GEWELDIGE OPRUIMING - GROOTE AFSLAG Maarsmansst.7 PIERROT Telef. No. 630 „HET KAASHUIS" TOM NEILLAN's PROEFTIJD 71sle Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 8 Januari 1931 Derde Blad No. 21720 UIT DE OMSTREKEN. FEUILLETON. HAARLEMMERMEER. Oude man door een auto overreden. Gisteren werd de 78-jarige M S aan den Aalsmeerderdijk alhier, terwijl hij op den weg liep, aangereden door een passeerende auto, waardoor de oude man kwam te val len en overreden werd Inwendig zwaar gekneusd werd hij opgenomen en bij den heer T. binnengebracht, alwaar men ge neeskundige hulp inriep. Daar er vermoe delijk splinters van gebroken ribben in de long waren gedrongen, mocht hij nog niet aar zijne woning worden vervoerd. Het moet maar tegenloopen! De garagehouder V. kwam gisteren op den Hoofdweg alhier met z'n Fordje in aan- "'rijding met een passeerende vrachtauto. Dit hep met eenige materieele schade af. Toen V. echter den motor van z'n auto wilde aanzetten, kreeg hij door het terug slaan van den slinger een zoodanigen slag fegen z'n arm, dat deze ernstig gekneusd werd en de man zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. De echtgenoote van den heer M. aan jflen Hoofdweg alhier, had gisteren het on geluk in den grasberm aldaar uit te glijden en zoodanig te vallen, dat ze een vrij ern stige beenkneuzing bekwam Geneeskundige giulp werd ingeroepen. HILLEGOM. GEMEENTERAAD. Een politieke veldslag Be begreotiugen aangenomen. De Raad dezer gemeente heeft voltallig j vergaderd onder leiding van burgemeester Pont. De notulen der vorige vergadering j werden aangehouden omdat zij nog niet j gereed waren. De voorzitter hield een zeer j korte Nieuwjaarsrede. Dc ingekomen stukken zijn voor kennis geving aangenomen, zij gaven aanleiding tot de vraag om de namen van villa's wat eenvoudiger en meer Hollandsch te doen zijnzij zijn soms niet om uit te spreken. De tijdelijke werkkracht A. L. Kraan aan dc Gasfabriek kreeg een vaste aanstelling. De nieuwe regeling van het schoolgeld is nogmaals aangehouden tot de volgende vergadering. De R.-K. Gymnastiekvereniging Turu- lust had om subsidie gevraagd. B. en W. stelden voor hetzelfde subsidie te geven als ,,Jahn" geniet, f. 180 Hierover is kort gesproken met het resultaat dat het be- xag Is verleend met acht tegen vijf stein- Toen kwam aan de orde het antwoord ran B. en W. op de schriftelijk gestelde ragen van den heer Vermeer, de inter- ellatie die in dit blad is meegedeeld. De agen betroffen uitdrukkingen die het aadsfii* de heer Fijma gebruikt heeft in een openbare vergadering van de S.D.A.P. over onregelmatigheden bij de levering van straatsteenen in den Stationsweg en een genoten douceurtje van f. <100 en de gun ning van het slachthuis met de overschrij ding der begroeting, waarbij vrienden diensten bewezen zouden zijn. Het punt werd eerst behandeld omdat de heer Fijma cL gehcele vergadering niet zou kunnen Jjpijwonen en ook om herhaling in ue alge- j meenc beschouwingen op de begrooting te doorkomen. Namens B en W. deed de voorzitter uit- voerigo mededeelingen over de aanbeste- j ding, dc inschrijvingsbiljetten enz. Er zijn «teenen afgekeurd, er is niet geleverd door ccn der inschrijvers, maar door den fabri- kant rechtstreeks aan de gemeente, waar- foor provisie is genoten door den heer C. van der Poll, oen der inschrijvers, op ^Bie provisie is echter f. G00 uieehouden als boete voor te late aflevering. Dit laatste is op een gezegeld contract vastgelegd. De gemeente is in geen geval benadeeld. De overschrijding der begrooting van heb ^Blachthuis is door den Raad bij herhaling goedgekeurd. In het bestek waren verschil lende zaken vergeten, de feitelijke over schrijding is neergekomen op slechts f. 9CU. De gunning van dit bouwwerk is gesplitst omdat dit bet voordeeligste voor de ge meente was. De heer Loerakker las daarna een lang stuk voor. Het betrof de vergadering van de S.D.A.P. en het daar gesprokene door de heeren Fijma en Van Staal, uit Gouda, waar de R.