UIT DE OMSTREKEN. UIT DE RIJNSTREEK. BRANDEN. Do louwslagerij van den heer L. Stolk te Capelle aan den IJssel is gisteren in brand geraakt. Het vuur. dat gretig voedsel vond in den aanwezigen teervoorraad. is door de brandweer gebluscht. Een deel van de opstal en van den voorraad is behouden gebleven. Gistermiddag omstreeks drie uur is te Am sterdam aan do Nieuwe Prinsengracht 70, door onbekende oorzaak, tijdens afwezigheid der bewonere, een felle brand ontstaan. Van do eerste verdieping, bewoond door den diamantslijper Kokernoot, brandden do voor kamer, do tusschenkamer en de achterka mer uit; van de tweede verdieping, bewoond door den muzikant M. van Oosten, brandde do voorkamer uit. Tijdens het blusschings- werk, dat geschiedde met vier stralen, stortte hot hardsteenen balcon der tweede verdieping, waarop een brandwacht stond, omlaag. Do brandwacht werd gelukkig door een kameraad gegrepen en kwam er met ecne lichte verwonding af. To Eexler-Zandvoort nabij Gieten is gis termiddag brand ontslaan in de boerderij, bewoond door R. Pepping. Zeven koeien kwamen in de vlammen om benevens ecnige varkens. Een groote hoeveelheid stroo en hooi, voorts landbouwgereedschappen, zijn vernield. Hel vee was verzekerd. De oor zaak van den brand is onbekend. SINISTER AVONTUUR VAN EEN CHAUFFEUR. Te Tiel werd eergistermiddag een fami liefeest gevierd. Een der familieleden, die uit Kesleren zou komen, ontbrak nog en daarom word een auto uitgezonden om den betrokkene in Resteren af te halen. De chauffeur van dezen wagen beleefde, vol gens de „Tel." onderweg een hoogst sinister avontuur. De dijk, die op sommige plaatsen een respectabele hoogte heeft, was glad en glibberig en nabij IJzendoorn kon de be stuurder den wagen niet meer houden. In volle vaart tuimelde de auto den dijk af cn botste tegen een aan don voet van den dijk staand huis. Met kracht werd de chauffeur door den voorruit geslingerd, om vervolgens door de vensterruiten in een der vertrekken van de woning te belanden. Het toeval wilde, dat hier juist een lijk stond opgebaard. Door den schok viel de baar om, zoodat de verongelukte chauffeur cn hot lijk tezamen over den grond rolden. Men zal zich 's mans ontzetting kunnen voorstellen, toen hij lot bezinning kwam en bemerkte, dat hij naast een lijk lag. Met een gebroken pols en in overspannen toestand werd de autobestuurder naar het ziekenhuis te Tiel overgebracht. o Mevrouw (tot nieuw meisje): „Je hebt ■vergelen, die klok in de hal op le winden. Je weet wel, de klok, die veertien dagen loopt." Meisje: „Pk weel nog niet of iik hier zal blijve, movrouw, en ik voel er ook niks voor om nou al hot werk te doen voor het volgende meisje." .Humorist" o BUITENLANDSCH GEMENGD. HENRY FORD IN EGYPTE. Ford verstaat uitstekend de kunst voor zijn productie telkens een nieuw afzetge bied te vinden; thans gaat hij in Egypte autowegen aanleggen. Ilij heeft een voor stel gedaan aan de regeering van Egypte om een wegennet aan te leggen van 2500 K.M. en wel ieder jaar 125 K.M. met een betonnen wegdek van acht meter, daarte genover zou de regeering haar invoerrech ten van 8 pet. op de wagens van Ford moe ten laten vervallen. Thans wordt geseind, dat de Egyptische regeering het voorstel heeft aangenomen, en wel om deze reden dat het gemis aan douanetarieven ruimschoots vergoed wordt door den aanleg van