BALANS UITVERKOOP DEKENS HET GESTOLEN LUCHTBALLONNETJE «f DE GESCHIEDENIS VAN TWEE DEUGNIETEN UIT DE OMSTREKEN. 16.98 RAAD VAN STATE. De autobnsdienst den HaagWaasenaar KatwijkNoordwijk aan Zee. 4 oor den Raad van State, atdeeling voor de Geschillen van Bestuur, zij-n behandeld do beroepen van de H. T. M. en de N. Z. H. T. M. tegen de beslissing van Ged. Staten van Zuid-Holland, waarbij hun aan vrage voor een autobusdienst den Haag WassenaarKatwijkNoordwijk aan Zee is afgewezen. Het beroep van de N. Z. H. T. M. werd toe gelicht door den heer Burgersdijk, terwijl voor de H. T. M. het woord werd gevoerd door ir. Montijn. Zich met den heer Burgersdijk referee- rende aan de gewisselde stukken, wees de heer Montijn er nog op, dat de H. T. M. vroeger ook wel degelijk deze verbinding tot stand heeft willen brengen. Een door haar destijds ingediende concessie-aanvraag tot Noordwijk, werd echter geweigerd, terwijl thans voor hetzelfde traject door Ged. Sta ten aan iemand anders een vergunning is verleend. Namens den heer Bolhuis, exploitant van dezen autobusdienst werden de beroepen bestreden door den heer Kraak Steeman, die er op wees, dat volgens hun de regeering vroeger onder andere omstandigheden door trekking niet noodig vond, omdat zij do verantwoordelijkheid voor deze verbinding snet het oog op een mogelijk te verleenen subsidie niet durfde dragen. Voorts merkte spr. op, ten aanzien van de tegenwoordige verbinding, dat hier niet de belangen van de tramwegen moeten domineeren, doch het algemeen belang, in verband waarmede de beer Kraak Steeman er op wees dat dit al gemeen belang zeer zeker wordt gediend door de exploitatie van den huidigen auto busdienst. De Kon. beslissing volgt later. AALSMEER. Met de Stct. no. 252 zijn verzonden afdrukken van de akten betreflende de N.V." Kweekerij „Novum", gevestigd alhier. o BENTHUIZEN. Loop der bevolking. Ingekomen: Jacobje de Boer, verpleegster, van Enmelo HiMetje Mulder, dienstbode, van Zoelerwoude Johannes Vcrhorilk, dienstbode, v. Hazerswoude Geert Hock s'1 ra, boerenknecht, van Wonseradeel Jan 'Jfendriik Vasse, onderwijzer, van Haarlem. Vertrokken: Arie van Reeuwijk, metselaar 011 gezin, naar Hazerswoude Pieter Sloot weg, slager, naar IIa.zerswoude Johanna Admana Verheul, onderwijzeres, naar Leiden Gerni'l van Reeuwijk, zonder beroep, naar Zegwaard. o HAARLEMMERMEER. To water. Op het pad langs den Geniedijk wilde Woensdagavond mej. 11. met baar fiets uit wijken voor een anderen wielrijder. Ze kwam daarbij terecht in een der in den gras kant aanwezige geulen, met het gevolg, dat ze in het water reed. De wielrijder bood direct de behulpzame band en slaagde er in de juffrouw weder op het droge te brengen. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Bertha, d. van C. E. Ne- derveld on H. J. van Hulzen Klaas, z. van K. Mantel en M. Baarsen Albertje, d. van C. Vuijst en J. den Haan Dieu- wertje, d. van H. Wilner en A. Kool Go urdes Jacobus, z. van G. J. Poelgeest en G. Van Warmerdam Cornelis, z. van J. I''. van der Veek en J. van Diest Cornelia, d. van C. Weij en D. Bokhorst Willem, z. van W. Buis en N. Molenaar Arie, z. van G. Roos en M. Turkenburg Maria Cornelia, d. van C Jansen en J. M. Nijs. Ondertrouwd: P. J. Brederode 26 j. en A. M. van Loon 24 j. J Woltert 