BUITENLAND. TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. BINNENLAND. BEURSOVERZICHT MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. Het dikke pijltje geeft den stand aan van hedenmiddag 3 uur. Het dunne pijltje geeft den stand aan van gistermiddag 3 uur. Gistermiddag 3 uur: 755. Hedenmiddag 2 uur: 751. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarneming in den morgen van 3 Januari,, medegedeeld door hel Kon Ned Meteorol Instituut te De Bilt. Hoogste stand 762 8 te Akureyri. Laag9le stand 743.1 te Brest en Scilly. Verwachting tot den avond van 4 Jan.: Matige. Oostelijke tot Zuidelijke wind. Nevelig tot betrokken of zwaar bewolkt met aanvankelijk regen. Zachter in het Zuiden. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.2 gr. C. (35 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 3 gr. C. (37 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. Z. Voor Zondag. Hoogste stand des voorm. te 2.56 uur. Hoogste stand des nam. te 3.17 uur. Voor Maandag. Hoogste stand des voorm. te 3.33 uur. Hoogste stand des nam. te 3.54 urn'. LICHT OP VOOR FIETSERS ea. Zaterdag 4.32 n.m. tot 7.40 v.m. Zondag 4 32 n.m. tot 7.40 v.m. VEILIGHEID VAN HET VERKEER. Indeeling der wegen door verkeeisstrepen en wegpunaises. De A N.W.B. en de K.N.A.C. hebben zich gewend met een adres tot den Minister van Waterstaat en lot de colleges van Gedep. Stalen in de Provinciën, waarin zij er op wijzen, dat gedurende den laalslen tijd en kele nieuwe dan wel gereconstrueerde we gen gedeeltelijk zijn voorzien van in de wegas dan wel evenwijdig daaraan gelegen wille strepen, dan wel rijen wegpunaises, welke den weg in afzonderlijke voertuig- banen verdoelen. Naar de meening van adressanten zou de veiligheid van het verkerr op de hoofdver bindingswegen. waar de motorrijtuigen met groote snelheid kunnen en mogen lijden, in hooge mate kunnen worden bevorderd door een meer algemeene toepassing van een dus danige indeeling van den weg in twee of meer voertuigbanen, omdat daardoor het verkeer inderdaad in goede c.q. betere ba nen zou worden geleid en bovendien het niet opvolgen van de verkeersregelen veel een voudiger dan thans zou kunnen worden ge constateerd. In verband hiermede zou hei alle aanbe veling verdienen den maatregel toepassing te doen vinden bij eiken nieuwen aanleg of reconstructie van een wegdek, zulks niet alleen wat betreft de bochten in die wegen, doch zooveel mogelijk evenzeer in de rechte gedeelten. Adressanten ontveinzen zich niet. dat deze maatregel eenige kosten met zich zal bren gen. doch deze kosten zullen ten volle ver antwoord zijn door de verkregen grootere verkeersveiligheid. De vereenigingen verzochten in verband niermede het daarheen te willen leiden dat een meer algemeene toepassing van ver- keersslrepen met het doel een goede weg- tndeeling voor het verkeer te verkrijgen zooveel mogelijk worde bevorderd. o N. C. R. V. EN K. R. O. OP DE rem M. Op het oogenblik onmogelijk. De Haagsche correspondent van het „Hbld." meldt: De N. C. R. V. en de K. R. 0. hebben hun voornemen openbaar gemaakt, om met in gang van 5 Januari a.s. althans des avonds op de 1071 m.-golf uit te zenden ■n plaats van op 298 m. fe bevoegder plaatse hebben wij inlich- nngen ingewonnen naar de mogelijkheid van uitvoering van dit voornemen. Men deelde ons mede. dat uitzenden op de 1071 "golf via Hilversum op dit oogenblik niet ■degelijk is omdat de geheele antenne- aPParatuur daarvoor verwijderd is. naar nog afgescheiden daarvan, deelde men ons mede, dat voor hel uitzenden op de 71 m -golf in ieder geval toestemming van e regeering noodig is. Aangezien nog geen 'erzoek bij de regeering is ingekomen, om ires avonds op 1071 m. uit te zenden, is ook *>ee" vergunning daarvoor verleend kunnen borden Bovendien is bij de regeering, zijn