wegen, terwijl boven dien de inkomsten nog zullen stijgen als hel verkeer nog drukker wordt. De concurrenten van Ford, die in Egypte een afzetgebied gevonden hadden, zijn thans erg gedupeerd, vooral de Duitsche automobielfabrikanten, die thans weer een belangrijk land voor hun producten geslo ten zien. SPOORWEGONGELUK BIT LONDEN. Op het station Northumberlandpark in Toltingham bij Londen, heeft een ernstig spoorwegongeluk plaats gehad. Een goederentrein, die een benzinetank wagen trok, kwam in botsing met een loco motief, die een tankwagen duwde. De laat ste locomotief ontspoorde met den tankwa gen, waardoor brand ontstond. Het vuur sloeg over op den tankwagen van den goe derentrein, waardoor een vreeselijke ont ploffing volgde en de brandende benzine over de rails vloeide. Het vuur verspreidde zich,zóó snel, dat drie treinbeamblen, waaronder een machi nist en een conducteur, niet snel genoeg weg konden komen en verbrandden. Eerst na drie uur kon de brand worden gebluscht. _t_ NOODLOTTIGE ONVOORZICHTIGHEID. Te Altenmedingen bij Ulzen in Hanno ver was een vrouw bezig, een brandende petroleumlamp te vullen. Op een gegeven oogenblik sloeg de vlam in do petroleum- flesch, waardoor de vrouw en haar drie kinderen in'brand vlogen. Met ernstige brandwonden overdekt, werden zij naar het ziekenhuis vervoerd, waar een der kinderen reeds overleden is. o AFSCHUWELITKE MISDAAD Een afschuwelijke misdaad werd ont dekt in Golt-Schallings, een dorpje in Tsjecho-Slowakië. Vier houthakkers, die in een bosch hout aan het kappen waren, vonden een doos, waarin een pas geboren kindje lag. een bedrag van ongeveer vierhonderd en vijftig gulden en een brief, waarin de vinder ver zocht werd, zich over het kindje te willen erbarmen. De vier mannen besloten het hulpeloos wicht te dooden en verbrandden het op een houtvuur. Daarna verdeelden zij het. geld onder elkaar, en zwoeren, de zaak geheim te houden. Dit gebeurde enkele dagen na Kerstmis. Kort daarna echter vertelde één der moor denaars, die zich bedronken had. het ver loop van deze sinistere geschiedenis in de dorpsherberg. De politie zocht het bosch af en vond de overblijfselen van het kindje. De mannen werden gearresteerd. VOOR io MILLIOEN AAN BANKBILJETTEN OPGEGETEN Dezer dagen was een zwerm termieten (groote witte mieren) doorgedrongen in een bankgebouw te Manilla, de hoofdstad Van de Philippijnen. Het gebeurde 's avonds toen er niemand in het bankgebouw aanwezig was. De mieren zochten hun toevlucht in een ledige brandkast, waarvan de deur we gens de vochtigheid niet gesloten was. 's Anderen daags werden in de brand kast enkele stapels bankbiljetten, Ier waarde van 10 millioen, gelegd en toen werd de brandkast natuurlijk gesloten. Een dag later had men het geld noodig. De gepantserde deur werd geopend, maar van de bankbiljetten was niets meer le vinden Men zag wel een aantal witte mie ren, die zich verdrongen om een grijsach tig hoopje dat uit een brijachtige massa scheen le bestaan. Dat was alles wat deze veelvraten van het bankpapier hadden overgelaten. Wellicht zullen mieren in zoo'n korten lijd nog nooit zooveel schade aangericht hebben AJle brandkasten van hel bankierskantoor zijn thans met blauwzuur schoongemaakt cn de beambte, die de ledige brandkast met een goede bedoeling had lalen openslaan, werd op slaanden voet ontslagen. DE VISSCHERS