27 j. en G. Schalk 23 j. F ,C. Westgeest 24 j. en J. van Veen 24 j. Overleden: Jan Overdorp 75 j., geh. met M. van Dreunen Cornelia Struik 80 j., geh. met B. van Vugt Cornelis de Vries 69 j., geh. met IC. Blok Johannes Philip- pus 4 mnd„ z. van C. L. Pijpers en C. M. Mesman Neeltje Lallemann 89 j., wede. van W. van den Berg Tobias Gelein 89 j., wedrn. van A. Blokker Trijntje de Boer 73 jwede. van G. Rooks Jan Heijstek 9 mnd., z. van P. Heijstek en T van Vuren Louis Bcrrevoets 36 j., geh. met A. C. Combee Adriana Cornelia van Splinter li7 j., ivede. van W. Biesheuvel. Aan de bijzondere school le Hoolddorp (hoold de heer J. J. Dengerinkl is werkzaam gesteld de heer D. E. Deerenberg te Amster dam. o KATWITK-AAN-&EE. Aanvaring. Woensdagmiddag is de Irambrug te Kat wijk aan den Rijn door een vaartuig aan gevaren. Er werd geringe schade aange bracht, en het verkeer ondervond geringe vertraging. Baldadigheid. Een zekere v. d P. deed bij de politie aan gifte, dat uit baldadigheid zijn auto, die hij een oogenblik voor de woning van een ken nis had laten staan, verplaatst en bescha digd is gewordea Er wordt een onderzoek ingesteld. Op Oudejaarsavond werd een zekere v. d. P. door de politie aangehouden en tegen wil en dank naar het politiebureau overge bracht, daar hij nog iets te goed had. Oud en Nieuw heeft hij daar moeien doorbrengen LISSE. GEMEENTERAAD. Weikloozen-tewerkstelling Schoolartsen- dienst Vertrek bnrgemeesfer Eenhnis. De Raad kwam in openbare vergadering bijeen. Aanwezig alle leden. De notulen werden uitgesteld tot de vol gende vergadering. De Raad had allereerst een perceel bouw grond te verkoopen aan de heeren J. A. Groen in 't Wout te Haarlemmermeer en G. Kromhout te Bloemendaal. Dat perceel is groot 225 M2. en gelegen langs den Broek- weg, De prijs bedraagt f. 4 per M2.; over drachtskosten voor de koopers. In dit verband werd terloops mede gedeeld. dat de N.V. Handelsraad voor het gevraagde fabrieksterrein één jaar recht van voorkoop heeft, inplaats drie jaar, waar van eerst sprake was. In behandeling kwam nu de regeling voor de tewerkstelling der werkloozen. Wanneer een tewerkgestelde werklooze gedurende den tijd, dat hij als werklooze bij de Arbeidsbemiddeling staat ingeschreven, in een café wordt aangetroffen, kan hij door B. en W. voor den tijd van 2 maanden van werkverschaffing worden uitgesloten. Ongehuwde wei-kloozen zullen eerst dan tewerk worden gesteld wanneer de omvang der te verrichten werkzaamheden dit nood zakelijk maakt. De heer Noorlandl vroeg en verkreeg cenige nadere inlichtingen voor de loonuit- keering. De heer v. Resteren vroeg naar het café bezoek. Desgevraagd zeide wethouder Warmer dam, dat diegenen, die principieel bezwaren hebben tegen aansluiting bij een organisatie door B. en W. hiervan ontheffing kan wor den verleend; hun leven moet echter vol doen aan de gestelde eischen. Betreffende den schoolartsendienst kam medegedeeld worden, dat als standplaats Ilitlegom is gekomen; d.w.z. dat de Prov. Staten zich met deze gemeente voor finan- ricele en andere regelingen hebben te ver staan. De schoolarts is echter geheel vrij in de keuzo zijner woonplaats tusschen de aangesloten gemeenten. De bijzondere scholen zijn vrij' om den schoolarts al dan niet toe te laten. Ook de Bewaarscholen