GOEDE OPLOSSINGEN. Marietje van Leeuwen, noem mij gerust Tante. Joke Raphael, je bent mij welkom, je be hoort tot de grooteren en je mag mij Tante noemen. Gorrv van Veen. ik hoop dat je veel ple zier hebt gehad op dat groote kerstfeest. Chris Burg. je le raadsel is aardig en heeft er nog niet ingestaan, maar het 2e raadsel kent men al. (rerrit van Rheenen, je hebt gelijk ik krijg deze weken ontzettend veel brieven, heel veel extra brieven met gelukwenschen zelfs van ouders en vroegere raadsel neefjes en nichtjes. Annie Boekestein, heerlijk voor je om in Hilversum te gaan logeeren en dan dik wijls je moeder te bezoeken. Is je moeder al lang buiten voor haar gezondheid? Van harte het beste met je moeder. Slientje en Fietje de Graaf, je mooie briefkaart in dank ontvangen. AU Krassenburg. ik hoop dat je mij dik wijls zal schrijven met die nieuwe pen Helena van Appel en Beppïe Vos, ik heb een alleraardigst kerstmandje en daar zitten ook kaarsjes in die heb ik aange stoken met Kerstmis. Leni Oulshoorn. je gelukwenschen en die van ie familie waren nu heusch nog heel welkom, en niet te laat. Ja ik houd ook veel van een kerstboom met al die mooie lichtjes. Bram Crama, goed geraden hoor. verle den week was ik wel erg moe na die reu zen massa brieven, er kwamen toen zóóveel meer dan anders. Ik wensch jou het aller beste en ik hoop dat je in 1931 geheel mag herstellen. Jan en Fempien Wassenaar, dank aan de heele familie voor de gelukwenschen met miin jubileum en voor de verdere goede wenschen. Viert te zamen prettige feest dagen. Henk Boom, natuurlijk begrijp ik dat je hepl blij bent met je prij9. Bettv Clements, je gelukwenschen Tn dank ontvangen. Frieda Sladek, ik wensch je van harte beterschap, zorg maar dat je ïn bet nieuwe jaar niet zulke grappen meer uithaalt als waarover je miT schreef. Nel en Jannie Hagoort, heb jij een gat in de lucht gesprongen Nel, toen je de kin dercourant las. Je verdient het ten volle, je al lanor mee. eerst Lies en jij samen en daarna jij met Jannie. Ja het is toch heusch waar-dat ik al 10 jaar raadsel- tante ben die jaren zijn omgevlogen. Jacob van Hees, wel gefeliciteerd met je verjaardag, gezellig dat je dan nog va cantie hebt. Is je hand nu al beter? Na tuurlijk mag je voortaan met de grooteren meedoen. Johan en Hendrik Mulder, waar woont dat nieuwe kleine neefje? in Leiden? heb je het al gezien. Tk wensch jullie insgelijks vroolijke feestdagen. .In <ln. WpM-er ie hebt geliik. het was verloden week wel heel erg druk met al die extra brieven. Iedereen, die de muiltjes ziet. die je voor mij werkte, vindt ze toch zoo aardig. Lydia en Koos Slootweg, ja niet waar het trof heel goed dat Lydia nu gelukkig lootte, want die had nog nooit een prijs ge had en ze doet al lang trouw mee. Annie van Woudenberg, was je zenuw achtig van blijdschap, toen je zag dat je een prij9 had. En wat gezellig dat de heele buurt er in deelde, waar woon je ook weer precies Leni en Willi Schilp, kon je het haast nie' «elooven dm ip hii de eelukkigen stond Ik hoop dat het gebeurt dat je den prijs zelf gaat halen, het is rïu vacantie, dus de meeste kinderen zullen wel zelf -gaan, ik zou er wel bij willen zijn, hoor. Jelly Vogelsang, houd moed, je doet zoo trouw mee. Zoo Neeltje heb je Jelly te lo geeren1 gehad? en gaan jullie nu in de va cantie veel samen uit. O, ik kreeg ontzet tend veel gelukwenschen. Ru en Bas van Dijk, je gelukwenschen waren nu precies even welkom als ver leden week. Ja Ru dat is aardig dat je zelf naar Leiden gaat om je prijs te halen, ga je dan met Klaas samen? Celia en Kees Muyzert, is Kees zoo blij met zijn prijs? nog nooit gelukkig geloot, is