débacle uitloopen en dat het per saldo geen débacle is geworden ligt aan het goede ver dedigende werk van Josson en Stephanus, welke laatste al gauw Lefrandt verving, en aan Van BTeen, die in het A. S. C.-doel uit stekend werk deed. maar vooral aan de tot scoren totaal onmachtige voorhoede der gastheeren.. Uitstekend speelden die Schote naren A. S. C. liet er de geel-zwarten trouwens ruimschoots gelegenheid toe maar voor het doel werden dc meest opge legde kansen glansrijk om hals gebracht. En waar de geheel falende aanvalslinie der Leidenaars goed beschouwd geen enkele 'kans kreeg, daar zou een drie-, vier-, nui- overwinning der thuisclub heelemaal nog zoo gek niet zijn geweest. Daarmede al heb ben wij ons oordeel over onze stadgenooten geveld. Het leek naar niets en de half-linïe der Tood-zwaTten was daaraan voor hel grootste deel schuld. Wij zullen maar niet in bijzonderheden treden. De achterhoede kreeg alles voor haar rekening en de voorhoede „zwom". Het geen intusschen niet weg neemt, dat Oskam c.s. er toch onder deze omstandigheden nog wel iets meer van terecht hadden kunnen brengen dan zij deden. Maar de groote fout was hier, dat alles veel Ie kort werd gehou den, dat het een peuterig gedoe werd met laksheid als hoofdtoon. Van Goor was wel licht de- actiefste speler van hel aanvals- fjuintet, maar zijn „pingelen" was een groote fout en hij wil liet veel Ie mooi doen. Het „voor de tribune spelen" ligt dezen jon geling, maar daar mee breekt hij ook zijn voetbalcarrière. Alleen pretentie-loos voet bal. zooals tegen Lugdunum kan hem een bruikbaar en zeer waarschijnlijk een zeer goed voetballer maken* Over den wedstrijd zelf valt niet zoo veel te vertellen. Drie minuten na den aanvang raakte Josson den bal half en hij scoorde zelf het eenige doelpunt van dezen strijd. Het was eeri fout van den Brusselschen Lei- denaar en vWal voor hem zelf moet het heel zuur geweest zijn, dat die eene fout het eenige doelpunt van den wedstrijd ver oorzaakte. maar Josson heeft zich verder niets te verwijten. In tallooze moeilijke situaties bracht hij keer op keer redding. En moeilijke situaties waren er maar te over. Dit verslag zou eigenlijk een relaas moeten zijn van heele series Schoten-aanvallen. A. S. C. kwam er niet aan te pas. De aan vallen waren te tellen en bij die enkele Leidsche pogingen, deed de geel-verdedi- ging nog moeite genoeg om A. S C. aan een doelpunt te helpen, maar zelfs dat mislukte. Even in de tweede helft leek het er op, dat A. S. G. beter zou gaan spelen. Er kwam wat gang in en het resultaat van den strijd leek ons toen nog open. Maar nadat Scho ten voor den tweeden keer had gedoelpunt de heer Van Bronkhorst. wiens leiding heel zwak was, had ditmaal juist „bij tijds" een fout geconstateerd en annuleerde dit doelpunt was het weer heelemaal mis. Rood-zwart was totaal in de war en dat bleek voor ons wel het duidelijkst toen even over de helft van het veld een vrije schop werd genomen door den A. S. C.