en het jaersoneel daar van staan onder het toezicht. De schoolarts mag absoluut in gee>n on kelen zin practijk uitoefenen. De jaarweel- de bedraagt f. Ö500 met f. 1000 voor reis- en verblijfkosten. De wethouder van openbare werken, de lieer G. Tromp, deelt mede, dat het in de bceloeling ligt bet „Vierkant" wat straten en trottoirs betreft bij de veranderingen door verbouwing van verschillende panden beter te doen aanpassen. Een nieuw plan voor het „Vierkant" is in wording. Hij vraagt machtiging indien noodig aldaar de boom ui te rooien. Hierover ontspon zich een heftige disoussie. De heer Segers pleitte n.l. warm voor behoud der boomen, doch het mocht niet baten. De heer Sobels wijs!, op de waranda van Hotel „De Witte Zwaan" die op grond der gemeente staat en evenals de veel be sproken boomen voor het verkeer zeer hin derlijk is. Weth. Warmerdam is verblijd dat do heer Sobels dit punt aansnijdt, Hij zegt dat deze waranda zeer zeker een „sta in don weg" is op dit drukke punt. Met den eigenaar zal overleg gepleegd worden om een oplossing te vinden. De waranda zal er echter wel den langsten tijd gestaan hebben De heer A. H. Schrama wijst op de on verantwoordelijke toestemming die gegeven moet zijn voor het ingraven der lank bij het huis van wed. Vonk. waardoor dit huis verzakt en onbewoonbaar is geworden. Wed. Vonk is daardoor op ernstige wijze in haar inkomsten geschaad. Medegedeeld wordt echter dat van de zijde der Ned. Herv. Kerk pogingen in het werk worden gesteld om bij de „Automaat" schadever goeding voor haar te krijgen. De heer Kuipers dringt er op aan dat in samenwerking met de Middenstandsveree- nigingen er op aangedrongen wordt dat de winkels van Jamin en Alb. Heijn Zondags gesloten zullen zijn. Een besluit wordt echter niet genomen omdat de nieuwe winkelsluitingswet zulks toch verbiedt. De heer A. v. Resteren vraagt betere verlichting bij het buurtschap „de Engel". Weth. Tromp deelt mede dat het nieuwe verlichtingsplan nog niet gereed is en er nu geen veranderingen gemaakt worden. Do heer Kuipers vraagt goede verlichting bij den heer Koot. Aan hel einde der zitting zeide de voorz. dat dit de laatste verg. was in dit jaar. Hij memoreerde in enkele woorden hetgeen in het afgeloopen jaar tot stand kwam en deelde ten slotte mede dat hij wegens in validiteit per 15 Maart a.s. ontslag heeft aangevraagd als burgemeester der gemeente Lisse. Hierna geheime zitting. o NOORD WI IK. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria, d. van J. Mier en A. den Hartog; Hendrik Cornelis, z. van H. Braak man en K. van der Niet; Nicolaas Maria. z. van G. J. Ammeraal en J. G. van der Ploeg; Appolonia Margaretha. d. van A. Plug en M. van den Engh; Willem Cor nelis. z, van C. Zuidhoek en B. van Werk hoven; .Jacob, z. van W. van der Niet en A. Ammeraal; Gerardus Johannes, z. van J F. Hiep en B. P. Prins; Leuntje Jacoba, d. van .J. Korbee en L. Dujjndam; Agatha Grada, d. van L. H. Heemskerk en C. A. Koemans; Willebrordus Joannes, z. van W. van der Hulst en .J A. van Nobelen. Ondertrouwd: M. F. Koeman, 23 i. en 0 J. G. Verhoeven, 21 jaar. Getrouwd: J. Haasnoot, 25 jaar en W. Vink, 23 jaar: G. van Roon. 21 jaar en H. van Rooüen, 20 jaar; W. Varkevisser. 26 jaar en A. J. van Egmond, 21 jaar; W. Ij. P. Cleff. 