Gr. Jaarl I HASSELMAN&PANDER reclame. LEIDEN 7223 19 Jan., 's middags 2 u. I Nog geen overeenstemming bereikt! NAGEKOMEN BERICHTEN. STADSNIEUWS. BINNENLAND. UIT DE OMSTREKEN. TER-AAR. hbt centraliseeren der veilingen. m ïooal9 gemeld zou gistermiddag de op. richting van de nieuwe veiling plaats heb ben. gevolgd door liquidatie van de thans Kluunde 3 vereenigingen. fceze met spanning tegemoet geziene ver ering is echter een droeve teleurstelling orden. [Speciaal de vorming van een reserve fonds het bedrag daarvan en de wijze van besteding dor gereserveerde gelden, bleek voor sommigen een onoverkomelijke hin dernis te zijn Toen na behandeling van de 9latuten, volmachten moesten worden geteekend, waarbij 2 bestuursleden van do vereeniging waartoe men behoorde, werden gemachtigd de verdere handelingen, aan de totstandko ming der nieuwe veiling verbonden, te ver richtten, wilden velen niet teekenen zoodat niet tot oprichting der Centrale veiling kon worden overgegaan. Voor de centralisatie- commissie die zich reed9 zooveel inspan ning getroostte en meende het gestelde eind doel nabij tc zijn moet deze vergadering wel buitengewoon pijnlijk zijn geweest, evenals voor notaris Stoop uil Alphen, die zich be langloos beschikbaar had gesteld om de vereeniging bij nolarieele acte op te richten en* daartoe den geheel en middag aanwezig p/as. Er is nog pen geringe kans dat, door dien vandaag gelegenheid tot teekening der volmachten alsnog is opengesteld een vol doend aantal handteekeningen zal worden Jc regen. 'De eerstvolgende dagen zullen leeren of zij,[die van het begin af pessimistisch tegen over deze pogingen stonden. In het gelijk zullen worden gesteld. Verg. „Gemeentebelang". 'De Vereeniging Gemeentebelang hield haar Ledenvergadering in het Café v. d. Ak ker te Aardam. De Voorz. Jac. Visser, opende de vergadering. SDe Secr. C de Bruijn las de Notulen van de vorige vergadering, welke onder dank worden goedgekeurd. Eveneens vergastte de Secr. de aanwezigen op een keurig Jaarver slag. De penningmeester P. Tensen, bracht verslag uit over het financieels gedeelte en hocwe! er dit jaar wegens de malaise geen contributie is geheven, kon de ver toch nog een voordeelig saldo boeken van f. 39.96. .De verificatiecommissie, bestaande uit de heqren Joh Kroon en A. de Leeuw, rappor teerde dat de boeken en bescheiden in den juisten vorm waren. ajX)o Voorz. dankte den secr en penn. voor hun verslagen. Als bestuurslid werd de heer L. P. Uijte- waal bij acclamatie herkozen. Hierna bracht de voorz te berde een punt dat in het bestuur nog slechts ampel bespro ken is n.l. om, vooral in deze winteravon den, des avonds de straatverlichting langer te laten branden, met het oog op vergade ringen, enz -, spr. zou gaarne een daartoe strekkend verzoek willen richten aan den Raad, waartoe na eenige discussie werd besloten. ^aVervolgeus bracht de heer P. Kroon in het midden, dat er een request verzonden was door „Gemeentebelang" naar Ged. Staten over den slechten toestand van den Kerk- weg „Waarom heeft het bestuur dit niet gedaan voor den Geerdijk, die minstens even slecht was", vraagt spr. De Voorz antwoordde, dat door den slech ten toestand van den Kerkweg auto's te water zijn geraakt en andere weer niet verder konden van do modder. Dit noopte het bestuur om er werk van te maken. Hierover werd geruimen tijd gediscussieerd en besloten, dat eveneens een