ij wel ingelicht, ook niets bekend van eeng voornemen van de N. C. R. V. en de D- om op.de 1071 te gaan uitzenden. Jhr. Mr. W. H. DE SAVORNIN LOHMAN. Aangaande den toestand van jhr mr. de Savornin Lobman, afgetreden president van den Hoogen Raad vernamen wij gisteravond dat de toestand zeer ernstig blijft, doch dat de dokter meer hoop geeft op herstel. Thr. A. A. TUST DE LA PAISIERES t Te Voorburg is in den ouderdom van 86 jaar overleden jhr. A. A. Just de ia Paisiéres. oud-inspecteur der Maatschappij tot Expl. van Staatsspoorwegen. De over ledene was officier in de Orde van Oranje Nassau. o NED. VER. TOT AFSCHAFFING VAN ALC. DRANKEN. Het hoofdbestuur van de Ned. Vereeni- ging tot afschaffing van alcoholische dranken heeft benoemd tot lid van de Bijzondere Commissie voor de Reclasseering, als op volger van wijlen prof. dr. H. T. de Graaf te Leiden, den heer P. Volger te Haarlem. Tot adviseur van het adviesbureau voor Gemeenteraadsleden der vereeniging be noemde het hoofdbestuur inplaats van mr. L. F. Britzei te Dokkum mr. A. A. M. van der Meuten te Leeuwarden. De volgende algemeene vergadering der vereeniging zal worden gehouden op 9 en 10 Aug. a.s. te Arnhem. UIT NED. OoST-INDIE. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. BATAVIA, 2 Januari. (Anelal. De eerste stuurman van het stoomschip „Van Cloon" van de K. P. M., de heer Gelly is tengevolge van de verwondingen hem toegebracht door den amokmakenden Djoeroemoedi overleden. o DE MALAISE. BATAVIA, 2 Januari. (Aneta). Volgens hij den Sumatra Cultuurbond binnengekomen opgaven bedraagt het aantal ontslagen assis tenten -i-i, terwijl bij de Assistenlenvereeni- ging nog 15 werkloozen ingeschreven zijn. o MERAPI-FONDS VAN CHINEEZEN. BATAVIA, 2 Januari (Anela). Ilong Boe Siang Uwe richtte een Merapi fonds op, met een comité waarin de mèesl vooraan staande Ohineesche ingezetenen zitting heb ben. o OVERSTROOMINGEN OP MIDDEN-TAVA. BATAVIA, 3 Jan. (Aneta). Als gevolg van de uitbarsting van den vulkaan Merapi wordt Midden-Java thans geteisterd door overslroomingen van de rivieren, waardoor dorpen en ook de waterleidingwerken van Djokjakarta werden verwoest. In Djokja zit men thans zonder water. Er hadden geen persoonlijke ongelukken plaats. DE ALGEMEENE TOESTAND. Mussolini en lord Cecil steunen Duitschland De Italiaan so he ministerpresident Mus solini heeft aan een Dngelschen persver tegenwoordiger een onderhoud toegestaan, waarin hij o-a. zeide DuitsahJand by de be- wapemngskwestie en de herziening der vre desverdragen te zullen steunen. Mussolini verklaarde voorts, dat de hui dige internationale toestand zeer gespan nen is. De oorzaak hiervan is de ongelijk heid op het gebied der bewapening. Mussolini zeide wel te weten, dat het sterk bewapende Frankrijk niet tot den aanval zal overgaan, dooh door haar mili- fcaive macht houdt zij ook de andere laD- deu gewapend. Er bestaan od het oogenblik in Europa tegenstellingen, die int den weg moeten worden geruimd en moreele ongerechtig heden, die goedgemaakt moeten wordtin. Bij zijn militaire voorbereiding heeft Italië slechts één doel, de bescherming zijner na tuurlijke grenzen. Lord Cecil wijdt in de Nation7' nog eens een artikel aan de ontwapening. Hij zegt o.a. De Duitsehe eisch tot ontwapeningspan- teit is in geen verdrag vastgelegd. Er be staat slechts een verplichting voor de on- derteekenende mogendheden van het Ver drag van Versailles een zekere mate van internationale ontwapening uit to voeren. Dit moet zeer zeker ernstig worden opge val en ook binnen zekeren tijd geschie den, hoewel een bepaalde tijd daarvoor niet is aangegeven. Anderzijds staat eveD- wel vast, dat de bepalingen van het Vre desverdrag vroeg of laat moeten worden opgeheven. Er kunnen in Europa geen sta biele betrekkingen ontstaan, zoolang men