NIVEA AGENDA. BUITENLAND. Regen, wind of sneeuw TELEGRAMMEN. Zaterdag. Stadsgehoorzaal: Feestavond Leidschc Padvinders. 8 uur nam. Maandag. Schouwburg: Het Schouwtoonecl, „Do Baas in Huis". 8.15 uur n.m. Vrijdag 2 Jan. tot en met Zondag 4 Jan. 1931 neemt waar apotheek W. Pelle, Kort- Rapenburg 12, telef. 594. HET CONFLICT IN HET VISSCHERI.TBEDRIJF, Eerzislcrmiddag is te Den Haag een bij eenkomst gehouden van den Loonraad uit de Reedersvereeniging met vertegenwoordi gers der vakbonden van personeel, waarin besproken zijn de hangende kwesties be treffende de opzegging door de werknemers bonden van het collectief contract. In deze conferentie hebben de werkne mers-afgevaardigden nieuwe voorstellen ge formuleerd. waarmee de reeders zich gedeel telijk aceoord verklaarden. Deze voorstellen zullen nog schriftelijk worden toegezonden ter nadere beoordeeling der reeders. N.C.R.V. EN K.R.O. OP 1071 METER? De N.C.R.V. en K.R.O. deelen mede, dat zij overwegen om met ingang van Maan dag 5 Januari althans des avonds op 1071 meter uit te zenden, in plaats van op 298 M. UITBREIDING TIENRITTENBOEKJES BIJ DE NED. SPOORWEGEN. Volgende week zal de uitgifte van tien- ritten boekjes (ook voor buurtverkeer) op alle trajecten der Ned. Spoorwegen belang rijk uitgebreid worden. DE POST VLUCHTEN OP IN DIE. Bij 3e K.LM. is bericht binnengekomen, dat bet achtste postvliegtuig op weg naar Nederlandsch-Indië, gistermorgen te 7.47 uur uit Gaza is vertrokken en te 13.47 uur te Bagdad is aangekomen. Voorts is bjj de K.L.M. bericht ontvangen, dat liet zesde retourvliegtuig, gistermorgen om (1.15 uur uit Djask is vertrokken en te 10.38 nur te Bushir geland. Om 11.29 uur werd vandaar vertrokken en te 15.25 uur te Bagdad geland. SLUITING MACHINEFABRIEK. Naar wij vernemen zal wegens gebrek aan werk de e.onstructiewerkplaats van de Koninklijke Nederlandsche Machinefa riek te HJmond gedurende eenige weken worden ge sloten. Een 80-tal arbeiders komt hierdoor tijdelijk zonder werk. De sluiting .zal waar schijnlijk tot half Februari a.s. duren. UIT NED. OOST-INDIE. NA DE RAMP VAN DEN MERAPI MAGBLANG, 31 Dec. (Aneta). De Mero.pl is thans rustig, de lalharstroomen zijn dit eveneens. De opzichter van den Vulcanolo- Cischen Dienst, Kroon, die gisteren over de Tahar naar Maren liep trof daar nog een groot aantal menschen- en dierenlijken aan, in veitband waarmede dr Neumann van Padang militaire hulp verzocht voor den op ru iroi ngsarbeid Hedenmorgen bad een conferentie plaats niet den plaatselijken militairen comman dant, majoor Soetens, le Moentilan, tor be spreking van de veiligheid en het even tueel zenden van een patrouille om Maron at te branden, aangezien de ter aarde be stelling van de thans gedurende tien dagen iwven aarde liggende lijken welhaast on doenlijk is. De Resident verzocht heden den Regent opgave van de namen der gezinshoofden, die alles verloren hebben, en genegen zijn te emigreeren naar de Lampongs en elders al waar (dit zal afhangen van den omvang der steunverleenin.g) hun een stuk grond, een huisje en gereedschappen, alsmede een tegemoetkoming in het eerste levensonder houd wordt verstrekt. Gisterochtend is nog overgegaan lot ont ruiming der vijf gehuchten, ten Noorden van Semowo. in verband met het geconsta teerde feit, dat de Merapi blijkbaar weder bezig was met de vorming van een spleet, zooails die waaruit eertijds verschroeiende Gudhtstroomen werden uitgestooten. Voorts werd ontruimd de streek ten Zuiden van Batang, wegens de nog bestaande lahar- droiging. De terugkeer der Javanen naar gevaarlooze streken, wordt thans niet langer verhinderd. Een groot deet der berghelling zal echter permanent ontruimd blijven, in verband waarmede besprekingen zullen worden gevoerd mol den opperhoutvester