SMIT De Noordzeevisscherij in 1930 UIT DE RIJNSTREEK. C.G. 485 5ALADE5 Otkhstcmtw AANVOEREN EN BESOMMINGEN MINDER DAN HET VORIGE JAAR. De gemiddelde prijs per kantje onveranderd. Aan de Noordzee-drijfnetharingvisscherij hebben in 1930 deelgenomen; van Vlaardin- *en 48 stoomschepen. 4 motorbooten en 20 motorloggers; van Maassluis 2 stoomsche- oen, 1 motorboot en 2 motorloggers; van Scheveningen 123 motorloggers en 1 zeillog. ger; van Katwijk 3 stoomschepen, 7 motor- booten, 68 motorloggers en 1 zeillogger; van JJmuiden 7 stoomschepen en 3 motorloggers ,cn van Zoutkamp 1 molorlogger, fezamen CO stoomschepen, 12 motorbooten. 217 mo torloggers en 2 zeil loggers «r 291 «ehe n. tegen in 1929: 58 stoomschepen4 motor- booten, 199 motorloggers en 9 zeilioggers of 270 schepen, waaruit blijkt dat de vang- eapaciteit van de Nederl. haringvloot in 1930 is vermeerderd, 't Aantal stoomschepen is met 2 dat der molorbooten met 8 en dat der motorloggers met 18 vermeerderd, terwijl 't aantal zeilioggers met 7 is verminderd. Het wordt evenwel moeilijker de juiste verhouding in vangcapacileit van de ver schillende scheepstypen aan te geven, omdat molorbooten in de vaart worden gebracht met minder motorische kacht dan die van het bestaande type, terwijl in hel afgeloopen jaar verlengde motorloggers met een motor van 80 tot 100 P.K., doch met een laadver mogen gelijk aan dat van een stoomschip, aan de haringvisseherij hebben deelgeno men. Aan de hand van de gedurende de jaren 1923 tot en met 1929 met stoom-, motor en zeilioggers verkregen vangstcijfers staat de vangcapaciteit van een zeillogger tot die van een motor- en stoomlogger in ronde cijfers ongeveer als 1 1,8 2.7. Aangezien de vangcapaciteit van motorloggers en mo lorbooten met motoren boven 124 P.K. zeker is gelijk te stellen aan die van het gemid delde stoomschip, staal de vangcapacileit van de Nederlandsche haringvloot van 1929 lot die van 1930 als 1 1,12. De totale aanvoer bedroeg in 1929 onge veer 768.000 kantjes haring en zou dus bij gelijke vangst, in 1930 1.12 maal 768 000 is 860 000 kantjes moeten bedragen. De wer kelijke aanvoer bedroeg echter in 1930 711.500 kantjes, zoodat de vangst niet zoo ruim is geweest als in 1929 De gemiddelde prijs van de in 1930 aan gevoerde haring is ongeveer gelijk aan die van 1929 en wel bruto f. 17 per kantje. De totale opbrengst is dan voor 1930 op onge veer f. 12.095.500 ie stellen, tegen ongeveer f. 13.000.000 in 1929. De vroeg-haringvisscherij v.f.n 1930 is van funeslen invloed geweest op de haring- prijzen. Tol en met Juni waren reeds 159 haringschepen binnen geweest met een to tale aanvoer van 65.315 kantjes, tegen in 1929 lot en met,Juni 99 schepen met 39.835 kantjes. Was de kwaliteit der nieuwe haring in 1929 uitstekend te noemen, in het afgeloo pen jaar was zulks helaas niet het geval, hetgeen tol gevolg heeft gehad dat duizen den kantjes haring voor een appel en een ei van de hand moesten worden gedaan. Heole ladingen brachten in den publieken afslag van f. 4 tol f. 5 per kantje op. tegen in Mei en Juni 1929 van f. 30 tot f. 12 per kantje. Niet alleen dal in genoemde maan den de haring zoo goed als waardeloos was. doch de later aangevoerde betere kwaliteit ondervond er den nadeeligen invloed van, zoowel op de binnenlandsche als op de bui- icladsche markt, aldus de N.R.Crt. Hel behoeft verder geen beloog, dal hel vroege uilvaren ter haringvisseherij enorme schade aan het bedrijf heeft toegebracht en dat pogingen zijn aangewend zulks in het vervolg te voorkomen. De reedersvereeni- ging voor de Nederlandsche haringvisseherij meent het middel daartoe te hebben gevon den door voor 1931 als aanvangsdatum voor do groote haringvisseherij 1 Juni te