vasthoudt aan de basis van de voortduren de ongelijkheid. Het is dus nog slechts een kwestie van tijd, dat de huidige toestand eindigt. Aan de andere zijde moet de po- tentieele beteekenis van de geoefende reser ve bij a.s. onderhandelingen in aanmerking worden genomen De besnoeiing der be grooting en een gelijksoortige samenstel ling der staatsbegTootingen voor wape ningsuitgaven in alle landen is op het oogenblik de beste methode ter controle, hoewel deze natuurlijk niet ideaal is. Hoofdzaak blijft de ontwapeningsconferen tie tot stand te kunnen brengen. DUITSCHLAND. Aanklachten tegen Wirth en Groener De communistische actie in het Roergebied. In den Rijksdag zullen de nationaal-socia- listen een voorstel indienen om legen den minister van Binn. Zaken, dr Wirth, en tegen den minister van Oorlog, Groener, een aanklacht in te dienen bij hef Rijksgerechts hof wegens schending van de Grondwet. De aanklacht tegeo Wirth wordt gerechtvaar digd met de overweging, dat Wirth verschil lende Nazi's ten onrechte^van hoogverraad heeft beschuldigd en dat hij de betaling der poliliegeiden aan Phüringer heeft geslaakt, terwijl hij door een beslissing van het Rijks- gerecht gedwongen was daarop terug te komen De aanklacht tegen Groener wordt gegrond op het feit, dat de minister ver scheidene employé's bij de Rijksweer heeft ontslagen wegens hun lidmaatschap der nat- soc. partij. In het Roergebied is de toestand gister middag vrijwel onveranderd gebleven. In verscheidene mijnen zijn de arbeiders, die voor de eerste ploeg niel opgekomen wa ren, 's middags volledig verschenen. Daarentegen heeft de staking in de voor naamste slakingsdistriclen Buer, Gladbeck, Hamm en Recklinghausen zich nog uitge breid. omdat de toegangen door groote troe pen werkloozen. vrouwen, enz. bezet waren. Terwijl in enkele mijnen de arbeiders zich met geweld toegang verschaften naar de mijn, moesten zij op andere punten lerug- keeren naar huis, omdat zij machteloos stonden tegenover de posters. Id de mijn Gu6tav te Essen zijn drie communistische leden Van den bedrijfsroad. die aan de sta king deelgenomen hadden, ontslagen. De Jnijnwcrkersorganisalies hebben zich tegen de staking verklaard en hebben tot de arbeiders een oproep gericht om de orde Ie handhaven en de bezinning niet te verlie zen en slechts de adviezen van de bonds- besturen op te volgen, daar de stakings beweging een communistische manoeuwe is. De leiders verwachten dal de communis tische actie spoedig in een zal vallen, zoodra er voldoende politie aanwezig zal zijn. Van de 200 mijnen zijn er 20 bij de sla king betrokken. Op de mijn Bhein-Pruis- sen kwam het reeds tot een botsing, waarbij een onschuldige, een wegwerker, weid ge dood. Te Bremen tracht men in de Senaat een anti-Mannstiseh front te vormen met mede werking der nationaal-socialisten. Dit blok zou over 61 van de 120 zetels beschikken. o FRANKRIJK. Maarschalk Joffre. f Maarschalk Joffre js hedenmorgen om 823 uur zachl ontslapen. Zijn ijzerslerk geslel heeft zich lot het laatgle verzet tegen den dood, maar legen den nacht werden toch symptomen merkbaar van een nade rend einde Joffre deze naam voert de herinnering oogenblikkelijk terug naar den aanvang van den wereldbrand in 1914. Generaal Joffre voerde 'oen immers het opperbevel over het Fransche leger, dat volgens tevoren opge maakte plannen, al strijdend moest wijken voor de Duitsehe invasie via België. Trots den terugtocht, al dieper en dieper het vader land in, wist Joffre bij zijn poilu's den moed er in te houden. Met Argusblik werd geloerd op de eerste fout, die de vijand zou maken, om tol een offensief over te gaan Deze fout kwam. toen de Duitsehe rechtervleu gel onder von Ifluck zich latend verlok ken door den naam Parijs, afboog en de gelegenheid gaf aan de Franschen voor een