omtrent eventueels' bdbossching. MAGELANG, 31* Dec. (Aneta). Een be treurenswaardig verschijnsel is, dat het door de uitbarsting van den Merapi getroffen gebied fungeert als magneet voor het ge boefte uit de geheele omgeving. Eergis teren werden weer 14 personen gearres teerd, terw\jl de militairen allerwegen hin derlagen leggen om het gespuis in handen te krijgen. Het aantal militairen momenteel, 5 compagnien bedragend, zal in den loop van de volgende week vermoedelijk worden verminderd. Aangezien alsdan volstaan kan worden met 2 compagnien. De politie sterkte zal eveneens ten deele worden ingekrompen; zoodat waarschijnlijk de uit Omngarang af- j komstige menschen zullen worden terug gezonden. EEN AMOKMAKER. BANDA NAIRA, 31 December (Aneta). Een amokmaker doodde twee koelies en verwondde vijf anderen op het eiland Run in de Banda-groep. DE MOORDAANSLAG OP DE „VAN CLOON". BATAVIA, 31 December (Aneta). De eer ste stuurman van de „Van Cloon" van de Kon. Pakelvaart Mij., die door een amok maker zwaar werd gewond, de heer Gelly (niet Velly, zooals gisteren werd gemeld) heeft een rusligen nacht gehad. Zijn toe stand is niet zoo ernstig als aanvankelijk werd gedacht. DRIE PLANTERS VERDRONKEN. MEDAN, 2 Januari, (Aneta). Een auto waarin gezeten waren de planters S. Sieber Roland, 8. C. Hiess en Robert Allan Dou glas, allen werkzaam op onderneming Si boelan van de Rubbermij. Siboelan te Medan, geraakte in de rivier. Alle drie inzittenden verdronken. DE ALGEMEENE TOESTAND. Bij de jaarwisseling. Bij de wisseling van hefc jaar zijn aan dc diveTse regecringshoofden de gebruike lijke gelukwenschen aangeboden door het corps diplomatique etc. De toespraken droe gen het gewone cachet. Alleen in Duitsch- land is aan deze jaarwisseling meer een direct politiek cachet gegeven. In zijn toe spraak tot von Hinderiburg zei minister Groener, die Briining verving o.a-. Sinds de verdragen over het nieuwe plan zijn gesloten, is de geheele economische toestand zoodanig gewijzigd, dat de Rijks- regeering voor het ernstige vraagstuk staat, of het Duitsche volk de door het nieuwe plan geschapen lasten zal kunnen dragen. De Rijksregeering is zich van haar plicht bewust er zorg voor te dragen, dat de moreele cn sociale grondlagen voor het leven van het Duitsche volk niet worden aangetast. Hierna bracht. Groener in her innering dat in 't afgeloopcn jaar Rijnland door de bezettingstroepen is ontTuimd. Hij karakteriseerde het terugtrekken der be wakingstroopen in het Saargebied als ec?n schrede voorwaarts op den weg naar terug keer van het Saargebied bij het Duitsche Riik. Ten ttanzicn van het Ontwapenings- vraagstuk zeide Groener: Ernstig gevoelt het Duitsche volk. dat de basis der crelijk- bercehtiging waarop ons volk vanzelfspre kend recht heeft, nog niet is gewaar borgd. Nog steeds is de plechtig aangeno men verplichting van Ontwa/pening door dc andere mogendheden nog niet verwezen, lijkt en nog steeds ziet üuitschland haar veiligheid bedreigd. Ook hier zal het do taak der Rijksregeering zijn, er met nadruk voor op te komen, dat de basis van gelijke veiligheid voor alle volkeren, waarzonder een waarachtige pacificatie onmogelijk is, wordt gelegd Hierna sprak Groener Over de binnenland se lie politiek. Daarbij legde liü er den nadruk op, dat hel Duitsche' Volle met hiizonderen dank zal evkennen, dat de Riikspresident heeft beslist, do noodverordening af te kondigen. De weder opleving van onzen landbouw is de eenige mogelijkheid de werkloosheid te beperken. De korte terugblik op het nfgeloopen jaar toont het cewioht der vraagstukken waar voor het. Duitsche volk zich geplaatst ziet en de zware hindernissen die daarbij nog te overwinnen zijn. De levenswil van liet Duitsche volk geeft ons