stellen. Ter voorziening van de binnenlandsche mnrkt en ter voorkoming van invoer van builenl. hraing. zal van 1 Mei af met 40 z.g. beugneljes op haring mogen worden ge- vi9chl Afgewacht dient te worden of deze maatregel afdoende zal blijken te zijn ter voorkoming van te groolen aanvoer niet- houdbare haring op de in dien tijd zoo ge voelige markt. De gemiddelde vangsten en besommingen bedroegen in 1930 van een stoomschip en daarmee gelijk te stellen molorschin 3112 kantjes, f. 52.900 (v.j. 3900 k.. f. 66 3001 van een molorlogger 2246 kantjes, f. 38.180 (v.j. 2560 kantjes, f. 43.520). en van een zcillnc'gor 8'^ V,in|i^s r 14.380 (v.j 1375 kantjes, f. 23.375). Bij de groepeering van de cijfers is rekening gehouden mei de aan boord zijnde vangsten van een 20-tal nog in hel Engelsche Kanaal visschende Vlaarding- sche stoomschepen Ondanks de verdere mechaniseering der vloot zijn de in 1930 met de drijfnelharing- visscherij verkregen resultaten ver beneden die van het voorafgaande jaar gebleven. Slechts een hoogere prijs per aangevoerd kantje haring kan in den algemcenen toe stand van het bedrijf verbetering brengen. Daarnaast is een zuinig en economisch be heer een niet te venvaarloozen factor Veel zou le dien opzichte kunnen worden be reikt. wanneer de betrokken-reederijen ge zamenlijk optraden inzake den aanmaak van uniform reederijfust, den aankoop van visscherijbenoodigdheden en het stichten van koelhuizen, terwijl het vormen van een propagandafonds en het maken van doel treffende reclame niet mag Avorden ver geten. Naar wij vernemen heeft één reederij het aangedurfd een molorlogger (e laten bou wen, welk schip volgend jaar in de vaart zal komen. Dit is een verblijdend teeken doch één zwaluw maakt nog geen zomer! Z:oo- lang de bedrijfsuitkomslen het niet veroor loven tot meer nieuwbouw over te gaan. kan van een normalen toestand niet worden gesproken. Aangezien een nieuwe uitbreiding van de sociale lasten voor de deur staat (wettelijke bepalingen betreffende de arbeidsovereen komst van kapitein en schepelingen) zullen de haringreeders zich wel genoodzaakt zien, zich meer en meer op concentratie toe te leggen ten einde te bevorderen, dal nieuwe kapitalen loonend in het visscherijbedrijf worden belegd. Wat de treilvisscberij met motorloggers gedurende de maanden Jaunan tot en met Mei of Juni betreft, zij opgemerkt, dat in het afgeloopen jaar wel gebleken is. dat dp lich tere motoren veor dit soort visscherij onge schikt moeten worden geacht. Er wordt te veel van gevergd en de slijtage is oneven redig aan de met deze visscherij verkregen resultaten. Deze winlervisscherij moet. zoo als bekend is. meer ah werkverschaffing worden beschouwd en brengt den reeder veelal verlies en zelden winst. Wanneer hel gebruik van lichtere motoren, wel ge schikt voor de haringvisseherij doch niet voor de treilvisscherij, de exploitatiekosten dezer laatste soort visscherij enorm doet verhoogen, is het begrijpelijk dat verschil lende motorschepen niet meer zullen trei len. De resultaten met de treilvisscherij ver kregen waren in het afgeloopen jaar belang rijk minder dan in 1929. hetgeen uit het volgende overzicht moge blijken: Van de Schevenigsche, ICatwijksche en Vlaarding- sche vloot hebben in 1930 aan de treilvis scherij deelgenomen van Scheveningen 86 motorloggers welke 1113 reizen hebben ge maakt en f. 652.283 besomden aan versche visch tegen in 1929 70 motorloggers in 1093 reizen f. 784.227; van Katwijk: 1 zeillogger in 7 reizen f. 1889. 60 motorloggers in 1243 reizen f. 789.230 aan versche visch en 1 sloomtréiler in 9 reizen f. 15.844. tegen in 1929. 