-K. fractie en de R.-K. pers wa ren besproken en aangevallen. Er zijn in sinuaties en doelbewuste leugens gebrurkt volgens spr., die aanving met een uiteen zetting van en over do benoeming van den gemeente-secretaris welke functionaris con cessies gedaan zou hebben. Dat was een valsche beschuldiging. Dan kwamen vervol gens ter sprake de zaak van den gemeente- architect en hetgeen daarover is gespro ken en vooral wat er over is geschreven. Ook het. verlaten der commissie voor O. W. door den heer Fijma is door den heer Locrakker breedvoerig behandeld. Resu- meerende zei spreker, dat de debatverga- clcring der S.D.A.P. geen aanspraak kan maken op dien naam, dat aan het adres van alle raadsleden is geïnsinueerd, dat de R.-K. pattij en de R.-K. fractie verdacht zijn gemaakt en dat de strijd met de S.D. A P tot. het bittere einde gestreden zal worden tenzij dc heer Fijma zijn woorden intrekt. Hierop kwam de heer Fijma aan het woord, hij zei het groote geschreven betoog niet punt voor punt te kunnen volgen, waarom verscheen de*aanvaller van nu niet op dc vergadering? De interpellatie zou niet anders ten doel hebben dan spr in het openbaar een trap te geven De R.K voeren hier politiek en dc R.K. pers een leugen achtige politiek. Daarna werden tal van zaken besproken, vooral benoemingen. De naam van Mr. Sens is op de vergadering niet gesproken. Spr. heeft niet gezegd dat .Mr. Sens concessies heeft gedaan. Brieven werden voorgelezen van sollicitanten, die teleurgesteld waren over de niet-benoeming De voorzitter verklaarde hierin geen be wijzen te zien voor beschuldigingen als geuit zijn. Een brief van J. Borger waarin corruptie werd aangewezen, is niet door den raad in behandeling genomen, en dat was voor den heer Fijma rede om zijn houding in de kwestie Gemeente-architect te bepalen. Ver- dor vertelde hij het zijne over het Slacht huis en de commissie voor O.W. waarom trent hjj geen woord terug neemt. De heer v d. Poll, een der inschrijvers, heeft zoo genaamd als wethouder steenen gekeurd, terwijl do werkelijke wethouders er niets van af wisten. Dat was hoogst laakbaar. De voorzitter erkende die laakbaarheid ten volle overigens noemde hij het betoog van den heer Fijma fout. Hij waarschuwde met nadruk voor den indruk naar buiten, die ont staat na woorden zooals die gesproken zijn. De heer Vermeer noemde het een zwak punt van den heer F., dat deze altijd in vaagheid spreekt en steeds met die vaag heden terug komt, ook al worden zij tien maal tegen gesproken. De beschuldigingen zijn lichtvaardig uitgesproken. Het slot was, dat de voorzitter consta teerde, dal geen bewijzen waren geleverd, terwijl hij verzocht niet in het verleden, maar in dc toekomst le zien. Er is niets ernstigs gebeurd. De algemeene beschouwingen, zijn, na het zwaar op de handsche debat, in een lucbt- hartigen toon gevoerd, Er is gesproten door de heeren Vermeer. I Jansen, De Wrecde. Meskers. Loera'kter, waarop geantwoord weid door den voorzit- ter, terwijl de wethouders ook nog een en ander meedeelden. Het rapport der commissie van onderzoek der begrootingen is eerst meegedeeld, waar na dc bedrijfsbegroolingen en de gemeente begroting aan de orde kwamen en goedge keurd zijn. De memorie van toelichting, waarvan een uittreksel reeds gepubliceerd is, werd zeer gewaardeerd. Dc eenige posten, waarover lang gespro ken is, zijn de aankoop van grond voor de doortrekking van dc Prins Hendrikstraat; het nieuwe wegdok in dc Van Meerbeek- straat en Prins Hendrikstraat, een hek en RECLAME. AFD. HUISHOUDELIJKE ARTIKELEN Wij veranderen onzen leegverkoop wegens verkoop van het huis in een 6953 IETS WAT NOOIT IS GEWEEST. Wij hebben onze prijzen daarvoor enorm