OP EEN ITSSCHOTS GERED. De vijftig visschers, die in de Kaspische Zee op een ijsschots zijn afgedreven, zijn gered. Zij werden door den wind naar het strand gedreven. o DE TRADEWIND. De „Tradewïnd" hel vliegtuig, waar mede kapitein Mc Laren en mrs. Hart op weg zijn van Amerijca naar Parijs, is op de Bermuda-eilanden geland. Nu gaat de reis naar de Azoren. o DE DUURVLUCHT VOOR DAMES. De dames Bobby Trout en Edna May Cooper, die bij Los Angeles probeeren met een vliegtuig zoo tang mogelijk in de lucht te blijven, bobben het reeds tot 60 uur ge bracht Bobby heeft gisteren in de lucht haar 25sten verjaardag gevierd met een diner van gebraden kalkoen en koekjes. o DE DUSSELDORFSCHE MOORDENAAR. Het persbureau dor Justitie te Dusseldorf deelt mode, dat de Dusseidorfsche massa moordenaar Peter Kflrten, die geruimen tijd Ier observatie in een sanatorium heeft ver toefd. verantwoordelijk kan worden be schouwd voor de door hem gepleegde mis daden. De justitie is thans bezig de acte van beschuldiging samen te stellen. o ERNSTIG COMPLOT OP CUBA. De Cubaansche regeering heeft een com plot ontdekt voor de verwoesting door brand, van 15 Jan. af, van de suikerrietvelden over geheel Cuba. De strengste maatregelen zijn genomen. BRANDEN. In liet gebouw van het communistische blad Norsk Ensklamman te Stockholm is brand ontstaan. Het vuur greep zeer snel oni zich heen en legde het geheele gebouw m de asch De blussching werd ten zeersie bemoeilijkt doordat de waterleiding be vroren was. De schade bedraagt op zijn minst 'h millioen kronen. Bij liet blus- schcn zijn 3 personen gewond. Op Martinique zijn 40 huizen door brand verwoest. NOODLOTTIGE AANVARING OP DE TYNE. De Engelsche sleepboot Hercules hoeft op de Tyne bij Northshields een aanvaring ge had met het ss Napier Star en is gezon ken. Drie opvarenden zijn verdronken. o HET ITALIAANSCHE LUCHTESKADER. Officieel werd in den loop van den nacht medegedeeld, dat bij den start van het Ilaliaansche overzeesehe luchteskader te Bolama Iwee ongelukken zijn geschied, waarbij vijf inzittenden gedood werden. Hel vliegtuig van kapitein Recagno (no. 9 van den rooden groep) moest een noodlan ding maken nadat het een hoogte had be reikt van 50 meter De rechter vliegboot werd hierbij beschadigd Hierin bevond zich op het moment der daling een meca nicien. die op slag gedood werd Het vlieg tuig van Kap Boér (no. 5 van de Witte Groep) moest in vollen vaart een noodlan ding maken, nadal het reeds 10 minuten gevlogen had Tijdens kol neerkomen ont stond brand De bemanning bestaande uit K<ap. Boer, luit Barbicinti. de mecanicien sergeant Nensi en de marconist sergeant Umbastari werden hierbij gedood. Beide ongevallen zijn te wijten aan een te zware belasting der vliegtuigen. Uit deze officieelo mededeeling blijkt ver der nog, dat niet alleen de 12 aan den over tocht deelnemende toestellen gestart zijn, doch dat ook de twee reservevliegluigen, welke oorspronkelijk het eskader slechts tot Bolama zoudpn vergezellen, gestart zijn AALSMEER. Te water. Een vrachtauto, welke beladen met pijpen de Stommeei'kade wilde oprijden, kwam met de pijpen tegen een hek. Het gevolg was, dat de chauffeur zijn stuur niet kon omwenden en in het water reed. De auto werd, nadat de pijpen varen afgeladen, door een vracht-auto der C.T.A.V. op den wal gesleept. De chauffeur kwam er zon