Uitstekend mannie- AGENDA. KERK- EN SCHOOI NIEUWS. rook zooveel als je ivilt, maar uitsluitend deze sigaret want dat is de beste voor je Kc gezondheid VIRGINIA LAND- EN TUWUW. OVERZICHT KAASMARKTEN. BEDEN: Schouwburg: 5de wedslrijdavond Lilteris Sacrum .jDc rechte lijn". 8 uur nam. Zondag. Jeruël: .Samenkomsten te 10 uur voorm. en 6.30 uur nam. Leger des Heils: Samenkomsten te 10 uur voorm. en 3 en 7.30 uur nam. Spr. kol. Brouwer. Sladeevang. Prinsenstr. 74: Samenkomst 1e 8 uur nam. Stadsevang, Morscliweg 59. Samenkomst. 8 uur nam. Vrije Evang. Gem.Samenkomsten te 10 uur voorm. en 7 uur nam. Maandag. Den Burcht: Vergadering vei Iers bjj de Leidsche melkveiling voorm. 10 uur. Den Burcht: Schoenmakersver. Kieuw Leven". Spr. W. Donker 8 uur nats. De Burcht: Vergadering Leidsche Melkvei ling. 10 uur v m. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 5 tot en met Zondag 11 Jan. a.s. waargenomen door de apotheken: G. H. Blanken. Hoogewoerd 171, telef. 502 en D. J. van Dnesum, Mare 76. lelef. 406. De geneeskundige Zondagsdienst te Lei den wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargenomen door do doctoren de Jager, Janssens, Muyzert en Veklhuyzen. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waargenomen door dr. Hugenholtz, Tel. 390. RECLAME. ren, houdt de film tol het laatste oogenblik een ieders aandacht gespannen. In „Blru, de Zoon der Wildernis" waardeeren wij de schitterende dieren- en natuur-onnamen meer dan de geschiedenis Uniek zijn de goed geslaagde foto's dor leeuwen slangen, apen, krokodillen pvl.hnns en tallooze an dere bewoners van het Afrik.ianschc oer woud en de rivieren De gesclvovlpr.:c ;s dm van een vondeling, wiens moeder door een leeuw is verscheurd en door Sheik Asgarder Haiblani-negors als pleegzoon wordt aange nomen, De jongen groeit op tot een Hinken man, die uitmunt door moed. Als zijn pleeg vader en pleegbroer, Vikitic, hij een bosch- brand om het leven komen, roojVl de stam hem tot Sheik uit en huwt hij zijn oude speelkameraadje Loweno. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Nieuwe inschrijving: „Den Older en Zinn". (Beperkende Bepa lingen). Rijkstraatweg 16, Sassenheim, hel uitoefenen van den bloembollen- en daar- med aanverwanten handel, alsmede de export van deze handelsartikelen alles .n den meest uitgebreiden zin Vennooten L. N. don Older Jr., Sassenheim en G. K. F. ■Zinn". Sassenheim Wijzigingen: De Eerste Leidsche Hulpbank. Oude Rijn 104. Leiden, voorschotbank. De statuten zijn gewijzigd Wijziging handelsnaam thans N.V. Eerste Leidsche Hulpbank Gebrs Lafcher, Oude Vest 79, Leiden, kuiperij—fuslhandel. Vestiging filiaal Kat wijk a Zee. Voorstraat 12, Lunchroom Café „De Branding" Vestiging filiaal Katwijk a. Zee, Voorstraat 12. Slijterij „De Korenaar" Wed P J. Planjer, Nieuwe Rijn 77, stoombnotenonderneming. Overleden eigena resse wed M. PlanjerHeemskerk. Leiden, dd. 3 Jan. 1931. Wed: Fischer en Co., Steenschuur 10, Lei den, handel in minerale wateren Bovenge noemde handelszaak is met ingang van 1 Januari 1931 omgezet in een vennootschap onder firma onder den naam: wed. Fischer en Co. (B. P.). Vennooten J. Kranenburg, Leiden en G. Kranenburg, Leiden. A Bernard Garenmarkt 21, Leiden, het uitoefenen van hee loodgietershedrijf in den meest uitgehreiden zin. Bovengenoemde handelszaak is met ingang van 1 Jan 1931 omgezet in een vennootschap onder firma onder den naam A. Bernard en Zoon (B. P.l. Vennooten A. Bernard Sr., Oegstgeest en A. Bernard Jr., Leiden Firma PietMevrouw J M. Serné. Hooge woerd '20. Leiden, dameskapiwrshedrijf en handel in parfumerieën Uittredend eigena resse mevrouw J. M HulsmanScrnë Leiden L. v. d Meer Jr., Hoofdstraat 25, Noord- wijk a Zee, kapper Uittredend eigenaar L. v d. Meer Jr., Xoordwijk a. Zee, dd. 18 Dec. 1930. Wijziging handelsnaam thans: A Timan. 