verlaagd, daar alles vóór 1 Februari a s. verkocht moet zijn en wij onze klanten er van zullen laten profiteeren daar wijden vooraad niet aan opkoopers willen verkoopen. Profiteert hiervan, komt nooit terug. Ter voorbereiding Vrijdag gesloten. -pi i«r Sluiting 3t Januari a.s border in den Hofluin en restauratie van 'het inwendige van het Raadhuis. De heer De Wrede had bezwaren legen doze uil gaven. Alles werd echter goedgekeurd en aangenomen. Tot slot zijn eenige vriendelijke woorden in verband met de begrooting gesproken. Botsing tusschen tram en anto. Gistermiddag is een vrachtauto in botsing geraakt met de tram in de Hoofdstraat. De auto-bestuurder bleek uit nood voor de na derende tram en een passeerende auto het trottoir op gereden te zijn; toch kon hij een kleine aanrijding niet voorkomen. De bot sing veroorzaakte geen schade van beteeke- nis, maar de machine van de tram moest afgekoppeld worden om de auto uit zijn be narde positie te bevrijden. Het verkeer was natuurlijk onmiddellijk gestremd en de politie moest regelend op treden. De rederijkerskamer „Alberdingk Thijm" uit Haarlem heeft in Flora een op voering gegeven van het blijspel in drie bedrijven, getiteld: „De Burgemeester van Heideheuvel". Er is veel om dit grappige stuk gelachen. sporen om lid van de pas opgerichte veree- niging le worden. De vereeniging stelt ten doel om de belangen van de binnenscheep vaart le bevorderen. De ring „Rijnsburg en Omstreken" van den Bond van Jongelingsvereenigingen op Gereformeerden grondslag, heeft in de consistorie der Geref. Kerk alhier de tweede ringvergadering gehouden. De volgende on derwerpen werden behandeld: ,.Hoe wek ken wij belangsteling bij de leden voor het werk?" en „Oorlog en Ethiek". KATWIJK AAN ZEE. i Groote versche eieren 7 en 6 cent Prima Roomboter 85 ct. per 5 ons Prima Huishoudjam 34 ct. p. 5 ons pot KATWITK AAN DEN RUN. Van een stelling gevallen. Een der arbeiders, A. v. R., werkzaam aan de onlangs aangevaren „Rooversbrug" aan den Noordwijkerweg kreeg een der te verwerken balken tegen het lichaam waar door hij van de enkele meters hooge stel ling in een schuit viel. Doordat hij op zijn hoofd terecht kwam, was het geval nog al ernstig. Hij is naar den naburigen bewoner P., gebracht, waar dr. H. geneeskundige hulp verleende. enz. enz. KATWITK-AAN-ZEE. Nieuwe Schippers-vereeniging. De vereeniging van schippers op loggers, die verleden week is opgericht, heeft den naam aangenomen van: „Vereeniging van Diepzeevisscherij-Schippers". In het bestuur werden gekozen de hee ren A. van Duyn, J. Groen, M. Plug Mz., M. Plug Jz II. Krijgsman en J. v. d. Bent. Afdceling Schuttevaer opgericht. Gisteravond vergaderden tal van binnen schippers in Casa Cara, alwaar de afdee- ling Katwijk en Omstreken van Schutte vaer werd opgericht met aanvankelijk een ■K)-tal leden. Het bestuur werd als volgt samengesteld. Voorzitter de beer .T. D. Bokslag; secreta ris-penningmeester de heer C. v. Rijn en bestuursleden de heeren A. Parlevliet Dz., W. Zuyderduyn Cz. en G. van Zuilen Hz. Men zal trachten om de schippers, die in de omliggende gemeenten wonen, als Rijnsburg, Valkenburg, Noordwijk, aan te 6987 Beleefd aanbevelend, BURGERDIJKSTRAAT 9, KATWIJK AAN ZEE. RIJNSBURG. Door de Halve Stuivers-vereeniging is (cn bate van de Tuberculose-Vereeniging alhier ingezameld f. 277,33. Een mooi be drag! SASSENHEIM. Verg. „A.