der ongelukken af. De heer W. B. alhier reed gistermiddag op den Stationsweg, toen hij den koers kwijtraakte en met zijn motorrijwiel in de wegsloot tuimelde. Eenigc personen snelden toe, wien het mocht gelukken B. cn zijn motorrijwiel spoedig weer op den wal re brengen. Werkloosheid. Blijkens de opgave van Arbeidsbemidde ling staan thans 55 personen als werkzoe kenden n» deze gemeente ingeschreven. Het aantal werkloozen is al niet zoo groot meer dan het binnenkort was, en mocht de vorst uitblijven, dan is de kans groot, dat velen van hen, die nu tot werkloosheid ge doemd zijn, hier we-er aan den arbeid kun nen komen. ,,Aalsmeers Harmonie" (directeur do heer J. C. Hulsbos) gaf gisteravond een concert in „Bloemenlust", waarbij ter af wisseling medewerking verleende het Ac cordeon-gezelschap „Crescendo" van Haar lem. Een goed geslaagde avond, welke door velen werd bijgewoond en met een ba'l besloten werd KATWITK. Bij beschikking van den minister van Financiën is de ontvanger der directe belas tingen enz. de heer D. P. W. v. IJeuven alhier, verplaatst van hel kantoor Katwijk naar het kantoor Zalt-Bomrnel. o NOORDWITK. HULDIGING DE HEER H. G. DE BOER. Als hoofd der R.-K. School. Gisteravond heeft op groolsche wijze le Leiden de huldiging plaats gehad van den heer H. G. de Boer, als hoofd der R.-K. School alhier. Een der zalen van hotel ..Den Burcht" was gevuld met een groote schare belang stellenden. toen de heer De Boer met zijn familie legen half acht per auto arriveerde. Deze huldiging vormde het hoogtepunt van het voor den heer De Boer zou gedenk waardige zilveren juibileum als schoolhoofd, dat dezer dagen in onze gemeente reeds met een gezongen H Mis in de Parochiekerk van Sint Jeroen, opgedragen tot intentie van den jubilaris, werd herdacht. Reeds toen mocht deze een stroom van gelu'kwenschen ontvangen, o.a. van den Bisschop van Maar- hem en den Minister van O., IC. en W. Wel een bewijs hoe hoog de verdiensten van den heer De Boer worden aangeslagen. Op den avond van gisteren werd door een groote rij van sprekers het woord gevoerd, die van velerlei oorden des lands waren opgekomen. De huldiging ging uit van het Bestuur der Federatie van Algemeenc Dio cesane Vereenigingen van R.-K Bijz Onder wijzers in Nederland, het Hoofdbestuur der Sint Augusüinusver. v R.-IC. Bijz. Ond. in het Bisdom Haarlem en van de üfd. Leiden en Omstreken der St. Augustinusver Een schat van bloemen prijkte in de zaal, als hulde aan het geliefde schoolhoofd, die allereerst werd toegesproken door den voor zitter, den heer N. B. M. Vreeburg, hoofd eener R.-K Jongensschool te Leiden. In alle toonaarden is vervolgens veel lof toegezwaaid aan den heer De Boer in zijn verschillende functie's, o.a. als schoolhoofd en als hoofd van het R.-K. Schoolblad. Ge sproken werd vervolgens door de heeren Wildschut als voorzitter v. d. Ver. v. R.-K. Onderwijzers in Arnihem, C P. Paardekooper namens de afd. Leiden van den Bond van R.-K. Onderwijzers, v. Breu'kelen namens de Diocesane Ver., den heer Wildschut als vioe-voorziWer van de Federatie, deken Borsboom uit Noord wijk als voorzitter van het Schoolbestuur aldaar, inspecteur Baak als de heer De Boer's onmiddellijk en chef, den heer Witienburg namens de Ver. v Hoofden v Scholen, den heer Frans Wisse als redacteur var. het R.