het wel? Dijkje Hopman, een goeden verjaardag gehad? ja dat dacht ik. Hè ja, het is nu de laatste dagen beter weer, men ziet het zonnetje weer eens Klaas en Henk Vonk, is Klaas ook zoo blij met zijn prijs? ga je met Ru naar Leiden om den prijs zelf te halen? Plezierige feestdagen hoor! Piet Nieboer, een ware verrassing niet wanr. dit te "elukk''" KV "elooi Ik- hoop dat je wenschen vervuld zullen worden en dat ik in 1931 goed gezond mag worden. Saar Bekooy, was die avond aardig waar jij met je kleine zusje heen ging? Frans en Ricka Piena, je hebt gelijk, er zullen nog heel wat raadsels moeten opge lost worden, eer ik mijn 25-jarig jubileum zou kunnen vieren. Annie Neuteboom, dat is best hoor. ga maar trouw meedoen voortaan. Ario de Kort, dank voor je gelukwen schen. Was het voor het eerst dat je op een kerkorgel mocht spelen? Jacoba Betgen, ik begrijp dat je teleurge steld was, maar er waren bijna 200 goede oplossingen, dus enorm veel leleurgestelden Dank voor gelukwenschen en heilwenschen. Jeanne Eykman, wat toevallig dal er drie in je klasse gelukkig hadden geloot. Het is zeker een heel mooi boek. Jan van Vliet, ik hoop dat jij ook goede kerstdagen hebt gehad. Marietje Laterveer, ik hoop dat je veel kan fietsen in je vacantie. Heb je zoo'n heer lijken verjaardag gehad met vriendinnen op visite, veel cadeniir p» '-icfetie or> «vhnol en alle poppen en beren, die je wat lekkers gaven. Drietal Ouwersloot, gelukkig hoor dat je allo drie zoo blij bent dat Johan gelukkig lootte, het zal wel een prachtig boek zijn, dat is altijd zoo. Zoo Nellv heb je de namen geteld, vreeselijk veel waren het er. Nico v. d. Hout hebben de tweelingen eer ot1 vm'i.q 8 wfh *r orphad? Suze van Polanen wel bedankt voor je mooie briefkaart. Gcertruida mag ook ge rust meedoen. Martinus Offringa groot gelijk je begint pas mee te doen, het zou dus wel heel toe vallig zijn als je dadelijk al een prijs lootte. Martha Schimmel, ik ken" jou en Frans ai lang, ik gun je van harte den prijs. Ja ik kreeg een massa gelukwenschen ver leden week en nu deze week ook nog. Arnoud Dirk Langcvp^ dat vind ik heel dapper zooals je schrijft over dat liggen in het gip9bed want dat zal natuurlijk niets prettig zijn. Je zou zeker liever rond hup pelen zooals andere jongens. Je mag ge rust eens anecdotes insturen. Bram Lasschuit dank voor je goede wen schen. Die raadsels die je stuurt, hebben er al ingestaan. Miesjc Overmeer, je mag gerust mee gaan doen. Frans van de Nat dat vind ik erg jammer voor je dat je geen vroolijken verjaardag en geen prettige kerstdagen kan hebben. Ik wensch je moeder van. harte beterschap, en zoodra zij beter is, kan jij ook weer vroolijk zijn. Tweelingen Floris Jan neen ik heb geen kerstboom ieder jaar, ik woonde maar al leen op kamers, en nu ben ik tijdelijk bij eene pleegzuster in huis want ik ben al 2 jaar wat aan de 9ukkel, en hier wordt ik goed verzorgd. Clazienlje Spaargaren en Leni Prins ik wensch je beiden een heel prettige vacantie, dat zal wel zoo zijn want je schrijft beiden over allerlei pretjes met de feestdagen. Later hoor ik zeker wel hoe jullie het hebt gehad overal. Leny en Nely Oostveen beiden hartelijk dank voor de brieven met gelukwenschen Ik vond het heel aardig van Nely om mij zoo'n langen brief te schrijven en mij zoo veel te vertellen over haar tegenwoordige leven en werken. O de brieven, die ik krijg zijn zóó verschillend, zóóveel ver schillende karakters leer ik er uit kennen. Er zijn heel veel kinderen die ik echt goed ken, al heb ik ze niet gezien, maar door de trouwe correspondentie, daar behoort Leny ook bij. Ik hoop nog dikwijls van of over jullie tc