuk hij de kat is de kwestie van de huidparasielen, vooral de veel voorkomende vlooien. De_ aanwezigheid van deze ongewenschte be zoekers kan men altijd bespeuren aan de aanwezigheid lusschen de haren van hun uitwerpselen, die op fijn gemalen koffie gelijken. Bij de luizen neemt men de aan de haren vastgekleefde witachtige eitjes, de neeten, waar. Veten gaan, gedachtig aan de behande ling hunner honden, hun kat met lysol, creoline of carbol wasschen. Dit is nu juist liet slechtste voor het dier wat men doen kan en al heel wat zijn door deze behan deling naar de eeuwige muizenvelden ver huisd. Een kat toch is zeer gevoelig voor de bovengenoemde waschmiddelen. De ver giftiging geschiedt niet alleen doordat het dier met likken hel vergif opneemt, maar ook via de huid zelf wordt het opgenomen. Een gebruik van deze stoffen is dus onder alle omstandigheden verboden. Maar hoo dan te handelen? Een uitste kende methode is het dier op een witten doek of laken te zetten en het dan flink de haren in te poederen met insectenpoe der. Men zorge er voor dat dit goed tus schen de haren komt en zij er vooral niet te zuinig mede Het verdient aanbeveling met een natte hand eerst door de haren te strijken. Het poeder zal zich dan beter vasthechten en er zal minder verloren gaan. Is het dier goed ingepoederd en de poe der goed ingewreven, dan rolt men het in den doek en laat hel er een drie kwartier in zitten. Daarna rolt men het er weer uit en kamt en borstelt het flink. Men late het daarbij op den doek, zoodat de bedwelmde insecten er op vallen, die dan gemakkelijk in sterke creoline of kokend water onscha delijk gemaakt kunnen worden. Ook de mand of het kussen waar het dier geregeld op ligt moeten een goede beurt hebben, daar de vlooien hierin hun eieren leggen. Men behandele deze met kokend water, waardoor de kans op een hernieuwde vlooieninvasic vernietigd is. Herhaalt men deze behandeling eenige kee- ren, dan is het dier spoedig weer geheel rein. Bij luizen behandelt men op dezelfde manier, enkel zal de behandeling hier meer keeren herhaald moeten worden. De neetjes (eitjes) hebben namelijk van het poeder absoluut geen last en zullen na eenigen tijd een nieuwe generatie voortbrengen. Door een gedurende eenige weken her haalde behandeling zal men echter die nieuwe generatie ook telkens weer ^uit roeien, waardoor de parasieten na verioop van een drietal weken geheel verdwenen zullen zijn. Dr. v. R. IJMUIDEN, 26. Januari 1931. VISCHPRITZEN. TaiTx>t per K.G. f. 1.601.30; Griet per kist van 50 K.G. f. 7235; Tongen per K.G. f. 3.25-1.95. Groote Scihol per kist van 50 K.G. f.3022; Middelschol per kist van 50 K.G. 1. 3630; Zetschol per kist van 50 K.G. f- 4736 Kleine Schol per kist van 50 K.G. f 3618, Bot per kist van 50 K.G. f. 14.50 8; Schar per kist van 50 K.G. ff. 2614; Tongschar per kist van 50 K.G. 1.70; Rog gen per 20 stuks f. 4019; Vleeten p. stuJc f. 4.502.80; Pieterman en Poontjes per kist van 50 K G. f. 1413.50, Groote Schel visch per kist van 50 K.G. [f.6160; Mid del Schelvisch p kist van 50 K.G. f. 5745; Kleiremiddel Schelvisch p. kist v. 50 K.G, f-4832; Klednne Schelvisch per kist van 50 K.G. 1.3316; Kabeljauw per kist van 125 K.G. 1.9035; Gullen per kist van 50 K.G. f. 17.508.50; Lengen per stuk f 4.90 1.40, Heilbot per K.G. f. 1.55; Wijting per kist van 50 K.G. f.1450—11;. Aangekomen 33 stoomtrawlers: MM. 60 met f. 1300; IJM. 108 met f. 2500; I.TM. 175 met f.1700; MM. -44 met f.4300; MM. 119 met 1.2500; MM. 73 met f.3200; IJM. 43 met f.1800; MM 38 met f.3100; MM. 490 met f. 1300; IJM. 385 met f.2100; MM. 447 met f. 2600; IJM. 125 met f. 230Ó; IJM. 127 met f. 1800; IJM. 8-4 met 1. 1600; MM. 8 met f.1600; IJM. 85 met 1.2300; IJM 24 met 1.700: IJM. '77 met f. 1600; IJM. 27 met f.1000; IJM. 22 met 1.2100; IJM 21 met 1.2300. MM. 131 met 1.1800; MM 67 met 1.2300; IJM 65 met f.1700; MM 102 met f 2200 en KW. 96 met f.900; KW. 90 met f.2700: KW. 110 met f.3000; KW 86 met f. 1500. KW. 253 met I. 4500; KW. 61 met f.1700; KW.' 4 met f.2290- KW. 29 met f 1600; 5 loggert: SCH. 72 met f.8500 MM 268 met f 850; KW. 24 mei f. 950; KW. 65 met f. 710; KW. 178 met f. 610.—. 3—2

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 7