het recht met vertrouwen voor een toekomst te werken* waarin het Riik in vredigen arbeid weer vrij en onafhankelijk de haar toekomende plaats te midden der naties inneemt. Tn zijn antwoord zeide de Riikspresident: Met volle tevredenheid refereer ik aan uw woorden, dat de Rüksregeering zich bewust is van den ernstigen toestand- Het is de voornaamste taak. dat de regeering al haar kracht zal aanwenden dat de sociale basis van het Duitsche volk niet wordt verbit terd. Wij ziin met u van mocning, dat de doorvoering van dc algchcelc ontwapening niet slechts een gebod is van internationale rechtvaardigheid tegenover Duitschland, doch ook het zekerste middel om tot een werkelijke pacificatie der wereld te gera ken, en waarnaar met alle krachten moet worden gestreefd. De werkloosheid is onze grootste zorg. Daarbij komt. nog de nood van den landbouw. Tct beëindiging van de aangevangen finaneicele en economische maatregelen zal men niet alleen de Rijks regeering behoeven, doch zullen allen moe ten medewerken. In verband hiermede, zij gemeld, dat de directeuren der Carnegie-stichting voor den internationalen vrede, Elihu Rcvot, Nicolaas Murray, Butler en James Brown Scott- een resolutie he'bben gepubliceerd, waarin on der verwijzing naar de inleiding van dee4 V van het vredesverdrag van Versailles en de nota van de geallieerde en geassocieerde mogendheden van 16 Juni 1919, welke de plechtige belofte van ontwapening inhoudt, met nadruk gewezen wordt, op den plicht „welke thans op alle mogendheden, de Ver. ecnigde Staten inbegrepen, rust, om die belofte in te lossen. Mussolini heeft in een, in het Engelsch gehouden radio-rede. zich tot de Vereenig- do Staten gewend. Hij zeide o.m. dat ue V. S. veel hebben hijgedragen tot de ont wikkeling der techniek en dat zij daar voor veel dank verdienen. Sprekende over het faseisme. zeide de Duce, dat hiervan geen gevaar voor den wereldvrede te duch ten is. Wat de werkloosheid betreft, is hij tegen steunregeling, doch hij wil hiera-an een einde zien door verrichten van open bare werken in het belang der landscul- tuur. In Ttalie heersoht rust en welvaart, acht milliocn menschen staan achter het fascisme. Van de overige verklaringen van voor aanstaande figuren, zooals MacDonald, Za- leski e.a., vraagt alleen nog die van den Franschen radicalen leider Rerriot de aan dacht, waar hij opmerkte: ,,Ik ben niet van meening, dat het jaar 1930 gunstig geweest is voor een toenade ring tusschen beide volken. Het jaar 1931 zal van zeer groote, zoa niet beslissende beteekenis zijn. De desillusies verminderen echtér onze koelbloedigheid en volharding niet. Ik zie heel goed in, dat Duitschland gebukt gaat onder ernstig ^economische lasten en de Fransche democraten zouden zeker allen bereid zijn. Duitschland te helpen, als hun een middel aan de hand werd gedaan. Ook zie ik in, dat er gewichtige politieke vraagstukken tusschen ons bestaan, maar meer dan ooit geloof ik. dat een loyale samenwerking ze zal kunnen oplossen.'' In Frankrijk is amnestie verleend aan 309 militair veroordeelden. Behalve Venizelos brengt ook de Rt1- mccnsche premier een bezoek aan verschil lende politieke leiders Mironescu bezocht Weenen en had te Bratislava een ontmoc ting met Benesj. BELGIE. De Gentsche Hoogeschocl. De Senaat van de universiteit te Gent heelt vergaderd om te beraadslagen over de maatregelen tegen de Vlaamsche studenten, die aan de betoogingen tegen prof. Hulin hebben deelgenomen Besloten is ran alle strafmaatregelen af te zien. Bovendien verklaarden 33 Vlaamsche professoren zich solidair met de studenten, die prof. Hulin uil de gehoorzaal drongen en hem verhinderden zijn voorlezingen in het Fransch le houden DUITSCHLAND. Oproepen van Hitier en Hugenberg. Hóller