request naar Ged Staten over den slechten toestand van andere wegen gezonden zal worden. J. do Bruijn vond ook het eindje weg bij Slof wel wat smal, vooral als men er in den avond voorbij wil. De voorz. van den polder zou dit met zijn bestuur nader onder de oogen zien. Dan wordt de nieuwe weg die naar het St. Phocas gebouw loopt, in de besprekingen gemengd, ben van de aanwezigen was geschrokken, toen hij gelezen had dat de proceskosten ten taste van de gemeente zullen komen Hier- Lrf warne een nadere verklaring. De heer P. Kroon releveerde het gefëele verloop, hef Polderbestuur heeft daar de waterkeering laten verzwaren, en daardoor f e z°o breed geworden dat er wel 3U w00^ over ^een ^Unnen'- mogen B. j 1aarvoor vergunning geven, indien i e ond<?rhoudsp|irhii^(in daar geen bezwaar ccen hehhpn Nu heeft een der betrokken ■fnaars helemmering aangebracht, waar- Politie proces-verbaal heeft opge'- moei nog worden uitgemaakt, der partijen in zijn rerhf staat, wordt de ernaar niel veroordeeld dan heeft de bemeenfe toch verder geen risico Verder werden er nog enkele huishourie- iJKe punten besproken waarna de Voorz de leden dankte voor hun medewerking en de vergadering sloot. DE WERKLOOSHEIDSZORG. EESPREKING VAN DEN TOESTAND. Redevoeringen van de heeren van Eek en van Stralen. Hedenmiddag had de plaatselijke raad samengesteld uit de besturen van S.D.A.P. L.B.B. en soc, democratische raadsfractie in de groote Sladszaal een bijeenkomst belegd ter bespreking van het werkloosheidsvraag stuk Do vergadering was druk bezoeh t, wat ditmaal een minder verblijdend teeken mag heeten dan gewoonlijk en werd o.m. bijge woond door den directeur van den Gem. Dienst voor Sociale Zaken, den heer Wijk- mans. Deze bijeenkomst diende Ier ondersleuning van de door de soc.-democratische raads fractie ingediende voorstellen bij de a s. be handeling der gem.-begrooting. De heer mr. D. A. v. Eek verwelkomde de aanwezigen en zeide, dot do groote opkomst wel bewijst hoe sterk de werkloosheid de rijen der Leidscho arbeiders teistert. Waren er vroe ger nog wel eens periodes van bloei en in zinking, helaas heerscht momenteel alom een depressie met als gevolg werkloosheid. Weliswaar doet de overheid tegenwoordig meer dan vroeger ter bestrijding van dit euvel, doch bevredigend is die tegemoet koming toch allerminst. Dank zij het feit, dat de arbeidersbeweging heden ten dage hoogere eischen stelt dan voorheen, omdat zij zich weet de instandhoudster van de ge heel® maatschappelijke welvaart Dal de ov rhuid alles doet 0111 de ramp der werkloosheid te verminderen, vindt zijn oorzaak in de erkenning, dat elke arbeider recht heeft op werk legen goed loon of voldoende ondersleuning. De S.D.A.P. heeft reeds lang van tevoren maatregelen bepleit om deze ramp te voorkomen. B. en W. erkenden den ernst van den toestand, doch troffen niet die maatregelen, welke r.oodig waren 0111 een werkloosheid van zoo groolen omvang te bestrijden. In Iweede instantie heeft de raadsfractie, toen de werkloosheid eenmaal een feit was geworden getracht de ondersteuning le verhoogen Ook dit streven heeft voorloopig schipbreuk ge leden cn nu moeien wij maar afwachten, wat de begrooling zal brengen. Erg gerust is spr op die resultaten niet. De S.D.A.P. heeft alle parlementaire middelen aange wend om lot een oplossing le komen, te vergeefs. Thans grijpt zij ook naar buiten parlementaire