-rechtsbui- ten, i. e. De Ruiter, terwijl de daarvoor aan gewezen man, de rechts-half nog wel de A. S. C.-aanvoerder vlak daar naast rus tig stond toe te kijken. Dat er onder die om standigheden niet op een verbetering viel te hopen was zelfs den door-dik-en-dun A. S. C.-enthousiast duidelijk. Leiden was gesla gen en het werd een droefgeestige aftocht. Jammer..., maar A. S. C., zooals het gis termiddag speelde, verdiende niet beter. o LEIDSCHE BOYS I— CELERITAS I 4—1 Het is L. Boys mogen gelukken een wel wat geflatteerde overwinning te behalen op Celeritas. Op een schitterend terrein stellen beide elftallen zich op onder leiding van den heer Perquin. L. Boys wint de toss en kiest den wind in den rug. Al dadelijk is te zien dat het een vlugge wedstrijd zal worden, want de aanvallen van Celeritas zijn zeer snel. De Boys zijn met hun snelle uitvallen zeer gevaarlijk, doch door vele buitenspel- .gevallen blijft de stand blank. Celeritas blijft aanvallend, doch de Boys-achterhoede is actief. Na circa 20 min. komt het eerste succes voor de Boys; uit een aanval van rechts knalt de linksbuiten tegen de paal, de bal belandt bij den rechtsbuiten, die onbe rispelijk inzet. (10). Het spel blijft op en neer gaan met Celeritas eenigszins in de meerderheid doch het samenspel wordt te ver doorgevoerd om succes te kunnen opleveren. De Boys blijven echter zeer gevaarlijk en uit een snelle rush scoort de midvoor (20). Thans neemt Celeritas het spel geheel in handen; onophoudelijk zwerven ze voor de Boys-veste, die goed verdedigd wordt. Toch moet de Boys-doelman zwichten voor een schot van den rechtsbuiten (21), met wel ken stand de rust ingaat. Na de thee behoudt Celeritas het beste van 'L spel, doch niets lukt. De thuisclub kruipt telkens door het oog van de naald. Na een kwartier van sterk Celeritas-over- wichl, weet plotseling de Boys-midvoor er in zijn eentje van door te gaan en met een goeden schuiver den stand op 31 te brengen. Celeritas verslapt eenigszins; toch krijgen zij nog enkele kansen om te doel punten, doch door vele buitenspelgevallen gaan deze teniet. De Boys behouden door hun snelle uitvallen de meeste scorings kansen; zij weten dan ook uit een scrim mage door hun linksbuiten den stand op 41 te brengen, waarmede het einde komt van dezen wedstrijd. De Boys kregen hier door meer dan zij wel verdienden. Vermel ding dient hier nog dat Celeritas volledig was en de Boys met 2 invallers speelde. Scheidsrechter Perquin's leiding was matig. DE ENGELSCHE LEAGUE. De uitslagen van Zaterdag in de eerste divisie luiden Arsenal—Blackpool 7—1 'Aston V.—Manchester U7—0 Blackburn R.—Liverpool 3—3 Ohelaea— Grimsby T. 5—o Derby C.Leicester C10 Huddersfield T.—West Ham U20 Manchester C.Sunderland 2—0 MiddlesbroughBolton W3—0 Newcastle U.