-K Schoolblad, den heer C. Verwey. namens het schoolperso- neel, pater drs. De Goede als dir van den R.-IC. Iloofdakteeursus. rector Nolet als bis schoppelijk insp. v. h. Onderwijs in Haar lem, rector De Jong al-s bisschoppelijk insp. te Utrecht, mevr v. Oerlc als directrice der R.-K. Vakschool voor Meisjes, pastoor Schiphorst uit Katwijk als oud-kapelaan van Ziorikzec, waar de jubilaris indertijd werk zaam was, burgemeester Bulten van Voor hout als een „van de oude garde"; den heer Brugman van hot bestuur der vroegere tweede Kath. Ver. van den Bond v. R.-K. Ond. bij het openbaar onderwijs, ten slotto door een broer van den jubilaris en de oud leerlingen. De tallooze toespraken werden afgewis seld door zang van het koortje der af deeling. dat o.a. op fraaie wijze het Bruidslied ui't Lohengrin, Vlaamsohe Kermis van Wierts en de Hengelaar en de Haneveer yan Willy Weissenborn voordroeg. Door den heer Wildschut werd den jubilaris een prachtige schemerlamp aangeboden, wien allen nog een feestlied toezongen. De heer De Boer dankte ton slotte die.p onder den indruk voor a>l het feestbetoon en de schat van schoone woorden, die men hem had loc gesprok en. Velen maakten ge bruik van de gelegenheid tot complimen teoren, waarna ieder naar zijn eigen woon plaats terugkeerde. Den heer De Boer zal deze prachtige avond, waarop hem op zulk ondubbel zinnige wijze hulde gebracht, is, wel nim mer uit de herinnering gaan! SASSENHEIM. Ver, voor Ziekenhuis verpleging. Gisteravond vergaderde deze ve ree nijging onder voorzitterschap van den heer De Jong in de School met den Bijbel. Na opening en voorlezing van de notulen volgde bespreking van het jaarverslag, terwijl den kassier dank gebracht werd voor zijn accuraat be heer. Tot bestuursleden werden gekomen de heeren G. Hogervorst Jr. en G. van der Lip. Burgerlijke stand. Geboren: Margaretha Carolina Theresia, d. van A. J. Borst en H. A. C. Mathót Aleijda Wilhelmina Johanna, d. van A. M. M Meijer en E. C. van Vliet HendrikMs Wilhelmus, z. van S. Borst en H. Th. Homan Ondertrouwd: L. C. Mondriaan 53 jaar en A. E. M. Slrack van Schijndcl 44 jaar. Gehuwd: P. C J. Bosman 2j jaar en M. E. Juffermans. 23 jaar. Gevestigd: Petronella v. Tol, Hoofdstraat van Haarlemmermeer M. Steijnes en ge zin, Lindelaan 5, van Alkemade Johs. Onderwater. Verl. Kerklaan 8, van Lisse Geertruida van der Linden. Charbonlaan 27 van Hillegom Johan Bourn a en gezin, Kerklaan 48, van Lisse. Vertrokken: Marie v. d. Ploeg van J„ P. Gouverneurlaan'12 naar Leiden Jeroentje v. d. Ploeg, van Klinkenberg 9. naar Oegst- geest Hans Klinker van Hoofdstraat 26 naar Scheswig (D.) Herman de Jong van Molenstraat 14, naar Leiden Jobje de Jong, van Hoofdstraat 314 naar Lisse Carel Sluiskamp, van Hoofdstraat 220, naar Rheden Th. v. d. Bosch, van Hoofdstraat 253, naar Nieuwkoop Maartje Prins, van F1 Schoutenstraat 15, naar Haarlem Elizabeth Overvliet, van Charbonlaan 12, naar Oegslgeest Maria Juffermans, van Kastanjelaan 10, naar Lisse. Met No 4 der Slscrl. werd verzonden afdruk van de akte betreffende de N.V. J. A. v. d. Voort Co. alhier. o WASSENAAR. Opening Plnimvee-tentoonsteling. Gisterenavond werd in het Centraal Theater de Pluimvee-tentoonstelling georga niseerd door de Pluimvee-vereeniging „Was senaar" geopend. Door den voorz., den heer M. Rijnbende werd een kort openingswoord gesproken. Spr. ving aan met de aanwezigen een