middelen in den vorm van een betooging, waarin alle werkloozen hun eischen moeien kenbaar maken Daarvoor is het nu het meest geschikte oogenbük, omdat eerst nu de massa doordrongen is van do noodzakelijkheid. En niet omdat wij het willen, aldus spr., gaal gij betoogen, maar omdat gij hel zeil wilt (applaus.l Om resultaten te bereiken moeten wij ons wenden tol den Leidsehen raad en daarom moeien wij streven naar overeenstemming tusschen de handelingen der soc raadsleden in den raad en de actie der werkloozen Spr. weet nu al. dat hem verwelen zal worden, dal hij de werkloozen voor zijn politiek karretje wil spannen Spr. wijst dit verwijt met beslistheid af. Anderzijds zal worden aangevoerd, dat er geen gold is voor inwilliging van de bil lijke eischen der arbeidersklasse. Spr. weel heel wel, dat de finantieele loc- stand der gemeente niet rooskleurig is, doen buitengewone omstandigheden wettigen bui tengewone maatregelen en er is nog allijd een gemeentelijk spaarpotje, dat hiervoor dan maar beschikbaar gesteld moet worden. Wanneer do gemeente dan mettertijd als gevolg van deze uitgaven niel aan haar ver plichtingen kan voldoen, moert het Rijk maar subsidiêeren. Ten slotte wekte spr. op om den optocht zoo indrukwekkend en ordelijk mogelijk la doen zijn. opdat de sympathie der publieke meening worde opgewekt en de burgerij worde overtuigd van het recht en de billijk heid der eischen. (applaus). De heer I. J. Stralen kreeg daarna ge legenheid de diverse voorstellen nader toe te lichten en wees allereerst op den buiten- gewonen omvang der werkloosheid. Spr. zette nogmaa's de voorgeschiedenis in Leiden uiteen en schetste de verschillende door de S.D.A.P. in het werk gestelde pogingen om tegen dat dreigende gevaar afdoende maat regelen te nemen. Het voor kennisgeving aannemen van het adres van L.B.E. en S.D.A.P. lokte begrüpeli-kenvijs een fel pro test in onze rijen uit. Nu de kans op werk verruiming dezen winter verkeken is, dient allereerst de nood in de gezinnen der werk- looze arbeiders gelenigd. Daartoe dienen de voorstellen der S. D. A. P., welke spr. achtereenvolgens voorlas ea toelichtte Het lijkt ons overbodig daarop thans vooruit te loopen; men kent ze trouwens wel: o.a. uit de buitengew. raadsvergadering van 29 December j.l., huurloeslag en hoo gere uilkeering van gemeentewege, buiten werkingstelling der wachtgeldregeling, ver hooging van den norm der uilkeering bij werkloosheid tot f. 15 (momenteel f. 13 50 voor man en vrouw) en verhooging van den kindertoeslag van f. 1.25 tol f 1 50, enz. enz Spr. twijfelt geen oogenbük of deze mini- mum-eischen zullen de insremming van alle aanwezigen wegdragen. In dit verband be* treurde spr. net, dat een der bestaande vijf Lcidsche vakcentrales niet tot samen werking op deze basis bereid was. Al is ook spr. niet optimistisch gestemd t.a.v. het succes der voorstellen, toch is het wtn- schelijk en noodzakelijk ze naar voren te brengen. Den katholieken arbeiders, die, zooal9 spr. betoogde, bij hun eigen leiders geen ge hoor vonden en zich thans bij deze straat- belooging wilden aansluiten, werd zulks door de It'K organisatie van bnuwvnk- arbeiders op straffe van stopzetting der uitkeering verboden, (gefluit). Met den wenseh. dat deze vergadering en betooging het succes der voorstellen zou mogen vergrooten, besloot spr. Een motie, waarin den' raad wordt ver zocht, de voorstellen der