7076 De in'houdHet is Pasehen 1917 in een klein plaatsje aan de Kussisch-Poolsche grens, waar tijdelijk de Oostenrijksche troe pen heer en meester zijn. In den avond be stormt het Russische gepeupel de Joodsche winkels en aJs de soldaten ingrijpen om de rust te herstellen, valt een onschuldige Nathan Goldscheider onder hel vuur der mi litairen. En hiermede is een kloof ontstaan tusschen den vader van tien getroffene en den jeugdigen bevelvoerenden officier, die nimmer weer eenige toenadering zal veroor loven. Uw „bescherming" doodde mijn zoon, schreeuwt de oude man, half gek van leed. en woedend vliegt hij den Oostenrijker naar de keell Maanden later: de kansen zijn ge keordl De Oostenrijkers trekken plotseling terug, de Russen volgen hen op den voet. on luitenant Stanislaus zou gedood zijn, in dien hij op de vlucht niet juist ware neer gestort voor de woning van Goldscheider. wiens doch Ier Esther met voorbijzien van hel geleunde den gewonden jonge man binnenhaalt en tegenover do Russen doet doorgaan voor den zoon: Nathan. Een Joodsche vrouw, een blonde Germaan, fiefde? goed, maar een huwelijk nóóit!, belooft de oude Goldscheider zichzelf, zoo- dra hij de roman ziel afwikkelen en als woorden, smeekbeden, den officier niet ver murwen kunnen, richt hij een brief lot den Russische commandant over den vijand, die dhar verborgen is Maar juist trekken de Russen af, de vroegere bezetting keert terug en de brief valt in handen van Stanislaus' vader, die er zijn zoon van verwittigt. En wéér vecht dan een vader voor het behoud van zijn kind: eersl de Pool, diie nooit een dergelijk huwelijk kon toestaan, thans de officier, die het leven van den verrader Goldscheider als inzet gebruikt voor den kamp om het behoud van zijn zoon, dien Ihij dooreen verbintenis met Esther voor zicSi verloren acht Twee levensstroomingen, due niet kunnen samengaan! In den laten avond neemt Stanislaus afscheid van Goldscheider en van de vrouw, die hij lief heeft een vaarwel voor eeuwig! In het bijprogramma een teekenfilmpje en om. een dramatisch verhaal van autoren ners, liefde, misdaad en daverende benzine wagens, die in pijlsnelle vaart hun noodlot tegemoet gaan Als geheel een programma, dat den goeden naam van Luxor eer aan doet. Casino-Theater Na een denkbeeldig reisje intl den Schwarzwaldhahn te hebbe gemaakt en een kleine, komische film was vertoond draaide de eerste hoofdfilm ..Het valschc Spoor", een Wild West-film met in den liooMro! Ieo Moloney Rijk aan span nende oogenblikken en halsbrekende rijtoe- Mr. W. Beun, alhier, is heslemd voor uitzending naar Ned.-Indië als rechterlijk ambtenaar. De afd. Leiden van Volksonderwijs belegt op Woensdagavond een opbare verga dering ter bespreking van het bewaarschool- onderwijs. Voor bijzonderheden zie adver tentie. 1 Op Donderdag 15. 22. 29 Januari, 8 1/4 uur, zal de heer J. Jesse een cursus geven in het Leidsche Volkshuis over de grond beginselen der radio-techniek. Hij stelt zich voor te behandelen radio-lelegraphie, zend- 1 en ontvanginrichting: de werkin en eigen- schopjien der radio-lampen en ten slotte do radio telefonie, alles toegelicht met di verse demonstraties Velen van het steeds toenemend aantal radiohouders en a.s. radio- houders zullen deze gelegenheid zeker gaarne aangrijpen om deze groote uitvin ding nader ie kunnen beschouwen. Voor toegang zie advertentie Wij verwijzen naar de Publicatie inzake toelating van leerlingen lot de school voor buitengewoon Lager Onderwijs PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 11 JANUARI. LEIDEN. Doopsgez. Gem.Voorm. halfelf, ds. Bonga. Eglisc WalJonnematin dix heures et demie, M. Bresson. Evang. Lnth. Gem.: Voorm. halfelf, ds. de Meycre. Gevef. Kerk (Stille Rijn la): Voorm. 