10 zeilioggers in 101 reizen f 33 179 en 38 motorloggers in 767 reizen f. 589.430; van Vlaardingen: 2 sloomtreilers welke in Januari elk een reis deden en tezamen f. 1764 besomden aan versche visch. waar na beide schepen zijn opgelegd. Verder 1 sloomlreiler in 5 reizen f. 5200. waarna ook dit schip uit de vaart is genomen en 6 mo torloggers in 73 reizen f. 41.770 tegen in 1929 3 sloomtrelers in 61 reizen f. 114.585 en 5 motorloggers in 62 reizen f 43.807 Ook de bedrijfsuitkomslen van de beug- visscherij bleven achter bij die van 1929. De laatste jaren is deze visscherij al minder geworden en slechts als werkverschaffing te beschouwen. Van Vlaardingen namen aan de beugvisscherij deel18 stoombeugers waarvan 4 eerst in het laatst van Maart en begin April deze visscherij zijn begonnen, welke 179 reizen deden en daarmee f 152.280 besomden aan versche visch en 7402 kantjes kolharing alsmede 62 tonnen zoulevisch aanbrachten, legen in 1929 door 19 Vlaardingsche stoombeugers in 243 rei zen f. 168.691 aan versche visch. 8483 kant jes kolharing en 41 tonnen zoulevisch Hiermee is een overzicht gegeven van de Noordzeevisscherij, uitgeoefend door sche- pjen van te Vlaardingen. Maassluis. Scheve, ningen en Katwijk gevestigde reederijen, terwijl de gegevens over de haringvisseherij alle Nederlandsche visscherijplaalsen om vatten. NENIJTO-HAL INGESTORT. Een man gedood. Gistermiddag is een gedeelte van de kap constructie van de Nenijto-hallen le Rotter dam, welke men aan het sloopen is, inge stort. Twee arbeiders werden meegesleurd, de 27-jarige A. v. d. Gaag, wonende aan den Beukenwal, kwam onder de ijzeren balken terecht en werd onmiddellijk gedood. De andere arbeider kwam met den schrik vrij. Drie andere arbeiders bleven eveneens ongedeerd. DE POST-FRAUDES TE NITMEGEN. Voor groote bedragen verduisterd. In verband met de arrestatie van de twee postassistenten N. en K. aan hel postkantoor te Nijmegen, die bekend hebben gedurende geruimen tijd fraude gepleegd te hebben aan de afdeeling pakketpost, vernemen wij, dat thans op last van justitie en posldirec- tie een nader onderzoek wordt ingesteld. De verschillende nasporingen hebben aan het licht gebracht, dat het hier gaat om be trekkelijk hooge bedragen en dat de ver dachten voornamelijk hun slag geslagen heb ben door het gebruik van waardelooze zegels op de postpakketten. Beide verdachten zitten thans in voor arrest te Arnhem. Een van hen Aderde vorig jaar nog zijn zilveren feest aan de posterijen. TONGE VROUW ONDER DE TRAM GEDOOD. Gistermiddag is op het Hofplein le Rot terdam een vrouw van 25 jaar. wier naam nog onbekend is, de tramrails overgestoken, vlak voor een motorwagen van lijn 14 De vrouw kwam met het hoofd onder den baanschuiver en was onmiddellijk 'dood. Het lijk is naar het Ziekenhuis op den Cool sin gel vervoerd. INBREKER AANGEHOUDEN. Op verzoek van den Commissaris van politie te Winschoten is te Haarlem gear resteerd zekere H. S.. bakkersknecht, die reeds eerder terzake diefstal van geld is veroordeeld. Hij wordt nu verdacht van de inbraak in den nacht \'an 11 op 12 Decem ber j.l. bij den heer J. F. le Winschoten, waarbij ongeveer f. 1000 aan geld en goe deren uil diens magazijn is ontvreemd. BELANGRITKE ARRESTATIES TE NITMEGEN. Donr de politie te Nijmegen zijn m ver band met de inbraken dén laalsfcn tijd al daar gepleegd o.a. in den winkel van het ingenieursbureau K., een Durtscher. diens chauffeur C. V.. een reiziger L. W. beiden uit Nijmegen en een Duitsche bankwerker G. K. gearresteerd Met de gestolen voorwer pen waren de inbrekers per auto naar Am sterdam gereden, waar zetrarhl is verschil lende der gestolen goederen te verkoopen. Zij zijn daarin slechts gedeeltelijk geslaagd. De overige goederen waren opgeborgen in de AAroning van v. R. te Amsterdam, die voor heen te