omtrekkende beweging, geleid door generaal Gallicni. Het Fransche offensief werd ingezet en leidde tot de overwinning aan de Marne De Duitschers werden een eind teruggeslagen, doch toen liep aan weerszijden de strijd dnod in de loopgravenlimes. die jaren lang zouden worden gehandhaafd Tot 1916 bleef Joffre die den naam van Père Joffre had gekregen van zijn soldaten, bet opperbevel voeren doch na het offen sief aan de Somme dat ook geen resul taat opleverde werd hij vervangen door generaal Nivelle Joffre verkreeg als eerste na de weer instelling der republiek in 1871 den titel van maarschalk werd benoemd tot technisch adviseur van het „Comité do guerre" en tot voorzitter van de Opperste Krijgsraad der geallieerden. Joflre had in ieder geval, zooals later zou blijken, den grondslag gelegd voor de latere overwinning, die op naam van maarschalk Foch zou komen In 1917 deed hij een missie naar de Vereenigde Staten ter regeling van de hulp vandaar. 14 Juli 1919 verscheen Joffre voor bet laatst aan het hoofd zijner troepen bij de groole parade Ie Parijs ter eere der overwin ning. In opdracht der regeering bezocht hij tenslotte nog eind 1919 Spanje en in 1920 Roemenië. Sindsdien leefde de maarschalk terug getrokken te Parijs Joseph Joffre werd 12 Jan 1852 te Rive- saltes, een klein plaatsje in de Oost Pyrrneën, geboren als zoon van een kui per. Het eerste onderricht ontving hij op het college te Perpignan, van waar hij ging naar de Ecole polytechnique. die Frankrijk de artillerie- en genie-officieren leverde Als genie-officier nam hij deel aan den oorlog van 1870'71. Later was hij veel in de koloniën, waar hij een prach- tigen staat van dienst zich verwierf. In 1885 Formosa, de Tonking en tenslotte de Soedan, waar hij het door de opstandinge Tuaregs belegerde Timboektoe ontzette. In 1901 ging hij als brigade-generaal naar Ma dagascar om daarna aan hel hoofd te wor den gesteld van pen arlillerie brigade te Vinrennes. In 1906 werd hij bevorderd tot divisie-generaal en in 1911 tot chef van den generalen staf en opperbevelhebber in geval van oorlog. B ENGELAND. Het textiel-geschil. Ook het gesohil in de katoenindustrie is vastgeloopen, tengevolge van de mislukking der conferentie tusschen werkgevers en ar beiders te Manchester, na vijf uren geduurd te hebben, zoodat men het werk Maandag dreigt slop te zetten wegens het voorstel om meer dan één weefstoel j>er arbeider in te voeren. ZUID AFRIKA. Splitsing in he* bestuur. Na een langdurige vergadering te Johan nesburg heeft de Zuid-Afrikaansche Arbei derspartij besloten de belangen gemeenschap met de regeering van generaal Hertzog en de Nationalistische partij onmiddellijk op f.e zeggen. Als eerste gevolg van dit besluit zullen de beide arbeiders-ministers hun ontslag nemen De belangengemeenschap heeft 7 jaar geduurd, sinds den val der re geering van generaal Smuts. o PANAMA. Een geslaagde revolutie. In Panama is een revolutie uitgebroken, die de regeering heeft omver geworpen. De opstand begon in Colon, welke stad zich na hevige gevechten in de straten, die vele uren duurde, zich thans in handen der op standelingen bevindt. De opstandelingen worden daar aangevoerd door Quinccro. Tot nu toe worden 15 dooden gemeld. De Vereenigde Staten hebben marinetroepen naar Colon gezonden. De gouverneur van de provincie Colon heeft bevel gekregen alle ambtenaren der vroege regeering te arresteeren, indien zij mochten weigeren het nieuwe regime te erkennen. Van Colon verplaatste zich de opstand over het gansche land. De hoofdstad werd door een revolution- •nair comité onder Harmadio Arlas over genomen. De opstand werd door de Aocion Comn- nal opgezet, die een patriottische organi satie is, welke de beweerde corruptie der regeering onder de presidenten Ghiari en Arosemena hevig aangevallen had. In den