en Hugenberg he'bben bij de jaar- wiseling oproepen onder het Duilsche volk verspreid. Hugenberg keert zich daarbij speciaal legen het huidig bewind, dat met kunstgrepen aan hel roer blijft: Hitier zegi o.a. „Heden, bij het begin van het nieuwe jaar, doe ik voor de eerste maal op u een beroep om trouw achter mij le gaan slaan. Ik verlang van u niets onwettigs. Ik eisch niets dat uw geweten in strijd brengt met de wet. Ik verlang echter dat gij mij op den weg. dien de wet veroorlooft en die mij door mijn geweten en mijn inzicht wordt voorgeschreven, trouw volgt en uw lot met het mijne verbindt. Als wij dc kracht der trouw in dit jaar tot fundament van onze gemeenschap verheffen, zal over nog'weer 12 maanden de weg naar de Duitsche vrij heid geopend zijn." FRANKRIJK. Maarschalk Jufire. Woensdag hield de verbetering in den toestand van maarschalk Joffre aan. Zelfs zoo, dat de maarschalk zijn coiffeur ontbood en zich liet scheren! Gistermorgen echter kwamen er geruch-' ten, dat „père Joffro" was overleden, het geen «evenwel onjuist bleek. Wel was er weer een terugslag merkbaar en werd de maarschalk tegen den avond bewusteloos, waaruit hij legen den nacht weer ontwaakte. ENGELAND. Staking in Zuid-Wales Nieuwjaarsonder- scheidan Een tekort Nieuwe relletjes te Bombay. Tegen heden is de slaking der mijnwer kers in Zuid-Wales afgekondigd. Pogingen der regeering, om op het laatste oogenblik beide partijen tot elkaar te brengen, faalden. Morgen komt de verzoeningsraad echter bijeen. Cook, de secretaris der mijnwerkersfede ratie verklaarde dat er groot gevaar beslaat dat de staking zich zal uitbreiden, tenzij spoedig een regeling wordt bereikt. Ter gelegenheid van het nieuwe jaar zijn o.a. de volgende onderscheidingen verleend: Tot pair zijn verheven Sir John Lindley, commercieel adviseur van het departement van mijnwezen. Sir Ernest Lamb, oud-lid van het Lagerhuis en lid van het bestuur van de City; Sir Ernesl Rutherlord, bekend natuurkundige en autoriteit op radiogebied. Tot lid van den Geheimen Raad zijn be noemd: Thomas Kennedy, eerste labour- whip, Herbert Morrison, minister van trans portwezen en Sir George Perley, vroeger Canadeesch hooge-commissaris, thans minis ter zonder portefeuille in het Canadeesche kabinet. De titel van baronet is verleend aan Sir John Bradford, president van het Royal Col lege of Physicians en aan Ernest Debenham, directeur van Lloyds Bank. Tot knight zijn verheven Norman Angell, schrijver; William Goodschild secretaris van de Britsche legatie in de commissie van herstel-, James Sexton en Robert Young, lei ders der vakverbonden. Sir Robert Vansittart i&benoemd lot groot kruis in de orde van St Michael en SL George De inkomsten der schatkist over een periode van negen maanden wijzen een deficit van 180 millioen pond sterling aan tegen een tekort van 169 millioen pond ster ling het vorig jaar. Daar er geen vooruit zichten bestaan, dat de inkomsten over het vierde kwartaal dit tekort geheel zullen kun nen dekken, bestaat er kans op een aan zienlijk tekort in kas, bij de afsluiting van het begrootingsjaar op 31 Maart aanstaande Te Bombay is het opnieuw lot groote demonstraties gekomen, waarbij 175 perso- nen zoo werden gewond, dat zij in de zie kenhuizen moesten worden opgenomen; 35 hunner zijn in levensgevaar. 1 RECLAME. 