10 uur, ds. Van den Brink; nam. halfzes, de heer Van Kampen. Rein Geref Gem.Voorm. halfelf, ds. Van Nooten. Ver. vao Vnjz. Hervormden (Volkshuis): Voorm halfelf, dr Boersema. Vrije Kath Gero. Vrecwijkstraat 19): Voorm. halfelf, Gez. Mis. AARLANDERVEEN. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. halftien (H.A.) on nam, halfzeven (Dankz. H.A., ds. Van Beusekom. Geref. Kerk, Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Moolhuizen. ALPBEN AAN DEN RIJN. Ned.-Herv. Kerk (Julianastr.)Voorm halftien ds. Johs. Stehouwer (Bed, H. nam. halfzeven ds. J. G. L. Brouwer I (Dankz. H A.) Hulpgebouw (Gouwsluis): Nam. halfze ven, ds. J. de Bruin. Ned.-Herv Kerk (Oudsh.weg): Voorm. 10 uur, dr J P Cannegieter. Evangelisatie (Hooftstr.)i Voorm. Half tien en nam. halfzeven, de heer A. J. Dekker. Geref. Kerk (Hooftstr Voorm. 10 en nam. 6 uur ds H. W. H. v. Andel. Chr. Geref. kerk (v. Reedestr.): Voorm. halftien en nam 6 uur, ds. P. Zwier. Geref. Kerk (Raadhuisstraat)- Voorm. 10 uur, ds. J. H. A. Bosch (Voorb. PI A.); nam. 6 uiii de heer M. Kamper. Geref. Kerk (De Ruiterstr.) Voorin.' 10 uur, de heer M Kamper; nam 6 uur, ds. J. H. Bosch OVoorb H.A.). HAZERSWOUDE. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Kiehl. Geref. Kerk: Voorm. halftien en uam- halfzevcn, ds. Den Hartogh. HILLEGOM. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. Mulder Geref. Kerk: Voorm. 10 (Bed. H.A on nam. 5 uur (Dankz.), ds. Krabbe. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, de heer Laman van Leiden. KATWIJK AAN ZEE. Geref. KerkVoorm. 10 en nam. 6 uur, d3. Ingwerscn. LISSE. Ned.-Herv Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Van Dijk. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 4 uur, dr, Ruys. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, dienst. Geref. Gem.Voorm. halftien en nam. 4 uur, ds. Minderman. NIEUWKOOP. Ned.-Herv. Kerk: Voorrn. halftien en nam. halfzeven, ds. Van Wijngaarden. Geref. KerkVoorm. 10 uur, ds. De Weert, van Leimuiden; nam. halfzeven, lecsdienst. Remonstr. Kerk: Voorin. 10 uur, ds. Mispelblom Beijer NIEUWVEEN. Ned.-Herv. Kerk: Voorm 10 uur, ds. Van Wijhe. Evangelisatie: Voorm. halftien en nam. halfzeven, de heer Van Scberpenzcel. NOORDEN. Ned.-Herv Kerk: Voorm. halftien, ds. Walvaavt, van Zevenhoven. NOORDWUK-BINNEN. Ned.-Herv. Kerk: Voorra. 10 uur (Bed. R.A.), ds. Rutgers van Katwijk aan-Zee; nam. halfzes (Dankz. H.A.), ds. Peters, v. Rijnsburg. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nain- 5 uur, ds. Visser. Ned. Prot. Bond: Voorm. halfelf, ds. E. i L. Nauta van Leiden. NOORDWIJK-AAN-ZEE. Ned. Hcrv. KeikVoorin. 10 uur (Bed. H.D. en Voorb H.A.), ds. Cupedo; nam. 5 uur, ds. Klomp van Voorhout. Geref. Kerk Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Koers Geref. Kerk in H. V. (Julianawog 27). Nam. 3.14 uur, ds. Van den Brink van Leiden. OEGSTGEEST. Ned.-Herv. Gem. (Groene Kerkje): Voorm. 10 uur (jeugddienst), ds. Jansen Schoonhoven. Irene: Voorm. 10 uur, ds. Hennemann; nam. 5 uur, ds. Jansen Schoonhoven. RIJNSBURG. Geref, Kerk (Rapenburg): Voorm. half tien, ds. De Waard; nam. 6 uur, ds. Broekstra Geref. Kerk (Concordia): Voorm. halftien, ds. Broekstra nam. 6 uur, ds. De Waard. Chr. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 5 uur, ds. M de Bruin van Veenen daal. TER AAR. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Groeneveld. Geref. Kerk- Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Warnink. VOORHOUT. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. 10 uur: ds. Klomp. VOORSCHOTEN. Geref. Kerk Voorm. 10 en na-m. 5 uur, ds. Houtzagers. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Fortgens. WOUBRUGGE. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzevbn, ds. Lijsen. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam- halfzeven, ds. Nauta. Ned. Prot. Bond: Nam. 7 uur, de heer Schouwink van Naaldwijk. ZEVENHOVEN. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. halftien, ds. J. Eringa van Woerden; nam. halfzeven, ds. Walvaart. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam- halfzcven, dr. Ubbink. ZWAMMERDAM. Ned -Herv Kerk: Voorm halftien (H.A.) en nam. halfzeven (Dankz.), ds. Van Woerden. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Zwaan. Rem. Geref. Gem.Voorm. 9.45 uur, mej. ds. Günther. NED. HERV KERK. Beroepen. Te Bergschenhoek ds. E. V. J. Japchen te Maartensdijk. Te Engel- bert (Gron.) ds G. Kruizinga, te Obdara. Te Oudkarspel ds. J. Erkema te Godlinze. Bedankt: Voor RampeD ds. W L. Mulder, te Voorthuizen Voor Broek id Wa terland, B. Peijsel, te Beusïrhem. GEREF GEMEENTEN Beroepen: Te Nieuwerkerb a. d. IJsel, ds. M. Hofman te Krabbendijke. 7125 CHIEF WHIP ardath Ook met kurk en goud london VACATURES IN DE NED. HERV. KERK. Het aantal predikantsvacatures in de Ned. Herv. Kerk is. zoo meldt het ,,Doe tinchemsch Weekblad", was op 1 Januari 328; dit getal bedroeg op 1 Juli 1930: 327, op 1 Jan. 1930: 340. In de provincies was rtet op i Januari: Gelderland 45, Zuid-Hol land 54, Noord-Holland 51, Zeeland 22, Utrecht 21, Friesland 43, Overijsel 14, Gro ningen 44, Noord-Brabant 18, Limburg 3 en Drente 13. HET ONDERWITS AAN WINKELBEDIENDEN. In verband met de uitvoering van het rapport der connrussie ter bestudeering van het handelsonderwijs voor winkelbedien den, zijn de besturen van den Ned. R.-K. Middenstandsbond en den Ned. R.-K. Bond van Handels-, Kantoor, en Winkelbedien den ,,St. Franciscus van Assisie" in over leg getreden ten aanzien van het onderwijs aan R.-K. winkelbedienden. De genoemde organisaties besloten voor de katholieke winkelbedienden naar eigen opleidingsinstituten te streven, overal waar ee>n voldoend aantal leerlingen aanwezig is om een R.-K. cursus levensvatbaar te doen zijn. „BLOEMBOLLENCULTUUR" Vergadering van let Hoofdbestuur. Te Haarlem is, volgens het „Weekblad" een vergadering gehouden van het hoofd bestuur van „Bloembollencultuur". Tot onder-voorzitter voor het jaar 1931 werd gekozen de heer J. Valkering Tzn., nadat de aitr. onder-voorzitter, de heer Jac. W. Byvoet verklaard had, de op hem uit gebrachte keuze niet te kunnen aanvaarden. Tot leden der commissie voor het nazien der rekening over 1930 werden aangewezen de leden Braam, Valkering en Van der Meer. De aftredende leden van het Sch idsge- recht, de heeren C. Carlier, W. A. Philippo, J. W. Roozen Hzn. G. van der Veld, Ant. Goemans, C. .J Kieft en J. W. Lefeber werden herkozen. De in de sub-commissies van de Commissie v. d. Nomenclatuur en de Bloemenkeuringen ontstane vacatures werden vervuld aan de hand van de voordrachten der sub-commissies. Tot voorzitters van de sub commissies voor Bij goed, Dahlia en Gladiolus werden aange wezen resp. de heeren: J. F. Ch. Dix, J. G. Ballego en Leo J. W. Bijvoet. In de commissie van Toezicht op het Tulpcnsnijbloemencontract was en va.a ure ontstaan door het overlijden van den heer H. M. Ruysenaars Hzn., die daarin bij de oprichting van Bet contract namens de ver- eeniging had zitting genomen De vergade ring voldeed aan het verzoek der commissie om een opvolger te benoemen en benoemde den heer G. A. Freyde te Br, ezand. In de technische commissie voor de voor bereiding der tentoonstellingen, van de ver- eeniging uitgaande, was door het aftreden als lid van het hoofdbestuur van den heer F. Bakker Mzn. een vacature ontstaan. In diens plaats werd benoemd de heer J. Val kering Tzn., onder-voorzitter. Ingewilligd werd een verzoek van he!.ta bestuur van de Nederiandsche Ghdiolusver-lT ceniging om voor haar te houden inter-jj nationale tentoonstelling de beschikking I verkrijgen over de groote zaai van het ge-B bouw. Goedgekeurd werd dat de alg. secr.