-R. Propaganda-CIab". Voor deze club sprak de heer J. Hollan der uit Den Haag over: „De Politiek van den Dag". Spr. maakte in den aanvang van zijn rede de opmerking, dat de politiek zich in onze dagen niet meer in die belangstel ling van vroeger mag verheugen Z.i. is dit in de eerste plaats toe te schrijven aan het feit. dat wij nog steeds leven onder een extra-parlementair kabinet, hetgeen niet bevorderlijk is voor een gezond partijleven, doch waaraan helaas nog niet veel le doen is. Een meerderheid kunnen alleen de drie groote reehtsche groepen vormen en wel met een kabinet op vasten grondslag. Doch zoolang deze groepen niet lol overeenstem ming kunnen komen, zal er practisch ge sproken een extra parlementair kabinet zijn. Verder behandelt spr. uitvoerig de houding van den leider der S. D A. P in de Kamer, ten opzichte van de ontwapeningsdebatlen en zijn uitlatingen over de aan te nemen houding van zijn volgelingen bij eventueel dreigend oorlogsgevaar. Deze uitlalingen moeten de regeering dwingen lot waakzaamheid en tot het nemen van maatregelen tegen de onbe trouwbaarheid der S. D. A. P. De middelen door links aangeprezen, zouden leiden tot verdwijnen van de ware democratie, door hen juist zoo zeer gewenscht. Hij hoopt dat de legenwoordige periode van een extra parlementair kabinet zal plaats maken voor een lijd waarin een meerderheid in hel parlement weer zal mcdew'erken met het kabinet tot het voeren van een krachtige nationale politiek, het geen in het belang van land en volk zal zijn. Spr. wijst verder op de verderfelijke theorieën van het communisme en het anarchisme, die zich overal trachten baan le breken en den mensch voorhouden, dat zij volkomen vrij moeten zijn en waardoor alle Goddelijke ordonnantiën en instellingen worden opzij gezet. Het is de geest uit den afgrond, die dreigt ons afhandig te maken wat God ons ge schonken heeft, in onze menschelijke samenleving. Wie zijn land lietheef'. en het opkomende geslacht, zal zich met alle kracht daartegen te weer stellen. Laat de nood der tijden ons dicht bij elkaar brengen en bovenal niet vergeten, dat de groote kracht van onze partij steeds gezocht moet worden in het gebed. Verschillende vragen werden gesleld, die door spr. uitvoerig beantwoord werden, waarna de heer A. Warnaar Jr. dank bracht aan den spreker voor de wijze, waarop hij zijn hoorders wist te boeien. Voorzichtig! In de R.-K. Kerk had een kerkganger zijn brandende sigaar in een celluloid koker gedaan en deze in zijn zak gestopt. Op een gegeven oogenbtik ontbrandde de koker en ontwikkelde zich veel rook. Het kleedingsluk werd zeer gehavend. WARMOND. R.K. HANZE. Het derde lustrum. In de feestelijk versierde en geheel ge vulde zaal van Hotel „De Stad Rome" heett de R.K. Middenstand avereen. „De Hanze" gisteravond haar 15-jarig beslaan herdacht, tn zijn openingswoord dankte de voorzitter, de heer F. Slager, allen die tot het totstand komen van den avond hadden medegewerkt om er vervolgens aan te herinneren, dat het in 1923 Monseigneur Aengenent is geweest, die aangedrongen heeft op het instandhou den der vereeniging. Den geestelijken advi seur, pastoor A. J. Oudejans, bood spr. hier na. een geschenk aan in verband met het feit, dat hij ais zoodanig 10 jaar met de ereeniging verbonden was; den heeren C. Zwetsloot en G. de Winter oprichters der vereeniging bood de lieer Slager even eens geschenken aan. Nadat pastoor Oude jans bedankt had voor het hem aangeboden cadeau en de verdiensten van den heer Zwetsloot voor de vereeniging had geschetst, werd een aanvang gemaakt met de afwer king van het programma, waaraan de heer F. Schneiders, het duo Hilleman en La- man en het Warmondsch muziek-ensemble medewerkten. Oorspronkelijke novelle van C0RRY DOMMERING Nadruk verboden. 