—Sheffield W1—2 PortsmouthLeeds U11 Sheffield U.Birmingham 31 De stand luidt thans: Arsenal 22 15 Sheffield W. 22 13 Aston Villa 23 12 23 11 23 10 23 11 22 10 23 10 22 8 23 9 23 6 22 8 23 8 23 6 22 7 5 2 68—32 35 5 4 60—34 31 6 5 67—47 30 7 5 53—36 -.'9 8 5 53—40 29 5 7 51—46 27 4 8 46—44 25 7 7 52—42 23 5 9 52—47 23 7 8 47—43 23 5 9 43—40 23 3 10 49—55 23 6 8 4948 22 4 10 37—41 22 7 10 35—44 21 3 11 45—51 19 3 12 49—48 Derby C. Portsmouth West Ham U. Middlesbrough Huddersfield 22 8 Blackburn R. 23 9 Sheffield U. 23 8 Chelsea 23 9 Leicester C. Liverpool Manchester C. Birmingham Newcastle U. Leeds U. Sunderland 23 6 7 Bolton W. 22 7 4 Grimsby T. 22 7 Blackpool 23 6 Manchester C. 23 2 In de 2de divisie werden de volgende uitslagen verkregen: Barnsley—Port Vale 5—2 BradfordOldham A4—0 Bristol C.W. Bromwich A. Bury—Burnley Cardiff C.Swansea T10 Charlton A.—Bradford C2—1 EvertonPlymouth A91 ReadingTottenham H12 SouthamptonPreston N. E21 Stoke C.— Miilwall 23 Wolverhampton W.—Notts F4—2 10 48—60 19 11 31—43 18 3 12 34—39 17 5 12 39—70 17 3 18 277° 7 1—1 2-1 WIELRENNEN. NEDERLANDSCHE WIELREN-UNIE. Zailerdag vergaderde de Nederlandsohe Wiel ren-Unie te Utredh't onder voorzitter schap van jhr. I. L. van den Beroh van Heemstede, die in zijn openingswoord het overlijden van Leo Leene memoreerde. Besloten werd aan Piet Moeskops een tele gram te zenden, waarin hem een spoedig herstel werd gewenscht. Vervolgens besprak de voorzitter het verloop der kampioen schappen, waarbij hij er op wees, dat een toeneming van de uitgifte van licenties te copsbateeren valt. waaruit hij concludeerde dal de wielersport geen tijdperk van achter uitgang doormaakt. Aan de orde werden ver volgens gesteld de voorstellen lot wijziging en aanvulling van hel wedstrijdreglement, samengesteld door de sportcommissie. De vergadering besloot artikel 65a in te trekken en de gestorte 2 pCt. terug te betalen, ter wijl de voorgestelde invullingen enz. wer den goedgekeurd. Een voorstel van hel hoofdbestuur om een artikel 85a toe te voe gen, werd aangenomen. Het bepaalt, dat licentiehouders in het bezit moeten zijn van een wedstrijd-reglement. Als leden van het hoofdbestuur werden herkozen de heeren B. Swaab de Ree.r. jhr. A. P. A. Elias van Slrabroeck, W. graaf van Limburg Sbiruifi, allen aftredend. De Swiftleden vonden hefc gesprek zeker allang genoeg, want vol ongeduld wachtte» zij tot de heer Veldhuizen een aanvang liet maken met den wedstrijd. Het eerst zou er gereden worden 1 K.M. op de hometrainers op baanfietsen, wefke tot uitslag gaf. le serie W. GraaFmans le; Th. Wurzer 2e; J. Riethoven 3e.: 2e serie D. Ramp le; W. Severijnen 2e; J. v We zel 3e. Hierna had de finale plaats, waarin de overwinning werd behaald door W. Graafmans, met heel klein verschil gevolgd door Th. Wurzer; 3e D. Ramp. De 4e, 5e en 6e plaats werden bezet door W. Seve rijnen, J. Riethoven en J. v. Wezel De B-klassers zouden een wedstrijd rij den over denzelfden afstand maar op weg- fietsen. Ook hierin werd een felle strijd gestreden; H v. Es