Nijmegen woonde. C V.. L. W. en G. K zijn aan de justitie in Arnhem over geleverd Voorts heeft de politie den dader aange houden van den diefstal van 42 gouden tientjes en 3 bankbiljetten van f. 100, ge pleegd op 19 De-. |.i. Togen twee personen, die verdacht worden van heling van dit ge- slolen geld. is proces verbaal opgemaakt. EEN ON TUIST BERICHT. Er blijkt van ontvoering var. een zeven lal meisjes te 's-Hertogenbo?ch geen sprake te zijn. Dc Belgische automobiel, waarvan het nummer opgenomen Avas, blijkt te behooren aan een familie, die vroeger in 's-Hertogen- bosch'woonde en die zich thans in België gevestigd heeft Hel is een fabrikant, die bij de Belgische politie le goeder naam en faam bekend staat. Geen van de meisjes, die in do wachtkamer met den heer en de dame gesproken hebben, is met de auto meege gaan BOTSINGEN TUSSCHEN KAFFERS. In hel gebied der goudmijnen nabij Kaan- slad is het tot bloedige botsingen gekomen lusschen de onderling zeer vijandige kaffer stammen der Basoeto's en Pondo's De Ba- soeto's beweerden, dat een hunner door een Pondo vermoord was. Hierdoor ontstond on- ecnigheid in de mijnbedrijven. Spoedig kwam het tol een ernstige botsing, waarbij een politie-agent ZAvaar gewond werd. In totaal werden er 20 kaffers gedood. Het werk moest op vele plaatsen worden stopgezet. DE INSTORTINGSRAMP TE ALGIERS. Omtrent hel opruimingswerk na de instor tingen te Algiers wordt nader gemeld, dat •tot dusverre 9 dooden geborgen zijn. Ooggetuigen hebben op het moment van de catastrophe den indruk gekregen, dat een aardbeving aan de ramp vooraf was gegaan. Toen de aardmassa's omlaagstortlen werd een cmderaardsch gerommel vernomen, dat min of meer aan een onweder deed denken. Men neemt aan, dat er nog andere lijken onder de puinhoopen liggen. ZITN ZOON DOODGESCHOTEN. Te Zeeland bij Uden (N.BrA waren gister middag de heer N Mandes aldaar woon achtig met zijn broer en zijn 15-jarigen zoon Marinus op jacht in de buurt van deze ge meente. De heer N. M. struikelde, het schot van zijn geweer ging af en trof den 15-jari gen jongen in de zijde onder het hart met het geA'olg, dat de knaap bijna onmiddellijk is overleden. RECLAME. 6424 ryriE VLEE3CKW\D01 W/xfcME CfcOQlIETTEII TEL Eri EEN FRANSCH SPORTVLIEG- TUIG VERMIST. Een Fransch sportvliegtuig. dat op 26 December uit Dakar was vertrokken met be slemming naar Toulouse en aan boord waar van zich een marconist, een tólk en de Ita- liaansche consul le Fez bevonden, is in den nacht van 26 op 27 December lusschen Aga- dir en Juby spoorloos verdwenen. Alle nasporingen, die van Adagir uit ver richt werden, zijn zonder resultaat geble- A*en. Men vreest, dat vliegers en vliegtuig in handen van een vijandelijken stam zijn gevallen. VERDUISTERINGEN TE BREMEN. Een dezer dagen heeft men op hel hoofd postkantoor le Bremen ontdekt, dat een der Oudere ambtenaren aanzienlijke verduiste ringen had gepleegd. Een onderzoek wees uit, dat de chef van de afdeeling ouderdoms rente, in den loop der laatste maanden een bedrag van ongeveer 30 000 p. M. had ver duisterd. De dader trachtte na de ontdekking, zelf moord te plegen door zijn polsaders door te snijden. Ernstig gewond moest hij in het ziekenhuis worden opgenomen. Het onder zoek wordt voortgezet ten einde na te gaan of nog andere ambtenaren bij deze verduis teringen betrokken zijn en of bet toezicht voldoende is geweest. Verstrooid professor ..Alleen maar toast A'oor het ontbijt, lieveling?" Echtgenootc: „Ik heb er een sardientje opgedaan." Professor: „Werkelijk, dan moet jk het voor boekenlegger cebruikt hebben." „London Opinion". BUITENLANDSCH GEMENGD. NIEUWE ENGELSCHE KANONNEN. Volgens den marinemedewerker van de „Daily Telegraph" zullen op de