soc -dem. raads fractie aan te nemen, werd onder applaus aanvaard. Hierna werd de aangekondigde optocht door de stad gehouden. COMMUNIST UIT DE RAADZAAL VERWIJDERD In de hedenmiddag gehouden vergadering van den gemeenteraad van Haarlem is het communistische raadslid Peper, wegens liet voortdurend verstoren der orde, bij besluit van den raad uit de raadzaal verwijderd. De vergadering werd tijdelijk geschorst om de politie gelegenheid te geven het besluit te voltrekkon. Do heer Peper verzette zich niet. AALSMEER. Aanbesteding. Door den bouwkundige H. Prins is aan besteed het bouwen van een woonhuis aan den Aalsmeerderweg te Aalsmeer-Oost voor rekening van den heer W. Kammeraad. Het laagst werd ingeschreven als volgt: timmer werk P. Varik, Nieuwkoop, f. 1580; metsel werk. Kwakkenbos, Bovenkerk, f. 1995; metsel- en timmerwerk; Muys, Hoofddorp, f. 3400; loodgielerswerk. Langemaat, Aals peer-Oost, f. 289.50; schilderwerk, Zemel, Leimuiden, f 333; massa. Muys, Hoofddorp, f. 4000. De gunning werd aangehouden. Bonw Chr. School. Door het bestuur der Chr. School vereeni ging is thans definitief besloten om tot den bouw van een school in de nieuwe uitbrei ding der gemeente (Stommeerpolder) over te gaan. De overbevolking der school te Oosteinde maakt dezen nieuwen bouw nood zakelijk. liet ontwerpen van bestek en tee kening is opgedragen aan den bouwkun dige G. van Damme te Hoofddorp, die op het gebied van scholenbouw in onze om geving reeds een goeden naam TieeH ge maakt Blijkens officieel© gegevens werd in 1930 in deze gemeente gebouwd woningen voor een bedrag van f. 843.610; kassen f. 460.572; schuren voor bedrijven f30.390; ketelhuizen enz f.69 789; verbouw wonin gen. school enz f. 131.505. Totaal f 1.535.868 o KATWITK. De aangekondigde gemeenteraadszit ting van Donderdag is uitgesteld tot Maandag 19 Jan. v.m. 9.30 uur. KATWIJK AAN DEN RUN. Ledenvergadering A.R. Propagandaclu'o. Gisteravond kwam de A.-R. Propagan- daclub „Groen van Prinsterer" voor de tweede maal in dit seizoen in ledenverga dering bijeen. De voorzitter opende de vergadering op de gebruikelijke wij zó en 6prak een kort openingswoord, waarin hij wees op de geef. telijke malaise die heerscht, ook op politiek gebied en opwekte om te arbeiden tot uit breiding van de A.-R. partij. Hierna las de secretaris, de beer P. A. Schoneveld, de notulen voor, welke onder dankzegging werden goedgekeurd. Vervolgens leidde de heer Joh. Rorpels- hoek Czn. het onderwerp in: „Verschil punten tusschen de A.-R partij en de Chr.- Hist. Unie." In zijn inleiding behandelde spr. enkele geestelijke stroomingen in het midden der 19e eeuw, waarna hij uitvoerig stilstond bij de scheiding in 1894, toen de Vrij Anti-Rev. Partij werd geboren. De aanleiding daartoe en de diepere oorzaak werden nagegaan. Vervolgens kwam ter sprake de fusie van deze partij met den Chr.-Hist. Kiezersbond en de Friesch-Chris telijk Historische Partij tot de Chr.-Hist. Unie. Behandeld werd Dog welke beschou wingen de A.-R. Partij en Chr.