49 jaar en S. F. Klein. 52 jaar Overleden: Theodores Petrus Coenradus Sarter, oud 84 jaar; Johanna Frederika LeijgTaaf, oud 67 jaar, geh. met G. C. Slootjes; Maarten Duijndam. oud 66 jaar, wed, van J. van Eeelen: Grietje Passchier. oud 81 jaar. wed. van J. Plaatzer. Gevestigd: J. F. en fam. Oosterhof, hoofd eener school, van Wjjdewormer, Duimyeg 35; C. Passchier. van Voorburg, Duinweg 29: B, D. E. M. Balink, religieuse, van Gent (België), Langeveld 29: H. Ificker- mann, dienstbode, van Hamborn (Did.), Voorstraat 93; J. en fam. Wassenaar, van Noordw.hout, Voorstraat 91; J. Vegt. krui denier, van Den Haag, Voorstraat 29: G. A G. .1. Versteege. bakkerskn.. van Hille- gom, Kerkstraat 45; P. M. V. üljee, bak kerskn, van Bloemendaal, Kerkstraat 38; P., en fam. Vooistra. machinist, van Den Haag, Jan Kroonsweg 30 c.M. Hazebroek, van Rotterdam. Lijnbaanweg 17; A. Timan. kap per, van Leiden. Hoofdstraat 25; H FT Janssen—Tap, van Njjmegen, Achterzeeweg 3_; A. Plagmegor, dienstbode, van Leiden. Voorstraat 29; F. van der Vlies, van Heem stede, Kerkholpad 35; H. W. Linssen. reli gieuse, van Valkenburg (L.1, Pickéweg 16; G. van Beelen, van Katwjjk, H. Geestweg 22; J. R. en fam. Dille, koopman, van Middel burg, Pickéweg 28; G. 0. J. A. Nuesink. van Haarlem. Wilhelminastraat <14; K Her manns. dienstbode, van Düsseldorf (DIJ.. Oude Zeeweg 22; K. WinnerL naaister, van Amsterdam. Trompstraat 3. Vertrokken: W. P. de Haas, bakkerskn., naar Oudewater. Marktplein 213; G. A. Compier, dienstbode. n3ar Voorhout, p.a. II. Djjsselbloem: A. P. Hendriks, dienstbode, naar Alkemade. B. 85: C. Vinck. naar Rotterdam. Bloklandstraat 14 c; N. W. Visser, slagerskn.. naar IJmuiden, Zeeweg 98; J. StavleuBaalbergen, naar Rijswijk (Z.H.), Pucartelaan 25; J. BrandTimmers. naar Haarlem, Chr. Huigplein 18; G. C. en fam. van der Knjjff, naar Utrecht. Poort straat 56; A. J. Varkevisservan Egmond. naar Katwijk, 2e Vuurbaakspad; H. E. A. Kalker, 11. verpl.ster. aaar Alkemade, A 167: C, C. Otto, naar Lisse. Stationsweg, p.a. villa „Vrjjheid Blijheid"; J. G. Moorings, religieuse, Brunssum, klooster „Rt, Jozef". o Gevonden voorwerpen. 2 R.-K. medailles, een ijzeren gewicht van 2 Kilogram, een wandelstok, een heeren- armbandhoriage en een huissleutel. Inlichtingen over bovenstaande voorwer pen worden uitsluitend vcrslrelst des Woens dags en Zaterdags van 12 lot 1 uur n.m., ten politicbureel e te Noordwijik-Rlnr.cn. Mej. van B. heeft bij de politie aan gifte gedaan dat haar doohtertje door een hond, welke door zekeren Van R. tegen het kind werd opgehitst, is gebeten. De kieeren van ihet meisje werden hiienbij verscheurd. Onderzoek wordt ingesteld. NOORDWI.TK-AAN-ZEE. Enkel gebroken. Tijdens het voetballen op liet strand alhier brak de lG-jarige L. II. zijn enikel. Door leden der Noordwijksc'he Reddingsbrigade werd direct het heen gespalkt, terwijl de jon gen later op advies van dr. Visser alhier naar het Acad. Ziekenhuis moest worden overgebracht. Een late badgast. De heer T. heelt bij dr politie aangifte ge daan van het feit, dat in een hem toebehoo- Tende onbewoonde villa was ingebroken. Men had zic'h toegang verschaft door het inslaan van een ruit. Er wordt ndels ver mist. De ongenoode gasl heeft alleen in de villa overnacht. Onderzoek wordt ingesteld. o NOORD