Engelsche oorlogsschepen nieuwe kanonnen in gebruik worden genomen, die geheel uit staal ver vaardigd zijn. Zij zijn lichter dan de oudere en ook beter tegen slijtage bestand. NIEUWE VERKEERSWET IN ENGELAND. Den lslen Januari 1931, treedt in Enge land de nieuwe verkeerswet in werking waarbij de bepalingen inzake de maximum snelheden zijn komen te vervallen. Teneinde legen inbreuken op de veiligheid van het verkeer te waken, wordt een spe ciale politiemacht georganiseerd, die mst motorrijwielen en auto's zal patrouilleeren. NOODLOTTIGE HOTELBRAND IN CANADA. Tien gasten, o.a. 4 kinderen, zijn levend verbrand bij een brand, die een hotel ver woest heeft te Cochrane in Ontario (Canada). VROUWEN DOOR GAS BEDWELMD. De Beiiijnsche brandweer werd gealar meerd door een wasscherij, waarin een aantal vrouwen door uitstroomend gas be- dAvelmd waren. De brandweer, die onmid dellijk met een hoeveelheid zuurstof apparaten ter plaatse verscheen, stelde vast, dat er niet minder dan 17 vrouwen vergifti- ging9Arerschijnselen vertoonden. De gaslei ding bleek defect te zijn. Vijf vrouwen had den \roor de komst van de brandweerbrigade het gebouw reeds verlaten. De twaalf ande ren moesten met zuurstofapparaten worden bijgebracht. Drie harer schijnen er ernstig aan toe te zijn, doch niet in levensgevaar le Arerkeeren. ZEILVLIEGER VERONGELUKT Bij Eisenach is oen 20-jarig zeilvlieger verongelukt met het door hemzelf vervaar digde toestel, waarmede hij reeds een aantal succesvolle vluchten had gemaakt Kort na- flat hij van de helling van den Roten Hör- selberg Avas opgestegen, stortte hij eensklaps met zijn toestel omlaag De vlieger werd dood onder de puinhoopen van zijn machine te voorschijn gehaald. Het ongeluk geschied de onder de oogen van zijn ouders. ENGELSCH DRANKSMOKKEL- SCHIP OPGEBRACHT. Wederom is een Engelsch motorschip, dc Eleanor Joan, door de Amerikaansche kust wacht opgebracht. Aan boord bevonden zich spiritualiën ter waarde van 35.000 pond, die alle in beslag werden genomen. Een en ander geschiedde na een tamelijk hevig vuurge vecht, aangezien het schip weigerde ge\rolg le geven aan het bevel om bij te draaien. MOORD OP EEN OUDE VROUW In een door een 68-jarige weduwe be woonde boerenhoeve in het Opper-Silezische dorp Gross-Dörbern bij Oppeln. brak Zon dagnacht brand uit. Toen buren het huis binnendrongen om de oude vrouw te red den, vonden zij haar vermoord op haar bed liggen. Uit een kast bad de moordenaar een (bedrag van 200 mark ontvreemd. Vervol gens had hij het huis in brand gestoken. Een arbeider van het dorp is in verband met deze misdaad in hechtenis genomen. KORFBAL. OM DE EZERMAN-MEDAILLE. De janrlijkscihe wedstrijd lusschen Vitesse en A. L. O. om de Ezerman-medaïlle. welke steeds op Nieuwjaarsdag wordt gespeeld, zal ditmaal in Leiden plaats vinden op hel ter rein van Vitesse aan den Zoelerwoudsche- Singel. LEIDERDORP. Arbeidsbemiddeling. Bij het correspondentschap der arbeids bemiddeling alhier zijn deze week ingeschre- \*en 19 werkloozen n.l. 1 ijzerwerker. 2 mei- sclaars. 1 schilder, 2 timmerlieden. 7 losse arbeiders, 2 fabrieksarbeiders. 3 transport arbeider en 1 chauffeur. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna, d. van C. Schreuder cn J. Verhoeff. OetrouAA'd: P. Zwaan cn M. van ToL Overleden: Cornelia Bos 85 j. o WADDINXVEEN. Arbeidsbemiddeling. Op de arbeidsbeurs alhier zijn de ATolgende werkzoekenden ingeschre\*en: 1 bankwer ker. 2 beeldhouAvers, 1 beitser, 1 chauffeur, 1 fabrieksarbeider. 2 houtbewerkers, 1 hout zager. 12 landarbeiders, 8 losse werklieden, 8 m'eubelmakers. 1 meubelschilder. 1 opper man. 4 metselaars, 5 schilders, 1 stoelenma ker, l lafelmaker. 