wist de le plaats te bezetten; 2e C. Paats; 3e C. Keyzer; 4e A. List. De twee aanwezige juniores reden een 500 M. wedstrijd met als uitslag R. Riet hoven le, T. Riethoven 2c. Het Swiftbestuur zal nu a.s. Zondag den Wildrit laten verrijden, waarvoor iedere heer- en damestoerist zich bij het bestuur kan opgeven. ZWEMMEN. W. E. BREDIUS WZN. t Zaterdagavond is te Amsterdam plotseling overleden, in den leeftijd van 70 jaar, de lieer W. E. Bredius, ex-voorzitter van den Xederlandscben Zwem bond. Met den heer Bredius is een bekende figuur in de Nederlandsohe zwemwereld heenge gaan. Jaren lang gaf hij leiding aan den Bond en eerst kort geleden is h;: als voor zitter afgetreden om le worden vervangen door den heer C. F. Keilenbadh. ATHLETIEK. NIEUW WERELDRECORD GEWICHTHEFFEN. De Ooslenrijksche winnaar der Olympi sche Spelen gewichtheffen, Hans Haas, heeft een nieuw wereldrecord in de licht gewicht-klasse op zijn naam gebracht door 85 K.G. met één arm te drukken. Hij heeft hiermede zijn eigen record met 2 K.G. ver beterd. „SWIFT". Gistermorgen hebben wij een bezoek ge. bracht aan Swift" in haar clublokaal bij den heer v. Meizen aan de Beestenmarkt. Alvorens een aanvang werd gemaakt met de wedstrijden van dezen morgen, kwam het gesprek over de gehouden kampioen schappen op hometrainers te Rotterdam. De heer Chr. Velthurzen die de leden van Swift zoo goed mogelijk had voorbe reid, kon zich ten slotte vereenigen om de club te doen inschrijven voor deze wed strijden. Hiertoe gingen zij 's morgens om 7 uur per autobus naar R'dam. Bij aankomst begreep de trainer de heer Velthuizen al spoedig, dat het voor de renners een zw are stijd zou worden, want 11 vereenigingen waaronder de beste van Nederland haddeD ingeschreven. Van elke vereeniging zoude*» er 5 renners deelnemen aan het kampioen schap en wel over 1 en 5 K,.M.. terwijl de tijden der 3 snelste van elke vereeniging bij elkaar werden geteld om in aanmerking te komen voor clubkampioen. Voor Swift waren uitgekomen D. Ramp, W. Severijnen, Th. Wurzer, J. Verschoor en VV. Graafmans. De snelste tijden in de l K.M. werden gemaakt dooT W. Graafmans 36 1/5 s.J. Verschoor 37 3/5 8.Th. Wurzer 37 4/5 s., over de 5 K.M. waren de snelste tijden ge maakt door W. Graafmans 3 m. 18 s., J. Verschoor 3 m. 28 s., D. Ramp 3 m. 29 4/5 s., zoodat Swift in totaal een tijd had ge maakt van 12 m. 7 2/5 s. De gezamelijke tijden van de andere clubs zijn geworden: R.R.C. Overmaas 12 m. 4 3/5 s. A.S.C. Olvmpia 14 m. 20 2/5 s., R.R.C. Apollo 12 m. 22 2/5 s.R.R.C. Rot terdam 12 m. 30 2/5 s., S.R.C. De Kam pioen 14 m 17 3/5 s.H.R.C. Excelsior 12 m. 25 4/5 s. R. C. Voorwaarts 13 ra. 21 4/5 s.R.R.C. De Pedaalridders 13 m. 5 1/5 s. H.R.C. Sparta 12 m. 13 2/5 8.; H.R.C. De Bataaf 12 m. 9 s. Hiermede werd de R.R.C. Overmaas kampioen van Nederland: Swift behaalde de 2e plaats; De Bataaf 3e, Excelsior 4e. De renner die in deze wedstrijden at-u snelsten tijd had