WITKERHOUT. Tninders-vereeniging „De Eendracht". In ,,'t Wapen van Noordwijkerhout" ver gaderde de neutrale tuinders-vereen. „De Eendracht" voor een talrijk publiek. De voorzitter, de heer P. Warmerdam, opende en sprak den wensch uit. dat de seizoenresuttaiten in 1931 gunstiger mogen zijn, dan in 't afgeloopen jaar. De secretaris las do notulen, waarna, bij acclamatie, wor den herkozen lot lid van het bestuur, de heer L. M. van Noort en tot commissarissen de heeren P. Bekkers en II C. Granneman. Allen danken voor het in hun gestelde ver flouwen. De secretaris bracht hierna verslag uit over het afgeloopen jaar. De onnzet der vei lingen bedroeg in 1930 f. 50.000. wat aan merkelijk minder is dan in vorige jaren. Todh was de vereeniging in staat f 600 oude schuld af te lossen. Besloten werd mei algemeene stemr.it.a om bij het niet nakomen van het „verplicht veilen" een boete-stelsel te heffen. Alleen de handel van vroege aardbeien is vrij, zoolang de veiling nog niet is begon nen, evenals die van vroege doperwten. Verder zal bij elke overtreding een boete van f. 25 worden gevorderd. Elk persoon, die een overtreding constateert en hiervan ken nis geeft aan t bestuur, krijgt een belooning van f. 5, terwijl zijn naam geheim blijft. On der het veilen mogen verder geen aange voerde zakje ondershands verkocht wonden. Het bestuur geeft met genoegen kennis, dat het veilingsterrein weer opnieuw is in gehuurd voor den tijd van vijf jaren met vijf jaren opzegging, tegen den ouden huur prijs nl het voorjaar hoopt het bestuur wederom een vergadering te heieggen ten einde daar alle verdere afdeelingsplannen nader uiteen te zetter. Lezing van den heer F. Duyn. In café „De Zwaan" gaf de heer F. Duyn uit Haarlem een lezing mei lichtbeelden over een bedevaart naar Lourdes Uitvoerig werd bet transport van zieken en hulpbehoevenden besproken en op 't doek vertoond. Ook de geestelijke adviseur, kape laan van StTaalen, hield een toespraak. Een daarna gehouden collecte len bate van het comité voor „Ziekentransport voor de Natio nale Bedevaart naar ILourdies", 'Wrach'tl ruim f 80 op. Voor het examen boekhouden van :1e „Vereen, van Leeraren" slaagde o.a. mej. N. Vioen, alhier. o OEGSTGEEST. Aanrijding. Op Oudejaarsavond slak de 14-jarige W. D. van E. alhier in de Dorpstraat op onvoor zichtige wijzo de straat over toen een auto van de Kanaalbrug aanreed, waardoor de jongen legen de auto liep en een duw kreeg van het spatbord. Mot een gebroken ouder been werd de jongen opgenomen en door Dr. Timmermans gespalkt, waarna hij per ziekenauto naar het Academisch Zieken huis te Leiden is vervoerd. Dc politie onderzoekt de zaak. SASSENHEIM. ERNSTIG AUTO-ONGEVAL. Twee personen gewond. RECLAME. Op 30 November bedroeg het aantal leden 1562, verdeeld als volgt, Sassenheim 1225, Voorhout 182, De Kaag 121 en Warmond 34. Op de jaarvergadering op Dinsdag a.s. le houden zal bestuursverkiezing plaats heb ben ter vervanging van de heeren J. v. d. Berghe en M. C. Snijders, waarvoor de vol gende heeren eandidaat gesteld zijn, G. Hogervorst Jr., G. K. Spierenburg, P. van der Heiden en G. van der Lip. Het Bijennest. Het z.g. Bijennest dat door de Gemeente is aangekocht, wordt afgebroken en is reeds onder sloopers banden, zoodat ook thans weer een stukje oud-Sassenheim