4) Hij vond dat alles heel gemakkelijk ge gaan was tot heden en dat het geluk hem goed gezind was wat zou het heerlijk zijn om^al zijn wederwaardigheden aan Ellen 'e 9chrij\en, maar hij had nu eenmaal beloofd niets van zich ie laten hooren De bus volgde een uur lang Broadway, sloeg daarna links af, volgde eenige lange 9traten en reed dan dwars door de Chinee sche stad. Oit was het moeilijkste gedeelte, de straten I paren smal en op den weg krioelde het af en toe van kleine kinderen. Het was een eigenaardig buurtje, hier en daar hingen ange. smalle planken aan de gevels, waarop ufeSC j 'e^ers 111 zwarte of roode verf prijkten dan weer wisselden de planken zich at met beschilderde vlaggetjes. Hel was heel Muidetijk merkbaar, dat in dit stadje op zich- zede Chineezen hun best deden om zoo veel mogelijk de sfeer van hun geboorteland e behouden. Maar onmiskenbaar had de Jiuropeesche beschaving haar Westersch I ln ni,aan kleurige leventje meegegeven tn Lhina-town was dan ook een mengsel van de meest uitgestotenen der maatschappij, uropeesche invloed die zich hier deed j ge den, was zeker niet van het goede soort, "Want over China-town t hing een schaduw ^an misdaad, diep verborgen in de nauwe sloppen, achter de geheimzinnig gesloten j venstertjes en dichte kroegen. Dit was de weg, dien Tom Neillan dage- lijks met zijn bus had te gaan. Hij was al 9poedi'_r aan zijn werk .gewend en kende zijn vaste klanten. Bij de drie en dertigste straat slapte iedcren morgen om half negen een meisje in, dat werkte in de Woolworth Building, een der grootste magazijnen van New-York. Na een paar dagen kende Tom al heel wat van haar wederwaardigheden; hij kreeg een dieperen kijk in het leven van een arm, werkend meisje, dat op een fatsoen lijke wijze trachtte haar brood te verdienen. Zij vertelde hem, dat haar vriendin in het ziekenhuis lag kou gevat tijdens de ver bouwing van het magazijn en met een zware longontsteking opgenomen. De direc teur had er verder geen nota van genomen en het meisje lag bij den armsten in het hospitaal. Tom Neillan hoorde zwijgend het verhaal aan en vroeg toen ol de directeur wel wist hoe erg het meisje er aan toe was, de ziekte was toch veroorzaakt door verbouwing van het magazijn, dus had het meisje recht op schadevergoeding of in ieder geval op bij stand in den tiid van haar verpleging. „De directeur. antwoordde zij, „denkt u dat die zich bemoeit met dergelijke kleinigheden? Hij zit in zijn auto en geeft dure partijen in zijn villa, terwijl het perso neel hem helpt zijn kapitaal te vergrooten. Wat kunnen hem de moeilijkheden schelen die wij onderling hebben." Kom." viel Tom haar in de rede, „zoo zijn zij toch zeker niet allen?" „Dat weet ik niet, maar dat weet ik wel dat je niet op anderen moet steunen en je bet beste ap je zelf kunt vertrouwen. Maar wanneer je denkt dat je hier toe in staat bent, dan komt er plotseling een groote moeilijkheid op je weg en je merkt dat je zelfvertrouwen zoo gering is, dat je je het allereerst tracht vast te klampen aan ande ren. En dan is het te laat, want dan krijg je er de desillusie nog bij.dat belangelooze hulp heel moeilijk te vinden is. Natuurlijk is er veel strijd noodig om zelfvertrouwen te kweeken, maar je bent pas in staat er op ie bouwen wanneer je iets bereikt hebt waarin jo geheel onafhankelijk kunt zijn, eer der niet." Den volgenden dag, nadat Tom den naam van het zieke meisje te weten was gekomen, gaf hij opdracht aan zijn bank in Minnia- polis om vier honderd dollar over te maken aan miss Mary Butler, West End Hospital, zonder den naam van den gever te noemen. Toen zijn bus-vriendinnetje eenige dagen later weer instapte en als gewoonlijk naast hem plaats nam, zag hij dadelijk dat ze het al wist, want lag een verheugde trek op haar smalle gezichtje en net duurde dan ook niet lang of ze had Tom het groote nieuws verteld. Ze begreep er niets van, mis schien had ze te voorbarig geoordeeld en was het toch de directeur geweest, die zoo goed voor Mary had gezorgd. Misschien wa ren ze toch niet allemaal gelijk. Tom Neillan voelde een ongekende vreug de door hem heen trillen; het was heerlijk om op deze manier te kunnen helpen, het gaf waarde aan het leven en hij begreep nu niet, hoe hij het zoo lang had volgehouden den eenen dag in. den anderen uit, zon der iets uit te voeren, terwijl er overal in de wereld stemmen opgingen