hooren. Ja Nely dat zullen wel duizenden en GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Jannie Verboon, Willem van der Born, Marietje den Hoed, Francien den Hoed, M. C. Koster (voornaam voluit schrijven"). .Tony van Tol, Wim van Driel. Gerard de Geus, Dorus de Geus, Henk van der Woerdt, Letta van der Woerdt, A. SchoonderwoercI (voor naam voluit schrijven), Neeltje Haasnoot, Marietje Haasnoot, Joke Raphael, Marietje van Leeuwen, Annie Boekestein, Gerrit van Rheenen, Corry van Veen, Chris Burg, Frans Schouten, Garda Lepelaar. Rie Lepe-1 laar, Martha Schimmel, Martinus Offringa, Geertruida van Polanen, Suze van Polanen. Karei West, Nico van der Rout, Nelly Ouwersloot, Johan Ouwersloct, Clara Ouwer- sloot, Willy de Neys, Agnes Louise Planj°, Annie Bootsma, Marietje Laterveer, J.ans Klap, Bram Eykman, Jeanne Eykman, Arie de Kort, Niet Nieboer, Frans Piena, Rika Piena, Adri Bavelaar. Annie Neulehoom, Saar Bekooy, Klaas Vonk, Henk Vonk, Leny Oostveen, Dirkje Hopman, Celia Muyzert, Kees Muyzert. Arnoud Dirk Lange veld, Bns van Dijk, Ru van Dijk, Telly Vogelsang, Neeltje Meuldijk, Bram Wijnnobel, Lena Schilp, Willie Schilp, Annie van Wouden berg, Tinus van der Born, Jan van der Born, Frans van der Nat. Koos Slootweg. Lydia Slootweg, Jo do Wekker, Johan Mulder, Hendrik Mulder, Jacob van Hees, Miesjo Overmeer, Nel Hagoort, Jannie Hagoort, Frieda Sladek, Jan van der Vliet, Jacoba Belgen, Annie van der Logt, Reinier den ITerlog. Annie den Hertog. Mario van Veen, Leo van Veen, Annie Zaalberg, Matje Voge laar, Cor Vogelaar, Celia Kret, Nico Krot, Tonia do Jaeger, Franciena Brussee, Alt Krassenburg, Clazientje Spaargaren, Leni Prins, Wim Kruit, Helena van Appel, Bep- pie Vos, Bram Lasschuit, Bram Crama, Leni' Outshoorn, Stientje de Graaf. Fietjo do Graaf, William Post. Betty Clements, Henk Boom, Phip van do Haar, Anje de Gelder, Jan Wassenaar, Eempien Wassenaar, Koosjo Nieboer, Jannie Florisson, Corrie Florisson, Arie de Graaff. Jannie de Water, Frans do Water, Gerharda Eggink. Christiaan Eggink, Wim Gussekloo, Jo Gussekloo. Drietal de Geus mooie kerstkaart in dank ontvangen. Veel later nog ontvangen brieven van? Aartje van Tol, John Wilh. van Tol, H. O. Wesselius, Gretha van der Linden, Simon van Maancn (2 brieven ook nog de brief met prijsraadsels), Jopie Visser (brief met prijs raadsels). Barend Marinus van Brummelen, Rika Klapwijk, Jo van Egmond (van harte beterschap hoor, vermaak je maar in huis met je zusje), Neeltje Vogelaar (ik ben niet jarig geweest, maar ik was 10 jaar raadsel- tante. vandaar al die gelukwenschen). Jo de Josselin de Jong (van harte welkom, noem mij maar Tante). Betsie en Rientje Schreu- der (lost maar trouw de raadsels op, als jo het zoo prettig vindt). Nog mooie kerst kaarten in dank ontvangen van: Jo de Wekker. Suze van Polanen, Frans van der Nat, Familie Wassenaar, Nico van der Hout, Jacobus Laurier, Annie en Adri Bavelaar, Piet Oostendorp, Annie van der Logt, Dirkje Hopman, Annie Boekestein. duizenden brieven zijn die In die tien jaren mij onder de oogen zijn gekomen. Mochten er nog duizenden bij komen in de volgen de jaren, dat hoop ik van harte. Allen heel hartelijk gegroet en het bestel loegewenscht voor 1931. Moj. A. KOOPMANS v. BOEKEREN. Den Haag, van Beuningenstraat 42. Deze kinderkrant verschijnt Dinsdag 30 December, dus 2 dagen vroeger dan anders. Zorgt dan ook dat de brieven 3 dagen éerder worden bezorgd, dan heb ik er ook eens wat meer tijd voor. De brieven moeten er Zaterdag 3 Januari zijn des morgens voor 9 uur, dan kan het pakket Zaterdagsmorgens worden verzonden*

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 16