-Hist. Unie innemen omtrent het gezag, de samenwer king met Rome, heb kerkelijk vraagstuk en de schoolkwestie. Op deze uiteenzetting volgde een drukke bespreking Door een zestal personen werd vragen gesteld, waardoor inleider gelegen heid kreeg, sommige punten nog nader uit te werken. Nadat de voorzitter den inleider en de vragers had bedankt, e eindigde de se cretaris met dankgebed: Binnenbrand. Bij den heer J. v. d. G. aan den Achter- kerkweg ontstond gistermiddag omstreeks 6 uur een begin van brand. Gelukkig kon deze door eigen personeel met emmers wa ter worden gebluscht. Intusschen was in de kamer heel wat schade aangericht, welke door verzekering wordt gedekt. KATWITK AAN ZEE. Mishandeling. A. M. uit de Jan Tooropstraat is des avonds in de Voorstraat ernstig mishandeld door G. uit Duinhof en V. uit de Fr van Roonstraat Hij is met een mes m het ge laat gekerfd en zijn jas werd in reepjes gesneden. De politie heeft het mes in be slag genomen en zal deze zaak verder be handelen. Di. H. van Andel over het zendingswerk in Solo Spr. sprak naar aanleiding van Matth. 28 16 in d" Geref Kerk alhier over zijn zendingswerk op Java. Jezus heeft bet zeu- dmgsbeveJ nagelaten, dat moet ten uitvoer gebracht worden. Meer dan de helft van de wereld ligt nog in de donkerheid van het heidendom. Na 1900 jaren is er nog niet voldaan aan het gebed van deü Heiland De zend;ngsink«..iu 6ten zijn een goede thermometer om ie weten, hoe het met de liefde tot de zending staat. 35 jaren geleden gaven de Gerei. Kerken f. 35000 voor'dat doel, thans oe- draagt dat f- 450.000. In verhouding ran het 10-tal inillioen dat de Kerken in eigen vaderland bijdragen tot instandhouding van den openbaren eeredienst, beteekent dit half millioen niet veel. De Chr. Gercf. Kerk in Amerika, die met ons m goede correspondentschap staat, gebruikt de eene helft der inkomsten voor eigen kerke lijk leven en de andere helft voor de Zen ding. Wij zijn echter reeds op den goeden weg. Onderwijst alle de volkeren, dit be teekent; maakt discipelen onder al ue vol keren. Het teTrein, dat de Gerei. Kerken op Java bewerken, beslaat 1/25 deel van dat eiland. Dit gedeelte is zoo groot als Noord- en Zuid-Holland tezamen, v/onen in ons land ongeveer 7 1/2 millioen menschon, op dat gedeelte in Solo zijn er 2 1/2 mill. Dit terrein wordt bearbeid door de Geref. Kerken en wel door Zuid-Holland Noord, waaronder ook Katwijk aan Zee behoort. Dat gedeelte bevat 74000 belijdende leden van onze kerk met 72 predikanten. Voor de 2 1/2 millioen in Solo zijn slecnts 3 predikanten Er is besloten om dit aan tal op 4 te brengen. Alles is daar een rege len van arbeid met inlandsche helpers. Door de zending wordt verricht Medische arbeid, Schoolarbeid, Prediking van h?t E^ angelie. Wij hebbcD, aldus 9pr., in Solo 2 groote ziekenhuizen met enkele kleinere, tezamen met 500 ziekebedden. De geheele Geref. zending heeft op Java 2000 bedden, van de nog geen 40000 die er op de geheele we reld in dienst der zending zijn De regee ring geeft voor den medisohen arbeid fctii»- sidie, eveneens de ondernemingen In Solo zijn 40 Chr. scholen met 6500 leerlingen, waarvan 24 zendingsscholen zijn, die van de kerken uitgaan. Die scho len worden m stand gehouden, met sub sidie van de regcering. Er is besloten twee zusters uit te zen den om te werken onder de Javaansche vrouwen. Met dankgebed werd geëindigd. Statistische gegevens der Politie over het jaar 1030. De hulp der politie werd in 1089 gevallen ingeroepen, dan wel verleend (v.j 947), terwijl 2118 stukken werd behandeld (v.j. J691). Assistentie werd verleend bij 100 vorkeersgevallen (v.j. 78), waarvan één met doodelijken afloop en 22 branden. Van deze branden werden er 19 door de politie ge bluscht, terwijl 3 maal de hulp der brand weer werd