behaald, werd als kam pioen van Nederland aangewezen. Dit is geworden W. Graafmans, die den snelste» tijd had gemaakt van 3 m. 54 1/5 s. ra totaal. Swift kreeg als vereenigingsbezit een praebtigen beker, terwijl de kampioen ge tooid werd met de rood-wit-blauwe kam pioenssjerp. Dienzelfden dag wist het Swiffc-lid J. v. d. Poel de 3V& K.M. veldloop te winnen, uitgeschreven door de afchlefciekvereeniging .Wilskracht te 'Amsterdam. GOLF. NOORDWITKSCHE GOLFCLUB. Op in uitstekende conditie verkeerende banen en greens werden dc Kcrstwodslrij- den gehouden. Matchplay 18 holes, le ronde: W, Redel- meier (20) slaat E. J. .1 B. Cremers 20) met 5 en 4, H Binnendijk (13) slaat G. A. Cremers (161 met 2 en l; A de Koster (28) slaat jhr R Stoop (19) met 5 en 4; H. H. Tieleman '30). A van der Graaf (18) F. Koolhoven (2T w.o. 2e ronde jhr A. Calkoen van Limmen (4) slaat E. Cremers '13) met 5 en 4. W. Redelmeier (201 slaat II H. Tieleman (30) met 5 en 4. H Binnendijk (13) slaat A. de Koster (.281 met 5 en 4; A v. d Graaf (18) slaat F. Koolhoven 24) met 4 en 3. 3e ronde A. v. d Graaf (18- slaat H. Binnendijk (131 met 7 en 5 De wedstrijd eclectic medalplay kon we gens de sneeuw niet doorgaan Wordt a.s. Zondag 4 Januari gespeeld. De wedstrijd tegen Bogey had tot resultaat allen no return. SCHAATSENRIJDEN. KON. NED. SCHAATSENRITDERSBOND. De Burgemeester van Den Bosch in het hoofdbestuur. In een der zalen van het clubgebouw van de Amsterdamsche IJsclub heeft Za terdagmiddag de derde buitengewone alge- meene vergadering plaats gehad van den Kon. Ned Schaatsenrijdersbond. Gevolg gevende aan de met meerderheid van stemmen aangenomen motie op de al- gemeene vergadering van 15 November 1.1. luidende: „de algemeene vergadering, gehoord heb bende de bespreking over de uitbreiding van het bestuur, spreekt de wenschelijkheid uit, het Bestuur met twee leden voor de Zuidelijke provinciën uil te breiden binnen drie maanden," stelde de voorzitter vervolgens, nadal ^3e heer van Laer had uiteengezet, dat onder nomen pogingen om clubs uit het Zuiden tot toetreding van den Bond te bewegen, weinig of geen succes hadden gehad, als eerste agenda-punt aan de orde: uitbreiding van het Bestuur met één, resp. twee leden. Na toelichting van den heer van Laer, verklaarde de vergadering zich na stem ming met groote meerderheid voor uitbrei ding van het bestuur en tegen uitbreiding met twee leden. Als candidaten voor de uitbreiding van het H.B. met één lid werden vervolgens voorgesteld de heer A. Stokvis en mr. F. J. van Lanschot, beiden uit Den Bosch. De uitslag der stemming was. dat mr. v. Lan schot de burgemeester van Den Bosch met algemeene stemmen werd gekozen. Voorts deelde de heer van Laer mede, dat er door drie leden van den K.N.S.B. (Nijmegen, Tilburg en Alkmaar) waarbij zich waarschijnlijk nog twee leden zullen aansluiten (Naarden en Zutphen) het ver zoek zal worden gedaan, om binnen 6 we ken een vergadering te