morgen bestormde een troep van c.a. 100 man het hoofdkwartier van de staatpolitie, die Panama's eenige staande leger vormt en bezette na het lossen van eenige scho ten het politiestation. President Arosemena en verscheidene andere regeeringsambte- naren werden gearresteerd. Volgens de eerste berichten zijn 10 per sonen gedood en c.a. 20 gewond. In de hoofdstad verliep echteT verder alles rustig. De voorloopige regeering heeft alle bla^ den verboden, doöh de berichten voor het buitenland worden aa/n geen ceneuur on derworpen. President Arosemena heeft Arias, een advocaat, benoemd tot premier en is daar na afeetreden. Onder de dooden is een Amerilc. journa list. In de Ver. Staten heerscht onrust. Stim- son zeide in een persconferentie, dat de Ver. Staten door het verdrag van 1903 tot een interventie cemaohtivd zijn, wanneer de regeerinv van Panama de orde niet met eieren middelen kan handhaven. Hierbij komt dat de verzekering van d% oncehnj- derde scheepvaart door het Panamakanaal in oorlog en in vrede een kwestie van levensbelang voor de Ver. Staten Desondanks zal de Amerikaansche Te- geering niet inirriipen, zonder den toestand zorgvuldig overwogen te hebben. Eerst wanneer de verhoudingen chaotisch gewor den zouden zün en wanneer een interven tie in het algemeen belang onveririüdeliik zou zün geworden, zou incrrürveti volgen. Oorzaak der revohitfp zou daarin gezocht moeten worden, dat de nieuw» rerbiezingen die in 1932 moeten gebondeh worden, door zekere hervormingen in bet kabinet baar schaduw vooruit geworn^n zouden hebber en dat d«» daaruit gevolgde ontofprnmine var. de nartüen der ermositie tot baar op treden aanleiding zou gegeven hebben. 'N VREESELITKE ROOFMOORD. PARIJS. 3 Jap. (V. DEen vreeselijke moord is gisteren in een klein dorp nabij Bar ie Duo ontdekt. Id een afgelegen hui9 woonden sinds jaren een spoorwegbeambte met zijn vrouw en drie kinderen, van wie het oudste tien jaar is. De beambte is tegen vijf uur in den ochtend naar zijn werk ge gaan. Toen in de ochtenduren de luiken voor de vensters van het huis gesloten bleven, heelt eeD bekende zich toegang tot het huis ver schaft om de oorzaak daarvan na te gaan. In de slaapkamer deed hij een vreeselijke ontdekking. In haar bed lag de vrouw met ingeslagen schedel op het door bloed rood gekleurd linnengoed Naa9t haar lag het vierjarig kind eveneens met ingeslagen schedel. Uil de andere kamer hoorde de man de andere kinderen zacht om hulp roepen. De kinderen verklaarden, dat korten lijd na het vertrek van hun vader een man door het achtervenster naar binnen was gekomen. Daarna hadden de kinderen een groot lawaai gehoord. Uit het onderzoek der politie is gebleken, dat de dader goed op de hoogte van de om standigheden en gewoonten in het huis van den spoorwegbeambte moet zijn geweest. Uit een kast werd een bedrag van tweedui zend francs vermist. o DE OVERBLIJFSELEN VAN DE „R. ioi" NAAR ENGELAND. PARIJS, 3 Jan. (Vi D.). De laatste over blijfselen van het vroegere Engelsche ma rine-luchtschip „R- 101" zijn thans naar Engeland overgebracht Het totaal gewicht van de overblijfselen van het luchtschip bedraagt ongeveer tachtig toa LOCOMOTIEF ONTSPOORD. Bjj b-l rangeeren is hedenmorgen tegen 10 uur op het station Koog aan de Zaan een locomotief ontspoord. Hierdoor werden beide hoofdlijnen versperd. De versperring duurde tot ongeveer half twaalf; waardoor ernstige vertraging in het treinverkeer ont stond. Persoonlijke ongevallen kwamen mot voor en de materieele schade is gering. o DE MOORDZAAK-LANS. Naar wij vernemen zaJ de Hooge Raad, die op 19 Januari a.s. zijn beslissing zou bekend maken inzake het cassatie-beroep van Van O. tegen zijn veroordeeling in ver band met den moord op den heer Lans te Rotterdam zijn beslissing vervroegen tot 5 Januari a.s. FRAUDE BIT DE