-R 1 penningm. fiet secretariaat dezer tentoon-H stelling zal leiden. Ten behoeve van de tentoonstelling der 1 afd. Oegstgeest en Omstreken werd een ver- ®n guld zilveren medaille op stempel beschik-te baar gesteld. Voor de kas der afd- Heem-jg stede van den R.K. Landarbeidersbond, die binnenkort een tentoonstelling van huisbroeiH zal houden, werd een bjjdrage van f.25.— 6t: in de kö3ten verleend. l'.i jKiemd werden in een commissie, welke; zal ontwerpen een reglement voor de inl te stellen keuringsdienst van tulpen, defe voorzitter, de onder-voorzitter en de heer |D A. Verduyn Jr. Als adviseurs der com- E missie zullen verzocht worden op te treden de rjjkstuinbouwconsülenten in Friesland, |LC Hoorn en Lisse en Prof, van Slogteren. t Op de jongste algemeene vergadering ir Pr door den afgevaardigde der afdeeling Fries- Kg land gevraagd het aanvangsuur der alg» ]0 raèene vergaderingen te verlaten. De ver-13 gadering besloot met dezen wennch, indirr hs mogelijk rekening te houden in dier voeg-1 d< dat het aanvangsuur, indien de agenda di' Jrli toelaat zal worden gezet op half 12. Het verzoek van den afgevaardigde der I afdeeling Noordwjjk om b(ii de posterijen I pogingen te doen om rekeningen, speciaal Kfli retournota's en maandstaten voor drukwerk- or tarief te doen verzenden, zal met de be- d, trokken postautoriteiten besproken worden, au Ingevolge de op de algemeene vergade-H ring gedane toezegging aan verschillende gi leden die daarover het woord hebben gevoerd, u werd door de vergadering nogmaals beraad-Ivi slaagd over het al dan niet op Zondag 15 Izi Februari geopend zijn der Februari-broei- H tentoonstelling. Na uitvoerige gedachteuwis- |z seling werd besloten niet op het genomen besluit dienaangaande terug te komen. Be tentoonstelling zal derhalve dien Zondag geopend zijn. Het besluit werd genomen met aanteekening, dat de heeren Eggink, Kooiman en Van der Voort bezwaren hadden. De eerstgenoemde trok zich uit de com missie van voorbereiding dezer tentoonstel ling terug. Besloten werd dat deze van 11—18 Fe bruari te houden tentoonstelling den naam zal dragen van Winterbolbioemententoon- stelling 1931 en dat een circulaire zal wor den verspreid waarin verzocht wordt me dailles beschikbaar te stellen. Voorts werd medegedeeld, dat in overleg met den Bond van Bloembollenhandelaren buitenland;Che tuinhouwvereenigingen z ,n gevraagd om ziek door deputaties op de tentoonstelling te doen vertegenwoordigen. De kos'.cn, aan bet verblijf der gasten verbonden, zullen inge volge de toezegging van het Centraal Bloembollen Cornit uit het Twee cents pen Roefonds als middel tot uitbreiding van het atzetgebied - bekos.igd worden. E.n voorloopig programma van feestelijk heden ter eere van het bezoek der buiten; landsche gasten, dat van 1113 Februari zaï plaatsvinden, werd vastgesteld. Na rondvraag werd de vergadering ga- sloten. De aanvoeren en hoogste noleeringen waren: Goudsche Leidsche Wagens gestempelde lichte lrchle zware (11 (2) (li (2> (1) (2) (1 (2. (1) (2) 5 Jan. Oudownter 6 Jan. Bodegraven 7 Ja-n. Woerden 8 Jan Gouda 9 Jan Leiden 38 38 42 f f f f 35 f 36 f f— t f f— f 149 197 209 f f - f 64 f 40 f 40 f 56 f - f f f f— f 195 'l 11 220 f f f 53 f 41 f 39 f 57 f f f - f f f - 211 139 219 f,- f - f - f 40 f 36 f 55 f - f f 55 f - f - f 64 53 60 f 40 f 40 f 36 f - f - f - f f f f 39 f 36 f 51 (1) Zijn de opgaven van 29 Dec. 1930— 2 Jan. 1931. (2) Zijn de opgaven van 6—10 Jan. 1930. g1

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 2