gaat ver dwijnen. Door de Ver. voor Chr. Mulo-onderwijs De Visserschool alhier, werd voor do eersto maal examen afgenomen in het nieuwe vak typen, waarvoor de volgende leerlingen zjjn geslaagd- D de Nobel. L. Oudshoorn Jaczn. L C. v. d. Kwaak Lzn., J. C. le Clercq en P Ie Clercq, algewezen 1. Overwogen wordt om thans ook te begin nen met het vak steno. Tot agent van politie alhier is benoemd de heer van der Meere, te Ede. STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. In den nacht van Oude- op Nieuwejaar kwam een auto uit den Haag nabij de Willem Warnaarlaan in de tramrails, door dat de Chauffeur verblind was door de lich ten van een hem tegenkomende auto. Door dat ter plaatse sleuven gegraven zijn voor afwatering geraakte de bestuurder de macht over den wagen kwijt, met het gevolg, dat de auto dwars over den weg, tegen het huis van den heer Hansen opreed, na vooraf het hek te hebben omgeworpen. Ongelukkigerwijze bevonden zich daar de heer H. de B. en mej. L. II. die eveneens door de auto omvergereden werden. Do beer dc B. werd opgenomen met twee ge broken beenen, terwijl van mej. II. het dijbeen gebroken was. Beiden werden nanr het Diaconessenhuis te Leiden overgebracht. Ver. voor Ziekenbnisverpleging. Aan het Jaarverslag van bovenstaande ver. over Nov. 1929/30 ontleenen wij dat aan contributies werd ontvangen een be drag van f. 4.500.en aan verpleegkosten werd betaald f. 2562.50, terwijl er een voor- deelig saldo is aan het eind van dil jaar van f. 3.051.13. 52 leden hebben uitkeering ontvangen over totaal 1023 dagen, waarvan 6 leden de maximum uitkeering ontvingen over 50 dagen. Bevallen: E. Ch. Rotteveel geb. Boers z.; A Kloosterman geb. Grzenia d. Overleden: J. P. 0. van Steen m. 3 j. VEUR. Burgerlijke Stand. PevallenM. de Vries geb. Vogelaar z.; G. Rolvink geb. Wortel z. Overleden: M. C. Matla vr. 63 j". VEUR—LEIDSCHBNDAM. Terwijl de leerling-monteur B. in de garage Riem bezig was een auto aan te slaan 9loeg de slinger terug waardoor hij een pols brak Dr. van Zeeland legde het eerste verband, waarna ihij voor verdere behandeling naar Antoniu9 Hove werd ver voerd. Tegen den smedenpatroon Rijper in Je Yeenestraat is door de politie proces verbaal opgemaakt, wegens het plaatsen van ijzeren staven op den openbaren weg waardoor gevaar voor het verkeer ontstond. 125. De boer maaMe een kopje onder, In de overvolle kuil. En verscheen weer aan de oppervlakte, Vies en smerig en heel vuil. ..Domme boer," zei hij. „ik ben bedreugen Door een jongen uit de stad. En op den koop toe ben ik gevallen In het vette vieze nat." 126. Langs de velden donderde een spoortrein. Hijgend onder een helsch gegil. Alsof de locomotief wilde zeggen „Als ik nader, houd dan stil, fk ben s»(erker dan de anderen, Ik bezit dan ook meer kracht. ITet is goe'd naar mijn gegil te hooit -i En netjes, ails ik passeer, gewacht." 2—3 SENSATIONEELS PRIJSVERLAGING Reeds voor enkele guldens koopt. U thans hij ons een Prima Leidsche WOLLEN DEKEN. 6618 Satinet Dekens met wol gevuld 4.38 Leidsche woll.fantasiodekens fraaie medaillondessins tweepersoons 8.74 Prachtdekens in de grootste maat dus ca. 2 M. breed en 2.50 M. lang van f. 20.85 nu slechts Haarlemmerstr h, Donhersteeg 2-4-8

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 10