houden, met als agenda-punten een bespreking van de no tulen en de verkiezing van twee leden voor het H.B. uit het Zuiden, welk laatste punt echter in verband met de thans plaats ge had hebbende verkiezing (van mr. Van Lanschot) geschrapt zal moeten worden Zoowel van de zijde van het H.B. als uit de vergadering kwamen er verschillende protesten over een dergelijke houding van de opposanten in den K.N.S.B., hetgeen ten slotte tot gevolg had, dat een motie werd aangenomen, waarin den verzoekers in overweging wordt gegeven, op hun verzoek terug te komen en de bespreking van de notulen uit te stellen tot een vergadering, te houden in de maand Maart. Deze motie werd met algemeene stem men aangenomen. Na rondvraag werd de vergadering daar op gesloten. MOTORSPORT. DE BLAUWE PRINS. Zooals verwacht weid heeft Timmer het gedurende den avondrit van tweeden Kerst dag zeer zwaar te verantwoorden gehad. Bij vertrek sneeuwde het flink, terwijl la ter de wind tot een storm aanwakkerde. Op den dijk tusschen Zw*olle en Deventer lag de sneeuw soms tot 50 c.M. hoog. In De venter werd hij afgelost door den reserve- rijder Holstege, die de Blauwe Prins om vijftig minuten na middernacht binnen bracht. Een volgwagen maakte deze tocht mede. Van Hamersveld nam cle machine over, een volgwagen stond weer klaar, doch werd niet door van II geaccepteerd. Geheel alleen volbracht hij de zware nachtronde op gladde wegen in 7l/a uur. Zaterdagmor gen te 8.50 vertrok van Dinter en kwam om 15.40 te Bussum terug. Timmer vertrok te 15.50. Vrijdagavond werd Timmer door een deputatie van Elburgsche meisjes al daar gehuldigd. Afgelegd zijn 86 ronden met 21.500 K.M. Gistermiddag om 12 uur vertrok Timmer voor de 90 ste ronde. De 100ste ronde, welke door van Hamers veld zal worden gereden, zal waarschijnlijk op 31 December des morgens om 6 uur zijn beëindigd. Daarna wordt gepauzeerd tot 8 uur, waarna een eereronde door de drie rijders, ieder op een „Blauwen Prins" zal worden afgelegd. RECLAME. - \epPa^n/e# FLACON RUO 1769 BOKSEN. VAN KLAVEREN KNOCKED-OUT. Bij dc internationale bokswedstrijden le Boohum won de vel ter gewicht Wieser in de tweede ronde door k.o. van onzen land genoot Van Klaveren. PAUL HOFMAN VERLIEST VAN PISTULLA. Zaterdagavond vond te Hamburg een ont moeting plaats tusschen den Duitschen bokser Pislulla en den Nederlandschen bokser Paul Hofman. Hofman verloor door knock-out in de zevende ronde. Rienus de Boer bokste tegen de Boer, eveneens over tien ronden, ieder van 3 minuten. De wed strijd eindigde onbeslist. Beide partijen ver liepen zeer fraai. DUIVENSPORT. GECOMBINEERDE CLUBTENTOONSTELLING Door de drie postduivenverenigingen „Het Oosten", „De Bonte" en „R.C L." werd een gecombineerde tentoonstelling gehouden Ingezonden werden in fotaal 163 vogela In de verschillende afdeelingen luidde de uit slag als volgt: Bordeaux, klasse I (Doffers): 1. W. van der Mark; 2. H van der Vecht; 3 W. van der Mark; 4. A Molenaar. Bordeaux, klasse II (Duiven): 1. W. van der Mark. 2 D van Mosseveld, 3 Made; 4. J. J Laman Klasse III (Doffers' 1. Fasel; 2. R de Graaf; 3. D. van Leeuwen. 