MARECHAUSSEE TE ZWOLLE? Naar wij vernemen is men momenteel te Zwolle doende met een onderzoek naar de gedragingen van een .opperwachtmeester, brigadecommandant bij het wapen der Kon. Marechaussee die er van wordt ver dacht fraude gepleegd te hebben met ou der zijn berusting zijnde gelden. Bedoelde feiten zouden zich over een ruim tijdsver loop hebben voorgedaan, terwijl ze voor het eerst aan het licht kwamen toen bedoel de opperwachtmeester door een samenloop van omstandigheden voor eenigen tijd bui ten dienst werd gesteld. Zijn wij goed in gelicht dan komt deze zaak in Januari in eerste instantie voor den bevoegden rechter. BEKEND ADVOCAAT GESCHORST. In verband met de Liebermann-affaire. Naar wij vernemen heeft de Raad van Tucht van de Orde van Advocaten te Am sterdam den bekenden advocaat, mr. A. B. Gomperlz, den gewezen compagnon van mr. L. van Gigcih Jr., voor twee maanden ge schorst. De oorzaaJc der schorsing zou. naar ons wordt medegedeeld, gelegen zijn in een door mr. Gomperbz begane incorrectheid bij de ontbinding van het compagnonschap naar aanleiding van de houding door mr. Vr|r Gigch aangenomen in de Liebermann- affaire. De schorsing van mr. Gomperhz heeft in advocaten-kringen groot opzien gebaard. .Avondpost" AMSTERDAM, 3 Jan. Willige tendenz. Induslrieele fondsen vast. Suikerwaarden hooger. Rubberaandeelen en Tabakken goed prijshoudend. Scheepvaart-aandeelen en Mijnaandeelen vast. Koninklijke en Shell- Unions willig. Amerikaansche fondsen vast. De opening op de beurs was iels onregel matig; maar weldra demonstreerde zich al gemeen een flinke kooplust; waardoor de beurs een willig voorkomen kreeg. Van de Indu9trieële fondsen waren in de eerste plaats de Philips-aandeelen gezocht; die tot boven 130 pCt. aantrokken. Unielevers waren mede goed gedisponeerd en behaal den een flinke avance. Aku's, de Accoustiek en Calvé Delft kwamen alle op een hooger niveau. De affaire in Koninklijke was iets grooter dan de vorige dagen en ook voor dit londs bestond goede vraag resuitee- rende in een avance van 5 pCL Shell Unions lagen zeer vast. Tabakken openden zonder uitzondering lager, doch konden zich iets herstellen. Rubberaandeelen waren prijshoudend. Amsterdam Rubbers avan ceerden iets. De Suikerwaarden zetten eveneens lager in; waarna zich flinke vraag openbaarde; zoodat de afdeeling tenslotte een willig voorkomen kreeg. H.V.A 's stegen tot 320 pCt. Op de Mijnafdeeling bedongen algemeene Exploraties ruim 10 pCt. hoogere noteeringen. Boelons waren eveneens vast. Voor Scheepvaart-aandeelen werden alge meen hoogere prijzen besteed. Amerikaan sche fondsen waren in navolging van Wall- street zeer vast WISSELKOERSEN. Engeland 12 06 15/32Duitschland 59.14;' Frankrijk 9.75 1/16; België 34.68; Zwitser land 48 15 1/2; Ooslenrijk 3497; Denemar ken 66.39 1/2; Zweden 66 61 1/2; Noorwegen 66.41; New-York 2.4S 1/3. LEIDEN, 2 Jan. - Coöp. Groenlen-, Fruit en Bloemenveilingver. „Leiden en Omstre ken". Andijvie f. 1f. 5, Bloemkool I f.10—f.17, Bloemkool II f. 2—f. 8, Witte Kool f. 1f 4 Koude Kool f. 416, Savoye Kool f. 6f. 12, Groene Kool f 2f. 5, Pie terselie f. 3f. 6, Prei f. 2f. 5, Selderie f. 2f. 5, alles p. 100 stuks. Kroten f. 5 f.7. Kroten, gek. f.812, Witloof f.20 f. 25, Wortelen f 2f. 14, Spruiten I f. 7 f. 17, Spruiten II f. 11. 8, -Aardappelen f. 4f 5, alles p. 100 kilo. BOSKOOP. 2 Jan Bloemenveiling. Alles per sluk. Golden Ophelia 16 ct Had- ley 18 ct Claudius Pprnet 29—38 ct.: Co lumbia 19—21: Butterfly 19—21: Wilh. Kordes 2832: Bosalandia 1922: Else Poulsen 8: Keiham 78: Phnehe 1821; Wpnnett 16: Gemengde rozen 810 ct.; Prunus Iriloba per tak 57 ct. WADDINWEEN. 2 Jan. Eierenveiling Aangevoerd 1895 kipeieren. Prijzen resp. f. 7.508.60 (groote) f.67.50 per 100 st 3—1

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 3