die smeekten om hulp Hij gevoelde zich krachtiger en ge zonder dan ooit en het beeld van Ellen Row land werd 9teeds stralender Waar hij in het begin gedacht had, dat het de moeite waard was om voor haar bezit te vechten, daar wist hij nu met heerlijke zekerheid dat het geen vechten meer was, maar een schuld die hij aan haar had af te lossen. Wanneer hij dit naar behooren gedaan had, dan zouden zij hand aan hand het leven te gemoet kunnen gaan, zij zouden elkander volkomen begrijpen en daardoor anderen kunnen helpen Ellen had hem een nutteloos leven bespaard en hij had heel veel aan haar te danken. Hij begon zich zelf te haten als hij dacht aan de dingen waaraan hij vroeger zijn aandacht had besteed het leek zoo ver af en het was haast onbegrijpe lijk dat hij dezelfde Tom Neillan was die autobussen bestuurde in New-York en lederen morgen in het beste humeur om half zes zijn eenvoudig ontbijt verorberde. Vooral de Chineesche wijk boezemde hem buitengewoon veei belang in. Daar was iets dat zijn aandacht getrokken had en iederen avond, wanneer hij om half negen de Greenslraat indraaide en stilstond op den hoek van Marketstreet, waren zijn oogen gevestigd op een bepaald punt, eenige huizen verder de straat in. Hij ging daar in dezen tijd nooit voorbij zonder scherp op te letten en eindelijk, van avond, lukte het hem iets te zien van het geen hij graag te weten wilde komen. De bus zwenkte de Greenstraat in en hij reed opzettelijk langzaam om beter op fe kunnen lellen. In de straal, dicht bij den hoek van Marketstreet. bevond zich een kroegje, een der obscure Chineesche drank- winkeltjes, die aan den achterkant een stin kende gelagkamer verborgen. Tom had al lang in de gaten, dat hier drank gesmokkeld werd en of het daarmee in verband stond of niet dat wist hij niet, maar reeds drie weken, dag in dag uit, stond er om half negen 's avonds op den hoek van de straat een vrouw Zij scheen op iemand te w&chten en zag er sjofeltjes uit. Een zwarte omslagdoek verborg gedeeltelijk haar gelaat en hij kon alleen constateeren dat ze slank was en goed gebouwd. Het was niet noodzakelijk dat ze tot de Chineesche kaste behoorde, hoewel hij een heimelijke hoop had, dat dit wel het ge val zou zijn, want geen enkele Europeesche vrouw waagde zich in deze buurten als zij niet heel laag gezonken was. Deze vrouw wekte in hevige mate Tom's nieuwsgierigheid, er was een onmiskenbare gratie in haar figuur en er was in ieder geval iets in haar dat afweek van het genre dal hij hier had aangetroffen. lederen avond hoopte hij dat er iets zou gebeuren, dat licht wierp op dat geheimzinnig iets dat om deze vrouw heenlag. Toen hij dus de bus liet sloppen om eenige passagiers op te nemen, zag hij een man die haastig de vrouw voorbij wilde loopen. Hij scheen in gedachten verzonken en schrok toen zij opeens haar hand op zijn arm legde en hem aankeek Haar omslagdoek was een weinig achterover gegleden en Tom kon nu beter haar gezicht onderscheiden. Het was meer dan hij verwacht had zag dat zij jong was en mooi, niettegenstaande haar holle wangen en diep liggende oogen en niet behoorde tot de klasse waarin zij mo menteel scheen te leven, evenmin als tot de Chineesche kaste. De oude rimpels kwamen weer tusschen Tom Neillan's oogen, medelijden voor deze verdwaalde sloop in zijn hart en hij nam zich voor, zoodra zijn vrije tijd hem daar voor in de gelegenheid zou stellen, uit te vinden waarom zij daar was en of hij op do een of andere wijze helpen kon, want dat zich hier een droevig levensdrama af speelde, daar was hij zeker van. Toen hij de bus weer aanzette, reed hij dicht langs den man en de vrouw en hoorde haar zeggen: „Doe het niet, vanavond niet, toe, wees sterk... Maar de man scheen niet te willen luisteren en vervolgde even later zijn weg. (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 9