4. VV. de Wolf; 5. H. Tegelaar. Klasse IV (Duiven): I. Fasel; 2. D van Leeuwen; 3. W. van der Mark; 4 A. Flippo. Klasse V (Doffers): R de Graaf; 2. Made; 3. H. Tegelaar; 4. H. A. de Haas. 5. W. van der Mark- Klasse VI (Duiven): 1. Fasel; 2. Th. Houthof; 3. Made. Klasse VII (Doffers): 1. H. van der Vecht; 2. Faber Klasse VIII (Duiven:) 1. H. A, de Haas; 2. Made; 3. Haas; 4. J. J. Laman. Klasse IX (onbevlogen oude doffers): 1 H. D. Sierag; 2. Th. Houlhof Klasse X (onbevlogen ouden duiven): 1 D. Korst; 2. H. D. Sierag. Klasse XI (oude duiven): 1. Made-, 2. Faber. Klasse XII (jonge doffers): 1. H. A. de Haas; 2. H. van der Vecht; 3 Degenaar. 4. P. A. Stoeke; 5. D. van Leeuwen; 6 Z. Waasdorp-. 7. A. Flippo. 8 H. van der Vecht, 9. Z. Waasdorp; 10. Faber: II. H van der Vecht. Klasse XIII (jonge duiven) P. A. Stoeke; 2 H. Tegelaar; 3 A Mo lenaar. 4. H. van der Vecht; 5. W van der Mark; 6. P. A. Stoeke; 7. Th. Houlhof. Klasse XIV (onbevlogen jonge doffers): 1. Made; 2. J. J. Laman. Klasse XV (onbevlogen jonge duiven" - 1. en 2. J. J. Laman. Klasse XVI (jonge duiven)- 1. Th. Houlhof. Beste tentoonstellingsdoffer: R. dc Graaf. Beste tentoonstellingsduif: W. v. d. Mark. DUIVENSPORT. DE BLAUWKRAS. Bovengenoemde Postduivenvereeniging hield 27 en 28 December een clubtentoon stelling welke bijzonder goed geslaagd mag heeten. Gekeurd werd op Vliegtype dooi den heer L. W. Veen, uit Den Haag. die de volgende bekroningen toekende S. N. v. Leeuwen: 2 1ste pr., 1 °de. 3 eerepr., 1 z.e.v. Tevens de schoonste oude doffer der tentoonstelling. G. A. L. v d. Reijden2 1ste, 1 4de, 1 5de, 2 eerepr., 1 z.e.v.; tevens de prijzen der schoonste oude duif en schoonste jonge doffer der tentoonstelling. P. v. d. Leek1 lste, 3 2de, 1 3de, 2 4de, 1 5de, 5 eerepr.tevens de prijs voor dc schoonste jonge duivin. J. Marijt: 2 lste, 1 2de. 1 4de, 1 6de, o eerepr., 2 z.e.v. J. Schreuder: 1 lste, 3 2de, 1 3de, 1 4de, 1 6de, 4 eerepr. Chr. v. d. Pluym: 2 2de. 3 3de, 1 5de, 5 eerepr., 2 z.e.v. R. P. de Graaf: 1 lste, 1 2de, 1 3de, 1 4de, 3 eerepr., 1 z.e.v. Gebr. Leget: l lste, 1 3de, 2 eerepr., 1 z.e.r- A. de Wit: 1 3de, 1 eerepr., 1 z.e.v. Jac. v. Leeuwen: 1 3de, 1 eerepr., 1 z.e.v., l e.v. J. Spek: 1 4de pr. S. Swagers: l 4de pr., 1 z.e.v., 1 e.> C. W. F. Onvlee: 1 4de, 1 5de pr. G. A. Spek: 1 z.e.v., lste troostprijs. J. Philippot 3de troostprijs. DE TREKVOGEL. Deze vereeniging hield haar 6o jaarlijk-i sche tentoonstelling in café Olympia Mare.