2 timmerlieden en 1 tuinder. Burgerlijke stand. Gehuwd: J. Perridon en B. Both. Gevonden: een pet. Inlichtingen ter secretarie. Benoemd tot onderwijzer aan de Chr. M.U.L.O. school voor afd. U.L.O. de heer H. IJ. Rutgers te Haarlem. WOUBRUGGE. Een mooie gilt. Door het bestuur Afd. Woubrugge van de Ned. Prot. Bond, werd na afloop der Kerstviering bekend gemaakt dat bij den voorzitter, den heer A. D. Hus9on Heenk. Avederom was ingekomen de milde gift van f. 100.voor de damesverecniging „Dorcas" ter besteding aan behoeftigen, Aveduwen en oudere dames van alle ge zindten en een bedrag van f. 50.pm de kinderen der leden een kerstfeest ie be zorgen Met dankbaarheid gedenkt de Afdeeling deze onbekende Oud-Woubruggenaar die reeds zoo menigmaal in den December maand de beide vereenigingen verrast heeft. ZWAMMERDAM. Ledenvergadering A. R. Kiesvereeniging. De A.R. Kiesvereeniging alhier, hield in de Chr. Nat. School een ledenvergadering. De voorzitter, de heer C. van Muiswinkel Mzn., opende met gebed en las Psalm 53. De secretaris, de heer A. R. Koster, deed voorlezing der notulen en mededeeling van enkele ingekomen stukken, waarbij een schrijven van de Staten kieskring Gouda, betreffende de samenstelling van de lijst van eandidaten voor de verkiezing van leaen der Provinciale Staten in 1931. Hierna volgde de stemming voor de sa menstelling van de volgorde op bedoelde candidatenljjst. De navolgende heeren ver kregen daarbij de achter hnnne namen ver melde punten: C. van Muiswinkel Mzn. 178, C. J. Hoogendjjk 154, P. v. d. Bas 127, J. A. de Wilde 124. C. v. Baren 111, A. Verheul 97. Jac. Biemond 91. M. A. Ver kerk 89, C. S. v. Dobben de Bnitjn 62, G. M. Herngreen 20. De heer J. v. Leeuwen Sr., die benoenrl Do heere J. v. LeeuAven Sr., die benoemd was tot lid van een comité van actie tegen het voorgenomen plan tot omlegging van den Rijksstraatweg achter de kom van het dorp, deed hierna enkele mededeelingen over een gehouden conferentie hieromtrent met een vertegenwoordiger van den Minister van Waterstaat. Na de gebruikelijke rondvraag, sloot de he >r A. R. Koster de vergadering met dankzegging. Vergadering IJsclub. In het hotel ,.De rustende Arend" alhier kwam de Zwaramerdamsche ysclub (dorp) in jaarvergadering bijeen. Dc voorzitter, de heer J. A. Hoogeadirjk opende met een woord van welkom deze Agendering welke door ruim 40 leden werd bezocht. Do secretaris en penningmeester brachten hierna hunne jaarverslagen uit. In kas was een bedrag \ran f. 467.89. De heer A. H. de Kruijf bracht rapport uit over het beheer van den penningmeester, ancs werd door hem in de beste orde bevonden. Vervolgens kwam aan de orde de be stuursverkiezing. De beide aftredende leden, de heeren M. A. Hoogendijk en D. EL S. de Brurjln werden herkozen. In de vacature ontstaan door het vertrek van den heer L. J. M. Kroft werd gekozen de heer J. A. M. v. Niekerk en in plaats van den heer C. v. Muiswinkel Mzn. die zich wegens zijn Jioogen leeftijd niet meer beschikbaar stelde, de heer H. de Jong. De voorzitter sprak hierna den heer van Muiswinkel op waardeerende wjjze toe, voor al hetgeen hfj vanaf de oprichting in ge durende zijn meer dan 50-jarig bestuurs lidmaatschap in het belang der vereeniging heeft gedaan. Spr. stelde voor den heer v. Muiswinkel tot eere-lid te benoemen wat door de aanwezigen met applaus werd be groet. Na rondvraag en verloting werd de ver gadering gesloten. Burgerlijke stand. Geboren: Johanna, dochter A^an Jacob Zaal pn Johanna Plak. Ondertrouwd: Willem Nicolaas ATan Kip- per9luis. Bodegraven en Cornelia Burggraaf. Door wijlen den heer J. Borst is aan de Ned Herv. Kerk en aan de Diaconie dier gemeente elk een som van f. 362.gelega teerd. 2—2

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 6