har- lelijk wolkom toe te roepen in het bijzonder de aanwezige beschermvrouwe Baronesse van Harden broek vau Lookhorst Hoewel hel aanvankelijk niet in de bedoe ling heeft gelegen dit jaar wederom een tentoonstelling te orgamseeren en eerst in de voorlaatste ledenvergadering daartoe werd besloten is ondanks de vele moeiten, werkzaamheden en de daaraan mede ver bonden financieele zorgen, deze tentoonstel ling tot stand gekomen mede mogelijk ge maakt door de vele milde geefsters en ge vers. waarvoor hij dan ook bij deze hartelijk dank betuigt. Eveneens bracht hij dank aan den ten- toonstellings-secretaris den heer A. L. Vis ser Sr Spr. kan dan ook tot zijn genoegen con- stateeren dat deze tentoonstelling in alle opzichten geslaagd genoemd kan worden; de inzendingen zijn weer uitgebreider dan verleden jaar, terwijl twee groote stands voor ochtendvoer benevens een met Shell- toxpraeparaten aanwezig zijn. Hierna noodde de voorzitter de aanwezi gen uit tot een rondgang ter bezichtiging, waarbij hij deze tentoonstelling voor ge opend verklaarde. De tentoonstelling beneden in de groote zaal bevat het pluimvee en de watervogels. Vele prachtige dieren zijn er hier le aan schouwen en vele prijzen werden hier door den keurmeester Mantel toegekend. Niet minder dan 157 nummers zijn hier aan wezig. Verder op het tooneel de sierduiven. Een 25-tal kooitjes zijn hier met eenige soorten sierduiven gevuld benevens 1 duif die als postduif moet worden aangemerkt. Boven in den foyer bevinden zich verder de konijnen Deze zaal is geheel gevuld Xiel minder dan 148 stuks werden hier ingezon den van diverse soorten en grootte Er zijn exemplaren hij die niet minder dan 15 1/2 pond wegen. Deze tentoonstelling is een bezoek dan ook ten volle waard. Op do toegekende prijzen en ecre-prijzen komen wij nog nader terug. Tninboiiwver. „Wassenaar en Omstreken'. Dezer dagen hield de Tuinbouwvereeii. „Wassenaar en Omstreken" een ledenver. gadering. Door den voorzitter, den heer A. G. vat Tol. werd deze zeer druk bezochte vergade ring mol een hartelijk welkom tot de aan wezigen geopend Hierop werden door den secretaris, deh heer J. v. d. Berg. de notulen der vorige vergadering voorgelezen, welke onveran derd werden vastgesteld. Vervolgens kwam aan de orde d.e stem- ming over elf leden, deze werden onder luid applaus aangenomen. Tol jury ter keuring van het ingezonden* werden benoemd de heeren N. van den Heuvel. H. A. N. Jansse en A. Bergman. Hierop werd overgegaan lot vaststelling van het prijsvragenprogram voor het jaar 1931,; de betreffende Commissie had een schema opgesteld, hetwelk door den heer Sjouke Werd voorgelezen, waarna werd overgegaan tot afzonderlijke bespreking. Na de vaststelling van dit program bracht de Jury bij monde van den heer Bergman verslag uit van de gehouden keuring Voor de prijsvraag 3 potten bloeiende bol gewassen, verwierf de heer J. v. d. Kroft een len prijs. Voor het punletislelsel kreeg de heer P. Zegwaard met 1 cyclame. Rococo en 1 cyclame Weise Dame 10 punten met lof; en de heer C. Filius met 1 Adiantum gros- sum bicolor, 1 Adiantum glorianum Lem- tresië, 1 pandanus Vuschi en 1 Aralia Ele- gantissima 10 punten, met lof. Hierop werd e°ne bespreking gehouden," over de eventueel te houden excursies. Nadat nog diverse vereenigingszaken bij de rondvraag waren behandeld, werd de geanimeerde vergadering onder het uitspre ken van een woord van.dank aan allen voor do trouwe opkomst door den voorzitter ge sloten. ALPHEN. Propagandavergadering kerkelijke verkiezingen. Tea* gelegenheid van de a.s. kerkelijk* verkiezingen voqr kerkeraad of kiescollege in de Ned.