6581 oolc ishet koude jaargetijde maakt een afdoende huidverzorging met noodzakelijk. Wrijft Uw gezicht en handen hiermede dagelijks in, niet alleen 's-avonds, doch ook overdag, voor ge U naar buiten begeeft. Nivea dringt diep en volkomen in de huid, zonder eenige glans achter te laten. Nivea beschermt Uw huid tegen den ongunstigen invloed van het weer en houdt haar zacht en soepel. Nivea is niet te vervangen, want haar bijzondere werking berust op het gehalte aan huidverzorgende Eucerit, dat alleen zij bevat. Ooozen 15. M. 40 en 50 cl I Tuben 4S en 75 el Pebeco Mij., Amslertttn-C. RUSLAND. Zweedsch geleerde als spion gearresteerd. Uit Stockholm wordt den correspondent van het Oost-Europeesche informatie-Agent schap te Berlijn bericht, dat de agenten van de G. P. Oe in Mongolië den Zweedschcn geleerde en ontdekkingsreiziger prof. Krebs in hechtenis genomen hebben, onder be schuldiging van spionnage. In Stockholm vermoedt men, dak prof. Krebs gearresteerd is teneinde eenige communisten, die in Zweedsche gevangenissen zitten opgesloten, tegen hem uit te kunnen laten leveren. CHINA. Overeenstemming met Japan. Te Nanking is tusschen China en Japan overeenstemming bereikt nopens de terug gaaf aan China van het gebied to Tsingtao, waar de telegraafkabel naar Asebo in Japan zijn uitgangspunt vindt. Verder is men ook in beginsel tot overeenstemming geraakt nopens de rechlen op den kahel Sjanghai Nagasaki, die aan Japan toegekend is. VEREENIGDE STATEN. De immigratie. De voorzitter van de immigratiecommissie van het Amerilcaansche Huis van Afgevaar digden heeft een opzienbarende verklaring over het landverhuizersyraagstuk afgelegd. Johnson, de voorzitter, zeide n.l. dal naar zijn meening Amerika spoedig genoodzaakt zal zijn, niet slechts do geheele immigratie slop te zetten, doch zelfs „menschen te gaan uitvoeren." Parker Gilbert, do vroegere generaal- agent voorde Herstelbetalingen, wordt opge nomen in de firma J. P. Morgan en Com- pauy. BIT DE TAARWISSELING. LONDEN, 1 Jan. (Reuter). In antwoord op de Nieuwjaarswenschen van den Lord Mayor zeide de Koning onder andere: Alhoewel de resultaten van de jongste belangrijke conferenties tot tevredenheid stemmen en hoop geven voor de toekomst, zullen toch zelf» de meestoptimistische naturen met kunnen nalaten de angstwek kende moeilijkheden die wij zoowel in het binnenland als in onze Overzeesc'he gebie den ontmoeten, te beseffen. Dit moet des te meer reden zijn om als een hecht aaneen gesloten volk, vastberaden den weg te zoe ken en le volgen die het Wereldrijk tot duurzamen vrede en voorspoed zal leiden. WASHINGTON, 1 Jan. (Reuter). In een bij gelegenheid van het Nieuwe Jaar afge legde verklaring, zeide staatssecretaris Stim- son, sprekende over de proclamatie waar mede Hoover heden het Londensche vloot- verdrag in werking heeft gcsleld, dat hij ervan ovetluigd was dat dit gelukkige voor teeken voor een komende vrede, en dit goede voorbeeld inzake beperking en ver mindering der bewapeningen bij overeen komst, tot verdere pogingen in dc richting van den vrede, gedurende het komende jaar aan zal sporen, Slimson voegde hieraan toe dat het Lon densche vlootverdrag en het Kelloggpacl erop wezen dat het elkaar-begrijpen der volkeren, zich tot een der leidende factoren der internationale politiek begint te ontwik kelen. LONDEN (1 Jan. Tel. Ag.) De Nieuwjaars boodschappen van den Engelschen Koning, zoowel als van den ministerpresident wek ken, op. om de toekomst met vertrouwen tegemoet te zien. oixlat de huidige moeilijk heden overwonnen kunnen worden. NEW YORK, 2 Jan (Reuier). Het nieuwe jaar is met een aantal schietpartijen en aanhoudingen ingewijd. Een politieagent is vermoord, twee anderen doodelijk verwond. Tijdens den nieuwjaarsdag zijn 150 per sonen wegens dronkenschap gearresteerd. Hoover heed 6429 personen op het Wille Huis ontvangen, dien hij allen de hand drukte. DE VOLKENBONDSRAAD ZITTING. BERLIJN, 2 Januari (V.-D.) Naar Uit betrouwbare bron wordt vernomen staal het thans vast, dat de Engelsche minister van buitenlandsche Zaken, Henderson, de bij eenkomst van den Raad van den Volken bond in Januari zal presédeeren. De Duit sche minister van buitenlandsche zaken, Curtius, zal een volgende maal als voorzitter optreden. 