- Als keurmeester fungeerde de heer Brans uit Schiedam, die naar aller genoegen do duiven beoordeeld heeft. De uitslag was als volgt: Vliegtype Oude Doffers: le pr. R. Pet;- 2v A. W. Eradus, z.e.v. N. Pet, e.v. A. N.i Eradus. Vliegtype Oude Duivinnen: le pr. N. Pet, 2e J. v. Rooden, z.e.v. A. N. Eradus, e.v. G. v. Dorp. Vliegtype Jonge Doffers: le pr. A. P. de Kroon, z.e.v A. N. Eradus, e.v. G. v. Dorp Vliegtype Jonge Duivinnen: le pr. A, N. Eradus, 2e id., z.e.v. id., e.v. J. Selier. Vliegklasse Duiven, oud, 100300 K.M. le pr. J. v. Rooden, 2e G. Bergman, 3e ff. Wall aard, z.e.v. G. v. Dorp, e.v. G. Berg man. Vliegklasse Oude Doffers 300—600 K.M. le pr. N. Pet; 2e J. Selier, 3o id., z.e.v. H. Wallaart, e.v. D. Klootwijk. Vliegklasse Oude Duiven 300—000 K.M. le pr. L. Romijn, 2c G. Bergman, 3e A'. v. Dorp, z.e.v. L. Romijn, e.v. J. Brax- hoven. Vliegklasse Oude Doffers 6001000 K.M. le pr. H. Wallaart, 2e L. Romijn, 3e Rv Pet. 4e D. Klootwijk, z.e.v. J. Braxhoven, e.v. G. v. Dorp. Vliegklasse Oude Duiven 6001000 K.M. le pr. A. v. Dorp, 2e id., 3e J. Selier, 4e R. Pet, z.e.v. id., e.v. G. v. Dorp. Vliegklasse Jonge Doffers: lste pr. A. P. cle Kroon, le pr. A. v. Dorp, 2e A. P. dc Kroon, 2e A. N. Eradus, 3e R. Pet, 3e II. Wallaart, 4e J. Selier. 4e D. Klootwijk, 5e L. Romijn, 5e A. N. Eradus, z.e.v. G.- v. Dorp. z.e.v. D. Klootwijk, e.v. J. Selier,- e.v. N. Pet. Vliegklasse Jonge Duiven: le pr. H. Wal laart, le P. Klootwijk, 2e L. Romijn, 2ö IT. Wallaart, 3e A. P. de Kroon, 3e A'. v.- Dorp. 4e L. Romijn. 4e A. v. Dorp, z.e.v. •T SelieT, z'.e.v. J. Braxhoven, e.v. A. N. Eradus, e.v. J. Selier. De prijs voor den schoonsten doffer der treheele tentoonstelling werd behaald door N. Pet; die voor de schoonste duif door L. Romiin. Dp beker voor hefc hoogste aantal pun ten der prijswinnende doffers werd gewon nen door J. Selier: cle beker voor het hoogste aantal punten der prijswinnende» duiven door A. v. Dorp. Tevens werd een feestavond georgani seerd. welke uiterst gezellig verliep. De P V De Trekvogel kan dan ook haar 6r ianvlijks-he clubfcntoonstelling voortref felijk geslaagd noemen. SCHAKEN. DE COMPETITIÉ VAN DEN NED. SCHAAKBOND. In de groep 2e klasse B Noord won Disc. Disc. IV met 6I van het H Westerkw. II. Do stand in deze groep is nu aldus: punten gsp. gw. gel. vrl. v.—t. pnt. Leidsch Sch.g II 2 Disc Disc. IV 2 H. Westerkw. II 2 Messemaker I 1 Inter Nos 1 H Arb.Sch.cl. II 2 2 1 127'-77= n7>-87» 1 10-10 1 4-6 1 4-6 2 8-12 In de groep A der derde klasse Noord, waarin de Wassenaarsche Schaakclub ge plaatst is, zijn de volgende wedstrijden ge speeld: Delftsehe Arb. Sch.cl. IH. Schaak ver I 67j-37i: II. Arb. Sch.cl. III-H Sch v. I 57'+7,: Delftsehe Arb. III Westerkw. III 9I; Delftsehe Arb Sch.cl. IH. Arb. Sch.cl. til 6Vï37'; D. D. VWassenaar I 6—4; Te Werve I—H. Vrb. III 47'—57»; Wassenaar IH Westerkw. III 73; D. D. V—Te Werve l 47»5'/». zoodat de stand in deze groep aldus is: punten gsp. gw gel. vrl. v.t. pnt. D. Arb.3ch.cl. 1 3 3 22-8 6 H Arb.Sch cl III 3 3 1 147>-157, 4 Wassenaar 12 1 I 11-9 2 Disc Disc. V 2 1 1 107»-97» 2 Te Werve I 2 1—1 10-10 2 H. Schaakv I 2 2 8-12 0 H.West.kw. III 2 2 4—16 0 4-3

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 12