-Herv. Kerk Oudshoornscheweg, heeft zich alhier in de Ned.-Herv. Evange lisatie Hooftstraat een propagandacommi». sic gevormd, welk comité gisteravond ia overleg met het bestuur in genoemd Evan gelisatiegebouw een vergadering had be legd, terwijl als sprekers waren uitgenoo digd de bekende Leidsche predikanten ds. A. D Meeter en J. C. van Apeldoorn. De avond werd door de aanwezigen aangevan gen met het gemeenschappelijk zingen van Ps. 43 3 en het lezen van 1 Corinthc 2 1—11. Als eerste spreker trad op ds. Meeter met het onderwerp: „Eendracht maakt macht". Spreker heeft altoos eenige vrees wanneer over den kerkelijken strijd gespro ken wordt, daar meestal het hoofd bewo gen wordt en de harten koud blijven. Men moet echter het hoofd laten rusten, om het hart te bewegen. Wanneer men zegt „Eendracht maakt Macht", maakt spr. daarbij direct de restrictie, dat het niet gaat om de macht van den mensch, een of andere groep, maar dat het in de kerk van Christus gaat, om diens macht alleen. De verschillende groepen en muren die worden opgetrokken in onze Ned. Herv. KeTk is het versnipperen van het geheel. Niet al leen het modernisme is hiervan do schuld zooals velen zeggen, doch ook veel is te zoeken in de orthodoxie. Spr. houdt niet niet van partijen, evenmin als de H. Schrift. Juist daarom heeft hij het hoofd stuk uit Corinthe voor laten lezen, alleen in besef van onze gemeenschappelijke schuld in de Ned -Herv. Kerk, die hem zoo lief is, waar Jezus Christus zelf in aan wezig is. Spr. eindigde tenslotte met tc zeggenDat. dan allen die geroepen zijn, straks de geloofsstem uitbrengen, eendrach telijk knielen voor God, en goed verstaan mogen dat het alleen gaat om Zijn Eer. den Naam des Heeren en Zijn Heerlijkheid. Als tusschenzang werd hierna door ck aanwezigen gezongen Ps. 102 79. Als tweede spreker trad op ds. J. C- Apeldoorn met het onderwerp: „Ondereen Vaan". Volgens hem bestaan er slechts 2 gToepenMenschen, die de waarheid Gods zoeken of niet Ook deze spr. heeft de Ned- Herv. Kerk lief. Na het zingen van het laatste vers van Ps. 72 eindigde hij ten slotte met gebed, waarna mededeeling van uur en dag der verkiezingen volgde. Geslaagde uitvoering „Snrsnm Corda". Gisteravond gaf het kinderkoor van d? chr. zangver. „Sursum Corda" onder leiding van haren directeur den heer J. van Beek te Woerden in de goed gevulde Nutszaal haar 3e openbare uitvoering, welke wederom veel succes oogstte en alleszins geslaagd mag worden genoemd. Na hel openinge woord van den voorzitter den heer v. d- Laken. die tevens in gebed voorging, werd direct een aanvang gemaakt met de afwer king van het goed verzorgde en uit een 11' tal nummers bestaand programma Over het ge'beel werd door het koor beschaafd en zuiver gezongen, hetwelk bovendien wei bleek uit het telkens daverende applaus na ieder nummer, zoodat verschillende num raers twee keer werden gezongen. Het hoofdnummer of dc clou van den avond waf evenwel „Prins Lente" van H. v. Tussen broek, waarbij jongejuffrouw Kerkhoven 2—3

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 6