1 ARGENTINIË EN DE VOLKENBOND. BL'D.NOS AIRES, 2 Jan (V. D De secre taris-generaal \an den Volkenbond, Sir Eric Drummond, is op zijn reis door Zuid-Ame- rilea voor een langdurig verblijf in Buenos- Aires aangekomen. Hij werd door generaal Uriburi ontvangen. De bladen begroeten Sir Eric Drummond, docih laten in hun arti kelen doorschemeren, dat de Volkenbond als politiek instituut van de groote mogend heden in Europa, op Zuid-Ajmerika in het algemeen en op Argentinië en ook Brazilië in het bijzonder slechts geringe aantrek kingskracht kan uitoefenen. Desondanks achlen eenige bladen, zooals de „Prensa" het dringend noodig, dat de houding van Argentinië eindelijk door een besluit van het Congres geregeld wordt, daar de toetreding van Argentinië nog niim- mer door hel Congres is geratificeerd. Deze toetreding in 1919 door den VTdegeren pre sident Irigoven is even onwettig als het terugtrekken van de Angentijnsohe dele gatie in de zitting van den Volkenbond in 1920, De pogingen van president Advaer. den toestand te regelen, bleven eveneens zonder resultaat. Wel is het voorstel van Irigoyen tijdens zijn tweede presidentsohaj) om de bijdragen aan den Volkenbond niet meer le betalen, goedgekeurd. Op tiet oogen- bli'k is er geen Argentijnsdh Congres, dat op zijn vroegst in Maart zal worden ge kozen. Desondanks wordt er algemeen op aange drongen, dat Argentinië aan de economi sche en sociale werkzaamheden van den Volkenbond zal deelnemen. DE AARDSTORTING TE ALGIERS. ALGIERS, 1 Jan. (Belg. Tel. Ag.) Hot opruimingswerk dat na de aardstortings ramp werd ondernomen is beëindigd. Het aantal dooden bedraagt zeven-, dat der ge wonden een. 'N MOORD IN DE BERLITNSCHE ONDERWERELD. BERLIJN, 2 Jan. (V. D.). In den avond van Nieuwjaarsdag heeft in een lokaal in de Danzigerstrasse in het Noorden van Berlijn een moord plaats gehad, waarvan de oorzaak te zoeken is in een veete tus schen twee in de Berlijnsche onderwereld bekende boksvereenigingen. In de herberg „Blauwe Donau" heeft de 30-jarige arbeider Otto Sdhueler zonder voorafgaande twist den 30-jamgen kellner Richard Taenzer met een schot door het hoofd gedood. Dc moor denaar heeft zich heden bij dc politie aan gemeld. Hij verklaarde niet anders te héb ben kunnen handelen. HET ITALIAANSCHE VLIEGESKADER. ROME, 2 Jan. (V.D.) Het Italia-anscho vliegeskader, onder leiding van den Ita- liaanschen minister van Luchtvaart Balbo, zal Maandagochtend 5 .Januari van Bolama vertrekken. Oorspronkelijk lag het in do bedoeling op 4 Januari te starten. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. PARIJS, i Jan. V.D.) Een autobus, die don dienst tusschen Grenoble en Cicnne onderhoudt, is op Nieuwjaarsdag met een vrachtauto ln botsing gekomen en ernstig beschadigd De beide inzittenden van dc autobus werden ernstig gewond. Ook do twee personen, die np de vrachtauto zaten, liepen wonden op. DE STRITD IN NICARAGUA WASHINGTON, 2 Jan, (Reuter.) Omtrent de gevechteD van de Amerikaansche mari niers te Nicaragua wordt nader gemeld, dat z(j werden aangevallen terwri] zrj bezig waren een telegraaflijn te herstellen. Na een gevecht van twee uur slaagden z(i erin de aanvallers af te slaan. Men vermoed, dat de vijand elf dooden telt en pen groot aantal gewonden. Versterking is gezonden, men gelooft, dat het wederom Sendine is, die de opstand leidt. TREIN EN AUTO. NEW YORK, 2 Jan. (Reuter). Bij een hotsing tusschen een trein en een auto bij een overweg zjjn negen personen om het leven geKomen. PAISLEY (Schotland) 2 Jan. (Reuter!. Bij een botsing tusschen een trein en een auto bus werden hedenochtend 35 personen ge wond. 2—1 j

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 2