ingeroepen. Aan 114 personen (v.j. 55) werd nachtverblijf verleend, ter wijl 196 porties (v.j. 94) voedsel gratis wer den verstrekt. Verder werd bij 12 ongevallen hulp ver leend. Aangifte werd gedaan van 445 ver loren (v.j. 260) en 569 (v.j. 387) gevonden voorwerpen. In de aspbixiatieinrichting werden 147 (v.j. 136) dieren op pijnlooze wijze afge maakt. In totaal werd tegen 817 personen proces-verbaal opgemaakt, waarvan tegen 78 (v.j. 65» personen wegens misdrijf; 37 (v.j. 29) gevallen van dronkenschap wer den geconstateerd Verder werden 7939 badgasten geregi streerd. Tenslotte werden nog 763 (v.j. 649) overtredingen der Leerplichtwet (onwettig schoolverzuim) behandeld. Op te merken valt, dat het onwettig schoolverzuim telken jare sterk blijft tdw- nemen. Ook het aantal verkeersongevallen blijft stijgen, zulks in verband met het steeds toenemende verkeer. Sluiswachter D. van de Buitensluizen, deed bij de politie aangifte, dat in den af- geloopen nacht ten zijnen nadeele is ont vreemd een hoeveelheid levende paling, ter waarde van 16 gulden, die in een bun lag in het water bij de sluizen. H. v. R. uit het Commandeurspad te Katwijk a. d. Rijn. deed bij de oolitie aan gifte. dat uit een put aan den Vreugde- weg te zijnen nadeele 2 H.L. aardappelen zijn ontvreemd. LISSE. „De Hanze". De „Hanze" hield haar 19e Jaarvergadering De notulen werden gelezen en goedgekeurd. De Raad van Toezicht voor do jeugd- turnvereeniging vroeg en verkreeg f. 10. subsidie. De secretaris gaf in een goed verzorgd jaarverslag een overzicht over het afge- looper. jaar, waarvoor hem bij monde van den voorzitter dank werd gebracht. Uit het finantieel verslag bleek, dat er een batig saldo van ruim f. 100 was. Den penningmeester werd dpoharge verleend. De aftredende b stuur leden werden her kozen en de begrooting 1930 werd vast gesteld. De voorzitter deelde mede, dat er weer een Winkelbeurs gehouden zou worden en lichtte dit punt nader toe. De directie van H.B.G. stelde hiertoe haar middengebouw beschikbaar. Ook zal er een bloem?ntentoon stelling aan verbonden worden, waarvoor een medaille beschikbaar werd gesteld. 1930. V Totaal 4087 8324 Loop der Bevolking over M Bevolking 31 Dec, 1929 4237 Gevestigd in 1930 Geboren in 1930 343 135 4615 286 28 Vertrokken in 1930 Overleden in 1930 Bevolking 31 Deo. 1930 1301 Gesioten huwelijken in 1930 Echtscheidingen in 1930 l. 263 127 4177 271 29 506 262 9092 557 57 4177 8478 OEGSTGEEST. Loop der bevolking over 1930. M. V. Gevestigd 431 699 Vertrokken 346 532 Meer gevestigd dan vertrokken 85 167 Geboren alhier 44 48 Elders lot onze bev. behoorende 9 18 Totaal 53_ 66 Overleden alhier 36 33 Elders tol onze bev. behoorende 8 8 Totaal 44 11 Goboorlo verse hot 9 25 Totale toename 01 102 Bevolking 31 Dec 1929 3076 3581 Bevolking 31 Dec. 1930 3170 3773 Totaal 69f-3 personen. Aantal huwelijken 35. Echtscheiding 1. o RIJNSBURG. Mnzieklezing van den heei Leppink. In hel Gebouw voor Christelijke Belangen alhier, hield de heer S. S. Leppink uit Voor scholen, directeur van de Christelijk ge mengde Zangvereeniging „Deo Volente" al hier. een lezing met lichtbeelden over ,,Het Lied van de Klok" van F Schiller Nadat de aanwezigen door ds P Peter v/aren welkom geheeten, en gemeenschappe lijk gezongen was Psalm 66* vrs 1 en 2, opende deze de bijeenkomst met gebed. Hierna was het woord aan den heer Lep pink. Spr. merkte op, dal van dit beroemde werk wel diie toonzettingen zijn; doch. dat de compositie, welke hier uitgevoerd zou worden de zelling van Romberg, zoo rijk aan inhoud is, dal deze waarlijk de moeite waard is. ingestudeerd te worden Na een korte levensschets van Schiller, zette spr. vervolgens uiteen, hoe Schiller bij zijn bezoeken aan een klokkengieterij te Weimar tot zijn dichtwerk geïnspireerd werd, hoe wel het nog wel 10 jaren duurde eer het werk gereed was. Met buitengewone belangstelling werd de aan duidelijkheid niets te wenschen over-» latende uiteenzetting van den heer Leppink aangehoord, en zeer zeker zal diens voor dracht er toe mede werken, dat van de uit voering van dit werk er des te meer van genoten zal worden Alvorens mei de lichtbeelden weid aau- gevangen. werd een korte pauze gehouden, waarin door het Mannenkoor, dat vóór de lezing reeds had gezongen een Kerst- en een Zendingslied werd uitgevoerd. In een serie duidelijke lichtbeelden van een door den directeur vervaardigde schets- teekening, werd hierna een overzicht ge geven van het werk in een klokkengieterij, dat thans nog bijna op dezelfde wijze ge schiedt, als in den tijd van Schiller De solisten voor den uitvoeringsavond konden bij deze lezing niet tegenwoordig zijn. maar mevrouw Duymaer van Twist had zich be reid verklaard bij de lantaarnplaatjes le zingen en te declameeren en de heer L. van Os uil Voorschoten, om daarbij de bas partij le vertolken. Door den directeur op de piano begeleid, hebben zij zich op waarlijk loffelijke wijze van hun zware taak gekweten en zich den dank van hun toehoorders verworven. Na afloop bracht ds. Peter namens de aanwezigen, alle medewerkenden hartelijk dank voor dezen genotvollen en leerzamen avond en riep hij hen een hartelijk tot weerziens toe. Nadat hierop nog gezongen was Gezang 96 vrs 1, sloof ds Peter met dankgebed. SASSENHEIM. Inbrekers aan 't werk. Onze gemeente is weer eens bezocht door inbrekers. In den afgeloopen nacht is op twee plaatsen ingebroken, n.m.l. in bet hotel „Het bruine Paard" en bij den winke lier Francken Een bedrag van ongeveer f 500 wordt vermist. NOORDWITK. Bedankt voor het beroep bij de Ned. Herv. Kerk alhier ds. J. Boonstra te Gieten. WASSENAAR. Aanrijdingen. Nab\j den Deijl zijn twee auto's op elkaar ingereden op het moment, dat de een van richting veranderde, hetgeen door den be stuurder van den anderen wagen, G. uit Leiden, niet was opgemerkt. De auto van B. uit den Den Haag werd beschadigd. Nabij Raaphorst is Z. uit Haarlem mot een door hem bestuurde auto tegen een boom opgebotst. De politie bevond, dat Z. onder den invloed was van sterke drank en neeft hem ter ontnuchtering opgesloten. De deerlijk gehavende Chevrolet werd door de politieauto weggesleept. De brandweer heeft bij van R. m de Bloemluststraat een schoorsteenbrand ge bluscht, ontstaan door roetopeenhooping, De bouw van een kerk met toren en kosterswoning in de parochti? do Goede Herder is opgedragen aan de firma Ven hoven en Evers te Heemstede. -- Tot hoofd van de lagere R.K. jongens school alhier is met ingang van 1 Mei a.s. benoemd de heer M. C. Kors. hoofd dor R.K. School to St. Nicolaasga (F.). Op dien datum zal het tegenw oordig hoofd dezer school, de heer H. K. van der Plas na een 40-jarigen diensttijd, net onderwijs ver laten, om een welverdiende rust te gaan genieten. 3—2

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 7